Homeopátia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 16:46

@Orcas (10807):

"osszehasonlitottak az aszkorbinsav es a narancsle hatasat es a narancsle abban a bizonyos jelensegben (nem tudom mit vizsgaltak) jobban bizonyitott"

Lehet, hogy a CaCO3 oldódásának sebességét mérték? A narancslé a hozzáadott citromsav miatt sokkal jobb volt? :)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:48

@neofin (872):
A kisérlet megismétlésével kapcsolatban - hogyha 'szkeptikusok' végzik - akkor ott ugyanúgy meglesz a 'Kiserletezo szubjektiv (ontudatlan) elvarasa' - probléma
OFF
Néhány éve láttam valamelyik ismeretterjesztő csatornán egy filmet. Összehasonlították az ún. keleti alternatív gyógymódokat. Mármint nem a nyugati orvoslással, hanem az egyik esetben a kezelést egyetemen tanult orvos csinálta, a másik esetben pedig keleti varázsló. Állítólag azt az eredményt kapták, hogy ha a varázsló csinálja, akkor a beteg néha meggyógyul; viszont ha a hitetlen orvos végzi ugyanazokat a mozdulatokat, mondja ugyanazokat a szavakat, akkor soha nem értek el vele hatást. Ezt én elneveztem fordított placebó hatásnak, amikor nem a beteg, hanem az orvos tudatát stimulálják, és ettől függ a beteg gyógyulása. Létezhet ilyen?
/OFF Elnézést!

Ez nem akar bemenni. :(
A témába érkezett legalább egy új hozzászólás. Ennek fényében érdemes átnézned a hozzászólásod.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:52

@Szilágyi András (874):
Nem tudtam róla, hogy a homeopátiát stresszelt búzamagvak gyógyítására is használják.
Én nemrég olyat láttam, hogy bőrgyógyászati célra készült lézeres berendezéssel gyógyszereket kezelnek.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:57

@Orcas (879):
hogy mit is tartalmaz az az asvanyviz. Meglepodtem, hogy arzent is
Gyerekkorom egyik szakasza igen stresszes volt, amikor apám sokat ivott. Egy idő után az idegkimerültség jelei mutatkoztak rajtam, és az orvos arzén tartalmú gyógyszert írt fel.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 17:09

@dodó (4648):
Már nagyon kevés oldott anyag a víz polimer szerkezetét jelentősen megváltoztatja, különösen akkor amikor ionokról van szó.
Lehet. De a HP nem azt jelenti, hogy olyan erős a hígítás, amikor a hatóanyagból már egyetlen molekula sem található az oldatban? Vagy valamit rosszul tudok?

Ez a klasszikus elméletek szerint lehetetlen. Viszont van egy igen fura (és kísérletileg igazolt) kvantumfizikai jelenség, az összefonódott állapot (entangelment). Szóval én kezdek kételkedni abban, hogy tényleg mintent tudunk-e az anyagokról. (Ennél pontosabban a kételkedésemet egyelőre nem tudom megfogalmazni.)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 17:13

@zsolt68 (10814):

"Gyerekkorom egyik szakasza igen stresszes volt, amikor apám sokat ivott. Egy idő után az idegkimerültség jelei mutatkoztak rajtam, és az orvos arzén tartalmú gyógyszert írt fel."

Én is ezzel védekeznék a bíróság előtt.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 17:20

@vaskalapos (4654):
Állítólag rázni kell. Amit csak úgy belekevernek, és nem rázzák/ütögetik, arra nem emlékszik.
Habár...
Mindent, amit belekevernek (vagy magától keveredik bele), az a rázás előtt történik, tehát azokra is emlékezni fog. Ez így ismét ellentmondás.
Persze maradt még egy lehetőség, amit a kvantumfizikában a megfigyelő szerepének tulajdonítanak. (Schrödinger macskás doboza környékén kötetnyi irodalma van az erről szóló vitáknak, pl. koppenhágai értelmezés.)
A témába érkezett legalább egy új hozzászólás. Ennek fényében érdemes...
Átnéztem. Kismalac, Kismalac, engedd be! ;)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 17:33

@sajnos_kacat (4881):
Csak olyat, hogy "Kipróbáltam, és működött." meg olyat, hogy "Nem működhet."
OFF
Orvosira járt egy ismerős. Azt tanították neki, hogy fél liter desztillált víztől meg lehet halni. Nem hittem el, kipróbáltam. Cirka húsz évvel ezelőtt. Nem működött. (És még rossz íze is volt.) Az persze igaz, hogy vacsora után ittam meg, és nem bírtam egyhúzásra meginni. Valószínűleg a gyomrom tartalma felhígította a tömény desztvizet, azért.
/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsolt68 2011.01.23. 20:48-kor.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 18:03

http://divany.hu/zold/2011/01/23/hodit_a_kecsketej/

Hódít a kecsketej: gyógyít, szépít és szappannak is jó

"Sokan nyitnak a kecsketejtermékek felé, egyes vélemények szerint kiválóan alkalmazható immunterápiás céllal is, hiszen a mezőn legelésző kecske allergén növényeket is fogyaszt, ezért homeopátiás hatásánál fogva a pollenallergia kialakulása ellen is védettséget biztosíthat."

Ez van, mikor valaki a kóklerségekkel sincs tisztában. :shock:
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.01.23. 18:15

@zsolt68 (10819):

Nem vagyok fizikus, viszont tudtommal semmilyen kvantumfizikai hatás nem igazolja, hogy a víznek memóriája lenne, vagy bármi módon működne a homeopátia. Ha rákeresel google-be biztos, hogy fogsz találni magyarázatot, ami tele lesz "tudományosnak" hangzó szóval, de azok rendszerint mind zagyvaságok és nem értelmesek. Amiket említesz példának (Schrödinger macskája, koppenhágai értelmezés, összefonódott állapotok), azoknak tudtommal semmi közük ehhez.
Az áltudományok világában gyakoriak az olyan magyarázatok, melyekben egymás hegyén hátán használnak tudományos hangzatú szavakat értelmetlenül. Ezt azonban egy ezekhez nem értő ember nem tudja kiszúrni.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.23. 18:20

@Zsolesz14 (10827):
Zsolesz14 írta: Az áltudományok világában gyakoriak az olyan magyarázatok, melyekben egymás hegyén hátán használnak tudományos hangzatú szavakat értelmetlenül.
"Új Bábelt élünk, a fogalmak pokoli zűrzavarát. Gyalázatos hazugok megrontották a szavak becsületét."

(Karinthy Frigyes)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 19:03

@Zsolesz14 (10827):
Ha rákeresel google-be
Nem keresek rá. Az internet tele van szeméttel, turkáltam benne már eleget.
tudtommal semmilyen kvantumfizikai hatás nem igazolja, hogy a víznek memóriája lenne
Amiket említesz példának (Schrödinger macskája, koppenhágai értelmezés, összefonódott állapotok), azoknak tudtommal semmi közük ehhez.
Na akkor mégis rákeresek...
http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_entanglement
Nem azt mondom, hogy ennek köze van a víz emlékezetéhez (de ha van, akkor az nem a víz emlékezete). Csupán azt mondom, hogy ezektől lassan egy évszázada folyik a vita a fizikusok között, és még mindig nem értjük. Ennél fogva pedig az a XIX-XX. századi szemlélet, hogy ha egy atom sincs benne, akkor nem lehet hatása, esetleg megdőlhet. (Habár közben végigolvastam itt ezt a témát, és az egy atomnál kisebb koncentráció nem ismérve a HP-nek. Valajol valamit félreérthettem.)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 21:23

@pounderstibbons (6513):
De mivel a potenciálás hatását sem tudják igazolni, ezt inkább hagyjuk.
Azt hiszem, rájöttem valamire. A teátrális elemek a közönség kedvéért vannak.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.23. 21:56

@vegyati (10826):
Par evvel ezelott Zalaban agyhartyagyulladast kaptak sokan a kecsketejtol. A kecskek vigan labon kihordtak a fertozest, mig tobb ember kritikus allapotba kerult. A tejet fogyasztas elott nem forraltak fel.
http://www.szon.hu/hirek/magyarorszag/c ... 1227305083
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.01.23. 22:47

@zsolt68 (10824):

Orvosira járt egy ismerős. Azt tanították neki, hogy fél liter desztillált víztől meg lehet halni. Nem hittem el, kipróbáltam. Cirka húsz évvel ezelőtt. Nem működött. (És még rossz íze is volt.) Az persze igaz, hogy vacsora után ittam meg, és nem bírtam egyhúzásra meginni. Valószínűleg a gyomrom tartalma felhígította a tömény desztvizet, azért.
Fizikai igénybevétel, napon végzett munka, vagy sporttevékenység után különösen fontos, hogy pótoljuk az izzadással elveszített vizet. Ilyenkor, bár nagymennyiségű folyadékot kell pótolni, legyél mértékletes, ha egyszerre iszol sok folyadékot, az veszélyes lehet. "Ha különösen intenzív fizikai megterhelés, és izzadás után extrém mennyiségű, ásványi anyagoktól mentes folyadékot iszunk, az vízmérgezéshez (hyponatremia) vezethet" - figyelmeztet dr. Kádár Mihály, az Országos Környezetegészségügyi Intézet vízhigiénés és vízbiztonsági főosztályának vezetője. Ásványi anyagoktól mentes például a desztillált víz, vagy a különböző ioncserélt vizek. Ezeknek a fogyasztását nem javasolja a szakember.
http://www.lifenetwork.hu/lifenetwork/t ... zmeny.html

Értelemszerűen nem halsz bele fél liter desztillált vízbe, viszont jót sem tesz, ha felborul az ionháztartásod miatta.
Viszont ami garantáltan életveszélyes ha mindent kipróbálsz, amiről azt mondja valaki, hogy szerinte halált okoz...
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 22:53

@pounderstibbons (10853):
Viszont ami garantáltan életveszélyes ha mindent kipróbálsz, amiről azt mondja valaki, hogy szerinte halált okoz...
Eszemben sincs, nem őrültem meg (annyira).
Csak azokat próbálom ki, amikről (alapos megfontolás után) úgy gondolom, hogy nem igazak.

Természetesen tudtam arról, hogy infúzióba fiziológiás sóoldatot kell adni. Arról is, hogy tengervizet nem isznak a matrózok. Sejtettem, hogy a desztillált víz rendszeres fogyasztása nem tesz jót. Itt az egyszeri fél liter volt a kérdés. És a biztonság kedvéért előtte mavacsoráztam (apró kis csalás, de ez nem volt kikötve, hogy előtte enni nem lehet).
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.24. 01:03

@zsolt68 (10854):

A desztviztol nem lesz semmi bajod! Eszel, abban is vannak asvanyi anyagok.
Ismerosom csak ezt iszik/ivott es siman eldegel/t vele. Nem tudom issza-e meg.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.24. 09:40

@Orcas (10860):
Nem tudom issza-e még.
OFF
Elképzeltem, hogy az Egri csillagokban szerepelne egy Desztvíznemissza kapitány. ;)
/OFF Elnézést!
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.01.31. 11:18

Szeretném veletek megosztani a saját tapasztalataimat és véleményemet a homeopátiáról. Nem csak véleményt szeretnék mondani információszerzés és tapasztalatok nélkül. A homeopátia szerintem nagyon jó alternatív gyógymód, ha jobban ismernék az emberek kevesebb költséggel, kevesebb kínlódással, sokkal több gyógyult beteg lehetne. Elmondhatom hogy nem placebo hatású (egyébként ilyen szer is létezik képzelt betegnek), egyformán hat az emberre, állatra és növényre is, tehát hatásának semmi köze a hithez. Véleményem szerint egy szőlőcukorba ágyazott hatásmechanizmus, energetikai információ, segítségével a szervezet felismeri a betegséget és meggyógyítja önmagát. Nincsenek kockázatai és nincsenek mellékhatásai, a betegséget gyógyítja meg és nem a tüneteket nyomja el. Azt tapasztaltam, ha a betegség tüneti képe megegyezik egy szer gyógyszerképével, nagyon gyorsan hat. Először huszonéves korom körül találkoztam vele, a Magyar Könyvklub kiadott egy könyvet, melynek elolvasása után nagyon megörültem annak, hogy végre van egy olyan egyszerű és hatékony gyógymód, ami az embereket úgy gyógyítja meg, hogy nem ártalmas. A könyvet egy orvosnak adtam, aki azóta homeopata orvosként is praktizál. Mivel nem voltam beteges, nem foglalkoztam többet vele, eszembe sem jutott egészen 2005-ig, amikor is hónalji nyirokcsomó áttéttel mellrákot diagnosztizáltak nálam. Felvettem a szokásos terápiát, ami a kemoterápiából, műtétből, sugárterápiából állt, de kiegészítettem homeopátiás szerekkel. Ha ezeket hozzátennék a hagyományos terápiához, a betegek sokkal jobban viselnék, mivel nem lenne hányingerük, nem égnének meg a sugártól, jobb lenne az immunrendszerük, az ereik állapota, megvalósulhatna a terápia során a szív, vese, tüdő, máj védelme, megakadályozható lenne az áttétképződés, stb.-stb. A kórházban egyik alkalommal egy gyermekgyógyász volt a szobatársam akinek állandóan hányingere volt a kemoterápiától és injekciókat kapott. Nem volt hajlandó bevenni homeopátiás szert. A férje olyan gégerákos volt, hogy kivették a hangszalagját és géppel beszélt. (Szerettem volna, hogy a saját bőrén érezze a homeopátia hatását, mert azt gondoltam, ha felébresztem a figyelmét a homeopátia iránt, ezután a gyerekeket is hatékonyabban és kíméletesebben tudná gyógyítani.) Másik alkalommal egy idős néni járt állandóan a fürdőszobába öklendezni és hányni. Ő elfogadta a homeopátiát, a hányása rögtön megszűnt és másnap hajnalban már ott állt az ágyamnál, azt mondta nagyon jó volt neki, és kért hogy adjak még belőle. Pedig csak egyszer szedett be öt granulát, mégis rögtön megváltozott az állapota. Természetesen adtam neki. Mikor vége volt az onkológiai terápiának és megkérdeztem a zárójelentést kiadó doktornőt, hogy ilyen stádiumból (2A-3B) a betegek hány %-a gyógyul meg, azt mondta: „Tekintse magát gyógyultnak.” Ezután beszereztem könyveket, már nagyon jó magyar nyelvű szakirodalma van a homeopátiának, és beszerzem a különböző szereket, ugyanis a hagyományos gyógyszereket nem szedtem, mert azoktól hányingerem volt és rossz közérzetem, csak magamtól homeopátiát. Az elmúlt évben vérvételen voltam, a véremben nincsenek daganatos sejtek.
Ezzel nem azt mondom, hogy ki kell iktatni a rákgyógyítás jól bevált kemo- és sugárterápiás módját, csupán azt, ki kellene egészíteni a kezeléseket homeopátiás szerekkel, hogy a kezelések a betegre kevésbé legyenek megterhelők és nagyobb legyen a gyógyulás esélye.
Itt szeretném a figyelmet felhívni arra, hogy ez a betegség nem öröklődik, de a hajlam az igen és ahol a családban előfordul, az utódok homeopátiával megvédhetők a betegség kialakulásától, gondolom egyszerűbb bevenni az általatok hatástalannak tartott szőlőcukor golyócskákat bárkinek, mint kitenni magát a műtét, kemo- és sugárterápia borzalmainak (bocs., de ezt én így éltem meg).
Mivel a családom tudja, hogy érdekel a homeopátia és csak homeopátiás szereket szedek, ha baj van, megkeresnek. Kb. 3-4 éve sírva keresett meg a nagybátyám felesége, hogy tudnék-e segíteni, mert azt mondták az orvosok neki, a nagybátyám olyan tüdőrákos, hogy megvizsgálni sem tudják, mert abba belehalna és kb. fél éve van még hátra (ez a diagnózis egyébként a zárójelentésén szerepel). Egész éjjel az akkor meglévő egyetlen könyvemet olvastam, hogy melyik szer gyógyszerképe felel meg a betegsége tüneti képének. Annak ellenére, hogy az orvosoktól semmilyen gyógyszert nem kapott, a homeopátiától nagyon gyorsan meggyógyult a tüdeje, a röntgenfelvétel már nem mutatott ki elváltozást. Nem tudom mi volt a betegsége, hogy egyáltalán tüdőrákos volt-e, de az egyértelmű volt számomra, hogy a tünetei alapján jól sikerült a szerválasztás.
A keresztanyámnak „szétdurrantak” az erei, állandóan nagy kék foltok voltak rajta, úgy érezte, hogy olyan mint egy leprás és nyáron nem tud rövid ujjú blúzt felvenni. A bőrgyógyász azt mondta neki: „Magának ezt nem gyógyítja meg senki.” – mégis meggyógyult a homeopátiától.
Egyik évben a Tesco-ban fuxiát vettem a teraszra, nem tudtam, hogy nem bírja a tűző napot. Gyönyörűen fejlődött, tele volt virággal amikor bejött az az iszonyatos nyári meleg. Minden nap estére úgy elhervadtak a virágládákban, mint amikor a vágott virág elhervad a vázában. Nem lehetett leárnyékolni. Akkor arra gondoltam, ha a homeopátia hat az emberre, lehet, hogy hat a virágra is. A granulákat feloldottam vízben, azzal több alkalommal meglocsoltam és soha többet nem hervadt el, kiteleltettem és a következő évben is gyönyörű volt.
Nemrég az egyik rokonom a férjével keresett meg, a férjének több áttéte volt már, most azt mondták az orvosok, hogy az áttét a csontokra terjedt, üvegszerűek lesznek és törékennyé válnak a csontjai iszonyatos fájdalom kíséretében. Ő is jól van.
Tavaly a macskám elkapott egy sarlósfecskét, a szájából szedtük ki. Szegényke nem tudta használni a lábait, a szárnyai lógtak a teste mellett. Már a harmadik nap felmászott a CD-tartóra, majd ezt követően a tetejére. Egy hétig kapta a homeopátiát, a kezemből etettem, itattam és egy hét után elrepült.
Az elmúlt évben az unokatestvérem is itt sírt a nappaliban, hogy csináljak valamit a kutyájukkal, mert nagyon szeretik és nem akarják elaltatni. Állítólag megcsípte egy kullancs, ezután az állatorvos injekciókat adott neki, ennek ellenére lebénult a két hátsó lábára. Mindent kitaláltak, hogy tacsibénulása van, meg azt is hogy reumás. Megnéztem az állatot. A tünetei megegyeztek a Gelsemium (szérumterápia utáni bénulás) gyógyszerképével, 3-4 hét alatt teljesen meggyógyult, azóta is jól van, aki nem látta betegen, el sem tudná képzelni, hogy milyen állapotban volt.
És sorolhatnám tovább, de nem akarok senkit meggyőzni, csupán azt gondolom, hogy dönthesse el mindenki maga, hogy hogyan akarja gyógyíttatni magát, kockázatok és mellékhatásokkal, vagy azok nélkül. Az azonban biztos, hogy egy szer csak akkor hat, ha jó a szerválasztás, ha betartják a szedéssel és tárolással kapcsolatos szabályokat. Ezért felesleges úgy szert beszedni pl. Arzén, hogy azzal valaki megmérgezze magát, az Arzén többek között a mérgezések szere is. Azt próbálják inkább ki, hogy két embernek ugyanazt a romlott ételt adják és ételmérgezése lesz, az egyiknek adjanak homeopátiás Arzént, a másiknak homeopátiás placebót. Akinek Arzént adnak, az 15-20 perc után teljesen jól fogja érezni magát, míg a másik nagyon fog szenvedni. Ezt azért tudom, mert az anyám olajos haltól egyszer nagyon rosszul lett. Azt vettem észre, hogy a WC-n ül, előtte a lábánál a mosdótál. Teljesen frászt kaptam olyan rosszul volt. Adtam neki homeopátiás Arzént és hihetetlenül gyorsan javult az állapota, kb. 15-20 perc múlva már teljesen jól érezte magát. A Coffea cruda meg azoknak való, akik álmatlanságban szenvednek, de úgy, hogy azt a sok gondolat okozza, egyébként más szer jöhet szóba. Az Oscillococcinum szedése pedig azoknak nagyon ajánlott akiknek gyenge az immunrendszere, késő ősztől a téli időszakban az Echinacea-val. Nagyon jó immunerősítő, ezzel megelőzhető az influenza.
Meg kellene ismerni a homeopátiát, nem csak szövegelni róla, elvégre minden energia, miért ne hathatna?
A nyugati gyógyászatról az a kabarétréfa jut eszembe, amikor egy férfi elmegy az orvoshoz, hogy nagyon viszket a háta. Szegény kapott egy sor ún. gyógyszert, és mindig újabb és mindig más tünetek jelentkeztek nála. A végén még szegény buzi is lett és kikezdett az orvossal, aki akkor már besokallt és elvette tőle a „gyógyszereket”. Mikor legközelebb visszament hozzá a beteg kontrollra, azt mondta a doktor úrnak, hogy nagyon jól van, csak az a baj, hogy viszket a háta. (Hány embert tesznek tönkre az ún. gyógyszerekkel és védőoltásokkal? Azt hallottam, hogy minden ötödik ember a gyógyszerek mellékhatásaiba hal bele. Egyszer a Tv-ben láttam egy riportot, egy tündéri szép kislány egy védőoltástól teljesen vak lett. Olyan gyerekekről is hallottam és olvastam, akik a védőoltások után leépültek szellemileg. A daganatos betegeket az onkológiai terápiákkal úgy legyengítik, hogy nem csodálkozom, ha az áttét gyorsan kialakul.)
Nagyon fontosnak tartanám, hogy az emberek ismerjék meg a homeopátiát, ezzel csak nyerni lehetne, mert olyan betegeket is szelíden gyógyít, akikről a hagyományos orvoslás lemondott és olyan betegségeket, melyek a hagyományos orvoslás szerint gyógyíthatatlanok, emellett jól kiegészíthetné, ill. támogathatná a különféle orvosi beavatkozásokat.
A szkeptikusoknak javasolnám még a Schüssler sók tanulmányozását. Azt kell tudni, míg a homeopátia a hasonlóság elvén gyógyít, addig a Schüssler sók a hiányállapotok miatti betegségeket gyógyítják. Ez sokkal kevesebb szer mint a homeopátia, könnyebben áttekinthető. Valamint javasolnám még a Moksa elixírt, ami nekem is új. Mindkettő megtalálható a neten. (Ha valakit érdekel, megírom a webhelyet, eseteg könyvek címét, a beszerzés lehetőségét.)
Amiben én a problémát látom és változásra lenne szükség: szennyezettek a folyóink, rossz minőségűek az ivóvizeink, szennyezett a levegő, agyon tápozottak az állatok, mérgekkel permetezettek a növények, a talajok műtrágyával szennyezettek, az élelmiszerek tele vannak ízfokozókkal, állományjavítókkal, festékekkel, tartósítószerekkel. Olyan anyagokat adnak el élelmiszereknek nevezve, amelyek nem azok (pl. margarin). Külföldön már régen betiltották az amalgám fogászati alkalmazását, nálunk a felhasználása még mindig legális, pedig az ebből eredő nehézfém mérgezés nagyon sok krónikus betegség okozója és ezt is sorolhatnám.
És legvégül nevessünk egyet, ha... ha..., mert tudjátok az nevet legjobbat, aki a végén nevet. Azt gondolom a homeopátiának is megvannak a korlátai: ha nem eléggé képzett aki alkalmazza, ha a betegben már nincs elég életerő, ha nem tartják be a szedéssel és tárolással kapcsolatos szabályokat, ha az egészet agyonverik allopátiás szerekkel. Mindezek mellett az egyik legolcsóbb és leghatékonyabb gyógymódnak tartom és érdemesnek arra, hogy sok ember megismerje.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.31. 14:40

@Maya (11548):
Azt próbálják inkább ki, hogy két embernek ugyanazt a romlott ételt adják és ételmérgezése lesz, az egyiknek adjanak homeopátiás Arzént, a másiknak homeopátiás placebót. Akinek Arzént adnak, az 15-20 perc után teljesen jól fogja érezni magát, míg a másik nagyon fog szenvedni. Ezt azért tudom, mert az anyám olajos haltól egyszer nagyon rosszul lett. Azt vettem észre, hogy a WC-n ül, előtte a lábánál a mosdótál. Teljesen frászt kaptam olyan rosszul volt. Adtam neki homeopátiás Arzént és hihetetlenül gyorsan javult az állapota, kb. 15-20 perc múlva már teljesen jól érezte magát.
Benne vagy egy nyilvanos kiprobalasban?

Leirasod alapjan te gyogyito orvos vagy, kiterjedt praxissal, jol gondolom?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.31. 17:55

Rafi !
Ezt a néhány oldalt is olvasgasd egy kicsit!
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.31. 18:23

@vaskalapos (11597):
Benne vagy egy nyilvanos kiprobalasban?
Előtte azért konzultálj az ügyvédeddel, hátha lebeszél róla.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.01.31. 19:52

Bocs Vaskalapos, nem ismerem a program használatát, így tudok csak válaszolni. Egyáltalán nem vagyok orvos, csak egy túlélő beteg, és csak magamon és a családomon segítek a homeopátiával, amikor arra szükség van. Tegnap láttam a Tv-műsorban, hogy mennyire jelentéktelen dolognak tartják egyesek, így jutottam el a Szeptikus Fórumhoz és szerettem volna, ha megismertek más véleményt is. Azon emberek közé tartozom, akik nem utasítanak el valamit csak azért, mert nem ismerik, vagy nem értik. Tanulni kell, megismerni, kipróbálni és utána véleményt mondani. Amikor 2006. év végén nálam az onkológiai terápiát befejezték, hiába panaszkodtam az orvosoknak (a háziorvosnak, a felülvizsgálatot végző orvosnak, az onkológusnak, a vizsgálatokat végző orvosoknak), hogy nagyon fájnak az erek a kezeimben és a lábaimban, hogy olyan acetonos rosszulléteim (gondolom ez a kemoterápia "áldásos" hatása, mert előtte ilyen problémám soha nem volt) vannak, hogy alig merek kimenni az utcára, mert attól félek hogy valahol elájulok, (Ezek a rohamok hullámszerűen jöttek rám, tele lett a szám acetonszaggal és ilyenkor mindíg úgy éreztem össze fogok esni és elájulok. Minden esetben ez eltartott 2 napig és kezdetben nagyon gyakran 5 percenként rámjöttek a rosszullétek később ritkultak.) nem segített senki. Ekkor azt gondoltam, hogy a saját kezembe veszem a sorsom, ha nem segítek magamon, mástól nem várhatok segítséget. Megtanultam homeopátiával kezelni a rosszulléteimet. Mivel mint írtam, már korábban is érdekelt a homeopátia és én ebben bíztam, először a helyi gyógyszertárban látott homeopátiás könyvet vettem meg, majd a neten keresgélve további nagyon jó könyveket szereztem be. A homeopátia iránti komolyabb érdeklődésemet mint látod a betegségem váltotta ki. Nagyon jó könyveim vannak és nagyon hasznos dolognak tartom a homeopátiát még akkor is, ha ti kételkedtek benne. Tehát én ugyanolyan laikus vagyok mint ti, csak egy kicsit többet olvastam róla, mert érdekel, és be kellett vetnem a családban olyan esetekben, amikor orvos nem segített. Ennyi. Míg ti ha betegek vagytok, szaladtok az orvoshoz, én ha megbetegszem, bemegyek a gardrobszobába és kihozom azt a szert, amire szükségem van. A homeopátiás szerek akkor drágák ha homeopata orvos is kell hozzá.
Lehet, hogy felbosszantottalak azzal, hogy említettem az ételmérgezést, de ez jutott eszembe. Messze lehetünk egymástól, így nem gondolom, hogy bármi próba is szóba jöhet, de emlékezz rá, ha ilyen bajod van, mert tudom hogy használ.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.01.31. 20:26

@Maya (11672):

Szerintem ezen fórum rendszeres látogatói is rendesen utánaolvastak már a homeopátiának. Utánanézésed során találkoztál azzal a töménytelen mennyiségű klinikai teszttel, mely a homeopátia hatástalanságát igazolja a placebó hatáson túl?
Itt érdemes kezdeni.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.01. 08:07

@Maya (11672):

az szép és jó dolog hogy segített neked a homeopátia, öszintén örülök a gyógyulásodhoz. Azonban arra nem gondoltál hogy valószínüleg csak a gyógyulásodba vetett hit az ami segített? (placebó hatás) Nem csak kényelmességből kezdtél el hinni a homeopátiába?

Egyébként én úgy gondolom, hogy homeopátia jelenléte valamelyest a tudományos orvoslás hibája is. Hiszen ha több figyelmet fordítanának a placebó hatás kutatására, müködési mechanizmusára, akkor idővel talán ki lehetne zárni az összes gyógyászati kóklerkedést, ami ebből él meg.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.01. 11:01

@Maya (11672):

Sőt még a placebo hatás se kellett feltétlenül az acetonos rohamok csökkenéséhez.

Ha jól olvasom amit írtál kezdetben 5 percenklént jöttek, majd ez elkezdett csökkenni, és miután HP szereket fogyasztottál, a csökkenési trend folytatódott.

Honnan tudod, hogy nem múlt volna el az egész jelenség, egy darab HP szer beszedése nélkül is?

Ráadásul ha te néhány könyv elolvasása után ugyanannyit tudsz a homeopátiáról, mint egy ugyanazért sok pénzt elkérő orvos, akkor vagy az orvos egy svindler, vagy a homeopátia nem igazi orvoslás, csak egy könnyedén elsajátítható (jobbára ártalmatlan, de inkább értelmetlen) hobbi.
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.02.01. 12:59

Szép dolog HP szer bevétele után meggyógyulni. Kár, hogy ezek nem hatnak. A helyzet az, hogy gyógyulás a természet rendje szerint elég gyakran, minden HP vagy akár orvosi kezelés ellenére :P is bekövetkezik. Hány alkalommal ír az orvos antibiotikumot vírusos megfázásra, a szer nem hat a vírusra, a beteg mégis meggyógyul . Legközelebb követelni fogja az antibiotikumot, pedig annak semmi köze sem volt a gyógyulásához.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.01. 13:53

Nagyon tévedtek szektikusok, csak azt nem tudom mit tegyek, hogy erre rájöjjetek.
Az acetonos rosszulléteim mint írtam, csak addig okoztak problémát, míg nem ismertem a homeopátiát, de ugyanígy az erek fájdalma is. Mikor megismertem a homeopátiát, és beszereztem a szükséges szereket, mikor a rosszulléteim elkezdődtek, már képes voltam tenni ellene így azok nem is folytatódtak, ezzel megszűntek a kétnapos rosszulléteim. Ha tudni akarjátok, megírhatom milyen szerekkel lehet befolyásolni. Szerintetek az, hogy ilyen műtét és stádium után ma még megvagyok, a betegségem nem újult ki, és jól érzem magam, pedig csak homeopátiás szereket szedek, ez nem bizonyít semmit? A homeopátia egyébként szerintem nem hit kérdése, hinni a templomban lehet. Alkalmazni kell, megfigyelni, és kész.
Soha ne kerüljetek olyan helyzetbe, amivel én már többször szembesültem, hogy a saját magatok, családtagjaitok, szeretteitek betegségével kapcsolatban az orvosok tehetetlenül széttárják a karjukat, hogy kész vége, már nincs mit tenni. Mert ilyen helyzetben el kell dönteni, hogy vagy ti is tehetetlenül széttárjátok a karjaitokat, hogy igen, ennyi volt, kész vége, itt már nincs remény, vagy azt mondjátok, nem fogadom el, nem adom fel, megpróbálok tenni valamit. Ez a nem adom fel, megpróbálok tenni valamit, nálam a homeopátiát jelentette. Mivel pénzben akkoriban sem bővelkedtem, így maradtak a homeopátiás könyvek és szerek, ami számomra még elérhető volt. Minél több eredményt értem el vele, annál jobban meglepődtem hogy mennyire hatékony. Elképesztően sok emberen lehetne segíteni vele, egyrészt azokon is akikkel a nyugati orvoslás nem tud mit kezdeni, másrészt mint már írtam ez a hagyományos orvoslást is nagyon jól támogathatná (pl. műtéti beavatkozások, onkológiai terápiák, gyógyszerek mellékhatásainak csökkentése, stb.).
Tapasztalataim alapján arra a következtetésre jutottam, hogy Hahnemann egy zseni volt, a homeopátia egy jól működő CSODA, amit az embereknek meg kellene ismerni, hogy kevesebb legyen a szenvedés, mert a fájdalom szenvedést jelent, a homeopátia pedig szenvedésben hasonlót.
A homeopátia nem egy bezárt ajtó, amit kívülről kell rugdosnotok. Nyugodtan beléphettek és megismerhetitek. Ha erre képesek vagytok, nélkülem is rá fogtok jönni arra, hogy amit ma támadtok, az holnap a gyógyulásotokat jelentheti.
Én a homeopátiában a sokszínű betegségek gyógyításának lehetőségét és a szelíd gyógymódot látom, nem úgy mint ti, akik csak a vizet és a szőlőcukrot. Tudnotok kell azt is, hogy mire a homeopátiás szerek elkészülnek, már nyomokban sincs benne anyag. Ezért írtam azt, hogy egy energetikai információnak tartom.

Felsorolok pár könyvcímet, hátha még nem vettem el tőle nagyon a kedveteket, de megjegyzem, láttam a neten, hogy nagyon jó homeopátiás tanfolyamok is vannak, ki-ki a tetszése és pénztárcája szerint válogathat.

D.Demarque - J.Jouanny - B.Poitevin - Y.Saint-Jean:
Farmakológia és homeopátiás matéria medica
(Ez volt az első könyvem, és nagyon hasznos. (Kijegyzeteltem számítógépre, úgy tudtam kezelni.))

Dr.S.R.Phatak:
Homeopátiás gyógyszertan
Homeopátiás szerek repertóriuma
(Az első könyvemmel együtt tudom ezeket jól használni, és örülök annak, hogy megvettem.)

J.Jouanny, J.B. Crapanne, H.Dancer, J.L.Masson
Homeopátiás gyógymód lehetőségei az akut patológiában
Homeopátiás gyógymód lehetőségei a krónikus patológiában
(Ezeket most vettem, sokat fogok tanulni belőle.)

Homeopátiás szerkapcsolatok füzet
(Fontos ha valaki többféle szert szed megnézni, hogy milyen kapcsolatban állnak a szerek egymásssal.)

Megvettem Rajan Sankaran indiai homeopata orvos könyveit, amit fantasztikusan jónak tartok, de egyelőre nem tartok ott, hogy tudnám követni, Farokh J. Master könyveit is, melyek további nagyon sok hasznos információkat tartalmaznak az egyes szerekről.

Az egyszerűbb könyveim:
Dr. Kürti Katalin-Dr.Molnár Mariann-Dr.Zelecsényi Judit: Gyógyítás a családban homeopátiával
Dr.D.M.Gibson: Elsősegély homeopátiával
Dr.Büki Mária-Dr.Dérer Cecília-Havasi Lászlóné-Dr.Német Zsuzsanna-Dr.Zarándi Ildikó:
Homeopátia napjainkban
Michéle Boiron-Alain Payre-Picot: Homeopátia a mindennapi gyakorlatban
Horváth Katalin dr.-Bóna László: Homeopátiás gyógyművészség
Dr.Borbély Katalin-Dr.Deák Valéria-Dr.Hídvégi Zsófia-Dr.Katona Edit-Dr.Molnár Mariann-Dr.Papp Huba-Dr.Sal Péter-Dr.Sebő Zsuzsanna-Dr.Tóth János: A homeopátia kézikönyve

és végül, de nem utolsósorban egy másik kedvencem
Samuel Hahnemann: ORGANON A gyógyítás művészetének gondolatrendszere (mely a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület gondozásában jelent meg)

Nem akarom hogy bármit elhiggyetek nekem, de ismerjétek meg.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.01. 14:57

@Maya (11740):

Szóval akkor hogyan magyarázod azt a tényt, hogy a homeopatikus szerek sorra bukják a klinikai teszteket? Én meg tudom magyarázni az anekdotákat (egyedi esetek, mint a Tied) a placebo hatással, az utána tehát miatta érvelési hibával és azzal a ténnyel, hogy nem tudhatjuk, hogy mi történt volna ha nem veszel be szert. Az ilyenek kizárására kellenek a tesztek.

És mi az, hogy energetikai információ? Meg tudnád ezt a fogalmat határozni a saját szavaiddal?

Továbbá nem gondolod, hogy kissé egyoldalú az utánanézésed? Mi lenne ha mondjuk beleolvasnál ebbe a könyvbe is, különösen a homeopátiáról szóló fejezetbe, amiben az írók komoly tesztekkel érvelnek? Az általad olvasott könyvekben mivel érvelnek a homeopátia mellett?

Az az igazság, hogy szinte naponta lehet olvasni csodálatos gyógyulásokról és naponta jönnek ide olyan emberek, akik azt hiszik, hogy az ő egyedi eseteik valami miatt többet mondanak el a homeopátiáról, mint a lényegesen több embert magukba foglaló klinikai tesztek. Ha valami mással is előjönnének, akkor hidd el én lennék az első, aki átáll homeopátia mellé.
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.02.01. 15:44

Az az apróbb gond van a dologgal, hogy ahhoz, hogy egy módszer megbízhatóan alkalmazható legyen, egyrészt célszerű ismerni a hatásmechanizmusát, másrészt ellenőrzött tapasztalatokkal alátámasztani a működését. Ha az előbbi nem ismert, az utóbbi akkor is feltétlenül szükséges. A HP-t egyik módon sem támasztották alá.

Emlegetni energetikát és más varázsszavakat nem magyarázat. Anekdotikus esetek, hogy valaki szedte és jobban lett, szintén nem bizonyíték. Nem véletlenül végeznek kezelésekkel kapcsolatban dupla vak kísérleteket.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.02. 12:52

Ha nemcsak okoskodnátok, hanem megtapasztalnátok a másik oldalt, mármint azt, hogy a homeopátia nagyon hatékonyan gyógyít, belőletek jó homeopata orvos lehetne. Sok ember azt sem tudja, hogy a homeopátia létezik, titeket meg érdekel és vitatkoztok róla. A problémát abban látom, hogy csak olvastok róla, de nincs tapasztalatok ezzel kapcsolatban, és azt gondoljátok, csupán hit kérdése és placebo hatás, meg kész átverés az egész.
Láttatok már olyan beteget, akinek olyan vesemedence gyulladása volt, hogy a vizelete tele volt gennyel és vérrel, a katéter csöve meg tele „gennydugókkal”, olyan fájdalmakkal, hogy a rossz közérzet kiült az arcára? Majd két napos homeopátiás kezelés után eltűnik a vizeletéből a genny és a vér, teljesen tiszta a katéter csöve, jó a kedve, rátok mosolyog, és azt mondja: „Te egy boszorkány vagy.” Pedig nem volt benne semmi boszorkányság „csak” homeopátia.
Mint már utaltam rá, a homeopátiában a leggyengébb láncszem nem a homeopátiás szer, hanem maga az ember, aki rosszul választja azt ki, vagy nem megfelelően alkalmazza.
Tehát rajtatok áll: megismerni, tanulni, alkalmazni, megfigyelni – szerintem nem rossz sorrend.
Gondolkozzatok! Azt olvassátok, hogy a homeopátia egy hatóanyag nélküli semmi, de egy másik ember, aki ugyanolyan laikus mint ti, és semmiféle érdeke nem fűződik hozzá, azt állítja, hogy a homeopátia jól működik, akkor itt valami nem stimmel, mert ugyanazon dologról két ellentétes állítás.
Ébredjetek már fel, és ne más emberek véleményét szajkózzátok, tanuljátok meg, alkalmazzátok, legyenek saját tapasztalataitok és így alakuljon ki a saját véleményetek. (Ha az üres fecsegés helyett a tanulást választjátok, vigyázzatok a Sulfur használatára.)
Most láttam a neten, hogy 2011. februárban Budapesten homeopátia tanfolyam indul a homeopátia elméletéről és gyakorlati alkalmazásáról (itt megtaláljátok: http://www.tegye.com/news/homeopatia-tanfolyam).
Elhagylak benneteket, mert én a tanulás útját választom, ti meg cselekedjetek józan belátásotok szerint, de arról alkossatok véleményt, amiről személyesen meggyőződtetek, mert ha idegen forrásokra hagyatkoztok, hát ..., a papír sok mindent kibír, a messziről jött ember azt mond amit akar..., de ezt csak ismeritek? – vagy nem?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.02. 12:59

@Maya (11823): Isten (és valódi orvos) óvja az utadba került betegeket.
Amúgy csak fel a fejjel, előbb utóbb jönnek majd a negatív élmények is számodra......oszt akkor majd megvilágosodsz!!!!!!
Habár attól tartok, hogy olyan elvakult vagy, hogy nem látod a fától az erdőt.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.02. 21:40

@Maya (11823):
Azt olvassátok, hogy a homeopátia egy hatóanyag nélküli semmi, de egy másik ember, aki ugyanolyan laikus mint ti, és semmiféle érdeke nem fűződik hozzá, azt állítja, hogy a homeopátia jól működik, akkor itt valami nem stimmel, mert ugyanazon dologról két ellentétes állítás.
Ébredjetek már fel, és ne más emberek véleményét szajkózzátok, tanuljátok meg, alkalmazzátok, legyenek saját tapasztalataitok és így alakuljon ki a saját véleményetek.
Súlyos tévedésben élsz, azt kell hogy mondjam. A szkeptikusok igenis vizsgálták a homepata gyógyszereket, saját bőrükön is tesztelték. Sorozatos tesztek alapján bebizonyosodott hogy hatása nincs, kóklerkedés az egész. Kezdj el gondolkodni, és lépj ki az álom világból. Lehet h nem lesz szebb, de igazabb biztosan. :)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.02. 22:07

@Maya (11823):

Az elképesztő tanulásod útján találkoztál végre az általam már oly sokat említett klinikai tesztekkel? Meghatároztad az általad oly sokszor emlegetett energetikai információ fogalmát végre? A beszűkültség remek példája ez..
Komolyan azt hiszed, hogy valaminek a hatékonyságáról csak úgy lehet meggyőződni ha kipróbálod?
Ebben az esetben ajánlok valamit. Az általam készített házi kotyvalék sárból és természetes trágyából az összes betegséget meggyógyítja! Komolyan! A saját bőrömön tapasztaltam!
Nem hiszed? Ha nem hiszed akkor próbáld ki és tapasztald meg a saját bőrödön ezt az érzést!
50000 forint lesz 10 g. Szólj ha hajlandó vagy a másik oldalról is nézni a dolgot és hinni bennem!
:)
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.03. 12:22

@Zsolesz14 (11681):
Az a helyzet Zsolesz, eddig még nem volt szükségem arra, hogy azt keresgessem, miért nem működik a homeopátia, mivel minden esetben működött. Miért keresgéltem volna ennek az ellenkezőjét? Semmi okom nem lett volna rá. Leírtam pár könyvemet. Ha csak az első hármat a Farmakológiát, Phatak könyveit és a Homeopátiás szerkapcsolatok füzetet megvennéd, már te is jól tudnád kezelni az akut betegségeket a családodban. Én is csak saját magamon és a családomban segítek ha arra szükség van, nagyon ritkán fordul elő, hogy ettől eltérek, azt a sajnálat és az emberszeretet vezérli, akkor a saját szeremet adom, és ellenszolgáltatás nélkül.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.03. 12:36

@Maya (11882):

Nos azért kell "keresni annak az ellenkezőjét", hogy objektívebb képet kapjál a dologról. Nyilván a homeopata könyvekben nem fognak olyat felsorolni, ami a homeopátia ellen szól, ezáltal rengeteg információt kizársz.
A legutóbbi bejegyzésed azt sugallja, hogy még mindig azt hiszed, hogy valaminek a hatékonyságáról csak úgy lehet meggyőződni ha kipróbálod. Miért?
És ha a homeopátia olyan hatékony akkor hogy magyarázod ezt? Nem gondolod, hogy ez valahol gyanús és valami turpisság lehet a dologban?
Ja és persze még mindig várok az energetikai információ definíciójára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolesz14 2011.02.03. 12:49-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.02.03. 12:39

@Maya (11882): Magyarországon homeopátiával csak orvos kezelhet beteget. Tehát amennyiben te nem vagy orvos, és ennek ellenére másokat kezelsz homeopátiával, tanácsokat adsz nekik, szereket ajánlasz nekik, akkor a kuruzslás bűntettét követed el.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.03. 13:10

@énkérdezek (11825): Isten (és valódi orvos) óvja az utadba került betegeket.
Amúgy csak fel a fejjel, előbb utóbb jönnek majd a negatív élmények is számodra......oszt akkor majd megvilágosodsz!!!!!!
Habár attól tartok, hogy olyan elvakult vagy, hogy nem látod a fától az erdőt.
Komolyan mondod, hogy én vagyok az elvakult, aki nem látja a fától az erdőt, csak azért mert a tapasztalatot, a gyógyulást ami a szemem előtt gyorsan zajlik le, azt fogadom el? A homeopátia egy 200 éves gyógymód. Szerinted, ha csak egy átverés és egy hatástalan semmi lenne, fennmaradt volna eddig? Ha a homeopátia iránti ellenérzésed energiáját annak tanulmányozására és használatára (mert a saját tapasztalataid győzhetnének csak meg) fordítanád, Te lehetnél az egyik legjobb homeopata, mert ismered a mondást "A rablóból lesz a legjobb pandúr." Benned annyi előítélet van, hogy ha megismernéd a másik oldalt, bárkit képes lennél meggyőzni a homeopátia "jóságáról" nem úgy mint én aki csak használja és látja hogy jól működik. Ha hatástalannak tartjátok, miért nem lehet kipróbálni és megtapasztalni. De nem úgy gondolom a kipróbálást, hogy nincs semmi bajod és beveszel akármit, hanem úgy hogy egy létező betegségre a megfelelő szert adni. Egyébként mint írtam csak magamon és a családomon segítek, amikor baj van és orvos nem segít, és ezt vedd észre, amikor orvos nem segít. Nagyon ritkán fordult csak elő amikor valakit úgy megsajnáltam, hogy felajánlottam neki, de náluk is működött, biztos beképzelték, hogy jóízű a cukor és azért. Szándékosan nem írtam szereket és potenciákat, hátha kíváncsiak lesztek rá. De nem. Ebből feltételezem ti még úgy sem ismeritek mint én. Egyébként miattad maradtam veletek, hátha feltesztek valami konkrét kérdést is valami betegséggel kapcsolatban amit kipróbálhattok, hátha megváltozik a véleményetek.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.03. 13:21

@Maya (11886):

Ne már, én egy csomó kérdést feltettem, egyikre sem kaptam választ :(
Mi lesz velem, tudatlan maradok? :cry:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.03. 13:37

@Maya (11886):

Piócák és érvágás évezredekig fennmaradt, ahogy a vizeletterápia is. Alkalmazod valamelyiket?
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.03. 14:06

@Zsolesz14 (11883):
A homeopátiával kapcsolatos könyveimben eddig az egyes szerek gyógyszerképét (ami embereken végzett gyógyszer-kísérletek összességén, megfigyelésen alapul) olvastam és azt, hogy milyen betegségekre, milyen potenciákban, milyen gyakorisággal alkalmazhatók ezek a szerek. Úgy tudom, hogy magyar fordításban csak Dr.S.R.Phatak Materia medica-ja van forgalomban. Valahol egyszer azt olvastam (és bocs, hogy nem emlékszem pontosan rá), hogy Hahnemann elrágcsált egy darabka Kinafa kérget és olyan rosszullétei alakultak ki tőle, ami megfelelt a maláriás lázban szenvedők tüneteinek. Itt kezdődött a homeopátia. Innen ered a hasonlóság elve, hogy ha egy szer kivált valamilyen tüneteket (amit összefoglalnak a szer gyógyszerképében), és egy betegség, ami ezen szer tüneteinek minél nagyobb részében megfelel az a hasonlóság elvén a betegnek gyógyulást hoz. Én eddig azt tapasztaltam, hogy ez helytálló. (És kicikizhetsz ezért nyugodtan, nálunk még a macska is homeopátiás szereket kap. Kis műanyag kanálból, mert a homeopátia nem érintkezhet fémmel, kevés vízben feloldva. Kilefetyeli, és meggyógyul tőle.) Hogy miért hiszem hogy a kipróbálás a meggyőződés útja? Mert az egy személyes tapasztalat és ott zajlik a szemed előtt, senki nem tudja meghazudtolni, vagy félremagyarázni. Nem légből kapott és gyártott elmélet, hanem a valóság.
Egyébként meg jól feladtad a leckét azzal, hogy az energetikai információ definicióját várod tőlem, annak ellenére, hogy tudod, csak laikus vagyok. Igazság szerint azért gondolom így, mert azt tudom, hogy nincs benne anyag. Ha anyag nincs benne, akkor meg mitől hat? - mert azt meg tapasztalom. Hát megpróbálkoztam vele, hogy átgondoljam, nekem az egész mihez hasonlít. Ami először eszembe jutott az a Kirlian házaspár fotói voltak, amit még a suliban mutattak nekünk, hogy annak ellenére hogy megcsonkították a levelet, ezeken a fotókon, nemcsak a fénytest, de mint egy fantom megjelent a levágott rész is, pedig valójában nem is volt ott. Ezen a webhelyen http://www.hegeduseta.net/cikkek/biorezoncia.pdf pedig láthatod, hogy a homeopátiás szereknek rezgése van, és igen kis potenciaeltérésnél is ez kimutatható. Lehet, hogy nem is tévedtem sokat a szabados megfogalmazásommal és a különböző anyagokból (mivel ütverázzák) átkerül információ, és mi a rezgés, ha nem energia?
(Nem akarom elsunnyogni azt sem, hogy hiába küldesz nekem angol szöveget, mert nem értem.)
Egyébként meg jó fejek vagytok, örülök hogy itt lehetek veletek.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.03. 14:11

@Szilágyi András (11884):
Pontosan úgy van, mint mondod, ezért küldöm a betegeket homeopata orvoshoz, vagy azt mondom neki, hogy menjen a helyi gyógyszertárban és az asszisztensek jó szereket tudnak neki ajánlani.
0 x

Maya
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.01.31. 00:05

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Maya » 2011.02.03. 14:16

@pounderstibbons (11888):
Ezeket Neked hagyom, én megelégszem a homeopátiával.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.03. 15:48

@Maya (11889):

Arról, amit írtál az energetikai információról:
Igazad van, a nagy hígítású homeopatikus szerekben nincs már hatóanyag, ezért fura, hogy mégis működik olykor. De nem gondolod, hogy ezenkívül az energetikai információs dolgon kívül ezt másképp is lehet magyarázni? Természetesen létezik más lehetséges magyarázat is. Erre az egyik példa a közismert placebo hatás. Egy másik magyarázat lehet az, hogy lehet, hogy a beteg akkor is meggyógyult volna ha nem kap semmilyen gyógyszert. Remélem belátod, hogy ezt a két lehetőséget nem lehet kizárni. De ugyanakkor az is lehetséges, hogy a hígítóanyag tényleg tartalmaz valamilyen energetikai információt, ami gyógyít. Szóval van valami lehetőségünk, hogy megállapítsuk, hogy melyik magyarázat a helyes? Igen van, ezt hívják klinikai tesztnek.
Vegyünk sok beteget és osszuk őket véletlenszerűen 3 csoportba. Az egyik csoport kapjon igazi homeopátiás gyógyszert, a másik kapjon egy hatástalan, de ugyanúgy kinéző és ízű bogyót, mint az igazi homeos gyógyszer, a harmadik csoport pedig ne kapjon semmit (kontrollcsoportos teszt). Persze mindezt úgy, hogy sem a betegek, sem az őket kezelő orvos ne tudja, hogy melyik csoportban van (kettős vak teszt). Ezek után nézzük meg hányan gyógyultak meg. Ha az első csoportból jelentősen többen, mint a másodikban vagy a harmadikban, akkor tényleg hatásos a homeopatikus szer. De ha az első és második csoportból kb. ugyanannyi ember gyógyult meg, akkor nem a homeopatikus szer hatott, hanem a placebo hatással van dolgunk. Ezt elismered? Ha aztán mindhárom csoportból ugyanannyi ember gyógyult meg, akkor felesleges volt gyógyszert adni, hiszen alapból meggyógyult volna valószínűleg mindenki. Ezekkel egyetértesz vagy nem? Ha nem akkor miért nem?
Ilyen teszteket nagyon sokat végeztek már és nagy többségben azt lehet megállapítani, hogy az első és második csoportból kb. ugyanannyian gyógyultak meg, ezt összesíti az a link, amit az előbb küldtem neked.

Pounderstibbons pedig szerintem arra akart célozni, hogy attól még, mert valami ezer éves gyógymód még nem biztos, hogy hatékony és veszélytelen.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.03. 18:22

Csodálom a türelmeteket. :)
Lehet hogy a homeopátia az csak egy kiválasztó dolog az evoluciós fejlődésünkben. És valójában szükség van rá, h ne legyen túlnépesedés, és ne öröklödjenek ezek a tulajdonságok. :lol:

Maya, azt a problémát mivel magyarázod hogy a csapból folyó víz elvileg a történelmünk során szerzett információkat mind átadja mikor iszol belőle? Rengeteg betegség, miegymás... hm?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.03. 18:48

@OktondiJóska (11900):
Nono! Hol volt potencionálva (ütögetve rázogatva)? :lol: :lol:
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.03. 18:52

@Popula(c)tion (11901):

belekalkuláltam azt is! :lol: rázogatva, ütögetve lett pl a hajók hajócsavara által, a vízeséseknél, vízerőmüveknél, stb. ;) Pl egy 6000 éve élt egészséges bálna pisi kaki elég káros hatást fejthet ki, ha itt Pesten engedsz ki a csapból vízet most. (az ő logikájukat követve persze) De ezt is biztos ki tudják magyarázni.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.03. 19:01

@OktondiJóska (11902):
Nem, nem! Éppen amit a bálna kaki-pisi okozna, azt a jó nagy hígítás (az ő fordított logikájuk szerint) pont, hogy gyógyítja. Nem is értem, hogy lehet bárki is beteg....... :o
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.03. 19:23

@Popula(c)tion (11903):

lehet ez müködteti valójában az immunrendszert, és ezért van szükségünk vízre? :shock: :shock: :lol:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.03. 19:25

@OktondiJóska (11904):
Ergo: mégse potencionál elég jól az a fránya hajócsavar ;) .
0 x

Válasz küldése