Homeopátia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.10.13. 10:05

@OktondiJóska (6508):

Nem értem, miért lenne mérgező. Miből szűrted le ezt a következtetést?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.10.13. 10:39

@pounderstibbons (6504): Próbáltam hozzászólni az antalvali.com-on, de előmoderáltak a kommentek, és vagy nem volt elég egy nap a kommentem elfogadásához, vagy tartalmilag nem minősült elfogadhatónak. Nyilván ezért van olyan kevés komment ott.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.13. 10:43

@OktondiJóska (6508):

"A homeo-hívők azt mondják van a víznek memóriája. Ezt a víz-memóriát feltöltik információval ugye. Rázogatják, higítgatják, mantráznak felette, miegymás. Na de, tegyük fel hogy egy cián cseppet felhígitunk úgy ahogy azt "kell", rázogatjuk is. Ekkor megkapjuk a cián mérgezés ellenszerét elvileg. Viszont, ha én fogok ebből a homeocuccomból egy cseppet, beleöntöm a klotyóba, akkor elvileg ezzel meg kellene mérgeznem az egész föld vízét, tengerestől, oceánostól. Nem? Mi a logikus magyarázatuk arra h ez miért nem történik meg?"
Gyakori félreértés, ami nem csoda, hiszen már a HP alapjai is nem igazán összeegyeztethetőek a logikával.

Szerintük, ha valami az egészséges szervezetet megbetegíti, akkor az ahhoz hasonló tüneteket okozó szerek higított-rázott változata gyógyítja az adott kondíciót.
Ehhez képest láttam potencianövelő készítményt, amit közismert potencianövelő hatású szerből készítettek, szóval ezt is maguk döntik meg.

Legegyszerűbb HP válasz a kérdésedre az lenne, hogy a wc-ben csak higítás történik szakszerű potenciálás nélkül.
(De az is lehet, hogy a szer a folyóba jutva még tovább hígul, így rögtön gyógyítja a kevésbé híg változat okozta mérgezés tüneteit...)
De mivel a potenciálás hatását sem tudják igazolni, ezt inkább hagyjuk.

Azt nem mondják, hogy feltétlenül pont a betegséget okozó szer alkalmas gyógyításra minden esetben.
Pláne nem mondják, hogy a gyógyító szer higításával már mérget kapunk, mert akkor vizsgálniuk kellene , hogy bizonyos fokú higítás felett nem mérgeznek-e gyógyítás helyett. Ki akarná ilyenekkel rontani a saját üzletét?

Viszont ezzel kissé analóg, ahogy a rettentő magas higítású szereket olyan ultraerősnek igyekeznek beállítani, hogy a szedésükhöz szerintük már orvosi felügyelet kell.
Amit viszont nem alapoz meg semmi tudtommal.

Különben már több mint 100 éve közismert, hogy a HP állításai tarthatatlanok és igazolhatatlanok, de a mágikus gondolkodás iránti vágy, no meg a társaságok és gyógyítók profitja (kiegészülve a placebo-hatással és az anekdotikus igazolásokkal) csak hajtja előre a HP ördögkerekét.

Aki a HP-ban logikát keres az (a Hp híveinek haragján túl) automatikusan fejfájást is a fejére von. :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.13. 10:46

@Szilágyi András (6512):

Érdekelne, hogy mit írtál nekik.

Remélem visszavontad téves tanaidat és elhiszed már, hogy ha valakit elüt az autó, akkor az nem véletlen, hanem az illető végre készen állt a halálra...
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2010.10.13. 11:19

@Várhegyi Márton (6511):

Olvastam több helyen hogy a nagyobb higítású homeokatyvaszhoz már komolyabb felügyelet kell, ebből adódóan feltételeztem hogy ez azért fontos szerintük, mert akkor az már olyan hű de nagy dózis hogy ihaj-csúhaj. :)

na és ebből adódóan ha az a homeopátiás szer gyógyhatású, akkor annak higítva elvileg pont az ellenkezőjét kellene produkálnia. Tehát ha felhígitasz rázogatsz egy cián cseppet, akkor az elviekben cián elleni szer. A Cián elleni szert viszont ha ugyanígy higítod, rázod bla bla bla, akkor valami mérgező vegyületet kellene hogy kapj.

Persze tudom h nem mindig konkrétan az adott dolognak az ellentéte a gyógyszer náluk, csak most a téma kedvéért vázoltam így. A lényeg kb az, hogy mindig a vita tükrében változtatják a "hivatalos" álláspontjukat, amiből leszürhető az, hogy hiába van köztük diplomás orvosi végzetségü meg mindenféle MTA tag, stb mind kókler pénz éhes tróger. (biztos vagyok benne hogy diplomás emberek csak a pénz miatt állnak ki mellette.) Egy nyolc általánossal rendelkező embernek nem lehetne eladni ezt a sz@rt, ha rendesen fel lenne világosítva hogy miről is van szó. Ehelyett azonban legalizálták a homeocumót, és minden patikában gyógyszerként reklámozzák.
pounderstibbons írta:Aki a HP-ban logikát keres az (a Hp híveinek haragján túl) automatikusan fejfájást is a fejére von.
Én is így gondolom egyébként, csak közben furcsálom is hogy a szkeptikus társaság nem tudja földbe döngölni az ilyen homeopátia vs. szkeptikusok vitán ezeket a barmokat. Egy sima konyhai filozofálgatással lelehet rólunk rántani a leplet.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.10.13. 11:40

@pounderstibbons (6514): Ahhoz szóltam hozzá, hogy Dethlefsen mit írt a homeopátiáról. Belemagyarázta az ezoterikus tanaiat, pedig Hahnemann nem volt ezoterikus, és egyáltalán nem ezoterikus megfontolások alapján fejlesztette ki a homeopátiát.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.13. 11:42

@OktondiJóska (6515):
"csak közben furcsálom is hogy a szkeptikus társaság nem tudja földbe döngölni az ilyen homeopátia vs. szkeptikusok vitán ezeket a barmokat. Egy sima konyhai filozofálgatással lelehet rólunk rántani a leplet."
Azért a földbedöngölés jelentős részben a közönség ismeretein múlik. Legutóbb BME-n biomérnökök előtt, akiknek vannak tudományos ismereteik az egyes anyagok szerkezetéről és átlátnak a potencializálás baromságán, simán kikaptak.

De már itt is igyekeztek kicsúszni a nekik kínos témák alól, pl. azzal, hogy igazából minden betegségere van egy fix higítási arány, és nem is értik, hogy miért gondoljuk, hogy ők azt hiszik, hogy a higítással nőne a hatásfok.
Egy ilyen benyögés hatására, aki nem ért a témához, simán a konyhafilozofálást gondolja szalmabáb-érvelésnek, miszerint mi nem is ismerjük azt, amiről vitatkozunk.

Másik probléma a személyes tapasztalat és kognitív disszonancia.
Aki büszke rá, hogy elmulasztotta a gyereke fogfájását HP termékkel, annak elég kényelmetlen lehet hallani, hogy nem ő mulasztotta el, viszont kidobott feleslegesen egy jelentős összeget az ablakon (illetve azóta is kidob), ráadásul a szeme fényét olyan szarral eteti, amit nem is vizsgáltak ki alaposabban. Pláne, ha már másoknak is javasolta, és esetleg annak is "bevált"(értsd: ugyanúgy meggyógyult, mint nélküle), most mégis mit mondhatna nekik?
"Ööö, emlékeztek, amikor mondtam, hogy a HP milyen jó, és amire elköltöttünk eddig 6 év alatt kb. 150000 Ft-o? Na voltam egy vitán, és ott azt mondták, hogy csak felesleges pénzkidobás volt...."

Hát nem kényelmesebb ilyenkor a tudományos álláspontot lehülyézni, előszedni az antibiotikumok mellékhatásait, az embertelen-pénzhajhász gyógyszergyárakat-orvosokat, mint beismerni, hogy "Hülye vagyok és megtéveszthető"?
Itt pl.
http://divany.hu/poronty/2010/04/10/atv ... kkal/?cp=0
egy "paramami"-t sikerült a konyhafilozofálástól a Shang féle 2005-ös metaanalízis homeopata kritikájáig kergetni kb 2 nap alatt, de még akkor se ismerte be, hogy ő márpedig hülyeségre neveli a gyerekét.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2010.10.13. 12:15

@pounderstibbons (6517):

Egyetértek veled amúgy, hogy ez nem ilyen egyszerü. Viszont ha én lelkiismeretes szkeptikus tag lennék, akkor nem csak a szakmai oldalról közelíteném meg a dolgot, hanem a felhasználói oldalról is. Hiszen abból él a "szakma" ugye, hogy a "közönséget" vágja át. Ha a felhasználók több felvilágosítást kapnának az ő nyelvezetükön, akkor egészbiztos vagyok benne hogy kevesebben dőlnének be ezeknek a kamu dolgoknak. Emlékszem, pár éve én is majdnem kipróbáltam egy ilyen homeopátiás szert fogfájás miatt, mert az egyik ismerősöm váltig állította hogy használt neki, meg hát miért is kérdőjeleztem volna meg, hiszen a háziorvosa ajánlotta neki a szert fogfájásra. (semmit nem tudtam a homeopátiáról) Akkor az egyetlen ok, amiért nem próbáltam ki, hogy utálok gyógyszert szedni, és csak nagyon nagyon végső esetben szedek be bármit is. Viszont jó lett volna akkoriban, ha létezett volna valamilyen fórum, ahol nem csak egy biológus-orvos-tudós-stb érti h miről is beszélnek ezek a homeopátiáról, meg annak cáfolatáról.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.13. 13:26

@OktondiJóska (6519):
Viszont ha én lelkiismeretes szkeptikus tag lennék, akkor nem csak a szakmai oldalról közelíteném meg a dolgot, hanem a felhasználói oldalról is.
Próbálkozunk mi mindennel, de a konyhanyelven meggyőzött Hp-s anyuka, a kognitív disszonancia miatt képes egészen a komoly tudósokat is megtévesztő HP-t (rettentő kétesen) alátámasztó kettősvak- placebo-kontrollált tesztekig menekülni, ha szorult helyzetbe kerül.

Sokféle nyelven beszélünk mi is, erre a példabeszédemre pl. egész büszke vagyok:

"Lego-pátia (LP):

Húgocskám már lassan egy hete náthás volt, amikor otthon játék közben közben véletlenül lenyelt egy legóelemet.
Három nappal később elmúlt a náthája, pont amikor a legóelem is előbukkant.
Azóta a családunkban előforduló betegségek enyhébb részére legóelemeket nyel 3 napos időközökkel, és az esetek közel harmadában pont akkor múlik el a betegség amelyik napon kikerül a szervezetben a kis műanyagdarab.
Ezzel nem ártunk a szervezetünknek, mert a lego direkt olyan, hogy gyomorsav sem kezdi ki ilyen gyorsan(minden esetben új csomagot bontunk) , teljesen veszélytelen.
A kutyánknak is adtunk belőle amikor húzta a lábát és néhány nappal később már egész jól futott.
Már azt is kikísérleteztem,, hogy náthára a zöld lego elem a megfelelő, hörghurutra meg a kék, a lányom a kerek darabokra reagál jól, a fiam meg s szögletesekre így tök jó személyre szabott kezeléseket tudok nekik adni, nem mint a hülye orvosok, akik a panaszok egyezősége esetén nagyjából ugyanazt mondják mindig.

Ha háromnaponta adok a betegnek legóelemet, akkor bizony az esetek harmadában akkor gyógyul meg amikor előbukkan belőle, így folyamatos megerősítést kapok, hogy a módszer működik. Ha durvább betegségnek tűnik (ami azért meggyógyul magától de lassabban), akkor mondjuk emelem az adagot 2 naponta 1 legóra és máris 50% lesz a hatásosság. Végszükség esetén alkalmazva napi 1 legóval már 100%-os gyógyulást érhetek el vele, hagyományos gyógyszerek mellett kisegítő terápiaként.

Erre most valakik mutogatni kezdenek nekem tanulmányokat, hogy a lego nem hathat, mert pont nem jut belőle a szervezetbe semmi új anyag.

Elkezdtem keresni az interneten és sehol nem találtam meggyőző vizsgálatát a lego elemek vagy alapanyaguk eü. hatásának.
Mi ilyenkor a helyes viselkedés:
1., A tapasztalataim a lego-kezelés mellett állnak és továbbra is folytatom.
2., Abbahagyom a hülyeségemet és a gyerek végre játszhat a legójával.
(de akkor hogy magyarázom meg neki a sokévnyi felesleges legónyelést, pláne a szomszédoknak, akik tőlem veszik a csomagokat?)

Nah, ki vesz tőlem emeltáras válogatott legócsomagot? Pont annyi bizonyítékom van rá mint a homeopátiára."

Volt aki megértette, de akinek kínos lett volna, az persze kitartott a személyes tapasztalatai mellett.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.10.13. 17:46

@OktondiJóska (6515):
OktondiJóska írta: Olvastam több helyen hogy a nagyobb higítású homeokatyvaszhoz már komolyabb felügyelet kell, ebből adódóan feltételeztem hogy ez azért fontos szerintük, mert akkor az már olyan hű de nagy dózis hogy ihaj-csúhaj.
Ez legjobb tudomásom szerint betegekre vonatkozik. És akkor sem arról van szó, hogy az ultrahígítású szer olyan tüneteket vált ki, mint töményen egészségesekben. Tehát nagyon nagy homeopátiás potenciájú ciánoldat egészségesekben nem fog ciánmérgezést vagy a tüneteit kiváltani, legalábbis a homeopátia elvei-állításai és logikája szerint nem. Továbbá, nem a dózisok különbözőségéről beszélünk, hanem a hígítású fokról, azaz a szer homeopátiás potenciájáról.
OktondiJóska írta: Tehát ha felhígitasz rázogatsz egy cián cseppet, akkor az elviekben cián elleni szer. A Cián elleni szert viszont ha ugyanígy higítod, rázod bla bla bla, akkor valami mérgező vegyületet kellene hogy kapj.
Az első mondat kb. stimmel. A másodikhoz: a homeopátia legjobb tudomásom szerint ilyet nem mond. Logikailag sem stimmel az állítás ebben a formában, logikai ellentmondáshoz vezet. (Egy szer egyszerre lenne mérgező és gyógyító.) Az más lenne, ha a különböző potenciákra meg lenne adva, hogy melyik mérgező, melyik gyógyít. De ilyen ismereteim szerint nincs a homeopátiában.
OktondiJóska írta: (biztos vagyok benne hogy diplomás emberek csak a pénz miatt állnak ki mellette.)
Én ebben nem vagyok ilyen biztos. Találkozom jó pár orvostanhallgatóval, akik egy részéből orvos lesz, és nem vagyok mindig meggyőzve a kompetenciájukról, és akkor még finoman fogalmaztam. Persze, azt mondják, amihez az embernek anyagi érdeke fűződik, arról könnyebben elhiszi, hogy igaz.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.10.20. 14:46

Kép

/thread
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.11.02. 13:01

Vidatox - "Vidatox nevű orvosságot mintegy 10 ezer rákos betegen tesztelték(?), és az eredmények azt mutatták, hogy a páciensek életminősége jelentősen javult, valamint a szervezetükben lévő daganat növekedése megállt."

Vigyáz, kész, rajt... egy újabb - pénzlehúzó - csodabogyó! (Kíváncsi lennék tényleg létezik a Vidatox, és valóban tesztelték-e. Utóbbit nem hiszem.)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.11.02. 13:15

@Gábor (6914):

Tényleg remek ez a cikk, főleg ez a rész tetszett:
Jelenleg az országban 13 tenyésztelep működik, és mindegyikben átlagosan 5 ezer skorpió él. Minden állatból 0,02 milliméternyi mérget tudnak kivonni.
Gondolom a csörgőkígyó harapásakor a szervezetbe kerülő méreg mennyisége pedig elérheti a másfél métert is...
:)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.11.02. 16:11

@pounderstibbons (6915):

Ne haragudjatok de a disznóból is több méter hurkát, kolbászt tudnak kivonni. :ugeek:
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: finthus » 2010.11.04. 17:26

http://weborvos.hu/hirek/kivonjak_merge ... rt/164839/
"A legújabb vizsgálatok szerint egy homeopátiás készítmény mérgezést okozhat a fogzás miatt ezzel kezelt gyermekeknek, ezért az illetékes amerikai hivatal azonnal kivonta a forgalomból.
A gyerekek foga általában hat hónapos kortól egészen a második életév végéig kiszámíthatatlan ütemben bújik elő. A fogzás gyakorta tünetekkel jár és sokféle panaszt okoz, ami nem csak a gyereknek, hanem környezetének is kellemetlen. Egyik amerikai gyógyszercég készítette a Hyland Teething tablettát, mely a leírás szerint a fogzás fájdalma miatt nyugtalan baba nyelvére helyezve igen gyorsan fölolvad és megszünteti a panaszt.


A homeopátiás szereket a természetgyógyászati készítményekhez hasonlóan az Egyesült Államok területén nem kell vizsgálatra benyújtani az élelmiszereket- és gyógyszereket engedélyező-ellenőrző hivatal, az FDA laboratóriumába. Az intézményhez bejelentések érkeztek, hogy gyerekek, akik fogzási panaszaik enyhítésére ilyen tablettát kaptak, belladonna mérgezésre emlékeztető tűneteket mutattak.

A belladonna világszerte megtermő növény. Hatóanyaga atropint tartalmaz. Tágítja a pupillát, ezért évszázadokkal ezelőtt a szép, de még szebb szeműnek mutatkozni vágyó olasz hölgyek használták. Innen a szép hölgy, a bella donna elnevezés. Magyarul sok neve van: nadragulya, de hívták bolondítófűnek, ördögfűnek is.
Az FDA azonnal vizsgálatot indított. A mérések szerint a készítményben, mely csupán alig kimutatható mennyiségben tartalmazhatott volna belladonnát, igen változó koncentrációban, nem ritkán mérgező adagban találtak a toxinból.

A hivatal a szabályok értelmében azonnal ellenőrizte a gyógyszergyártó üzemet is, közleménye szerint azt a "feladatra alkalmatlan színvonalúnak" találta. A belladonna mérgezés tünetei az egész amerikai médiában ismertették, mindenkit figyelmeztettek arra, hogy ha vásárolt a készítményből, azt azonnal meg kell semmisíteni.

A szakemberek érthetetlennek tartják az eseményt, mert a homeopátia egyik alapvető eleme, hogy a gyógyszert hígítási sorozat eredményeként úgy állítják elő, hogy a tényleges hatóanyagból legfeljebb egyetlen molekulát tartalmazzon."
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.11.04. 18:24

@finthus (6968):

Ebből is látszik, hogy a homeopátiás szerek annyira durvák, hogy ki kell őket vonni a forgalomból ;) Előbb-utóbb erre a sorsra jut majd mindegyik termék :roll:

"A szakemberek érthetetlennek tartják az eseményt, mert a homeopátia egyik alapvető eleme, hogy a gyógyszert hígítási sorozat eredményeként úgy állítják elő, hogy a tényleges hatóanyagból legfeljebb egyetlen molekulát tartalmazzon."

(Vastag betűs kiemelés tőlem.)

Ilyen elve (vastag betűs rész) tudtommal nincs a homeopátiának, és nem is igaz minden homeopátiás készítményre, ti. vannak olyanok is, amik számottevő mennyiségű hatóanyagot tartalmaznak.
(Hogy mennyi hatóanyag marad a végső oldatban, az a hatóanyag moláris tömegétől - ill. ha kivonatról van szó, akkor annak hatóanyag-tartalmától - és a hígítás fokától függ.)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.11.04. 18:38

@Várhegyi Márton (6974):
Lásd még:
A szakemberek érthetetlennek tartják az eseményt, mert a

...repülőgépet úgy építik meg, hogy ne zuhanjon le.

...a vörösiszapot úgy tárolják, hogy a gát ne szakadjon át

...a homeopatikus szerek összetételét nem ellenőrzik, mert úgysem lesz vele semmi baj.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.11.04. 18:42

@pounderstibbons (6977):

Nem értem: nem számoltak utána, hogy mennyi atropin (ami egy rendes gyógyszer, a paraszimpatikus hatásokat gátolja) van benne?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.04. 19:54

@Várhegyi Márton (6978):

Nyilvan szamoltak, csak utana a munkasok lustak voltak annyiszor higitani es razogatni, minek ha egyszer ugyis artalmatlan, a hatasat sem emri ellenorzi senki ... ;-)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.11.04. 20:22

@pounderstibbons (6977):
...a homeopatikus szerek összetételét nem ellenőrzik, mert úgysem lesz vele semmi baj.
Szerintem erre épül az egész, csak megfelelően kell ideologizálni, sok idegen, érthetetlen szavakkal teletűzdelni, Dr. Ph. Prof. Landwirtschaftausstellung nevét használni, méregdrágán árulni és kész.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.11.05. 10:15

@Dorka11 (6985):
Landwirtschaftausstellung
ÁÁÁÁÁÁááááá :)
0 x

Kollárné
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.11.05. 12:02

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Kollárné » 2010.11.05. 12:27

A Homeopátiás szerek minőségét nem kell ellenőrizni, mert ezek nem vegyszerek, maximum akkor lenne gond, ha a növényt éretlenül vagy már túl későn szedik be, de ennek kicsi az esélye. Túladagolni sem lehet őket, mert nem tartalmaznak semmi olyat ami nagymértékben befolyásolná a szervezetet, éppen ebben rejlik a varázsa, hogy nem eszközöl nagy változásokat hirtelen, hanem hosszútávú hatása van. Sokan azért nem hisznek benne, mert várni kell, amíg a kezelés kifejti a hatását és nem olyan hirtelen hat, mint a jóval erősebb és megjegyzem károsabb gyógyszerkészítmények, amik nagy rombolást tudnak véghezvinni, ha az orvos fásultságból vagy nemtörődömségből nagyobb adagot ír fel a kelleténél, mert ismerjük be, hogy vannak ilyen orvosok! Persze a homeopátiás "szakértők" között is vannak olyanok, akik tévedhetnek, de ők nem tehetnek nagy kárt, maximum nem fog elmúlni a torokfájdalom, vagy a bőrviszketés, mert hinni is kell ám benne, nemcsak elmenni lesz ami lesz alapon. Kicsit placebo, kicsit tudomány, nem lehet megmondani valójában mi is ez, ti mit gondoltok róla ?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.11.05. 12:55

@Kollárné (6995):
A Homeopátiás szerek minőségét nem kell ellenőrizni, mert ezek nem vegyszerek, maximum akkor lenne gond, ha a növényt éretlenül vagy már túl későn szedik be, de ennek kicsi az esélye.
Ennek pont az egyik cáfolata ez a hír:
http://www.medicalonline.hu/cikk/kivonj ... gyogyszert
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.05. 13:14

@Kollárné (6995): A Homeopátiás szerek minőségét nem kell ellenőrizni, mert ezek nem vegyszerek, maximum akkor lenne gond, ha a növényt éretlenül vagy már túl későn szedik be, de ennek kicsi az esélye.

Elvileg valoban nincs benne semmi... de gyakorlatban..

Túladagolni sem lehet őket, mert nem tartalmaznak semmi olyat ami nagymértékben befolyásolná a szervezetet, éppen ebben rejlik a varázsa, hogy nem eszközöl nagy változásokat hirtelen, hanem hosszútávú hatása van.

Ez meg bizonyitasra szorulna. Az eddigi adatok szerint igy kene irjad:

Túladagolni sem lehet őket, mert nem tartalmaznak semmit ami befolyásolná a szervezetet, éppen ebben rejlik a varázsa, hogy nem eszközöl változásokat.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.11.05. 17:31

@Kollárné (6995):
Sokan azért nem hisznek benne, mert várni kell, amíg a kezelés kifejti a hatását és nem olyan hirtelen hat, mint a jóval erősebb és megjegyzem károsabb gyógyszerkészítmények,
Ugyanakkor a gyártók a honlapjaikon "varázslatos gyorsaságú" gyógyulásokról szóló leveleket idéznek. :o
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.11.05. 17:33

@Dorka11 (7009):

És a készítmények beszedése utáni gyógyulás időtartama gyanúsan sokszor megegyezik a kezelés nélküli gyógytartammal...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.05. 20:34

@Kollárné (6995):
megjegyzem károsabb gyógyszerkészítmények, amik nagy rombolást tudnak véghezvinni, ha az orvos fásultságból vagy nemtörődömségből nagyobb adagot ír fel a kelleténél, mert ismerjük be, hogy vannak ilyen orvosok
Ez nem a gyogyszer elleni erv!
Olyan, mintha azzal ervelnel az autok ellen, hogy a figyelmetlen vagy nemtorodom vezetok balesetet okoznak, tehat az autokat ne hasznaljuk, helyette utazzunk csak kepzeletben (homepoatias auto).
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.11.06. 04:52

Kapcsolodoan ehhez a gondolathoz: ""A szakemberek érthetetlennek tartják az eseményt, mert a homeopátia egyik alapvető eleme, hogy a gyógyszert hígítási sorozat eredményeként úgy állítják elő, hogy a tényleges hatóanyagból legfeljebb egyetlen molekulát tartalmazzon.""

Igen, akkor en Aristoteles rokona vagyok, vagy ugyanazokat a betegsegeket tudom kezelni, amiben o szenvedett, mert a testet epito molekulakbol, most horpintettem fel 100-at, mely feltetelezhetoen a pohar vizben benne volt.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.11.06. 07:46

@vaskalapos (7023):
(homepoatias auto).
:lol: :lol: :lol: és mégegyszer :lol:
0 x

gombi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.12.20. 13:16

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: gombi » 2010.11.14. 13:14

Nemetorszagi story.
A minap el kellett mennem ful-orr-gegeszetre arcureggyuladassal es a doki felirt egy "folyadekot", hogy azzal oblitsem at az orrom. Feher receptes papir, ugy nezett ki mint egy recept amit a gyogyszertarban el kell kesziteniuk, mindenfele osszetevok. Az alapja izotonias sooldat. Kb. ennyit is ertettem belole, de ez igy ok., volt mar ilyen hasznaltam mar izotonias "sooldatot" Mo.-n. A patikaban aztan elemtettek 1 literes flakkont meg egy fecskendot, hogy ezzel hasznaljam esatobbi. Meg is lepodtem a dolgon, hogy egybol hozzak, nem kell visszajonni, de az aran megjobban, 35euro.
Mivel sooldat volt, el kezdtem hasznalni, de par nap mulva eszrevettem egy roviditest a feliratokon kis betukkel, hogy homeop. Semmi tobb csak igy. Egy kis internetes keresgeles utan kiderult, hogy homeo orrtisztitot adtak el 3-4x-es aron szimpla sosviz helyett.
PErsze nem mondtak hogy homeo nyavalya. A patika a doki rendeloje mellett, gondolom mindenkinek ezt irja fel, aki homeos cuccot ker, annak kihangsulyozza hogy ez az, aki meg nem az nem biztos hogy eszre veszi a feliratokbol es ez dragabb. Persze emellett felirta az antibiotikumot, a mi legalabb hasznalt:)
JA es ez Nemetorszag, nem gondoltam volna, hogy itt is "jatszanak" ilyen apro lehuzasokkal. (Azt hiszem megtanulok nemetul es akkor majd elolvasom a cimket rendesen legkozelebb:)
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.11.15. 13:47

@gombi (7236):

aranyos sztori

de a sósvíz is homeosra volt hígítva, vagy sósvízbe voltak beledobálva a C6-os hatóanyagok?
mert láttam már olyan homeos orrspray-t, ami sósvíz volt (igazi izotóniás sóoldat), az volt a homeos dolgok hordozóanyaga
szóval lehet, hogy sósvíz-ügyben nem csaptak be :P
csak kifizetted a hozzáadott homeos molekulákat is...
0 x

gombi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.12.20. 13:16

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: gombi » 2010.11.18. 00:47

@sárgadinnye (7281):
Sosviz volt, abba dobaltak a nagy semmit, azaz meg higitottak v. tomenyitettek:) a homeo "osszetevoket". 3x-os aron vettem sosvizet.
0 x

bcd42
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.03. 22:30

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: bcd42 » 2010.11.18. 13:20

Nem tudom, hogy kik állhatnak a homeopátia mögött, de nem hiszem el, hogy ezt nem lehetne leminősíteni és maximum ezoterikus hatóanyaggá nyilvánítani. Baromira megtévesztő és egyben csalás, hogy gyógyszer minősítést kapott és, hogy patikákban árulják sőt még orvos végzettségű haszonlesők a betegek kárára még praktizálhatnak is homeopataként. Az eszem megáll.
Egyszer és mindenkorra ennek véget kellene vetni EU szinten.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.11.19. 08:08

@bcd42 (7378):

"Egyszer és mindenkorra ennek véget kellene vetni EU szinten."

Miért csak EU szinten?

Micsoda emberbarát társaság:
http://www.homeopathswithoutborders-na.org/

http://www.myfoxny.com/dpp/good_day_ny/ ... e-20101116
One organization trying to bring relief to Haiti is called Homeopaths Without Borders. Its project coordinator for Haiti is Dr. Lauri Grossman, who has been back and forth between New York and Port-au-Prince.

The mission of Homeopaths Without Borders is to provide humanitarian aid, homeopathic treatment and education by serving as partners with communities in need.
Mi a fenét csinálhatnak? HP szerekkel kezelik a kolerásokat? Végül is a sok víz fogyasztása segít a kiszáradás ellen.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.19. 14:36

@vegyati (7403):
En udvozlom a kolera homeopatias kezeleset mindazok eseten, akik azt igenylik.
Darvin igy mukodik.
:mrgreen:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.11.19. 16:07

@vaskalapos (7417):
A természetes kiválasztódásra gondolsz?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.11.20. 01:29

@vaskalapos (7417):
Darwin mar reg nem mukodik, de az elmelete igen. Csak engem raz ki a hideg a "darwinizmus" szotol?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.20. 19:17

@Dorka11 (7425):

igen, arra, szleng...
0 x

Avatar
Möbius
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.11.20. 21:52

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Möbius » 2010.11.20. 21:55

Gondoltam, bedobom ezt a videót a homeopátia "tudományosságáról". (Angoltudás szükséges.)
Nano-krisztalloidák, fehérlyukak, és Hawkins (sic!) mint a húrelmélet elhozója. A bonyolult és sokszótagos szavak mindig meggyőznek.
http://www.youtube.com/watch?v=cQEwqqg2 ... r_embedded
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.01.13. 11:21

Heló szkeptikusok, Homeopatia definíciója
§1 Homeopatia = Nem ismerem a fizikát.
§2 Homeopatikum = Hahnemann cumija
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.19. 09:53

0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 15:51

@vaskalapos (83):
Ha D1-D3 higitasban volt benne valami mereg, akkor meg hatasos mereg maradhatott
Olvastam valahol mostanában (talán Vágó nyilatkozta, de emiatt nem olvasom át megint az egész könyvet), hogy az ilyen készítmények esetében az engedélyeztetéshez nem kell bizonyítani a gyógyító hatást. Csak azt, hogy nem mérgező.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:04

@vegyati (86):
Nem szabadna, hogy hatása legyen a klasszikus értelemben.
Mi az, hogy klasszkus értelemben?
Vagy van hatása, vagy nincs. (Nincs félig vemhes tehén.)
Szóval erről nekem egy vicc jut eszembe:
Az áldozat természetes halállal hunyt el. Még senkit sem láttam, aki természetfeletti halált halt volna. ;)

Na jó, ha nagyon akarom, akkor értem. Klasszikus értelemben a kimutatható mennyiségű anyagnak lehet csak hatása, vagyis kimutatható mennyiségű méreg nem lehet benne. És kimutathatatlan? Homeopátisás méreg? (Azt viszont nem kell túladagolni. Ez megint fából vaskarika.)

OFF
Az alábbi történetet Németoszgából küldte az egyik volt kollégám:
Gyógyszerészek vizsgáztak.
Egy zacskó keksz hárminc darabot tartalmaz. Ha egy darab keksz 4% akármit (általam ismeretlen vegyi anyag, ráadásul németül) tartalmaz, akkor az egész zacskó háhy százalékot tartalmaz?
Sokan voltak, akik 120%-ot írtak!

Először nevettem rajta.
Aztán másnap elgondolkoztam. Hátha méreg az általam ismeretlen nevű anyag, és akkor a halálos dózis százalékáról beszélünk.

/OFF Elnézést!
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:14

@vaskalapos (114):
ilyen par soros szo szerinti idezetek eseten mi a jogi helyzet?
Humorizálok egy kicsit: mindenki csak egy szót fordítson le belőle, és akkor a hozzászólása homeopátiás mennyiésgű idézetet fog tartalmazni. ;)
(Én se leszek már hülyébb? Ebben azért ne reménykedjetek.)
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.01.23. 16:26

@neofin (569):
vitamin paradoxon
Nemrég egyik kollégám hívta fel rá a fiyelmemet, hogy az aszkorbinsavnak több változata van (geometriailag másképp néz ki a molekula) és ezek közül csak az egyik a C vitamin. Tehát amit a konzervekbe raknak antioxidánsként, az nem azonos a patikában kapható C vitaminnal, nem azonos a hatása. (A zsirban oldhatóságra nem emlékszem.)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.23. 16:36

@zsolt68 (10803):

Az aszkorbinsavnak két sztereoizomere van: L-aszkorbinsav, D-aszkorbinsav. Az antioxidáns hatása a kettőnek gyakorlatilag azonos, viszont a bioaktivitása az L-izomernek 100 % (ez mint viszonyítási alap értendő!), a D-izomernek 5-15 % körüli (pontosan nem emlékszem).
Szerintem az élelmiszerekbe is csak L-aszkorbinsav kerül, mivel az ipari szintézis során - tudtommal - csak L-aszkorbinsav képződik.

(Van zsíroldékony C-vitamin-származék, de nem tudom, raknak-e ilyet élelmiszerekbe.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Várhegyi Márton 2011.01.23. 16:38-kor.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 16:36

@zsolt68 (10801):

OFF
Lehet mondandómat úgy is megvágni, hogy végül a HP feltétlen hívének tűnjek. Sőőőt. Elárulom, ha a régi fórumon tett kijelentéseim között keresgélsz, akkor fogsz találni olyat, amit most már tudom, hogy hibás volt, de senki nem vette észre, nem reflektált rá.
Sok sikert.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 16:40

@zsolt68 (10801):
Amúgy a Traumeel-nek lehetne "normál", klasszikus, nem placebo hatása, mert kakukktojásként, nem éppen HP hígítású hatóanyagokat tartalmaz.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.23. 16:41

@zsolt68 (10803):
Egyszer egy vegyesznek tanulo ismerosom meselte, hogy valami oktatason osszehasonlitottak az aszkorbinsav es a narancsle hatasat es a narancsle abban a bizonyos jelensegben (nem tudom mit vizsgaltak) jobban bizonyitott. Ok azt szurtek le, hogy ami a narancsban levo aszkorbinsav az jobb. Persze azt nem vettek figyelembe, hogy mi minden van meg a narancsban az aszkorbinsav mellett.

Tudtommal vizben oldodo vitamin a C vitamin, a nagyja.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Homeopátia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.01.23. 16:42

@zsolt68 (10803):

"Nemrég egyik kollégám hívta fel rá a fiyelmemet, hogy az aszkorbinsavnak több változata van"
por, tabletta meg kapszula :?
0 x

Válasz küldése