Vélemények- Japán kristálygomba?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.15. 05:51

@Popula(c)tion (16914):
6 éves korom óta ismerem, veletek ellentétben! :lol:
0 x

Avatar
Methos
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.11.29. 22:31

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: Methos » 2011.11.29. 23:43

Barátnőmre akarja az anyja rádumálni ezt a kotyvalékot és gondoltam utána nézek a neten. Nos, rengeteg oldalon találkozni ezzel a kristálygomba izével, de a sok oldal közül valamiért mindegyik ugyan azt (szóról szóra) írja. Gondolom ez sokak számára ismerős.

„Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkolózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború előtt megállapította ezt a különös hatást.” Stb. Stb.

Ezt megtaláltam angolul és németül, ha elég kitartó vagyok, biztos meglesz más egyéb nyelveken is. Viszont ez a Professzor Menkiw, csak nem akar megtalálódni az interneten. Van ugyan egy (Gregory) Mankiw Professzor Amerikában, de ő közgazdász. Elnöke volt a Gazdasági Tanácsadó Testületnek, Bush elnöksége idején. Továbbá írt két, azaz kettő darab főiskolai tankönyvet melyek közül az egyiket egy millió példányszámban adták el, 17 nyelvre lefordítva. Nem úgy fest, mint aki egész életében ezeket a gombákat kutatta, hacsak nem a lábujjai közt kereste őket. Vagyis, ő nem az én emberem. Más Menkiw pedig nem nagyon akar előbukkanni a neten. Leszámítva persze a „gombás” oldalakat. Az is elég furcsa, hogy Prof. Menkiw-nek nincs sehol másik neve. Egyszerűen csak Menkiw. Ez a szál nem vezet sehova. Lássuk a cikkek tömkelegében előforduló másik nevet.

Dr. Drasek. Nos az oldalak többsége szintén „gombás”oldal. Megint ugyan azzal a jól ismert leírással több tucat különböző oldalon. Most azonban akad több egyéb találat is. Például egy Amerikai doki adatlapja valami amcsi portálon, és bár az angoltudásom nem tökéletes, valami Von Drasek bádogos, vagy tetőfedő cég több állambeli (szintén USA) lelőhelyét dobja ki a gép. Mivel nekünk II. világháború előtti illető kell, szerintem hanyagolhatom a bádogosokat. és a ma is praktizáló Amerikai doktor embert. Tovább keresgélve Bálint Antónia blogján is megtaláltam ugyan ezt a leírást. Nem is tudtam, hogy van blogja. Hmm… Szépek a képek. Hol is tartottam? Jaaa… Igen szóval itt ez a csodalötty, két ekkora névvel is fényezve, mint Professzor Menkiw, és Dr. Drasek. Amit nem értek, hogy lehet, hogy egyiknek sincs keresztneve? No és persze, ott van, hogy II. világháború „előtti”. Az még lehet közbeni, és utáni is, hacsak nem volt 1939 Szeptember 1.-én A Német–Lengyel határon, és nem halt meg. Más esetben nem igazán dobálóznék Német kutató orvosok nevével. Már csak a beskatulyázás miatt sem. Most találtam egy oldalt, ami voltaképp egy fórum, de a „Kristálygombáról mindent!” felirattal, igencsak kecsegtetőnek hat. Azt olvasgatva látom, hogy bárkit, aki kétkedik, azonnal megdobják ezzel száz helyre/blogra/fórumra bemásolt pár sorral. Ha ezek után még kétkedik az illető megkérik, hogy olvassa el újból ezt a néhány sort. Ha megkérdezi, hogy ki ez a Dr. Drasek és Professzor Menkiw, válaszként belinkelik neki a több tucat oldalból valamelyiket, persze hogy ugyan azzal a pár ismert sorral. Csoda ha szkeptikus az ember?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.29. 23:48

@Methos (35323): Nyilvanvaloan durva tulzasokrol van.

Mindamellett a kaukazusi kefirgomba altal tejbol keszitett ital finom, taplalo... de csodat ne varj tole.

A cukros vizben vagy teaban novesztett valtozatrol nem vagyok ilyen jo velemennyel.
0 x

diamondtheta
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.30. 08:14

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: diamondtheta » 2012.12.30. 08:24

Én is iszom egy ideje és jó.
Nem vitatkozni kell arról, hogy ki filóz jobban, hanem kipróbálni... 1 ft vaterán...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.12.30. 09:09

@diamondtheta (61076):

A rák ellen is jó ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.12.30. 12:23

@diamondtheta (61076):

Miért kéne kipróbálni? Csak azért, mert te mondod?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.30. 17:08

@diamondtheta (61076): Kiprobaltad?

Kerlek ird le, hogyan probaltad ki es mi az eredmeny.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.12.31. 01:58

@ennyi (61109): OFF
Szerettem volna privátban kérdezni valamit. Hogy lehet téged utolérni?
/OFF Elnézést!
0 x

Dark
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.03. 20:26

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: Dark » 2013.05.04. 13:10

:D Ezt is kipróbáltam már életem során, többször is.
Tapasztalat: Kicsit fura ízű limonádé, attól függően, hogy mennyi idő után szűröd le és milyen gyümölcsöt raksz bele. Nálam sanyarú sorsuk volt a kis dögöknek, mert sokkal kevesebb cukrot kaptak, mint azt a "recept" írta, de nem vagyok híve az édes löttyöknek. Ízesített üdítő, releváns vizsgálatokkal bizonyított hatása nincs, csak a szóbeszéd, a magas cukortartalom miatt a fogakra és a testsúlyra negatív hatással van :) Én szeretem az ízét, de gyorsan rá tudok unni.

A tejes "csodagombás" történetet is próbáltam, de az az ízvilág nekem nem jött be, így megdöglöttek szegények. Itt már nem emlékszem milyen földöntúli hatást kellett volna éreznem, mindenesetre nem nőtt ki még egy agyam, vagy hasonló :mrgreen: Biztos nem voltam eléggé elkötelezett és kitartó :D
0 x

Yntaream
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.10.09. 12:53

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: Yntaream » 2017.10.09. 19:09

Sziasztok,
Én feleslegessé vált gombáimat szeretném túladni
Bármely kérdés esetén keressetek bátran szívesen segítek a felhasználását illetően.
Jelentkezőket várom privátban, maximum 3 óra a válaszadási időm, ennek megértését köszönöm
0 x

BloodBunny
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.03.20. 18:06

Vélemények- Japán kristálygomba?

Hozzászólás Szerző: BloodBunny » 2017.11.08. 17:56

Yntaream,
Lehet ezt nem ilyen nyíltan kéne, a végén még bevisznek dílerkedés gyanújával :?
0 x

Válasz küldése