GNM vagyis Germán Új Medicina

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.19. 21:05

@osamuka (27254):
Ne mond! Inni kel megelőzésre ecost, így támadás kizárva! ;)
Oké, akkor benne vagy nyilván az igazság napvilágra kerülésében? Nyilván, hiszen ezen fáradozol itt is, azt fel sem merem tételezni, hogy rosszszándékú trollkodás hajt. Tehát szépen iszod az ecost, és közben kapsz egy kis bakteriális fertőzést. Ugye semmi bajod nem történhet, pláne, hogy mint már Gyuszi barátodtól megtudtuk, a betegségek kívülről sosem jönnek, csak belülről, tehát semmi esélye, hogy bármi bajod legyen. Az egész orvostudományt felrázhatnád, minden emberrel olyan örömhírt közölhetnél, ami a javukra szolgálna. Ilyen jót ha nem lépsz meg, az bűn az emberiség ellen!

Nézzük hát! Amennyiben nem akarod ezt a kísérletet lefolytatni, akkor két lehetőséged van: emberiség ellenes gazember vagy, vagy simán csak egy hazug idióta. Választhatsz, csak tőled függ.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.19. 22:37

@sötétvödör (27262):
"Na most a lélekben dől egy vagy Ecost kell inni,esetleg Moksa elixírt ?"
Mind együtt hat, csak az a O2 vizet kihagytad! :)
"Az O2 víz megbukott már,egyszerű fizika,meg egy csipet kémia,és még egy kis biológia,5.-ben lehet tanulni."
Az O2 víz tarol, most éppen nyugaton! Úgy ált. isk. 3.o-tól kezdheted újra a tanulást! :)
Az a 3 mély levegő vétel hova jut? Na hova? És amit megiszok? Hát ez az! Ez itt a bibi! :D
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.19. 22:47

@mimindannyian (27291):
Nem csak tudásnak, de az ismeretnek, és olvasottságnak is híjával vagy! ;) Súlyos! Itt van egy egyszerű ismertető, ezen nincs sok betű! :)
http://kolloidoldatok.hupont.hu/
Azért ezt tettem fel, mert a 20-30 oldalastól, valószínű besokallnál! ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.19. 23:18

@osamuka (27314): Jaj bocsi, nem válaszoltál a kérdésre, a világért sem akarlak az emberiség árulójának nevezni!

Kód: Egész kijelölése

Nézzük hát! Amennyiben nem akarod ezt a kísérletet lefolytatni, akkor két lehetőséged van: emberiség ellenes gazember vagy, vagy simán csak egy hazug idióta. Választhatsz, csak tőled függ.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.19. 23:27

@mimindannyian (27320):
Többször összeszedtem bakteriális és vírusos fertőzést! Mivel rendszeresen iszom az ecost, 1-2 nap alatt elmúlik, amivel mások, hetekig fekszenek otthon! Azonkívül széles körben ismert, nem én jöttem rá!
Jézus mondá: "Ne kísérts Uradat, Istenedet!" Ja még egy dolog: érzem a vírusok illatát! Erre mit lépsz? :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.20. 00:15

@osamuka (27321): Na várjál, előbb még arról volt szó, hogy az ecos megelőz, nem arról, hogy segít a gyógyulásban. Beszélsz itt össze-vissza, mint mindig. Ezt lépem. A kérdésre meg rossz kitérővel feleltél, pedig amit a legkisebbeknek tesztek, nekem teszitek, de te nemhogy a legkisebbnek, az emberiségnek sem teszel meg egy nagy dolgot, ezért a kérdésem fényében a "hazug idióta" jelzőt érdemelted ki. Gratulálok! :D
Kép
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.20. 00:24

@mimindannyian (27328):
Te szerencsétlen, amennyiben csak akkor innám, amikor már érzem a vírus szagát, legalább 1 hétig tartana, amíg kilábalnék belőle! Tapasztalatokat írok, nem elméleteket! :o
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.20. 00:36

@osamuka (27329): Szóval nem tudod mi a különbség megelőzés és gyógyítás között. Köszönöm. Egyéb önégetés még? :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.20. 01:01

@mimindannyian (27330):
Kerlek, ne allj le egy disznoval birkozni! Mindketten mocskosak lesztek, csakhogy a diszno elvezi is.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.20. 04:28

Az a 3 mély levegő vétel hova jut? Na hova? És amit megiszok? Hát ez az! Ez itt a bibi!


Ugyanoda,a szervezetedbe,csak a 3 mély levegő nem kerül 46 ezer forintba,ennyi
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.28. 09:30

http://szkeptikus.blog.hu/2011/10/28/uj_german_medicina

Zsolesz megint kitett magáért...

Grat.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.10.28. 11:52

@pounderstibbons (32196):

Elképesztően részletes, mindenre kiterjedő, összeszedett, "valódi" tudományos, tökéletes cikk. Gratulálok hozzá én is.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.30. 13:48

Köszönöm, de ne feledjük, hogy a cikk nagy része fordítás, úgyhogy nem igazán az én érdemem.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.02. 10:09

@Zsolesz14 (32347):

"ne feledjük, hogy a cikk nagy része fordítás, úgyhogy nem igazán az én érdemem."

Éppen ezért illene egy picit jobban megismerni az alternatív medicína állításait, konkrétan tudatosítani a GNM tükrében is olyasmit, amit az orvostudomány egyrészt nem akar tudomásul venni, másrészt pedig eltitkol előlünk. A mikroorganizmusok belső egyensúlyának a felbomlása és a bélflóra zavara a szervezet elsavasodásával betetőzve kellene, hogy legyen a kutatások főriránya és nem a kívülről jövő kórokozókkal történő rémísztgetés:

http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsege ... o-tenyezok

Idézet a betett oldalról:
Ha az egyensúly bármely oknál fogva zavart szenved, működése felborul, és a jelen lévő rossz baktériumok, gombák, vírusok szaporodásnak indulnak.

A károsító tényezők főleg gyógyszerek, antibiotikum, savkötő gyógyszerek, hormontartalmú szerek, szteroidos, gyulladáscsökkentők, fogamzásgátlók.

A táplálkozással bevitt túl sok fehérje, finomított szénhidrátok (cukor, liszt), ecet és savasító ételek, olajos sült ételek, kávé, alkohol és klóros víz szintén negatív hatást gyakorolhatnak a bélflórára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2011.11.02. 10:37-kor.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.02. 10:33

@Fabri (32680):

Neked kéne jobban megismerni a GNM ellen felhozott érveket és azokra reagálni. Vagy a másik topicbeli kérdéseimre válaszolni.
Az általad beidézett dolgok (függetlenül attól, hogy igazak vagy hamisak) mégis hogyan támasztják alá a GNM elméletét?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.02. 10:57

@Fabri (32680):

Ez tényleg nem ide tartozik.

Hanem ide:
viewtopic.php?p=32683#p32683
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 13:14

@Fabri (32680):
Idézet a betett oldalról:
Ha az egyensúly bármely oknál fogva zavart szenved, működése felborul, és a jelen lévő rossz baktériumok, gombák, vírusok szaporodásnak indulnak.

A károsító tényezők főleg gyógyszerek, antibiotikum, savkötő gyógyszerek, hormontartalmú szerek, szteroidos, gyulladáscsökkentők, fogamzásgátlók.

A táplálkozással bevitt túl sok fehérje, finomított szénhidrátok (cukor, liszt), ecet és savasító ételek, olajos sült ételek, kávé, alkohol és klóros víz szintén negatív hatást gyakorolhatnak a bélflórára.
Butasag, zagyvasag.
Ha a szervezet egyesulya felborul, akkor sok minden tortenehet, nem pedig egyszerre bakteriumok, gomban es virusok szaporodnak el benne.

Az antibiotikum eppenseggel megoli a bakteriumokat (az a dolga), nem szporitja. A savkotok nem kulonosebben befolyasolsak a bakteriumokat. A gyulladascsokkentok esetleg, kis mertekben movelhetik a fertozesveszelyt, a fogamzasgatlok, bar szerkezetuk hasonlo (csak hasonlo) egeszen mas hatasuak.

A tultaplalas eredmenyes nem belflrora karosodasa, koszini ok jol vannak, ha kapnak enni, elhizas, keringesi betegsegek, es mas problemak jelentkeznek a tulzott taplalekbevitelkor.
Savasito etelek nincsenek.
A kloros viznek nincs hatasa belflorara, a klor nem jut el a vastagbelbe.
0 x

_woar_
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.10.17. 12:56

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: _woar_ » 2011.11.02. 13:39

Én is találkoztam ezzel az elmélettel. Egy kedves barátom lelkes híve a dolognak, emellett foglalkozik keleti és természetgyógyászattal (azzal az ágával ami empirizmuson, táplálkozáson és a pszichológián alapul, nem összekeverendő a két hetes reiki tanfolyammal!!!). Hosszasan beszélgettünk a témáról, én szkeptikusan állok kb mindenhez, és ha nem is győzött meg az elmélet teljes voltáról és helyességéről, azért említést érdemel a hozzáállása.

Először is nem állította, hogy az orvos felesleges! Sőt, az elméletről azt mondta, hogy az átlagos kezelés mellett alkalmazandó, támogatva azt a pontot amit a klasszikus orvoslás nem tekint fontosnak. Konkrétan a pszichológiát. Azt a pszichológusok is régóta mondogatják, hogy az agy jelentősen befolyásolhatja a szervezetünk egészségét és gyógyulását (pl ilyen a placebo hatás is).

Másodszor, amikor jeleztem egy-két marhaságot, amit az ominózus honlapon láttam (ujmedicina.valami), akkor annak utánanézett és rákérdezett. A legtöbb esetben a válasz az volt, hogy a célközönség jelentős része benne él az áltudományos maszlagban, és már nem is képesek tolerálni valamit amiben nincs pl bioenergia (nem emlékszem, hogy pontosan ez szerepel-e a magyarázatokban, tessék ráérteni). Minden esetre, legalább nem próbált meggyőzni, hogy ez valami, amit a földhöz ragadt agyam nem érthet. És ami számomra a legfontosabb és legérdekesebb volt, ki merte mondani azt a mondatot, hogy "nem tudom".

És végül az ember világképének az összeegyeztethetősége az elmélettel. Egyre több orvos ajánl inkább természetes / hagyományos megoldásokat azokra a problémákra amikre ez létezik (én is, családom is és ismerőseim is egyre gyakrabban tapasztalják, ok nem reprezentatív felmérés...).
Számomra az, hogy én termelem a vírusokat, egy kicsit meredek... De, hogy a rák, vagy az autoimmun betegségek psziché függőek már inkább elfogadhatónak tűnik, hiszen vannak esetek, hogy az agy képes kivégezni a testet.

Nem védeni akarom az elméletet, de nem is gondolom, hogy pusztán azért, mert voltak necces esetek vele kapcsolatban, már le kéne írni és rásütni a "átizélés" bélyegét. Úgy vélem, hogy amíg nem az elfogadott kezelés helyett, hanem mellette ajánlják illetve amíg bizonyos részei összeegyeztethetőek a mai tudásunkkal, addig inkább tesztelni kéne, mint zsigerből elutasítani. Ehhez persze szükség lenne arra, hogy a zászlóshajói ne közismert varázslók legyenek.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.11.02. 15:30

@Fabri (32680):
Fabri írta:Éppen ezért illene egy picit jobban megismerni az alternatív medicína állításait, konkrétan tudatosítani a GNM tükrében is olyasmit, amit az orvostudomány egyrészt nem akar tudomásul venni, másrészt pedig eltitkol előlünk. A mikroorganizmusok belső egyensúlyának a felbomlása és a bélflóra zavara a szervezet elsavasodásával betetőzve kellene, hogy legyen a kutatások főriránya és nem a kívülről jövő kórokozókkal történő rémísztgetés:
Te megismerted/jól ismered a "nem alternatív" medicina állításait, ezért úgy gondolod, hogy az "alternatív" medicina alternatívája, sőt felváltója kellene hogy legyen a "hagyományosnak"? Mi az amit eltitkol az orvostudomány?
Ezt az elsavasodás dolgot jó lenne, ha valaki elmagyarázná végre. Mi savasodik el?
A kívülről jövő kórokozók nem probléma?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 15:39

@Fabri (32680):
A mikroorganizmusok belső egyensúlyának a felbomlása és a bélflóra zavara a szervezet elsavasodásával betetőzve kellene, hogy legyen a kutatások főriránya
Tudod a szervezet pH erteket nagyon sokan mertek, nagyon jol ismert, egy nagyon szik (enyhen lugos) tartomanyban van.
pH 7.35-7.45 kozott van.

A szervezet - mindenfele altalanosan elterjedt tevhittel ellentetben - nem savasodik.

Az egesz tevhit abbol indul ki, hogy a vizelet (a pisi) pH erteke valtozo, ezt befolyasolja sok tenyezo, koztuk a taplalkozas is. Egyesek azt hiszik, hogy a pisi pH erteke megegyezik a belso pH ertekkel.
Ez nem igaz.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.05. 10:33

Egy levelet másolok most ide be, amely bizonyít(hat)ja bárkinek, hogy aki érti a GNM összefüggéseit és nyugodtan képes kezelni a várható eseményeket az epikrízisben, akkor a betegség kulminációja után szépen le fog csengeni és a beteg teljesen ki fog gyógyulni.

Íme itt a levél:
Kedves Helmut,

Mi 2010-ben Frankfurt/Main-ban az alapszemináriumon ismerkedtünk meg egymással. Az a rolleres vagyok, aki azt a zsidó professzort (W.) publikálja (akit saját honfitársai a mai napig nem ismernek el).

Mivel nem voltam „érintett”, a Germán Gyógytudományt® egyelőre félretettem. 2010 végén azonban történt valami, amiről most ebben az esettörténetben szeretnék beszámolni:


2010 végén a feleségem megtagadta 2 éves kisfiunktól az anyatejet, mert időközben született még egy kislányunk és neki nagyobb szüksége volt rá. A 2 éves kisfiú, akit párhuzamosan szoptatott, ezt bizonyára úgy élte meg, hogy: „Anyu már nem szeret engem…”. A Germán tudománnyal „felvértezve” feleségem tudta, hogy a konfliktusoknak következményei vannak, de ennek nem tulajdonított túl nagy jelentőséget, mivel a jelenlegi helyzet (2 gyermek szoptatása) őt túlságosan is leterhelte.

Valahogy 2011 elején kisfiunk valószínűleg megoldotta a konfliktusát: „Anyu már megint szeret engem!,” és nagyon felment a láza. Néhány órán belül a láza meghaladta a 40 fokot. Átesett egy alapos vagotonián, csaknem 48 órát aludt egyhuzamban, majd jelentkeztek a tünetek. Kerestem az elváltozást a testén. Amikor rámutatott a felső és alsó állkapcsára, minden világossá vált számomra: ez pontosan az a terület volt, amelyik a szoptatással állt kapcsolatban! Újra és újra kinyitotta száját és kis ujjacskájával az alsó és felső fogsorára mutatott. Feleségem (ex)ápolónő, én pedig csaknem 20 évet töltöttem főállásban a mentőknél. A tüneteket ezért nagyon jól ismerjük. Némi habozás ellenére úgy döntöttünk, kivárjuk a gyógyulást orvosi konzultáció nélkül. Tudtuk, hogy az orvos egy esetleges vérvétel után fiunkat azonnal kórházba utalná és ott a kemoterápiás kezelés fenyegetné. Az elkövetkező napok vagotoniában teltek: sokat aludt, időnként fájdalmakra panaszkodott, és nagyon „beteg” benyomást keltett. Nem volt képes arra, hogy felálljon. Amikor megpróbált önmagától elindulni, egyszerűen összeesett. Ehhez spontán vérzések járultak hozzá a szájából és az arcából (mint kinyomkodott pattanások). Biztosak voltunk benne, hogy ez a megoldási fázis. A láz úgy négy nappal később csökkent, a fájdalmak továbbra is megmaradtak. Ez így ment kb. négy hétig. Mivel tisztában voltunk az esetleges orvosi diagnózissal (leukémia), nagy titokban tartottuk az állapotát. Ebben az időszakban újra áttanulmányoztam a Germán Tudomány könyveit és megbizonyosodtunk arról, hogy helyesen cselekszünk. A három idősebb testvérét is beavattuk – így ők is élőben tanúi lehettek a természet értelmes programjainak! Mi még máig is ámulunk: egy kisgyermek, akinél a „vérrák” klasszikus tüneteit láthattuk, teljesen meggyógyult! Anyuka különös figyelmet szentelt a kisfiúnak, megmutatva neki, hogy nincs hátrányos helyzetben, testvéreit nem helyezi előtérbe. A láz beálltától és a leukémia tipikus tüneteinek kezdetétől számított kb. 6 héttel ott állt előttünk egy tökéletesen regenerálódott kisfiú, aki a legnagyobb egészségnek és életerőnek örvend – boldogsággal tölt el bennünket és szívből köszönjük!

Szeretnénk szívből köszönetet mondani Dr. Hamernek és Neked, Helmut! Ma átutaltam a Sandefjordi Egyetem számlájára azt az összeget, amit az Egészségügyi Pénztárunk kap meg minden hónapban azért, mert a törvények támogatásával megtagadja a nekünk járó szolgáltatásokat.

Szívélyes üdvözlettel

Dieter M.



Helmut Pilhar megjegyzése:

Az akadémikus orvoslás a „Rák elleni harc” gondolatával Dr. Virchov irányzatát követi: „Minden betegség oka a sejtekben rejlik!”

Dr. Virchov közismertté vált mondása: „Már nagyon sok halottat boncoltam, de még sosem bukkantam lélekre!” Ezzel ő jelentősen hozzájárult a mai medicina brutalitásához, ahol az egyén lelkének (pszichéjének) létezését többé-kevésbé tagadják.

Dr. Virchow személyes feltevését Dr. Hamer 30 éve tudományosan megcáfolta.

Jelen esetünkben a kisfiúnak lelki konfliktusa volt (önleértékelés), melyet később megoldott. Dr. Hamer könyveinek köszönhetően sok ilyen Értelmes Biológiai Különprogramok lefolyásáról olvashatunk. Ezek a különprogramok embernél és állatnál egyformán futnak le. Önleértékelés esetén az alábbiak szerint:

Az aktív fázisban a csont leépül (csontvesztés történik), a vérképben depresszió állapítható meg (anémia), fájdalmak nincsenek. A megoldási fázisban újra feltöltődik a csont, rekalcifikálódik, miközben a csonthártya megfeszül, - ez fájdalmas -, és a csontvelő új vért kezd el termelni, mégpedig fokozott mennyiségben (leukémia). A gyógyulási fázis egyik tipikus kísérő tünete a levertség, fáradtság.

Szinte senkinek nem kellene meghalnia a leukémia miatt. Talán akkor lehet halálos, ha a szegény beteget a leukémiás gyógyulásával pánikba kergetjük. („Vérrák!”). Ilyenkor szinte biztosan bekövetkezik a katasztrófa, mert jönnek a következménykonfliktusok és ebből a folyamatból igen nehéz kikeveredni.

A Germán Gyógytudományban® úgy fogalmazunk, hogy „szerencsés, aki leukémiás!”. Szerencse ugyanis, hogy meg tudjuk oldani a konfliktusunkat, hisz ha ezt nem tesszük, meghalunk vérszegénységben, vagy csontjaink kettétörnek az osteolysis hatására. Egyébként minden lumbago enyhe leukémiával jár együtt.

A nyugati orvoslásban a gyermektől azonnal vért vettek volna, megállapították volna, hogy megváltoztak a vérsejtek és „vérrákot” diagnosztizáltak volna. Ezeket a csontvelő által frissen utángyártott, félig érett leukocitákat rosszindulatúnak nevezték volna.

A nyugati orvoslás logikája: ugyan nem tudjuk, hogy miért módosulnak ezek a vérsejtek, de megpróbáljuk őket kiirtani mérges gáz származékkal.

Csak kevesen élik túl ezt a szinte halálbiztos terápiát. A kevés túlélők is általában súlyosan károsodnak egész életükre (meddőség, stb.).

Semmilyen bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy kezelés nélkül ezek a betegek menthetetlenül meghalnak. Nem létezik ugyanis olyan tanulmány, amely azt vizsgálja, mi történik akkor, ha a rákos betegeket nem „kezelik”. Nem létezik egyetlen egy sem! A magyarázat erre: „Etikus okokból kifolyólag a semmit tevésért nem lehet felelősséget vállalni!”

Az Egyetemi Prof. Dr. Dr. urakat a kétéves kisfiú lelke egyáltalán nem érdekli. Ezek a „fehérbe öltözött Istenek” nyilvánvalóan hozzá vannak szokva ahhoz, hogy egy ilyen kisgyermek hosszú hónapok után a legborzasztóbb kínok között vérzik el (anémia a kemó miatt), majd végül koporsóban hagyja el a klinikát. Kénytelenek vagyunk ezt feltételezni róluk, hisz a professzor uraknak csöppet sem áll szándékukban változtatni ezen.

Ezek az onkológusok jól ismerik Dr. Hamert, sőt, minden onkológus ismeri őt (2005-ben levelet küldtünk mindegyiknek)! Mint a hentes a beteg állatot - úgy kezeli az onkológus a rákos beteget: lelketlenül! És ezek az emberek megkövetelik, élvezik az irántuk való tiszteletet a társadalomtól, mert ők a „specialisták”, sőt „rákspecialisták”, stb. Undorító!

Boldog vagyok, hogy véleményt írhattam ehhez az esettörténethez és gratulálok a szülők okos döntéséhez.

U.I.

Mi történt volna ezzel a kisfiúval hasonló esetben 100 évvel ezelőtt, aki valamelyik vidéki gazdaságban nő fel? Mit tettek volna a szülők? Mit csináltunk régen hasonló esetben? Semmit! Az anya ösztönösen többet foglalkozott volna kisgyermekével. És a kisfiú ugyanígy meggyógyult volna.

Látjátok milyen fontos, hogy ne keltsük pánikot? Pánik nélkül minden esetet tudunk kezelni!

Az akadémikus orvoslásban babonás félelemkeltés segítségével uralmat gyakorolnak felettünk (mint ahogyan a papok is)! Dr. Hamer az anyatermészet csodálatos biológiájával megpróbál minket megszabadítani ettől a félelemtől.

Segítségeteket kérjük abban, hogy a Germán Gyógytudományt® hivatalosan is elfogadják! Mert gyermekeiteknek akkor nyílik lehetőségük a túlélésre, ha ez legálissá válik!

Üdvözlettel:

Univ.-Doz. Ing. Helmut Pilhar
AMICI DI DIRK ÖSTERREICH - Verlagsauslieferung
Wiesengasse 339
A-2724 Hohe Wand / Maiersdorf
Tel: 0043 2638 81236
Fax: 0043 2638 81236-20
Email: helmut@pilhar.comEzt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Homepage: http://www.pilhar.com
Onlineshop: http://amicididirk.systemshop.at
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.05. 11:08

@Fabri (32987):

Nem értem!Mi a gondod?
A GNM szerinted gyógyítja a rákot.A kezelés bárki számára hozzáférhető,igaz térítés ellenében.
A beteg dönthet úgy,hogy az "akadémikus orvoslás"(milyen felkapott szó lett!) helyett ezt választja.
A közgyógyellátásba való bevezetéséhez azonban sajnálatos módon csak bizonyos engedélyezési procedúra után kerülhet sor.
Sajnos a világ agyon van szabályozva,nekem például nem adtak jogosítványt azonnal,hiába mondtam,hogy tudok vezetni.Szemetek!
Kizárt dolog,hogy egy akkora tudásalappal rendelkező orvosi közösség ne tudjon végig vinni egy engedélyeztetési eljárást,hiszen a vak is látja,hogy működik.
Mi a problémád?
A GNM bevezetésével párhuzamosan be is akarod tiltani a hagyományos orvoslást?
Eddig szabadon választhatott a beteg a kettő között,ezentúl ne tehesse?
Idejöttél a fórumra ,hogy felhívd a figyelmet egy új orvoslási forma hatékonyságára.
Köszönjük,Emese! A rendelkezésére álló ismeretanyag,tudás és adat birtokában mindenki eldönti majd,hogy kihez fordul a leukémiás gyerekével.

Mit akarsz még ezen kívül?Egyfajta hűségesküt mindannyiunktól,hogy innentől kezdve csak a GNM-et használjuk?
Ne már!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.11.05. 11:28

@Fabri (32987): Ezt most komolyan gondoltad?
Volt egy állítólagos betegség, amit senki sem diagnosztizált, mivel nem is vitték a gyereket orvoshoz, de azért a szülők tudják, hogy leukémia volt, és meggyógyult?
És ezt nevezed te bizonyítéknak bármire?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.05. 11:37

Annyira unalmas már az ilyen csodás gyógyulásokról szóló linkek,levelek olvasása.
Komolyan,fogom magam ,bemegyek a háziorvosomhoz és megkérdezem tőle,hogy az elmúlt évben hány gyógyult betegéről tudna beszámolni,akiket a gyűlölt akadémikus orvoslással kezelt.
Elkérem a leglátványosabb gyógyulást produkáló betegek történetét és közzéteszem.


Egyébként mi van azokkal,akik még a GNM feltalálása előtt sikeresen kigyógyultak a rákból?
És akik a kemoterápia után gyógyultak ki,azokkal mi legyen?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.05. 11:42

@Szilágyi András (32990):

"Ezt most komolyan gondoltad?"

Persze.Ez a topic másról sem szól csak csodás gyógyulások linkelgetéséről.
Mit vártál?
A gyógyulási folyamat részletes , hiteles orvostani és fiziológiai leírását?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.05. 11:43

@lorenz (32991): Amíg nincs csőlátásod, addig nem fogod tudni értékelni ezeket a nyilvánvaló bizonyítékokat. Tenni is kell érte, nem megy ám csak úgy! Osamuka szokta hajtogatni, a tudás hiányzik, hogy megértsük. Szívleld meg. Agyzsugorítás, szemellenzők, csőlátás!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.05. 11:51

@mimindannyian (32993): OFF
Ilyen későn kelő vagy?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.05. 11:53

@lorenz (32994): OFF
Mitagadás :). Van aki ébren álmodozik, én alvás közben.
/OFF Elnézést!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.05. 12:39

Természetesen nem muszáj a fenti bemásolt levelet, ill. vallomást és a hozzá fűzött szakkommentet elhinni és elfogadni, de azért ez tény marad.

 **MODERÁLVA** Mint ahogy az is, hogy a lélek mennyire fontos pl. a harcművészetben.
Íme néhány link most erről a tényről:

http://www.carterwong.hostoi.com/biography.html (itt egy magyar cikk is látható :)
http://www.carterwong.hostoi.com/chunghopkuen.html
http://harcosok.com/hu/index.php?p=p_92 ... -Tong-long
http://harcosok.com/hu/index.php?p=p_44 ... k-J%F3zsef[/moder]
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.05. 12:56

@Fabri (32998):
Fabri írta: Természetesen nem muszáj a fenti bemásolt levelet, ill. vallomást
A levél valódiságáról semmit nem tudunk. Az esetleges leukémiát senki nem diagnosztizálta. A tünetek - ha egyáltalán olyanok voltak, aminek a levélíró leírta őket - ezer más kórképnek is lehetnek a tünetei.
Fabri írta: és a hozzá fűzött szakkommentet elhinni és elfogadni, de azért ez tény marad.
"Az aktív fázisban a csont leépül (csontvesztés történik), a vérképben depresszió állapítható meg (anémia), fájdalmak nincsenek. A megoldási fázisban újra feltöltődik a csont, rekalcifikálódik, miközben a csonthártya megfeszül, - ez fájdalmas -, és a csontvelő új vért kezd el termelni, mégpedig fokozott mennyiségben (leukémia). A gyógyulási fázis egyik tipikus kísérő tünete a levertség, fáradtság."

Ez nem leukémia, hanem egy szóhalmaz, amit hasraütéssel akárki ki tud találni.

Felhívom a tisztelt olvasók figyelmét, hogy Fabri írásai tudományosan semmilyen szinten nem megalapozottak, ellenben ajánlásai, orvos- és tudományellenessége az egészségre rendkívül káros.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.05. 12:58

@Fabri (32998):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
"a lélek mennyire fontos pl. a harcművészetben."
/OFF Elnézést!
OFF


Konkrétan milyen idézet támasztja ezt alá szerinted? Mondjuk ez?

/OFF Elnézést!
OFF
Már első nap megkezdődtek a problémák. A sötétes félhomályban ültünk mikor bejött egy jó kötésű fickó. Közölte ő és a csapata Román maffiózók, ő a főnők a láger ezen területén, „ismertettem a szabályokat, minden buliból leadjátok a felét, cigiből, kajából, lóvéból, és egyáltalán mindenből. Ha nem tetszik, szét lesztek ütve, és a csicskásaim lesztek, gatyámat mossátok, és a cipőmet pucoljátok. Hát itt tartott a mondókájával mikor Sanyi rágyújtott úgy, hogy a fény bevilágította a helységet, mind a hárman félmeztelen voltunk a hőség miatt. Sanyi amúgy is bármilyen pszichopata tömeggyilkost eljátszhatna mindenféle smink nélkül, nagyon durva arcú.

Elég az hozzá az emberűnk meg látta a body versenyre szét gyúrt testünket, és megdermedt.
Sanyi csak elkezdte sorolni, az a barna velúr az enyém, a barátomé jobbra a sport cipő, de tiszta legyen ám.

Nemsokára az egész láger nekünk tejelt.

/OFF Elnézést!
OFF


És mégis mi a halál köze van ennek a GNM-hez?

Neked is ajánlom "lélekenergia alapú harcművészet" a szimpla ökölcsapás ellen:
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

/OFF Elnézést!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.05. 13:16

@Várhegyi Márton (33001):

Ha a materialista tudomány a lelket elveti, de az idealista tudósok mégiscsak kiállnak mellette, akkor hogyan lehet a pszichoszomatikus összefüggéseket tudományosan értelmezni?

Ha valaki megnyugszik vagy tudatos meggyőződésből (pl. a GNM-ben hisz) kigyógyul egy komoly betegségből, akkor azt mihez lehet vonatkoztatni?
A kegyhelyek tele vannak akasztgatva a hála jeléül ilyen csodás gyógyulásokról szóló emléktáblákkal, amikor az orvosok is lemondtak a betegekről...

Nincs ebben semmi áltudomány, hanem csak bizonyíték arra, hogy a pszichénk vagy a gondolat- és érzésvilágunk fontosabb a gyógyulási folyamatban minden gyógyszertári csodaszernél.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.05. 13:24

@Fabri (33006):

Ha minden gyógyult beteg a kórházára ki akarna tenni egy emléktáblát, azok alatt összedőlnének a kórházak.
A kegyhelyeknek meg az évszázados előny miatt volt egy elég jelentős mennyiségű emléktáblaelőnyük, de mostanában mintha nem lennének versenytársai a kórházaknak.
Legalábbis én nem hallottam senkiről, aki mondjuk egy lábtörés esetén azt kérte volna, hogy a mentős inkább rakja ki egy kegyhelynél a kórház helyett.

Persze, a psziché belejátszhat a gyógyulásba. Csak éppen honnan tudod, hogy az a fontosabb? Psziché meg áltudományos csodadoktorok mindenhol vannak, de a magas várható életkor furrcsa módon csak ot van, ahol a hagyományos orvoslás általad lenézett képviselői praktizálnak.

De téged semmi se kötelez, hogy igénybe vedd a szolgáltatásaikat.
Mellesleg a GNM-et is orvos találta ki és most is ők irányítják. Akkor most ahelyett is menjen mindenki inkább kegyhelyre?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.05. 13:29

@pounderstibbons (33007):

Ki beszél itt lábtörésről?
Vagy orvosellenességről?
Sőt, az orvos szerepe fontosabb mindennél, és ezt kiemeli a GNM is azzal, hogy a betegségek kétszakaszúságát figyelembe véve a szimptómák alapján csak a jól képzett orvosok tudják eldönteni, hogy mikor van valaki konfliktus alatt vagy már a megoldás utáni szakaszban, ami akár életveszéllyel is jár(hat).
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.11.05. 13:35

@Fabri (33006):
Fabri írta: Ha a materialista tudomány a lelket elveti
A tudomány nem materialista. A lelket nem veti el, csak éppen nem valamiféle misztikus, természetfelettinek tekinti, hanem neurofiziológiai magyarázatot ad rá.
Fabri írta: hogyan lehet a pszichoszomatikus összefüggéseket tudományosan értelmezni?
Számos olyan fiziológiás (vagy éppen patológiás) folyamat ismert, ami nagyfokú idegrendszeri hatás alatt (is) áll. Erre triviális példát szolgáltatnak az autónom idegrendszeri hatások.
Fabri írta: Ha valaki megnyugszik vagy tudatos meggyőződésből (pl. a GNM-ben hisz) kigyógyul egy komoly betegségből, akkor azt mihez lehet vonatkoztatni?
"Mihez lehet vonatkoztatni"? Ilyen kifejezés nincs, légy szíves, fogalmazd át a kérdést!
Fabri írta: A kegyhelyek tele vannak akasztgatva a hála jeléül ilyen csodás gyógyulásokról szóló emléktáblákkal, amikor az orvosok is már lemondtak a betegekről...
Mindig vannak szélsőséges példák. Ezek egy része tényleg rendkívüli (az eloszlás szélei), másik része a háttér, a körülmények pontos ismerete nélkül (vagy éppen a téves ismeretek miatt) csak rendkívülinek tűnik, valójában egyszerűen magyarázható. Találkoztam már olyan beteggel, akinek állítása szerint szívrohama volt, valójában csak palpitatióról (szívdobodásérzés) volt szó.
Az embereknek gyakran fogalmuk sincs a betegségükről, emiatt a tüneteket helytelenül értelmezik, és belőlük valótlan következtetéseket vonnak le. Ezt továbbadják egy szintén laikusnak, aki elmondja a kis laikus barátainak, és a "csoda" futótűzként terjed - csak éppen minden egyes lépésben torzul.
Fabri írta: Nincs ebben semmi áltudomány
Az áltudományt a tudománytól sokszor nem egyszerű elkülöníteni, mert az áltudomány tudománynak álcázza magát. Valójában részletes(ebb) elemzéssel meg lehet találni azokat a pontokat, amik miatt a tudományosság kritériumai nem teljesülnek.
Fabri írta: hanem csak bizonyíték arra, hogy a pszichénk vagy a gondolat- és érzésvilágunk fontosabb a gyógyulási folyamatban minden gyógyszertári csodaszernél.
A már említett okok miatt nem bizonyít semmit az eset. A mentális állapot valóban fontos, a konkrét betegségtől függően (pl. pszichés betegség vs mérgezés) változó mértékben. A gyógyszereket azonban az esetek többségében nem váltja ki. De valóban segítheti a gyógyulást.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.05. 13:54

@Fabri (33008):

Számomra eléggé egyértelmű, hogy amikor azt írod, hogy
A kegyhelyek tele vannak akasztgatva a hála jeléül ilyen csodás gyógyulásokról szóló emléktáblákkal, amikor az orvosok is lemondtak a betegekről...
akkor az azt jelenti, hogy a kegyhelyek szerinted olyan esetben is sikeresek, amikor az orvosok nem. Ha szerinted nem, akkor miről?

Persze a rendszered kicsit megborul, ha bevezetjük a jó, képzett, okos orvos (dr. Hamer, dr. Pilhar, dr. stb.) és a rossz csúnya (hagyományos) orvost. De innen csak jobban látszik, hogy a képzeteid egy mosóporreklám szintjén mozognak.

Az alternatív oldalakon reklámozott színes-szagos-intelligens tisztítómolekulákkal működpő (bármi legyen is az) GNM, szerinted jobb, mint a "hagyományos", amiről szintén gőzöd sincs, de mindenesetre neked gyanús.
Neküök meg mindenesetre ez kevés, és szeretnénk valamiféle független, alapos tesztjét látni a GNM-nek, mielőtt bármit elhiszünk belőle.
Orvosi kontrollt nélkülöző egyedi esetekről készült levelek nem elégségesek ehhez.
Harcművészek mogorva arcai még kevésbé. Lélekről szóló fotelfilozofálások szintén.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.11.05. 18:17

@pounderstibbons (33003):
OFF
Kössz a videót, már régóta kerestem... :mrgreen:
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.11.05. 18:38

Ha már felvetődtek a csodás gyógyulások, mindenkinek ajánlom: A gyógyító királyok (M. Bloch, Bp. 2005) című könyvet. Évekkel ezelőtt olvastam, így mára már csak pár eset maradt meg bennem -plusz az emlék, hogy tetszett :D -a kedvencem két apáca volt, akik nyomon követték a kézrátétellel "meggyógyítottak" további sorsát, és maguk is meglepődtek, hogy többen évtizedeken keresztül minden évben újra és újra csodálatosan meggyógyultak "öreg" betegségükből.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.07. 06:53

Bemásolom ide Dr. Hegedűs Ágnes egyik körlevelének részletét.
Ágnes reumatológus volt, majd később fordult az alternatív gyógymódok felé, miután tapasztalta, hogy szakmájában nem igazán tud segíteni a betegeken. Jelenleg GNM-es ismereteire alapozza a praxisát.

• Az elmúlt hónapokban több rákos pácienssel is nagyon szépen haladunk a gyógyulás felé.
• Egy asztmás betegem teljesen rendbe jött, miután megértette, mi volt a DHS-e, egy régóta asztmásként kezelt kisfiú hónapok óta gyógyszer nélkül jól van.
• A múltkor egy telefonos tanácsadás alapján egy fiatal hölgy "megúszott" egy nőgyógyászati műtétet, miután a tünetei alapján egyértelmű volt, hogy a hasa a konfliktus feloldását követő ödéma miatt nőtt meg hirtelen.
• Viszont három daganatos beteg halt meg az elmúlt fél évben, mindhárom maximális kemoterápia és sugárkezelés mellett romlott le rohamos tempóban egy teljesen jó állapotból, kettőnél a kemoterápia mellett!!! jelentek meg az áttétek. Mindkettőt azért beszélték rá a kemóra, hogy biztosan megvédjék az áttétektől, mindkettő félelemből fogadta el . Mindkettőnek endodermális tüdő-áttétei voltak (tüdődaganat-DHS: halálfélelem), és tudjuk, hogy az endodermális tumorokat felerősíti a szimpatikotóniás hatású kemoterápia, ha aktív a DHS. És végül a két utóbbi fiatal nő volt, egyikük sem volt több 40-nél. Azért írtam ezt le, hogy jelezzem, milyen fontos a félelmet még azelőtt feloldani, hogy megbetegednénk -sőt, ha ismerjük a GNM-et, sokkal kisebb az esélyünk egy komoly betegségre. Egy rákos beteg már lépéshátrányban van, nagyon nehéz egy rákkal a testünkben nem félni!
• És hogy jó hírrel zárjam, egyre több szakember tud a Germán Gyógytudományról, és használja is a munkájában. A Vitae Magazinban megjelent cikksorozatom is sokak érdeklődését felkeltette, az ország minden részéből telefonáltak, elsősorban gyógyítók. Mivel nem mindenki tud hozzájutni az újsághoz, tervezzük egy kis füzetben való megjelentetését.


Forrás: http://pranahaz.hu/page.php?3
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.07. 07:52

@Fabri (33109):

Ezt a "nem válaszolok a felmerülő kérdésekre, de agyatlanul linkelek mindenfélét" stílust mikor kívánod abbahagyni?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.07. 08:04

@Zsolesz14 (33110):

Az agyatlanság intézményét nem ismerem, viszont az utóbbi időben keményen dolgozok a tudatlanságom elhárításán a különböző alternatív gyógymódok kutatásának és megismerésenek köszönhetően.
Csak ezt szeretném veletek is közölni, ill. megosztani a linkek bemásolásával, mert okos embereknek tartalak benneteket és elolvashatjátok ti is ugyanazt, amit én. Ha már az orvosok is kezdenek "átszállíngózni" a természetes(ebb) gyógymódokhoz, akkor abban mégis csak lehet valami igazság, hogy tudnak valamit erről az irányzatról is.

Ez szerinted miért baj?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.07. 08:10

@Fabri (33111):

Ez önmagában nem baj. A baj az ott van, ha a általad "megismerés"-nek nevezett folyamatból száműzöd a kritikus gondolkodást. Ezen a fórumon pedig kritikus gondolatokat fogsz kapni, amin talán érdemes lenne komolyan elgondolkozni és/vagy reagálni rájuk. A nem reakcióid azt jelentik, hogy az itt felmerülő kritikákkal teljes mértékben egyetértesz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.07. 08:46

@Fabri (33111):
Ha már az orvosok is kezdenek "átszállíngózni" a természetes(ebb) gyógymódokhoz, akkor abban mégis csak lehet valami igazság, hogy tudnak valamit erről az irányzatról is.
Téves, kétszínű logika. Amikor szapulni kell a fehérköpenyeseket, mert az akadémiailag elismert gyógyászatot gyakorolják, akkor aljasak és rosszat akarnak, kiszolgálnak egy gonosz gyógyszermaffiát. Amikor meg kapcsolatba kerülnek az alternatív butaságokkal, akkor az igazság hírvivőinek tekinted őket.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.07. 09:27

@mimindannyian (33113):

Nem gondolod, hogy inkább arról kellene elgondolkodni, hogy a betegek érdekében össze kellene fogni az orvosoknak és a jól képzett természetgyógyászoknak?
Vagy esetleg kiképezni az orvosokat az egyetemeken a komplementer medicinából is és ezzel kihúzni a méregfogát a sok csalónak?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.07. 10:54

@Fabri (33114): Implicite felteszed, hogy léteznek jól képzett természetgyógyászok, és hogy ők olyan tudásnak vannak a birtokában, aminek az egyetemen képzett orvosok nem. Honnan veszed ezt? Mutass egy ilyen természetgyógyászt, és nevezd meg, miben tud többet (és igazat!) egy jól képzett orvosnál.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.07. 10:57

@Fabri (33114):

És mit tanítsanak a "komplementer" részlegből az orvosoknak? Az alternatív gyógyászatba azok a gyógymódok tartoznak melyek hatékonyságát semmi sem bizonyítja vagy bizonyíthatóan hatástalanok. Tudod hogy hívják az olyan alternatív gyógymódot, amiről bebizonyosodott, hogy hatékony? Hagyományos, "nyugati" vagy "akadémikus" gyógymódnak (ahogy nevezni szoktátok). Szóval mi értelme is van ilyeneket tanítani az orvosoknak?
És nem válaszoltál az előző kérdésemre sem. (mily meglepő..)
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.21. 19:14

Mivel a rákgyógyítás topik le van zárva, ide teszem ezt az érdekes hírt, hogy lehessen rajta elmélkedni egy kicsit:

Így győzte le a daganatos betegséget a Tv2 műsorvezetője, Demcsák Zsuzsa:
Egy nőgyógyászati rutinműtét szövettani eredménye mindent megváltoztatott Zsuzsa életében. „Két héttel a rutinműtét után, egy költözködés közepén, éppen amikor az egyik barátnőmmel csomagoltam, váratlanul felhívott az orvos. Nem köntörfalazott, hamar kimondta a lényeget. Közölte, hogy a rutinműtét során a méhnyakról eltávolított szövetben rákos sejteket találtak – emlékezett vissza Zsuzsa, akivel közölte az orvosa, hogy kemoterápiára kell járnia.
– Először totálisan összeomlottam.
De szinte percekkel később felemeltem a telefont és a létező összes lehetséges alternatív gyógymódot megkerestem.
Hat hét pokol után megszületett az újabb vizsgálat eredménye, mely szerencsére már nem mutatott ki nálam semmilyen rendellenességet” – mondta Zsuzsa Joshi Bharat műsorában.
A teljes interjút megnézheted a videóban.

http://www.nlcafe.hu/sztarok/20111121/i ... rvezetoje/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2011.11.21. 19:21-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.21. 19:16

@Fabri (34427):

Miert hagyod ki a lenyeget?

Milyen kezelest alkalmazott?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.21. 19:27

@vaskalapos (34429):

Figyelj a lényegre: Demcsák Zsuzsa nem ment el a kemoterápiára és nélküle gyógyult ki.
Vagy talán szerinted hazudik ez a hölgy ország-világ előtt?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

GNM vagyis Germán Új Medicina

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.21. 19:33

@Fabri (34431):
Figyelj a lényegre: Demcsák Zsuzsa nem ment el a kemoterápiára és nélküle gyógyult ki.
Vagy talán szerinted hazudik ez a hölgy ország-világ előtt?
1. szerinted mitol gyogyult meg?
masoknak is ezt a peldat (mit?, azion kivul, hogy elutasitani az orvosi kezelest) kene kovetni?

2. nem ketelkedem abban, hogy rakos sejteket diagnosztizaltak, es abban sem, hogy hat het mulva meg nem... (szamos oka lehet ennek, ne menjunk bele)

Bonusz: miert hiszed el fenntartas nelkul az orvos diagnozisat, es utasitod el ugyanennyire fenntartas nelkul a javaslatat? Miert nem ketelkedsz a diagnozisban?
En azt javasoltam volna, hogy menjen el alternativ diagnosztakhoz is (auranezo, biorezonalo, kezratevo, iriszdiagnoszta, varzsvesszos ember, stb).
0 x

Válasz küldése