Sárevés

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

Sárevés

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.06.09. 22:02

Ez annyira meghökkentett, mivel sosem kívántam még meg a sarat, hogy gondoltam megkérdezlek titeket is róla:
http://www.biotechusa.hu/cikkek/index.p ... Itemid=105

Tényleg használhat embereknek ha sarat rágcsálnak?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sárevés

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.09. 22:26

@terra (18726):
Igen. A cikk is leírja, hogy miért, milyen esetekben lehet hasznos.
Ettől függetlenül nem ajánlanám. A "sár" fogalma nem jól definiált. Nyilván nem lehet csak úgy akármilyen sarat megenni.
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

Sárevés

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.06.09. 22:28

@Szilágyi András (18729):

Köszi. Nem tervezek sarat enni:-)
Csak furcsa volt, hogy tényleg használhat..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sárevés

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.09. 22:31

@terra (18730): Inkább az agyagról van szó egyébként.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Sárevés

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2011.06.09. 22:46

@terra (18726):

En mar hallottam olyanrol hogy vannak akik szappant festeket esznek es Afrikaban
talakoztam un. etkezesi sarra is./ aldott allapotban levo nok ettek/, hogy miert fogalmam sincs.

Dr. David L. Katz
http://www.davidkatzmd.com/bio.asp


is irt mar errol valahol.
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

Sárevés

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.06.09. 22:49

@Szilágyi András (18731):

Étrend-kiegészítőként ehető agyag:
http://www.californiaearthminerals.com/ ... rramin.php

étrendet kiegészítő agyag készítmény..bizarr
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sárevés

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.09. 23:06

Egyáltalán semmi sem nyílvánvaló.A cikk nem tér ki rá,hogy mi az igazán fini sár...hanem igenis általában vonatkoztatja A sárra.
Az egyik szerint az ok az éhség, mivel bár a sárnak nincs tápértéke, legalább megtölti a gyomrot.
Igen,annyival már simán meg is lehet halni,ahogy öregapám mondta mindig,hogy majd ha meghalt,akkor lakott jól...
A másik feltételezés szerint olyan tápanyagok vannak a földben, amik másban nincsenek meg, például vas, cink vagy kalcium, ezért igényli a szervezet.
Ezen tényleg csak sírni lehet...
Egy harmadik vélemény szerint a sárnak védelmező szerepe van a paraziták, növényi toxinok és kórokozók ellen.
Igen...a bélférgek egész hasznosak...abból aztán könnyen akad sár-evéskor.
megállapították, hogy egyedül a harmadik feltételezésnek van tudományos alapja.
Persze-persze,az első kettőt nem lehet ma már eladni semmiféleképpen,ráadásul sokat kutatni ezügyben már bocsássa meg a világ,de nincs is mit... :roll:
Reméljük, hogy a tanulmány további kutatásokat indít meg ezen a területen
Igen,valóban égető probléma...

Nem,én nem eszem meg a maszlagot:
A kutatók a rendelkezésükre álló adatok alapján meggyőződtek róla

Persze,ahogy a levegőt megpróbálják mindenféle módon eladni,úgy most jön majd a föld is...Nem,nem fogok bio-sarat vásárolni...Ez nevetséges.Idő kérdése,ide a rozsdás bökőt!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Sárevés

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.06.10. 07:55

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 14:09-kor.
0 x


Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Sárevés

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.06.10. 08:22

@solarboat (18748):

Akkor is egyike azon témáknak,amit üzleti érdekből megint túlmisztifikálnak.Ők rászorulnak,én nem,békén hagyhatnak vele és vihetik a legújabb méregdrága "hasznos" bogyót a sutba!Kissé uncsi már,nem? :roll:
Semmi olyat nem tud,ha tud,amit itthon normális élelmiszerekből ne kaphatnánk meg.Ha meg bélproblémáim támadnak elmegyek az orvoshoz és nem az afrikaiakhoz tanácsért.Általában véve nincs bélfertőzésem,a paraziták ellen egy-két higiénés szabály betartása egész kíváló ötlet és ingyen is van,növényi toxin mégis hol érne,ha nem eszem mérgező növényt,de ha lennék ilyen hülye,majd bemegyek a Lászlóba és megjegyzem egy életre,hogy az útszéli piros bogyó csak hasonlít a ribizkére,de nem az.Tökre nem értem a felvetést.Továbbá a kórokozók ellen egész jó egy kiegyensúlyozott táplálkozás,az alapvető higiénés szabályok megtartása,meg az immunrendszerem,köszönöm.Én pedig életem teljes hosszán igen érzékeny vagyok a parazitákra,minthogy ők nem érzékenyek rám és kiröhögik a HCl-em,meg az egyéb stratégám...Ja tudom: egy kis lenyelt agyagtól egyből hátast dobnak.Ha és ha-ha...Úgyhogy bizonyos alapvető higiénét be kell tartani.Ja-ja,az ott hiányzik,ok.Csakhogy rájuk mutogatnak,amikor engem agyag tablettákkal akarnak tömni.Na ne vaduljunk már kéremszépen...Vagy hogy is mondják?Nem tollas a hátam...Meg:Nem most jöttem le a falvédőről,meg: nem most jöttem a 6.20-assal ésatöbbi.Ez megint csak szín biznisz,fából vaskarika:mondjuk azt,hogy magyarországon "ez és ez" volt a szokás 125éve...Mindegy mekkora baromságról legyen szó.Üzletileg ha meg lehet lovagolni,máris elővesszük a "régi" meg a "természetes" szót és kész is!Mert ugye itt a "NASA" nem igen jönne be...Bár ki tudja!
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

Sárevés

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.06.10. 10:56

Elég szomorú, hogy még mindig vannak akik rászorulnak, hogy agyagból vegyék magukhoz az ásványi anyagokat. Agyagsüti..durva
0 x

Válasz küldése