A Vallásosak tovább élnek

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.14. 23:08

@wmiki (26745):

Már várom azt a szektát, ami ezzel fogja hirdetni magát:

Állj közénk, és ha előrehaladott tüdőrákot kapsz az Istenünktől, akkor a szektánk révén a 3 éves túlélési esélyeid a négyszeresére fognak nőni, mert a mi Urunk kegyes!

Tódulni fog a nép...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.15. 07:24

@mimindannyian (26746):
Nézegesd csak az üres papírt, ott nem zavarnak holmi betűk, és nem kell foglalkoznod mindenféle értelmezési problémával! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.15. 07:29

Bizonyíték Isten létezésére, avagy a modern orvostudomány "csúcsterméke"!!
http://www.youtube.com/watch?v=UiF3LK5g ... r_embedded
Súlyos eset, az orvos büszke lehet magára! :(
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.15. 08:05

@osamuka (26762):

Még mindig a válaszra várok!
Vagy az a válasz,hogy válaszra sem méltatsz?
A mestered is lapít ,mint szar a fűben!
Neked pedig kötelességed követni őt.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.15. 09:51

@osamuka (26762):

Szóval Isten megszabadította az abortuszt végző orvos gonosz mesterkedésétől, de a másik 999.999 magzatot meg nem.

Sajnálom a nőt, és megértem a dühét, de nem éppen egy kristálytiszta logika az övé. Dühös, mert nem volt egyetlen feminista szervezet sem, aki megvédte volna az anyjától/orvostól. Ugyanakkor hányan kifejezetten kérik az istenüket, hogy kímélje meg őket szenvedéstől, és valahogy mégsem történik semmi.
A spontán vetélések arányai is kb. 50%, mégsem azok ellen tiltakozik, valamint azzal sem foglalkozik, hogy mégis hova tennénk és mivel etetnénk-ruháznánk további baromi sok milliárd embert, ha azok megszülettek volna, és azoknak is lett volna gyerekük és így tovább...

7 és fél hónapos terhességnél pedig tudtommal csak az anya életének veszélyeztetésekor, vagy súlyosan sérült magzat esetében lehet abortuszt végezni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.15. 11:51

@osamuka (26760): Üres papír?! Te nem látod? Te vak vagy a tudás befogadásához? Ez micsoda szégyen! Nem lát semmit ott, ahol a tudás gyülekezik. Pfff
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.15. 17:23

0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.09.20. 07:40

>A Vallásosak tovább élnek?

Mivel sokfajta vallás van - ezt nem lehet általánosan kijelenteni.
A hit is kétélű fegyver ...


pozitív példa rengeteg van ...
de negatív is :
"The Dark Side of the Placebo Effect: When Intense Belief Kills" ( 2011 szeptember. 14. )
http://www.theatlantic.com/life/archive ... ls/245065/

pl.: ha valaki hisz a Kínai asztrológiában, hogy az adott évben születetteknek gyenge a tüdeje, akkor az mínusz 5 évet jelent.
" That is to say, if they were born in a year that was astrologically linked to poor lung health, they would die an average of five years earlier from lung-related disease than someone born in some other year with the same disease. Similar effects were not found in the white populations around them. And how much sooner you died depended on the people's "strength of commitment to traditional Chinese culture."
0 x

Pezo

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.03.30. 17:03

''A Vallásosak tovább élnek''?
Apám ateista volt,napi 2 pakli cigarettát szívott el, és ritka volt az a nap amikor nem itta le magát vegetativ színvonalra.

Ennek ellenére 84 éves korában hunyt el - combnyaktörés szövődmény következtében.

Tehát: viszonylag hosszú életet élt, egy baleset végzett vele és nem a vallásosság hiánya.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.30. 17:30

Az iszlám fanatikusok nem élnek tovább :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.30. 17:37

@Pezo (44735):
''A Vallásosak tovább élnek''?
Apám ateista volt,napi 2 pakli cigarettát szívott el, és ritka volt az a nap amikor nem itta le magát vegetativ színvonalra.
1) Az topic címéül választott, és általad is idézett mondat statisztikáról szól. Nem azt állítja, hogy minden egyes vallásos ember tovább él. Mert ha az utóbbi lenne, akkor felmerülne a kérdés, minél él mindegyik tovább? Annál, hogy háromig számolok? Ez aligha lenne értelmes topic téma.
2) Köszönjük az apádról szóló leírást, ez sok mindent megmagyaráz. :(
0 x

Pezo

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.03.30. 17:52

@mimindannyian (44742):
Tisztában vagyok vele,hogy egy eset nem eset statisztikai szempontból.
Azért írtam ide,mert ez személyes tapasztalat, egyszersmind feltűnő kivételnek tekinthető a topic cimének állitása keretében.

''Köszönjük az apádról szóló leírást,
ez sok mindent megmagyaráz.''

Ne célozgass,nem lövöldében vagy. Oszd már meg velem is,hogy mi az a sokminden ,amit megmagyaráz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.30. 18:25

@Pezo (44745):
Ne célozgass,nem lövöldében vagy.
De.

http://bit.ly/H71ewa
0 x

Pezo

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.03.30. 18:47

@mimindannyian (44752):
A kérdésem költői volt.

Az 'alkoholista szülő debil és személyiségzavaros gyereke' kategóriába akarsz sorolni? Az a lehetőség fel sem merül benned,hogy vagyok olyan 'normális' mint bárki más,aki szabadlábon van? :facepalm:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.30. 19:01

@Pezo (44756): A válaszom költői volt. Az a lehetőség fel sem merült benned, hogy pusztán az itteni ténykedésed alapján ítéllek meg, és képes vagyok minderre előítéletektől mentesen? :facepalm:
0 x

Pezo

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.03.30. 19:26

''itteni ténykedésed
alapján ítéllek meg, és képes vagyok
minderre előítéletektől mentesen?''

Akkor itélj meg privátban, ott csak én nevetlek ki az efféle antiobjektiv megjegyzéseid miatt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.30. 21:16

@Pezo (44763):
Akkor itélj meg privátban, ott csak én nevetlek ki az efféle antiobjektiv megjegyzéseid miatt.
A megítélés nem egyenlő az abból fakadó megnyilvánulásokkal. Megint hibáztál.
0 x

Pezo

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.03.30. 21:58

@mimindannyian (44768):
If you hurt the pomposity, the
hangman redeemer view. :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.30. 22:56

Kedves, Mimindannyian és Pezo!

Akkor ezt innentől már tényleg privátban, ha még nem unjátok!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.27. 09:15

Ezek a nyeszlett nyugat-európaiak még egy rendes diétát sem tudnak végigcsinálni.

http://www.nydailynews.com/life-style/h ... -1.1067359
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: szemet » 2012.05.01. 21:17

@mimindannyian (46312):
Szerintem a legtöbb "szakértő" szerint a halál az egyik legspirituálisabb élmény, szóval sokkal sikeresebb volt ez a nő mint sok keleti a cikk címe alapján: Woman gave up food and water on spiritual journey. ;)
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.04. 10:10

@pounderstibbons (19824):

Szerintem ez az ábra azt bizonyítja, hogy a fejlődő országokban rosszabb az egészségügyi helyzet.
Roszabb az egészségügy helyzete, a higiéniai viszonyok, a nyomor és az éhezés hozzájárul a rossz egészségügyi helyzethez.

Szerintem úgy lehetne eredményes összehasonlítást csinálni, ha hasonló fejlettségi szintű erősen vallásos, és nem vallásos országok lennének összehsonlítva.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.04. 10:34

@kíváncsi (75833):
Vedd észre, hogy az két külön kérdés, hogy a
- vallásos emberek tovább élnek?
- kizárólag a vallás, mint faktor okoz-e élethossz növekedést?
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.04. 10:35

@Rétike (19817):

A tudományhívő, aki feltallja a rák ellenszerét, értelmetlen e az élete?

Mit mond erről a tudomány.
Tudományosan bebizonyítható, hogy a földön megszűnik az élet, és az emberiség is.
Tehát a tudomány, és minden ilyesmi is.
Bármi, környzetvédelem, orvostudomány csak ennek a meghoszabbítása.
Ezért is, van hogy amióta valamelyest szkeptikus vagyok kevésbé vagyok környezetvédő, amit eddig a hivatásomnak tartottam.

Aki valamibe hisz, hisz abban, hogy nem céltalan az egész.
Ettől nem biztos, hogy igaza van, de fel kellene mérni, hogy ha ezt a hitet elvesszük tőle, akkor az mit okoz.



Erre vonatkozóan is tudományos kutatások kelletnek.
Vassy Zoltán is írta, lehet hogy a hitnek evolúciós alapjai vannak. Nem kell enek feltétlen vallásnak lennie, lehet a New Age-s hit, vagy kis ezo is.
Nyilván a vallási fanatizmus ezzel szemben nem jó.
A nat geon-is olvastam egy cikket az agresszív ateizmusról. Sajnos nem találtam meg.
Kérdés az jó-e.
Ott is azt írták, tudományosan kell vizsgálni, hatásait. Mit okozunk vele?
És hogy biztos az-e a legnagyobb baj, hogy hisznek valakik valamiben jelenleg a világon.

Jó-e ha valaki kapaszkodónak használja a hitet, attól eltérítjük, és ez után az alkoholizmust választja majd kapaszkodónak.

Vagy esetleg előnyösebb az élni és élni hagyni elv alapján kezelni, azt aki valamiben hisz.

Ezenkívül pszichológusok azt tapasztalták, hogy a valamelyest spirituális iránt fogékony emberek könnyebben gyógyíthatók.
Vajon odamennyünk, és eltérítsük-e őket. Most nem találtam a linket, de majd igyekszem megkeresni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.04. 11:07

@kíváncsi (75835):
Aki valamibe hisz, hisz abban, hogy nem céltalan az egész.
A cél csak egy emberi absztrakció.
Ezenkívül pszichológusok azt tapasztalták, hogy a valamelyest spirituális iránt fogékony emberek könnyebben gyógyíthatók.
Ezt hol álmodtad?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.04. 12:58

@kíváncsi (75835):
kíváncsi írta:Tudományosan bebizonyítható, hogy a földön megszűnik az élet, és az emberiség is.
Tehát a tudomány, és minden ilyesmi is.
Bármi, környzetvédelem, orvostudomány csak ennek a meghoszabbítása.
Ezért is, van hogy amióta valamelyest szkeptikus vagyok kevésbé vagyok környezetvédő, amit eddig a hivatásomnak tartottam.
Logikából egyes! Leülhetsz fiam.

Végül is biztosan meghalsz, hiszen senki sem él örökké, akkor minek is fárasztanád magad azzal, hogy percenként tizenhatszor levegőt veszel. Micsoda időpocsékolás! Hagyd abba, mert csak elodázod vele az elkerülhetetlen halálodat.
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2014.01.04. 13:42

A vallástól teljesen függetlenül:
A negatív érzelmek, mint a bánat, gyûlölet, keserûség és neheztelés, ha sokáig tartanak, kimeríthetik a vészhelyzet-mechanizmusokat és legyengítik a szervezet betegséggel szembeni védekezõerõit. A pozitív érzelmek, mint amilyen az öröm, nevetés, szeretet, hála és hit által termelt endorphinok erõsítik az immunrendszert, és a jó közérzet csodálatos élményét adják.Ezáltal a gyógyulást is elõsegítik.
Az endorphintermelés a pozitív gondolkodás eredménye. A konfliktusok megoldása, feloldása, a gyûlölet és neheztelés számûzése, a szeretetteljes, nagylelkû, hálás beállítottság gyakorlása, erõs hitre találás - mindezek lökésszerûen felgyorsítják agyunkban az endorphin termelését, és felerõsítik a szervezetnek azokat a képességeit, amelyekkel ellen tud állni a betegségeknek.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.04. 15:47

@Vaszilov (75842):
Vaszilov írta: szeretet, hála és hit által termelt endorphinok erõsítik az immunrendszert, és a jó közérzet csodálatos élményét adják.
Nem nagy kunszt! Ugyanezt tudja a csoki is. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.04. 16:04

@Rigel (75847): És a csokiban még hinni sem kell :)
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.06. 16:01

@Rigel (75837):

Azt hiszem rosszul fogalmaztam meg amit mondani akartam. Így legalább a szkeptikusok is talán elfogadják, hogy nekik is kell az élethez hit.

Hit az is, ha valaki a tudományban hisz. Mert hisz abban, hogy a tudomány segítségével jobbá teheti a világot. Hisz abban, hogy a szkepticizmus terjesztésével jobb lesz az élet a földön.
Nem olyan rég én is hittem a todomány szerepében, a környeztvédelemben, és egy kicsit bizonyos spirituális dolgokban is.

De ha a tudomány szemszögéből nézzük, ez a hit is végülis csak egy olyan dolog, amit az ösztönök játszanak velük.
Érdekes, hogy engem pl. Dawkins, és egy két hasonló szkeptikus könyvíró döbbentett rá, hogy ezek a dolgok is végülis értelmetlenek.

Persze lehet, hogy valakinek, az a cél, hogy minél hosszabban fenntartsa az életet jó cél.
Én ezt nem igazán érezem annak. Ha semmibe nem hiszek, mint ahogy most, inkább az tűnik csábítónak, hogy minél több örömmel éljek ( vagy minél elviselhetőbb legyen az életem). És hogy mások boldogságát is elősegítsem ha tudom. Ehhez nekem az is hozzátartozik, hogy nem rombolom le a hitét, mert látom, hogy attól én csak rosszabb kedvű lettem.
Engem az a hedonizmus felé vitt, hogy csak a mostra gondoljak, számolatlanul egyem az édességet, több alkoholt igyak stb. Mert a holnapba, illetve a jóba vetett hitemet vette el. Igazából egy fontos különbség van a két gondolkodás között. A hit felé forduló azt gondolja, hogy a világ, az emberek inkább jók, és a rossz dolgok csak felszín. A tudományos szkepticizmus pedig (Dawkins): Az önzetlenség, emberek és az állatok jósága csak látszólagos, egyébként mindent az önzőség mozgat.

Végül itt egy elfogadó link egy olyan embertől akire nem mondható, hogy túl elnéző az emberekről.
http://videoklinika.hu/video/csernus_vallas_
Most nem tudtam megnézni a videót, tehát lehet, hogy ez nem az, ahol arra válaszol, hogy miért hülyék a keresztények.
Azt Csernus vallás címszó alatt meg lehet találni.

Most nem találom azt a linket, ahol a hit és a pszihológia kapcsolatáról írnak, de majd még belinkelem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.06. 16:28

@kíváncsi (75982):
Hit az is, ha valaki a tudományban hisz. Mert hisz abban, hogy a tudomány segítségével jobbá teheti a világot. Hisz abban, hogy a szkepticizmus terjesztésével jobb lesz az élet a földön.
Ha a hit szó értelmét ennyire kitágítod, akkor minden elképzelésünk a világról, annak jelenjéről, múltjáról és jövőjéről hit, azaz teljesen kilúgozod, értelmetlenné teszed a szót.
De ha a tudomány szemszögéből nézzük, ez a hit is végülis csak egy olyan dolog, amit az ösztönök játszanak velük.
Hamis relativizálás. Ilyen alapon az is mindegy, hogy elpusztul-e ma a Föld vagy nem, hiszen mindkét esetben csak fizikai törvények mentén lezajló eseménysorról van szó.
Érdekes, hogy engem pl. Dawkins, és egy két hasonló szkeptikus könyvíró döbbentett rá, hogy ezek a dolgok is végülis értelmetlenek.
Dolgok, eszmék, célok értelme emberi absztrakció. Az, hogy minden értelmetlen, ugyanannyira védhető, minthogy mindennek van értelme. Az is értelmetlen, hogy ilyen hozzászólásokat írsz, nemde? Akkor miért teszed?
Ha semmibe nem hiszek, mint ahogy most,
A fentiek szerint most abban hiszel, hogy az ismert hiteket jobb feladni. Ez is egy hit, és rögtön a te soraid alapján hozzátehetnénk: ez is értelmetlen.
A hit felé forduló azt gondolja, hogy a világ, az emberek inkább jók, és a rossz dolgok csak felszín.
Marhaság, pl. egy sátánista hívő aligha így gondolja.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.06. 17:33

A topik címéhez:

Az bizonyos, hogy pld. a katolikus papok átlagos élettartama meghaladja a 90 évet, ami Magyarországon több, mint figyelemre méltó. Az átlag emberről azonban - szerintem - nem megalapozott ilyen kijelentéseket tenni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.06. 23:18

@Solaris (75990): Ezt megbízható felmérésre alapozva állítod, vagy csak láttál már 1-2 öreg papot, és jótékonyan megfelejtkezel azon fiatalakról, akik már a sírban sunyítanak, nehogy rontsák a statisztikát?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.07. 00:09

@mimindannyian (76015):
Azt hiszem, csak eltévesztette az idézetet: papok átlagos életkora haladja meg a 90 évet. Mivel hogy megy a sírás a klérusnál, hogy nincs utánpótlás, senki sem akar papnak menni. (Aki meg akar, azok alkalmatlanok némely hajlamaik miatt. :P )
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.07. 12:57

egy kutatás, bár ez nem az, amit először olvastam, az sokkal többet írt a pszichológia vallási tapasztalatairól.

http://medizona.hu/test_es_lelek/201003 ... zeles.aspx

Egy pszichiáter véleménye:
http://www.papa-ma.hu/cikk_reszletes.php?id=9220

+ ebbő a linkből a Valláslélektani Pszichológia Osztály tapasztalatai rész.
http://mek.oszk.hu/10600/10661/10661.htm

Bár tudom a Jungi pszichológia áltumánynak tekinthető.

Az 5. pont.
5.9.5. részét is figylmébe ajánlom a szkeptikusoknak, mert szerintem gyakran vannak hatással ilyen kilyelentésekkel az eberre.

Bár én nem hiszek jelenleg semmiben, de teljesen kétkedő se vagyok. Inkább a határon mozgok, szerintem fontos ez a kérdés.

Elismerem a Szkeptikusok munkáját, ha tv-s jósok, és hasonló sarlatánok ellen küzdenek, de szerintem fontos, hogy más sokkal vitásabb kérdésekben milyen hatása van a munkájuknak. És lehet árnyaltabban állást foglalni. Elmondani a véleményüket, informálni az embereket, de nem elítélni, leszólni a a valamelyest másfajta gondolkozást.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.01.07. 13:35

@kíváncsi (76040):

Erről mi a véleményed, ha a vallás olyan sokat segít? Szerintem és a kutatás szerint csak ártanak a vallások!
http://hir.ma/tudomany/egy-kutatas-szer ... sek/132645
0 x


Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.07. 15:41

0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.01.09. 16:16

@kíváncsi (75982):
Most nem találom azt a linket, ahol a hit és a pszihológia kapcsolatáról írnak, de majd még belinkelem.
en olvastam ezzel kapcsolatos RCT de maga a kiserletvezeto Dr. Mitchell W.Krucoff
http://cardiology.medicine.duke.edu/
http://cardiology.medicine.duke.edu/fac ... ls/0117469

nyilatkozatai sem voltak egyertelmuek ugyanarrol mindenhol
Can Prayer Heal?

A Duke cardiologist’s controlled trials advance the debate.

By Nancy Waring
http://web.archive.org/web/200010201149 ... ative.html
Follow-Up Study on Prayer Therapy May Help Refute False and Misleading Information About Earlier Clinical Trial
BY NATHAN BUPP,
DIRECTOR OF PUBLIC AFFAIRS,
COMMISSION FOR SCIENTIFIC MEDICINE AND MENTAL HEALTH
http://www.skeptic.com/eskeptic/05-09-02/
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

A Vallásosak tovább élnek

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.14. 12:29

@Jc Denton (76042):

Abban egyetértek, hogy a sátánizmus nem tesz jót senkinek. A kezdetben belinkelt kutatásokból is látszik, hogy nem mindegy, hogy milyen valakinek a hite.
Ez nem azt jelenti, hogy egyes vallások jobbak, vagy rosszabbak az ember egészsége szempontjából., hanem az nem mindegy, hogyan áll hozzá az ember, milyen a világképe.
Határozottan látszik a kutatásokból, hogy a büntető Istenkép, a világot negatívan értékelő vallásosság még rosszat is tesz. Ezenkívül rossza a hatása a rugalmatlan, a szabályokat rugalmatlanul kezelő, dogmatikus, hitnek, mely azt mondja, egyedül csak nekem lehet igazam, mert ez stresszt okoz, mivel azt feltételezi, ha hibázok, akár kisebb hibát is, annak súlyos következményei lesznek rám nézve.
Továbbá kedvezőtlen, ha a hit a világtól, testtől való elfordulást diktálja.
A kedvező hatást akkor mutatták ki, ha valakinek haveri Istenképe volt., aki segít, aki jó világot hoz létre.
De sok ember hite nem egy személyes, emberszerű Istenhez szól. Pl. keleti vallások.
De még a Bibliában is úgy van leírva, hogy Isten egy olyan valami, ami mindenhol ott van. És hogy Isten országa bennetek van.
Sok ember felfogja, hogy egy megmagyarázhatatlan, mindent átszövő valamiben hisz, melyről nem tudja, hogy micsoda, csak érzi hogy van, mert nem tartja az embert csak a környezete a génjei és a molekulái által determinált robotnak. Tapasztalatai alapján úgy gondolja ő dönt az őt érintő kérdésekről, és befolyásolni tudja gondolatait, érzelmeit, ezért azok nem csak a genetika az agyszerkezet és a környezet által meghatározottak.
Olvastam egy cikket illetve láttam egy videót egy cigány faluról, ahol loptak, alkoholizáltak, éheztek, nyomorogtak az emberek, még egy pap ki nem húzta őket ebből, és a vallás segítségével lekezdtek normális életet élni.
Nekem csak az a kérdésem, hogy vajon jót tenne-e nekik, és számtalan hasonló embernek, ha odamennénk, és kirángatnánk őket hitükből?
Vajon sikerülne-e őket visszatartani attól, hogy ugyanoda kerüljenek vissza, ahonnan jöttek?
0 x

Válasz küldése