A parlagfű

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:34

@vegyati (23992):

Ha megkérhetlek rá vegyati, szánj a volt egyetemi tanár, Géczy Gábor fizikus előadására - csak 1 (egy) órácskát - és majd holnap visszatérünk az iskolai orvostudományra is, hogy mi lenne a feladata az új koncepió szerint.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.10. 19:37

@Gyuszi (23994): ne egy oras videokat linkelj, ha te megnezted, erted, ird le par mondatban, ha nem akkor felejtos....
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:38

@vaskalapos (23993):

Miért nem nézed inkább a betett filmet?
Fizikus adja elő a számodra értelmetlen és érthetetlen élettapasztalatokat és esettörténeteket.

Hátha meg tudsz Te is változni, hiszen tudod: A remény hal meg utoljára...
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:42

@vaskalapos (23995):

Ezt így már nem egyszer mondtátok itt a fórumon és engem egyfolytában kiröhögtök és gúnyolódtok a kommentjeimen.
Hiteles, nagytudású fizikust hallgassatok meg, hátha eltalál valamit a tudatalattitokból...
De nem vagyok egy könnyű eset, elismerem, mert ha kidobtok az ajtón, visszajövök az ablakon, ha meg az ablakon, akkor a tetőablakon. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyuszi 2011.08.10. 19:51-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.10. 19:47

OFF
Kedves Gyuszi és osamuka!

(a szkeptikusok és mások nem látják ezt a cikket (CSAK TI!), mert előttük eltitkolom egy különleges, atlantiszi eljárással, így csak TI olvashatjátok az igazi tartalmat, a többiek csak egy obszcén viccet látnak majd egy zsiráfról, egy vízilóról és egy banánszeletelőről, meg valami hülyeséget arról, hogy ti mindent elhisztek, csak állítsanak valami rendkívülit és kérjenek érte pénzt.)

Leleplezem magam előttetek, és bevallom, hogy mindeddig csak színleltem, és nem egy megrögzött materialista szkeptikus vagyok, hanem Gábriel arkangyal, aki most nektek hozza el az Örömhírt!

Mint azt bizonyára már sejtettétek, eddigi életetek csupán egy teszt volt, amin fényesen megfeleltetek és mindenfajta bizonyítékot hiányában, sőt azokkal szemben is megingathatatlan hitetek most elnyerheti méltó jutalmát.

Ti vagytok azok ketten, akik megérdemlik, hogy Isteni szintre emelkedve saját Univerzumot kapjatok, és továbbvigyétek a teremtés lángját, miközben a most ismert civilizáció a maják naptárának megfelelően 2011 és 2012 decembere között atomjaira hullik és az emberiség kipusztul (ennek kezdetét láthatjátok a gazdasági hanyatlás és a Londoni zavargásokban, de az még csak a kezdet!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Mielőtt megkapnátok a királyságotok kulcsát jelképező szappanbuborékfújó készüléket (ez csak ebben a dimenzióban néz ki így, de ha átléptek a következőbe, akkor gyémántköves jogar formát fog ölteni, a végén egy sörnyitóval!), még egy végső próba elé foglak titeket állítani, amelyen ha megfeleltek, azonnal átnyújtom a titeket illető Univerzumkulcsokat.

A próba:
2011. december 21. napján megnevezendő számlámra a havi 5000 Ft-ot kezdjetek el átutalni. és 2012. december 21. napján megkereslek benneteket a buborékfújóval, ami mellé ajándékba kaptok két-két hiperűr-jegyet, mellyel 1-1 kedvenc kisállatotokat és/vagy rokonotokat juttathatjátok át a következő szintre félisteni státuszba.
Ha érdekel az ajánlat kezdjétek el félretenni a pénzt és küldjetek egy

"Isten akarok lenni! BAZINGA!"

szövegtartalmú emailt (idézőjelek nélkül!)a pounderstibbons @ gmail.com címre.
Ha nem válaszoltok, keresek más jelölteket és ittragadtok ebben az anyagközpontú világban, ami halálra van ítélve.

Az ajánlatot nem ismétlem meg többször, és nem válaszolok azzal kapcsolatos kérdésekre.

A konspiráció kedvéért (mert erősen figyelnek mindhármunkat, Ti biztos tudjátok Kik, (igen, ŐK! Sőt olyanok is, akikre még nem is gondoltok!) a továbbiakban még fokozottabb erővel foglak titeket fárasztani az unalmas szkeptikus blablával, de Ti tudjátok most már az igazságot rólam, így szavaim mögül kihalljátok majd az őszinte szurkolást céljaitoknak.

Most pedig ide rakok egy technomágikus szimbólumot, ami elfedi az illetéktelen személyek elől levelem igazi üzenetét, és garantálja, hogy a dolog köztünk maradjon:

/OFF Elnézést!
:mrgreen:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.10. 19:48

@Gyuszi (23997):
Te mindenáron téríteni akarsz? Ennyire kell a pénz?
Kezdek szkeptikusan gondolkodni: nem értem, hogy mit nem értek...
Na végre, hogy megértetted! Érted? ;)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.10. 19:49

@Gyuszi (23997):
meguntalak, erdemi eszmecserere keptelen vagy, felveszlek osamuka melle, mostantol nem olvaslak, felesleges idopazarlas
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:55

@Dorka11 (23999):

Ne csinálj nekem fölöslegesen nevetőgörcsöt, hisz éppen a szkeptikusok által akarok milliomos lenni.
Sajnálom, de már csak Te, Rétike és Márton van soron, a többiek már rendeltek nálam... ;)

Jééé. elmúlt a nevetőgörcs...

Te miért nem nézed a betett videót?
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:55

@vaskalapos (24000):

Így igaz, én is megteszem ugyanezt. :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.10. 19:58

Gyuszi, Géczy Gáboros filmed elég hülyeség és unalmas is. De van egy sokkal jobb linkem róla:
http://vilagvege.net/filmek/geczy-gabor-matrix-elemzes

Géczy Gábor elemzi véres komolysággal a Mátrix c. filmet!!!

Na ez a nem piskóta. Komoly, tudós emberre utal, akinek a szavára érdemes adni...
Ha tetszik, költözz Magfalvára Géczyhez, aminek annyi haszna biztos lesz, hogy ott nincs internet...

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy GYuszinak és Osamukának megköszönjem, hogy ennyi remek linkkel látja el a fórumot. Kb. 2014-ig elég, így egy picit akár pihenhetnétek is vagy legalább megpróbálhatnátok akár egyetlen vitatott állításotokat is alátámasztani valamivel, újabb és újabb hülyeségek helyett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pounderstibbons 2011.08.10. 20:00-kor.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.10. 19:59

@pounderstibbons (23998):

Ez most mire volt jó? :o
Hogy nevessenek rajtad egy jót úgy a fentiek, mint a lentiek?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.10. 20:01

@Gyuszi (24004):

Itt csak te viccelhetsz folyamatosan?;)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.10. 20:04

@Gyuszi (23980):
Egyben igazatok van: A piacon vannak mindenféle ócska kütyük, amiket nem szabad megvenni
Gyuszi, mondj már egy ilyet, mert én úgy látom, hogy amit éppen nem árulsz, azt meg használod. Mi alapján mondod BÁRMIRE, hogy az ócska, és nem szabad megvenni?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.10. 20:14

@Gyuszi (24001):
Te miért nem nézed a betett videót?
Minek? Láttam már elég parasztvakító linket.Ez is csak egy a sok közül.
Úgylátom Te mindenáron prezentációt próbálsz tartani itt. Rossz helyet választottál.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.10. 20:15

@Gyuszi (23970):

Te:
A bátorság, a félelem nélküli, önzetlen szeretet írja felül a legmagasabb frekvenciájú rezgésével az összes, általad felsorolt kórokozók rezgésfrekvenciáját. Az ilyen ember soha nem betegszik meg...

A törékeny Teréz anya a leprások között éveken keresztül élve és szolgálva azokat soha nem kapta meg ezt a betegséget.
Velünk ellentétben Te ezt mivel magyarázod?
A valóság:
1983-ban Teréz anya II. János Pál pápánál tett látogatása során szívrohamot kapott. 1989-ben a második szívroham után már pacemakerrel élt. 1991-ben Mexikóban tüdőgyulladást kapott és súlyosbodtak szívproblémái. 1991-ben hosszú idő után először tért vissza hazájába, Albániába, és megnyitotta a rend ottani házát. Felajánlotta lemondását a rend vezetéséről, de apácái ösztönzésére mégis maradt a rend élén. 1997-ben előbb csonttörést szenvedett, majd maláriát kapott, melynek következtében súlyos szívkárosodást szenvedett. Szívműtétnek vetette magát alá, de egészsége végképp megrendült.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kalkuttai_ ... al.C3.A1la
The Archbishop of Calcutta, Henry Sebastian D'Souza, said he ordered a priest to perform an exorcism on Mother Teresa with her permission when she was first hospitalized with cardiac problems because he thought she may be under attack by the devil.[58]
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.08.10. 22:53

@pounderstibbons (23998):

Haha, szegény zsiráf! :D

Amúgy, hogy ontopic legyek, holnap a rendkívül nívós Fókuszban (Retekklub) a parlagfűevő exparlagfűallergiás pasas szerepel majd.
0 x

gombi
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.12.20. 13:16

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: gombi » 2011.08.11. 00:41

@Gyuszi (23997):
De nem vagyok egy könnyű eset, elismerem, mert ha kidobtok az ajtón, visszajövök az ablakon, ha meg az ablakon, akkor a tetőablakon. :)
Azert mert MLM droid vagy, erre vagy programozva. Ha vissza nezed meg a regi forumot is, par evre visszamenoleg, mindig jott 1-2 hasonlo arc az urbol, ugyanezzel a mondanivaloval. A kulonbseg mindig csak az arult termek volt. (Az teljesen lenyegtelen ebben a vilagban) Semak, panelek, ugyanazok az altudomanyos bullshitek, adott korforgasban ismetelve, ahogy jonnek az uj "megvilagosultak". Teljesen folosleges barmilyen vita, mert az ubermensch, minden alapveto logikai osszefuggest elutasito gondolkodassal nem lehet vitatkozni, de meg beszelgetni sem. A lenyeg, hogy mindig legyen vmi jo hosszu eloadas vagy konyv sok versel metaforaval es a leglenyegesebb, az a jol felepitett "szemelyek", lehetoleg vmi dr. kezdetu nevvel. MIndegy, hogy allatorvos v. hogy tortenelembol doktoralt, csak atelessel tudjon a kepunkbe hazudni. Emellett meg hat ugye kellenek a MAri nenik a szinpadon, akinek elmult labfajasa vagy epp kigyogyult a panikbetegsege.Amit ugyan csak az iriszdiagnoszta allapitott meg, mert o maga meg soha nem erezte, de bizony meggyogyult. Ezek az emberek meg jarnak korbe korbe a kulonbozo vajakos rendszerekben es irgalmatlan penzeket koltenek, mert abban a korban vannak amikor radobbentek, hogy sajnos mindenki halando. Persze termeszetesen csak az orvostudomany tehet arrol, hogy az Elet Titkat eltitkoljak. Es ezek nyomatjak a mantrat, egymast ismetlik, csodatortenetek keringenek, igy rendszer megteremti a sajat referencia anyagat, amire lehet mutogatni. Te is pont ezt csinalod.
Csak azon csodalkozom, hogy ennyire turelmesek itt ezzel a kazalnyi butasaggal szemben.
Es amit leirtam ebben semmi bantas nincs. Majd akkor megerted amikor egy reggel egyszer csak belekopsz a tukorbe!:)

(Meg a lenyegbol kimaradt a vilagbeke. Azt is kell hirdetni, anelkul nem mukodnek csodaszerek.)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.11. 06:29

@pounderstibbons (23998):
OFF

/OFF Elnézést!Azért ez "komoly" alkotás, nem fáradtál el? Sokan segítettek, vagy egyedül is sikerült? :)
Szerintem elszakadtál Valakitől, szinte visszafordíthatatlanul!! :shock:OFF

/OFF Elnézést!
Gombi! Ez Neked is szól!! :)
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.12. 11:50

Amit állítunk itt egypáran, egy újabb pozitív példával van alátámasztva:

http://www.rtlklub.hu/musorok/fokusz/videok/137421
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.08.12. 15:42

Megnéztem,egy embernél talán működik,de több embernél kellene látni.
Amúgy meggyőzőnek tűnik,ha ez a megoldás akkor irány legelni !
De semmilyen rezgés,vagy egyéb ezoterikus hülyeséget nem láttam benne.
Ez ugyanaz az immunterápia,mint amit a szakember is mondott,csak ellenőrizetlen körülmények között.
Mindenesetre,én kívánom,hogy sikerüljön,és nehogy véletlenül belehaljon.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.12. 16:48

@sötétvödör (24116):

Nem kell legelni, hanem szépen lassan kipróbálni, mert a jóból is megárt a sok. :idea:
Különben én is ettem már, különösen tavasszal jó az íze.

Ilyenkor vajon hol van a többi okoskodó szkeptikus???
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.12. 16:52

@Gyuszi (24127):

Szerintem már unják a hülyeségeidet :twisted:
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.08.12. 17:03

@Dorka11 (24128):

Igen Dorka, így van, mert beismerni a tévedését nem igazán szereti senki. :P
Itt ezt a videót ismét figyelmen kívül hagytátok, mert az igazat, a szintiszta igazságot lehet rajta látni és hallani. :(
0 x


Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.12. 19:17

@Gyuszi (24127):
Gyuszi! Most erre mit léphetnének, sajnálják a doktornőt, hogy nem tudja kinek felírni a vegyszert?
Vagy sajnálják a gyógyszer gyárakat? Én is eszem, és tünet mentes vagyok! A saláta íze, meg "érdekes" lesz tőle.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.08.12. 19:34

Nem tanácsolja az allergológus, hogy a lapunkban bemutatott vásárhelyi férfihoz hasonlóan bárki parlagfüvet egyen. Bár elismerte: a módszer orvosilag is egy évszázada alátámasztott, egyáltalán nem mindegy, milyen dózisban visszük be szervezetünkbe az allergént.



Lelkes parlagfűvédők bukkantak fel lapunk internetes oldalának fórumán, levélben is érkezett hozzánk visszajelzés azok után, hogy megírtuk: egy hódmezővásárhelyi férfi parlagfüvet eszik allergiája ellen. Szakemberek mégis óva intenek attól, hogy népi mozgalommá váljon hazánk legallergénebb növényének rágcsálása. Azt mondják, ez akár nagyon súlyos következményekkel is járhat.



– Amit ez a férfi a lapban bemutatott, az nem valami új keletű dolog, hiszen a specifikus immunterápiát már száz évvel ezelőtt kitalálták – mondta el Csörgő Sándorné Bata Zsuzsanna, a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának allergológus professzora. – Valóban megvan tehát a tudományos alapja annak, hogy az allergiát az allergén szervezetbe juttatásával gyógyítják, nem mindegy azonban a módszer. A kezelés során ugyanis a pollent tisztítva, megfelelő koncentrációban, az adagot folyamatosan növelve adagoljuk a betegnek, orvosi ellenőrzés mellett.

A szakember szerint ha valaki önjáró módon áll neki parlagfüvet enni, nem tudja, mennyi allergént visz be a szervezetébe. Ez pedig mindig veszélyes, akár az ellenkező hatást is kiválthatja. Bizonyos dózis után ugyanis már nem gyógyítja az allergiát, hanem heves tünetekkel előhozza azt. – Arról nem beszélve, hogy nem lehet tudni, esetlegesen milyen keresztreakciók lépnek fel, mondjuk azért, mert előtte zellert evett. Ilyen esetben akár bele is halhat a hirtelen fellépő, heves tünetekbe – tette hozzá a professzor asszony.



Cikkünk nyomán többen felhívták a figyelmet arra, hogy a parlagfüvet szárított formában nem kevés pénzért már árulják is – mindenféle csodatételt tulajdonítva neki. A professzor erre azt mondta: a betegségeket a psziché köztudottan tudja szabályozni – az allergiára ez különösen igaz. Amiben hiszünk, az akár meg is gyógyíthat. – De mi értelme kifizetni vagyonokat valamiért, aminek van ellenőrzött, orvosi készítmény megfelelője is? – tette fel a kérdést.


Ha esetleg emiatt meghal valaki az ugye véletlen lesz ?
És máris nyerészkednek belőle. Aztán ki tudja mi lesz a vége ?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.12. 19:37

@Dorka11 (24128):
Dorka! Dorka! Nem lehet, hogy tudás hiány?
A megoldások meg vannak, csak meg kell keresni! De az komoly munka, és kevés sikerrel kecsegtet!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.12. 19:41

@sötétvödör (24156):
"De mi értelme kifizetni vagyonokat valamiért, aminek van ellenőrzött, orvosi készítmény megfelelője is? – tette fel a kérdést."
Az az értelme, hogy a gyógyszertáritól, soha nem múlik el az allergia! Tapasztalat!! Sok, sok! Sokkk! :shock:
A gyógyszertári mellékhatásairól, nem is beszélve! Meg kell nézni, én láttam!
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.08.12. 19:47

Nem vagyok allergiás ezért nincs tapasztalom.
Itt a lényeg az,hogy ne ellenőrizetlenül tömjük magunkba parlagfüvet,mert esetleg nagyobb bajt okozhat,mint ami alapból volt.

Nem cáfoltam azt,hogy a parlagfű evés nem hatásos.

Az viszont bosszantó,hogy már ebből jönnek a nyerészkedők,és ha esetleg nem jutnak parlagfűhöz (bár ezt kétlem),akkor esetleg már kevernek bele,vagy hígítják valami mással.

Jelen esetben jobb lenne az okot,a parlagfüvet megszüntetni,kaszálással stb-vel,mint az allergiát kezelni


Azért érdekes,hogy ilyenkor hisztek a szemeteknek,az auralátós kísérletben meg csak azért se.

De azért azt gondolom,hogy azt ti sem ajánljátok,hogy egy mogyoró vagy dió allergiás ilyen módon kezelje magát...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.12. 20:14

@osamuka (24158):


Egy fórummal arrébb az a bajod, hogy
viewtopic.php?p=24151#p24151
Szerintem gyógyszerként, horribilis összeg a klinikai vizsgálatok és tesztek költsége.
Legalábbis, egy magyar, orvosi fizetéshez képest.
Itt meg az, hogy mellékhatásai vannak a gyógyszertári bigyóknak. Igen, azért tudsz azoknak a mellékhatásairól, mert elvégeztek rajtuk klinikai vizsgálatokat és az emberek képesek dönteni, hogy kérik e az előnyös hatásokat esetleges káros hatásokkal együtt is.
A parlagfűről és moksa elixírről meg nem, emiatt még ha van is hatásuk, a káros mellékhatásaikról nem tudsz annyit sem, amennyi rezgés van a moksában, de azért ajánlod a szedésüket.

Gondolom ebben sem látsz önellentmondást, de nem is neked írom, hanem azoknak, akik nem ekkora agyi deficittel küzdenek mint te.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2011.08.14. 08:25

@sötétvödör (24159):
Jelen esetben jobb lenne az okot,a parlagfüvet megszüntetni,kaszálással stb-vel,mint az allergiát kezelni
Igen, ha az emberek tökéletesen együtt dolgoznának, mint a hangyák, akkor ez lenne a legjobb megoldás. De nem ez a helyzet, mindenkinek saját magát kell megvédenie. Mivel allergiásunk nyilván nem tudja lekaszálni 100 km-es körzetében(hasra ütés, nem tudom milyen távolságra jut el a pollen), így az immunrendszerét érdemes rendbe tenni.
Még annyit, hogy információim szerint az immunterápiával nem csak kezelik, hanem gyógyítják az allergiát.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.17. 21:58

@verszemu (24208):
Megművelt földön, nem nő parlagfű!! :o
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.19. 23:27

Na, mar joideje nem jartam itt, de az egyik ismerosom elkezdte enni a parlagfuvet napi rendszeresseggel, mondvan mert az mindenre jo.
Gondoltam ranezek a Wikire. Ott meg azt irjak, hogy kulonosen alkalmas a talajbol a nehezfemek, pl. olom kivonasara. No akkor nem erdemes enni.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.19. 23:37

@Orcas (24515):
Látod , látod. Elkóborolsz a nyájtól, és rögtön "rossz" társaságba kerülsz. :)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.20. 07:18

@Orcas (24515):
A friss, zsenge hajtásokat kell enni, abban még nincs káros anyag!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.20. 23:17

@osamuka (24525):

Na persze! Nagy az isten allatkertje!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.20. 23:29

@Orcas (24562):
Amennyiben azokra gondolsz, akik nem eszik, akkor nyert a megállapításod! :D
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.08.21. 00:38

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.21. 04:12

0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.21. 12:54

@Popula(c)tion (24590):

;) :D
OFF
Privat uzenet megy.
Megsem megy, mert nem sikerult elkuldeni. Kuldenel egy ures uzenetet nekem, es arra valaszolnek, ugy mar sikerult.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.21. 13:06

Meg az is erdekelne, hogyha a parlagfuvet arra is tartjak, hogy a nehezfemeket vonja ki a talajbol, akkor vajon mennyi dusul a hajtasokban fel belole.
Es meg az is erdekelne, hogy mely alkaloidok vannak a parlakfuben. Tudja ezt valaki?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.21. 13:18

@Orcas (24611):
A parlagfű #23690
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.21. 16:02

@Orcas (24611):

"Es meg az is erdekelne, hogy mely alkaloidok vannak a parlakfuben. Tudja ezt valaki?"
Csatolmányok
Dihydroparthenolide.jpg
Dihydroparthenolide
Coronopilin.jpg
Coronopilin
Psilostachyn A.jpg
Psilostachyn A
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.21. 16:25

@Orcas (24611):

Az utóbbiak a fő hatóanyagok. Elképesztően érdekes biológiai hatásokkal rendelkeznek.

Ambrosia artemisiifolia as a Source of Biologically Active Substances
A. Yu. Parkhomenko, O. A. Andreeva, E. T. Oganesyan and M. N. Ivashev
Pharmaceutical Chemistry Journal (2005), 39(3), 149-153

Prospects of study of Ambrosia artemisiifolia containing sesquiterpene lactones with cytotoxic activity
Jahangirova, Ilhama R.; Serkerov, Sirajeddin V.
Azerbaycan Eczaciliq ve Farmakoterapiya Jurnali (2007), (1), 34-37

Sesquiterpene lactones from Ambrosia artemisiaefolia (Asteraceae)
David, Juceni P.; Santos, Alessandro J. de O.; Guedes, Maria L. da S.; David, Jorge M.; Chai, Hee-Byung; Pezzuto, John M.; Angerhofer, Cindy K.; Cordell, Geoffrey A.
Pharmaceutical Biology (Lisse, Netherlands) (1999), 37(2), 165-168

A 3,4-seco-ambrosanolide from Ambrosia artemisiifolia
Stefanovic, Milutin; Aljancic-Solaja, Ivana; Milosavljevic, Slobodan
Phytochemistry (1987), 26(3), 850-2

New sesquiterpenic lactones from Ambrosia artemisiifolia L., 8-acetoxy-3-oxopseudoguaian-6,12-olide and 4-hydroxy-3-oxopseudoguaian-6,12-olide
Stefanovic, M.; Jokic, A.; Behbud, A.; Jeremic, D.
Bulletin - Academie Serbe des Sciences et des Arts, Classe des Sciences Mathematiques et Naturelles: Sciences Naturelles (1976), 54(14), 43-52
Csatolmányok
Peruvin.jpg
Peruvin
Cumanin.jpg
Cumanin
Thiarubrine A.jpg
Thiarubrine A
Thiarubrine A.jpg (8.63 KiB) Megtekintve 6548 alkalommal
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.22. 16:36

@vegyati (24617):

Koszi a reszletes kemiat.
Nezegetem, de most ezekrol az alkaloidokrol lehet tudni valamit, hogy mergezoek vagy sem?
Vagy csak szedje ismerosom batran?

Leirjak hogy nehany alkaloida citotoxikus, meg tumor ellenes hatasu, de ha valami citotoxikus, akkor mas sejteket is megolhet, nem csak abnormalis/tumor sejteket.

http://www.pmf.kg.ac.rs/KJS/volumes/kjs ... anic99.pdf - genotoxicitas

Ugyanigy a colhichine (kolhicin magyarul?) a krokuszbol, leallitja a sejtosztodast.
http://en.wikipedia.org/wiki/Colchicine
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.22. 19:42

@Orcas (24651):
Orcas írta:Nezegetem, de most ezekrol az alkaloidokrol lehet tudni valamit, hogy mergezoek vagy sem?
Ezek, mérgezőek? Á dehogy, ez mind természetes anyag, nem holmi szintetikus vegyszer. :mrgreen:
(félreértés ne essék: mérgezőek)
Orcas írta:Vagy csak szedje ismerosom batran?
Haragban vagy vele vagy sem? ;)

A cikkek utalnak rá, hogy antibiotikus (thiarubrine), citotoxikus, gombaellenes, antileishmanial etc. hatásuk van.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.22. 20:27

@vegyati (24655):
OK, hogy ilyen hatasaik vannak.
De vajon milyen koncentracioban van ilyen hatasuk, es ez hogyan viszonyul a novenyben talalhato mennyiseghez?

Egy etkezesnyi adag tartalmaz-e annyit, hogy egy emberi szervezetben is kifejthesse ezeket a hatasokat?
Vagy egyetlen levelben is van elegendo?
Vagy egy kilogrammbol lehet annyit kivonni, ami egy egerben hatasos?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.22. 21:12

@vaskalapos (24656):

Tobb hajtascsucsot eszik meg egy alkalommal. Egy olyan 50 cm-es novenybol olyan 4 cm-es darabot.
Tiszta teruletrol szedi.

De ha ez mind mereg, akkor minek szedni? Nemigaz?
Joban vagyok az ismerossel, ugyhogy nem akarom a halalat.

Ezt a termeszetgyogyaszok is tudjak, hogy mergezo?
http://szelidgyogymodok.hupont.hu/90/pa ... ynovenyunk
Mert nagyon melegen ajanljak.
Ismerosom a Lajos Atyarol is beszelt:
http://szelidgyogymodok.hupont.hu/90/pa ... ynovenyunk

Milyen alkaloidok vannak a petrezselyemlevelben? Csak osszehasonlitas vegett.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.23. 00:55

@Orcas (24658):

En nem tudom, mergezo-e.
Nyilvan nem erosen mergezo, mert akkor az ismeros mar nem elne.

Ha egy ilyet latsz (az altalad beirt linken olvasom)
A parlagfű a leghasznosabb gyógyító növényünk?
Weixl-Várhegyi László
feltaláló, mérnök-radiesztéta, bioenergetikus, fitoterapeuta, életmód- és táplálkozási tanácsadó és terapeuta, természetgyógyász, a

Magyar Természetgyógyászok Szövetsége, a Magyar Természetgyógyászok és Életreformerek Tudományos Egyesület tagja, a Tudományos Rendőrség alapító tagja és szóvivője
Ez elegendo ok arra, hogy nagyon gyanakvoan olvass barmit, amit ir.
Még 1973-ban, amikor először találkoztam személyesen Lajos Atyával, a lazarista missziós pappal Adonyban, ... Dunaújvárosban voltam közlekedési rendőr és Adonyban ellenőriztem a forgalmat, a kivilágítatlan kerékpárosokat.

Esti szürkület volt már és láttam, hogy egy idős úr kerékpárja hiányosan van felszerelve, mert nem volt hátsó világítása. Lajos Atya volt az,... azt mondta, hogy a Jóisten vigyáz rá, még akkor is, ha nem jó a világítás a kerékpárján.
Az ilyen az egyeb veszelyes dolgokat is elkovethet, hiszen tudja, hogy a Jóisten vigyáz rá, még akkor is...
A parlagfű egy ősi, nagyon intelligens növény, sok tekintetben az embernél is intelligensebb.
Hat igen. Egyes embereknel biztosan... ;-)

Peldaul azoknal akik azt leirjak, hogy
A búzára, a búzából készült ételekre a lakosság 90 %-a,
a szarvasmarha tejére és az ilyen tejjel készült tejtermékekre a lakosság 80 %-a allergiás
mert ez nyilvanvalo hazugsag

jajj... tovabb olvastam az oldalt... eszmeletlen mennyi hazugsag es aljas hazugsag... ilyen tomenyen... ketszer jajj es haromszor borzalom
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.23. 10:01

Fater aszonta ő megkóstolja :D Bár nem allergiás :D

Egyébként ezt megnézve bár nem annyira a témához tartozik de egyetérthetünk abban miszerint az allergia lelki eredetű betegség?
http://premier.mtv.hu/Hirek/2010/07/14/ ... agfu_.aspx

Nagy Bartos mondá: "méé egy kikerics az mérgező? méé merr kapitalizmus van?" :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=AOZgP6m1Yh0
0 x

Válasz küldése