Kérdés egy termékről

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Kriszta78
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:34

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Kriszta78 » 2011.08.24. 16:40

http://fiatalsagforrasa.shp.hu/hpc/web. ... 5lcguSWbTJ

Szervusztok!
Még új vagyok a fórumon.
Csak azt szeretném kérdezni hogy a belinkelt nőgyógyászati fertőzéseket gyógyító termék létezik-e a valóságban és megbízható-e, továbbá van-e valakinek valamilyen/bármilyen tapasztalata ezzel a dologgal kapcsolatban.
Ha van ezen a fórumon olyan aki többet tud erről a szerről mint amit a honlapon elárulnak róla, ill. ami a neten megtalálható róla, esetleg ki is próbálta és használta egy ideig, írjon!
Szeretném biztosan tudni hogy megbízható-e a cucc vagy esetleg kamu?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.24. 19:43

@Kriszta78 (24774):

- Azon a weblapon szamos egyertelmuen, nyilvanvaloan kamu termet arusitanak. (madarat tollarol)
- Ennek a "Vag y"-nak az osszetetelet nem kozlik, de azt allitjak, hogy szamos kulonbozo oku (virus, bakterium, gomba) kulonbozo helyen (szaj, nemi szervek, belcsatorna) betegseget gyogyit. (ez azert hihetetlen, mert egyetlen ilyen szajon at szedheto szert sem ismerek, ami mindenre jo, az semmire sem jo)
- Bioorganikus táplálékkiegészítők kozott arusitjak, nem gyogyszerkent (tehat szerintuk sem gyogyszer)
- google nem talal mas forrast, felteheto, hogy ennek a szerzonek valami egyeni "alkotasa"
- A lap szerzoje Rácz Marco Károly geronto preventor lélekterapeuta bioenergetikus spirituális gyógyító (magyarul kokler)


A fentiek alapjan en nagyon-nagyon gyanakodva nezek ra, egy szavat sem hiszem annak akit leir rola.
0 x

Kriszta78
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:34

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Kriszta78 » 2011.08.24. 19:57

Szia!
Köszi a választ!
Igazából nekem is nagyon gyanús volt, mert semmi mást nem találtam róla ezen a honlapon kívül, ott nem közölték sem az árát, sem azt, hogyan lehet megrendelni, semmi olyasmit ami egy normális webáruház honlapján általában megtalálható. és persze nem találtam senkit aki már kapcsolatba került volna valamilyen szinten ezzel a szerrel és kipróbálta volna, pedig elsősorban mások tapasztalataira lettem volna kíváncsi.
Akkor ezek szerint tényleg kamu.
Hát kár:( most keresgélhetek majd tovább.
Mindenesetre köszönöm hozzászólásodat!

Kriszta
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.08.24. 20:00

A referenciák között ott van Robert O'Young nekem ennyi elég is
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.24. 20:59

A honlap többi bejegyzését megtekintve egyértelműen kijelenthető, hogy itt mindennek az alapja az "alternatív fizika, kémia és biológia".

Nagyon tetszett (szkeptikus humor + csemege kategória inkább) az "ionizált víz" téma.
"Lúgosítás, hidratálás, oxigénfeltöltés egyszerre!"
"Vérünk, húsunk, csontunk lúgos kémhatású és a szervezetnek folyamatosan újra kell építenie. Tudta, hogy 7 évente minden sejtje kicserélődik? Ehhez lúgos tápanyagra lenne szüksége, de mi nem adjuk meg neki. Savas ételeket eszünk. Húst, olajban sült ételeket,"
Tehát, a mi húsunk lúgos, az a hús amit megeszünk az meg savas... :?

"Ha elkezd lúgos vizet fogyasztani, az kíméletesen elkezdi kimosni a szervezetéből a felhalmozódott savas lerakódásokat.
A véréből, az érfalakról, az idegekből, zsírszöveteiből. Gondolkodott már arra, hogy a háj, zsírszövet nem más, mint felhalmozódott zsírsav? Ki szeretné mosni testéből? "
Durva. 8-)

"Az ionizált víz oxigéntartalma 2-3x magasabb a hagyományos csapvíznél. A benne lévő hidroxil ionok nagy mennyiségű oxigénnel látják el testünket, ami bőséges energia testünk számára. Az oxigén az egyik legfontosabb energiaforrása a szervezetünknek. Sajnos kevesebb van belőle, mint kellene. Ennek oka táplálkozásunk, és a Föld oxigénháztartásának rohamos kiürülése, romlása, és a helytelen felületes légzés."
Fizikából, kémiából, biológiából a karó bevésve. Leülhetsz kisfiam. :twisted:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.25. 03:58

@vegyati (24783):
"Az oxigén az egyik legfontosabb energiaforrása a szervezetünknek. Sajnos kevesebb van belőle, mint kellene. Ennek oka táplálkozásunk, és a Föld oxigénháztartásának rohamos kiürülése, romlása, és a helytelen felületes légzés."
Ez pontosan így van! Ebből következik, hogy Neked elégtelen! Leülhetsz kisfiam! :(
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.25. 04:19

@vegyati (24783):
Sajnos kevesebb van belőle, mint kellene. Ennek oka táplálkozásunk, és a Föld oxigénháztartásának rohamos kiürülése, romlása
Ez csak azert van, mert egyesek kivonjak a levegobol az oxigent, es palackozva vagy szifonpatroba toltve aruljak. Persze, hogy elfogy ha csak kivonjak, es nem potoljak. Rablogazdalkodas.
Hogyan jonnek ahhoz, hogy kozos kincsunket, az oxigent, ugy arusitsak, mintha a sajatjuk lenne?
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.25. 08:18

@osamuka (24789):
osamuka írta:"Az oxigén az egyik legfontosabb energiaforrása a szervezetünknek. Sajnos kevesebb van belőle, mint kellene. Ennek oka táplálkozásunk, és a Föld oxigénháztartásának rohamos kiürülése, romlása, és a helytelen felületes légzés."
Ez pontosan így van! Ebből következik, hogy Neked elégtelen! Leülhetsz kisfiam! :(
Kommentem belerondított a bizniszedbe? Ne vedd szívedre, mert kardiovaszkuláris problémákat okozhat, amit nálad csak az intravénás oxigéngáz orvosolhat.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.08.25. 13:44

Ha már ennyire általános a topic címe, nekem is lenne kérdésem egy termékről.
Paradicsom Likopin kapszula
Félreértés ne essék, semmit sem szeretnék reklámozni, csak belinkeltem a keresés első találatát.

Itt egy TED előadás, ami a likopin hatásairól szól.
A kérdésem az lenne, hogy a fent belinkelt terméket érdemes-e megvenni, valóban működik-e a testsúly csökkentő hatása, és mik lehetnek a hosszú távú mellékhatásai?

Megköszönném, ha csak orvos, biológus, és gyógyszerész végzettségűek válaszolnának. (Gyengébbek kedvéért: a természetgyógyász az nem orvos, nem gyógyszerész, és nem biológus.)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.25. 16:21

@sajnos_kacat (24821):
Erdekes, hogy a leiras nem arrol szol, hogy egy a kapszula milyen hatasu, hanem arrol, hogy a paradicsom milyen hatasu.
A leiras kicsit tuloz, kicsit tudomanytalan,de, de abban egyetertek vele, hogy a paradicsom fogyasztasa jo dolog, egeszseges.

400mg paradicsom por van egy kapszulaban. Az kb 10g azaz 1 dkg paradicsomnak felel meg. (a paradicsom 95%-a viz)
3000 Ft-ert kapsz 120 kapszulat, ami nagyjabol 1kg paradicsommal egyenerteku.
http://www.nagybani.hu/arak.php szerint aug 11-en a piacon 120-550Ft kozott volt a paradicsom ara kilonkent.

Meg ha feltetelezzuk, hogy a kapszulaban a paradicsom osszes ertekes anyaga benne van, akkor is 6-20-szor dragabb a kapszula, tehat hulyeseg azt megvennei.
Hianyzik az elvezeti ertek, az iz a zamat az allag, a szin... ami nagyon fontos.
Nem tudjuk, milyen paradicsombol keszult, mig a piacon latjuk, mit veszunk.
Nem tudjuk hogyan keszult, milyen segedanyagok, vegyszerek, eljarasok alkalmazasaval.
Nem tudhatjuk, hogy a paradicsom ertekes tapanyagai kozul mennyi maradt meg benne.


Osszefoglalva: olcsobb, biztonsagosabb, egeszsegesebb, es finomabb paradicsomot venni a piacon, nyersen, lecsokent, pizzan, vagy egeszben sutve, vagy paradicsomle formajaban...

Mas kerdes, ha csiilagkozi urben utazol, es nincs hely paradicsomt cipelni, akkor jol jon a szaritott etel, amit a psisdbol tisztitott, ujrahasznositott vizzel fogyaszthatsz.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.08.26. 13:17

@vaskalapos (24826):
Azt mondjuk sejtettem, hogy a szárítás, porrás őrlés, és kapszula gyártás árát kell pluszban megfizetni, plusz a kereskedő óriási hasznát.
Viszont a kapszulának megvan az az előnye, hogy nincs íze, így néhány hónap után nem kapok hülyét, ha paradicsomot látok...
Mind1, ez technikai részlet. Tegyük fel, hogy napi 3 kapszulának megfelelő likpoint viszek a szervezetembe.
A videóban a bácsi úgy állítja be, mint valami univerzális csodaszert. A TED előadások színvonalából kiindulva nem hiszem, hogy akármilyen természetgyógyász kuruzslót odaengednek a színpadra, így feltételezem, hogy van abban valami amit mond.
Viszont kíváncsi lennék hozzáértő szkeptikusok véleményére is, hogy a likopin tényleg ennyire jó pl túlsúly ellen, és nincs-e valami hosszú távú mellékhatása annak, hogy az erek növekedését gátolja (ha jól értem a videót, a hatásmechanizmus az, hogy a rák és zsírsejtek között található erek pusztulnak tőle).
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.26. 15:44

@sajnos_kacat (24870):
likopin tényleg ennyire jó pl túlsúly ellen
egyaltalan nem hatasos a tulsuly ellen
hulyeseg, miert is lenne

a tulsuly ellen a tobb kaloriat hasznalsz fel, mint amit beviszel az egyeduli hatasos dolog
az erek növekedését gátolja (ha jól értem a videót, a hatásmechanizmus az, hogy a rák és zsírsejtek között található erek pusztulnak tőle).
sotet butasag, mar bocs
A TED előadások színvonalából kiindulva nem hiszem, hogy akármilyen természetgyógyász kuruzslót odaengednek a színpadra, így feltételezem, hogy van abban valami amit mond.
Az itt idezett gondolatok alapjan en sokkal sotetebben latom a helyzetet. Odaengedtek valami koklert, aki butasagokat feligazsagokat es hazugsagokat hordott ossze.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.08.26. 22:53-kor.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.26. 22:20

@sajnos_kacat (24821):
A Harvard egyetem kutatói egy 48 ezer férfi bevonásával hat éve futó vizsgálatban ki tudták mutatni, hogy azoknál a férfiaknál, akik hetente legalább tíz alkalommal ettek olyan ételt, amely paradicsomot vagy paradicsomszószt tartalmazott, 45 százalékkal kisebb eséllyel alakult ki prosztatarák. Akik hetente 4-7 alkalommal ettek paradicsomos ételt, azoknál a tumor kialakulásának esélye további 20 százalékkal alacsonyabb volt, mint a kontrollcsoportnál. Ezen kívül azt is sikerült igazolni, hogy a likopin képes csökkenteni az úgynevezett "rossz" (LDL) koleszterin-szintet, és ennek következtében kisebb a szívbántalmak kialakulásának veszélye. E-vitaminnal lehet fokozni a hatását!
0 x

Avatar
Csillaghamu
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.09.04. 03:32
Tartózkodási hely: Budapest

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Csillaghamu » 2011.09.04. 14:57

@vaskalapos (24906):
egyaltalan nem hatasos a tulsuly ellen
hulyeseg, miert is lenne

a tulsuly ellen a tobb kaloriat hasznalsz fel, mint amit beviszel az egyeduli hatasos dolog
Bár láttam a TED talkot még régen, érdekes is volt, de sosem olvastam utána és nincs is meg hozzá a megfelelő képzettségem és tudásom, hogy szilárd választ tudjak adni de..

Biztos vagy benne, hogy az egész fogyás-hízás kalória-egyensúly?

Csak laikusan böfögök itt ilyesmiket, hogy léteznek például enzimek. Az enzimek tulajdonképpen katalizátor szerepet játszó fehérjék. A lényegük az, hogy egy-egy biokémiai folyamatot megkönnyítenek.
http://en.wikipedia.org/wiki/Enzyme

Tegyük fel, hogy X gyümölcs Y alkatrésze csökkenti bizonyos enzimek termelődését, amik segítenek a bevitt tápanyag lebontásában, így azok a biokémiai folyamatok több energiájába kerülnének a testnek, vagy talán végbe sem menne --> fogyás / hízás lassítása.

Vagy növeli a fogyásban segítő enzimek termelődését. Pld lipázokat, amik segítenek a zsír lebontásában.

Vagy csökkenti az agyban az éhségérzetet.

Vagy nem is tudom. Ez már nagyon fantasy, de mondjuk a sejtek hőtermelését? Nem tudom, hogy létezik-e ezt befolyásoló vegyület.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.04. 19:57

@Csillaghamu (25725): Jok a kerdeseid.
Biztos vagy benne, hogy az egész fogyás-hízás kalória-egyensúly?
Igen.
Csak laikusan böfögök itt ilyesmiket, hogy léteznek például enzimek.
Ismerem oket. ;-)
Tegyük fel, hogy X gyümölcs Y alkatrésze csökkenti bizonyos enzimek termelődését, amik segítenek a bevitt tápanyag lebontásában, így azok a biokémiai folyamatok több energiájába kerülnének a testnek, vagy talán végbe sem menne --> fogyás / hízás lassítása.
Valoszinutlen, hogy egy enzim termelodesebe tudna beleszolni, de az enzim mukodeset gatolhatja egy novenyi vagy allati, vagy egyeb anyag.
Ebben az esetben kevesebb kaloriat veszel fel, mert emesztes hijan nem szivodik fel.
A problema ott van, hogy akkor emesztetlenul a vastagbelbe kerul, es ott a bacik szaporodnak el rajta... hasmenes, gazok... (mint a laktoz intolerancia eseten, amikor genetikai okbol nincs tejcukrot bonto enzim).
De ezek veszelyes teruletek, az enzimek gatlasaval konnyen eletveszelyes helyzetet lehet teremteni.
Vagy növeli a fogyásban segítő enzimek termelődését. Pld lipázokat, amik segítenek a zsír lebontásában.
Ez sokkal osszetettebb kerdes: ha a lipazt segited az emesztorendszerben, akkor a zsir jobban emesztodik... ha a zsisejtekben, akkor lebontja a zsirt, es vajon mi lesz a lebontott zsirral? Nem fog kiurulni a vizelettel, szeklettel. Atalakulhat cukorra, vercukor szint no, es beindul a zsir raktarozasa... ;-)
Nem olyan egyszeru egy szervezet szabalyozokoreit kijatszani.
Vagy csökkenti az agyban az éhségérzetet.
Ez konnyen lehet. Az eredmeny: kevesebb kaloria felvetele. ;-)
Ez már nagyon fantasy, de mondjuk a sejtek hőtermelését? Nem tudom, hogy létezik-e ezt befolyásoló vegyület.
Peldaul a lazat kelto anyagok ezt teszik.
Ebben az esetben a fokozott hotermeles noveli a taplalekban/szervezetben levo kaloriak felhasznalasat.

Szoval alapvetoen a bevitt es az elfogyasztott kaloriak egyensulyahoz jutottunk vissza a kerdeseid utan is.


Vegezetul: a likopin amirol beszeltunk, minden kerdesedre, feltevesedre nemleges valaszt ad:
Nem gatolja az emeszto enzimeket, nem serkenti a bonto enzimeket, nem valtoztatja az ehsegerzetet es nem noveli a sejtek hotermeleset.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.09.05. 09:41

@Csillaghamu (25725):
Csillaghamu írta:Ez már nagyon fantasy, de mondjuk a sejtek hőtermelését? Nem tudom, hogy létezik-e ezt befolyásoló vegyület.
Nem is olyan fantasy, de eléggé mérgező dolog. A 2,4-dinitrofenol szétkapcsolja az oxidatív foszforiláció lépéseit és csak hő termelődik, ATP nem. Egy időben használták fogyasztószerként, de ma úgy tudom ép eszű nem tesz ilyet. Hatékony szer volt az éhségérzet csökkentésére a sibutramine, de komoly mellékhatásai miatt tavaly visszavonták a piacról.
0 x

Avatar
Csillaghamu
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011.09.04. 03:32
Tartózkodási hely: Budapest

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Csillaghamu » 2011.09.05. 09:47

@vegyati (25821):
Azt hiszem beléd szerettem!
:D
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.09.05. 10:00

@vegyati (25821):

Talán a 80-as években próbálkoztak DNP-vel mint fogyasztószerrel, de aztán túl sok volt a baleset (túlhevülés), így elég hamar betiltották.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.05. 10:02

@vaskalapos (25751):
Ez sokkal osszetettebb kerdes: ha a lipazt segited az emesztorendszerben, akkor a zsir jobban emesztodik... ha a zsisejtekben, akkor lebontja a zsirt, es vajon mi lesz a lebontott zsirral? Nem fog kiurulni a vizelettel, szeklettel. Atalakulhat cukorra, vercukor szint no, es beindul a zsir raktarozasa...
Nem olyan egyszeru egy szervezet szabalyozokoreit kijatszani.
Igen,engem is ez a része fogott meg.Azzal,hogy megnő a vér zsírszintje,még nincs le tudva a dolog,de alapvetően a zsír bevetése,mint energiaforrás,meg csak akkor történik meg,ha energiadeficitet alkottunk,szóval fel lesz az használva,szerintem.

Egy kis kieg: zsírból nem lesz cukor. ;)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.09.05. 10:11

@Rétike (25826):
Rétike vaskalaposnak írta: Egy kis kieg: zsírból nem lesz cukor.
A triglicerid glicerinjéből képződhet (a triglicerid is zsír), ennek éhezésben van nagy szerepe.
Tudom, hogy te a zsírsavakra gondoltál zsír alatt, csak gondoltam, leírom a teljesség kedvéért.

De akkor egy találós kérdés: Milyen zsírsavból képződhet cukor?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.05. 11:50

@Várhegyi Márton (25827):

Igen,arra gondoltam és köszi a kiegészítést,szerintem is hozzátartozik az igazsághoz,én magam is kiszoktam hangsúlyozni,most eléggé félrevitt az FA gondolata... :oops:

Figyelj...még ne mond meg.Mert én most végigmondtam mindkét(telített,telítetlen) listát,de...Lassú vagyok... :oops:

Ja hogy milyen...Jujj.Most akkor beégtem? :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.05. 12:00

Aaaaaaaaaaaaaaaajjjj!A francba már!Jó.Megszívtam,de cserébe hoztam még egyet pluszba.
A válasz:
2-hidroxipropánsav ;)
A plusz:
propánsav

Ajjj!A fenébe már! :D :)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.09.05. 12:35

@Rétike (25840):
@Rétike (25842):

OK, nem árulom még el, csak azt, hogy jó-e, amit írsz.
Rétike írta: 2-hidroxipropánsav
A plusz:
propánsav
Nagyon trükkös ;) , de a tejsavat nem soroljuk a zsírsavak közé.
A propánsav már zsírsav, bár a mi szervezetünkben nem nagyon fordul elő a trigliceridekben. Viszont jó megoldás (az egyik jó megoldás), de adj általános szabályt! A propánsav valamiben különbözik a többi zsírsavtól, ez a kulcsa a megfejtésnek.

(Egyébként acetonból képződhet glukóz, de ez viszonylag kis hatásfokú folyamat, éhezésben van kisebb jelentősége. Aceton szinte bármelyik zsírsavból képződhet, így bármelyik zsírsavból képződhet glukóz. De most nem erre irányul a kérdésem.)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.09.05. 13:33

@Várhegyi Márton (25845):
Egyébként acetonból képződhet glukóz, de ez viszonylag kis hatásfokú folyamat, éhezésben van kisebb jelentősége. Aceton szinte bármelyik zsírsavból képződhet, így bármelyik zsírsavból képződhet glukóz. De most nem erre irányul a kérdésem.
:) Hű de jó...Tudtam,hogy számíthatok rád! ;) Sajnos prof.M.J.csak elejtette ezt,de se nem konkretizálta,se a mértékét nem adta meg... :(
:)

Kieg:De abban azért megegyezhetünk,hogy általában véve igaz az,hogy zsírsavakból nem keletkezik glukóz,mégha mégoly jelentéktelen mennyiségben a fent leírt módon meg is történik."Hiszen nem csak az számít,ami történik,hanem hogy milyen mértékben történik.Ez így az idő és sebesség biokémiája."Prof.M.J.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rétike 2011.09.05. 19:51-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Kérdés egy termékről

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.05. 13:42

@Rétike (25848):

Csak tesztelendő a googlemágusi képességeimet:

OFF
http://en.wikipedia.org/wiki/Gluconeogenesis
Páratlan számú szénatom?

/OFF Elnézést!
0 x

Válasz küldése