Oltások és a globális egészség

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.03. 11:55

@vaskalapos (35502):
Tisztában vagyok a módszereikkel, egy darabig vitázgattam is velük, ment a nagy félrebeszélés, meg a vádaskodás. Aztán nem is volt elég időm mindennek utánamenni, mert míg nekem több mint egy óra egy megfelelő cikket kikeresnem/átfutnom, aki ebben benne van, akár fejből is nyomhatná ezeket. Ezen kívül az is fontos, hogy "odaát" elég kevesen olvasnak idegen nyelveken (legalábbis csak a magyar nyelvű linkemre reagáltak...), és ezzel szerintem valamilyen szinten vissza is él az egylet.
Persze az egyesületi tagok, és az elvakult szimpatizánsok meggyőzésére sosem láttam esélyt, de fontosnak érzem, hogy "civil" ellenvélemény is megjelenjen.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.12.03. 12:11

@Tuttisuu (35496):
Alig hiszem, hogy a "szuperzöld" jellegű fanatikusokat bármi is meggyőzné, de a WHO jelentés nem igazán vág össze a hitükkel:
http://www.who.int/csr/don/2011_04_21/en/index.html
http://data.euro.who.int/cisid/?TabID=67
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.12.05. 07:42

Több éves visszaesést követően újra terjed a kanyaró Európában - állapítja meg egy friss jelentés.
http://www.fogyasztok.hu/cikk/20111202/ ... -europaban
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.08. 12:57

@Caspi (35564):
Nem is a "szuperzöldek" miatt írogattam, hanem az (esetlegesen) odatévedő elhatározatlanok miatt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.09. 17:10

@Tuttisuu (35747): elhatározatlanok? Álnaiv ábránd.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.10. 07:07

@mimindannyian (35783):
Miért is? Nem csak szektatagok vetődnek el ilyen oldalakra. (Nekem is sikerült :roll: )
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.12. 00:33

@Tuttisuu (35795): Nem a vetődés a bökkenő, hanem a befogadókészség. Az pedig roppant korlátos tud lenni. Itt az oldalon is találsz szép számmal olyanokat, akik még az itt elfogadott véleményekkel sem tudnak megbirkózni, és kiszűrik őket. Akkor képzeld, milyenek lehetnek a nem szkeptikusok...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.12. 00:41

@Tuttisuu (35795):
Igen, tujaldokkeppen ez az egyetlen ertelme (a szellemi onanizalason kivul), hogy olyan is olvassa, aki nem elkotelezett hive a "sotet oldalnak" de esetleg nem ismeri elegge a "vilagos oldal" erveit .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.12. 01:22

Vaskalapos véleménye, mint már rámutattam, önáltatás. De sokaknak vonzó. Végül is ez megadja az értelmét a felesleges szócséplésnek. Van, aki vallás útján éri el ezt, van aki meg efféle tévhitet karol fel. Szkeptikusok szégyene. :mrgreen:
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.12. 09:10

@mimindannyian (35854): Mire alapozod, hogy nem olvassa ezt a fórumot kételkedő? És ha szerinted felesleges szócséplés, akkor te miért írsz ide, "fellegesen szócsépleni"?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.12. 10:16

@Gábor (35860): Kételkedő olvassa. Olyanok létét, ill. számottevő előfordulását kérdőjelezem meg, akik előzetes állásfoglalás nélkül, tárt karokkal jönnének, hogy végre kialakítsák a nézőpontjukat. Lássuk be, ez nem a 70-es évek Ifjúsági Magazinja. Ez egy szkeptikus címszó alatt vitázó emberhalmaz az internet tengerén, melyben legalább annyira meghatározó az osamukák jelenléte, mint az ellentábor. Osamuka is mondhatná, hogy azért ír ide, hogy a véleményt kialakítani vágyók miatt ír, hogy megvillantsa az igazságot még ilyen sötét közegben is. Sőt, szerintem mond is néha ilyet.
Az én szócséplésem céljának sosem neveztem azt, hogy majd valaki ebből jól rájön a dolgokra, ha véletlen idetéved. Emiatt nem tartozom ezen elhibázott igyekezetűek közé.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.12. 13:45

@mimindannyian (35863): Ki írta neked, hogy tömegeket akar meggyőzni, vagy tömegek olvassák? Ok, azt már értem, hogy mi NEM a célod, de én kérdésem ez volt: ha szerinted felesleges szócséplés, akkor te miért írsz ide, "fellegesen szócsépleni"? Titok?
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.12. 15:00

Úgy látom, tényleg "sötét a közeg", úgyhogy beküldök egy kis fényt az éjszakába. :)

Oltások, antibiotikumok és a Népesség-csökkentési Program (Dr. Lorraine Day, orvos)
http://www.youtube.com/watch?v=B4TloDWPkMw
http://www.youtube.com/watch?v=UHG9z6y_n7M
http://www.youtube.com/watch?v=YcSj7bD8nuE
http://www.youtube.com/watch?v=c1QWTBfJUDw
http://www.youtube.com/watch?v=FBSKUbWY7Rk
http://www.youtube.com/watch?v=sM09AdpioZE

Főleg az utolsó részben van szó az oltásokról, de az egész is mindössze ötvenvalahány perc, úgyhogy szerintem megéri végignézni (bár a témában járatosak számára nem sok újdonságot mond).
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.12. 15:07

@vlgmrt.sszskvs (35871):

Íme egy kis információ, amit nem ártana tudnod a drága Lorraine Day orvosodról:
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRel ... r/day.html

Ha nincs konkrét érved, akkor nem lehet mit kezdeni veled, akkor én is linkelek olvasnivalót és remélhetőleg szépen elolvasod és világosodsz majd. Ha konkrét érved van hallgatlak.

Edit: Van még itt is infó róla bőven: http://scienceblogs.com/insolence/2007/ ... d_anti.php
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.12. 15:19

@vlgmrt.sszskvs (35871):
Ha vegignezted oket, irj par soros osszefoglalot, mirol van szo?

Irasban nem publikalta az illeto a nezeteit?
Miert van az, hogy a valodi tudomanyos allaspontokat mindet el lehet erni irasban, mig az alternativok nagyon szeretnek videokkal kommunikalni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.12.12. 18:38-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.12. 18:36

Európában az idén már a harmincezernél is többen kapták el a kanyarót, és a szövődményekbe nyolcan bele is haltak. -Olvasom a hirekeben.

A vírus elsősorban cseppfertőzéssel terjed, de nem csupán a beteg közvetlen környezetében lévők fertőződhetnek meg, hanem azok is, akik kissé távolabb tartózkodnak, és nincsenek beoltva. A betegség szövődményeként agyvelőgyulladás vagy más idegrendszeri megbetegedés is kialakulhat.

A vírusfertőzés következtében kialakulhat többi között gége-, légcső-, tüdőgyulladás, hörghurut, kötőhártya-gyulladás, szívizomgyulladás. A komplikációkkal járó esetek közül az idegrendszert érintő szövődmények egy része maradandó károsodást is okozhat.

Magyarországon pedig immár tíz éve nem regisztráltak honi - nem behurcolt - esetet, amely az ÁNTSZ szerint "az életkorhoz kötött kötelező védőoltási rend következetes végrehajtásának köszönhető".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.12. 19:56

@Gábor (35866):
Ki írta neked, hogy tömegeket akar meggyőzni, vagy tömegek olvassák?
Szalmabáb érvelés. Nem tömegekről írtam.
ha szerinted felesleges szócséplés, akkor te miért írsz ide, "fellegesen szócsépleni"? Titok?
Mivel semmiféle felleges szócséplésről nem tudok, ezért a kérdésed értelmetlennek nyilvánítottam és a kiigazításától csendben távol maradtam. Talán felhők szüremkednének a cséplőgépbe, mely szavakat emészt? Meglepő feltételezés. Fellengzősről már hallottam, de megbízok a szóhasználatod céltudatosságában, ezért nem akarom kiforgatni őket.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.12. 20:57

@mimindannyian (35889): Számomra a "számottevő" az nem kevés, de ha ennyire nem tettszik a szó akkor nyugodtan behelyettesítheted (tetszés szerint) tucat, darab, vagy "számottevővel". Mindegy. Így most már tudsz válaszolni az eredeti kérdésemre? Na akkor még egyszer utoljára fussunk neki a kérdésnek (hátha most kapok választ): Ha szerinted az csak "önáltatás", hogy az idetévedő n számú kételkedőt esetleg meggyőzhetjük, és ezért szerinted a fórumra írni csak "szócséplés", akkor Te milyen célból írsz ide? Titok? Megjegyzés: a szócséplést te használtad, arra amiért mi úgy gondoljuk lehetséges az idetévedő kételkedőket a fórumra írással meggyőzni, most meg számon kéred rajtam amiket te írogatsz? Figyel, ha te nem tudod miért használtad a "szócséplés" szót akkor én honnan tudjam?

Tudom sokat írtam, megpróbáltam a lényeget kiemelni, ha most sem kapok rá válasz akkor ennyi, nem froclizom tovább. Az is válasz, és sokat elárul. Meg a sok rizsa, és mellébeszélés.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.13. 12:24

@Gábor (35890):  **MODERÁLVA** De Gábor! Csupa-csupa érvelési hiba, hát ezt tanulod ezen a fórumon? Számottevőt tömegekre cserélsz, majd önnön hibád felett ilyen könnyen szemet hunysz, egy mindeggyel elintézed?
Majd eredeti kérdésednek állítod be azt, amely távolról sem volt eredeti. Pusztán egy ellntámadás volt. Ha már nem tetszik, amit kijelentettem sok irkálóról, akkor tessék, adjak magamon támadási felületet, mondjam meg, én miért írok. Kérlekszépen, ez nem, hogy nem eredeti, de egyenesen szánalmas kiútkeresés. Ahelyett, hogy foglalkoztál volna az állításom tartalmával, gyorsan másra igyekszel terelni a szót, visszatámadásba lendülni. Ez a fajta verbális agresszió méltán mutat maga mögött egy félelmet. Félelmet arról, hogy bizony a szereplésed értelme sárba tiportatik, és magad előtt is megkérdőjeleződik. Értem én, hogy ezelől el kell iszkolni, de cserébe még az őszinte érvelés és elemzés általad hirdetett (az idetévedőknek útmutatásul) ideáját is veszni hagyod? Ez bizony egy újabb ékes példája, hogy igaz volt az állításom. Ha valóban komoly esélye lenne, hogy nemes eligazításért ide folyamodóknak mutatsz utat, akkor ilyen csúnya fordulatra nem bátorkodnál. Ugyan őszintétlen módon, de beismerted. A nagyvonalúságom dicséretére szóljon, hogy ezt is megköszönöm neked.

De lássuk a te ál-eredeti kérdésed:
Ha szerinted az csak "önáltatás", hogy az idetévedő n számú kételkedőt esetleg meggyőzhetjük, és ezért szerinted a fórumra írni csak "szócséplés", akkor Te milyen célból írsz ide? Titok?
1) írtam, nem a kételkedők számát becsülöm alá, ők az egyik kaszt, van belőlük szép számmal. Figyelhetnél jobban. Azok száma csekély, akik fehér lappal érkeznek ide, és itt végre megtudhatják az igazat. De tekintsünk el az újabb csúsztatásodtól.
2) az "akkor Te milyen célból" szófordulat hibás. Nincs ugyanis semmiféle logikai kapocs a két dolog között, ti., hogy te miért írsz ide, és én. Emiatt indokolatlan az "akkor Te" felütés. Ez is csak egy kényszeres, hamis szembeállítás, azt éreztetvén, hogy ha erre a kérdésre nem tudok válaszolni, az egyben a rád vonatkozó kijelentést is cáfolja. Súlyos érvelési hiba.
3) ugyanis nem kell semmiféle céltudatosságomnak lenni ahhoz, hogy igaz állításként szavakba foglalhassam, az igyekezeted önáltató, hamis jellegét. És itt meg is állhatnék, hiszen csúnyán megtörik az erőletett logikai láncolatod. Abszolút lehetek én hiányában az önismeretemnek, miközben rólad/rólatok helyes állításokat fejezek ki. Ha ezt nem látod be, akkor ismételten aláásod önnön példaértékűnek szánt fórumos hozzászólásaid értelmét.
4) Titok? Ez ilyen kisgyerekes szófordulat, az oviban szokták a nem kimondott állításokat titoknak nevezni. Holott tudjuk, hogy ez így téves egybemosás. Mint ahogy az előbb utaltam rá, lehet, hogy nem tudom valamire a választ, akkor az vajon titok? Nem. Újabb csúnya retorikai elemmel aláztad meg magad. Kérlek, ne tedd, mi lesz az idetévedő tanítványaiddal? :)

De mielőtt válaszolnék, nem akarok megfelejtkezni a további hibákról sem. Csak, hogy tanulj belőle! (Hoppá, lehet, hogy ez már előre vetíti a válaszomat? - Nem.) A szócséplést én használtam, és neked sem róttam fel. Csak egy egész kis figyelemre lenne szükség, hogy megértsd a szabatos magyar mondataimat: a fellegesen szó tartalmát kértem számon, nem a szócséplést. Olvasd át újra, házi feladat.
Tudom sokat írtam, megpróbáltam a lényeget kiemelni, ha most sem kapok rá válasz akkor ennyi, nem froclizom tovább. Az is válasz, és sokat elárul. Meg a sok rizsa, és mellébeszélés.
Sokat írtál, bölcsebb maradtál volna, ha nem teszed. És lám-lám, nem froclizod tovább? Te hol tanultál magyarul? Összekevered a froclizást és a forszírozást? Kérlek, ennek is nézz utána, nagyon nem mindegy. Ilyen pongyolasággal nem jó példát mutatsz. Márpedig te hiszel benne, hogy a soraidnak értékesnek ildomos lenni. Kezdem azt hinni, hogy én vállalom el azt a szerepet, amit te magadénak tudsz be. De azt hiszem, te ilyen alaposan sosem fogod tudni fontolóra venni a másik válaszait, ahogy azt én teszem, pl. a tiéddel is. Pedig nem érdemled meg, de a nemes ideák ugye magasba röpítenek, és olyanba is energiát vagyunk hajlandó fecsérelni, melynek rövidtávú hatása láthatatlan. Szinte látom magam előtt, ahogy a válaszomat egy rövid, ámde tartalmatlan hozzászólással fogod summázni. Szomorú és szánalmas lenne, ne legyen hát így!

De halld hát a válaszom. Azért írok ide, mint más fórumok esetében is jellemző rám, mert én egy valódi érdeklődő vagyok. Tanulni szeretnék, mind lexikális tudás terén, mind az érvelési technikákat. Ez a fórum azért különösen kedves számomra, mert sokan állítják, hogy penge éles logikával villantják ki az egyetlen igazságot. Szerintem is egyetlen igazság van, ezért ez eredendően vonzó irány számomra. Viszont a kivillantás, hogy, hogy nem még oly' sokszor szenved csorbát! Ez viszont már nagyon lesújtó tapasztalat. Mi marad más, hogy a tanulni vágyamat mégis kielégítsem? Segíteni kell az igazság tévelygő letéteményeseinek, kiegyengetni hibáikat. Ez hát a titok, mely nem titok.[/moder]
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.12.13. 12:54

Bocsánat, hogy ON leszek. :?

Hepatitisz a sípályán, kolera Európában

Másodszor is perel az oltásmegtagadó család
"Másodfokon is beperli az államot az az ópusztaszeri család, amely nem hajlandó beoltatni 16 hónapos kislányát - értesült az MTI Hírcentrum. Mint a Duna TV hétfő esti Híradójában elhangzott, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) többször is kötelezte a családot a gyermek beoltatására, de ők mindig fellebbeztek ez ellen. A szülők azt mondják: az egészséges életmód hívei, félnek a mellékhatásoktól, ezért nem adatják be a kötelező oltásokat. A család beperelte a magyar államot is, a bíróság ezt első fokon elutasította. Ezért az apa hétfőn beadta a fellebbezését másodfokon."

Megállt a határon a ragályos kór
"Halálos áldozatokat követel Európa néhány országában a kanyaró, ám hazánkban már 10 éve nem fordult elő honi eredetű (tehát nem behurcolt) eset. Ennek az az oka, hogy az igen ragályos fertőzőbetegség ellen Magyarországon kötelezően oltják a gyermekeket. (Ez az MMR oltás.) 30.200 kanyarós esetről szereztek tudomást az egészségügyi szervek 2011. január 1. és 2011. november 23. között az Európai Unió és az EFTA tagországaiban. A megbetegedettek közül közel 1000 főnél fordult elő súlyos szövődmény. 8 személy a kanyaró következtében meghalt (Franciaország 6 fő, Németország és Románia 1-1 fő) - tudatta az ÁNTSZ közleményben."

Ha lehet, maradjunk a tárgynál. :|
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.12.13. 12:55



Figyelmeztetés

Kérem az offolás és a személyeskedés beszüntetését!
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.13. 15:36

@Zsolesz14 (35872):
Íme egy kis információ, amit nem ártana tudnod a drága Lorraine Day orvosodról:
1. Lorraine Day nem az orvosom.
2. Hazugságot bárkiről lehet terjeszteni, anno Puskásról is terjesztettek ezt-azt.
3. Dr. Day nélkül is tudják már egyre többen, hogy a "védő"oltások nem azért készülnek, hogy megvédjenek minket, hanem népirtási (és egyéb alantas) cél(ok)ból.
Ha nincs konkrét érved, akkor nem lehet mit kezdeni veled,...
Nem is kell, én tudom, hogy Lorraine Day igazat beszél, aki pedig nem hisz neki, az menjen nyugodtan önként a vágóhídra, és oltassa be magát mindenféle vélt vagy valós járvány, betegség ellen, lehetőleg minél többször és minél gyakrabban.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.13. 15:46

@vlgmrt.sszskvs (35910):

Az oltások világméretű elterjedése óta többmilliárd fővel nőtt a Föld lakossága.
Nem nagyon látszik, hogy működne ez a népirtásosdi.

Nálunk jelenleg kismértékben csökken a lakosság, de hacsak nem az oltások csökkentik a szaporodási kedvet, nem látom hogyan hatna.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.13. 15:46

@vlgmrt.sszskvs (35910):
3. Dr. Day nélkül is tudják már egyre többen, hogy a "védő"oltások nem azért készülnek, hogy megvédjenek minket, hanem népirtási (és egyéb alantas) cél(ok)ból.
Aljas hazugsag. Tevhit.
Nem is kell, én tudom, hogy Lorraine Day igazat beszél
Honnan tudod?
A hangok mondtak?
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.13. 15:53

@vaskalapos (35913):
Aljas hazugsag. Tevhit.
Állítod te. Én meg az ellenkezőjét.
Honnan tudod?
A hangok mondtak?
Az átlagnál magasabb IQ, gondolkodási képesség. :)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.13. 15:54

@vlgmrt.sszskvs (35910):
Hazugságot bárkiről lehet terjeszteni, anno Puskásról is terjesztettek ezt-azt.
Ugyan, miből gondolod, hogy hazugságok ezek? Elolvastad egyáltalán?
Dr. Day nélkül is tudják már egyre többen, hogy a "védő"oltások nem azért készülnek, hogy megvédjenek minket, hanem népirtási (és egyéb alantas) cél(ok)ból.
Honnan tudják? Mi lenne ha megpróbálnád alátámasztani valamivel a mondandódat? Nagyon sokan tudják azt is, hogy az oltások jók és segítségükkel komoly betegségek tűntek el a világról.
Nem is kell, én tudom, hogy Lorraine Day igazat beszél
Honnan tudod? Én meg tudom, hogy hazudik. Előrébb jutott a beszélgetés? Nem. Ezért kéne érvelned.

Mi a véleményed a pár hozzászólással ezelőtt Vegyati által linkelt dolgokról? Hogy egyre inkább visszatérnek olyan betegségek, melyeket oltásokkal már visszaszorítottunk?
Az én véleményem az, hogy a hozzád hasonló oltásellenesek miatt van ez. Gratulálok!
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.13. 16:15

Dr. Day nélkül is tudják már egyre többen, hogy a "védő"oltások nem azért készülnek, hogy megvédjenek minket, hanem népirtási (és egyéb alantas) cél(ok)ból.

Ezt mindig nagy nevetéssel olvasom,főleg azért,mert pont a védőoltások miatt jelenleg kezd túlnépesedni a Föld :D
Mivel a várható élettartam jelentősen megnőtt,és ezért akár 4 generáció is élhet egyszerre a Földön.
Régen az is csoda számba ment ha vki elérte a 60 éves kort
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.13. 16:29

@vlgmrt.sszskvs (35914):
Aljas hazugsag. Tevhit.
Állítod te. Én meg az ellenkezőjét.
hogyan lehetne eldonteni szerinted, melyikunknek van igaza?
Honnan tudod?
A hangok mondtak?
Az átlagnál magasabb IQ, gondolkodási képesség. :)
Ird le a gondolatmenetedet, hatha elegendo az IQ-m ahhoz, hogy megprobaljam kovetni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2011.12.13. 18:43

OFF
@mimindannyian (35854):
Senki nem jön tárt karokkal :D , de ha egy cseppet is értelmes, és nem vallási kérdésként tekint az adott témára, akkor lehet értelme. Szerinted nincs értelme, szerintem van, még ha nem is túl nagy az a réteg, amit "megcélzunk". De ha van erről valami vizsgálati eredményed, állok elébe. :mrgreen:
No de nem offolok tovább.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.13. 21:45

@vlgmrt.sszskvs (35910):

Az érdekes, mivel a védőoltások pusztították el a világ egyik legrettenetesebb betegségét, a fekete himlőt.

Az is érdekes, hogy az első vakcinázás óta Nagy-Britannia lakossága minden 50 évben duplázódott, pedig akkor még nem volt akkora bevándorlás.

Érdekes, hogy valahogy a vakcinázás után kezdett el csökkenni a csecsemők halálozási aránya.

Érdekes, hogy ahol nincs törvény által előírt védőoltás, ott még mindig 50 évig se élnek az emberek.

Te, hallod, nagyon béna népirtás az, ahol a gyilkolási folyamattól elkezdenek tovább élni az emberek.

Hol van ennek a Nagy Népirtó Összeesküvésnek a főhadiszállása? Csak mert szólni kéne nekik, hogy szarul csinálják, ettől csak erőre kapnak a mocskok.

Bár igazán észrevettek volna az elmúlt 2 évszázadban, hogy a népirtásnak pont az ellenkezőjét nyomják...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.13. 21:47

Ukrajnában nincs pénz az oltásra,kanyaró járvány is van
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.13. 21:49

@sötétvödör (35931):

TBC elleni oltásra sincs lóvé, és milyen döbbenet, Ukrajna a betegség egyik utolsó európai fészke...
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.13. 22:15

@stark (35930):


"Te, hallod, nagyon béna népirtás az, ahol a gyilkolási folyamattól elkezdenek tovább élni az emberek."

Nálad a pont!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.13. 22:21

vlgmrt.sszskvs írta:Az átlagnál magasabb IQ, gondolkodási képesség.
Nem elég csak leírni,hogy milyen fasza gyerek vagyok.Annak is kellene látszani.

Nekem igazán elhiheted.Hat diplomám van.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.13. 22:52

""Másodfokon is beperli az államot az az ópusztaszeri család, amely nem hajlandó beoltatni 16 hónapos kislányát -"

Egy felnőtt ember azt csinál az életével,amit akar.Képes önálló döntéseket hozni,aztán viseli a következményeit a döntésének.
A fenti esetben egy tudatlan idióta,aki nem képes helyesen felmérni a kockázati tényezőket,a gyereke életével játszik.Szegény kislányt a saját szüleitől kellene megvédeni.
Afrikában milliók nem jutnak oltáshoz,a gyerekek hullanak, mint a legyek,erre egy IQ bajnok Magyarországon hepciáskodik az oltás ellen.
Éedes istenem!Miért van ennyi hülye ebben az országban?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.12.14. 00:21

@vlgmrt.sszskvs (35910):
Kedves Valagméretű Összeesküvés!
Szerintem el vagy tévedve:
... menjen nyugodtan önként a vágóhídra, és oltassa be magát mindenféle vélt vagy valós járvány, betegség ellen, lehetőleg minél többször és minél gyakrabban.
Bizony, az oltás elsősorban nem egyéni szoc. probléma, nem szabadidős kedvtelés, hanem közegészség- és járványügyi kérdés. Könnyű a Hozzád hasonlóan átlagon felüli IQ-val rendelkezőknek a más f@szával verni a csalánt egy olyan jól átoltott népesség között élve, mint amilyen pl. nálunk is van. Akik ebben a populációban megtagadják az oltást, viszonylag keveset kockáztatnak, mert a kórokozó a nagy átoltottság miatt nem tud elszaporodni. Amint a (szintén Hozzád hasonlóan magas IQ-val rendelkező) nem oltatók aránya elérne egy bizonyos küszöböt, a (különféle) járványok kialakulásának esélye hatványozottan emelkedne. Ezért vannak a kötelező oltások. És bizony, világszerte.
Hadd emlékeztesselek az oltások elterjedése előtti járványügyi "megoldásokra"! Mondjuk a gyarmatokon a karantént, vesztegzárat megsértőket szó szerint úgy puffantották le, mint a veszett kutyát, a bent rekedtek pedig vagy túlélték a betegséget, vagy (többnyire) nem. Az ilyen "csekély" mellékhatásokat vesd össze az oltásokéival! Az ezekhez való visszatérés lenne az igazi népességcsökkentés.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.14. 10:19

Te jóságos ég: http://scienceblogs.com/insolence/2011/ ... e_chil.php
Oltásellenes könyv gyerekeknek..
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.14. 15:05

Európa több országában, például Románia és Ukrajna Magyarországgal közvetlenül határos területein kanyarójárvány dúl. Magyarországon tíz éve nem betegített meg senkit a rendkívül ragályos betegség. Aki viszont 15 hónaposnál fiatalabb kisgyerekkel készül külföldre, tájékozódjon, mielőtt útra kel. Ha valaki nincs beoltva, és kanyarós beteggel egy légtérben tartózkodik, szinte biztosan megkapja a betegséget.

A betegség az idén az alábbi országokban fordult elő legnagyobb számban: Franciaország (betegek száma november elejéig: 14 424), Olaszország (betegek száma: 4549), Románia (betegek száma: 2572), Spanyolország (betegek száma: 1789) és Németország (betegek száma: 1480).

Romániában a kanyaró mellett a rubeola is terjed

Romániában az idén az előző évhez képest meghúszszorozódott a kanyarós megbetegedések száma. Amíg tavaly a bukaresti egészségügyi minisztérium összegzése szerint 193 eset volt, a hivatalos román nyilvántartásokban december 10-én már 3270 fertőzöttet tartottak számon.

A legtöbb megbetegedést Erdélyben észlelték, a járvány Máramaros, Szatmár, Bihar, Szilágy, Fehér és Temes megyében a leghevesebb. November közepétől csak Temesváron harminc gyermek került kórházba a kanyaró miatt. A járvány oka a hatóságok szerint egyrészt az, hogy egész Európában intenzívebben terjed az idén a kanyaró, másrészt a kisgyermekkorban elmulasztott oltásokat okolják -

A kanyaró (morbilli) vírus okozta, súlyos fertőző betegség. 1-2 hét lappangási idő után láz, köhögés, hurut és kötőhártya-gyulladás a kezdeti tünetek. Pár nap múlva a fül mögött, majd az egész testen végigvonuló kiütések alakulnak ki. Leggyakoribb szövődménye a középfül- és tüdőgyulladás. A vírus ritkán agyvelőgyulladást is okozhat, melynek következtében életre szóló idegrendszeri károsodás és értelmi fogyatékosság maradhat vissza.

A vírusfertőzés következtében kialakuló bakteriális felülfertőződés miatt kialakulhat gége-, légcső-, tüdőgyulladás, hörghurut, valamint középfül-, melléküreg-gyulladás, gyomor- és bélhurut, szájgyulladás, kötőhártya-gyulladás, szívizomgyulladás. A komplikációkkal járó esetek közül az idegrendszert érintő szövődmények egy része maradandó károsodással gyógyulhat. Átlagosan 500 kanyarós betegből egy meghal.

A kanyaró igen ragályos: ha valaki nincs beoltva, és kanyarós beteggel egy légtérben tartózkodik, szinte biztosan megkapja a betegséget.

http://www.origo.hu/egeszseg/20111213-k ... llyel.html
Vigyázzon a kanyaróval, ha kisgyerekkel megy külföldre!
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.14. 15:36

@vaskalapos (35958):
Megint megy az undorító propaganda, hogy oltassa be magát a sok ostoba...
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.14. 15:41

Anélkül, hogy az összes hozzám intézett kérdésre egyesével válaszolnék: Nem a védőoltások következtében nőtt az elmúlt évtizedekben a bolygó népessége (és tűntek el a betegségek, járványok), hanem a jobb életkörülmények, csatornázás, ivóvízhálózat stb. kiépítése miatt. Erről is szó van a Védőoltások - ami bizonyítottan nem hat: a BCG oltás c. cikkben itt:
http://www.ketezeregy.hu/oltas/esemeny.html

Ezt is érdemes elolvasni a tisztánlátás kedvéért:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas ... ecsemo.htm

Mivel szerettek angol nyelvű oldalakat is linkelni, én is adok kettőt:
http://www.naturalnews.com/030991_Gardasil_vaccine.html
http://www.whale.to/m/sterile.html
+1 bónusz videó:
http://www.youtube.com/watch?v=fI1DRGcSets

Ez megint egy magyar:
http://www.naturhirek.hu/index.php?opti ... Itemid=197

Azt sem árt tudni - a topik témáját figyelembe véve -, hogy az AIDS-et is védőoltásokkal terjesztették el a '70-es évek végén. 1. HIV-vírust tartalmazó himlőoltással százmillió afrikait oltottak be 1977-ben. 2. HIV-vírust tartalmazó hepatitisz-B elleni oltásként több mint 2000 fiatal fehér homoszexuális New York-i férfinak adták be 1978-ban. Ezt az oltást a New York-i vércentrumban adták be. A HIV-vírust tartalmazó hepatitisz-B oltást beadták San Francisco-i, Los Angeles-i, St. Louis-i, Houston-i és Chicagói buziknak is 1978-ban és 1979-ben. Lásd pl. itt, 1978-nál:
http://www.theforbiddenknowledge.com/ha ... genda2.htm

Na és most megint lehet ízekre szedni. :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.14. 15:43

@vlgmrt.sszskvs (35960):

Propaganda: igen.

A kerdes, hogy igaz-e, hogy jarvany van?
Igaz-e, hogy a vannak kanyaros betegek?
Igaz-e, hogy korhazban apoljak oket?
Igaz-e, hogy ennek a betegsegnek a hatasarol es szovodmenyeirol irnak?

Kerlek indokold, ervekkel, tenyekkel tamaszd ala a valaszod.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.14. 15:46

@vlgmrt.sszskvs (35962):
Anélkül, hogy az összes hozzám intézett kérdésre egyesével válaszolnék: Nem a védőoltások következtében nőtt az elmúlt évtizedekben a bolygó népessége (és tűntek el a betegségek, járványok), hanem a jobb életkörülmények, csatornázás, ivóvízhálózat stb. kiépítése miatt.
Ketsegtelen, hogy az altalad felsorolt tenyezok is kozrejatszottak bizonyos betegsegek visszaszorulasaban.

Mi a velemenyed most konkretan a kanyaroval kapcsolatban?
Azt irtad, propaganda.
En arra lennek kivancsi: igaz, vagy nem a hir, hogy jarvany van a szomszed orszagokban?
0 x


vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.14. 15:57

0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2011.12.14. 16:05

@vaskalapos (35964):
Mi a velemenyed most konkretan a kanyaroval kapcsolatban?
Azt irtad, propaganda.
En arra lennek kivancsi: igaz, vagy nem a hir, hogy jarvany van a szomszed orszagokban?
A hírt tegnap olvastam először, ma pedig másodszor, úgyhogy egyelőre nincs véleményem róla. Valszeg pár hét vagy hónap alatt lecseng ez is - akár igaz, akár nem -, ahogy 2 éve a H1N1 vagy előtte a madárinfluenza. A baj csak az, hogy lesznek páran, akik az ilyen híreknek bedőlnek, és az immunrendszerük erősítése helyett rohannak oltatni.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.14. 16:16

@vlgmrt.sszskvs (35960):
Megint megy az undorító propaganda, hogy oltassa be magát a sok ostoba...
Mindenre ez lesz a reakciód vagy kapunk tőled értelmes érveket is?
Mivel szerettek angol nyelvű oldalakat is linkelni, én is adok kettőt:
http://www.naturalnews.com/030991_Gardasil_vaccine.html
http://www.whale.to/m/sterile.html
LOL. Ezzel totál lejárattad magad.

És addig, amíg nem érvelsz csak linkeket zúdítasz ránk Gish Gallopp módra, addig én is csak ezt fogom tenni. Íme pár nagyon hasznos oldal az oltásellenesek taktikáiról és kielemzéséről. Érdemes olvasni a tisztánlátás végett..
http://scienceblogs.com/insolence/medic ... on_lunacy/
http://www.sciencebasedmedicine.org/ind ... /vaccines/
http://theness.com/neurologicablog/inde ... ry/autism/
http://autism-news-beat.com/
http://www.vaccineethics.org/
http://justthevax.blogspot.com/
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.14. 17:05

@vlgmrt.sszskvs (35971):

"A hírt tegnap olvastam először, ma pedig másodszor, úgyhogy egyelőre nincs véleményem róla."

Miért nincs?
Cserbenhagy az átlagon felüli IQ-d?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.14. 17:20

@vlgmrt.sszskvs (35971):
A hírt tegnap olvastam először, ma pedig másodszor, úgyhogy egyelőre nincs véleményem róla.
Mennyi idore van szukseged a velemenyed kialakitasahoz?

A kerdes nagyon egyszeru: van kanyaro-jarvany vagy nincs?
Vannak-e kanyaros betegek a korhazban?

Ez tenykerdes kene legyen, nem?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.14. 17:58

Meg kell kérdezned a gurudat ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Vakcinák és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.14. 18:16

Már az is baj, ha valaki nem akar elhamarkodott ítéletet alkotni? :)
0 x

Válasz küldése