Oltások és a globális egészség

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.13. 19:38

@sárkánycsont (72208):

Ide válaszolok, mert a másik témát lezárták.

" De az ha meghalt és nem az én hibám bárki számára elviselhetőbb mind az, hogy de az én hibám mert visszautasíthattam volna de nem tettem. "

De ha meghal a gyereked szamárköhögésben, az ugyanúgy a te hibád, mert ha beoltattad volna, meg se fertőződik. Ez az összefüggés miért nem esik le senkinek sem?

"Mert az, ha beteg volt meghalt még mindig könnyebb elviselni mint azt ,hogy oltattam és zombi lett "

Könnyebb elviselni, hogy adott egy betegség, ami tök egyszerűen megelőzhető lett volna egy védőoltással, de én nem adattam be a gyerekemnek, meg is kapta, attól lett zombi? Ez mitől könnyebb? Magyarázd már el!

"Erre már a papoknak csak annyi a dolguk, hogy bízzátok magatokat Istenre s ne ti játszódjatok. Nem vagytok Istenek ,hogy beleszóljatok a teremtésbe.... s ez már a kegyelemdöfés az oltóiparnak."

Ja, a gyerkemnek nem magyarázom el, hogy pirosnál ne lépjen az úttestre, igaz ugyan, hogy zöld jelzésnél nagyságrendekkel ritkábban ütnek el, de hát ne akarjak itt már istent játszani, hiszen olyan is volt már, hogy a zöldnél ütöttek el valakit és akkor hogyan birkóznék meg a tudattal, hogy én mondtam neki, hogy zöld lámpánál lépjen az úttestre? Mekkora hülyeség, ha nincs mellette Zöld lámpa kritikus életvédők szövetsége?

"Amiért nem ők a felelősök azt nem vetik el. Majd ha nálatok se lesznek kötelezők akkor megérted mi történik ... s reménykedj hogy ez ott nem következik be."

Egyébként érdekes amit mondasz. Ha kötelező beadatni az oltásokat, akkor nincs ugatás, beadják és kész. Ha viszont a szülőnek kell beleegyezni, akkor megijed a felelősségtől és inkább nem írja alá. Magyarán valaki teszetosza gyávaságból veszélyezteti a gyerekét. Ezt nem lehetne úgy kikerülni, hogy a fordítottjáról kellene igazolást vinni? Az az alap, hogy minden gyerek megkapja az oltást, de ha a szülő külön kérvényt ír, nem oltják be. Így neki azon kellene elgondolkodni, hogyha aláírja, hogy ne oltsák be és mégis elkapja a szamárköhögést, akkor az ő lelkén szárad, ha attól kap agykárosodást.

" Na ez az a kérdés ami engem is érdekel és a választ rá csak évek múlva fogom tudni. Mármint, hogy oltás kell vagy sem."

Milyen adatod lesz évek múlva, ami most nincs a kezedben?

"Mikor a felelősséget rám hárították én se adattam be a HPV-re a saját egészséges gyerekemnek ....visszaléptem. S visszagondolva azért mert az amit megtudhattam róla így netten keresztül az elrettentet."

Mit tudtál meg róla, ami igaz is? Mert ha mondjuk kiderül, hogy egy csomót hazudtak róla a neten, akkor nem fogod úgy érezni, hogy cserben hagytad a gyerekedet azért, mert vallási őrültek marhaságaira hallgattál inkább?

"Az hogy az oltás 1-2 tulpinra jó míg van belőle több száz meg szűrhető időben vizsgálatokkal maga a betegség."

De mi van ha a te gyerekedet pont az a két törzs fertőzné meg, ami ellen védett volna az oltás? mert ugye oltásokat úgy szoktak készíteni, hogy az adott területen leggyakoribb törzsek ellen védjen, tehát ha Romániában három törzs fertőz, akkor a két törzs ellen védő oltás elég jó védelmet ad, annak ellenére, hogy Thaiföldön akad hat másik törzs.

"Meg az hogy reklámozták naponta."

Ha naponta reklámoznak a tévében kenyeret, akkor soha nem adsz a gyerekednek? Ha naponta elmondják, hogy a sport egészséges, akkor inkább egy székhez kötözöd? Téged ennyire egyszerűen irányítanak a cégek?

"S mivel arról az oltóanyagról valós infot nem találtam így passz."

Mégis hol kerested? Mondjuk elolvastad a betegtájékoztatót? Utána néztél a cikkeknek, amikben a hatásvizsgálatokat közölték le? Vagy te nem tudsz angolul, szakirodalmat nem is olvasol, tehát bár a valós adatok megvannak, bárki számára hozzáférhetőek, de mivel a tudomány nyelve az angol, te úgy veszed, mintha nem léteznének?

"Miért adassak be bármit az egészséges gyerekemnek saját felelősségemre miközben nem tudok semmit arról amivel őt szúrni ohajtják?"

És ha a gyerkeed életét menthetnéd meg vele, de nem teszed, mert lusta voltál elolvasni a tájékoztatót, az nem zavarna?
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 21:06

@SexComb (72239): "Egyébként érdekes amit mondasz. Ha kötelező beadatni az oltásokat, akkor nincs ugatás, beadják és kész. Ha viszont a szülőnek kell beleegyezni, akkor megijed a felelősségtől és inkább nem írja alá."

S ezt akartam közölni. Mivel annak idején nem nekem nem adtak a kezembe tájékoztatót csak egy pársoros kis reklámszöveget. S azok kik normáznak nem fognak utána nézni.

" Ezt nem lehetne úgy kikerülni, hogy a fordítottjáról kellene igazolást vinni?" - de pont ezt kellene tenni de nem ezt tették.
"Mondjuk elolvastad a betegtájékoztatót? " - szerettem volna de ilyet nem kaptam így keresgéltem netten és volt rá pár órám ,hogy döntsek. De mivel volt pár orvospalánta a az osztályba figyeltem mit tesznek .... de ők is visszautasították.

"És ha a gyerkeed életét menthetnéd meg vele " - s ez az a pont ami még csüng egy hajszálon. Ennek az az oka, hogy kaptam tüneti kezelést ,fájdalomcsillapítót meg izomlazítót amik a rövidtávú memóriám ütötték ki egy időre.... meg még volt családomba ennél durvább.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 21:41

@SexComb (72239): Nálatok még kötelezők vannak és tegyetek róla,hogy maradjon is úgy.
Ha az oltások életmentők miért engedték át a döntést az itteniek (Románia) meg miért hárították át a felelősséget ...szakácsokra ,traktoristákra,cipészekre,varrónőkre... kiknek dunsztjuk nincs róla? Észlények voltak kik ezt tették.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.14. 16:16

@flygandeangel (72221): Dolgoznak a román orvosok :
http://www.teologie.net/data/pdf/CTG-vaccin.pdf
Az utolsó oldalakon a hivatkozásaik linkek címek mind ott vannak.
0 x


gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.10.14. 18:01

@sárkánycsont (72333):

Én elkezdtem megnézni. Az első két angol nyelvű hivatkozás a 28. oldal alján van, mind a kettő a bárányhimlőről szól. Feltételezem, hogy a román szövegben az van (ami erre a kettőre hivatkozik), hogy nem jó a bárányhimlő elleni oltás, mert nem biztosít életre szóló védettséget, és csak kitolja a megbetegedést felnőtt korba, amikor is nagyobb a szövődmények kockázata, inkább jobb átesni a bárányhimlőn gyermekkorban.

Az igaz, hogy a bárányhimlő elleni oltás nem biztosít feltétlen védettséget életünk végéig, a megbetegedettek között magasabb lett a felnőttek (tehát a nagyobb rizikófaktoros csoport) aránya az oltás bevezetését követően, de ennél sokkal lényegesebb, hogy a összes megbetegedés száma olyan nagy mértékben csökkent, hogy a végén sokkal jobban jöttek ki, mintha nem oltottak volna. Eleve a nyájimmunitás miatt a felnőttek között is csökkent a megbetegedések száma, hiába növekedett a megbetegedettek közötti arányuk. A másik dolog pedig, hogy akit beoltottak, de 10 év múlva mégis elkapja a betegséget (az oltás hatásának csökkenése miatt), az is enyhébben vészeli át a betegséget, kisebb valószínűséggel alakulnak ki nála szövődmények, mint egy ugyanolyan korú, de oltatlan embernél.

Csak hogy egy konkrét adatot is mondjak: az oltás beveztése előtt az USA-ban évente kb. 100-an haltak bele a bárányhimlőbe, manapság ez a szám a fél tucatot sem éri el.

Egyébként a két hivatkozásban is az van, hogy minden korosztályban csökkent a megbetegedések száma az oltás térnyerését követően Massachusetts államban. Sorrendben a korosztályok, és a megbetegedések számának a csökkenése %-ban 1998 és 2003 között: 1–4 , 5–9, 15–19 évesek, felnőttek: 100%, 89%, 80%, 92%, 27%.

Over 1998–2003, incidence declined for all age groups, with the greatest decreases among infants, 1–4-, 5–9-, and 15–19-year olds (100%, 89%, 80%, and 92%, respectively) and the smallest among adults (27%).

Ha valami nem világos, vagy nézzek meg mást is, szólj!
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.10.14. 18:07

@ennyi (72339):

OFF
Google fordítóval egészen jól olvasható, bár a Discovery résznél van valami morbid történet egy "vérfertőzött tehén"-ről, amiben egy "tehén-szobalány" és a "8 éves James Philip" is benne volt :o :o :o :o
/OFF Elnézést!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.14. 18:15

@gybencsko (72346): Persze, lehet, de miert is kene elolvassam?

"Dolgoznak a román orvosok" es vannak hivatkozasok... ez miert kene erdekeljen?
Legalabb arra vegye a faradtsagot, hogy ir ket mondatot, hogy ezt minek idezi be ide? Mit akar vele mondani?
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.10.14. 18:29

@ennyi (72351):

Semmiért.
Félreérted, én a bengáli wiki cikket fordíttattam le, nem a román pdf-et, és csak vicc volt az egész 8-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.14. 19:19

@gybencsko (72356): Bal oldalt az English, vagy ne adj'isten a Magyar linkre kattintva egyszerűbb :).
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.14. 19:37

@mimindannyian (72367): Csak arra akartam ramutatni, hogy roman nyelvu dokumentomot kb olyan ertelmes dolog ide idezni, mint bengalit. Egyik nyelven sem olvas tul sok itteni forumozo.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.14. 20:32

@ennyi (72368): Világos, csak a nevezett wiki cikk pont nem jó példa, mert egy kattintás és olvasható számos más nyelven, míg a fenti román esetén ez nem így van.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.14. 21:02

@mimindannyian (72370): ennyinel tobbet nem ert a pelda - valoszinuleg ugysem ert ebbol sem akinek szantam; ahogy az itt szokas, falra hanyt borso
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.14. 22:14

0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.10.19. 01:00

HPVnel nem talaltak sulyos mellekhatast
a sved Karolinska Institutet /Dr. Lisen Arnheim-Dahlström/ kutatasi adatai szerint
kozel 300.000 10-17 eves korban
2006 - 2010 kozott beoltott ak koreben
Inga allvarliga biverkningar av vaccin
Vaccinering mot HPV med Gardasil ökar inte risken för allvarliga biverkningar. Det visar en svenskdansk studie på en miljon flickor.

http://lakemedelsvarlden.se/nyheter/ing ... ccin-11548


http://skeptikerpodden.se/2013/10/108-p ... oo%21+Mail


Researchers Find No Serious Adverse Reactions to HPV Vaccination

http://www.infectioncontroltoday.com/ne ... ation.aspx

http://www.democraticunderground.com/114210066
EDITORIAL
Safety of the quadrivalent human papillomavirus vaccine

http://www.bmj.com/content/347/bmj.f5631
0 x


piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.10.29. 09:09

@gybencsko (73001):

Ahogy a mai híradóból értettem, a pneumococcus elleni lesz kötelező. A HPV elleni pedig kötelezően felajánlható (szerintem ha kötelezően, akkor inkább felajánlandó) egy adott korosztálynak, ha jól emlékszem a 12-13 éveseknek. Úgyhogy a HPV elleni mégsem kötelező, hanem az egészségügyi dolgozók valamely részének lesz kötelező az ajánlás az adott korosztály részére.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.10.31. 11:17

Szerintem a probléma természetéből adódóan soha nem fog bizonyítást nyerni se a védőoltás esetleges káros hatásai elleni se a melletti érv, abban a tekintetben ,hogy a védőoltások okoznak-e valamilyen egészségkárosodást vagy sem. Mivel egy gyereket rengeteg hatás ér ,ezért ezek közül nem lehet kizárólagossá tenni egyiket sem. Ez olyan ,mintha valaki arra akarna bizonyítást vagy cáfolatot nyerni, hogy ha valaki ugyanazon a napon fogyaszt rizst és krumplit is és bekeni magát dezodorral és városi vagy falusi levegőt szív be, akkor nagyobb valószínűséggel lesz-e ez vagy az az egészségével. Azt meg végképp nem értem, hogy évek múlva bekövetkező betegségek esetén miért pont a védőoltás az első számú gyanúsított egyeseknél, amit okként akarnak elkönyvelni. Az egy másik téma ,hogy a sok tiltakozással járó stressz, amit a szülő vagy a gyerek átél , nem okoz-e nagyobb valószínűséggel betegséget, mint esetlegesen maga a védőoltás ha egyáltalán okoz valamit. Az szerintem nem vita tárgya , hogy azok a betegségek szinte teljesen eltűntek (ott ,ahol megfelelően nagy az átoltottság ) , amelyek ellen van védőoltás.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.31. 12:01

@piciloo (73113): Igaz, hogy sokfele hatas er egy embert, ezert nem egyszeru, de nem is lehetetlen ezek kozul egyvalaminek (peldaul a vedooltasnak) a hatasat es mellekhatasait vizsgalni. Nagy szamu embercsoportokat kell osszehasonlitani, amik kozott az egyetlen kulonbseg az adott vizsgalando dolog, minden mas szempontbol veletlenszeru a ket csoport osszetetele. Ez utobbi feltetelt teljesiteni nem mindig egyszeru, de nem is lehetetlen.


Latogass el a http://vedooltas.blog.hu/ lapra, kezdd itt az olvasast: http://vedooltas.blog.hu/2012/09/04/tar ... ek_gyanant
a "2. Biztonság" ami ide tartozik.
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.10.31. 15:45

@piciloo (73113):

Valóban nehéz ilyesmit erős bizonyítékokkal alátámasztani, de abban tévedsz, hogy nem is lehet.

Ha mondjuk 1,8 millió gyereket teljesen random módon két csoportra osztasz, az egyiknek a védőoltást, a másiknak a placebot adod (jelen esetben egy olyan injekciót, ami mondjuk fiziológiás sóoldatot tartalmaz), és sem a gyermek, sem az orvos nem tudja, melyiket kapja a gyermek, akkor a két csoport minden szempontból ugyanolyan lesz, az egyetlen különbség a védőoltás. Így minden más hatást ki lehet zárni. Mert érted, ha a gyerekek 10%-a (180000 gyerek) mondjuk az általad említett falusi levegőt szívja, és ettől sokkal egészségesebb, akkor (ha tényleg jó volt a randomizáció) kb. 90000 falusi gyerek fog az egyik, és 90000 a másik csoportba kerülni, és a falusi levegő hatása a végső eredményből kiküszöbölődik. A minta nagyságától függ, hogy mennyire lehet biztos az eredmény.

Ennél egy fokkal kevésbé erősebb bizonyíték, ha mondjuk összehasonlítod a egy populációban (pl. Németország) az oltottak, és az oltatlanok egészségi állapotát, mert akkor már nem minden szempontból azonos a két csoport. Például akik nem adták be gyereküknek az oltást, mert védőoltás-ellenesek, azok mondjuk általában a jómódúbb társadalmi rétegekből kerülnek ki, és eleve tisztább, egészségesebb környezetben élnek, tehát akár azt is várhatnánk, hogy bizonyos betegségek alacsonyabb arányban érintik őket, mint az oltottakat. (Egyébként ezt a vizsgálatot elvégezték, és az oltottak és oltatlanok között semmilyen egészségbeli különbség nem adódott, azon kívül, hogy az oltottak sokkal kevésbé kapták el azokat a betegségeket, ami ellen beoltották őket).

Az hogy egy fokkal kevésbé erősebb, az nem azt jelenti, hogy nem is számít. Ha több országban, több populációban, sokmillió gyereken, több kontinensen, egymástól függetlenül is elvégeznek hasonló vizsgálatokat, akkor ugyanolyan sziklaszilárdan be lehet bizonyítani egy oltás hatékonyságát, mint egy randomizált kísérletben.

Itt van a legjobban leírva, hogy milyen típusú, és milyen erősségű bizonyítékok vannak (bár itt hatásosságról, nem biztonságról van szó, de a helyzet ebből a szempontból ugyanaz): http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/a_v ... kiserletek
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.11.01. 09:18

Vannak, akik a jó higiénés viszonyokkal magyarázzák a betegségek visszaszorulását. Csak érdekes módon egyes betegségek tojnak a jó higiénére pl. bárányhimlő. De szerintem a többi cseppfertőzéssel terjedő betegséggel is így van. Gyermekek esetén nem lehet amúgy sem jó higiénéről beszélni, mert egy bizonyos életkorig megfeledkezhetnek a kézmosásról, vagy az alapossággal is lehetnek gondok, úgyhogy a kézmosás elsöprő erejére kicsit sem számíthatunk gyermeke esetében (meg a tüsszentési és orrfújási kultúrájukra sem) . Azok a grafikonok, amik azt mutatják, mikor vezettek be oltásokat, szerintük legtöbbször amikor már majdnem eltűnt a betegség, arra meg azt mondom hogy 100-200 gyerek se betegedjen meg súlyos betegségben ,nemcsak akkor kell sajnálni ha pl. 10.000 a betegek száma.
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.11.01. 15:57

@piciloo (73162):

Van olyan betegség, ami erősen függ a higiéniás és társadalmi viszonyoktól, pl. a TBC (ezért nem oltanak BCG-vel Németországban, mert ott eleve annyira ritka a betegség, hogy nem lenne értelme, sajnos itthon még nem ennyire jó a helyzet), de a legtöbb ilyen fertőző gyermekbetegséget (kanyaró és az általad említett szamárköhögés a legjobb példák) teljesen hidegen hagyják a higiéniás viszonyok, ezek az oltás bevezetése előtt pont ugyanannyi gyereket fertőztek meg, mint kétszáz évvel azelőtt, és azt hiszem, abban megegyezhetünk, hogy 1960-ban egy kicsit jobbak voltak a higiéniás viszonyok pl. az USA-ban, mint 1760-ban :)
Azok a grafikonok, amik azt mutatják, mikor vezettek be oltásokat, szerintük legtöbbször amikor már majdnem eltűnt a betegség, arra meg azt mondom hogy 100-200 gyerek se betegedjen meg súlyos betegségben, nemcsak akkor kell sajnálni ha pl. 10.000 a betegek száma.
Egyrészt teljesen igazad van, a nulla a 100-200-nál is jobb, nemcsak a 10000-nél, de ráadásul ezek a grafikonok szinte minden esetben a halálozás, és nem a megbetegedés gyakoriságát mutatják, és ezzel erősen félrevezetnek, hiszen természetes, hogy pl. a kanyaróoltás bevezetése (60-as évek) előtt már jócskán lecsökkent a kanyaró miatti halálozás, hiszen a huszadik század első felétől kezdve, az egészségügyi ellátórendszer fejlődésével, az antibiotikumok elterjedésével már nem haltak bele a gyerekek a kanyaró, mumpsz, szamárköhögés stb szövődményeibe (elsősorban a bakteriális fertőzésekbe, mint tüdőgyulladás, agyhártya/velőgyulladás stb), miközben a betegséget elkapók aránya meg sem mozdult. Így lehet olyan ábrát gyártani, amin a halálozások már több nagyságrenddel csökkentek mire bevezették a védőoltást, de egyrészt egyáltalán nem csökkentek nullára (Magyarországon 1965-ben még 78-an haltak meg kanyaróban, 1970-ben már csak 3-an, az oltást 1969-ben vezették be), másrészt nem csak a halál számít: a súlyos, életre szóló szövődmények legalább olyan rosszak tudnak lenni, de egy tüdőgyuszi átvészelése, egy több hétig tartó szamárköhögés is elég nagy szenvedést ró a gyerekre és a családra is.
Valóban, ma már csak minden 2000-dik gyerek halna bele a kanyaróba, nem minden tizedik, hurrá, de azért inkább nem szeretném, hogy az enyém legyen a 2000-dik.

http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/a_v ... gessegerol
0 x


piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.11.10. 13:18

Azokat az országokat nem értem, ahol csak annyi következménye van egy gyerek oltatlanságának, hogy nem mehet iskolába. A buszon vagy egy boltban nem fertőzhet meg más gyerekeket?
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.11.10. 18:38

@piciloo (73734):

Természetesen részben igazad van, de azzal, hogy egy oltatlan nem mehet iskolás közösségbe, drasztikusan lecsökkentik azoknak a számát, akiknek egy esetlegesen beteg (de az elején még esetleg tünetmentes) gyermek a fertőzést átadhatja. Azzal, hogy lecsökkentették ezt a számot komolyan akadályozzák egy járvány kitörését.

Mondjuk, hogy minden beteg X másik embert fertőz meg úgy, hogy beteg is lesz az illető (mert nincs beoltva vagy az oltás nem hatott nála). Ha X nagyobb, mint egy, akkor kitör a járvány, hiszen minden beteg több mint egy új beteget generál, és a betegek száma növekszik. Ha X kisebb mint egy (mert pl. szinte mindenki be van oltva a környezetében, vagy már átestek a betegségen és immúnisak lettek, esetleg egy karantén miatt a beteg nem érintkezik másokkal), akkor nem tör ki önfenntartó járvány. Az általad említett intézkedéssel ezt az X számot akarják csökkenteni.
Rézletesebben: http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/mie ... edooltasok

A másik cél, hogy minél több gyermeket oltsanak be a szüleik (akik nyilván iskolába szeretnék járatni a gyerekeiket.)

Az intézkedéssel szerintem két baj van.

1. Sok oltást túl későn kapnak meg a gyerekek. A szamárköhögés és a kanyaró pl. épp 1-2 éves korban a legveszélyesebb, sokakat viszont csak 5 évesen oltanak. (Félreértés ne essék, jó, hogy megkapják az oltást 5 évesen, de jobb lenne korábban.)

2. Ha néhány iskola felmentést ad az oltási kötelezettség alól, akkor az oltani nem akaró anyukák oda íratják be a gyereküket. Ekkor az oltatlanok térben koncentrálódni kezdenek, és hiába magas az átoltottság a populáció egészét tekintve, a helyi, lokális átoltottság lecsökken, és kitör a járvány az iskola tanulói közt. Ez történt (történik) a Waldorf iskolákban Németországban, Svájcban és Ausztriában.
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2014.01.25. 20:05

Eredeti cikk: http://index.hu/tudomany/egeszseg/2014/ ... eg_hatasa/

aztán: http://vedooltas.blog.hu/2014/01/24/mi_ ... l#comments

és ez most nem az index sara, azért nem is abba topikba ment.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2014.05.16. 16:36

@flygandeangel (78670): (Itt válaszolok, mert amint látom ez nem Labantos téma)
Magyar anyak sirjatok !!!!
Idézet:
OLTÁS HOMEOPÁTIÁS VÉDELEMBEN - OLTÁSKIVEZETÉS HOMEOPÁTIÁVAL

http://www.valaszthato-oltas.hu/images/ ... ezetes.pdf

Idézet:
Dr. Kürti Katalin
gyermekgyógyász-homeopata
Ugyan az a banda, mint a nebáncsos egyesület:
http://nebancs.hu/hirek-ii/219-civil-os ... esten.html
http://www.valaszthato-oltas.hu/rolunk/munkatarsaink
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.28. 02:19

Krisztina Bodó:

a statisztika mindig objektiv...a rendelkezésre álló adatok... egyik gyermekem sem mi nem szerepelünk a mellékhatások közt, az átoltottság sem valós adat (hisz ki tudja ? lelkiismeretes orvos pecsétel a rászorulóknak, ) mellékhatás bejelentés döcögős é...See More


Ujfoldek Tamas:

Krisztina: "egyik gyermekem sem mi nem szerepelünk a mellékhatások közt" - miert? Te mellekhatasnak tartod magadat, vagy gyermekeidet???
A gyermekeid a vedooltas mellekhatasai? Mivel es hova oltottak tegedet, amitol gyermekeid lettek?
Nagylany: az nem vedooltas amibol a gyerek lesz!!!! Es nem mellekhatas.
Szerintem erdemes lenne orvost valtanod, es DNS vizsgalat utan a korabbi orvosodtol tartasdijat kerni.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.05.28. 02:28

@ennyi (78729):
:D ha ezt Labant Ur meglatja :-D
na tippeljunk, Ujfoldek Tamas milyen indokkal lesz kizarva ? :twisted:
https://hu-hu.facebook.com/pages/Olt%C3 ... n=timeline
0 x

Ahura
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2013.07.11. 17:00

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Ahura » 2014.06.06. 23:01

Kép
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.06.06. 23:16

@Ahura (78876): lol. Sőt, a drogosok 100%-áról kimutatható, hogy gyerekkorukban ittak vizet.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.06.07. 08:47

@mimindannyian (78877):

Igen ,én is pont arra gondoltam, hogy az összes gyermekbetegséget vissza lehetne vezetni a paradicsomevésre is, mert szinte mindenki eszik paradicsomot és nem lehet kizárni hogy attól, és nem végeztek klinikai vizsgálatokat sem a gyerekkori paradicsomevéssel kapcsolatban, mint ahogy azzal sem hogy a háztartási keksz + avokádó karácsonykor fogyasztva okoz-e autizmust.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.06.07. 08:55

Amúgy engem nagyon idegesít, hogy laikus szülőknek bizonyos országokban joguk van eldönteni, hogy kirobbantsanak-e gyermekbénulás vagy kanyaró járványt az oltás megtagadásával. És még van, hogy a szülő a laikussága mellé még bunkó is, az meg már tényleg kétségbeejtő. És olyan "elsöprő" érvekkel jönnek, hogy a szomszéd mondta, meg a neten olvasták. Durva. Akkor sem sírom vissza a gyermekbénulás járványt, ha néhány gyereknek a több millióból oltási szövődménye van (ha egyáltalán oltási szövődmény). Néhány autista gyerek sem lenne indok diftéria vagy gyerekbénulás járvány kirobbantására. ha bizonyítani tudnák az összefüggést az autizmus és bizonyos oltások közt, akkor is bele kellene nyugodni, hogy ez van, még mindig kisebb tragédia, mint több 10000 gyerek halála évente. Pedig nekem autista a testvérem, mielőtt még valaki mérgesen írná, hogy fingom sincs milyen a családra nézve egy autista gyerek.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.06.07. 09:02

Aki nagyon oltásellenes, annak egy hónapig gyermekintézményben kellene dolgozni, megkedvelni néhány gyerek és megismerni, és utána belegondolni, hogy mi lenne, ha pl. az két aranyos ,mosolygós ,copfos kislányka vagy bújós kisfiú aki az állatairól képeket mutogat órákig, az jövő héten meghalna diftériában vagy kanyaróban. Egyből nem lenne olyan személytelen, mit a statisztikát olvasni, hogy évente csak x gyerek hal meg ebben meg abban a fertőző betegségben.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.06.07. 12:31

Sok oltásellenes hajtogatja, hogy az oltóanyagok gyártásánál és beadásánál nem számolnak az újszülött fejletlen immunrendszerével. Szerintem meg a valódi vírusok és baktériumok sincsenek meghatódva az újszülött fejletlen immunrendszerétől .Az oltóanyag legalább elölve vagy gyengítve tartalmazza a kórokozókat. A másik az ,hogy szerintük szúrással kórokozót juttatni a testbe rendellenes. És akkor mi van ,amikor tüske vagy más tárgy szúrása által tetanusz baktérium jut a testbe, vagy állati harapással? Megvághat minket egy leköhögött üvegszilánk is. Úgyhogy nem kell úgy tenni, mintha izomba sosem jutna kórokozó az oltásokon kívül.
0 x

091308
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.04.21. 21:40

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: 091308 » 2014.06.20. 09:35

@SexComb (72239):

erről mi a véleményetek? (inkább ide tettem, nem az antalvali topkhoz,szóljatok ha nem jó helyen van)

http://antalvali.com/hirek/megdobbento- ... -okoz.html
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.06.20. 13:18

@091308 (79030):
1. a tudomanyos igazsagot nem a birosagon allapitjak meg a jogaszok.

2. http://vedooltas.blog.hu ugy altalaban, es a http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/az_ ... us_ugyeben konkretan

vegezetul az antalvalis cikkbol:

"Az ügyben bemutatott három szakértő egyetértett abban, hogy van tudományos valószínűsége annak, hogy az MMR oltás váltotta ki Valantino állapotát. A bíró Lucio Ardigo egyetértett abban, hogy " Valentino autisztikus viselkedését és a vele társuló késedelmes kognitív fejlődését" a kapott MMR oltás okozta."

Nagyon nagy kulonbseg van a van tudomanyos valoszinusege (mekkora?) es az okozta kozott. Az egyik azt mondja, hogy nincs kizarva. A masik azt mondja: teny.

Ugye van tudomanyos valoszinusege annak, hogy a heten megnyered a lotto fonyeremenyt? Igen. nagyon hatarozott jol becsulheto tudomanyos valoszinusege van.
Jogos ennek alapjan annak a 16%-os adojat kovetelni toled? Ugye nem?
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.06.20. 18:42

@ennyi (79032):
Statisztikák azt mutatják, hogy az autista gyermekek számának növekedése korrelál az MMR oltóanyag bevezetésével és elterjedésével.
Statisztikák azt mutatják, hogy a Tisza árvizének megjelenése korrelál azzal, hogy a szegedi lányok a téli ruhát miniszoknyára váltják. Tehát az árvizeket a szegedi boszorkányok okozzák. Ez nyilvánvaló, aki kételkedik benne, az a matematika törvényszerűségeit vitatja.

Az idézett állítás egyébként igaz, mert az autista gyermekek száma valóban egyre növekszik. Ugyanis több, korábban másként elnevezett mentális állapotot átsoroltak az autizmus körébe. A diagnosztizálás is pontosabb lett.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.06.24. 21:38

Ezt hozta mar vlaki ?
Megallapodas keszult a tagallamok reszere jarvanyok megfekezesere
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-418_en.htm

Public health: Joint purchasing of vaccines and medicines becomes a reality in the EU
0 x


Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.06.25. 23:18

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Magyarországon is növekszik azok száma, akik a kötelező védőoltásokat sem adatják be a gyermekeiknek. Tudjuk, hogy ennek mi a várható következménye. Ebből következően azt is tudjuk, hogy ezt nem kellene megvárni. Mi a véleményetek arról, hogyan lehetne elejét venni a szülői gondatlanságnak? Kérlek, soroljatok fel jónak tűnő lehetőségeket az ésszerűség és a jogállamiság keretein belül. Arra is nagy köszönettel vennék javaslatot, hogyan lehetne szerintetek jogszerűen elejét venni a Labant-félék garázdálkodásának akár a jelenlegi jogi kereteken belül, akár új, de alkotmányos jogszabályokkal. Vagy akár az alaptörvénynek a saját szelleméhez illeszkedő módosításával. Szóval nem olyanokra gondolok, hogy "vessük máglyára" Labantot :-D
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2014.06.27. 09:02

@Ganajozó Vazsvella (79196):

Szerintem semmilyen jogszabályi intézkedésre most nincs szükség, a jelenlegi rendszer biztosítani tudja a megfelelő átoltottságot, Labanték fb-oldalán is sokan panaszkodnak, hála istennek, hogy nem tudják kikerülni az oltást, jön a bírság bírság hátán, és a végén végül megkapja az oltást a gyerek. Én nem tudok arról, hogy jelentősen nőtt volna az oltásmegtagadók száma annyira, hogy az veszélyeztetné jelentősen a közegészséget. Labant mondott ilyesmit, de ismerve szavainak valóságtartalmát, ez inkább az ellenkezőjére bizonyíték.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.07.01. 20:42

Ki viszi el Labant Csabanak Vaccinations Are Safe And Don't Cause Autism, Finds Another Study, So What Could Be The Cause?
By Samantha Olson | Jul 1, 2014 11:10 AM EDT
http://www.medicaldaily.com/vaccination ... use-290794

Study finds vaccine side effects rare, outweighed by immunization benefits.
http://www.usatoday.com/story/news/nati ... /11779521/


Review Article
Safety of Vaccines Used for Routine Immunization of US Children: A Systematic Review
http://pediatrics.aappublications.org/c ... f2c608a306
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.09.12. 21:42

OFF
ha ezt Labant Csaba felfedezi
/OFF Elnézést!
Re-analysis of clinical trial data can change conclusions, say Stanford researchers
As many as one-third of previously published randomized clinical trials could be re-analyzed in ways that modify the conclusions of how many or what types of patients need to be treated, according to a new study by researchers at the Stanford University School of Medicine....
http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 090414.php
https://twitter.com/search?f=realtime&q ... C&src=typd
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... feedburner
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.09.30. 19:33

Mostanában egyre több újság és műsor foglalkozik azzal, hogy az oltások ne legyenek kötelezőek és hogy a szülő dönthessen arról, hogy gyerekének beadat-e egy oltást vagy sem. Számomra olyan a laikusok döntési joga az oltásról, mintha a pilóta az utasokat szavaztatná arról, hogy hány fokos szögben döntse a gépet egy manőverkor, és ha ettől lezuhannak ,hát úgy jártak, de legalább demokratikusak voltak.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2014.09.30. 19:53

Oltási naptár 2014.
http://www.vacsatc.hu/?Olt%E1si-napt%E1r-2013&pid=28
Ezek lennének a 'veszélyes' oltások(!) :facepalm:
Az oltóanyagok csoportosítása betegség szerint:
http://www.vacsatc.hu/?Oltoanyagok-csop ... int&pid=73
A védőoltásokról közérthetően:
http://www.vacsatc.hu/?A-vedooltasokrol ... oen&pid=90
0 x

Válasz küldése