Oltások és a globális egészség

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.09. 20:59

@Popula(c)tion (53733):
Ami a dolog jogi részét illeti, azon lehet vitatkozni. Tény, hogy a fejlett nyugati demokráciák többségében nem kötelezőek a védőoltások.
De sajnos pont most lenne a legrosszabb ötlet megszüntetni a kötelezőségét, amikor ilyen Labant-féle őrültek hülyítik a népet és egyre többen tagadják meg az oltást.

Ettől eltekintve a szkeptikusoknak inkább a dolog tudományos részével kell foglalkozniuk. A jogi része a politikusok és a jogászok dolga.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.09. 21:31

@Szilágyi András (53747): De tudományos érvekkel nehezen tudsz küzdeni tudáshiányos hazudozókkal. :cry: Nyilván a meggyőzésnek itt is a "nem elkötelezettek" felé kéne szólnia. De mint látható egy L.Cs. érvei erősebbek a HírTV-n mint az Országos Tisztifőorvosi Hivatal Járványügyi Főosztályának vezetőjéé. Aki mellesleg még a "szabadság ellensége" is lett a riport végére. :facepalm:
Mondjuk Ócsai doktornak nem ártana egy kis kommunikációs továbbképzés, helyenként elég furcsán jöttek ki a mondatai. Az meg megint más kérdés, hogy normálisan nem az a feladata, hogy háborodottakkal vitázzon... Labant meg előadó, szokta a színpadot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.09. 21:56

Már dícsérik agyba-főbe Labantot a hívei a facebookon. Ócsait Mengelének nevezik...
0 x


Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.09. 22:35

@Szilágyi András (53758): Megnéztem, azt mondja, HiB oltás után rosszul lett, kómába esett és meghalt szerencsétlen Meningococcus okozta meningitisben. Szörnyű az eset, de a meningococcus lappangási ideje 2-10 nap (nem fél óra). Másrészt ha fertőzött lett volna az oltóanyag, mint ahogy a műsorvezető sugalja, akkor gondolom nem csak egy esetben történik tragédia.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 01:16

Labant ma is letiltott egy embert a facebookon, aki vitatkozni merészelt vele.

Tényleg sokkal hatásosabb, mint a Nebáncsvirág egyesület. És ezt azáltal éri el, hogy sokkal hülyébb. Minél ordítóbb hülyeséget állítasz, annál több hívet tudsz szerezni az állításaidnak.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 01:35

Itt van a valódi ok, miért nem jó az oltás (facebookos hozzászóló):
a szívembe hasít az az érzés, amit ezek a frissen leszületett fénylények éreznek, amikor egy durva, anyagi, a testükkel nem rezonáló oltást kapnak!
A gyerekek frissen leszületett fénylények, az oltás durva, anyagi, és nem rezonál a testükkel.
0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.12. 02:51

van pár jó ismerősöm akik nem oltatták be a gyereküket egyetlen vakcinával sem
eredmény: nem betegek a gyerekeik, a "szokásos" gyerekkori betegségeket nem kapják el

Elgondolkodtató....

hadd idézzek néhány amerikai adatot a Tamiflu nevű influenza elleni oltásról:

Iin March 2009 the Baltimore Sun reported:

“More than 98% of one of the influenza A viruses circulating this winter is now resistant to the antiviral drug Tamiflu®, up from less than 1% just two years ago, according to a study in The Journal of the American Medical Association.”

And the Associated Press reported in December 2008 that:

“Early tests indicate that 49 of 50 samples of the main flu virus circulating were resistant to Tamiflu®!”


A legújabb hír ezzel kapcsolatosan:
http://www.pacificfreepress.com/news/1/ ... ering.html
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.12. 08:03

@csikungmester (53831):
Elgondolkodtató....
Ennél csak az elgondolkodtatóbb, hogy te is csak kivételszámba menő eseteket keresel, és ebből vonsz le téves következtetést. Vajon félsz a világ összetettségétől, vagy mi indít arra, hogy tartózkodj az érme minden oldalának megismerésétől?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.09.12. 08:09

@csikungmester (53831):

A tamiflu nem influenza elleni oltás (vakcina), hanem a már meglévő influenza kezelésére ajánlott szer, így amit írsz az teljes mértékben irreleváns az oltások tekintetében.

Ha sok a Tamiflu-ra rezisztens influenzatörzs, az nyilván rossz a Tamiflu gyártóinak, mert onnantól kezdve nehezen tudják eladni a terméküket. Téged ez meg nem érint, hacsak nem halmoztál fel otthon nagyobb mennyiségű Tamiflu-t, amiről most kiderült, hogy mégse olyan hatásos, mint gondolták.

A "legújabb fejleményed" pedig valójában több mint 3 éves:
http://www.independent.co.uk/life-style ... 70644.html
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.12. 10:25

@csikungmester (53831):

"nem betegek a gyerekeik, a "szokásos" gyerekkori betegségeket nem kapják el"

Nincs kitől elkapják, mivel a nagy többség be van oltva.

A járványos gyermekbénulásról hallottál már?
Szerinted hogyan sikerült visszaszorítani?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.12. 10:31

@csikungmester (53831):

Olvasd már el, légy szíves, és utána mondd el, mi a bajod így 2012-ben,a Marsra szállás évében, a gyermekhalálozást csökkentő oltásokkal!

/Eszem-faszom megáll, amikor titeket olvaslak!/

http://www.vital.hu/themes/history/history6.htm
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.12. 10:50

@csikungmester (53831): Nekem egy ismerősöm sem halt meg eddig repülőgép-szerencsétlenségben, sőt senkivel sem késett 1/2 óránál többet a repülő. Tehát akkor mi értelme van a biztonsági előírásoknak? Feleslegesen húzzák vele az időt, meg vegzálják az utasokat. Tök feleslegesek! Elgondolkodtató...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.12. 11:24

@Szilágyi András (53829): Nem csak ezzel van a baj, hanem azzal is, hogy:
Szia Vaskalapos!

Én nem akarok vitatkozni veled, csak leírom, nekem miért hátborzongató, hogy egy embrió szöveteit használják. Szerintem az emberi szellem maga teremti meg a saját testét, amibe aztán beleköltözik, és amiből aztán a test halála után kiköltözik. Szerintem az ember nem anyagi része akkor tud maradéktalanul, teljesen elszakadni az anyagi világból, ha a saját anyagi teremtése nem él.

Ezt a szerencsétlen embriót évtizedek óta itt tartják az anyagi világban azáltal, hogy bizonyos szövetét életben tartják, szaporítják. Szerintem ez a szellem évtizedek óta átérzi azt a fájdalmat, amit az oltások során átél a csecsemő és átéli a következmények fájdalmát, legyen az testi vagy lelki, erősebben, mint maga az áldozat, hiszen neki nincs teste, anyja, aki/ami tompítja, lassítja a sérülés átélését. Remélem ez a szerencsétlen, segítségre szoruló szellem, aki egy borzalmas sátáni fegyverarzenál egyik áldozata, maga is a saját életének következményeit nyögi, legyen akár az az ember, aki Jenner néven az oltások kitalálója volt Angliában, vagy más tömeggyilkos. Az elöbbi mielőtt beismerte álláspontja hamisságát, két gyermekét ölte meg vele.

Ez a szellem, akit szánok és kinzásához nem járulok hozzá, bizonyára ha testileg nincs is jelen a babában, de mint energia ott van, hiszen testi szövetével hozzájárult az oltóanyag létrehozásához. Ezzel az alacsony rezgésű energiájával meg kell küzdenie az érintett beoltottnak (leginkább az anya energiaállapotának, hiszen ő még akkor ebből él), miközben az lenne a feladata, hogy a fény, a magasabb energiák felöl gyüjtsön tápláló erőket. Én így látom. Köszönöm, hogy válaszodra reagálva kifejthettem álláspontomat.
( http://antalvali.com/hirek/vedooltas_ig ... ment-81003 ) Az egész egy marhaság, de legjobban az tetszik benne, hogy az oltóanyag beadásakor a gyerek által érzett tűszúrás fájdalma is hirtelen akár több 1000km-t is elmászik és felhalmozódia az eredeti szövettenyészetben. :facepalm:
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2013.02.12. 08:20

Ma reggeli Mokka (tv2) 8:09
Dr. Berencsi György, virológus szerint a magyar oltóanyag igazi hungarikum, mert 33x kevesebb mérgezőanyag van benne, mint a külföldi vakcinákban, méghozzá azért, mert kézzel készítik(!). Így sokkal tisztább és hatékonyabb szerinte.

Egy kérdésem lenne tisztelettel: wtf?
0 x

gybencsko
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.03.04. 10:36

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: gybencsko » 2013.08.13. 17:12

http://talita.hu/index.php?option=com_c ... &Itemid=64

Annak, aki szeretne egy kicsit Ébert Jenővel és egy másik homeopata orvossal eszmét cserélni az influenzaoltásról. Azért érdemes lenne jelen lennie néhány oltáspárti hangnak is...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.13. 17:38

@gybencsko (71041): remenytelen.
Kisebbik lányom kérdezte nemrég, látva az óriásplakát-kampányt: „Anyu, te nem oltatsz be engem és a nővéremet HPV ellen?” „Nem, mert a HPV-t lehet szűrni. Ha HPV-fertőzésed lesz, homeopátiás szerrel meggyógyítható. Én is így gyógyultam ki belőle.” Magam ugyanis használom a homeopátiát, semmilyen tudományos vagy vallási aggályom nincs vele szemben. Mellette szól az összes tudománytörténeti ismeretem, ráadásul tizenhat éve bizonyítja jó hatásait a családban.
Milyen bosszantó lehet ez a válasz azok számára, akiknek érdekük, hogy minél több oltóanyagot megvegyenek az emberek!
0 x

aki vagyok
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.14. 11:40

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: aki vagyok » 2013.09.14. 11:59

A kötelező védőoltások között is van olyan, amit át kéne gondolni.
Olyan is van, ami megbetegedési veszély esetén kötelező, ezeket meg is hagynám. Meg a munkaköriket (Hepa-A csatornamunkásnál, aki valóban ott dolgozik, de aki csat.műveknél irodista, annak mi a fenének?).
A szabadon választottnál viszont megnézném, minek, miért reklámozzák.
A babás családokat nagyon be tudják indítani, h a terméket eladják. Olykor más haszna nincs is az oltásnak, sajnos, csak a pénz....
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.14. 12:48

@aki vagyok (71606):
Olykor más haszna nincs is az oltásnak, sajnos, csak a pénz....
Melyikre gondolsz. vagy mikor van az olykor?
A kötelező védőoltások között is van olyan, amit át kéne gondolni.
Gondolkodjunk rajta egyutt, itt, nyilvanosan. Atgondolni a dolgokat sohasem art. Mondjad, melyiket kene atgondolni, es te mit gondolsz!

Meg a munkaköriket (Hepa-A csatornamunkásnál, aki valóban ott dolgozik, de aki csat.műveknél irodista, annak mi a fenének?).
1. mert ugyanabban az ebedlobe etkezik, es ugyanabban az oltozoben oltozik, ahor a csatornamunkas.
2. a ceg jogi felelosseget csokkenteni: ha az irodista barhonnan osszeszed egy majgyulladast, perelni fogja a ceget, karteritesert

3. nem vagyok csatornamunkas, megis kertem hepatitis-A es B elleni oltasokat: elofordul, hogy olyan videkre turistaskodiok, ahol ezek gyakoribbak
0 x

aki vagyok
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.14. 11:40

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: aki vagyok » 2013.09.14. 13:08

ennyi
objektív vagyok, szakmám, és a tanultak ellenére (úgy érzem, azért időnként igyekeztek hülyíteni, tanultam, levontam a konzekvenciákat.én tudom mit miért gondolok, de az ismeretlen olvasó eldöntheti, h hazudok, v futamos vok, vagy bosszút akarok állni vkin, mert megsértődtem, ezekkel szoktak manipulálni)
Ne haragudj, én MOST, nem csatolok hosszú tudományos idézeteket (mert nincs időm), de van arcom a fentebbiek ellenére is kijelenteni, hogy van olyan kötelező védőoltás, ami teljesen felesleges (pl. mumpsz, rubeola, HiB), mert évtizedek óta nem volt járvány.
Van olyan-ez magánvélemény- amit annak ellenére beadatnék a gyerekemnek, h évtizedek óta nem volt járvány (pl. gyermekbénulás, TBC).Ezeket azért adatnám be, mert a gyermekbénulás elleni élethosszig véd. A TBC elleniről sokat olvastam, de bizonytalanul csak azt állíthatom, viszonylag sokáig.
Tudom, mi van benne.
Abszolút fölöslegesnek tartok azonban egy ajánlott varicella-bárányhimlő elleni vakcinát-akkor is, ha tudom, h mi a szövődménye-, rota elleni vakcinát, fertőző agyhártyagyulladás elleni vakcinát- az A és C altípus ellen van oltás, nálunk meg a B fordul elő. Az ellen meg nem nálunk, máshol sincs oltás.
Ez biznisz. Ami kell, kell.
Ezzel ellehet adni az összes többit.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.14. 14:39

@aki vagyok (71608):
Ne haragudj, én MOST, nem csatolok
Nem haragszom, hogy MOST nem csatolsz. ;-) A velemenyed erdekelt.
teljesen felesleges (pl. mumpsz, rubeola, HiB), mert évtizedek óta nem volt járvány.
Van olyan-ez magánvélemény- amit annak ellenére beadatnék a gyerekemnek, h évtizedek óta nem volt járvány (pl. gyermekbénulás, TBC)
Nem gondolod, epp azert nem volt jarvany, mert oltanak ellene, es ha senki nem kap oltast, akkor ujbol lesz jarvany?
Miert mered ketfele mercevel a gyermekbenulast es a mumpszot?

Erdekes, ha valami, hat a TBC elleni oltas az ami szerintem ketseges (en oltva vagyok, de itt ahol elek nem oltanak ellene, es az oltas miatti immunreakciot egy itteni orvos a betegseg bizonyitekakent ertelmezi).
Ugyanakkor itt oltanak a mumpsz, rubeola es hepatitisz ellen.
Tudom, mi van benne.
Mi van benne?
Abszolút fölöslegesnek tartok azonban egy ajánlott varicella-bárányhimlő elleni vakcinát-akkor is, ha tudom, h mi a szövődménye-
Ugy erted, a betegseg lehetseges szovodmenye?

Uzlet: mennyibe kerul egy oltas? Mennyibe kerul a betegseg miatt kiesett munkaido?

Iff felenk egy influenza elleni oltas $10-$30 kozotti aron vasarolhato a szabad piacon (ha nincs eu biztositasod, ha van, akkor termeszetesen ingyenes).
Ugyanitt a minimalber $ 7.25, azaz kevesebb, mint 5 oranyi minimumberbol megvasarolhato a legdragabb oltas is. Ha megbetegszel, akkor atlagban 5 munkanapot (40 munkaora) veszitesz... tehat minimalberen levok eseten is 8x olcsobb az oltas, mint a betegseg, ha valaki tobbet keres, mint a minimalber, akkor az arany meg jobb.

Igen, uzlet. Ahogy a lakas vagy autobiztositas is az.
0 x

aki vagyok
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.14. 11:40

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: aki vagyok » 2013.09.18. 18:14

Biztos, hogy igazad van
De sajnos nekem is
Nálunk nem "szokás" jelenteni az oltási reakciót, sem az oltási szövődményt.
Ezért aztán minden nagyon jól működik.
Nem tudok neked reprezentatív mintán végrehajtott felmérésekből született eredményeket produkálni, hogy miért
(csak mert itt még mindenki fél mindenkitől és mindentől)
De elgondolkodtató, hogy van olyan oltás, amit 60,v. 38 éve vezettek be, és még mindig nem sikerült kideríteni, hogy az az oltóanyag mennyi időre ad védettséget.Semmi vizsgálat, semmi reprezentatív minta, semmi statisztika. Úgy van és kész, higgyed ember. Nekem ez szakemberként hiányzik.
Kapsz majd külföldi tanulmányokat, ha szeretnél.
Persze sokan azzal magyarázzák, azért nincs járvány, mert magas az átoltottság.
Azon kívül, ha nem tudom mennyi a védettség ideje, mert azt nem vizsgáljuk jóegynéhány oltásnál, akkor nem ringatom-e magam valami biztonságos kényszerképzetbe magam?
És a higiéne nem fejlődött? A védőeszközök alkalmazása nem segít?
Ezekkel nem lehet oltásokat kivédeni?
Nem vagyok oltásellenes, csak átgondolnám, mi kötelező és kinek.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.18. 18:36

@aki vagyok (71668):
Biztos, hogy igazad van
De sajnos nekem is
Es az is igaz, hogy mindkettonknek egyszerre nem lehet igaza. ;-)
Nálunk nem "szokás" jelenteni az oltási reakciót, sem az oltási szövődményt.
Ezért aztán minden nagyon jól működik.
Mashol viszont igen.
Nem tudok neked reprezentatív mintán végrehajtott felmérésekből született eredményeket produkálni, hogy miért
(csak mert itt még mindenki fél mindenkitől és mindentől)
Akkor mire alapozod a velemenyed?
De elgondolkodtató, hogy van olyan oltás, amit 60,v. 38 éve vezettek be, és még mindig nem sikerült kideríteni, hogy az az oltóanyag mennyi időre ad védettséget.Semmi vizsgálat, semmi reprezentatív minta, semmi statisztika. Úgy van és kész, higgyed ember.


Mit kene higgyel, ha egyszer nem lehet tudni, szerinted nem sikerult kideriteni?
Konkretan melyik oltas(ok)ra gondolsz itt?

Kapsz majd külföldi tanulmányokat, ha szeretnél.
?
Persze sokan azzal magyarázzák, azért nincs járvány, mert magas az átoltottság.
Van benne valami.
Azon kívül, ha nem tudom mennyi a védettség ideje, mert azt nem vizsgáljuk jóegynéhány oltásnál, akkor nem ringatom-e magam valami biztonságos kényszerképzetbe magam?
"Szakemberkent" hogyan vizsgalnad a vedettseg idejet? Mi az amit hianyolsz?
És a higiéne nem fejlődött?
de igen
A védőeszközök alkalmazása nem segít?
Milyen vedoeszkozre gondolsz?
Ezekkel nem lehet oltásokat kivédeni?
nem
Nem vagyok oltásellenes, csak átgondolnám, mi kötelező és kinek.
Gondold, es haeredmenyre jutsz, ird le, indokold, nyiss rola vitat. Lehet, hogy igazad van, es meggyozod a donteshozokat.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.09.19. 20:40

Akár az AV topicba is mehetne, de ide jobban illik:
http://antalvali.com/hirek/sokkolo-tanu ... okrol.html

"Eredetije" itt:
http://www.youtube.com/watch?v=gGG7fh4_2a0
Ami miatt előhozom, az a videó leírásában szereplő szöveg:
...Előre szeretném jelezni, hogy a negatív kommentek eltávolításra kerülnek. A védőoltások mellett érvelőknek megadatik, hogy érvelniük sem kell, mert a dolgok pontosan úgy vannak, ahogyan ők azt előnyben részesítik. Ez a videó viszont azért szerepel itt magyar nyelven, mert úgy érzem mindenkinek szükséges lenne végignézni, de legalább 5:30 környékén belehallgatni, és leborulni azok előtt a szülők előtt, akik - más választásuk nem lévén - feláldozzák, feláldozták e harcnak a gyermekeiket. Köszönettel tartozunk minden gyermeknek, aki az oltás körüli harcban megbetegszik vagy életét veszti, hogy nekünk megadassék az a luxus, hogy saját tempójában nyílhasson a szemünk! Hogy amikor készen állunk az Ő áldozatuknak köszönhetően majd tisztábban láthassunk mi is.
:facepalm:
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.09.25. 13:37

Mi a véleményetek erröl :
http://casereports.bmj.com/content/2012 ... 9.abstract
egyesek ugy értelmezik hogy a védöoltás okozta a rákot ...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.25. 14:03

@csbened (71719): Felreertik.
Ez egy olyan eset, ahol egy fiatal lanynak papillomavirus elleni oltas (a papillomavirus az ami rakot okoz) leallt a menstruacioja.
A menstruacios ciklusok ido elotti leallasa ismert volt korabban is, es az oka az esetek 90 szazalekeban ismeretlen.

El tudok kepzelni egy olyan magyarazatot ebben az esetben, hogy az oltas idejen a petefeszke mar papillomavirus fertozott volt, es az oltas utan letrejovo immunvalasz magtamadta a fertozott petefeszket (a papillomavirus beepul sejt orokitoanyagaba).

De ez csak egy feltetelezes, az is lehet, hogy veletlen idobeli egybeeses volt.
Mindenesetre felkerult a leheteges mellekhatasok listajara. Ez igy mukodik.

Ebbol ki es hogyan kovetkeztet vedooltas es rak kozotti kapcsolatra? Hol hallottal, olvastal ilyet?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.09.25. 14:04

@csbened (71719): Könnyen lehet, ráadásul ez azt is megmagyarázza, miért nem létezik a rák ott, ahol nincsenek védőoltások. Ja, de van ott is. :facepalm:
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.09.25. 15:09

@ennyi (71720):
Bocs, részben én értettem félre, az eredeti cikkben csak megemliti a rákot.
Tehát akkor meddőséget okozott. Sajnos a cikkböl nem derül ki ez akkor egyedi eset volt-e, ha igen mennyire volt alátámasztva hogy az oltás okozta (nekem az jött át, hogy nem volt)
Látható hogy az adatok elérhetövé tétel kulcsfontosságu lehet.
Facebookról szedtem ami a naturahirek.huról szedi, ami végül elvezett a cikkhez,
de ott meg nemvoltak adatok csak abstract (ami akár téves is lehet)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.25. 16:30

@csbened (71722):
- nem volt egyaltalan alatamasztva az oki kapcsolat, idobeni egymasutanisag
- egyedi eset, nem altalanos
- a naturalnews-ban nagy valoszinuseggel Labant Csaba zenesz es enekes a szerzo, aki tudatosan es folyamatosan felreertelmezi a hireket, oltasellenes maniajat alatamasztando (ha a naturalnews-on olvasol valamit, igen jo esellyel annak pontosan az ellentete az igazsag)
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.09.26. 07:35

Irtam a szerzőnek (kiváncsi voltam a számokra) , ezt irta válaszként (és a cikket )
There is no known prevalence of idiopathic premature menopause in very early teens.
This adverse event (notified adverse events do not signify causation but provide a statistical database from which to address/plan further research) prompted enquiry into pre-clinical rodent toxicological studies and found no ovarian histology report available.
Rodent toxicology studies inform subsequent clinical studies.
This article identifies absent research and makes no causation claims- see attached.
Azaz : nincs hatás, az adott esetben is csak felmerült mint késöbb kizárandó ok az oltás.
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.10.01. 19:28

Ha valaki a védőoltás kutatási alátámasztását kéri, akkor hol és hogyan érdemes keresgélni ?
Pl. H1N1 védőoltással elvégzett kisérleti eredmények hol találhatók ?
Vagy a méhnyakrák elleni ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.01. 19:53

0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.10.01. 19:57

@mimindannyian (71827):
Ez egész jó :) köszönöm, pont ez kellett :)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.13. 14:26

OFF
MODERÁTOROKNAK: nem lehet megoldani, hogy az OKÉSz-topic nem odavalónak ítélt hozzászólásait ide átrakjátok, hogy itt folytathassuk? (Aztán pár nap múlva azt a topicot újra kinyitnátok...)
/OFF Elnézést!
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 14:37

@Tuttisuu (72197): Mikor a felelősséget rám hárították én se adattam be a HPV-re a saját egészséges gyerekemnek ....visszaléptem. S visszagondolva azért mert az amit megtudhattam róla így netten keresztül az elrettentet.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.13. 14:38

@Tuttisuu (72197): De meg lehet, de lusta vagyok hozzá.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 14:42

@Tuttisuu (72197): Idézet:
Idézet:
@Tuttisuu (72179): Gondolom ugyanezen elv miatt minden más orvosi beavatkozást is elvetnek (vakbélműtét, újraélesztés, fájdalomcsillapítók). Sőt fát sem vágnak ki, hiszen az "oda lett teremtve".

Amiért nem ők a felelősök azt nem vetik el. Majd ha nálatok se lesznek kötelezők akkor megérted mi történik ... s reménykedj hogy ez ott nem következik be.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sárkánycsont 2013.10.13. 12:36-kor.
Már miért ne lennének ők a felelősök, ha egy védekezési módot direkt nem vesznek igénybe? Ha direkt nem kötöm be a biztonsági övet az pl. kinek a felelőssége?
Reménykedem, hogy legalább ebben képes lesz a józan ész győzedelmeskedni Mo-on.


Azért nem lesznek felelősek mert az ők tudatukban az oltás csak egy immunrendszer sokkoló ami még ráadásul megfertőzhet és nem egy védőrendszer .
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.13. 14:52

@sárkánycsont (72198):
@Tuttisuu (72197): Mikor a felelősséget rám hárították én se adattam be a HPV-re a saját egészséges gyerekemnek ....visszaléptem. S visszagondolva azért mert az amit megtudhattam róla így netten keresztül az elrettentet.
Mi volt ami ennyire megijesztett?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.13. 14:52

0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.10.13. 15:02

@Szilágyi András (72199):
De meg lehet, de lusta vagyok hozzá.
OFF
akar rola beszelni ?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.13. 15:02

@sárkánycsont (72201):
Azért nem lesznek felelősek mert az ők tudatukban az oltás csak egy immunrendszer sokkoló ami még ráadásul megfertőzhet és nem egy védőrendszer .
(Oks, az eredetit kicsit félreértettem, tehát most nem a saját nevedben érvelsz, hanem a védőoltásokat ellenzők gondolkodását próbálod megvilágítani.)
Ezzel tisztában vagyok, elég sok antivacc cikket/hozzászólást/filmet láttam már. De gondolom abban egyetértünk, hogy attól, hogy ők így gondolják még nem lesz feltétlenül igazuk. Ahogyan azt már sokan sokhelyütt megállapították: most ott tartunk, hogy az oltások hatékonysága önmaguk "létét" veszélyezteti. 1,5-2 generáció felnőtt úgy Mo-on, hogy nem volt része komolyabb járványban.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 15:03

@Tuttisuu (72203): Az hogy az oltás 1-2 tulpinra jó míg van belőle több száz meg szűrhető időben vizsgálatokkal maga a betegség. Meg az hogy reklámozták naponta.
S köszönhető az idióta fájdalom csillapító reklámoknak amik lokálisnak kimondott hatásokról szólnak ....s ha utánaolvasol akkor csak agysejteket iktat ki ezért nincs fájdalomérzet. Meg az izomlazítók mik ugyancsak az agyra hatnak meg prosztata reklámok és bigyó szedése megelőzésre. Az ilyenek döntik romba a bizalmat.
S mivel arról az oltóanyagról valós infot nem találtam így passz.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 15:10

@Tuttisuu (72207): Egyszerű emberi gondolkodásmód. Miért adassak be bármit az egészséges gyerekemnek saját felelősségemre miközben nem tudok semmit arról amivel őt szúrni ohajtják?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.10.13. 15:21

@Szilágyi András (72199):
Akkor mi a francnak vagy moderátor? Ennyire nem vállalta más?
Pofám leszakad, hogy így kell képviselni a szkeptikusokat errefelé, aztán csodálkoztok, hogy népszerűbb az ezo....
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.13. 15:37

@Question (72212): Ne szemtelenkedj, mert kidoblak a francba.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 15:42

@Szilágyi András (72199): Visszaolvastam itt is ..... :shock: ....ez is Labantról szól . :mrgreen: S akkor meg minek cuccolunk egyikből a másikba?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.10.13. 15:46

 **MODERÁLVA** @Szilágyi András (72215):
Ez nem válasz a kérdésre, csak felvet még hármat:
1, Ilyenkor kinek képzeled magad?
2, Mit gondolsz, mekkora lelki törést okozna nekem, ha nem jöhetnék ide többet?
3, Téged is zavar az alkalmatlanságod?

Szerintem inkább válaszolj a kérdésekre (vagy egy részükre legalább), mint hogy még egyszer bizonyítsd, teljesen elhibázott elvek mentén próbálsz itt moderátorként tetszelegni.[/moder]
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.13. 15:49

@sárkánycsont (72216): Nem arról szól, egyébként neked nem az a dolgod, hogy vitasd a moderátori felszólítást, hanem hogy teljesítsd.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.10.13. 15:58

 **MODERÁLVA** @Szilágyi András (72218):
Nagy szereptévesztésben vagy, nekem ez egyáltalán nem dolgom. És ha nem a felhasználó kérdőjelezheti meg a moderátort, akkor ki?
Fogsz válaszolni érdemben is, vagy próbálod még védeni tekintélyed pislákoló tüzét?[/moder]
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Oltások és a globális egészség

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.10.13. 16:13

@Question (72219):

OFF
Most komolyan Te kire vagy duhos igazabol ?
/OFF Elnézést!

OFF
ugye most nem fogtok egymasnak esni, mert berobbant antalvalifanok, meg egyszer hitt ugy maradt nickkel
nem sikerul mergertetni dolgokat ,
annak ellenere , hogy szembesitettetek Ot a tenyekkel .

/OFF Elnézést!
0 x

Válasz küldése