Mellékhatások a gyógyításban

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.18. 20:44

@sötétvödör (27130):
ez hülyeség
Nem. Ez egy retardált, beszűkült látókörű, titkokban és összeesküvésekben magyarázatot kereső, háborodott elme tévképzete.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.18. 21:01

@osamuka (27063):
NEM, hanem a törött, piszkos pengétől! ;)
HOLY MOTHER OF GOD!

Még szerencse, hogy nem ellenőriztél vagy száz-kétszáz ilyen esetet, mert akkor kellemetlenkedve kellett volna látnod, ahogy néhányan meghalnak az koszos kés miatt kapott fertőzéstől, illetve hogy nem is gyógyultak meg, csak megkapták a placebójukat a faith-healertől.

Nézd csak: http://www.worldlifeexpectancy.com/coun ... file/india

Ha egy kis agyad lenne, és utána néznél, akkor tudnád, hogy Indiában rendszeresen meghalnak az emberek tipikusan olyan betegségekben, amelyet a gonosz, mellékhatásokkal rád támadó gyógyszermaffia egy, az esetek 99.9%-ában teljesen ártalmatlan pirulával/injekcióval megoldana.

A vérmérgezés olyan gyakori náluk, hogy a 14-ek világranglistán. A többi 13 ország még babonásabb módszerekkel operálhat. Vagy ugyanígy, csak nincs a környéken egyetlen egy épelméjű orvos egy tetanusz oltással...

Nem tudom, ki képes alávetni magát egy ilyen operációnak. Ha felém egy kuruzsló közeledne egy rossz késsel, tuti, hogy megpróbálnám megcsapni, és nincs az a rendőr vagy bíró, aki elítélne érte...

Jézusom...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.18. 21:04

Sajnos azok akik vagy nem férnek hozzá a modern orvosi módszerekhez vagy azok akiknel ez a hitük,és inkább meghalnak mintsem bevegyenek egy gyógyszert.

Erre mondtam,hogy a halottak nem beszélnek
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.18. 21:18

OFF
Kedves Szkeptikusok!

Én csupán egy rövid ideje (kb. egy éve) olvasom a Szkeptikus blogot, hallottam a Társaságról, és csak nemrég regisztráltam a fórumra, és en block nem túl sok ideje vagyok benne ebben az internetes világban. Wmiki hülyeségeit követve jutottam ide, nem tudtam, hogy egy olyan csoportra találok, amellyel ennyire mélységesen egyetértek.

A legtöbb fórumtémát ma végigolvastam.

Szeretném ha tudnátok, hogy nekem erről fogalmam sem volt. Nem tudtam, hogy egyes emberek ilyen hülyék. Ezekben a hetekben, ahogy visszaböngésztem a témákat, a butaság, szűklátókörűség olyan mélységeibe ütköztem, amelyek létezéséről fogalmam sem volt. Most már tökéletesen értem, hogy hogyan lehet ilyen jól megélni a kuruzslásból, és miért nagyon jó és fontos, hogy legyen egy ilyen klub a világon.

Ugyanakkor őszinte elismerésem minden embernek, aki ezt már évek óta elviseli, kellenek hozzá idegek. Nem egyszer kellett abbahagynom az olvasást, annyira elszörnyedtem a teljesen értelmetlen és buta tartalomtól...
ON
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.18. 21:21

@stark (27138):

OFF:
Szeretnénk,ha te is beszállnál a vitába,és megosztanád velünk a gondolataidat.
Ha még senki nem üdvözölt akkor üdv köztünk!

ON
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.18. 21:24

@osamuka (27127):

A kisujjába több értelem szorult, mint beléd. És akkor lehet, hogy túloztam. De örömteli, hogy nézted a sorozatait, így legalább elmondhatod magadról, hogy néztél értelmes dolgokat is.
Értelmi szintedről pedig sokat elmond, hogy azt se látod, hogy amiben én hivatkoztam rá mindenképpen igaza volt, függetlenül attól, hogy mennyire nem látta a "lényeget".
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.18. 21:37

@sötétvödör (27130):
Majd megtudod! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.18. 21:39

@stark (27134):
Tulajdonképpen én is így gondolom, de a falusiak úgy várják az urdu gyógyítót, mint a messiást! ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.18. 21:41

@Zsolesz14 (27140):
Egy kicsit megviselt, de már kihevertem!
Honnan tudod, hogy mit tudok? Ide nem sokat tettem fel belőle! :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.18. 21:55

Az én szerény véleményem az, hogy aki mellékhatás nélküli gyógyulást ígér, az szinte biztosan csaló, vagy legalábbis végzetesen félrevezette más, vagy félrevezette magát. A betegség pontosan megfigyelhető jelenség, amely vegyi anyagokkal, illetve fizikai behatásokkal - pl.: egy kedves, maszkos ember steril kesztyűben, egy szikével - szépen megszüntethető, már amennyiben gyógyítható.

Továbbra is fenntartom - amit kifejtettem már a napokban - hogy ha a lelki állapottól, a hittől, vagy a meditációtól függene az egészségi állapotunk, akkor a harmadik világ országaiban nagyon sokáig élnének az emberek, míg mi csak fulladoznánk a méregben. Nem pedig a nyugat lenne egészségesebb, mint ahogy ténylegesen, a valóságban történik. Az, hogy a gyógyszernek, illetve az orvoslásnak lehet mellékhatása, és hogy ez kellemetlen, hát az annyira újdonság, mint hogy a hátbalövés rossz a közérzetnek. Aki ebből gyógyszerellenes félelemkampányt indít, az lehet hogy el kéne gondolkodjon azon, hogy nem-e fóbiás egy kicsit.

Gyuszi Contergan riogatása gyönyörű példája annak, hogy miért jobb a gyógyszer, mint a kuruzslás.

Ugyanis:

Hogy állítását bizonyítsa, egy 60 éves példához kellett nyúlnia. Nem igazán talált mait. Ez általában elég erősen feltételezi, hogy az állításával alapból baj van. Szinte bevallja, hogy alig van muníciója. Olyan, mintha felhívná a figyelmet Napóleon hódításainak veszélyességére, csak az nem zavarja, hogy közeben eltelt egy kis idő, a veszély kicsit elhalálozott egy szigeten.

Továbbá:

A józan érvelésre nem válaszolt inkább kikerülte és átugrotta a kérdések, Einsteinre hivatkozott - ami orvoslásos topicnál bukta, ezzel az erővel Rudolf Höss tanácsaira is hagyatkozhatnánk, mert ha már tehetséges volt népirtásban, akkor biztos tehetséges a népi orvoslás alapjaiban is - és úgy kerülgetett minden konkrét szembesítést állításai tarthatatlanságával, mint áruházi tolvaj a 360 fokos kamerát.

Valamint:

Érvei nagyrészt személyes élményekre támaszkodnak - akárcsak Osamukáé - amire én akár reagálhatnék azzal is, hogy nekem az orvoslás egyetlen mellékhatással szolgált, egy heggel a torkomban, azon kívül kutya bajom, tehát jó, úgy ahogy van, csak azért ennél azért szerencsére több eszem van.

Továbbá osztom azt a nézetet sok fórumozóval, hogy messziről bűzlik az, hogy az ún. alternatív készítmények messzire kerülnek minden olyan vizsgálatot, amelyen egy gyógyszernek át kell esnie, hogy használható legyen - ugye, hogy ne ismétlődjön meg a Contergan fiaskó, meg hasonló esetek.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.18. 21:58

@osamuka (27143):

Lehet mert nem nagyon kapnak más ellátást? Illetve egy kis babona is belejátszik... Az afrikai falvakban meg az ENSZ segélycsomagokat, és a TBC gyógyszereket várják, mint a messiást, azok mellett miért nem kardoskodik az ezo oldal?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.18. 22:23

@stark (27147):
Hát igen, szegény feketék, hullanak is mint ősszel a legyek! Lehet hogy azért, mert csak várják? :(
Egy doki egyszer azt mondta,( és én hiszek neki) hogy minden halál táplálék hiányra vezethető vissza! :o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára osamuka 2011.09.18. 22:29-kor.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.18. 22:26

@stark (27146):
"mellékhatás nélküli gyógyulást ígér," Az O2 víznek, a homeopátiás szereknek, nincsenek káros mellékhatásai!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.18. 22:37

@osamuka (27152):

Ebben egyetértünk, hiszen azoknak semmilyen hatása sincs. Na jó a víz oltja a szomjat, mint minden más víz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.18. 23:24

@osamuka (27151):
Egy doki egyszer azt mondta,( és én hiszek neki) hogy minden halál táplálék hiányra vezethető vissza!
Nagy marhaság. Az állítólagos doki egyszer beleolvashatna egy biológiakönyvbe is, de rád is rádférne, ha ilyeneket beeszel.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.19. 02:31

@osamuka (27152):

Ezt még a homeopaták se gondolják így:

Magas potenciák (C200-LM6) egyszeri bevételekor azonban előfordulhat, hogy primér rosszabbodás lép fel az egyénnél, a szerre jellemző heves tünet alakulhat k, pl. C1000 Aconitumnál heves szívdobogás magas pulzusszámmal, c1000 Sulfurnál égő érzettel járó hasmenés, c200 Aurumnál erős depressziós érzet, akár öngyilkossági szándék késztetésével.
...
Dr. Zarándi Ildikó
Igazgató
CEDH Hungária Homeopátiás Oktató szervezet
Belgyógyász, homeopátiás orvos
Bővebben ezt már próbáltuk megbeszélni de Gyuszi elillant a vita elől szokása szerint...
viewtopic.php?p=26036#p26036

Te tudsz r magyarázatot, hogy miért mondja a főhomeopata asszony, hogy van mellékhatása, ha egyszer nincs?:)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.19. 10:14

De hogy a tudomány képviselőjeként miért nem képesek az energiát mint rezgést elfogadni, az egyszerűen csak a lemaradásnak tudható be.
Hol van leírva ez az elmélet, amit el kellene fogadni? Hol van a szakirodalma? Mit jelent az, hogy az energiát, mint rezgést? Mi rezeg?
Majd ha ilyen és sok más alapvető kérdésre képesek válaszolni az energiagyógyászok, akkor lehet tárgyalni. De addig, amíg nulla bizonyítékuk van ezekre, addig valóban nevetség tárgyai lesznek.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.19. 10:50

@pounderstibbons (27169):

Végigolvasva a sok okos szkeptikus érvelését ismételten rájöttem, hogy alapjaiban nem értitek a homeopátia működését és az ilyen szereket használó betegekre tett hatást nevetségesnek tartjátok.

Én türelmes ember lévén - figyelembe sem veszem, hogy Ti egyfolytában pocskondiázzátok ezt a fantasztikus gyógymódot - röviden mégegyszer elmagyarázom Nektek a működési elveket:

1. A homeopátiának nincs szekundáris mellékhatása.
2. Mivel információs elvű gyógyításról van szó, logikus következtetésként információkat / rezgéseket kap a szervezet energetikai pályája és ott, ahol a megbetegedett szerv/testrész (tehát deformált rezgéstartományban működik) nem funkcionál jól, ill.. az életenergia (a kínaiak meridiánoknak nevezik) a bevitt rezgésekkel a leblokkolódott pontokat fokozatosan feloldódik és az optimális rezgéseken akapuló önszabályozás helyre állítódik.
3. Minden komoly biológiai különprogramot, ill. betegséget komoly lelki megrázkódtatás előz meg és a homeopátiás szerek célzottan vagy univerzálisan (mint a MOKSA ELIXÍR) ezeket fokozatosan feloldják.
4. Mivel a több évtizedeken keresztül homeopata körökben történt ás még mindig történő megfigyelések nagyon is relevánsak és minden homeopata szakember tud róluk (erről beszélt a homeopata főorvos asszony is), egyértelmű az a következtetés is, hogy a tudatallatinkban tárolt valamikor elszenvedett, de még feldolgozatlan lelki konfliktusokat a homeopata szerek hatására feloldódottnak tekinthetők. Csakhogy a energiablokkok feloldása által az időben visszafelé megjelenő, a tüneti kezelésekkel soha véglegesen ki nem gyógyított, de a tudatallatiban ott maradt betegségek megjelenése megriasztja az ezeket a műküdési mechanizmusokat nem ismerő beteget és a hoemapata szer mellékhatását értelemezi ezen jelenség alatt.
Figyelem!!!!!!!!
EZ NEM MELLÉKHATÁS, HANEM AZ EREDETI BETEGSÉG MANIFESZTÁLÓDÁSA A TESTBEN, AMELY A MEGOLDÁS UTÁNI SZAKASZ EPILEPTOID KRÍZISE!
Ezt kell megérteni az orvosoknak, hogy ne várja őket felkészületlenül a betegségek meleg szakaszában fellépő esetleges tünet vagy tünetegyüttes (nem minden betegségnél muszáj fellépnie), amely lehet esetleg fájdalmas és (magas) lázzal járó is.
Ilyenkor tombolják ki magukat a szervezetben jelenlévő, de az allopátiás gyógyszerekkel mindig elnyomott betegségek tünetei, majd fokozatosan lecsengve a szimptómák visszahúzódásával a szervezet teljesen megszabadul a betegségek okaitól

folyt. köv.

Áldás. békesség!
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.19. 11:02

@Zsolesz14 (27197):

Kedves Zsolesz!

Ha én - most a klasszikus mondásotokkal operálok - le vagyok maradva, akkor Te / Ti ezt a lemaradást szignifikánsan képviselitek.
De nem is olyan nagy ésszel és tanulmányozással lehet, hogy pár perc alatt bepótolhatjátok pl. Nikola Teslától a rezgésekről szóló elméletét és gyakorlatias kivitelezéseit:

http://teslaklub.hupont.hu/

Béke Veled!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.19. 11:14

@Gyuszi (27200):

Csak, hogy tisztázzuk. Az a link, amit adtál az annak az elméletnek a szakirodalma, amit szerintetek el kellene fogadnunk? És nem csak nekünk, hanem a tudományban úgy általában? Egyszerű igennel vagy nemmel válaszolj!
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.19. 12:47

@Zsolesz14 (27207):

Természetesen ezer számra tehetek fel linkeket a magasabb képzettségűek számára is, de ezt kimondottan a szkeptikus óvodásoknak szántam. :D
Néha nem árt ugyanis visszamenni az óvodába, ahol a gyerekek még őszinték és a szívükkel gondolkodnak...

Persze a megnyilvánulásaidból tudom, hogy Te már kijártad a kisdedóvót, ezért ha nem inged...akkor ne vedd magadra... ;)

Béke Veled!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.09.19. 13:01

@Gyuszi (27200): Bravó! Vegyen lila angyalka bilétát 3500 Ft-ért!
http://teslaklub.hupont.hu/2/medalok
Gondolom, már vettél vagy egy tucatot!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.19. 13:31

@Gyuszi (27218):

Rendben. Akkor ezek szerint ez az alapja az egész el nem fogadott elméletnek. Nézzük mit ír.
Az ibolyaszínű lapocskák pozitív energiát bocsátanak ki és hatással vannak a rájuk helyezett tárgyakra.
Mi az a pozitív energia? A fizikában az "energia" kifejezés egy rendszer munkavégző képességét jelenti. Nem valami önmagában is létező valamit, hanem egy tulajdonságot. Úgy tűnik, hogy az ezotériában az energiát teljesen más értelemben használják. Tehát nekik kéne definiálniuk, hogy mit értenek alatta. Ezt még az óvoda szinten meg kell tenni, mert nem lehet elméletet építeni egy definiálatlan fogalomra.
Másrészt milyen hatással vannak a rájuk helyezett tárgyakra? Mozgató? Lebegtető? Milyen mérésekkel és hol igazolták, hogy ez valóban így van?
A kibocsátott energia gyógyít, tisztít, és számos területen bír élettanilag pozitív hatással mind emberekre, mind állatokra egyaránt.
Megint egy olyan állítás, amire semmi bizonyítékot nem találni. Hogyan bizonyosodtak meg, hogy gyógyhatása van? Milyen gyógyhatása van? Milyen betegségek esetén használható és milyenek esetében nem? Hány százalékos a gyógyulási arány?
Tesla megértette, hogy a kozmikus szimfónia nem más, mint rezonancia, más néven rezgés.
A rezonancia és a rezgés nem azonos fogalmak. Ismét felteszem a már ezerszer feltett kérdést, mi rezeg? Továbbá elég nyilvánvaló, hogy a rezonancia kifejezés sem a fizikában megszokott értelmében szerepel itt. Lássuk a fizikában használt definíciót:
A rezonancia fizikai jelenség, mely gerjesztett rezgéseknél lép fel olyankor, ha a gerjesztés frekvenciája és a lengőrendszer szabadlengéseinek frekvenciája közel van egymáshoz.
(Forrás: wiki)

Ismét mondom: ha nem a megszokott értelemben használod ezt a szót, akkor definiálni kell, hogy te mit értesz alatta. Aztán lehet rá elméletet építeni.
Semmi nem létezik a Világegyetemben, aminek nincs harmonikus rezgése.
Mit értesz harmonikus rezgés alatt? Ismét nyilvánvaló, hogy nem a fizikából megszokott értelemben használod a harmonikus rezgés kifejezést. A fizikában harmonikus rezgések alatt olyan rezgéseket értenek, melyek időfüggését harmonikus függvényekkel lehet leírni. Ilyen függvény a szinusz vagy a koszinusz. (Forrás) Szóval ismét: ha nem a megszokott értelemben használod ezt a szót, akkor definiálni kell, hogy te mit értesz alatta. Aztán lehet rá elméletet építeni.
Ebből egyszerűen következik, hogy a harmonikus rezgés kifejezésnek semmi köze nincs a "harmónia" szóhoz.

Nos kedves Gyuszi, csak az első bekezdést olvastam el és már is ennyi probléma merült fel. Feleslegesnek érzem, hogy továbbhaladjak, hiszen nem lehet valamit megérteni, ha az ember az alapokat sem érti. Válaszolj a kérdéseimre, hogy megértsem az alapokat!
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.19. 20:20

@osamuka (27151):

A táplálékhiányra... :?: :?: :?: :?: (rendered speechless)

Most akkor ha átrepül a koponyámon egy 7,62-es puskagolyó közel hangsebességgel, akkor még véletlenül sem az agykárosodásba halok bele, hanem abba, hogy nem ettem meg a brokkolit?

Már elnézést...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.19. 20:23

Igyál Ecost vagy O2 vizet az segít :D
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.19. 20:28

@Gyuszi (27199):

A következő a probléma ezzel:

1. Ezek a fogalmak kitaláltak illetve nincs bebizonyítva, hogy ezek a dolgok tényleg léteznek: információs elvű gyógyítás, az életenergia, energiablokkok.

Ezeket csupán kitaláltátok, mivel magyarázzák a világképeteket. Olyan, mint amikor a gyereket holtan találták a bölcsőben a 8. században, és megmagyarázták, hogy biztos bejött este a striga, és kiszívta az életerejét. Aztán ezer évvel később kiderült, hogy nem, csak beteg volt.

2. A betegség nem a tudatalattidban van, nem az ujjlenyomatodban, vagy a lelkedben. Vírosuk, baktériumok, és környezeti behatások okozzák. Lehetnek lelki betegségek, amelynek fizikai megjelenése van - stresszhez köthető betegségek pl. - de nem a lelki baj az elsődleges gondja a betegségnek, és az AIDS-hez, a megfázáshoz, a rákhoz, vagy a Huntington cholerahoz például kurvára semmi köze... Pont.

Ez csak annak nem világos, aki lelki bajokat istápoló szereket árul...
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.09.19. 20:41

@stark (27281):
Az is érdekes ,hogy egyesek szerint a tudatalattiban lévő problémák okoznak gondokat. Szerintem meg ami már gondot okoz az ott van a tudatunkban.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.19. 20:53

@stark (27278): Erre igazán rájöhettél volna már magad is! Az sem tűnt fel, hogy a jómódú országokban mindenki örökéletű?
0 x


Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.20. 20:03

Sarah Parkinson (actress)

Age: 41
East Sussex, England


Died (untreated breast cancer)
September 23, 2003
When she was diagnosed with breast cancer, she was concerned that chemotherapy would prevent her from using IVF to start a family. Instead she used acupuncture, spiritual healing, homeopathy and Johrei to treat it.


Erről lököm a rizsát...aki nem érti,fordítsa le googleval

Gloria Thomas

Age: 9 months
Sydney, NSW, Australia


Died (untreated infection)
May 8, 2002
Gloria was diagnosed with eczema at four months. Her father, who taught and practiced homeopathy, treated her using that instead. She died of sepsis caused by broken skin due to her eczema

Az ekcéma alapból nem halálos betegség
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.20. 21:58

@sötétvödör (27416): A csupaszeretet gyuszi áldozatai. :cry: Gyuszi, egy cseppnyi lelkiismeret nem szorult beléd?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.20. 22:02

A hölgy apja gyakorló homeopata volt,de a lány meghalt a bőrfertőzések miatt.
Feltehetően nem sikerült rendesen beindítani a a lány öngyógyító képességét.
Igy lesz egy jól kezelhető betegségből halálos betegség.
Ja,osamuka szerint nincs halálos betegség...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.20. 22:05

@sötétvödör (27444):

Az öl meg, amit rosszul tudsz, ugyebár... vagyis ebben az esetben inkább csak az öl...
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.09.20. 22:06

@stark (27146):
Továbbra is fenntartom - amit kifejtettem már a napokban - hogy ha a lelki állapottól, a hittől, vagy a meditációtól függene az egészségi állapotunk,
pedig függ tőle .. ha nem függene, akkor nem kellene placebo tesztet csinálni és egy csomó pénzt meg lehetne spórolni.

a hit mellékhatása pedig a NOCEBO ..


és a témához:

"A gyógyszerek érzékszervi tulajdonságai
által kiváltott elvárások vizsgálata
- A nocebo-hatás háttértényezői"

http://pszichologia.phd.elte.hu/vedesek ... nc_phd.pdf
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.20. 22:50

0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.21. 04:45

@stark (27278):
Ha Neked a 7.62-s táplálék, ám legyen, de nem attól halsz meg, hogy kiment, hanem attól, hogy bement! :)
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.21. 09:03

@mimindannyian (27442):

Kedves mimindannyian!

Ha a lelkiismeretem nem égne magas fokon, akkor nemigen kutatnék olyasmi után, ami az iskolai orvostudomány átal kiképzett lelketlen orvosok hihetetlen profitéhségéről szól. Egy megrázó történetet láthatsz/láthattok, amelynek a végét csak az erős idegzetűeknek ajánlom.

http://www.youtube.com/watch?v=nh-z4COw ... ture=email

Kérdés: Ezek nem minősülnek a Te szemedben közvetlen gyilkosságnak?

Béke Veled!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.21. 09:21

@Gyuszi (27480):

Gyilkosságnak ugye tuti nem minősül, mert halott nélkül nehezen beszélhetünk erről. Esetleg kísérlet, lehetne, de a szülés megkezdésekor az orvos elállt a szándékától.

Ezt már osamuka belinkelte. Fenntartom, amit ott írtam.

viewtopic.php?f=3&t=408&p=26767&hilit=magzat#p26767
Szóval Isten megszabadította az abortuszt végző orvos gonosz mesterkedésétől, de a másik 999.999 magzatot meg nem.

Sajnálom a nőt, és megértem a dühét, de nem éppen egy kristálytiszta logika az övé. Dühös, mert nem volt egyetlen feminista szervezet sem, aki megvédte volna az anyjától/orvostól. Ugyanakkor hányan kifejezetten kérik az istenüket, hogy kímélje meg őket szenvedéstől, és valahogy mégsem történik semmi.
A spontán vetélések arányai is kb. 50%, mégsem azok ellen tiltakozik, valamint azzal sem foglalkozik, hogy mégis hova tennénk és mivel etetnénk-ruháznánk további baromi sok milliárd embert, ha azok megszülettek volna, és azoknak is lett volna gyerekük és így tovább...
7 és fél hónapos terhességnél pedig tudtommal csak az anya életének veszélyeztetésekor, vagy súlyosan sérült magzat esetében lehet abortuszt végezni.
De arra is kíváncsi lenék, hogy egy jólfelszerelt kórházi koraszülött osztály nélkül milyen esélyei lettek volna az életbenmaradásra.

Szegény nő nagyon dühös és ezt nagyon projektálja.
Pl. nem tudom mi mást tudna jelenteni, amikor a hirtelen felbukkanó anyja azt mondja neki, hogy "Hello, én vagyok az anyád!", az a reakciója, hogy "nem érdekel mit mondasz, a haragodat az összetörtségedet a dühödet nem kell figyelembe vennem", és hogy ő nem az ő lánya, hanem Jézus "kis hercegnője".

Persze, sok lány képzeli magát kiskorában hercegnőnek, de utána kinövik. Itt nem lehet egyértelműen megmondani, hogy a születése előtt is meglévő állapota, a koraszülés, vagy az abortuszkísérlet miatt állt meg a szellemi fejlődésben a hölgy.
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.21. 09:36

@pounderstibbons (27482):

Nos, most ezzel a bejegyzéseddel előttem nagyon leszerepeltél. :(
Olvasd vissza legalább, hogy miket írtál le.
De megnyugtatlak: egyszer Te is eltávozol innen...

Amúgy a hittel (első), biztos tudáson és tapasztalatokon alapuló meggyőződéssel (második) és a hazugságok nélküli színtiszta igazsággal (harmadik) kapcsolatos 3 lépcsőfok Balogh Béla előadásain elég gyakran hallható.
Ja, és az esszénus evangéliumot meg is lehet venni könyv formájában.

Béke Veled!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.21. 09:50

@Gyuszi (27487):
Nos, most ezzel a bejegyzéseddel előttem nagyon leszerepeltél. :(
Te tetszőleges kommenteddel leszerepelsz, de én meg is tudom mutatni, hogy hol tévedsz/hazudsz. Te meg csak minősítgetsz a levegőbe.
Kis különbség, nem?

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy micsoda fékeveszett hülyeség kell ahhoz, itt reagálj egy másik topikban írt kommentemre (így most már azt sem vehetem biztosra, hogy szerinted melyik kommentemmel szerepeltem le)

Az esszénus evangéliumból melyikre gondolsz?
Amit ez az ember szerkesztett?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Edmond_Bor ... %C3%A9kely

Egy újabb állítólagos(!) Sorbonne professzor, akinek a könyvein kívül (ugye abban bárki írhat bármit) egyetlen fellelhető publikációja sincs és az állítólagos munkaadó egyetemével kapcsolatosan sem fellelhető semmilyen adata?

És Balogh Béla ex-hídépítőmérnök(!) ugyan milyen forrásból veszi a 3 lépcsőfokot?

De nézzük a második lépcsőfokot, amire mintha nem tudna egyikőtök sem felvergődni.
, biztos tudáson és tapasztalatokon alapuló meggyőződéssel
Miféle biztos tudás az, hogy idézel Jézustól, de a forrását magad se tudod pontosan, hanem "talán az esszénus biblia"?
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.21. 11:27

@pounderstibbons (27489):

Kedves pounderstibbons!

Illusztrációként és rövid, de annál velősebb tananyagként szerintem nagyon is érthető és követendő lehet sokunk számára a megvilágosodáshoz vezető 3 lépcsőfokról szóló tanítás.

Nézd, a homeopátiát illetően valóban a 2. lépcsőfokon érzem magam, mert előlről-hátulról áttanulmányoztam a piacon kapható homeopátiás könyveket, részt vettem szemináriumokon és nem utolsósorban megtapasztaltam saját magamon, családtagjaimon és ismerőseimen a jótékony, azelőtt nekem is felfoghatalannak tűnő - csak a hittel alátámasztott - hatását!
No de nem mindjárt, ahogyan azt Ti szeretnétek látni, majd kippellengérezve megmutatni a nagyközönségnek :o , hanem több hónap elteltével...

Azonkívül elvégeztem a GNM tanfolyamot, megvettem a hozzá elkerülhetetlenül szükséges szervatlaszt és szinte minden ül a gyakorlatban is (itt nem szabad egyáltalán arra hivatkozni, hogy a GNM szerint gyógyított betegek meghaltak, hiszen ha szakavatott, a GNM által felálított természetes törvényszerűségeket is ismerő orvos van mellettük - mint mondjuk teszik azt Izraelben - akkor majdhogynem 100 %-ra sikeres a gyógyulás)
A célom a természettel összhangban élni, bár nem járok templomba, de az ezotéria tanai szerint minden élőlényt igyekszek tisztelni és szeretni.

Beismerem, hogy a harmadik lépcsőfok elérése a civilizált(?!) nyugati világban és értékrendszerben szinte lehetetlen.
Lehet, hogy csak Teréz anyához hasonló személyek képesek ezt elérni, akik elvonultak a közéletből és nincs rájuk befolyással a rengeteg hazugság, cselszövés, megvezetés, propaganda, reklám,a média és ilyen meg amolyan -izmus.

Béke Veled!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.21. 11:40

@Gyuszi (27500):

Megint nem mondtál semmi konkrétumot. 100%-os gyógyulás? Mutass bizonyítékot! Adatokat. Bármit. Komolyan azt hiszed, hogy egy hozzád hasonló csaló szavai érnek bármit is? Hol van az a 100%-nyi gyógyult? Én olyanokat látok, akik bíztak az új germán medicinában és meghaltak. Ezt pedig rendszeresen figyelmen kívül hagyod. Nem megfelelően kezelték őket? Miért, hogyan kellett volna kezelni? Milyen hibát vétettek a GNM-es pajtikáid? Tudod az orvostudományban ilyenkor publikálnak egy kritikát, amelyből aztán tanulni lehet. Ha szerinted vannak olyan GNM-esek akik rosszul gyógyítottak/gyógyítanak és ennek a következménye halál (!) lett, akkor miért nem teszel ez ellen? Miért nem mutatod meg ezeknek a GNM-eseknek, hogy hogyan kéne ténylegesen gyógyítani? Egyáltalán honnan tudod, hogy rosszul gyógyítottak? Bele se olvastál abba a rengeteg linkbe, amit a másik témában belinkeltem. Tessék ismét feltettem egy csomó kérdést, és számolom, hogy hányra fogsz válaszolni. Összesen 5 kérdést tettem most fel téma szerint. Kíváncsi leszek hány választ kapok rá.
És még mindig adós vagy a "nem elfogadott" energiamezős elmélettel kapcsolatos kérdéseimre a válaszokkal. Ott most összeszámoltam és 8 kérdést tettem fel. Várom a válaszokat.
Eddigi megválaszolt kérdéseid:
0/5
0/8
Vajon fog ez az arány javulni?
0 x

Avatar
Gyuszi
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2011.07.11. 12:18

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Gyuszi » 2011.09.21. 12:12

@Zsolesz14 (27502):

Már megbocsáss, de szerintem győződj meg Te is mindenről saját magad. Ez a legjobb és leghatékonyabb módszer a teljes meggyőződés érdekében.

Én nem vezetek klinikát és az én tapasztalataim alapján megszerzett meggyőződés neked semmit sem ér.

Esetleg menj el Izraelbe, mert ott - ha beengednek a bennfentesek az erre szakosodott klinikákra és hozzáférkőzhetsz az adatokhoz, ugyanis senkinek nem hajlandók kiadni - minden GNM-el kapcsolatos kérdésedre választ kaphatsz.

Sikeres utazást!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.09.21. 12:13

@Gyuszi (27506):

A Gyuszi által számomra megválaszolt kérdések száma továbbra is: 0/13.
Türelmesen várom, hogy változzon ez az arány.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.21. 14:12

@Gyuszi (27506):
ha beengednek a bennfentesek az erre szakosodott klinikákra és hozzáférkőzhetsz az adatokhoz, ugyanis senkinek nem hajlandók kiadni
Szoval te sem ismered az adatokat, csak hasrauteses alapon beszelsz a levegobe.
santakutya mar megint
Dicsertessek, mindorokke.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.21. 14:54

@Gyuszi (27506):

Már korábban linkeltem:
Study: Israel has among highest cancer survival rates in the West
61 in 100 Jewish male cancer patients and 67 in 100 Jewish females survive after a five-year recovery period.
http://www.vosizneias.com/65221/2010/10 ... cer-rates/
Szerinted a zsidók csak megtévesztésből közölnek 61-67/100 statisztikákat, vagy az állítólag titokban folytatott GNM csak erre képes?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.09.21. 18:36

@osamuka (27467):

Te tényleg nem érted, amit olvasol, igaz?
0 x

wmiki
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010.08.18. 21:58

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: wmiki » 2011.09.21. 20:37

OFF

Kedves Gyuszi, osamuka, Áramlat!

Én már egy ideje olvasom ezt a Szűklátókörű blogot, hallottam a Társaságról, és később regisztráltam a fórumra.

Szeretném, ha tudnátok, hogy erről nekem fogalmam volt. tudtam, hogy egyes emberek ilyen hülyék. A butaság, szűklátókörűség olyan mélységeibe ütköztem, amelyek létezéséről tudtam. Most már tökéletesen értem, hogy hogyan lehet ilyen jól megélni a hazudozásból. Azt állítva, hogy a tudomány nevű szekta mindent tud a világról, és kötelező elhinni a hittételeit. Amit nem tud, az nem létezik.

Ugyanakkor őszinte elismerésem nektek, akik ezt már évek óta elviselik, kellenek hozzá idegek.

Az a mocskolódás, fröcsögés, gyűlölködés, amit itt a társaság részéről kaptok, az még egy érzelmileg stabil embernek is sok lehet. Minden tiszteletem nektek, hogy még mindig válaszoltok nekik, amikor látható, hogy a legapróbb tény sem jut át szűklátókörűségük páncélján. Ehelyett több esetben megfigyelhető, hogy feltételezéseket kezelnek tényként.
ON
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.09.21. 20:49

hm,ezt akár vissza is írhatnám :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mellékhatások a gyógyításban

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.21. 21:09

@Gyuszi (27487): Bocs, de komolyan azzal érvelsz a hozzád hasonló kuruzslók okozta halálok mellett, hogy más gyilkos is van? Szégyelld magad!
0 x

Válasz küldése