Pulzáló mágnesterápia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.02.23. 12:08

@Emsike (64693):

A tényleg tömérdek felsorolt könyv és cikk közül számodra melyik a legmeggyőzőbb és miért?
Melyik elégíti a ki a placebo kontrollált duplavak kettősteszt követelményeit?
Honnan tudod, hogy nem csak placebo-hatása van?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.02.23. 12:17

@pounderstibbons (64697): Álnaivitás rulez! Erre sem fogsz választ kapni. Inkább moderáld ki az arcátlan reklámot.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.23. 14:20

@Emsike (64692):
Ott vannak tudományos cikkek is, de könyvekben is leírják hatásmechanizmusát, sajnos többnyire angolul vagy lengyelül. Ha valakit még érdekel részletesebben, szóljon.
Erdekelne, szolok.
Koszonom.
attól, hogy valaminek nem ismerjük a pontos hatásmechanizmusát (temérdek ilyen dolog van!!!), attól még tapasztalhatjuk a jótékony hatását
Ez igy van.

De vajon hogyan dolgoztak ki a keszuleket, ha nem ismerik a hatasmechanizmust? Milyen alapon valasztottak pont a magnest, pont az adott erossegu es frekvenciaju magnest...? Elgondolkoztato.

Ugye sokan vannak, akik azt mondjak, hogy orvosi kerdesekben csak a dupla vak probas, placebo kontrollalt kiserleteknek szabad hinni, amiket nem befolyasol sem abeteg varakozasa, sem az orvos elvarasa, sem a betegseg/allapot spontan, kezelestol fuggetlen valtozasa.

Bevallom, en egyetertek ezekkel.

Az idezett "szakirodalom" szerint keszulek elektronos ciklotronos rezonancival dolgozik. Sem a cikk iroja, sem az olvasoi nem ismerik a ciklotront?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ciklotron
A ciklotron olyan részecskegyorsító, amelyben töltött részecskék (például protonok, ionok) mágneses tér hatására spirális pályán haladnak belülről kifelé. Minden egyes körbefordulás során a váltóáram elektromos tere kétszer gyorsít a részecskén, egyre nagyobb sugarú körpályára juttatva azt.
Kép


A foldmagnesesseg szintjen mukodik, azt modulalja... nincs karos hatas, nem lehet tuladagolni... - ez ugye azt jelenti, hogy semmi hatasa nincs, mert egy orvosnak tudnia kene, hogy barmi, de barmi aminek valamilyen hatasa van, az tuladagolhato es karos is lehet.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.23. 15:04

@Emsike (64692):

Az adott linken az "szakirodalom" ez:
http://www.viofor.hu/Publikaciok/Korman ... cioval.pdf

Tessek elolvasni a modszert es utana kovetkezteteseket!

Azzal a modszerrel ilyen kovetkezteteseket NEM lehet levonni. A kovetkeztetesek: altudomanyos blabla...

felhaborito, vagy sirnivalo...
0 x

Emsike
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.23. 11:00

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Emsike » 2013.02.24. 13:15

1.Bocs, nem azt mondtam, hogy ennek a készüléknek nem ismerjük a hatásmechanizmusát, hanem csak úgy általában. De már látom, hogy ti tényleg csak a kekeckedés kedvéért irkáltok, ha valakit komolyan érdekel, nálam ingyen kipróbálhatja.

2.Reklámszöveg: szkeptikuskám, semmilyen anyagi érdekem nem fűződik hozzá (sajnos), hogy reklámozzam, ez nem fér bele a lelkiismeretembe. De úgy látom a tietekbe sok minden belefér. Az idézett tanulmány csak kivonat (sajnos), a teljesség igénye nélkül.

3. Azok a bizonyos dupla vak, placebokontrollos vizsgálatok sem olyanok, amilyennek hiszitek. És többnyire pár év múlva kiderül, hogy meghamisitották, mégsem volt kellő esetszám vagy épp az ellenkező hatást éri el a gyógyszer vagy módszer.

4. Mindent túl lehet adagolni - még a kételkedést is -, a magnetostimulációnak is megvan az ajánlott napi kezelési ideje.
0 x

Emsike
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.23. 11:00

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Emsike » 2013.02.24. 13:18

5. A ciklotron kifejezés több dolgot is takarhat, nem gondolod? A mi esetünkben azt a mechanizmust jelenti, amely az elektronok pályáját módositva hat a sejtek alapanyagcseréjére.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.02.24. 13:47

@Emsike (64793):

Három kérdést tettem fel neked, kettőre választ továbbra se kaptam, emiatt megismétlem őket:

A tényleg tömérdek felsorolt könyv és cikk közül számodra melyik a legmeggyőzőbb és miért?
Honnan tudod, hogy nem csak placebo-hatása van?

Egyre mintha válaszoltál volna. A kérdés ez volt:
Melyik elégíti a ki a placebo kontrollált duplavak kettősteszt követelményeit?

válaszod:
3. Azok a bizonyos dupla vak, placebokontrollos vizsgálatok sem olyanok, amilyennek hiszitek. És többnyire pár év múlva kiderül, hogy meghamisitották, mégsem volt kellő esetszám vagy épp az ellenkező hatást éri el a gyógyszer vagy módszer.
Válaszoddal elsődlegesen az alábbi problémám van:
Csak a "bizonyos dupla vak, placebokontrollos vizsgálatok"-ról derülhet ez ki, a többiek (amelyek az általad ajánlott honlapon felsorolásra kerültek, mindegyike csalás és tévedésbiztos?
Másodlagosan:
Akkor elismered, hogy nincs gyógyászati módszerekkel azonos szintű egyértelmű bizonyíték az általad alkalmazott módszer hatásosságára, se mellékhatásmentességére? Ha szerinted van, akkor mégis mi az?

Továbbá még ezt is írtad:
2.Reklámszöveg: szkeptikuskám, semmilyen anyagi érdekem nem fűződik hozzá (sajnos), hogy reklámozzam, ez nem fér bele a lelkiismeretembe.
Korábban azt írtad:
Nagy hátránya, hogy relative drága, de én már gyűjtök a következőre, mert 2 készülékkel (vagy egy komolyabb klinikai darabbal) sokkal több mindent lehet kezelni.
Akkor a két (hamarosan három) készülékedet csak otthon használod, ráadásul ingyen? Véletlenül se derülhet ki, hogy pénzért adsz ilyesfajta kezeléseket?
4. Mindent túl lehet adagolni - még a kételkedést is -, a magnetostimulációnak is megvan az ajánlott napi kezelési ideje.
Mesélj, mennyi a maximális kezelési idő? És ki számolta ki, vajon mi alapján? És a stimuláció erőssége mindegy, csak az idő van maximalizálva?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.24. 14:04

@Emsike (64794):
5. A ciklotron kifejezés több dolgot is takarhat, nem gondolod? A mi esetünkben azt a mechanizmust jelenti, amely az elektronok pályáját módositva hat a sejtek alapanyagcseréjére.
Takarhatna tobb dolgot is, akar zold vizibolhat is, de nem talar. A ciklotron egy nagyon jol meghatarozott dolgot jelent, es errol szo szincs.

Ha elemi ismereteid lennek fizikabol, biokemiabol, akkor tudnad, hogy
1. nem koszalnak szabad elektronok az emberi szervezetben
2. az alkalmazott nagyon gyenge magnem nem teritene el a palyalyukat akkor sem, ha megeis koszalnanak.
Teszt, kiserlet, hogy nem nekem higgy, hanem a sajat szemednek: tedd a keszulekedet egy regi, kepcsoves TV vagy szamitogep motitor kepernyojehez. Ha elektronokat terit el, akkor a kep megvaltozik, torzul. Na? Latod?
3. mibol gondolog, hogy a keszulek egyaltalan, barhogyan is hat az anyagcserere?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.24. 14:08

@Emsike (64793):
De már látom, hogy ti tényleg csak a kekeckedés kedvéért irkáltok, ha valakit komolyan érdekel, nálam ingyen kipróbálhatja.
Mint orvosdoktor, egyetemet vezett, gondolkodo ember, tudod, mit er ha egy ember odamegy es kiprobalja. Milyen kovetkeztetes levonasara alkalmas az?

Magyarazzam?

Mit eszleljunk, mire figyeljunk a kiprobalas soran?
Mihez hasonlitsuk az eszlelest?
Hogyan dontsuk el, hogy amit eszleltunk az a gep, a pulzalo magnes hatasa volt?

Ezek nagyon komoly kerdesek. Ha ebben egyetertesere jutunk, es erdeklodve kiprobalom!
0 x

Emsike
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.23. 11:00

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Emsike » 2013.02.27. 16:05

Válaszaim:
1. Tapasztalati úton megszerzett tudás is létezik. Attól, hogy nincs minden oldalról tudományos képletekkel alátámasztva, még lehet hatásos valami (ezt is csak úgy általában értem, nem jelen topicra) Pl. a magnetostimuláció ajánlott idejét is ez alapján határozták meg.
2. (Eddig) általam olvasott legjobbnak ítélt irodalom: Prof.dr.hab.Aleksander Sieron: Mágneses terek alkalmazása az orvostudományban
3. A szervezetünkben természetesen nincsenek "kósza elektronok", ugyanakkor régi képcsöves TV képernyő sincs, tehát az összehasonlítás finoman szólva is DURVA.. Azonban elektronok vannak, sőt, saját elektromágneses tere is van minden embernek, hiszen szervezetünkben - legalábbis az enyémben -többféle mágneses ion is van (vas, titán, vanádium, kobalt, króm, nikkel, molibdén), amelyeknek nem állandó a máneses állapota (spinje), attól függően, hogy pl. milyen molekula részeként van jelen. a szervezetben kis mennyiségben fordulnak elő mágneses ionok szabad állapotban, inkább prosztetikus és koenzimatikus csoportok alkotórészeként, ahol diamagnetikus ionokkal vagy ioncsoportokkal vannak körülvéve. A diamagnetikus ionok az elektrosztatikus tér forrásai. Itt idézek a fent említett könyvből:

" Egy olyan összetett struktúrában, amilyen az ember, létrejövő mennyiségi változások matematikai elemzéssel való precíz meghatározására jelenleg még nincs mód." - tudom, hogy egy vérbeli szkeptikust egy ilyen mondat (sem)nem hat meg, de engem némi alázatra késztet a teremtő Isten nagysága előtt...

4. Természetesen általában a kezeléseket pénzért végzem, de amit csinálok, azért garanciát vállalok. De gondolom, Ti sem a munkaadótok vagy klienseitek kedves mosolyáért adjátok a tudásotokat és felszereléseteket , VAGY TÉVEDEK???

5.Sajnos a továbbiakban nem lesz időm folytatni a vitát, pedig sokat tanultam belőle, de szívesen állok rendelkezésre a nem csak kekeckedni vágyók számára: paleovaleo@gmail.com ;)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.27. 17:32

@Emsike (65003):
1. Tapasztalati úton megszerzett tudás is létezik. Attól, hogy nincs minden oldalról tudományos képletekkel alátámasztva, még lehet hatásos valami (ezt is csak úgy általában értem, nem jelen topicra) Pl. a magnetostimuláció ajánlott idejét is ez alapján határozták meg.
Termeszetesen igaz az altalanos megallapitasod, de baromi nehez olyan dologra alkalmazni, ami tapasztalati uton nem erzekelheto.
Ugy egyetertunk, hogy abszolute semmi erzest, semmi lathato semmi erezheto hatast nem valt ki az a magnes az emberben?

3. A szervezetünkben természetesen nincsenek "kósza elektronok", ugyanakkor régi képcsöves TV képernyő sincs, tehát az összehasonlítás finoman szólva is DURVA
Pontosan errol van szo! Ezert NINCS ciklotron hatas. Ahhoz kosza, szabadon szepulo elektronok kellenek, azok pedig csak legritka terben leteznek.
Azonban elektronok vannak, sőt, saját elektromágneses tere is van minden embernek, hiszen szervezetünkben - legalábbis az enyémben -többféle mágneses ion is van (vas, titán, vanádium, kobalt, króm, nikkel, molibdén), amelyeknek nem állandó a máneses állapota (spinje), attól függően, hogy pl. milyen molekula részeként van jelen.
Igaz. De ez nem ciklotron hatas.
" Egy olyan összetett struktúrában, amilyen az ember, létrejövő mennyiségi változások matematikai elemzéssel való precíz meghatározására jelenleg még nincs mód." - tudom, hogy egy vérbeli szkeptikust egy ilyen mondat (sem)nem hat meg, de engem némi alázatra késztet a teremtő Isten nagysága előtt...
istent ne keverjuk ide, mert felo, hogy megbantjuk egymast.
Egyetertek az idezettel, de ez csak jelenlegi tudasunk korlatjat mutatja.
Nem erv a magneses kezeles mellett.
4. Természetesen általában a kezeléseket pénzért végzem, de amit csinálok, azért garanciát vállalok. De gondolom, Ti sem a munkaadótok vagy klienseitek kedves mosolyáért adjátok a tudásotokat és felszereléseteket , VAGY TÉVEDEK???
Nem tevedsz, es semmi baj azzal, hogy penzert dolgozol. A kritikam targya az, hogy amit csinalsz, annak nins specifikus (a placebotol eltero) hatasa.
Sajnos a továbbiakban nem lesz időm folytatni a vitát, pedig sokat tanultam belőle, de szívesen állok rendelkezésre a nem csak kekeckedni vágyók számára: paleovaleo@gmail.com
Sajnalom, ezt a hozzaszolast oda is kuldom.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.27. 17:33

@Emsike (65003):
Megismetlem:


Mit eszleljunk, mire figyeljunk a kiprobalas soran?
Mihez hasonlitsuk az eszlelest?
Hogyan dontsuk el, hogy amit eszleltunk az a gep, a pulzalo magnes hatasa volt?

Ezek nagyon komoly kerdesek. Ha ebben egyetertesere jutunk, es erdeklodve kiprobalom!
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2013.02.27. 18:10

@Emsike (65003):

Értem én, hogy tapasztalati úton megszerzett tudás meg minden, de ha nem ismeretes a hatása, akkor mi alapján gyártják a gépet?
Csak összerakják, aztán jó lesz vmire? Aztán ha nem akkor meghúznak pár csavart, tekercset cserélnek aztán újabb próba stb ?
0 x

puncsosfánk
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.10.10. 12:09

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: puncsosfánk » 2013.10.10. 12:20

Sziasztok!

Az utóbbi fél évben az asztmám súlyosbodott. Nem tudtam aludni, és a gyógyszerek szedése mellett is folyamatos fulladást éreztem. Voltam jógázni, megtanultam a jógalégzést, mert már nem akartam több gyógyszert szedni. Édesanyám meglepett a születésnapomra a Terramagon+7-el, ami mágneses pulzáló matrac. Eleinte nem hittem benne, de már egy hét után úgy aludtam végig az éjszakákat, mint a bunda, majd egy hónap után azt vettem észre, hogy a buszra futás sem okozott problémát. Nekem bevált, és rendkívüli módon feltölt energiával. Mióta használtam, csupán 2x fulladtam be, még az eleén, három hónapja a gyógyszerek szedése mellett tünetmentes vagyok. Szeretem!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.10. 13:01

@puncsosfánk (72000): Gratula, az egeszseged javulashoz, reszvetem, hogy edesanyad ilyen naiv-buta es konnyen atverheto.

Esetleg megadhatnad a cimet, nekem van egy olcso csak amerikaban kaphato M -kiegeszitom a keszulekhez, amit jelkepes aron eladnek.
0 x

puncsosfánk
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.10.10. 12:09

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: puncsosfánk » 2013.10.10. 13:29

@ennyi (72004):

Hát, sajnálom, ha Te már kirpóbáltad, és nem vált be... vagy nem próbáltad és úgy osztod az ukászt?
mindenki máshogy reagál, nekem bevált... ezért nem kell sajnálni az édesanyámat :)
0 x

Rev01Yeti
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.02.06. 14:06

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Rev01Yeti » 2015.02.07. 01:40

Talán nem ez a legjobb hely egy első posztnak, de remélem azért megbocsátotok. :)

Gondoltam levésem ide néhány észrevételemet egy ilyen pulzáló mágnesterápiás készülékkel kapcsolatban. A Szkeptikus Wikire akartam írni, de aztán rájöttem, hogy az ehhez túl kontrollált, és inkább regeltem ide, aztán ha valaki rágooglézik erre a berendezésre, legalább találhat valami VALÓS és marketingmentes információt is.

Jelen esetben a Magneter márkájú gépekről van szó. Egyik hozzátartozóm kölcsönkapott egy ilyen gépet a problémái miatt, úgyhogy én magam is meg tudtam nézni, tulajdonképpen hogy is néz ki egy ilyen gép. Meg unszolásra ki is próbáltam, bár nem láttam túl sok értelmét. Nagyon nem tudom/akarom tesztelgetni, bátyámmal ránéztünk azért a rendszer működésére, ugyanakkor én nem akarom túlzottan forszírozni ezt az elemezgetés dolgot családtagok miatt, úgyhogy elnézést, hogy nem egy teljes körű technikai leírást publikálok, bár szívesen megtenném.

Ami az úgymond kezelést illeti, nem igazán éreztem semmit, esetleg nagyon minimális bizsergést néha itt-ott, de semmi sem garantálja, hogy ez a mágneses tér hatása volt. Személy szerint nem hiszem, hogy túl sok hatása lenne az ilyen terápiának, főleg nem többféle betegség kezelésében. Bár valóban, az interneten elérhető megbízhatóbb források alapján úgy néz ki, egyes ízületi problémák és csonttörések esetén van valamiféle pozitív hatása.

Ami a gépet magát illeti; itt a Magneter PR 01-ről van szó, ez az úgymond HM 01, avagy Home verziónál jobb Professional változat, ami szemlátomást abban merül ki, hogy az utóbbi hálózatról üzemel, szabályozható a mágneses tér erőssége, meg hogy talán meg is szólaltatja a sugárzott jeleket. A komplett rendszer tulajdonképpen egy mágneses matracszerűségből (illetve a weboldal alapján többől, de nálunk csak egy nagy van), egy erősítőből, egy DVD-lejátszóból, egy "Tester" egységből, és az úgynevezett program-CD-kből áll.

A mágneses matrac egy gumírozott érzetet keltő lapos valami (amire én a 187 centimmel nem tudtam teljesen felfeküdni), amibe alul és felül egy vezeték csatlakozik, amik rá vannak kötve az erősítőre. Ezen van egy potméter, ami szabályozza a kimeneti feszültséget (azaz inkább annak maximumát ugye), ami a beépített analóg voltméter szerint 0-tól 15 voltig terjedő egyenfeszültség lehet, de nem mértem le. Mivel csak két becsatlakozási pont van, amiken 1 db jelet kap a készség, ezért alapból kizárható, hogy direkt egyes szervekre, területekre tudná fókuszálni a hatását. Olcsó okostelefonos magnetométer nem jelez jelentős ingadozást a mágneses térerősségben a matrac közelében működés közben.

Az erősítőhöz nem értek, nincsenek komolyabb elektrotechnikai ismereteim, de nem tűnik túl bonyolult készüléknek. A teljesítményfelvétele 40 VA (nem W-ban van megadva), és Magyarországon rakták össze, a címke tanulsága alapján, és minimális mértékben melegszik, igaz, viszonylag komolynak tűnő hűtőbordázat van rácsavarozva hátul. A kezelőszervek kimerülnek egy ki-/bekapcsoló kapcsolóban, egy feszültségállító potméterben (0-15 V DC), egy hangszóró-szimbólummal jelölt kapcsolóban, amit nem piszkáltunk (jelen állapotában csendes az egész szett), az említett analóg voltméterben, és egy tápellátást visszajelző LED-ben.

Ehhez csatlakozik egyetlen RCA audiokábellel egy DVD-lejátszó, amit a gyártó weboldala "speciális lejátszó"-ként, illetve "MPEG4 DVD"-ként titulál, de valójában csak egy "Millenium" márkájú, Kínában gyártott, teljesen általános DVD-lejátszó (Hogy MPEG4-es fájlokat is tényleg lejátszik-e DVD-ről, azt nem tudom.) Van hozzá rendes, szokványos távirányító is. A lejátszón a filccel jelölt "MIX L" jelzésű kimenetre van rádugva a kábel, ez minden bizonnyal a downmixelt bal sztereó csatornát jelöli.

A készlet része továbbá jópár "program cd" (sic), amik elvileg különféle testi és pszichológiai betegségeket, tüneteket kezelnek, de van pl. izomlazító, immunerősítő, zsírégető, és wellnes (sic) program is. Ezek időtartama a lemezfeliratok alapján kb. 24 perctől kb. 45 percig terjed. Továbbá a lemezfelirat szerint ezek 5 Hz-től 20000 Hz-ig terjedő frekvenciákat tartalmaznak. Csak el kell indítani őket a DVD-lejátszón, és az erősítő kiküldi a jeleket a mágnesmatracnak. A weboldal alapján négyszögjelek vannak a lemezeken, amiket "speciálisan írtak lemezre", ezek a lemezfeliratok alapján másoláskor "eltolódnak" és így hatástalanok lesznek, vagy valami ilyesmi. Most inkább nem nézem meg újra.
A lemezek kb. félig megírt, minden bizonnyal Red Book szabvány szerinti(?) hétköznapi audio-CD-k, és úgy tűnik, mindegyiken egy darab trackben van a "program", ami számítógépen lejátszható, bár nem túl kellemes hangélményt szolgáltat. Egy programba "hallgattunk bele" testvéremmel, véletlenszerűen kiválasztottnak tűnő frekvenciákon szóló hangok szólnak egy kis ideig, köztük néhány másodperces szünetekkel. Néhány hang tényleg úgy szól minőségibb mélynyomón, mintha erősen 20 Hz körül/alatt lenne. Hogy sztereó vagy mono-e a felvétel, azt nem tudom (bár ha jól rémlik, a Red Book Audio CD csak sztereót enged). A CD-Text(?) információban benne van a program címe, illetve az asia@vipmail.hu e-mail cím is.
Ja még valami, otthon nyomtatható lemezekről van szó, amiket erre alkalmas nyomtatókkal szabadon lehet házilagosan dekorálni, kaphatóak számtech boltokban. Viszont nagyon inkoherens a lemezek arculata, hiába maradt meg az alapvetően fehér lemezfelület nagy része, az egyik lemezen van színjátszós eredetiségmatrica, a másikon nincs, az egyiken a cím két nyelven is rajta van (angol/magyar), a másikon csak az egyiken, az egyiken van helyesírási hiba, a másikat sikerült jól írni, az egyiket fizikailag kissé félrenyomtatták, a másikat nem.

Aztán van még ez a "TESTER" feliratú szerkezet is, amin van egy nagy zöld gomb, meg egy piros visszajelző LED. Ezt kíváncsiságból teszteltük, és legalábbis a kezelés ideje alatt a test egyes területei fölött villogással jelez. Hogy mit jelez és hogyan, az már más kérdés, de pl. elektromos vezetékek közelében nem jelez.

Mindent összevetve, semmi "speciális" nincs a rendszerben, sőt, még kicsit gányoltnak is tűnik a kínai lejátszó és az otthon nyomtatható, nyelvi hibás CD-k miatt. A gyártó, a mezőkövesdi bejegyzésű Magneter FX Kft. weboldalain a Home változatot 200 ezer + ÁFA, a Prót 300 ezer + ÁFA áron kínálja, de úgy tűnik, vannak "viszonteladók" is. És nagyon szívesen adják részletre is, 0 %-os THM-mel. A tulaj szerint egy hozzátartozójának segített, de hát ugye ez nem még jelent semmit.

Egyébként a weboldal szerint a kezelés előtt feltétlenül inni kell 2-3 dl vastartalmú folyadékot, mondjuk vízben oldott pezsgőtabletta formájában.

Nos, remélem azért lesz olyan, akinek hasznára lesz ez az információ, ha tájékozódik a Google-lel.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.02.07. 12:03

Még ez is idevág.

Kép
0 x

szakerto
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.27. 18:07

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: szakerto » 2015.06.27. 18:10

Tisztelt Hozzászólók, Fórumozók !
A pulzáló mágneses készülékek, a reumatikus és izomfájdalmak csillapításában fejthetnek ki jótékony hatást, valamint a mikrocirkulációra hathatnak (hajszálértágítás és az összetapadt vörösvértestek szétválasztása), ezen hatásai révén oxigenizálhatják a szervezetett (vörösvértest oxigénszállító kapacitása révén) és támogathatják a szervezet öngyógyító képességeit, helyreállíthatják a sejtek „normál” működését.

NEM GYÓGYÍTANAK RÁKOT, NEM CSODASZEREK !!!

1, A pulzáló mágnes készülékek, mint komplementer medicina (kiegészítő kezelés) kerülnek piacra.

2, A Magyar kórházakban több gyártmányú készülék is jelen van (Magyar, Olasz, Román, Német, Cseh) melyeket oep támogatással lehet használni kezelőorvosi (általában reumatológus vagy kardiologus)
rendelvényre. - lehet a kórházak is érdekeltek a termékbemutatókban- Valamint rengetek kozmetikus és sportoló használja szövetregeneráció támogatására.

3. az iránytű a statikus mágnesesség elvén működik, az említett készülék pedig pulzáló elektromágnes -teljesen más- az egyiket gausban a másikat mikroteslában mérik !!! nem tudjuk sem iránytűvel sem úgynevezett cell sensorral mérni a hatását, csak magnetometerrel.

4, magyarországon sok dologra NEM adnak engedélyt amire viszont nyugaton, vagy a tengeren túlon igen..

5, az eekh vitatkozik egy SGS, vagy egy TÜV tanúsítvánnyal is ... biztos okosabbak... Orvostechnikai minősítés klinikai kutatások (study) eredményeként minőségbiztosítók (SGS, Qualimed, Qualitest, Szenzor, TÜV, stb.)állítják ki. Ezen tanúsítványok alapján látja el a gyártó CE minősítéssel a terméket.

6, a gyártók a forgalmazás megkezdése előtt klinikai kutatásokat (Study) végeznek, melyben vak tesztek és placebo csoportok is vannak, a placebo hatás kizárása érdekében.

7, Oxford Medical (kft és Ltd is)... OEM termékeket gyárt melyeket a forgalmazó márkanevével lát el...
IMPULSER, BNM, CARBONLIFE, ACTIVE MAGNET...stb ezek ugyan azok a termékek...de ettől még lehetnek jók..... A jelenleg gyártott termékei kb 15-20 évvel ezelőtti fejlesztés eredményei, melyet egy másik magyar elektronikai gyártóval együttműködve fejlesztettek anno.

8, A készülékek hatékonyságát befolyásolja az előállított pulzáló elektromágneses térerő 0-100 µT (70 mikroteslától jó), a frekvencia 0-100 hz ( magas frekvencia növelheti a vérnyomást), valamint az alkalmazott jelformátum. Minél zajosabb (brummos) a jel, minél nagyobb kiszögelések vannak rajta, annál kevésbé hatékony, vagy káros is lehet.

9, A ma ismert leghatékonyabb készülékek melyek pulzáló elektromágneses alapon nyugszanak, azok továbbfejlesztett változatai, tiszta (kiszögelésektől mentes) jelformát biztosítanak magas 70+ µT teljesítményen is a Bemer impulzusterápia, valamint a Vasindux ,Vascularis Indukció Fluxus terápia. Mind a két készüléket orvosi és természetgyógyászati ajánlással lehet használni. ( DE EZ NEM A REKLÁM HELYE)

7. a termékbemutató jó dolog (megismerhetjük termék alkalmazását, tulajdonságait) de az átverés rossz !!! sajnos Magyarországon ez a kettő összemosódott... Tisztelet a kivételnek

Nem a készülék előállítása, hanem a gyártás megelőző költséges kutatások növelik a készülékek árát.
Remélem segíthettem egy pár olvasónak fórumozónak.

Tiszetelettel: Egy Szakértő
0 x

szakerto
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.06.27. 18:07

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: szakerto » 2015.06.27. 18:52

Tisztelt Hozzászólók, Fórumozók !

A pulzáló mágneses készülékek, a reumatikus és izomfájdalmak csillapításában fejthetnek ki jótékony hatást, valamint a mikrocirkulációra hathatnak (hajszálértágítás és az összetapadt vörösvértestek szétválasztása), ezen hatásai révén oxigenizálhatják a szervezetett (vörösvértest oxigénszállító kapacitása révén) és támogathatják a szervezet öngyógyító képességeit, helyreállíthatják a sejtek „normál” működését.

NEM GYÓGYÍTANAK RÁKOT, NEM CSODASZEREK !!!

1, A pulzáló mágnes készülékek, mint komplementer medicina (kiegészítő kezelés) kerülnek piacra.

2, A Magyar kórházakban több gyártmányú készülék is jelen van (Magyar, Olasz, Román, Német, Cseh) melyeket oep támogatással lehet használni kezelőorvosi (általában reumatológus vagy kardiologus)
rendelvényre. - lehet a kórházak is érdekeltek a termékbemutatókban- Valamint rengetek kozmetikus és sportoló használja szövetregeneráció támogatására.

3. az iránytű a statikus mágnesesség elvén működik, az említett készülék pedig pulzáló elektromágnes -teljesen más- az egyiket gausban a másikat mikroteslában mérik !!! nem tudjuk sem iránytűvel sem úgynevezett cell sensorral mérni a hatását, csak magnetometerrel.

4, magyarországon sok dologra NEM adnak engedélyt amire viszont nyugaton, vagy a tengeren túlon igen..

5, az eekh vitatkozik egy SGS, vagy egy TÜV tanúsítvánnyal is ... biztos okosabbak... Orvostechnikai minősítés klinikai kutatások (study) eredményeként minőségbiztosítók (SGS, Qualimed, Qualitest, Szenzor, TÜV, stb.)állítják ki. Ezen tanúsítványok alapján látja el a gyártó CE minősítéssel a terméket.

6, a gyártók a forgalmazás megkezdése előtt klinikai kutatásokat (Study) végeznek, melyben vak tesztek és placebo csoportok is vannak, a placebo hatás kizárása érdekében.

7, Oxford Medical (kft és Ltd is)... OEM termékeket gyárt melyeket a forgalmazó márkanevével lát el...
IMPULSER, BNM, CARBONLIFE, ACTIVE MAGNET...stb ezek ugyan azok a termékek...de ettől még lehetnek jók..... A jelenleg gyártott termékei kb 15-20 évvel ezelőtti fejlesztés eredményei, melyet egy másik magyar elektronikai gyártóval együttműködve fejlesztettek anno.

8, A készülékek hatékonyságát befolyásolja az előállított pulzáló elektromágneses térerő 0-100 µT (70 mikroteslától jó), a frekvencia 0-100 hz ( magas frekvencia növelheti a vérnyomást), valamint az alkalmazott jelformátum. Minél zajosabb (brummos) a jel, minél nagyobb kiszögelések vannak rajta, annál kevésbé hatékony, vagy káros is lehet.

9, A ma ismert leghatékonyabb készülékek melyek pulzáló elektromágneses alapon nyugszanak, azok továbbfejlesztett változatai, tiszta (kiszögelésektől mentes) jelformát biztosítanak magas 70+ µT teljesítményen is a Bemer impulzusterápia, valamint a Vasindux ,Vascularis Indukció Fluxus terápia. Mind a két készüléket orvosi és természetgyógyászati ajánlással lehet használni. ( DE EZ NEM A REKLÁM HELYE)

7. a termékbemutató jó dolog (megismerhetjük termék alkalmazását, tulajdonságait) de az átverés rossz !!! sajnos Magyarországon ez a kettő összemosódott... Tisztelet a kivételnek

Nem a készülék előállítása, hanem a gyártás megelőző költséges kutatások növelik a készülékek árát.
Remélem segíthettem egy pár olvasónak fórumozónak.

Tiszetelettel: Egy Szakértő
0 x

angelasab
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.20. 13:39

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: angelasab » 2015.06.27. 22:43

szakerto írta:Tisztelt Hozzászólók, Fórumozók !

A pulzáló mágneses készülékek, a reumatikus és izomfájdalmak csillapításában fejthetnek ki jótékony hatást,
Tiszetelettel: Egy Szakértő
Szakerto szakerto :facepalm: ezzel a reklammal rossz helyre jottel :twisted: Herr Dr Szilagyi ki fogja tekerni nyakadat :)

Itt mindenki tudja hogy
A PULZÁLÓ MÁGNESES MATRAC IS ÁTVERÉS!
https://www.magnes.hu/delejes-hirek/alt ... atveres-10
Átverés volt a pulzáló mágneses matrac
http://index.hu/gazdasag/2015/05/27/atv ... es_matrac/
Nem gyógyított színekkel a pulzáló mágnes
http://index.hu/gazdasag/2015/05/04/nem ... lo_magnes/
A mágneses pulzálómatrac most sem tett csodát – büntetett a GVH
2015. május 27., 10:39
http://privatbankar.hu/vasarlo/a-magnes ... gvh-281707
0 x

veloce
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.24. 12:23

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: veloce » 2015.07.24. 12:41

Nem válaszolni akarok, csak hozzászólni az egészhez és kérdezni. Így tudok csak belépni.
Elolvastam a kb utóbbi 20 hozzászólást és röviden azt is mondhatnám hogy ja velem is így volt.
Most az egyik hitegetést keresem ami az igéretekből nem valósult meg. Elsősorban az amiért belevágtam az egészbe. Folyamatos kontrol, orvosi felügyelet és folyamatos konzultácio, vélemény nyilvánítással. Ezért kaptam meg olcsóbban. Aztán azt igérték, hogy 2 hét múlva felhívnak és azóta eltüntek. Mit tudok tenni ezek után? -béla-
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.28. 18:12

Szilágyi András írta:Még ez is idevág.
...
Ide bizony, de volna egy javaslatom a GVH számára! A kiszabott bírságokat szorozza fel tízzel! A kiszabott nevetséges összegeket seperc alatt összeszedik a gyógyulásra áhítozó betegektől.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.28. 18:28

szakerto írta:Tisztelt Hozzászólók, Fórumozók !

...

NEM GYÓGYÍTANAK RÁKOT, NEM CSODASZEREK !!!

...

3. az iránytű a statikus mágnesesség elvén működik, az említett készülék pedig pulzáló elektromágnes -teljesen más- az egyiket gausban a másikat mikroteslában mérik !!! nem tudjuk sem iránytűvel sem úgynevezett cell sensorral mérni a hatását, csak magnetometerrel.
Na hadoválj szakértő! A mágneses erőtér mértékének kifejezésére a Tesla és Gauss mértékegységeket is használjuk (1 Tesla = 10 000 Gauss)
4, magyarországon sok dologra NEM adnak engedélyt amire viszont nyugaton, vagy a tengeren túlon igen..
Kész szerencse, hogy nálunk még nem minden hatástalan szart engedélyeznek, ámbár a hatóságok többnyire csak kullognak a szélhámos banditák után.
5, az eekh vitatkozik egy SGS, vagy egy TÜV tanúsítvánnyal is ... biztos okosabbak... Orvostechnikai minősítés klinikai kutatások (study) eredményeként minőségbiztosítók (SGS, Qualimed, Qualitest, Szenzor, TÜV, stb.)állítják ki. Ezen tanúsítványok alapján látja el a gyártó CE minősítéssel a terméket.
A CE jelen esetben csak azt jelenti, hogy a készülékek biztonságtechnikai jellemzői megfelelnek az EU normáknak. A gyógyhatásról szó sincs.
6, a gyártók a forgalmazás megkezdése előtt klinikai kutatásokat (Study) végeznek, melyben vak tesztek és placebo csoportok is vannak, a placebo hatás kizárása érdekében.
Különösen Kínára jellemző ez a körültekintés. Ne röhögtess már! Ha lennének klinikai kutatások, akkor elvileg hatástalan vackot nem gyártanának, márpedig ezek a mágneses vackok csak a gyártónak és a forgalmazóknak jók, mert profitot hoznak.

...
7. a termékbemutató jó dolog (megismerhetjük termék alkalmazását, tulajdonságait) de az átverés rossz !!! sajnos Magyarországon ez a kettő összemosódott... Tisztelet a kivételnek
Az biztos. Nincs is jobb, mint a célzott reklám, vigye a naiv vevő a cuccot, de előbb csengesse ki az árát. :)
Nem a készülék előállítása, hanem a gyártás megelőző költséges kutatások növelik a készülékek árát.
Remélem segíthettem egy pár olvasónak fórumozónak.

Tiszetelettel: Egy Szakértő
Költséges kutatások! Végre nevettem egy jót ma is! A cuccaidat meg reklámozd fizetős hirdető felületeken! Vigyázz, ha egyszer én leszek a belügyminiszter, az ilyen átverések szervezőit, ügynökeit, gyártóit, forgalmazóit lecsukatom legalább 10 évre. Aki sokallja a 10 évet, választhatja helyette a Balaton átúszását egy szuszra, hosszában, betonkolonccal a lábán!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.07.28. 19:15

Solaris írta:
Szilágyi András írta:Még ez is idevág.
...
Ide bizony, de volna egy javaslatom a GVH számára! A kiszabott bírságokat szorozza fel tízzel! A kiszabott nevetséges összegeket seperc alatt összeszedik a gyógyulásra áhítozó betegektől.
Törvény írja elő a lehetséges maximális bírságot, ami pedig a cég éves árbevételének 10%-a, ha jól emlékszem.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.07.28. 20:06

Szilágyi András írta:
Solaris írta:
Szilágyi András írta:Még ez is idevág.
...
Ide bizony, de volna egy javaslatom a GVH számára! A kiszabott bírságokat szorozza fel tízzel! A kiszabott nevetséges összegeket seperc alatt összeszedik a gyógyulásra áhítozó betegektől.
Törvény írja elő a lehetséges maximális bírságot, ami pedig a cég éves árbevételének 10%-a, ha jól emlékszem.
Valószínűleg igazad van a bírság maximumát illetően, ámde én ezt nagyon enyhének találom. Ezeket a kütyüket többnyire nem nagy cégek, hanem kisvállalkozások értékesítik és náluk bőven van lehetőség a valóságos árbevétel eltitkolására. Az is a taktika része, hogy amikor az egyik kis cég lába alatt forró lesz a talaj, szépen felszívódik, alapítanak másikat és ott folytatják új néven, ahol abbahagyták. Az is gyakori, hogy a bebukott terméket átkeresztelik, esetleg változtatnak a formáján is. Maximálisan kihasználják a pénzért hivatalosan, vagy feketén megszerzett telefonszám adatbázist, lakcím adatbázist és szépen megkeresik, zaklatják mindenféle csábos ajánlattal a reménybeli balekot, azaz vevőt. Többnyire az idősebb, tehát könnyebben átverhető személyeket veszik célba. Módszerük még a termékbemutató, amihez ingyen vacsora és valami ajándék jár. Van, amikor hajóúton tartanak termékbemutatót, s az utazás természetesen ingyenes. Mindegyik rendezvényen ezerrel megy a csábítás. Tudok olyanról, aki egy hajóútra nevezett be. Miért ne lett volna jó neki egy kis hajókázás, úgyis ráért, tehát elment. Venni nem akart semmit, mert akiknél volt, ugyan nem mágneses vackokat árultak, hanem mindenféle "gyógyhatású" párnát, takarót, derékaljat, melegítő mellényt, derékvédőt, takarót. Kedves ismerősöm a nap végére náluk hagyott 300 ezer Ft-ot, mert természetesen kártyával is lehetett fizetni. Nem tudott ellenállni az ostromnak. Mindez nem is volna kifogásolható, ha valóban hasznos, gyógyító, vagy gyógyhatású termékekről volna szó, csakhogy ez nincsen így. Nem mágneses téma és talán politikai színezet is van/lehet, de akadt a napokban államtitkár - L. S. L. -, aki a saját borászata borai mellé mellékelt 1000 Ft - os áron egy kis csomag "rákgyógyító" barackmagot, vagy barackmag kivonatot. Ebből is látszik, annyira sok a hiszékeny ember, hogy ebből a príma átveréses üzletből senki nem akar kimaradni.
A felháborodásom nagyobb fokú annál, hogysem itt annak kendőzetlenül hangot adhatnék.
0 x

dosalevente85
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.04.22. 10:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: dosalevente85 » 2016.04.22. 12:09

Én a Standard Products and Solutions Kft-nél, egész konkrétan a Retek utcai irodában dolgoztam.
Tévhitekkel ellentétben, valóban kiemelt segítséget kapnak a beérkező vendégek, és nem egy olyan ember volt, akinek régóta hordozott mozgásszervi panaszai javultak, a pulzáló mágnesterápia folyamatos használata mellett.
Személyesen a családom több tagjának is jelentős javulást biztosítottam vele.

Jó szívvel gondolok vissza az ott eltöltött időre, és bármikor szívesen belevágnék újra.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.04.23. 02:22

:facepalm:
0 x

Szabolcs
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.01.06. 20:37

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szabolcs » 2016.09.02. 20:58

Tudtok olyan kutatásokról ami a módszer vérre gyakorolt hatásait igazolja/cáfolja?

http://www.magdahavas.com/dr-oz-on-pemf ... n-control/
https://www.google.ro/search?q=pemf+blo ... 60&bih=518
0 x

gyemese
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.09.27. 14:44

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: gyemese » 2016.09.28. 08:58

Csak azért írok, hogy okuljatok belőle.
Természetesen én is vásároltam egy Vasindux matracot, hiszen az egészség fontos mindenkinek.
Az előadás meggyőző volt, a körítés hiteles és ki az aki nem akar gyógyulni?!
Egy kis idő múlva feltűnt, hogy csak nem akar megérkezni a beígért paksaméta, ami alapján majd összehasonlítható lenne
a pozitív eredmény, de nem igazán foglalkoztam vele.Majd úgy döntöttem, hogy egyeztetek egy időpontot, hiszen az ígéretek szerint
teljeskörő ingyenes orvosi vizsgálatot végeznek, a pozitív hatás kimutatása miatt.
Megpróbáltam felhívni a megadott számot, de mindig foglaltak voltak a kollégák, legalább is a gép ezt mondta be.De ekkor jött a csavar a dologban.
Az ingyenes cégkeresőbe beírtam a cég adatait, hogy többet tudjak meg róla, hiszen az általuk kiállított hiteles számlán minden adat rajta van.
Igen ám, de a cég soha nem létezett, az adószám amire a számla kiállításra került egy másik kft nevén van, igaz az is kényszertörlés alatt.
Ajánlom mindenkinem , hogy ha bármit vásárol nézzen utána a cégnek is.
Ja és 1 éves használat után sem igazán javult semmink.
Persze ha valaki olyan elszánt, hogy ez után is pozitív a hozzáállása, szívesen eladom a terméket neki.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.09.28. 19:01

gyemese írta: Csak azért írok, hogy okuljatok belőle.
Köszönjük, hogy megírtad.
0 x

Válasz küldése