Pulzáló mágnesterápia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.23. 22:35

0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.23. 22:45

Ez ugyan nem pulzáló mágneses, hanem pulzáló elektromos tér, de ez se semmi:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16545779
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.23. 22:48

@Szilágyi András (46006):

Csak még mielőtt veszett googlizásba kezdek, ugye a "sickled erythrocytes" sarló alakú vörösvértesteket jelent?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.23. 22:58

@stark (46008): Igen, ilyenek vannak sarlósejtes vérszegénységnél is.

Itt van még sok anyag:
http://whnlive.com/blog/pemf/science/pe ... ch-detail/
http://whnlive.com/blog/pemf/science/compiled-research/
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.23. 23:01

@Szilágyi András (46009):

Akkor jó...

Ez így tényleg igencsak érdekes, vajon erre gondolhatott az illetékes kuruzsló, amikor "összecsavarodott" sejtekről beszélt?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.23. 23:44

@Szilágyi András (46005): Nem, Andras, nem kertem, ez a weblap (es az al-lapjai) elegendo(ek) volt(ak) a velemenyem kialakitasahoz.

http://magnesterapia.info/index.html

Ha te egy ugy tudsz olvasni egy ilyen weblapot, hogy hat nem is tudom, lehet, hogy van benne valami, meg kene nezni a pubmeden, azt nagyon sajnalom.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.23. 23:57

@ennyi (46013):
Ez a weblap az egyetlen a világon, ahol ilyen terápiáról szó van?

Most ha én csinálok egy weblapot, amire fölírom, hogy "szedjen aszpirint! Az aszpirin helyreállítja az Ön rezgésszintjét", akkor te ezt megnézed, és elkönyveled, hogy az aszpirin egy nagy baromság?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 00:02

@Szilágyi András (46006):
Nem az adott berendezesrol szol.
Itt az elektromos (nem magneses) ter eppenseggel roncsolta a voros vertesteket.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 00:05

@Szilágyi András (46014):
Ez a weblap az egyetlen a világon, ahol ilyen terápiáról szó van?

Most ha én csinálok egy weblapot, amire fölírom, hogy "szedjen aszpirint! Az aszpirin helyreállítja az Ön rezgésszintjét", akkor te ezt megnézed, és elkönyveled, hogy az aszpirin egy nagy baromság?
Ha az aszpirin valamelyik gyartoja ilyen szintu weblapot keszit (es tudjuk, hogya kulonbozo gyartok "aszpirinjei" nagyon kulonboznek, mas van bennuk), akkor attol en nem veszek aszpirint, es mindenkit eltanacsolok tole.

Ennyi.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 00:40

@ennyi (46016): Ez a topik nem egy konkrét gyártó készülékéről vagy konkrét szolgáltató szolgáltatásáról szól, hanem a pulzáló mágneses térrel történő terápiáról általában.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 03:51

@Szilágyi András (46017): OK, akkor ne keverjuk ide pulzalo eletromos teret meg mast, ami nem pulzalo magnes.

En nem tudok arrol, hogy a pulzalo magneses ternek lenne komoly fiziologiai hatasa. Meg az NMR szintu pulzalo magneses ternek sem!

Ehhez kepest rengeteg kulonbozo magneses terapian alapulo kutyu kaphato, es kozos jellemzojuk, hogy nincs sm elmeleti alapjuk, sem empirikus bizonyitekuk, viszont tele vannak tipikusan altudomanyos szovegekkel.

A topik inditoja konkretan erre a kettore (illetve ezek kozul valamelyikre)
kerdezett ra:
http://www.drbody.hu/
es
http://www.amagnesterapia.hu/
A BEMER-technológia a sejtszintű keringést befolyásolja célzott ingerekkel.

A mikrokeringésben az oxigént szállító 5-8 mm átmérőjű vörösvértesteknek nagyjából ugyanilyen volumenű fix artériákon kell keresztüljutniuk. Amennyiben nincs megfelelő folyadéknyomás és sejtrugalmasság, akkor a vértestek összetorlódnak és szilárd testként viselkedve elzárják a táplálás lehetőségétől a mikroedény további részein elhelyezkedő szöveteket. Ez könnyen szemléltethető azzal, ha kinyitva lefelé fordítjuk a ketchupos flakont és várjuk az eredményt. Nem sok minden történik, csak akkor jön ki a tartalma, ha összenyomjuk az oldalát, vagy energiát adunk neki.
A BEMER készülék pontosan ezt az energiát közvetíti a szervezetnek, mégpedig olyan 300-500 mikrotesla adagban, ami a természetes földenergiának felel meg.
Szerintem ez bullshit, anelkul, hogy a pubmeden toltenek orakat.
Önnek nincs szüksége pulzáló mágnesterápiára, ha nyugodt, kiegyensúlyozott, békés, stresszmenetes életet él, ÉS soha nem fáj semmije, ÉS mozgása fiatalos, rugalmas, ÉS aktív, energikus, energiával teli, életerős, ÉS van elég ideje, pénze, energiája a mindennapi szabadtéri sportolásra, ÉS megfelelő, egészséges táplálkozásra, Vagy van ideje minden nap rendszeresen több órát sétálni, futni, lovagolni a természetben, ÉS cigarettafüst mentes, autó kipufogógáz mentes, szmogmentes helyen él. Ebben az esetben ne is olvassa tovább honlapunkat!

Pulzáló mágnesterápia kezeléskor tágulnak a hajszálerek, javul a keringés és a szerzet oxigén ellátása. Csökken a vérrögképződés esélye, javul a vér oxigénszállító képessége. Az összes szerv (végtagok, szív, agy, vese, stb.) vérellátása javul.

A DrBody az egyetlen pulzáló mágnesterápia készülék, mely otthonában, a saját ágyában kezeli Önt, miközben ÖN a saját ágyában, kényelmesen alszik! A DrBody készülék Ön helyett, az ÖN érdekében dolgozik! Nem kell bonyolult kezelési utasításításokat megtanulnia, nem kell a készüléket beállítania, programoznia, sőt nem kell időt találnia a rendszeres mindennapi kezelésekre sem! Csak feküdjön a saját ágyában, akár napközben, alár éjjel, és a DrBody készülék kezeli Önt!

Mágnesterápia maximálisan elérhető kedvező hatásához feltétlenül szükséges a RENSZERES kezelés! Modern, rohanó életmódunknak köszönhető, hogy nincs időnk minden nap előszedni, beállítani, megkeresni a megfelelő programot egy mágnesterápia készülékhez, azután fél órát kezrelni magunkat, majd elpakolni. Nem tartjuk fontosnak a pulzáló mágnesterápia készülékek használatát amikor nem vagyunk betegek, pedig a legfontosabb a betegségek MEGELŐZÉSE lenne. Ebben segít Önnek a DrBody! napközben bármikor, vagy éjszaka, csak feküdjön a saját ágyában, és a DrBody automatikusan, kényelmesen kezeli Önt!
Teged ez meggyoz, es rohansz ilyen keszuleket vasarolni, es ismeroseidnek is ajanlod?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 12:50

@ennyi (46018):
En nem tudok arrol, hogy a pulzalo magneses ternek lenne komoly fiziologiai hatasa.
No ezt elhiszem, hogy te nem tudsz róla. De nem látom, mi a jelentősége annak, hogy te miről tudsz és miről nem.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 13:11

@Szilágyi András (46030): Csak annyi, hogy a velemenyem azon alapul, amit tudok.

A tied nem?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 13:13

@Szilágyi András (46030):
En nem tudok arrol, hogy a pulzalo magneses ternek lenne komoly fiziologiai hatasa.

No ezt elhiszem, hogy te nem tudsz róla. De nem látom, mi a jelentősége annak, hogy te miről tudsz és miről nem.
Te tudsz arrol, hogy lenne neki lenne komoly fiziologiai hatasa, es elfgadod amiket a http://www.drbody.hu/
es
http://www.amagnesterapia.hu/
lapokon irnak rola?

Vagy nincs velemenyed, es zavar, ha masok velemenyt alkotnak?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 13:22

@ennyi (46037):
Én úgy szoktam, hogy előbb megpróbálok tájékozódni. Nem arra alapozok, amit már tudok. Tisztában vagyok ugyanis azzal, hogy nem tudok mindent.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 13:23

@ennyi (46038):
Én tudok arról, hogy százas nagyságrendben vannak cikkek a PubMeden a fiziológiai hatásairól.
Az említett két weblapot pedig nem olvastam, nem érdekelnek, nem tartom őket komoly forrásoknak.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.04.24. 13:26

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.22. 08:31-kor.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.04.24. 14:10

@ennyi (46018):
ennyi írta:En nem tudok arrol, hogy a pulzalo magneses ternek lenne komoly fiziologiai hatasa. Meg az NMR szintu pulzalo magneses ternek sem!
Az utóbbi erejű mágneses térnek azért már van hatása, gondolok itt a transcranial magnetic stimulation-re. Ebben az esetben már jópár, nagyszámú résztvevős, klinikai vizsgálatot végeztek. Egyértelműen kimutatható a hatás, de természetesen erőteljes mellékhatások is mellette. A risk/benefit arány (eddig még) nem meghatározhatósága miatt nem is használják a gyakorlatban (elfogadottan, elterjedten).

Az előző mondattal viszont egyetértek. A Cochrane adatbázisban rákeresve semmi biztatót nem találtam a pulzáló mágneses terápiára. Klinikai bizonyíték nincs az eredményességére, eddig. Sok cég a piacon használja kezelésre, már.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 14:20

@vegyati (46045):
Azért a Cochrane-t sem kell abszolútumnak tekinteni, sem pro, sem kontra.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 15:45

@Szilágyi András (46041):
Az említett két weblapot pedig nem olvastam, nem érdekelnek, nem tartom őket komoly forrásoknak.
Andras, ezek amik a ket altalad nem olvasodd nem komoly weblapon olvashatok, ezek a ma Magyarorszagon alkalmazott pulzáló mágnesterápiak.

Andras, talan elkerulte a figyelmedet, hogy az a topik temaja (nem cime, hanem a temaja, olvass vissza, mit irt a topik inditoja), a topikindito ezekrol kert velemenyt, ezeket akarta megbeszelni.
Üdv mindenkinek!

Érdekelne a véleményetek a pulzáló mágneses tér gyógyászati alkalmazásáról akár pro, akár kontra.
Tájékozatlan vagyok, de érintett - kezeltek ilyesmivel egy műtét után, orvosi javaslatra.
Nekem bevált (a motivációm megvilágítása végett írom, nem érvként mellette, vagy "bizonyításként").

Urológiai műtét, de ha megbocsátod, további részletekbe nem mennék bele.

Két nevet ideírok (az egyik masinával kezeltek. Azért írok kettőt, nehogy rejtett ügynököt szimatoljatok bennem. )

Dr. Body, Bemer
Errol beszelgetunk.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 15:50

Erdekes, hogy egy igazi szkeptikus ilyen hatarozott allaspontot is tud kepviselni:
http://szkeptikus.blog.hu/2011/10/26/bi ... szsegnapon
A Szkeptikus Társaság felhívja mindenki figyelmét, hogy a biorezonanciás vizsgálati módszerek kivétel nélkül mind áltudományosak! A bonyolultnak tűnő berendezések valójában véletlenszerű, színlelt eredményeket szolgáltatnak, az ezekkel kapott diagnózisoknak a valósághoz semmi köze! Biorezonanciás vizsgálatot ne fogadjanak el, ilyenért ne fizessenek, az ilyen vizsgálatokat kínáló egészségügyi szolgáltatókat messzire kerüljék el! Természetesen ugyanez vonatkozik a biorezonanciás kezelésekre is, amelyek puszta placebók.
En nem latok lenyegi kulonbseget a biorezonancias es ma magyarorszagon alkalmazott pulzalo magneses kezelesek kozott.

Mindket esetben van fizikai alap, de azon tul nincs semmi, kamu, altudomany az mindketto.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 16:39

@ennyi (46053):
Andras, ezek amik a ket altalad nem olvasodd nem komoly weblapon olvashatok, ezek a ma Magyarorszagon alkalmazott pulzáló mágnesterápiak.
Nem csak ezek, még sok más is.
És különben is, miért kell a tárgyalást Magyarországra korlátozni?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 16:41

@ennyi (46053):
Andras, talan elkerulte a figyelmedet, hogy az a topik temaja (nem cime, hanem a temaja, olvass vissza, mit irt a topik inditoja), a topikindito ezekrol kert velemenyt, ezeket akarta megbeszelni.
Elolvastam a nyitó hozzászólást, és abban nem szerepel konkrét cégre, készülékre való hivatkozás.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.24. 16:43

@ennyi (46054):
En nem latok lenyegi kulonbseget a biorezonancias es ma magyarorszagon alkalmazott pulzalo magneses kezelesek kozott.
Hát ez elég furcsa, hogy te nem látsz lényegi különbséget. Ez nyilván tájékozatlanságodnak tudható be. Pl. egyikről sem tudod, micsoda.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.24. 17:04

@Szilágyi András (46064): Indito hozzaszolas:

Iosh
viewtopic.php?p=36554#p36554

a 10. hozzaszolas az ahol specifikalta a Iosh, hogy mirol van szo:
viewtopic.php?p=36571#p36571
0 x

Iosh
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.23. 19:49

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Iosh » 2012.05.02. 21:01

@ennyi (46065):

A további vita elkerülése végett: a topikot azért nyitottam, mert érdekelt, mi a véleményetek, mit tudtok, mi deríthető ki erről a módszerről.
A későbbiekben azért neveztem meg két konkrét gépet, hogy újabb lehetséges támpontokat adjak.

De megismételem: engem a pulzáló mágnesterápia gyógyászati felhasználásának a jelenleg ismert tudományos értékelése érdekelt s érdekel - vagyis NEM a "hülye vagy, ha elhiszed!" típusú hozzászólások.

Üdv!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.05.02. 22:02

@Iosh (46653): Jelenleg nincsen megfelelo modon bizonyitott alkalmazasa, kutatas folyik, majd kiderul, ugyanakkor szamos "alternativ" (olvasd: biznyitatlan, vagy bizonyitottan hatastalan) berendezes van kereskedelmi forgalomban, zagyva, altudomanyos hatterrel.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.09. 14:03

"Meggyőző eredmények BEMER kezeléssel
A mindennapi orvosi gyakorlatban sokszor tapasztalt tény, hogy a diabétesz diagnosztizálásakor már a betegség szövődményei is jelen vannak. A végtagokat érintő keringési elégtelenség hatékony kezelésére korlátozott lehetőségek állnak csak rendelkezésre. A Magyar Diabetes Társaság XXI. tihanyi kongresszusán dr. Miléder Margit a mikrocirkuláció javítását célzó BEMER kezelésről tartott előadást."Orvosi Lapok Online

"Elektromágneses terápia a cukorbetegek szolgálatában
A cukorbetegség végtagi szövődményei súlyos következménnyel járhatnak. A végtag elvesztése újabb traumát jelent a betegnek, amit a lehetőségekhez mérten el kell kerülnünk. A Magyar Diabetes Társaság Tihanyban megrendezett kongresszusán dr. Rozsos István az amputáció elkerülését célzó, a végtagkeringés javítását szolgáló kezelési technikáról tartott előadást. A BEMER terápiával a diabéteszes neuropátiát és angiopátiát is javítani lehet, valamint a betegek számára jobb életminőség érhető el a segítségével." Orvosi Lapok Online
0 x

Aeneas
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.05.28. 12:45

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Aeneas » 2012.05.28. 13:53

Először is megrögzött szkeptikus vagyok...

Már maga az a tény, hogy erről a témáról (pulzáló mágneses akármi) így, ilyen szinten, ilyen "tárgyszerűen" lehet vitatkozni, kissé aggasztó. Helyettesítsük be a "pulzáló mágneses akármit" mondjuk a "Tritace" nevű gyógyszerrel (csak azért példálózom ezzel, mert ezt szedem a magas vérnyomásom kezelésére), és máris milyen viccesnek tűnnek a fenti hozzászólások.
Egy hosszú kutatási, kísérleti, majd ellenőrzési, igazolási folyamaton végigment gyógyszer, amelyet aztán a legkülönfélébb szigorú hatóságok igazoló dokumentumokkal láttak el, végül forgalomba került és megismerték az orvosok is, akik vagy ajánlják, vagy valami mást ajánlanak, és betegek tízezrei, akik vérnyomásmérővel a karjukon igazolják vissza nap mint nap.
Érdemes lenne ezen a szkeptikus fórumon vitatkozni azon, hogy jó-e, ha igen mire(!) jó ez a gyógyszer, hogy melyik cikknek higgyünk, melyiknek ne? Totál értelmetlen lenne, legföljebb a tapasztalatainkat oszthatnánk meg az alkalmazásával kapcsolatban.
A kezelőorvosom, pláne a kardiológus, mi a fenéért lenne jobban érdekelt abban, hogy inkább ezzel (vagy másik) gyógyszerrel tömjön, minthogy pulzáló mágneses terápiát javasoljon? Ha a gyógyszergyártó pénzelné is az orvosokat, miért ne pénzelné a mágnesterápiás készüléket előállító cég is?

Milyen érv az, hogy az orvosok 90%-a nem fejődik, nem veszi a fáradtságot, hogy megismerje az új, alternatív gyógymódokat (lásd impulser magazin)? Egy szív- és érrendszeri betegségekre specializálódott szakorvos ne venné a fáradtságot, hogy a saját szakterületén naprakész legyen, amikor ráadásul a gyártók komoly pénzeket fordítanak az orvosok továbbképzésére, konferenciákra? Eléggé életszerűtlen.

Vagy mit kezdjek az olyan érveléssel, hogy magas vérnyomás betegségben szenvedőknél a pulzáló mágneses izével kezelt betegeknél eleinte ingadozó lesz a vérnyomás, mert: "Ez azért van, mert a szervezet hozzászokott egy magasabb vérnyomásszinthez, és ha a terápiával kitágított erek kapcsán elméletileg csökkennie is kellene a nyomásnak, a szervezet egy darabig küzd ellene, mivel nem ezt szokta meg, nem ez a természetes neki." Mekkora humor ez? A szervezetem úgy megszokta már, hogy beteg, hogy továbbra is beteg is szeretne maradni :D Milyen kár, hogy az én szervezetemnek nem ilyen fejlett a humorérzéke, ha beveszem a gyógyszeremet, akkor normálisra áll be a vérnyomásom, ha nem veszem be, akkor visszaáll a kóros szintre.

Csak lelkes érdeklődője vagyok a csillagászatnak, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy a Föld csodálatos mágneses erőtere oly erős, hogy eltéríti még az elképzelhetetlenül nagy energiájú napkitörések, kilökődések sugár és energiaözönét is. Viszont mégis annyira nyamvadt, hogy: "mivel az ember olyannyira tönkretette a saját környezetét, hogy a Föld természetes eletromágneses terének jótékony hatását valamivel pótolnunk kellett a civil életben is." Ahham. A pulzáló mágnesterápia lézerkardja jótékonyan lebeg a fejünk felett :) (ajjaj, lehet, hogy az Damoklész kardja volt? :)

Én még azt is el tudom képzelni, hogy ez a pulzáló mágnesterápia egy hasznos dolog. Miért is ne lehetne? Csak valahogy úgy vagyok ezekkel a világmegváltó, multifunkciós eszközökkel, mint az ufókkal. Azok is mindig a rögös utat válsztják, miért nem szállnak le mondjuk a Time square-n, a Picadelly-n vagy mondjuk a Moszkva téren? Miért csak eldugott helyeken, néhány kiválasztott számára látható, érzékelhető módon jelennek meg? Ez a mágnesterápia miért nem választja a Tritace gyógyszerem unalmas, hétköznapi útját az érvényesüléshez? Miért jobb ez a gerilla harcmodor, hogy mindig a többséggel szemben, a szakembereket átugorva (és szapulva), közvetlenül a hívő (és mellesleg fizető) felhasználókhoz fordulnak?
0 x

Kriii
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.01. 17:23

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Kriii » 2012.06.01. 17:47

Először is nem azért írok, mert a pulzáló mágnesterápia ellen vagy mellett szeretnék érveket felsorakoztatni!

Már maga az a tény, hogy bármely témáról így, ilyen szinten, ilyen "tárgyszerűen" lehet vitatkozni, kissé aggasztó. :-/
Helyettesítsük be a "pulzáló mágneses akármit" mondjuk a "Lipobay" nevű gyógyszerrel (csak azért példálózom ezzel, mert ez jó példa :-)), és máris milyen viccesnek tűnnek a fenti hozzászólások.
Egy hosszú kutatási, kísérleti, majd ellenőrzési, igazolási folyamaton végigment gyógyszer, amelyet aztán a legkülönfélébb szigorú hatóságok igazoló dokumentumokkal láttak el, végül forgalomba került és megismerték az orvosok is, akik vagy ajánlották, vagy valami mást ajánlanak (most már szerencsére) és milyen nagyszerű eredményeket értek el vele:

http://www.origo.hu/nagyvilag/20010810visszavonta.html

;-/
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.01. 21:47

@Kriii (48295):
Először is nem azért írok, mert a pulzáló mágnesterápia ellen vagy mellett szeretnék érveket felsorakoztatni!
Akkor minek ebbe a témába írsz?
Helyettesítsük be a "pulzáló mágneses akármit" mondjuk a "Lipobay" nevű gyógyszerrel (csak azért példálózom ezzel, mert ez jó példa )
És azért jó példa mert?

Mert ennek a hatását alaposan vizsgálták, az itt vitatott mágnesterápiáét meg nem? Azért mert ennek a mellékhatásait alaposan vizsgálták a pulzusterápiáét meg nem? Mert amikor kiderült, hogy a Lipobay előnyös hatásai mellett veszélyeket is hordozhat a Lipobayt visszavonták, míg a kamu pulzusterápiákkal ez nem fog sose megtörténni mert ott még a szinte semmilyen értékelhető vizsgálatot nem végeztek?
0 x

Kriii
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.01. 17:23

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Kriii » 2012.06.18. 22:37

@pounderstibbons(48300):

Ha elolvasod az előttem szólót, akkor talán megérted a hozzászólásom okát…

Szerintem kicsit off jön.

…de egy kicsit kifejtem:
szvsz: Szilágyi András érvel a fórumtémában szereplő „cuccal” kapcsolatban (szándékosan nem írok terápiát), mások simán kötözködnek, vagy simán rövidre akarják zárni a vitát többségében minimális utánjárással érvek nélkül- ez pedig pusztán reklám (antireklám), ugyanúgy ahogy a gyártó cég weboldala is reklám.

Leegyszerűsítve a különbség: ott nem várok mást mint egy márketinges által jóváhagyott végletekig leegyszerűsített (- 10 éveseknek is érthető és érdekes) szöveget, itt meg érveket várnék, mert minden más csak az olvasó idejének rablása – ennyi. :)

A te érveidre reagálva:
- Az említet gyógyszer hatásait azért vizsgálták, mert törvényileg kötelező, nem azért, mert gyógyszergyár vezetőit a felebaráti szeretet hajtotta – mégis emberek haltak bele, vagyis a tesztek ellenére.
- A PEMFT-t meg valsz azért nem vizsgálták ilyen szinten, mert nem kötelezte erre a készítőket semmi.

Következtetés: amit írtál az nem érv!

Ami a kamu minősítést illeti azt kissé túlzónak érzem, (főleg a csonttörések területén) vizsgálatok és statisztikák közlése nélkül.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.19. 01:34

@Kriii (49487):

Elolvastam, de továbbra se értelek.

A magukról gyógyászati hatást állító termékekről több kell mint marketingszöveg, különben kiderülhet, hogy károsabbak, mint amennyi előnyük van. De nem ám akkor amikor 1-2 tucat embernek árthattak (Lipobay), hanem sokkal-sokkal később ha egyáltalán valamikor.

Milyen érveket vársz tőlünk, akik nem élünk a PEMFT termékek értékesítéséből, ha azok, akik lépni tudnának nem hajlandóak megvizsgálni a saját terméküket?

De visszatérve a Lipobay esetére. Semmi sem tökéletes, de ha már van valami rendszer (ami pl. a Lipobay okozta haláleseteket legalább észreveszi utólag, az esetek többségében pedig előre) akkor azt alkalmazni kellene a PEMFT-edre is, vagy pont annyira nem kéne semmi gyógyszerre se semmiféle teszt, ahogy a PEMFT-jeidre sincs (ha van, akkor muti)

Az teljesen nem érdekel, hogy milyen motiváció áll a vizsgálatok hátterében. Ha nem végzik el azokat, akkor viszont elég nyilvánvaló, hogy annak mi lehet a motivációja:

1., Magasról tojás a páciens biztonságára,
2., Félelem a saját termékük esetleges hatástalanságától

A Lipobayről, hála a teszteknek, nem csak marketingszöveget olvashatsz. Ha nem lettek volna vizsgálatok, pont annyit tudnánk róla, mint a Pemft-edről.
0 x

Avatar
tovis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.08. 12:58
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: tovis » 2012.07.08. 13:28

@vegyati (46045):
Ez a dolog zavar az egészben. Egyszer voltam már MRI vizsgálaton. Véletlenül a farmerom órazsebében maradt egy 100 Ft -os - amint ck. egy méteren belül kerültem a toroidhoz szabályosan kirántotta az igen feszes zsebemből és hatalmasat csattant az oldalán. Tény hogy a vizsgálat nem tartott tovább 10 percnél (szubjektív, nem mértem) de semmiféle közérzeti változást nem tudtam azonosítani. Mintha semmi nem történt volna. Soha életemben addig nem voltam ilyen erős mágneses térben.
0 x

Avatar
tovis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.08. 12:58
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: tovis » 2012.07.08. 13:54

Van egy ezzel a témával kapcsolatos másik "mágikus" dolog - vízkőmentesítés mágneses térrel. Itt a vízvezetékre tekernek néhány menet rézhuzalt (az sem mindegy hogy a vízfolyásával milyen irányban) és mágneses teret gerjesztenek (itt kicsit zavaros hogy a acél cső vagy réz esetleg műanyag, műanyag/alumínium kombináció). Majd néhány kHz alap frekvenciát néhány Hz -el megmodulálva pulzáló mágneses teret hoznak létre, és ez "nem hagyja lerakódni" a csövekben a vízkövet.
Kísértetiesen hasonlít az érszűkületi problémára. Ráadásul az emberi test is ck. 70% -ban víz.
Megpróbálok utána nézni, hogy egy átlag lakásban mekkora az elektroszmóg. Azt bárki kipróbálhatja, hogy egy hangerősítő vonali bemenetéhez kézzel hozzáér és a hangszórókból komoly "brumm" -jön - azaz egy átlag lakásban (ahol van elektromos hálózat) helyből komoly 50 Hz elektromágneses erőtér van - és ezt a teret a testünk "befogja". Akkor még nem beszéltünk az egyéb különféle berendezésekről - most már ugyan ritka a katódsugárcsöves TV, de ha belegondoltok ott is helyből sok kHz -es mágneses tér van az eltérítő tekercsekben. A mágneses tér "elszigetelésére" árnyékolására (az én tudományom állása szerint) csak a permalloy -ból készült árnyékoló lemez alkalmas, az is komoly vastagságban.
Az áruházakban alkalmazott árú védelmi kapuk tetemes része csaknem 10 A áramot pumpál bele az antenna tekercsbe - a mágnesszalagos kártyák azért általában túlélik.
Egyes honlapok a föld mágneses terét emlegetik és a NASA bizonyos élettani kutatásait - de tessék mondani mit tudunk a föld mágneses teréről azonkívül, hogy van, van polaritása és minden mérhető, ismert paraméterében folyamatosan változik. Az élettani folyamatokra gyakorolt hatását nem igen tudjuk mérni - statisztika!?
Summa-summarum itt valami nagyon nincs kidolgozva. Homály :(
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.08. 13:56

@tovis (50566):
Summa-summarum itt valami nagyon nincs kidolgozva. Homály
Ezt meg tudom erősíteni, az előző hozzászólásodra tökéletesen igaz! :mrgreen:
0 x

Avatar
tovis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.08. 12:58
Tartózkodási hely: Budapest

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: tovis » 2012.07.08. 18:40

@mimindannyian (50567):
Nem tudom mi az előző hozzászólásomban a homály? "Megtapasztaltam" egy nagyon erős mágneses teret és nem éreztem semmi különöset utána. Semmi olyat amiről különféle cikkekben írogatnak. Tény hogy ez egy rövid idejű, egyszeri beavatkozás, hatása nem akkumulálódik (mint mondjuk a röntgen sugárzás). Viszont roppant erős mágneses tér biztos, hogy nagyságrendekkel nagyobb a terápisá készülékekhez 10-15 mT.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.08. 18:49

@tovis (50578): De hiszen nem a kettővel előbbi hozzászólásod kritizáltam, hanem az "előzőt". Lokalizáld egészen aprólékosan, biztos sikerül. Arra gondolok, amiben összekötöttél mindent mindennel, érszűkülettől a áruvédelmi RFID rendszerekig, majd a végén magad is meglepődve a zagyvaságon, bejelentetted, hogy itt valami nagyon nincs kidogozva. Hát bizony tényleg nincs. Csak egyetérteni tudtam.
0 x

tazeloor
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.09. 12:31

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: tazeloor » 2013.01.09. 14:03

Kedves fórumozók!
Nem tudom ki mennyire jártas a témában. Én az EBMnek azaz a tényeken alapuló orvoslásnak hiszek. Ennek az alapja a klinikai vizsgálatok összehasonlítása. Ezeket az eredményeket összegyűjtjük, összevetjük megfelelő módszerekkel és levonjuk a következtetéseket. A konklúzió szintéziséhez felhasznált irodalmat előtte természetesen szelektálni kell. Ezen irodalmak megbízhatósága a következő: (ez azoknak is jól jöhet akik egy mondjuk pubmeden keresgélnek) a legmegbízhatóbbak a Randomizált kontrollált klinikai vizsgálatok, utána a nem randomizált kontrollált klinikai vizsgálatok utána a prospektív -> retrospektív -> trend analízis ->keresztmetszeti vizsgálatok. A legvégén az esetleírások. A legutóbbi maximum arra jó, hogy felkeltse valakinek az érdeklődését egy adott téma iránt. A legfontosabb forrás(ok) egy terápia hatékonyságának felmérésére, ha van(nak) róla EBM review(k). Itt is érdemes utánanézni a szerzőknek. "A XY vagy a szomszédom azt tapasztalta" kezdetű meggyőzéssel nem érdemes foglalkozni(ez gyakran szerepel csodaszerek reklámjaiban). Nem azért, mert azt feltételezném, hogy hazudik, hanem azért, mert nem tudjuk, hogy milyen egyéb hatásoknak volt kitéve a terápia során. Érdekességek pl: a FOBT tesztet ami a székletben lévő vért mutatja ki (NEM azt, hogy vastagbélrákod van) befolyásolja, hogy mit eszel, milyen gyógyszert szedsz(ez mondjuk sejthető). Ráadásul előtte hashajtózni is kell. Vagy egy másik példa: A paracetamol csökkentheti az inzulin vércukorszint csökkentő hatását (ez már nem magától értetődő), ráadásul az inzulinszükségletünk megnő fertőzésben. Egy rakat dolog befolyásolja egy ember gyógyulásának tényét vagy betegségének súlyosbodását.
Egy EBM review pedig minimalízálja ezen hatásoknak a jelenlétét. NA de visszatérve eredeti témára.
Forrásokért: az OVID keresőprogramját használtam.
Az áttanulmányozott irodalmak: PICHON R. és mtsai: Electrical stimulation devices to treat delayed unions and pseudarthrosis, health Technology Assessment Database 2012; GRIFFIN, XAVIER R. és mtsai: Electrical stimulation devices to treat delayed unions and pseudarthrosis 2011, Cochrane Database of Systematic Reviews; AZIZ Z. és mtsai: Electromagnetic therapy for treating venous leg ulcers, Cochrane Wounds Group Cochrane Database of Systematic Reviews. 3, 2011; KROELING P. és mtsai: Electrotherapy for neck pain, Cochrane Database of Systematic Reviews. 2, 2011.
Többet nem voltam hajlandó a témával foglalkozni, ugyanis a szerzők a cikkek mindegyikében elégtelennek tartották a mostanáig felgyülemlett vizsgálatok minőségét. A csonttöréses cikk szerint az eddigi eredmények alapján hasznos a PEMF a kezelésben. A nyakfájós cikk szerint a placebónál jobb a PEMF, de kevésbé hatékony a többi fájdalomcsillapító terápiánál. A másik két cikk pedig elégtelennek tartotta a fellelhető vizsgálatokat konklúzió levonásához.
Személyes véleményem (már ha érdekel valakit): Nem költenék olyanra pénzt aminek működésére nincs egyértelmű bizonyíték. A gyógyszerekre többé kevésbe van ( feltétele a forgalomba hozatali engedélynek, kivéve a homeopátia). A gyógyszereknek, főleg ha sokat szedünk egyszerre sok mellékhatása lehet. De egyes mellékhatásokhoz idővel tolerancia alakul ki. Igen a gyógyszergyárak megszedik magukat rendesen. De az alternatív terápiák szorgalmazói is megszedik magukat. Amit tudni kell, hogy a várható élettartamunkhoz az életmódunk járul leginkább hozzá, az EÜ szintje csak kb. 14%-ban. A gond egy példán keresztül: ha jön a baj és az orvos azt mondja: magának kettes típusó diabetese van. El van hízva fogyjon le, ne egyen cukrot, figyeljen a rendszeres táplálkozásra. Kiír valami metformin-os gyógyszert, mellé felhívja a figyelmet arra, hogy étkezésközben vegye be (különben gyomor bél panaszt okoz)A beteg ebből legtöbbször csak a gyógyszert szedi be, és max. egy futó gondolat erejéig jut eszébe, hogy lefogyjon. A gyógyszer, ha máson nem változtat mérsékli ugyan a tüneteket, a betegség súlyosbodását, ami egyébként jó, de nem csodaszer, és ezt a gyártó sem állítja. Ha a beteg nem változik nem lesz gyógyulás sem. Ezek után nem egy beteg van akit elkezdenek szeletelni a diabetesből adódó keringési rendellenességek miatt. Jön a harántimpulzus, meg kéne változni, elmegy kezelteti magát mondjuk PEMF el, mert azt azt írják, hogy növeli a pankreas inzulintermelését (Ha el van hízva akkor valószínűleg nem is a termeléssel van gond (legalábbis eleinte nem, később meg nem lehet visszahozni a termelést, akkor már inzulint kell adni), hanem azzal, hogy a beteg inzulinrezisztensé vált, vagyis a célsejtek amik a glükózt felvennék a vérből nem reagálnak kellőképpen az inzulinra.), ott rábeszélik a fogyásra, lefogy jobban lesz és ezt a PEMFnek tulajdonítja, holott a fogyás miatt van jól. Konkúlzió: csodaszerek nincsenek, az orvos is ember, a gyógyszerész is ember, mindketten lehetnek pénzéhes kuruzslók, de többségük nem az.
Tisztelettel: Tazeloor
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.09. 14:27

@tazeloor (61377):

Jol beszeltel.
0 x

Iosh
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.12.23. 19:49

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Iosh » 2013.01.12. 20:35

@tazeloor (61377):

Kedves tazeloor!

Köszönöm a korrekt hozzászólást és információkat!

Üdv!
0 x

tazeloor
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.09. 12:31

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: tazeloor » 2013.01.13. 14:03

Igazán nincs mit
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2013.01.23. 18:21

@Aeneas (47976):
A Gógyszergyártók Nem Mondják El. Pedig Megtudhatja Tájékozódjon Itt!Impulsermagazin.com

akkor ki is akar hasznoz húzni? érdemes végigiolvasni!!!!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.01.23. 19:17

@balinta53 (62562):

Kérem linkelje, pontosan melyik cikkre gondol, mert egy főleg reklámtartalmú oldal van a linkje végén.

Ahol a tudományos kutatások leírásait sehol sem találom - már ha vannak ilyenek - mert az Ön által linkelt oldalból még talán ez a három a leginformatívabb:
http://impulsermagazin.com/hu/a-pulzalo ... desi-elve/
http://impulsermagazin.com/hu/pulzalo-magnesterapia/
http://impulsermagazin.com/hu/a-pulzalo ... tortenete/

Tudományos kutatásokra utalás az utóbbiban található kizárólag, és az is kimerül abban, hogy:
"A 19. század végén hoztak létre először mesterséges mezőket. Ehhez elektromos áramot vezettek gyűrűkön vagy tekercseken keresztül. Ezen az elven nyugszik a modern pulzáló mágnesterápia is. Ma a pulzáló mágnesterápia a természetgyógyászat elismert ága. Hatását számos tanulmányban bizonyították."
Hát ez így eddig egy nagy kövér nulla véleményem szerint tudományos bizonyítékként, és nagyon úgy néz ki, hogy a termék forgalmazói még a gyógyszergyáraknál is jóval kevesebbet mondanak.
0 x

Supervisor
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.15. 19:13

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Supervisor » 2013.02.16. 08:54

x
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor 2013.02.16. 12:06-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.02.16. 08:59

@Supervisor (64074): Neked vannak saját szavaid is, vagy a copy&paste az ars poeticád?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.02.16. 09:44

@Supervisor (64074):
No álljon meg a nászmenet!
Mi van?:
Harmadik hónapja rendszeresen naponta használom az önként jelentkező betegeken az Impulsert.
vs
A magam részéről nagyon szeretném látni azt a tanúsítványt, amelyet állítólag kiadtak ennek a forgalmazására
Én meg a magam részéről azt szeretném tudni, hogy hogyan kerülhetnek betegek valakihez, aki állítólag napi rutinban alkalmaz olyan "terápiákat" (láttam a többi "okosságodat" is...), amikről saját bevallása szerint is halvány fingja sincs? Nem ezt nevezik kuruzslásnak?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.02.16. 12:27

@Popula(c)tion (64076): Valószínűleg ő is érezte, hogy gázos, amiket irkált, mert mindet törölte... :o :facepalm:
(Na milyen jól megválaszoltam magamnak? ;) )
0 x

Emsike
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.23. 11:00

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Emsike » 2013.02.23. 11:12

Sziasztok! Orvos vagyok és 5 éve használok pulzáló mágneses terápiát. A készülék 25 éve töretlenül piacon van, nem kell reklámozni, nincs körülötte hókusz-pókusz, mert egyszerűen jó és kész. Nagy hátránya, hogy relative drága, de én már gyűjtök a következőre, mert 2 készülékkel (vagy egy komolyabb klinikai darabbal) sokkal több mindent lehet kezelni. A neve Viofor és a www. medandlife.hu oldalon lehet róla infokat szerezni. Ott vannak tudományos cikkek is, de könyvekben is leírják hatásmechanizmusát, sajnos többnyire angolul vagy lengyelül. Ha valakit még érdekel részletesebben, szóljon. Mozgásszervi betegségek kezelésében van tapasztalatom, de sok egyébre is jó, kisfiamnál krónikus alvászavart sikerült 1-2 hét alatt megoldani vele. Alapvetően a sejtek anyagcseréjét, oxigénfelvevő képességét javítja, ezáltal a kezelt területnek némi eneriatöbbletet ad. Valóban javítja a mikrokeringést is, és gyulladáscsökkentő hatása kifejezett, pontosan a fent leírtak következtében. Nem csodaszer, ún. adjuváns terápia, azaz kiegészítésképpen alkalmazandó más kezelések mellett. Na, ennyi.
0 x

Emsike
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.23. 11:00

Pulzáló mágnesterápia

Hozzászólás Szerző: Emsike » 2013.02.23. 11:15

Ja, még annyit hozzátennék, hogy attól, hogy valaminek nem ismerjük a pontos hatásmechanizmusát (temérdek ilyen dolog van!!!), attól még tapasztalhatjuk a jótékony hatását.
0 x

Válasz küldése