méz, propolisz, méh pempő

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
umisu80
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.02.04. 01:40

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: umisu80 » 2012.02.04. 02:06

Feleségem ezzel riogat már napok óta, vegyünk mert nagyon jó ...

http://www.tisztamehpempo.hu/

Fenntartásaim
- nagyon marketingízűnek tűnik, mindenre jó...
- mivel jobb mint a sima méz?
- megéri-e a sokszoros árat?

Egy rész különösen tetszik: "van benne DNS" nem vagyok nagyon okos, de azt hiszem a nyálamban is van, mégsem adom el sok sok pénzért...

vélemények?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.02.04. 11:56

Orosz kutatók felfedezték, hogy a méhpempő RNS-t (ribonukleinsav) és DNS-t (dezoxiribonukleinsav) is tartalmaz.
Én is. Könyörgöm ne egyetek meg...

Egyébként az egész szöveg az előnyös hatásokról pont olyan, mint az összes többi búzamagból, és hasonló cuccból készült csodagyógyszer beetető-szövege. Ez szerintem csak egy ügyes fogás, hogy az olcsón beszerezhető pempőt kibaszott drágán adják el...
0 x

Bares
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:57

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Bares » 2012.02.14. 11:34

"A méhpempő külsőnkre is pozitív hatással van, tisztítja a bőrt, alkalmazható szinte bármilyen arcpakolásba."

Kamaszkoromban pattanásos voltam. Anyám hozott drága pénzért méhpempőt (ha ugyan be nem csapták őt is...), hogy segítsen rajtam... AZT A VÖRÖSSÉGET ÉS PATTANÁS-VIRÁGZÁST ami az arcomon kezdődött ezután, semmi nem múlta felül, sem előtte, sem utána!!! (Persze többé nem használtuk, csak pár napig, míg be nem indult a dolog... :D )

Méhész vagyok, semmilyen csodatevő hatásában nem hiszek a méhész termékeknek. Miért van az, hogy nekünk mindig a szenzáció kell és nem elég, ha valami finom - méz, vagy átlagosan baktériumölő - propolisz, vagy táplálékként is megteszi - méhpempő(-t és LÁRVÁKAT tartalmazó lép: bizony, valószínűleg az ősember számára is ez lehetett a méhodú egyik vonzereje... :mrgreen: )

A méhpempőről azt hallottam régebben (kevésbé marketing-orientált időkben), hogy meglehetősen könnyen vált ki allergiás reakciókat, éppen a szokatlan anyagi összetételű fehérjegazdagsága miatt. Lehet, hogy ez is kamu, de nekem van 1 db személyes tapasztalatom, ami ezt alátámasztja. (ld. feljebb.)
0 x

Bares
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:57

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Bares » 2012.02.14. 11:42

Kérdéseidre:
- mivel jobb mint a sima méz?
Nem jobb, teljesen más dolog. A méz egy nagy cukortartalmú, kevés más anyagot tartalmazó, viszkózus oldat. A méhpempő tényleg tejre hasonlít: vizesebb, folyósabb, fehéres, savanykás folyadék, kevés cukorral, sok fehérjével.
- megéri-e a sokszoros árat?
Nagyon fontos megérteni, hogy SOHASEM terméket veszünk, hanem MINDIG élményt. A pénzünket a pénztárcánkból CSAKIS az elégedettség érzése húzza ki, akár falfestéket, akár autót, akár villamosjegyet veszünk.
Ha a feleséged NAGYON boldog lesz tőle, akkor megéri!!!! (Ezt nem szarkazmussal mondom, hanem teljesen komolyan!)
0 x

Bares
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:57

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Bares » 2012.02.14. 11:53

@stark (40131):

Az "olcsón beszerezhető méhpempő" mítoszát szeretném ezúttal lerombolni. Ha igazi méhpempőről beszélünk, akkor rettenetesen sok munkával jár az összegyűjtése. Kizárólag az anyának szánt fiatal lárvák sejtjeiből lehet összegyűjteni. Nem emlékszem pontosan, mennyi van egyben, de kb. 1/100 mililiter (Bocsi, szakméhészek, lehet, hogy még kevesebb... :) ) A pempőt termelő méhész először is anyabölcső kezdeményeket ad a méheknek, hogy egyetlen kaptárbontással több bölcsőből szedhesse majd ki a pempőt. Ezután gyufaszál végéből kifaragott "kiskanállal" (!!) frissen kikelt lárvákat helyez át a bölcsőkezdeményekbe a normál dolgozói sejtekből. Ha a család elfogadja ezeket, megkezdődik a pempőkészítés. A lárva körül pici tóban látszik a pempő. Ezt a méhész mikropipettával kiszippantja, majd megy a következőre... Nyugdíjas mániákusoknak való munka. Ha tízszer annyiért tudnám eladni, mint a jelenlegi ára, akkor sem csinálnám...

Persze, lehet, hogy van valami modernebb, és kevesebb munkaigényű módszer, amiről én nem tudok...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bares 2012.02.15. 08:08-kor.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2012.02.14. 16:09

@umisu80 (40112):

>Feleségem ezzel riogat már napok óta, vegyünk mert nagyon jó ...
>vélemények?

Valentin napon van ennek a kérdésnek egy másik vetülete is ..

Kép

Lehet egy csomó mindenben igazad - de ha a feleséged megsértődik -
akkor az igazságoddal egyedül maradsz - az asszony meg elmegy ....


Vagyis értelmes kompromisszumos megoldást javasolnék ..


Mert ha ..
- Nem különösebben árt ( és szerintem nem )
- Esetleg használhat
- A feleséged vágyik rá ..
- és nem egy vagyon ( ki tudod fizetni )..

Akkor miért ne?
A szeretetnek másfajta racionalitása van ...

A lényeg ..

Vegyél neki egyet ajándékba Valentin napra!

és az a szkeptikus, aki erről lebeszélné - annak nincs szíve ..

Kép

Kép

( szerintem kellene egy külön topik: "női logika" - címmel .. )
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.02.14. 20:07

@Áramlat (41125):
( szerintem kellene egy külön topik: "női logika" - címmel .. )
Meg egy "ferfi logika" cimu is... :oops:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.02.14. 20:29

Én meg tudnám tölteni mindkettőt tartalommal.
Igaz, ezek kizárólag humoros jellegűek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.02.14. 22:29

De hiszen a gondolkodás logikájában nincs is különbség. Értékrendben és egyes témákban eltérő tájékozottságban van. Na meg persze olyan jó érzés címkézni, s mi sem kínál erre könnyebb alapot, mint a nemek.
0 x

Bares
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:57

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: Bares » 2012.02.15. 08:04

Oopsz...
Most esett le az utóbbi hozzászólásokból, hogy a topikcímben a "méh" mit jelenthet, elnézést, én valamiért először csak a rovarra gondoltam... :roll:
((( lorenz írta: "Én meg tudnám tölteni mindkettőt tartalommal." :D )))
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.02.18. 21:28

@Bares (41064):
Az "olcsón beszerezhető méhpempő" mítoszát szeretném ezúttal lerombolni. Ha igazi méhpempőről beszélünk, akkor rettenetesen sok munkával jár az összegyűjtése. Kizárólag az anyának szánt fiatal lárvák sejtjeiből lehet összegyűjteni. Nem emlékszem pontosan, mennyi van egyben, de kb. 1/100 mililiter (Bocsi, szakméhészek, lehet, hogy még kevesebb... ) A pempőt termelő méhész először is anyabölcső kezdeményeket ad a méheknek, hogy egyetlen kaptárbontással több bölcsőből szedhesse majd ki a pempőt. Ezután gyufaszál végéből kifaragott "kiskanállal" (!!) frissen kikelt lárvákat helyez át a bölcsőkezdeményekbe a normál dolgozói sejtekből. Ha a család elfogadja ezeket, megkezdődik a pempőkészítés. A lárva körül pici tóban látszik a pempő. Ezt a méhész mikropipettával kiszippantja, majd megy a következőre... Nyugdíjas mániákusoknak való munka. Ha tízszer annyiért tudnám eladni, mint a jelenlegi ára, akkor sem csinálnám...

Persze, lehet, hogy van valami modernebb, és kevesebb munkaigényű módszer, amiről én nem tudok...
Köszönöm, tanultam valami újat. :)

Mellesleg így is lehet olcsón pempőt szerezni... ha borneó kisgyerekek végzik ugyanezt a munkafolyamatot 15 centért óránként...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.04.13. 08:14

Érdekes, tudományos igényességgel írt cikk jelent meg a mézről, mint antioxidáns anyagról. A cikk free full text, érdemes elolvasni.

Honey: A Novel Antioxidant (Review)
Omotayo O. Erejuwa et al.
Molecules 2012, 17, 4400-4423
Conclusions
The prevalence of chronic diseases such as diabetes mellitus, hypertension, atherosclerosis and
cancer in the population is increasing. This has also resulted in increased mortality resulting from these
diseases. The evidence which implicates the role of oxidative stress in the pathogenesis or
complications of these diseases suggests that antioxidants may be beneficial. The data from large scale
clinical trials have not been impressive and a number of reasons have been posited. One is the choice
of certain antioxidants over the others – primarily, the use of vitamins C and E only in most of the
trials. Honey is a natural product with many health benefits. The data presented in this paper indicate
that honey may or can ameliorate oxidative stress in the GIT, liver, pancreas, kidney, testis and
plasma. Besides, the data also indicate that the combination of conventional therapy, e.g., antidiabetic
drugs, with honey produces synergistic antioxidant effect in the pancreas, kidney and plasma of
diabetic rats. Honey, administered alone or in combination with conventional therapy, might be a
novel antioxidant in the management of many diseases associated with oxidative stress. There is no
doubt that studies investigating the effect of honey on oxidative stress are at a relatively early stage.
However, a closer look at the presented data reveals that clinical studies that investigated the
antioxidant effect of honey are limited. Therefore, it will be worthwhile to investigate some of these
data in clinical studies to confirm if this antioxidant effect of honey can be extrapolated to humans.

Together with its anti-inflammatory effect, the use of honey (especially in combination with
conventional therapy) in the management of chronic diseases associated with oxidative stress holds
much promise.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 09:55

0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.13. 10:43

@sammy (45493): Annyit mondtam, "a gondolkodás logikájában nincs is különbség". A gondolkodás logikája az érzékelési és feldolgozási metódusok felett áll. Nincs olyan, hogy egy állítás egy nőnek logikus, egy férfinak nem, vagy fordítva. Az ilyen jellegű látszólagos eltérés ismeretek és értékrendbeli különbségen alapul, de nem a logika stabil bástyája más. :) Persze lehet úgy értelmezni a logikát, hogy más eredményre jussunk, és szívesen fogadom az ilyen ötleteket :).
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 10:51

@Bares (41059):

A pempőről nem tudok semmit, de a méz, mint divatos összetevő a kozmetikumokban jobban hangzik, mint amennyit ér, állítólag. Vizet von el, nem igazán hidratál.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 10:55

@mimindannyian (45497):

szerintem te most csak szőrszálhasogatsz :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.13. 11:10

@sammy (45501): Nem, teljesen komolyan beszélek. Nagyon fontos elkülönítenünk azt, ha a logika tér el, vagy ha az azonos, ám más ismeretekre épülve kerül alkalmazásra.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.13. 12:45

@sammy (45493):

És milyen új információval szolgált neked a könyv?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 13:34

@lorenz (45517):

kb. 15 éve olvastam, akkor még sokat:)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.13. 13:40

@sammy (45528):

Most már te is írhatnál könyvet, igaz?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.13. 13:43

@lorenz (45531):

frászkarikát, lefeljebb intelmeket :)
0 x

charpy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.01.15. 12:26

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: charpy » 2014.01.15. 12:39

Én is sok mindennel szkeptikus vagyok, ellentétben apám, aki minden kuruzslást kipróbált és majdnem belehalt....
Viszont nagypapámat kb. 40 évesen már temetni akarták, de egy prof. méhpempővel -csak azzal-, kúrálta az ötvenes években, ezután még 45 évet élt. SM-et is megállapítottak nála, de ez szinte eltűnt, szellemileg teljesen friss volt az utolsó előtti évéig.
A propolisszal jó tapasztalataim vannak a gyulladások eltüntetésében, fogászati problémáknál
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.15. 12:58

@charpy (76437): Ha nem kúrálja, lehet, hogy még tovább élt volna.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.01.15. 17:39

@mimindannyian (76438):
BIO30 propolisos etrendkiegeszitokkel 2006 v 2007ben voltak kiserletek es egerken jo eredmenyt is ertek el vlamilyen teruleten, de az nem SM volt .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

méz, propolisz, méh pempő

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.15. 21:05

@flygandeangel (76453): Nem a propolisz ellen beszélek, hanem az anekdotikus érvek ellen.
0 x

Válasz küldése