Sonoterápia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2009.12.14. 21:13

Kedves fórumtársak,
a hozzáértőktől szeretnék egy kis segítséget kérni a témában. Nagyszüleim, közel a 80-hoz most éppen egy ilyen terápiára járnak. 10 napon keresztül napi fél órán keresztül "sugarazzák" őket. Elmondásuk szerint használ a kezelés (érelmeszesedésre és érszűkületre), de ez ugye tudjuk mennyit ér és mit jelent.

Szerencsére egy ismerős "kezeli" őket, így pénzükbe nem kerül, de én kíváncsi vagyok, hogy ez egy újabb humbug, vagy van-e valami alapja.
A weboldalukon vannak olyan hívószavak, ami alapján nekem akár hitelesnek is tűnnek (prospektív, randomizált, placebo kontrollált, kettősvak vizsgálat), ezekről sokat olvastam már a fórumon. Itt a link: http://www.sonoterapia.hu/sonoterapia_s ... viewhir=17

Szívesen olvasnám a témában nálam okosabbak véleményét erről.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.15. 01:03

Camae Leon írta:Kedves fórumtársak,
a hozzáértőktől szeretnék egy kis segítséget kérni a témában. Nagyszüleim, közel a 80-hoz most éppen egy ilyen terápiára járnak. 10 napon keresztül napi fél órán keresztül "sugarazzák" őket. Elmondásuk szerint használ a kezelés (érelmeszesedésre és érszűkületre), de ez ugye tudjuk mennyit ér és mit jelent.

Szerencsére egy ismerős "kezeli" őket, így pénzükbe nem kerül, de én kíváncsi vagyok, hogy ez egy újabb humbug, vagy van-e valami alapja.
A weboldalukon vannak olyan hívószavak, ami alapján nekem akár hitelesnek is tűnnek (prospektív, randomizált, placebo kontrollált, kettősvak vizsgálat), ezekről sokat olvastam már a fórumon. Itt a link: http://www.sonoterapia.hu/sonoterapia_s ... viewhir=17

Szívesen olvasnám a témában nálam okosabbak véleményét erről.

Beleneztem a cikkbe amit idezel:

"Eredmények
Járástávolság
A későbbiekben placebo kezelésre kerülő betegeink dysbasiás távolsága a kezelés előtt átlagosan 294±470 (S.D.) méter (15-1240) volt, kezelt betegeink ezen értékei 261±574 méter (12-1447) voltak; a kezelt és a kezeletlen csoport értékei nem különböztek szignifikánsan egymástól. A kezelés után a dysbasiás távolság hasonló értékei a placebo kezelést kapó csoportban 358±641 méter (281-1172). A valódi kezelést kapó csoport értékei 396±944 méter (249-1507).
A járástávolság mind a kezelt, mind a placebót kapó csoportban szignifikánsan nőtt, azonban a valójában kezelt csoportban a járástávolság változása a placebo kezeltekhez képest is szignifikánsan (p<0,05) nagyobb lett (3. ábra)."

Megjegyzeseim:
Lehet, hogy valoban van hatasa, de ezekbol az adatokbol ez azt a tanulsagot vonom le, hogy olyan betegsegen vizsgaltak, ami magatol (placebo kezelesre) is nagyon jol reagal.
261-rol 358-ra nott a az ertek placebo hatasara (ez kozel 100 egysegnyi novekedes)
A kezeles 396-ra novelte, ez a placebohoz kepest tovabbi 40 egyseg.

A mert ertek extrem szorast mutat 15-1200 kezeles elott 250-1500 kezeles utan. Erdekes, hogy a valodi kezeles utan a leggyengebb ertek (249) rosszabb, mint a placebo utani leggyengebb ertek (281).

Ilyen szoras mellett ilyen kis valtozasrol nehez velemenyt mondani hogy mi a jelentosege, van-e jelentosege ennek a kis kulonbsegnek, es arrol is, hogy van-e igazi hatasa.

Amig ingyen van, mar csak a placebo hatasa miatt is erdemes folytatni, es veluk orulni, ha jobban vannak.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2009.12.15. 10:59

vaskalapos írta: van-e jelentosege ennek a kis kulonbsegnek, es arrol is, hogy van-e igazi hatasa.
Lancet, NEJM, BMJ, JAMA egyikben sincs egyetlen cikk sem a sonotherapy-ra rákeresve. Ez azért jelent valamit.

Evaluation of efficiency of the sonotherapy in enhancement of venous leg ulcer healing in patients after surgical and conservative treatment; Franek Andrzej et al; Polski merkuriusz lekarski : organ Polskiego Towarzystwa Lekarskiego 2008;25(145):32-7;
Ez azt mondja, hogy:

"CONCLUSIONS: The sonotherapy is useful and efficient method only in enhancement of venous leg ulcer healing after conservative treatment. In surgically treated patients is not efficient method, because there is no accelerating impact on wound healing. As well conducted surgical operation more efficiently enhance a healing process than conservative pharmacological procedures."
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2009.12.17. 00:52

Köszönöm, azért így megnyugtatóbb.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2009.12.17. 20:59

Camae Leon írta:Köszönöm, azért így megnyugtatóbb.
Nem értem, mi nyugtat meg? Hogy egy hatástalan módszerrel kuruzsolják a hozzátartozóidat?
Én inkább aggódnék, hogy közben lebeszélik őket a valódi kezelésről, ami nem hoz csodát, hosszadalmas és nem látványos, de talán a progressziót lassíthatja.
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2009.12.17. 22:11

Nem értem, mi nyugtat meg?
Az nyugtat meg, hogy nem árt a kezelés. A nagymamám sajnos némiképp fogékony az ilyen kuruzslásokra (barátnő ajánlotta: nekem bevált, próbáld ki; ismerjük ezeket), de azért van annyira értelmes, hogy nem helyettesíti az orvosi kezelést ezekkel, csak kiegészíti (ami néha bajt is okozhat). Amíg ingyen van, hadd érvényesüljön a placebóhatás.
0 x

Kiss Edit
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.02.24. 15:07

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: Kiss Edit » 2012.02.24. 16:12

Kedves hozzászólók!
Elég régi a téma, de most regisztráltam, és több téma érdekes, amihez szívesen hozzászólok!
Amiért ezt a témát szúrtam ki, annak konkrét tapasztalat az oka.
Annyi helyen olvasni a különféle érkezelésekről, és amikor az Édesanyámnál ( cukorbeteg több mint 20 éve) már olyan szintűvé váltak az érproblémák, hogy az érsebész konkrétan azt mondta, hogy nem ad 1 évnél többet ennek a lábnak, az nagyon rémes volt, és kutatni kezdtünk, minden alternatívát, ami szóba jöhet. Nem volt túl sok. A bal lába kezdett lilulni, pirosodni, érzéketlen volt, és a nagylábujjánál a köröm sarka belenőtt a húsba valahogy, és ott kisebesedett, ami nem akart begyógyulni. Igazából csak a lábfeje volt ilyen gyalázatos, de azt mondták, hogy nem biztos, hogy elég lesz a lábszárnál amputálni. Ezt elképzelni is szörnyű volt, Ő meg kerek-perec azt mondta, hogy inkább meghal, de a lábát nem vágják. Nagyon fájdalmas dologgá vált, nem gondoltam, hogy ez így tud fájni, és az érsebész azt mondta, akkor menjünk, ha a Mama könyörög, hogy levágja! :twisted: Hirdetett az újságban az a Nahswan valaki az ő szuper eljárásáról, gyanús volt az a sok díj, stb, de apu hajthatatlan volt, hogy nincs más esély, meg kell próbálni. Hát elmentünk! megvizsgálta egy arab doki, nagyon kedves volt, azt mondta, hogy megmondja az igazságot, hogy a bal lábánál már túl késő, de a jobb lábát meg tudja menteni. Ezt nem is értettem, mert az érsebész nem mondta, hogy a jobb lábával is baj lenne, néha görcsölt ugyan, de nem az fájt. Apu erősködött, hogy hátha segít, elkezdtük. Kifizettük a 20 kezelést 80000Ft előre, valami kütyüt raktak a talpára, meg huzogattak a lábszárán. Anyu a fekvéstől is szenvedett, és csak ugyanúgy fájt. 16 nál tartottunk, és kértem a dokit, nézze meg, mert nem javul, és talán már ránk sem ismert, mert azt mondta: " cukorbeteg? Hát miért nem mondták? Akkor nem tud segíteni. Na erre kivertem a dilit, és otthagytuk. Ez lenne az a szuper terápia!
Aztán rájöttem pár héttel később, hogy ez nem is az. Ez is hanggal dolgozott, azt mondták:ultrahang, azóta már azt olvasom a cikkeibe:" ultra, infra és hallható hang". Kétlem, hogy az a kütyü bármi ilyet ki tudna adni. Nevetséges! De benyeltük.
Most viszont, hogy valami jót is mondjak: valóban járunk Sonoterápiára, mert ez nem egyezik meg a Nahswan féle eljárással. Ez egészen másként néz ki, föl kell feküdni egy gépre, ahol mérik a kezelés alatt az EKG-t a lábhőmérsékletet, ami szépen emelkedik,igaz még csak kicsit, minden kezelés után látni a változást, (és érdekes, hogy a rossz lábát akarják megmenteni, nem a jót.) Már bizakodunk, mert aludni már tud anyu, nem fáj úgy a lába, és még csak a 8. kezelésnél tartunk a 60-ból. Naponta 2 kezelést kap: 1 sonoterápiát, meg egy Bemer mágnesterápiát. Ez kb 50 perc, és 3000 Ft naponta. Nagyon hosszú az a 60 nap, amíg anyut várom, addig beszélgetek olyanokkal, akik már a vége felé vannak, és sokan javulnak, nem mindenki, de hátha nekünk is megmenthető még. Tudom, hogy évekkel ezelőtt kellett volna lépni, de akkor parázik be az ember, amikor nagy a baj.
Ez volt a mi történetünk. Majd beszámolok az eredményről! :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.02.24. 17:38

@Kiss Edit (42191):
Bemer mágnesterápiát
átverés, rablás, szégyentelen kihasználása a rászorulóknak - ez a vélemenyem
:cry:

jobbulást kivánok
0 x

parafa
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.11.23. 15:20

Sonoterápia

Hozzászólás Szerző: parafa » 2012.12.14. 19:55

Ajándékba kaptam a sonoterápiát, 30 alkalmat. Éjszaka gyakran felébredtem, hogy "van" lábam és bárhogy forgolódtam nem tudtam kényelmes helyzetet felvenni. Nem hittem a "kezelésben" főleg mivel nem orvos jegyezte, hanem valamilyen műszaki ember,de mivel már kifizették, gondoltam ne menjen veszendőbe. Először volt egy felmérés, ahol megmérték a fővénákban lévő vér nyomását(?) Aztán a kezelések leteltekor ujra megmérték, már 1 felett volt mindkét lábnál, eredetileg 0,8 és 0,7 volt az érték.
Szóval tény ami tény a kezelések befejezése után - ahogy mondták is - kb. két héttel megszüntek az éjszakai lábfájásra való felébredések, és azóta sincs, pedig most már eltelt majd félév. Bár az is igaz, ajánlották, hogy legalább évente 1x meg kell ismételni a kezelést ahhoz, hogy a javulás maradandó legyen. De végül is a gyógyszerek sincsenek ingyen. :|
0 x

Válasz küldése