Otthonszülés, Geréb Ágnes

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 13:42

@pounderstibbons (44315): A korábbi adatokból már tudtuk, hogy nagyjából ugyanannyiba kerül a bábás és a kórházban fogadott orvosnál történő szülés.
Most lehet, hogy valamivel több lett a bábás az új jogszabályoknak köszönhetően megnövekedett költségek miatt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 13:45

@pounderstibbons (44315): Egyébként az "akár x Ft-ba is kerülhet" kifejezés nem azt jelenti, hogy jellemzően x Ft-ba kerül, hanem hogy x Ft a maximális érték.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.26. 13:49

@pounderstibbons (44315):

András jobban figyel :) Valóban ennyi "üzletszerűen rávett" véleményre még korábban reagáltam, hogy manapság a kórházi szülés levezetése sok esetben (majdnem mindig) üzletszerűbbnek tekinthető. Egyébként papírforma szerint a kórházi szülés ingyenes, a bábás szülés eleve drágább engedéllyel vagy anélkül is, azt feltételezve, hogy pennyt nem adsz ki hálapénzekre a kórházban, de a terhesgondozás ideje alatt sem.
A hosszadalmas idézett hozzászólásomat azért tettem meg, mert egyesek fizetnek egy rakás pénzt, azért, hogy biztonságban érezzék magukat egy kórházban, így sem sikerül poz. élményeket szerezniük, orvosról orvosra járnak további pénzeket kiadva. Erre írtam, hogy némely történet "vicces" a kórház = biztonság és szakértelem érv mellé állítva.( Mivel erre már megkaptam az ellenérvet, hogy ezek neten keringő rémtörténetek és szubjektív dolgok, amik egy szkeptikus fórumon nem állják meg helyüket, nem szükséges újonnan kiosztani.)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.26. 14:44

@Szilágyi András (44319):
Egyébként az "akár x Ft-ba is kerülhet" kifejezés nem azt jelenti, hogy jellemzően x Ft-ba kerül, hanem hogy x Ft a maximális érték.
A cikkben ez szerepelt:
"Ugyan a beszámolót tartó bábák erről nem nyilatkoztak, mondván, egyéni díjszabással dolgoznak, egy kórházan kívüli szülés információink szerint akár 200-300 ezer forintba is kerülhet. "
Nyilván újságírói slendriánság, de azért a "200-300 ezer forint"-ra is nehéz azt mondani, hogy az biztosan maximális érték, ha a maximális érték ennyire tágan van értelmezve. A bábák meg nem mondtak semmit.

Itt meg 150-200-ezret írnak (tavaly áprilisban), amire akkoriban "mindenképpen számíthatnak az otthonszülők", de az új szabályozás életbelépését követően ők is 250.000 Ft-os otthonszülési költséggel kalkulálnak.
http://www.medicalonline.hu/gyogyitas/c ... ules_korul

És persze a kórházi szülések árával is vélhetően történnek trükközések, és valószínűnek tartom, hogy a kórházi császármetszések magas számában szerepet játszhat, hogy a TB-nek legyen mire fizetnie, bevállalják a császármetszést egyes orvosok, amin nyilván üdvös lehetne segíteni, mert mintha ez is növelné egyes tanulmányok szerint a gyermekhalandóságot.
(Én is láttam már papíron olyat, hogy "idegentest eltávolítása hallójáratból" miután benézett a fülembe a doktornő egy eszközzel, majd a saját eszközét valóban el is távolította, de nem hinném, hogy a TB erre gondolt...)

http://bioetikablog.hu/2010/12/az_otthonszules_ara

Csak éppen a szülések statisztikája még az állítólagosan felesleges császározással is jobb nálunk, mint Hollandiában., miközben van ahol kevesebb, van ahol többet császároznak mint nálunk, bár a WHO szerint tényleg kevesebb mint fele ennyi kellene, mint amennyit most császároznak a kórházainkban.

Utóbbi cikkbe még Zsolesz14 linkelte az alábbi két cikket:
http://www.quackometer.net/blog/2010/03 ... irths.html
http://www.sciencebasedmedicine.org/?p=2392
Ezek se rajonganak az otthonszülésért...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 15:05

@pounderstibbons (44323): Azt lehet tudni, hogy Geréb Ágnesnél 50 ezer Ft volt az előzetes tanfolyam ára, a szülésért ezen felül becsületkasszába kérték a fizetést, miközben utaltak arra, hogy kórházban kb. mennyit szoktak egy szülésért fizetni.
Geréb Ágnesről még írják egyébként, hogy kórházi orvos korában sohasem fogadott el hálapénzt.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.26. 15:29

@Szilágyi András (44324):

Fizetős szülési tanfolyam?
A kórházi, szokásos korrupciós összeg alapul vétele a tarifa kiszámításánál?

Ügyes!

"Geréb Ágnesről még írják egyébként, hogy kórházi orvos korában sohasem fogadott el hálapénzt."

Jó, hogy nem azt írják, csak a gazdagoktól fogadott el pénzt, amit aztán szétosztott a szegény anyák között.

Egy női Robin Hood!

Előbb-utóbb csak sikerül hőst csinálni belőle.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.26. 15:50

@Szilágyi András (44324):
Ilyet honnan lehet tudni? Én kicsit másképp hallottam.

Tegyed hozzá, hogy a tanfolyami díj egyben a szülés levezetés díja is, bár ezt már írtuk párszor, de itt sok a hézagosan olvasó vagy front van :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 16:28

@sammy (44327): Netről.
A tanfolyam díja a tanfolyam díja, ezután a szülésért még fizettek, amennyit gondoltak, a becsületkasszába.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 16:29

@lorenz (44326): Felháborító, mi? Fizetős tanfolyam! Hogy van pofájuk pénzt kérni a szolgáltatásukért! Hallatlan! Pedig te meg ingyen dolgozol!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.26. 16:35

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.26. 21:16

@Szilágyi András (44332):

"Felháborító, mi? Fizetős tanfolyam!"

A tanfolyam végén milyen képesítést szerez az anyuka? "Minősített otthonszülő"?
A következő otthonszülésnél már elég a diplomáját felmutatnia, és nem kell fizetnie?
A tragédiával végződő esetnél valami kimaradt a tananyagból?

Hihetetlen, hogyan maradhatott fenn az emberiség a tanfolyamok előtt!
Jövő héten indítok egy kurzust a székelés elsajátítására.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.26. 22:06

@sammy (44321):

"A hosszadalmas idézett hozzászólásomat azért tettem meg, mert egyesek fizetnek egy rakás pénzt, azért, hogy biztonságban érezzék magukat egy kórházban, így sem sikerül poz. élményeket szerezniük,"

Bár nem nekem írtad, engedd meg, hogy reagáljak rá.
Ne feledjük, hogy a rakás pénzt még mindig önszántukból fizetik az emberek egy sajátságos beidegződés eredményeképpen.
A biztonságérzet és a "pozitív élmények"(bár nem világos számomra ez utóbbinak a mibenléte) sajnos nem mindig járnak együtt.Egy szív-vagy gyomorműtét, esetleg egy hosszúra nyúlt, fájdalmas vajúdás nem mindig pozitív élmény, itt szerintem üdvösebb lenne a kedvező végkifejletet értékelni, utána még mindig beolvashatunk a bunkó orvosoknak, rideg nővéreknek egy orvosi blogon.
Negatív élményeket még a telki magánkórházban is szerezhetsz 400-800 ezer forintos tarifa mellett, és szerintem Geréb Ágnes intézménye sem garancia ezek elkerülésére.Csak veszélyesebb vállalkozás.

Azt se feledd, hogy a születendő baba nem ismeri a "pozitív élmény"fogalmát, mindössze szeretne világra jönni.
Az otthonszüléssel-tetszik, nem tetszik-nem kapja meg a maximális esélyt.
Néhány százalék ebből anyuka komfortérzetére lett fordítva.

Nem tudom elhinni, hogy elfogadhatónak tartod.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2012.03.27. 07:55-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 02:40

@lorenz (44340):

Pedig ezeket a szülésre felkészítéseket már előttük kitalálták, némi ismeretátadás nélkül én se vállalnék el senkit, se otthon, se kórházban. Én nem jártam semmi ilyenre, éreztem magamban annyi eü-i, csecsemőgondozási ismeretet, hogy belevágjak enélkül és 6. érzékem bizonyára megsúgta, hogy nem fogok sokáig vajúdni, hogy hasznát vegyem a légzőgyakorlatoknak (ellenkező esetben kicsit szívtak volna velem a szülésznők és szívtam volna én is).

Itt a maternity tanfolyami ismertetője, szemérmesen hallgatnak az árakról, bizonyára nem ingyenes, ha mégis, a szülés árával keményen megfizettetik. Állami (önk-i) kórházban most kapásból nem tudom, lehetséges ingyenes, de az ottaniakat fizetik állami pénzből vagy a reklámok (légzésfigyelő és társai).

http://maternity.hu/anyasagra-szulesre- ... -tanfolyam
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 02:57

@lorenz (44341):

Lesz egy unalmas délelőttöm, hogy gondolkodjak a válaszon, de előre tudom, nem olyan lesz, amit édesen racionális elmék értékelni tudnának. Egyedül érzem magam :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sammy 2012.03.27. 16:51-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.27. 08:34

@sammy (44388):

"de előre tudom, nem olyan lesz, amit nagyon racionális elmék értékelni tudnának. Egyedül érzem magam"

Nem olyan bonyolult.Mindössze próbáld megfogalmazni, hogy (ahogy korábban írtad) te miért nem vállalkoznál(vállalkoztál) arra, hogy otthon szüld meg a babádat.
Biztos vagyok benne, hogy találunk némi racionális jelleget az okok között.
A "nagyon racionális elme"címkétől szívesen megszabadulnék, annál is inkább, mert már sikerült beszereznem egy nagyon helyes "pszeudoszkeptikus"feliratút, és az egóm lassan már ki sem látszik a címkék alól.
Az élet dolgaiban néha jól jöhet a racionális gondolkodás, és a férfiak általában törekednek erre, de az autóvásárlásnál például ők is rendre kudarcot vallanak.
A kétszemélyes roadsterek piaca kizárólag erre a hibás gondolkodásra épül.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 13:22

@lorenz (44391):

babá_i_mat, úgyhogy meg is van a fő válasz. Benne volt a pakliban a koraszülés és mindenféle komplikációk, úgyhogy én akkor az inkubátor közelséget helyeztem előtérbe.
Másrészt eszembe se jutott volna egyéb megoldás, úgy gondolkodtam a dologról, ahogy most te.
Azóta már glükóz intoleráns is vagyok (bár szinte biztos, hogy ez már akkor is fennállt), úgyhogy mégegy kizáró okom lenne.
Ettől függetlenül, ha tiszta lappal (nyavalyák és heg nélkül) 1 gyerekkel indulhatnék újból neki - ez persze fikció -, valószínűleg elgondolkodnék az alternatív módozaton, ha nem is otthon, de valami kevésbé medikalizált helyen. G.Á. egyébként nem esetem, nem a vélt vagy valós tévedései miatt, hanem eleve, speciel Világhy stílusa jobban bejön.
Lehet ez a bort iszik és vizet prédikál esete, de saját döntéseimtől függetlenül én már értem, hogy ezek a nők mit nem találnak meg kórházi körülmények között és mit keresnek otthon. A komfort szó erre nem a legjobb (nullán áll most az agyam nem tudom mi lenne jobb helyette). Mindenki tisztában vele, hogy vajúdni nem fáklyásmenet, történjen bárhol. A legszebb az egészben, csak egy kis reform kellene a nőgyógyász képzésben, nézőpontváltás, lehet nullázhatnánk is az itteni vitát.

Én nem hiszek benne, hogy emberi mulasztás az oka minden szülés körüli tragédiának, és hogy a kórház mindig megoldási kulcs lehet. Mivel ahány ország és ahány statisztika, annyiféle eredményt adnak egyik vagy másik javára, engem olyan statisztika érdekelne, hogy anyai és csecsemő halálozás, maradandó fogyatékosság eredetileg kockázatmentesnek induló eseteknél kórházban, ill. kórházon kívüli szüléseknél. Ezt összevetni lenne értelme.
Amikor rákerestem a váll elakadás megoldási lehetőségeire, google kiadott egy olyan esetet, amikor kórházi orvost pereltek be szülők, mert ugyan kiszedte élve a gyereket, de fogyatékos lett. Tudják, hogy elég gyakran szenvednek maradandó károsodást ezek a babák, akkor miért kell mindenáron felelőst keresni, miért nem lehet elfogadni, hogy 100%osan semmi nem működik? A gyereknek A irányba kellene fordulni, de néhánynak B felé sikerül és kész is a baj. G.Á-t megbüntetik mert nem tudta kivenni, másik orvost kórházban azért, mert ugyan kivette, de nem lett teljesen egészséges a gyerek? Petri csészéből kellene a gyereknek kibújni, 0 lenne a kockázat.
(1 hete idéztem szakmai anyagokat a témához, olvastad? )
Az atoniás vérzésnek a legtöbb kiváltó oka olyan veszélyeztettség, ami a kórházon kívül is szülést kizárja, a kezelési módok egy részéhez nem kell kórházi háttér, másrészt, ha valóban olyan helyeket választanak maguknak a szüléshez, ahonnan 20 perc alatt elérhető a kórház, abban a 20 percben műtőt elő lehet készíteni. Senki ne képzelje, hogy miközben szül, beöltözött orvosok csapata ügyel a műtőben és csak rá várnak. Atoniás vérzésről: http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztik ... E9s-ut%E1n

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
A "nagyon racionális elme"címkétől szívesen megszabadulnék
/OFF Elnézést!
OFF
Pedig nem rossz, esetleg nagyon helyett jobb az édes?
/OFF Elnézést!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.27. 14:08

@sammy (44401):
Azóta már glükóz intoleráns is vagyok (bár szinte biztos, hogy ez már akkor is fennállt), úgyhogy mégegy kizáró okom lenne.
Ez alatt cukorbetegseget értesz, vagy ez valami más? Bevallom, én meg nem hallottam glükóz intoleráns-ról.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 14:24

@ennyi (44405):

Cukorbetegséget megelőző állapot, hivatalosan nem nagyon kezelik, ezért járok magánrendelésre :) Magas inzulinszint és terheléses vércukorvizsgálatnál normálnál már magasabb vércukorszint jellemzi, nálam inkább a 2 órás értéknél + egyéb hormonális elváltozások lehetnek. inzulinrezisztencia > glükóz intolerancia > diabetesz a sorrend.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.27. 14:36

@sammy (44408): Koszi, erdekes. Sajnalom.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.27. 14:40

@sammy (44401):

Gratulálok a babáidhoz(ha jól értettem, ikreid születtek, legalábbis az ikerterhesség szokott abszolút kizáró ok lenni az otthonszülésnél).

Túlságosan nincs mit kifogásolnom az általad leírtakban, nagy vonalakban egyetértünk, mindössze annyi a különbség kettőnk között, hogy én a veszélyfaktorok hiányában is a kórházi szülést tartanám előnyösebbnek és biztonságosabbnak.
Ha akarod, nevezd túlzott óvatosságnak.


OFF
"Idézet:
A "nagyon racionális elme"címkétől szívesen megszabadulnék
Pedig nem rossz, esetleg nagyon helyett jobb az édes? "

Öö..., azt a címkét szívesen megtartanám.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 14:54

@lorenz (44410):
OFF
Átcimkéztem
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.27. 15:03

@ennyi (44409):

Vannak rosszabb dolgok is, csak diétázni ne kellene
0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.12. 03:47

Hollandiában az otthonszülés a "bevált orvosi gyakorlat". Nincs orvos jelen, csak a bába. Ha komplikáció merül fel szülés közben akkor viszik be a korházba a szülő nőt. Ez az esetek 2 %-ban fordul elő.

Angliában, ahol a korházi szülést részesítik előnyben orvosi körökben, NEM az orvos vizsgálja meg a váradndós anyukát és vezeti le a szülést hanem a bába. Nagyon sok magyar várandós mama hűledezett ezen, hogy orvost se lát. Honnan tudom? Ott tolmácsoltam ( ugyanis Angliában az állam fizeti a tolmácsot, hogy a "bevándorók" szót értsenek a hivatalos helyeken - ebbe az orvosi ellátás is beletartozik). Csak csendesen jegyzem meg, hogy a hálapénz fogalma sem létezik....

Geréb Áginak nemcsak tapasztalata van szülés tekintetében, hanem orvosi végzettsége is - ezt jó ha az őt szidalmazók végre észreveszik.

Ezen kívűl a szülés nem betegség ahogy már előttem szólók kifejtették és évezredeken keresztül szültek az anyák orvosok nélkül.

Jó lenne végre ezt a mítoszt ami körüllengi napjaink orvosait a kukába dobni és a valós tényeket látni. Őket arra képezték ki, hogy gyógyszereket írjanak fel nagy örömére a gyógyszergyárak tulajdonosainak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.12. 08:08

@csikungmester (53834): A hozzászólásodból annyi mindenesetre világos, hogy azt sem tudod, mi az otthonszülés, valamint, hogy orvost még nem láttál közelről, csak egy negatív mítosz él benned róluk.
Téged idegen hatalmak tartanak a kezükben, hogy ilyen butaságokat higgy és hirdess?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.12. 10:36

@csikungmester (53834):

"Geréb Áginak nemcsak tapasztalata van szülés tekintetében, hanem orvosi végzettsége is - ezt jó ha az őt szidalmazók végre észreveszik."

Egészen felháborító, hogy a születendő babák nem vették figyelembe Geréb óriási felkészültségét, és orvosi végzettségét, hanem fogták magukat és orvul elhaláloztak.
Jól be kéne perelni a szülőket.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.09.12. 10:55

@csikungmester (53834):

Igen tárgyilagosan és szakszerűen látod az otthonszülés problematikáját.
Köszönet érte! ;)
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.09.12. 10:59

@lorenz (53851):

Te nem vagy egy buta ember, hanem egy totál félreinformált, rosszhiszemű személy, aki a természet összhangját és csodás regenerálódó / öngyógyító képességét és az emberi szervezet a test-lélek-szellem szimbiózisában történő működését egyszerűen a háta mögé dobja.
A saját károdra... :o
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.12. 11:06

@Fabri (53857):

Ezzel szemben te nem csak rosszul tájékozott és félreinformált vagy, hanem sajnos buta és tudatlan is, akinek fogalma sincs az általa imádott természet alapvető jellemzőiről és működéséről.

Ontod a hülyeséget szellemről és lélekről, de még a saját tested emésztési folyamataival sem vagy tisztában.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.09.12. 14:52

.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 00:58-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.12. 15:17

Az otthonszülés "problematikájának"helyes látásmódja Fabri és csikungmester szerint:

-A szülés nem betegség
-Külföldön már bevált gyakorlat
-Régebben mindenki otthon szült
-Az orvosok amúgy a gyógyszergyárak fizetett ügynökei

Valósággal összeroppantam a fenti érvek súlya alatt.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 15:50

0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.14. 12:04

lorenz
mi a fenéből veszed, hogy orvost sose láttam?????

és mi a fenéből veszed, hogy az amit a média közölt Geréb Ágnessel kapcsolatosan az a valóság, a tény?

Vetted a fáradtságot, hogy utánna járjál mi is történt valójában azoknál a haláleseteknél?

Mert sokan vették ezt a fáradtságot és jelenlevő szemtanukat kérdeztek meg. Amiből az derül ki, hogy nagyon félreinformálták a "közönséget" arról mi is történt valójában.

Mindenkinek: vettétek a fáradtságot, hogy utánnanézzetek mennyi a halálozási arány otthonszülésnél és mennyi korházi szülésnél itt Magyarországon? Igen van ilyen statisztika! A különbség csak az, hogy ami korházban történik azért egy orvost se vonnak felelősségre, sőt...

Honnan gondoljátok, hogy az itteni bábák nem felkészültek és nem vettek részt kikképzésen??? Vagy itt is csak a hasatokra csaptatok és elhittétek amit a média szajkóz?

Ha már tényleg szkeptikusak vagytok akkor tudhatnátok, hogy semmit nem szabad elhinni ami a tömegmédiában jelenik meg, hisz azt arra használják, hogy az embereket manipulálják vele.


És még egy dolog: egy előttem szóló beszélt a valódi korházi költségekről: hálapénz a szülészorvosnak, előtte, alatta, utánna, a kijáró védőnőnek, különböző szakorvosoknak, gyerekorvosnak, és még sorolhatnám...

Én ismerek sok bábát, így tudom, hogy milyen komoly képzésben részesülnek itt Magyarországon. És őszintén remélem, hogy az orvosi ellátás itt is ingyenes lesz mint a nyugati államokban ahol elképzelhetetlen hogy az orvosok hálapénben gondolkodjanak - mert ugyebár ha nem adsz nem foglalkoznak veled, meg is hallhatsz tőlük.

Természetesen ez egy átlagos orvosi hozzáállás Magyarországon, én is találkoztam kivétellel, olyannal aki becsületesen végezte a munkáját annélkül hogy hálapénz tömegeket várt volna el. Ez olyan ritka mint a fehér holló. Remélhetőleg bevezetik az orvosok felelősségre vonását a sok művi hiba, felelőtlenség, nemtörődömség miatt ami már annyi halálesetet okozott feleslegesen.

Valószínúleg a következő tény is meghökkent titeket:
Angliában a természetgyógyászat is része a "hagyományos orvosi kezelésnek". Mivel én magam hallottam sajt fülemmel orvos szájából, nem hírlapból vettem!!!!
Kemoterápiában résztvevőnek tolmácsoltam, akinek tanácsolták, hogy menjen el masszázsra, és aromaterápiás kezelésre, mer ezek segítenek a kemoterápia mellékhatásának csökkentésében, sőt nem is jönnek elő ezek a mellékhatások. Valószínüleg még egyikőtök se látta, hogy mialatt megy be a drog a vénába ezek az emberek kihányják a belüket, elájulnak, xstb.
Nem beszélve az állandó mindennapos rosszullétről, a szörnyű fémes ízről a szájukban, stb.

És igen aromaterápiát javasoltak rá - magyarul: illóolaj használata, ami ugyebár sok itteni hozzászóló szerint csak humbuk, kuruzslás. És igen hatékony, segít ezeknek az embereknek.

Ajánlom valóban tájékozódjatok mielőtt itélkeztek és pálcát tőrtök valaki/valami felett, bulvár hírekre alapozva a véleményeteket. Legyetek valóban szkeptikusok akik utánnajárnak dolgoknak és nem csak álcának használjátok a szkepticizmusotokat, hogy másokat támadjatok, sértsetek és megpróbáljatok porig alázni, mert merészkedik más véleményen lenni mint ti!!!

Szép hétvégét mindenkinek!
0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.14. 12:04

lorenz
mi a fenéből veszed, hogy orvost sose láttam?????

és mi a fenéből veszed, hogy az amit a média közölt Geréb Ágnessel kapcsolatosan az a valóság, a tény?

Vetted a fáradtságot, hogy utánna járjál mi is történt valójában azoknál a haláleseteknél?

Mert sokan vették ezt a fáradtságot és jelenlevő szemtanukat kérdeztek meg. Amiből az derül ki, hogy nagyon félreinformálták a "közönséget" arról mi is történt valójában.

Mindenkinek: vettétek a fáradtságot, hogy utánnanézzetek mennyi a halálozási arány otthonszülésnél és mennyi korházi szülésnél itt Magyarországon? Igen van ilyen statisztika! A különbség csak az, hogy ami korházban történik azért egy orvost se vonnak felelősségre, sőt...

Honnan gondoljátok, hogy az itteni bábák nem felkészültek és nem vettek részt kikképzésen??? Vagy itt is csak a hasatokra csaptatok és elhittétek amit a média szajkóz?

Ha már tényleg szkeptikusak vagytok akkor tudhatnátok, hogy semmit nem szabad elhinni ami a tömegmédiában jelenik meg, hisz azt arra használják, hogy az embereket manipulálják vele.


És még egy dolog: egy előttem szóló beszélt a valódi korházi költségekről: hálapénz a szülészorvosnak, előtte, alatta, utánna, a kijáró védőnőnek, különböző szakorvosoknak, gyerekorvosnak, és még sorolhatnám...

Én ismerek sok bábát, így tudom, hogy milyen komoly képzésben részesülnek itt Magyarországon. És őszintén remélem, hogy az orvosi ellátás itt is ingyenes lesz mint a nyugati államokban ahol elképzelhetetlen hogy az orvosok hálapénben gondolkodjanak - mert ugyebár ha nem adsz nem foglalkoznak veled, meg is hallhatsz tőlük.

Természetesen ez egy átlagos orvosi hozzáállás Magyarországon, én is találkoztam kivétellel, olyannal aki becsületesen végezte a munkáját annélkül hogy hálapénz tömegeket várt volna el. Ez olyan ritka mint a fehér holló. Remélhetőleg bevezetik az orvosok felelősségre vonását a sok művi hiba, felelőtlenség, nemtörődömség miatt ami már annyi halálesetet okozott feleslegesen.

Valószínúleg a következő tény is meghökkent titeket:
Angliában a természetgyógyászat is része a "hagyományos orvosi kezelésnek". Mivel én magam hallottam sajt fülemmel orvos szájából, nem hírlapból vettem!!!!
Kemoterápiában résztvevőnek tolmácsoltam, akinek tanácsolták, hogy menjen el masszázsra, és aromaterápiás kezelésre, mer ezek segítenek a kemoterápia mellékhatásának csökkentésében, sőt nem is jönnek elő ezek a mellékhatások. Valószínüleg még egyikőtök se látta, hogy mialatt megy be a drog a vénába ezek az emberek kihányják a belüket, elájulnak, xstb.
Nem beszélve az állandó mindennapos rosszullétről, a szörnyű fémes ízről a szájukban, stb.

És igen aromaterápiát javasoltak rá - magyarul: illóolaj használata, ami ugyebár sok itteni hozzászóló szerint csak humbuk, kuruzslás. És igen hatékony, segít ezeknek az embereknek.

Ajánlom valóban tájékozódjatok mielőtt itélkeztek és pálcát tőrtök valaki/valami felett, bulvár hírekre alapozva a véleményeteket. Legyetek valóban szkeptikusok akik utánnajárnak dolgoknak és nem csak álcának használjátok a szkepticizmusotokat, hogy másokat támadjatok, sértsetek és megpróbáljatok porig alázni, mert merészkedik más véleményen lenni mint ti!!!

Szép hétvégét mindenkinek!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.09.14. 12:39

@csikungmester (53981):
Mindenkinek: vettétek a fáradtságot, hogy utánnanézzetek mennyi a halálozási arány otthonszülésnél és mennyi korházi szülésnél itt Magyarországon? Igen van ilyen statisztika!
Én nem tudok ilyenről, pedig kerestem. Ha te ügyesebb vagy, akkor mutasd. Ha nem tudod mutatni, akkor mégis miért higgyünk el neked bármit, ha ennyire nyilvánvalóan kamuzol?

De ha mégis lenne ilyened, még azt is be kellene számítanod, hogy kórházba a komplikációesélyesebb szülések kerülnek, míg otthon/Gerébéknél inkább az marad, akinek komplikációmentesebb szülése várható, így ebből a statisztikából se lehet túl gyorsan következtetéseket levonni. Azt is lobogtathatnád, hogy a kórház életveszélyes, mert több ember hal meg ott, mint otthon.

Az általad pozitív példaként idézett Hollandiában és Angliában kb. ugyanakkora a csecsemőhalálozási arány, mint nálunk.
https://www.cia.gov/library/publication ... 1rank.html
Ráadásul pont Angliában jobb ez a mutató, ahol arányaiban 30* kevesebben szülnek otthon(~1%), mint Hollandiában, de még ott is született tanulmány, ami óvatosságra inti a komplikációmentes első szülésre készülőket is:
http://www.nhs.uk/news/2011/11November/ ... pared.aspx

A legalacsonyabb gyermekhalálozási mutatókkal azonban hosszú ideje japán vezet, ahol szinte SENKI nem szül otthon:
In 2005, 51.5% of Japanese babies were born in hospitals, 47% in private physician-run clinics with fewer than nineteen beds, 1.0% in maternity homes, and 0.2% at home.
http://en.wikipedia.org/wiki/Birth_in_J ... n_of_birth

Kemo mellé adott aromaterápia esetleg placebo-nak elmegy, bár az etikussága kérdéses. De semmiképpen nincs köze se az otthonszüléshez, se Geréb Ágneshez.

És nem, nem a bulvármédiából idéztem egyik esetben sem. Te viszont nem idéztél semmit.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.14. 13:20

@csikungmester (53981):

Azt sem tudom, mivel kezdjem a mondókámat, annyi hülyeséget bírsz leírni egyszerre.

Tényleg én sem értem, (illetve sejteni vélem, mert ismerem a hozzád hasonlók gondolkodásmódját) hogy jön ide a kemó, de ha már felhoztad, az ugye számodra is világos, hogy az aromaterápia nem HELYETTESÍTI a kemót, hanem a mellékhatásai ellen javasolják.És sajnos ugyanolyan kellemetlen beavatkozás, mint teszem azt az aranyér kezelése, de egyelőre nem tudunk jobbat.A ti hókuszpókuszaitokat inkább most hagyjuk.

Geréb Ágnes ügyét már eléggé kiveséztük ezen a fórumon, beleértve a csecsemő halandósági statisztikákat is, amivel takarózol.Innentől pedig lásd pounderstibbons kommentjét.

A hálapénz fogalma hogy jön most ide? Vagy fogjam fel úgy, hogy veszélyeztetem minimum két ember életét, de legalább megmarad a pénzem?Viszont ez sem igaz, mert Gerébnek is fizetnem kell.
Hogy is mondta egy nagytudású?Az egészség nem üzlet?Dehogyisnem!

Azt írod:
"Vetted a fáradtságot, hogy utánna járjál mi is történt valójában azoknál a haláleseteknél?"
És te vetted, amikor az orvosok műhibáit emlegeted fel?
Az én válaszom egyébként igen.Az ítélet indoklását amúgy olvastad itt a fórumon?

Nem szabad ám bedőlni mindennek, amit áltudományos, alternatív orvoslást hirdető források szajkóznak.
Vagy te is érdekelt vagy ebben a bizniszben?
Honnan tájékozódsz egyébként?
Mi a tömegmédia ellentéte?

Hol írtam azt neked, hogy orvost sosem láttál?

Hát, nagyjából ezekre a kérdésekre várok választ.

/És az "utána", könyörgöm, az egy "n"!/
0 x

mandarina
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.09.16. 15:34

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mandarina » 2012.09.16. 15:56

Jogilag nagyon komplikált ügy ez.
Mert van először is a szülő nő, akinek joga lenne eldönteni, hogy hol és mikor.
Másrészt van a gyermek, akinek nincs szava e döntésben.
Javaslatom: ha a szülő nőt vagy a gyermeket károsodás éri, az legyen a szülést levezető hivatásos felelőssége.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.09.19. 11:33

Ma már azért az igazságot nem lehet csak úgy egyszerűen a szőnyeg alá seperni, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt, amikor nálunk még a diktatúra javában virágzott.

http://index.hu/kultur/media/2012/09/19 ... tatnak_be/
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.19. 14:51

@Fabri (54300):

"amikor nálunk még a diktatúra javában virágzott. "

Te is romániai vagy?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.09.19. 20:50

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.20. 00:09-kor.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.09.20. 10:36

Nagyon szépen kérem a moderátor urakat, hogy hallgattassék - tehát olvashatóvá tegyék minden ide látogató számára - meg a másik oldal is a teljes tárgyilagosság jegyében!

A 'FREEDOM FOR BIRTH' egy új, 60 perces dokumentumfilm a szülés körüli emberi jogokról. Világpremier 2012. szeptember 20-án (holnap!) 1000 vetítéssel mintegy 50 országban egyszerre.
A szülést nem elszenvedni kell! Az egészségügyi rendszer indokolatlanul vette át az irányítást a nőktől, azt sugallva, hogy a szülés veszélyes, és minden esetben a modern technológia irányítása-felügyelete alá tartozik. Szükségünk van a szülés folyamatának és a szakképzett bábák munkájának háborítatlanságára, a biztonságos szülésre.

2012. szeptember 20-án több mint 1000 helyen mutatják be 50 különböző országban azt a dokumentumfilmet, amelyik egy világviszonylatban égető problémával, a szülő nők és az újszülöttek emberi jogi kérdéskörével foglalkozik.

A Freedom for Birth című, 60 perces dokumentumfilmben a szülés körüli ellátás szakértői, emberi jogi képviselői és maguk az anyák szólalnak meg, együttes hangon kiáltva a rendkívül időszerű és szükséges, radikális változtatásért.

A filmben olyan rangos nemzetközi szakértők szólalnak meg, mint:
Michael Odent (szülészorvos, Franciaország),
Ina May Gaskin (bába, USA),
Robbie Davis-Floyd (kultúrantropológus, USA),
Debra Pascali-Bonaro (dúla, USA),
Elisabeth Prochaska (jogász, Anglia), és még sokan mások.

A magyarországi helyzet a filmben hangsúlyos szerepet kap. Megszólal többek között:
Dr. Bálint Balázs (szülészorvos)
Kapronczay Stefánia (jogász, TASZ)
Dr. Geréb Ágnes (orvos-bába)
Ternovszky Anna (anya)

A film előzetese: http://www.youtube.com/watch?v=0-U_6AM6EVs (magyar felirat beállítható!)

A dokumentum-filmsorozat világpremierjének angol nyelvű oldala: http://www.oneworldbirth.net/

Honlap http://anyakforradalma.szules.hu/
https://www.facebook.com/anyakforradalma
Freedom For Birth campaign video
www.youtube.com
http://freedomforbirth.com - launching worldwide with 1,000 screenings in 51 countries in 17 languages on Thursday 20th September. An updated preview pitch v...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.20. 11:07

@Fabri (54346):
Csak a szokásos csúsztatásokkal teli demagóg blabla. Kép
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.20. 11:22

@Fabri (54346):

Feleslegesen aggódsz, hogy kimoderálják a másik oldal ellenvetéseit.
Ez nem Labant Csaba fórumoldala.

Sajnos az érveitekkel vannak a bajok.

"A szülést nem elszenvedni kell!"

Egyetértünk.Ugyanakkor adódhatnak olyan komplikációk, amelyek már jókora szenvedéssel,
neadjisten, halállal végződhetnek.Ilyenkor én kifejezetten örülnék, ha képzett orvoscsapat van a vajúdó feleségem mellett a bábán kívül.
Az otthonszülés egy felesleges, elkerülhető kockázati tényező a szülés folyamatában.
Vajon mit szólnak a fenti állításodhoz a tragédiában érintett szülők?
Vajon nem cserélnék el az általad említett "szenvedést" arra, amit akkor éreztek, amikor a halott babájukra néztek?
Szerinted nem fogja őket egész életükben végigkísérni az a tudat, hogy talán, ha akkor a kórház mellett döntenek, most egy kisbabát láthatnának, ahogy tipegni tanul?

Te beszélsz szenvedésről?Próbáld már magad a helyükbe képzelni!


"Az egészségügyi rendszer indokolatlanul vette át az irányítást a nőktől..."

Nem igaz! Ahogy egy sebészeti beavatkozás a műtőbe való, egy szülés is a kórházba.
Ilyen alapon mindenki kérhetné, hogy a nappalijában vegyék ki a vakbelét.


"azt sugallva, hogy a szülés veszélyes, "

És szerinted nem az?
Talán nem halt meg egy baba szülés közben Geréb felügyelete mellett?
És igen, még a kórházakban is előfordul.
Hogyan állíthatsz ilyen képtelenséget?
Másról sem papoltok csak a szülési műhibákról, és ezek után azt mondod, nem veszélyes?

Egymásnak ellentmondó kijelentéseket tesztek.
Most akkor veszélyes vagy sem?



"Szükségünk van a szülés folyamatának és a szakképzett bábák munkájának háborítatlanságára, a biztonságos szülésre."

Inkább így fogalmaznék:
Szükségünk van a szülés folyamatának állandó, szakemberek általi felügyeletére, a kockázati tényezők kiküszöbölésére, a baba világrajövetele esélyének maximalizására.

Egy bába és egy fizetős tanfolyam ehhez kevés.

Már ne haragudj meg az egyszerű, keresetlen szavakért, de nem tartalak benneteket teljesen épelméjűeknek.

Ugyanakkor várom a válaszaidat az érveimre.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.20. 11:29

@Fabri (54346):

"szülés körüli emberi jogokról."

És az élettel kapcsolatos emberi jogok hol maradnak?
Aki otthon szül, kockáztatja a saját és a leendő babája testi épségét, veszélyezteti az életüket.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2012.09.20. 11:52

OFF
A fronton szülési jogot vajon mikor kezdik követelni? http://www.origo.hu/nagyvilag/20120920- ... onton.html
/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.23. 20:38

0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2012.09.23. 22:00

OFF
És ki bukkant fel a kommentekben?!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.23. 22:44

OFF
@spraaq (54517): Nicolas Dábljú rendszeresen felbukkan, ha olyan cikket lát, ahol fikázhat valamit, amit ő a tudománynak gondol.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 22:46

@Tuttisuu (54521): OFF
Nicolas Dábljú :D ezen jót röhögtem. A szellemi fogyatékos megnevezés magyarosabban hangzik!
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.23. 22:53

OFF
@mimindannyian (54522): Igaz, hogy magyarosabb, de annyi alapján nem jössz rá, hogy melyikről van szó a sok közül. :mrgreen: Egyébként azért írtam így, mert ha jól emlékszem tiltott a neve. Vagy csak a blogon?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 23:04

@Tuttisuu (54524): OFF
csak a blogon
/OFF Elnézést!
0 x

Válasz küldése