Otthonszülés, Geréb Ágnes

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 13:58

@Szilágyi András (43550): Ja és mondjuk ha már a képzettséggel kötekszünk, akkor említsük már meg, hogy a Geréb Ágnes perében megszólalt, a bíróság által figyelembe vett orvosszakértők pláne nem rendelkeznek otthonszüléssel kapcsolatos képzettséggel, de még tapasztalattal sem - hiszen ők kórházi szülész-nőgyógyászok. Az ő véleményeik alapján ítélték el Geréb Ágnest.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2012.03.13. 14:01

@Szilágyi András (43550): András.

Értem én, hogy véded, mert elég zavaros az ügy. Ez tiszteletreméltó. Értem én, hogy kettősmércét kiáltasz, van is benne igazság.......

De mi lett volna akkor a véleményed(most a szokásos sablonduma jön) ha a Te gyermeked esik áldozatul, mert a feleséged "meghülyítették" és legomboltak rólatok egy csomó pénzt? A kicsi meg meghal!!!
Tudom, hogy most én játszom az érzelmekre. Mielőtt válaszolsz(már ha válaszra méltatsz) szánj rá pár percet és játssz el a gondolattal.........

Egy zavaros, jogilag nem teljesen rendezett időszakban pénzszerzési céllal működő nőt védenél vagy magadat okolnád, amiért nem tudtad meggyőzni a feleséged, hogy a biztonságosabb kórházban szüljön......
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 14:30

@Szilágyi András (43550):
Szülés az szülés! Itt csak tapasztalatot lehet szerezni, ezt Geréb Ágnes megszerezte önképzéssel és amerikai tanulmányútján.
Szülés az szülés! Igaz.
Hm. Szerintem a szülés az "veszélyes üzem". Igazad van, mindenféle segítség nélkül is lehet szülni, mint ahogy orvos nélkül is lehet élni.

Nem is azzal van baj, hogy valaki otthon szül, azt nem vonják felelősségre. Azt vonták felelősségre, aki üzletszerűen arra vette rá az anyákat, hogy ne vegyenek igénybe kórházi ellátást, és akkor amikor ennek egeészségkárosító következménye lett.

És ezt akkor is folytatta, amikor egy korábbi baleset miatt kifejezetten eltiltották ettől a tevekenységtől.

Ha én önképzéssel, meg amerikai tanulmányúton megtanulom a bázisugrást (azt hiszem, erre nincs képzés és jogosítvány Magyarországon, de mindegy, csak példa, tegyük fel, hogy nincs), majd azt fizető utassal tandem végezve balesetbe keveredek... mas megítélés alá esnék, mint ha ugyanilyen a baleset hivatalos reptérről indulva, regisztrált repülőgéppel, kereskedelmi pilótaigazolvany birtokában ér.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 14:35

@Szilágyi András (43551):
említsük már meg, hogy a Geréb Ágnes perében megszólalt, a bíróság által figyelembe vett orvosszakértők pláne nem rendelkeznek otthonszüléssel kapcsolatos képzettséggel, de még tapasztalattal sem - hiszen ők kórházi szülész-nőgyógyászok. Az ő véleményeik alapján ítélték el Geréb Ágnest.


Igaz, nem volt nekik sem ilyen képzettségük.
De ők nem is folytattak ilyen tevékenységet, csak véleményezték.

Egy koncert kritikusa nem kell, hogy olyan zenei kepzettséggel rendelkezzel, amivel szólót jatszhat a Metropolitan szinpadán, de ettől a vélemény, kriktikája még lehet teljesen helytálló.

Másfajta (vagy kevesebb) képzettség is elégséges lehet valaminek a bírálatához (értékeléséhez), mint ami a végrehajtásához szükséges.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 14:38

Speciális képzettséggel rendelkezőt nem lehet felelősségre vonni?
A sebészt nem pereljük műhibáért?


"hiszen ők kórházi szülész-nőgyógyászok. Az ő véleményeik alapján ítélték el Geréb Ágnest."

Nagy valószínűséggel, ha az "Otthonszülést Támogatók Egyesületének" szülészorvos elnökét kérték volna fel szakértőként, akkor Geréb Ágnes javára döntött volna.
Így megy ez.

Nincs a fórumozók között egy orvos, aki el tudná dönteni a kérdést?
Esetleg megvan az ítélet indoklása?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 14:39

@ennyi (43553):
Azt vonták felelősségre, aki üzletszerűen arra vette rá az anyákat, hogy ne vegyenek igénybe kórházi ellátást, és akkor amikor ennek egeészségkárosító következménye lett.
Hülyeség. Nem vette rá őket ilyesmire.
És ezt akkor is folytatta, amikor egy korábbi baleset miatt kifejezetten eltiltották ettől a tevekenységtől.
Nono! Mitől tiltották el? Az orvosi tevékenységtől.
Kell az otthoni szüléshez orvos? Nem. Még a mostani rendelet szerint is csak szülésznő kell hozzá. Attól meg nem tiltották el.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 14:43

@ennyi (43554): Hát már bocs, de itt most nem zenekritikáról van szó, hanem bírósági ítéletről, amin az múlik, hogy a vádlott börtönben fog-e ülni évekig vagy sem.
Akkor miért nem olyan szakember véleményét veszik figyelembe, aki konkrétan ahhoz ért, amiről szó van, nem csak egy rokon területhez?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 14:56

@Szilágyi András (43556):

"Kell az otthoni szüléshez orvos? Nem. "

Kivéve, amikor igen.


"Még a mostani rendelet szerint is csak szülésznő kell hozzá. "

Így van.A szülésznő pedig hibázott a szakértők szerint.
Mi a probléma?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.13. 15:12

Az ítélet ha felmentette Geréb Ágnest az egyetlen eltiltás alatti cselekmény alól nyilván nem szólhatott arról, hogy az eltiltás ellenére miket csinált. Ha ez mégis beleszűrődött az ítéletbe, az bizony hiba (igazságérzetileg nem feltétlenül érzékelhető, de jogilag mindenképp az).

De már sokadszorra mondom, hogy várjuk meg az ítéletet, a védők szakértőinek elutasításáról szóló indoklással együtt.

Különben emlékeim szerint még nem volt ide linkelve ez a tanulmány:
http://www.bmj.com/content/341/bmj.c5639.full

Összefoglaló magyarul itt:
http://felicitasz.blog.hu/2010/11/04/el ... ellatasban
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 16:23

@lorenz (43555):
Nincs a fórumozók között egy orvos, aki el tudná dönteni a kérdést?
Nem hiszem, hogy egyertelemu dontest lehetne hozni az ugyben.
Velemenyeket lehet formalni.

A dontes a szakertokre tartozik (orvosszakertok, jogaszok). Meg az o velemenyeik sem egyeznek.
Mi meg vagy egyetertunk, vagy nem, nem sok vizet zavarunk.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 16:27

@Szilágyi András (43557):
Akkor miért nem olyan szakember véleményét veszik figyelembe, aki konkrétan ahhoz ért, amiről szó van, nem csak egy rokon területhez?
Nem tudom.
Szerinted miert?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 16:33

@pounderstibbons (43559):
Koszi, nagyon jo tanulmany, Felicitas irasait egyebkent is szeretem.
Az elemzés során az derült ki, hogy alacsony kockázatú terhességek után, bábai ellátásban a perinatális halálozás valószínűsége átlagosan 2,33-szor nagyobb, mint magas kockázatú terhesség után, orvosi felügyelettel lezajló szülés esetén.

A különbség még nagyobb, ha a transzferre szoruló eseteket külön is megnézzük: alacsony kockázatúnak induló, de vajúdás közben orvosi ellátást igénylő esetben a perinatális halálozás esélye átlagosan 3,66-szor nagyobb, mint ha a szülés eleve kórházban kezdődik és ott is fejeződik be.
Magaert beszel.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 17:38

@ennyi (43563):
Van ezzel pár gond. Egyfelől itt nem aszerint differenciáltak, hogy otthon vagy kórházban történt a szülés, hanem hogy bábával vagy orvossal. A bábás szülés is történhetett kórházban, írják is, hogy a halállal végződő bábás szülések 35%-a kórházban kezdődött.

A másik, hogy az alacsony kockázatú eseteket hasonlítják össze a magas kockázatúakkal.
Persze az ember azt várja, hogy az alacsony kockázatú esetekben kevés a haláleset, magas kockázatúakban meg több. De lehet, hogy az emberi beavatkozás ezt megfordítja. Nyilván a kórházban a magas kockázatú esetekre nagyon felkészülnek, és így meg tudják előzni a bajt. Míg az alacsony kockázatú esetekre lehet, hogy nem nagyon figyelnek, nem számítanak rá, hogy baj lehet, ezért gyakoribb a halál.
Szerintem a kórházban orvossal levezetett, de szintén alacsony kockázatú esetekkel kellett volna összehasonlítani.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 19:11

@Szilágyi András (43564): Egyetertek.
Jobb az esely eleve magasabb kockazatu szuleseknel, az aggodjon akinek alacson kockazatunak igerkezik a szulese.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.14. 12:07

OFF
Úristen!Danikennek igaza volt.Mindenkit elraboltak az ufók!
Egyedül maradtam.De ki a fene csönget ilyenkor?...

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.14. 14:51

Üzletszerűen rávett? Van erre valamiféle bizonyíték vagy csak a rosszindulat?

Tudtommal ezekre a tanfolyamokra eleve azok mentek, akik nem kifejezetten kórházi szülésben gondolkodtak. Durva rábeszélések történtek?

Az üzletszerűségről annyit, amikor egy állami/önk-i fenntartású intézményben dolgozó orvosról köztudott, hogy az általány magánrendelési díjának tízszeres összegéért elvállalja a kórházi szülést (ami egyébként tb által finanszírozott szolgáltatás lenne), az én szememben üzeletszerűbb, mint amikor tb körbe nem tartozó tanfolyamért elkérnek x összeget.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.14. 15:30

@sammy (43568): Nem allitottam, hogy durva rabeszeles tortent, nem tudom milyen jellegu rabeszeles volt. Nem ugy gondolom, hogy MLM ugynokhoz hasonlo piocasaggal jart hazrol hazra, hanem ugy, hogy propagandat fejtett ki az otthonszules mellett, batoritotta tamogatta.

Ugy tudom, hogy nem ingyen, hanem penert, ebbol elt.

Ennyit akartam irni, sajnalom, ha mast ertettel belole.

A állami/önk-i fenntartású intézményben dolgozó orvosról nem irtam semmit, van rola velemenyem, de azt hiszem nem ide tartozik.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.14. 15:43

No, bizonyára rám fognak pirítani, hogy nem témába vágó, hanem hálapénz, de szerintem jól tükrözi a hazai eü-i állapotokat, és kinek miért van elege, ezért idézek pár hozzászolást a Mennyibe kerül ma Magyarországon egy szülés? témából, néhány kórház melletti érvhez állítva "vicces".
Én a IX-ik kerületben fogok szülni. Van választott orvosom, akihez a magánrendelőjébe járok.10000/ alkalom.A szülésért 100000Ft-ot kér. Most azon gondolkodok fogadjak e szülésznőt,mert az meg 50000 Ft-ért hajlandó bejönni ha felkérem. Persze nekem is minden pénzt megér, hogy odafigyeljenek rám és a babára. A baj csak az , hogy hatszor voltam a dokinál és még mindig nem tudja a nevem. két hónap múlva szülök, már rég kiderült a gyerek neme is és azt is mindig tőlem kérdezi, hogy fiú vagy lány. Azért ez gáz. Nem vagyok benne biztos, hogy ezek után megérdemli ezt a sok pénzt és ki tudja mi lesz a szülésnél.
Most az a helyzet, hogy egy általános iskolai kedves osztálytársam, volt barátnőm az egyik legjobb szülésznő a kórházban, Őt fogom megfogadni, mivel Ő lesz velem a szüléskor! Dokit meg minek? az sztkban ugyanugy megvizsgáltan, a vérvételen ugyanugy veszik le a vért, az UH-n meg ugy is addig faggatom az éppen ott lévő dokit, amíg nem válaszol minden kérdésemre:) Azért, hogy a szülés végére beessen a doki pár percre, meg összevarjon… Hát az nekem nem ér 50-70 ezer forintot, pláne ha ilyen rossz érzésem van felé. Máskülönben lehet hogy még jó is ha nem lézeng körülöttem és nem szabdal össze feleslegesen.
Én három hónapja szültem magánklinikán. Ha nem ott szültem volna, és nem az lett volna az orvosom, aki, se én se a gyerek nem élnénk. (!)
Akinek komplikáltabb a terhessége, (magas vérnyomás stb) érdemes pénzt áldozni, mert utána ha a gyereknek baja lesz, gondolom, senki sem bocsájtaná meg magának…..
Számomra meglepő, hogy van akinek nem éri meg fizetni és orvost fogadni a saját és gyermeke biztonsága érdekében..Hiába mondjuk hogy ez a hivatása mindegyiknek, mivel tudjuk hogy sajnos nem így van. Vannak igazán nemtörődöm orvosok, ami nyilván nem jó, de sajnos ez van. Én nem lettem volna nyugodt ha nem tudom kinél fogok szülni, majd ahogy alakul…Akár czászár, akár normál szülés, ha van esetleg valami komplikáció, nem mindegy ki kezében van akár a baba élete…Mi havonta 9 ezret fizettünk, és aztán 90-et adtunk a dokinak. De szerintem ez egy olyan dolog, hogy megéri!!!! és ha rendes a doki, tényleg alapos, kedves, stb, akkor meg is érdemli…és nem is olyan sok ez az összeg ha belegondolunk, hisz akár egy alkalommal,pl a fodrásznál is simán otthagy az ember 10-20 ezret…hát még egy szülésért..nagyon fontos a munkájuk, szerintem többet is érdemelnének, dehát nekünk se volt lehetőségünk többet adni. Szerintem ezen nem szabad spórolni…
Harmadik gyermekemet várom. Elsőnél volt fogadott orvosunk, akit havi rendszerességgel látogattam. (5ezerFt/hó) Szülést követően, szimpatikusan csak annyit mondott, amikor kérdeztem mi lenne az az összeg amit át kellene adnom..
- asszonyom, majd, ha a saját klinikámon fog szülni, majd akkor fizessen.
Természetesen kapott 1998-ban 10ezerFt-ot.
Második gyermekemnél nem volt fogadott orvossom. I.sz Nőgyógyászati Klinikán szültem.
Pár napig voltam bent, az utolsó napon kora reggel kiültettek, kezemben a bébimmel, várva arra, hogy a varratot kiszedjék.. Késő délután sikerült is megtennie valakinek. (10ezerFt)
Szomorú voltam, hogy több órán keresztül a “kutya” se kérdezte meg, hogy vagyok, mire várok. Amikor én érdeklődtem, csak annyi volt a válasz, hogy legyek türelmes.
Harmadik gyermekem szüléséhez sem fogadok orvost, se szülésznőt. Most a II.sz Nőgyógyászati klinikára készülök.
Úgy gondolom, hogy gyermekem mindenképpen világra fog jönni.
33 hetes kismama vagyok, az első babánkat várjuk. A IX. kerületi rendelőbe jártam doktorhoz. Nagyon rendes volt a doktornő, kijelentette, hogy nem kötelező az orvosválasztás, mivel a szülés ingyenes, de ha mégis őt választom, akkor el kellene mennem egyetlen egy magánrendelésére. El is mentünk a férjemmel, és persze a tarifára is rákérdeztünk. “Általában 80 és 150 ezer forint között szoktam kapni, de ilyenkor a SZTK-s rendelésen is kapok 10.000Ft-ot alkalmanként.” Úgy voltam vele, hogy egye fene, pedig ellenzem a hálapénzt, mert a szüleimet is az ölte meg 37 illetve 39 évesen, hogy nem tudták fizetni a dokit. Úgy gondoltam, ha tényleg megkapom azt a törődést, akkor addigra kigazdálkodom. Következő alkalomkor megkérdezte, hogy az ő kismamája vagyok-e? És ha igen, akkor (látta a címemet)miért nem a magánrendelésére mentem, pedig az közelebb van hozzám. A nevemre meg az arcomra sem emlékezett 2 év után, de a címemet azonnal leellenőrizte. Na ekkor döntöttem úgy, hogy váltok. Most a XVII.kerületbe járok egy nagyon dicsért orvoshoz. Az első alkalommal leszidott, hogy miért nincsenek a vizsgálati eredmények nálam. Pedig amit az előző dokitól kaptam az minden nálam volt, csak kiderült, hogy ő nem állít ki ambuláns lapot, hanem a kiskönyv hátuljába vezeti az eredményeket. Miután az új doki megtalálta azokat, megkérdezte, hogy grafológust is hoztam-e magammal.Úgy éreztem magam mint egy hülye gyerek. Főleg azután, miután a vérképet megnézve megkérdezte, hogy szedek-e vérképzőt? Mondtam, hogy nem, s ő rákérdezett, hogy hogyhogy, amikor egyértelműen kellene. Megint csak ültem, s néztem magam elé, nem értettem, hogy ezeket magamnak kellene tudnom? Na, mindegy… Következő héten megkértem, hogy legyen a választott orvosom, mert én is úgy éreztem, hogy az jobb nekem. Mire ő azt felelte, hogy ennyi idős korban már nem szokás kismamát elvállalni! Ledöbbenve ültem, hogy nem tűnik fel neki, hogy nem véletlenül jöttem át 32 hetes terhesen!!! Úgyhogy nekünk sem lesz választott orvosunk. Ne azért legyen ő a választott mert neki fizetünk, hanem az odafigyelése, törődömsége miatt, aminek természetesen kellene jönnie, ha valaki ebben dolgozik. Úgy gondolom, hogy az ügyeletes orvos is valakinek a választott orvosa! Majd ott kap annyit, amennyit megérdemel! Tanító vagyok, s nekem sem fizet senki külön, hogy jobban végezzem a munkámat és neveljek a gyerekéből embert! Biztos vagyok benne, hogy fogunk adni mind az orvosnak, mind a szülésznőnek valamennyi hálapénzt, de először lássak egy kis odafigyelést. Kettőjüknek fogunk adni 50-60.000Ft-ot. Ennyire vagyunk képesek. A szegény ember is ember, ugyanolyan jogai vannak, és ugyanaz az ellátás illeti. Ne aggódjatok Anyukák, Apukák, mindenki cselekedjen úgy, ahogyan a szíve diktálja. Mindenki mást engedhet meg magának, és mindenki más tapasztalattal rendelkezik.
Kezd olyan érzésem lenni, hogy fogadott orvossal (én világhyt választanám) a cserny mentő autójában a legpraktikusabb szülni, profik és mindenhova el tudnak vinni, ha gond van :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.14. 15:52

@sammy (43570):

Mindenre van megoldás.
Olvasd el a cikkben, hogy kinek éri meg legjobban majd ez az új biztosítás.
Remélem, nem kapok ki off miatt;a szüléssel is kapcsolatos a tartalom.
/Ja, ügynök sem vagyok!/


http://penzcentrum.hu/biztositas/ez_les ... rtfoliobox
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.14. 15:54

@ennyi (43569):

Jól emlékszem, hogy valaki már egyszer előbányászta Geréb Ágnes tarifáját?
Lusta vagyok keresni.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.14. 16:07

@lorenz (43571):

OFF
Fafejűt javítom édes fajfejre, de erre nem lenne money-m, hacsak nem válunk és veszel feleségül ;)
/OFF Elnézést!
Jól emlékszem, hogy valaki már egyszer előbányászta Geréb Ágnes tarifáját?
Szerintem én voltam az elkövető, tegnap sajnos elfelejtettem rákérdezni a pontos összegre, 2008-ban 60 vagy 80 ezer volt.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.14. 17:04

@sammy (43573):
2008-ban 60 vagy 80 ezer volt.
Nem kevés.
Hány órányi munka bére ez?
Azt írják, Geréb Ágnes több mint 3000 szülést vezetett le.
Hatvanezerrel számolva ez 180 000 000 azaz 180 millió forint.
1982-ben szakvizsgázott, nagyjabol 30 éve, akkor ez évi kb 6 millió forint.
Nem rossz. Megértem, hogy ez nagyon erős motiváció arra, hogy folytassa tiltás ellenére is.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.14. 17:52

@ennyi (43574):
Remélem inflációkövetéssel számoltál :) Valószínűsítem, hogy nem 60 vagy 80 ezer volt 30 évvel ezelőtt is a díj, és mivel kórházi orvosként praktizált, talán az otthonszülést se 30 éve kezdte, de nincsenek adataim, hogy fogadott-e el hálapénzt és mennyit.
Bevallom nem tudom azt se, hogy a tanfolyam hány órás, a fenti díj a tanfolyamot és a szüléslevezetést foglalta magában, ismerősömnél 3-an voltak kint, ezt mindük bére is, ha úgy tetszik.
Én megértem, hogy szerette ezt csinálni, azt is, hogy pénzt is akar keresni, megértem a kórházi orvosokat és a kórházakat is, hogy bevételkiesést jelentene nekik, ha túlságosan népszerűvé válna az otthonszülés (bizonyára ismerős páraknak, amikor bemegy x vizsgálatra és elszámolnak még plusz párat a tb kedvéért :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.14. 17:59

@sammy (43576): Nem, nem számoltam inflacióval, vehetjük úgy, hogy 2008-as arakon keresett ennyit.

Meglepődtem az összeg nagyságán, azért írtam le. Sokkal több pénz, mint az orvosi fizetések, és kevesebb munka, mint az orvosé.
Más megvilágításba helyezi a szememben.
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.14. 18:33

@ennyi (43574):
Azt írják, Geréb Ágnes több mint 3000 szülést vezetett le.
3000? Ajjaj, az kevés. Én 10000-ről tudtam. 3000-rel már a kórházi halálozási arány fölött van, nem? Csak azért kérdezem, mert eddig minden ismerősömtől azt kaptam hogy dehát ő ártatlan mert otthonszülni biztonságosabb.

szerk.: mondjuk a 10000 is több mint a 3000
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.14. 18:43

@ennyi (43577):

??
Szerintem egyik orvos sem az alapfizetéséből él, talán csak a halottkém, ezt leszögezhetjük, a szülész-nőgyógyászok semmiképp. És kétségtelenül nem sok munkájuk van nekik sem a fent emlegetett tarifák mellett szülésekre, vagy akár terhesgondozásra vetítve. 5 percnél többet én még egy tb-s nőgyógyászati rendelőben sem voltam, ha mégis, akkor az adminisztráció+öltözés volt a ludas, vagy maga a vizsgálati módszer követelte meg, de ált. az külön UH-t jelentett, amit nem az orvos csinált. És akkor sok orvosnak még tb-s rendelésen is van pofája tarifát emlegetni.
Magánrendelésen 2008-ban is 10 ezerért voltam/alkalom, ahol max fél óra az időkeret ennyiért, uh-t is magába foglalva.
Vegyük bele, hogy kérdezni én ritkán szoktam, szerencsére vannak emlékeim az orvosi latinról és gyógyszertanból is, hogy értsem mi folyik körülöttem/velem, nem mindenki ilyen mázlista.
Nem én vagyok itt a statisztikus, de izgalmas kérdés lenne, kórházi szülésből mennyi a fogadott orvosi és mennyi az ügyeletes, hogy tudjuk mennyivel gazdagodnak az alap mellé, de többnyire még az ügyeletest is megtisztelik egy kis borítékkal.
Szülésnél az orvos, biztosra veszem, hogy sosincs ott A-tól Z-ig, még akkor sem, ha fogadott, kitolási szakaszra remélhetőleg oda is ér, az érdemi munka a szülésznőké. Kitolási szakasz általában kb. fél órát jelent, optimális esetben beérkezéskor azért megvizsgál még emellett. A szülés globálisan első gyerek esetében több óra, fél nap, egész nap. Jóismerősöm otthonszülése első gyereknél, ha jól rémlik 6-8 órát jelentett 3 személynek.
A császárról testközeli tapasztalatom van, negyed órában felmérte orvosom a helyzetet, fél óra alatt lement a műtét, utána kb. napi szinten 5-10 percet láttam, ill. varratszedésre, plusz a 6 hetes kontrollon. Mindezért 40 ezerrel tisztelték meg a szüleim, akkoriban zérón áltunk, és ez az összeg jóval az akkori színvonal alatt volt. Szülésen nem az orvos dolgozik meg, hanem a nő, a gyerek és a szülésznő/bába.
Vegyük még hozzá, hogy G.Á. a születés házában utazott leginkább, a pénz az ott dolgozóknak, bábáknak is folyt, kétlem, hogy állami pénzeket kaptak, de majd nyomoz valaki, ha van kedve.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.14. 20:47

@sammy (43580):
!!

mai ujsaghir:
Az Európai Unióban mintegy 200 ezer orvos hiányzik az egészségügyből, Németországban a kezdő bruttó fizetés 4 ezer euró (1,2 millió forint) körül alakul, szemben a magyarországi havi bruttó 300-400 euróval. A nyugati kórházak tehát könnyedén kivásárolhatják a volt magyarországi hallgatókat.
kb 120 000Ft/ho 1.44 millio/ev
havi 1-2 szules dija a Gereb fele tarifaval
0 x


lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.14. 22:27

@sammy (43573): OFF
OFF
Az "édes fafej" kezdetnek nem rossz.Még a a végén az is kisülhet belőle, hogy tényleg én fizetem majd a biztosításodat.
/OFF Elnézést!

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.15. 00:52

@ennyi (43581):

Tisztában vagyok a hivatalos orvosfizetések alacsony szintjével, de ez mo-n nagyon sok szakmáról elmondható, főleg vidéken. Nőgyógyász hiánytól nem tartok, addig amíg a mo-i nők zsebében van annyi pénz, hogy fizessenek, ill. van kedvük gyereket szülni.
hír január 20.-ról:
Vesztegetés miatt vádat emelt az Állami Egészségügyi Központ tizenegy nőgyógyász szakorvosa és két szülésznője ellen a Fővárosi Főügyészség - értesült az MTI Hírcentrum. Az m1 péntek esti Híradójában elhangzott: a vádirat szerint a volt MÁV Kórház szülészeti és koraszülöttosztályán dolgozó orvosok 2007 áprilisa és 2008 júliusa között legalább húsz esetben pénzt kértek az osztályra felvett kismamáktól a szülések levezetéséért és az egyéb beavatkozásokért. A vádlottak között van az akkori osztályvezető főorvos is - tették hozzá.
Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a Híradóban azt mondta: "a vádlottak az osztályra érkező, szülés előtt álló kismamáktól és azok hozzátartozóitól az egyes orvosi ellátásokért - amelyeket egyébként az Országos Egészségbiztosítási Pénztár is fedezett, így a szülés levezetéséért, az altatásért vagy az érzéstelenítésért - körülbelül ötezer és ötvenezer forint közötti összegeket kértek".
Az ügyészség az orvosokkal és az egyik szülésznővel szemben pénzbüntetés, a másik szülésznővel szemben, akit üzletszerűen elkövetett vesztegetéssel vádolnak, letöltendő börtönbüntetés kiszabását kéri. A vádlottak szabadlábon védekeznek. A Híradó stábja az érintettek ügyvédjeit is megkereste; akiket elértek, azok azt mondták, "védenceik tagadják, hogy pénzt kértek volna".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sammy 2012.03.15. 02:55-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.15. 01:01

@Szilágyi András (43583):
Csecsemős fogadása LOL, akár portást is fogadhatunk, hogy biztosan jól végezze a dolgát, beengedjen a kórházépületbe?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.15. 01:32

@lorenz (43584):

OFF
eszményi :)
/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.15. 08:16

@sammy (43580):

"Szülésen nem az orvos dolgozik meg, hanem a nő, a gyerek és a szülésznő/bába."

Szerintem orvosa válogatja.
A "mienk" annak idején a balatoni nyaralójából érkezett be(időben) a kórházba(Péterfy) és csak egy kávé erejéig távozott a szülőszobából.
/"Apuka miért áll olyan messze?Jöjjön ide mellém, onnan semmit sem fog látni!" Képzelheted!/

Jó, tudom én, vannak rémtörténetek is, de hát az internetre inkább ilyenek kerülnek fel.
Gyakorlott praxisblog látogató vagyok.

Ha úgy vesszük, Geréb Ágnes tarifája nem egy eget verő összeg, és azt is tudom, hogy több gyereket is a világra segített, csak sajnos nem minden szülés problémamentes.

Noha mindig igyekszem objektív maradni és másokon is ugyanezt számon kérni, ebben az esetben nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy két baba most önfeledten rugdalódzna az ágyában, ha pár ember annak idején másként döntött volna a szülés helyét illetően.

Tudom ebben jó adag szentimentalizmus, talán hibás logika és demagógia is van, de nehezen tudok átlépni rajta.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.15. 08:17

@Szilágyi András (43583):

Az utolsó post a lényeg...én sem fizettem még soha egy dokinak sem.
Tény, hogy alul fizetettek, de akkor sem ez a megoldás.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.15. 10:20

@lorenz (43588):
Tudom ebben jó adag szentimentalizmus, talán hibás logika és demagógia is van, de nehezen tudok átlépni rajta.
Na, hát ez az.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.15. 11:35

@sötétvödör (43589):

Többnyire megoldás, nem biztos, hogy nagyságrendekkel jobb ellátást kapsz érte, de számíthatsz rá, feltéve, ha a bunkókat sikerül elkerülnöd :) Persze nem árt a kapcsolati tőke sem. A gond olyanokkal kezdődik, amikor pl. anno a tanulónővér társam engem küldött be xy beteghez, hátha csoki lesz a jutalom, aztán egyre nagyobb a tét. Amúgy nem fog meglepni, ha hamarosan hivatalosan is fizethetünk mindenért, ha ellátást akarunk.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.15. 12:31

@lorenz (43588):

Nem kellenek kifejezetten rémtörténetek, elég a simán kedvezőtlen tapasztalatok sora, amit bárki megkaphat, ha elkerültek téged érezd szerencsésnek magad. És ne felejtsd el, én nem csak fórumokról ismerem a rendszert.
Szinte egy ismerősöm se szülte ugyanannál az orvosnál a gyerekeit valamiért. Lehet hogy én sem, bár helyes rezidens dokihoz jártam, akit szinte mindig meg lehetett találni, terhesgondozáshoz csúcs választás volt, műteni is tudott, de normál szüléshez mennyire vált volna be, fogalmam nincs.
"Apuka miért áll olyan messze?Jöjjön ide mellém, onnan semmit sem fog látni!" Képzelheted!
Elképzeltem és mennyire akartál közelebb menni? :)

Átfutottam az 1.fokú ítéletet, nekem nagyon abszurd történet, ahhoz nem kellene rutinvizsgálatok és szakemberek sora sem, hogy észrevegyék, haldoklik az újszülött. Érthetetlen, hogy senki nem észlelte, beleértve az anyát is.
Másik esetnek nem ismerem a részletes sztoriját.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.16. 09:07

@mimindannyian (43594):

"Na, hát ez az."

Keveseknek adatik meg a tokeletessegnek az a szintje, ahova te eljutottal.
Pszeudoszkeptikuskent nem is almodhatok rola.
Beerem azzal is, hogy teged csodalhatlak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.16. 10:47

@lorenz (43626): Megint nincs érved, csak a fáj az igazság és mellébeszéléssel enyhíteni akarod. Beismerés rulez.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.16. 13:25

@mimindannyian (43629):

Mar ne is haragudj, de ervek keresese a tokeletesseg, vagy annak kepzete ellen, teljesen folosleges idopocsekolas.
Nem is ertem miert vartal tolem vitat, hiszen en magam ismertem be a hibaimat, te pedig szuksegesnek tartottad megjegyezni, hogy ez bizony igy igaz.
Azt hiszem, ezt csak provokacionak szantad, de ezzel nalam nem sokra mesz.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.16. 13:44

@lorenz (43638):

@lorenz
@mimindannyian
Ezzel a párbeszéddel senki nem jut semmire, szóval abba is lehetne hagyni.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.16. 16:43

OFF
En mindig kikapok mimi miatt.
/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.16. 16:57

@sammy (43596):

Ja, el is felejtettem, hogy szakmabeli vagy.
Vegul is te hogyan latod a dolgot?
Kovetett el hibat Gereb Agnes?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.16. 17:42

@lorenz (43644):
Szakmabelinek már nem mondanám magam, ugyan dolgoztam kórházban, de szociális vonalon.
Nem lennék a döntéshozók helyében. Annyit tudok az ügyekről, hogy egyik esetben ikerszülés állt fenn, a második baba elakadt, végül kórházban fejezték be? ez stimm? No, én G.Á. helyében nem vállaltam volna be, de a szülő helyében sem. Nem is értem, én gyerekeim még az utolsó hétben is elfordultak, miután beindultak kb. félórás vesződtség volt, hogy megállapítsák melyik merre, nem tudom, az uh készülék volt olyan ócska, vagy felhasználói hiba-e, de a 3. orvos lőtte be a fiam helyzetét és erre hirdették ki a műtéti megoldást.
G.Á. esetéről nem ismerem a gyerekek fekvését, fura, hogy elakadt a baba, mert olvastam nem 1 helyen, hogy a B. gyerek helyzete már nem mérvadó igazából, ált. kisebbek a szokásosnál és első utána a 2. könnyen kitalál akár farosan is. Egyidőben 4-en voltunk az ÁEK-ban ikresek, abból csak én voltam császáros, ezek szerint nem szükségszerű, hogy feltétlen műtét legyen a dologból. Hogy kórházban mennyire akadt volna el a gyerek, ki mondja meg? Ettől függetlenül, én inkább kerülném az ilyen eseteket, már csak azért is, mert ikreknél benne van a pakliban az adaptációs zavar is többnyire. Ahogy olvastam Világhynál is kizáró ok a többes terhesség az otthonszüléshez.
A másik ügy meg abszurdum, megszületik az életerős gyerek, fél óra múlva halott és senkinek nem szúr szemet, hogy nem okés valami, anyának sem aki a kezében tartja? Igazából nem tudom, hogy kórházban mennyire sasolják a gyereket közvetlen a szülés után, teszem azt már átadják az anyukának és mindenki mással foglalkozik? Erről szerintem többet tudsz :) Valaki rajt tarthatta volna fél szemét, ebben volt hiba?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.16. 17:55

Kiegészíteném.
Ha adaptációs zavar állt fenn a babánál, az kivédhetetlen kórházban is, mert nem megjósolható. Viszont megoldás lehetett volna, ha azonnal észlelik, onnantól, hogy hosszú percekig volt o2 nélkül valószínűleg már mindegy volt a kimenetelt illetően (súlyos agykárosodással élni vagy meghalni, utóbbit kérném magamnak).
Fiam adaptációs zavarral született 2 kg feletti súllyal és éppen hogy csak koraszülötten, neonatológus várta, kapott egy ideig o2-t, ennek ellenére járhattunk dévényre, semmi nagy ügy, de a reakció gyorsaságán sok múlt valószínűleg.
Szerintem a segítséget G.Á. is meg tudta volna adni, ha időben teszi.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.16. 18:05

@sammy (43649):
A második eset már lezárt ügy, most arról nem volt szó, hanem egy másik esetről, amelyben vállelakadás történt.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.16. 18:32

@Szilágyi András (43652):

OK, akkor az lesz az ikres gondolom.



http://vimeopro.com/fogelmedia/kulturaliskreativoktv

nem néztem még, majd, ha lesz új fülesem, ami számítógéphez is csatlakozik, de ha valaki talán szakít rá időt és tolmácsolja elbeszélő és nem kritikai módban, hogy mit beszélnek a filmben, megköszönöm :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.16. 18:35

@sammy (43653): nem az ikres, az egy másik.
Kicsit össze van már itt keveredve egy pár dolog.
1. 2000-ben történt az, amiről te írtál, ez már rég lezárult.
2. 2003-ban az ikres.
3. 2007-ben a vállelakadásos.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.16. 18:49

@Szilágyi András (43654):

remek, utolsóhoz van valami leírás a történetről?

(nyugodtan írhatod, hogy én vagyok megkeveredve :D)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.16. 18:53

@sammy (43655): igen, olvasd el a Pelle Andrea védőbeszédét, amit korábban belinkeltem.
0 x

Válasz küldése