Otthonszülés, Geréb Ágnes

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.17. 04:07

@Szilágyi András (43656):

Elolvastam, mellé megnézném a vádiratot, de nagyjából kihámozható a másik oldal véleménye is.

Utánaolvastam, hogy egyébként milyen módszerek vannak a probléma megoldására, mennyiben lenne más kórházban, ha valakit részleteiben érdekel (ez egy amerikai tanulmány, de hazai oldalakon is hasonlót találtam, csak kevésbé körbejárva és kevesebb statisztikával :) )
http://vallelakadas.blogspot.com/2011/1 ... rikai.html
ELIZABETH G. BAXLEY, M.D., University of South Carolina School of Medicine, Columbia, Dél-Karolina
ROBERT W. GOBBO, M.D., University of California at Davis Family Practice Network, Merced, Kalifornia
Megjelent: Am Fam Physician. 2004 Apr 1;69(7):1707-1714.

A vállelakadás a szülőszobán bekövetkező egyik legriasztóbb vészhelyzet. Bár sok tényezőt lehet a vállelakadással kapcsolatba hozni, a legtöbb eset előjel nélkül következik be. A vészhelyzet higgadt és hatékony kezeléséhez a helyzet felismerése és a megfelelő műfogások alkalmazása szükséges: ezek a McRoberts manőver, a szeméremcsonti nyomás, a belső forgatás vagy a hátsó kar kifejtése, az érintett kar kiszabadítása, ami lehetővé teszi a baba spontán megszületését. Az angol “HELPERR” betűszó hasznos útmutatás a vészhelyzet megoldására. Bár nincs ideális kezelés vagy manipulációs technika, a HELPERR betűszóval leírt műfogások segítségével a szülészek elérhetik valamelyiket a következő három megoldási lehetőség közül: az anyai medence megnövelése a szimfízis elforgatása és a keresztcsont szétnyitása révén, a magzat vállszélességének csökkentése révén, vagy a magzat hossztengelye és az akadály síkja által bezárt szög megváltoztatása révén. Ritka esetekben, amikor ezek a beavatkozások mind sikertelenek, további kezelési lehetőségek jöhetnek szóba, mint például a kulcscsont szándékos eltörése, a szeméremízület átvágása (szimfiziotómia), és a Zavanelli manőver.

A vállelakadás előfordulása a magzati súllyal összefüggésben változik, a 2500 g és a 4000 g közötti gyerekek esetében 0,6-1,4 százalék az előfordulási arány, a nem diabéteszes anyák 4000-4500 g közötti gyerekei körében ez 5-9 százalékra nő. A vállelakadás azonos gyakorisággal fordul elő első vagy többedik szülésnél, bár gyakoribb a diabéteszes anyák gyerekei körében. Ezen felül számos szülés előtti és szülés közbeni tényezőt hoztak összefüggésbe a vállelakadás megnövekedett előfordulásával (1. táblázat). A legnagyobb független kockázati tényező a vákuum vagy a fogó használata a szülés során. Azonban a legtöbb vállelakadás normális születési súlyú magzatokban fordul elő, előre nem várt módon, így a kockázati tényezők felmérésének a klinikai hasznosíthatósága korlátozott.

Nem áll rendelkezésre bizonyíték annak alátámasztására, hogy javasolt lenne a szülés indítása vagy az elektív császármetszés a terminust betöltő, nem diabéteszes anyák számára, ha a magzat feltételezhetően nagy súlyú. Két tanulmányban 313 diabétesz nélküli nőt vizsgáltak, és a feltételezett nagy magzati súly esetén való szülésindítás nem csökkentette a vállelakadások vagy a császármetszések arányát, és nem javította sem az anyai, sem a magzati morbiditási mutatókat. Míg az inzulinadást igénylő terhességi diabéteszes nők esetében a szülésindítás csökkentheti a nagy magzat és a vállelakadás kockázatát, az anyai vagy az újszülötti sérülések kockázatát ez sem módosítja. Nincs elegendő bizonyíték, hogy a rutinszerű elektív császármetszést kellene választani ebben a populációban.
Ugyanígy, a megelőzésképpen alkalmazott császármetszés szintén nem ajánlott a betegségek elkerülése érdekében azoknál a terhességeknél, ahol a nagy magzati súly feltételezhető.

A vállelakadás során a köldökzsinórnak a magzat teste és a medencecsont közötti elszorítása potenciális veszélyforrás. Nem ismert, hogy mennyi az a biztonságos időtartam, ami elegendő a vállelakadás miatti jelentős magzati acidózis elkerüléséhez

Az elsődleges beavatkozások egyik módszere a vállelakadásra kockázati tényezőkkel rendelkező páciens esetén a „fej és váll műfogás” alkalmazása, vagyis a magzat fejének folyamatos húzása addig, amíg az első váll láthatóvá válik. A fej kontrollált húzása után az orvos azonnal kihúzza az első vállat, a garat leszívása nélkül.

A vállelakadás akkor válik nyilvánvalóvá, amikor a magzat feje kibújik, majd visszahúzódik a gát mögé – ez az úgynevezett „teknősbékajel”. Nem szabad túlzott erőt kifejteni a magzat fejére vagy nyakára, és el kell kerülni a méh fundusára gyakorolt nyomást is, mivel ezek hatására nem valószínű, hogy kiszabadul a váll, ugyanakkor sérülést okozhatnak az anyának és a babának.

A gátmetszés lehetőségét a vállelakadás kezelése során folyamatosan mérlegelni kell, de elvégezni csak akkor szükséges, ha a forgató műfogásokhoz több hely kell. A vállelakadásnál a csontban akad meg a váll, tehát a gátmetszés önmagában nem szabadítja ki a vállat. Mivel a vállelakadás legtöbb esetben a McRoberts műfogással és a szeméremcsontra gyakorolt nyomással megoldható, sok nőt meg lehet kímélni az ollótól.

Bár nem mutat arra semmi jel, hogy ezek közül a technikák közül bármelyik jobb lenne, mint a többi, együttesen hatékonyan hárítják el a vállelakadást. A lépések sorrendje nem annyira fontos, mint az, hogy mindegyiket hatékonyan és a megfelelő módon hajtsák végre. Nem szabad egyik hatástalan műfogáshoz sem ragaszkodni. Az eljárások sorrendiségét a klinikai helyzet mérlegelése alapján egyedileg érdemes kialakítani.
forrás: Babavilág műsor, 2007. december 1.
Mi a teendő?
Van egy műfogás-sorozat, amit szakmai szabályok szerint kell végrehajtani.
1. A legegyszerűbb, ha az anya testhelyzetét változtatják meg. Ennek lényege, hogy az anya lábát jól magára kell húznia, ezáltal a keresztcsont eltávolodik a szeméremcsonttól, az átmérő pedig növekszik.
2. Meg lehet próbálni a vállat kézzel kifordítani, hogy az egyenes átmérőből a ferdébe kerüljön át. Ha ez nem sikerül, megpróbálják a magzat karját kifejteni, itt azonban fennáll az a veszély, hogy a kulcscsont eltörik.
3. Meg lehet próbálni a magzatot elforgatni, először 270 fokkal, ilyenkor minden remény szerint kiszabadul a váll.
4. Legnehezebb helyzetben megpróbálják visszatolni a babát a szülőcsatornán ugyanazzal a csavaró mechanizmussal, csak az ellenkező irányba ezután császármetszést lehet alkalmazni. Ilyenkor azonban sajnos nagy a valószínűsége, hogy sérült baba születik.
Otthonszülés párti oldalról, szerintem elég objektíven képes formában tájékoztat, kommentelők közt ott van Sarka Kata is :)
http://www.zimonyi.hu/?p=435#respond
Innen csak a fenti 4-es ponthoz idézek:
Zavanelli manőver: ez már nincs a standard ajánlásban sehol. Ilyenkor ugyanis a baba fejét visszanyomják a hüvelybe, majd császármetszést végeznek, amikor a baba fejét visszahúzzák a méhbe, majd kiemelik a babát a hasfalon keresztül. Közben persze a méhet teljesen el kell lazítani és gyorsan el is kell altatni az anyát. Egy gond van ezzel: O’Leary tanulmánya szerint ő 59 ilyen császárt végzett, 6 esetben nem tudta visszatenni a fejet, 5 esetben “igen nehezen”. Ha sikerült, azt 5 és 30 perc között vitte végbe. Így is a babák 30%-át 3-as, 60%-át 6-os Apgar alatti állapotban vette ki, 2 anyának elrepedt a méhe az eljárás közben, és számtalan gyerek szenvedte meg a hosszantartó oxigénhiányt valamilyen módon. Az ACOG szerint minden orvos legyen tisztában a lehetőséggel, azonban legyen ez az “utolsó utáni” manőver, ami megfordul a szülész fejében.
- a védőnek igaza van abban, hogy a gátmetszés önmagában semmiféle megoldást nem adott volna, a "szakértő" orvossal, aki elsőre ennek ellenkezőjét nyilatkozta a médiának, újra megjáratnám az egyetemet
- mivel nem csak GÁ ügyködött műfogással, tényleg nem lehetne kimondani, hogy melyikük ténykedése okozott sérülést, szerintem mellékes is, o2 hiány elszenvedéséhez, halálhoz bőven elég volt az elakadás
- a GÁ által alkalmazott Martius műfogásról most hirtelen nem találtam anyagot, Világhy könyve nekem nincs meg, ettől függetlenül még létezhet és lehet nagyon hatékony, gondolom véleményez erről a bíróság vagy ez az amit figyelmen kívül hagytak?
- GÁ abban lehet vétkes, hogy többféle fogással próbálkozhatott volna. Egyébként érthetetlen, hogy miért nem dolgoztak össze a mentőssel, az miért egyedül végezte a többszemélyes McRoberts műfogást.

Mindez magánvélemény, de ha nem volt előjel, nem tudom az elakadást hogyan lehetett volna kivédeni kórházi környezetben, a műfogások kórházon kívül is gyakorolhatóak, ehhez csak felkészült emberek kellenek, kivéve a végső megoldás császárt a fenti technikával, amiről mindenki eldöntheti maga mihez jelent megoldást. Azt érdekes lenne tudni, hogy ezeket a műfogásokat mennyire ismerik gyakorlati szinten is az orvosaink?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.21. 13:43

0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 18:28

Néhány kérdés motoszkált a fejemben, gondoltam leírom ide:

1848 Semmelweis Ignác rájön a kézfertőtlenítés fontosságára, kollégái kigúnyolják, majd amikor rájönnek hogy tényleg megmenti az anyákat, elkezdik használni
1977 Geréb Ági első korházi apás szülése Magyarországon. Fegyelmit kap, elítélik, majd amikor rájönnek, hogy az anya nagyobb biztonságérzete tényleg csökkenti a szülési komplikációk számát, szép lassan bevezetik a korházak.
1990-s évek Geréb Ági első háborítatlan szülései nem a korházi protokoll szerint, hanem a forradalmian új un. bábák által használt protokoll szerint. Lényege a szülés folyjék a maga természetes ritmusában az anya igényei szerint, mert ez nagymértékben csökkenti a komplikációk számát. A szakma elutasítása után a nagyszerű sikereket felismerve ma mégis egyre több korház kialakít egy un. alternatív szülőszobát, ahol a Geréb Ági által meghonosított módszereket használják.

Semmelweis Ignác halála rejtélyes, valószínűleg agyonverték az elmegyógyintézetben.
Kérdés, mi lesz Geréb Ági sorsa?
Kérdés, miért kell szenvedniük az anyák megmentőinek?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.21. 18:32

@Vadas István (43967): Igen, sőt a legnagyobb kérdés az, hogy miért esel bele ebbe a már szakállas logikai hibába? Semmelweisnek nem azért volt igaza, mert kigúnyolták.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 19:22

@mimindannyian (43969):
Logikai hiba? Lehet igazad van. Nekem mégis feltűnő a párhuzam a két életút között.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.21. 19:24

@Vadas István (43967): Brunot megegettek, Jezust keresztre feszitettek.

A levegonel nehezebb targyak nem tudnak repulni....

Ismeros ervek?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.03.21. 19:29

@Vadas István (43984):
Logikai hiba? Lehet igazad van. Nekem mégis feltűnő a párhuzam a két életút között.
Akkor talán olvasdd ezt végig:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Semmelweis_Ign%C3%A1c
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2012.03.21. 20:32

@Vadas István (43967):

ne hagyd magad !
hivatkozz erre: http://hu.wikipedia.org/wiki/Semmelweis-reflex
és aki tagadja - az már eleve gyanús, hogy rendelkezik ezzel a "logikai hibával" ..
( mert vagy nem tudja, hogy mi is ez, vagy azt hiszi, hogy mindent tud ...)
és végül vesd fel, hogy ez egy kicsit pszeudo-szkeptikus hozzáállás részükről

0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 20:55

Párhuzamot látok a forradalmi bábai protokoll és a kézfertőtlenítés fontosságának felfedezése között (mindkettő anyák életét menti meg) és hogy mindkettőjüket igazságtalanul támadták a kollégái.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 21:08

@Tuttisuu (42658):
Sajnos ebben igazad van. Az otthonszülők között valóban magasabb az oltásmegtagadók aránya :-(
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 21:09

Korábban volt már szó a biztonságról, a szülés egy kockázatos esemény.
Biztonságos, ha valaki otthon szül a saját barátságos környezetében, szakképzett tapasztalt bába támogatásával, távol a sokszor feleslegesen beavatkozni akaró nőgyógyászoktól, a saját ritmusában, elérhető közelségben egy korházhoz ahol baj esetén mégis egyből fogadni tudják.
Sokkal kevésbe biztonságos szituáció egy kies tanyán hirtelen meginduló 7 hónapos iker terhesség.
A kettő között sokféle lehetőség, variáció van. Összehasonlító korrekt statisztikát azért nehéz készíteni, mert a végletek között bárhol meg lehet húzni a határt. Pl. tervezett támogatott otthonszülés vs. minden más szülés, vagy tervezett rendes időben történt korházi szülés vs. minden nem intézményi keretek között indult szülés.
Könnyen belátható hogy a fenti két statisztika teljesen mást fog mutatni. Mégis ha a sokféle statisztikákból kihagyjuk a szélsőségeseket, akkor a nemzetközi statisztikák átlaga alapján vagy biztonságosabb, vagy ugyan olyan biztonságos a tervezett alacsony kockázatú (80% ilyen) szakszemélyzettel kísért otthonszülés, mint a hasonló korházi szülés. Ezt állítja a ENSZ Egészségügyi Világszervezete is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadas István 2012.03.21. 21:12-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.21. 21:10

@Vadas István (43984):


"Nekem mégis feltűnő a párhuzam a két életút között."

Nekem egyáltalán nem feltűnő.
Most mi lesz?

Ami feltűnő az igaz is?


"majd amikor rájönnek, hogy az anya nagyobb biztonságérzete tényleg csökkenti a szülési komplikációk számát, ..."

Az egyik csecsemő talán a fenenagy biztonságérzetbe halt bele?
Hogyan akadályozza meg a komfortérzet a szülési komplikációk kialakulását?
A Geréb-esetben talán nem érezte magát otthonosan az anyuka?

Én a helyedben óvatosan bánnék a különböző összefüggések felállításával, és következtetések levonásával.
Az anya komfortérzete szerintem nem lehet elsődleges szempont a szülés során.
Az életben maradás esélyeit kár lenne holmi komfortérzet javára csökkenteni, még ha oly kevéssel is.
Felelős szülő nem tenne ilyet.
De úgy látom, ennek ellenére,elég sokan vagytok.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 21:26

@lorenz (44001):
Nagyon sok időt fordítottam ennek az ügynek a megismerésére. Érdekelt hogy lehet hogy több ezer ember kiáll egy gyermekgyilkos mellett. Azok a nők is ahol tragédia történ újra nála szültek, támogató aktivisták lettek. Ez nem állt össze bennem. Elkezdtem utána olvasni, (beszéltem bábákkal). Az eredmény megdöbbentő felismerésekhez vezetett. Az "igazságszolgáltatásról" a szülészeteken férfi nőgyógyászok elkövetett a társadalom által elfogadott férfidominanciával takart női kiszolgáltatottságról, visszaélésekről. Láttam hogy hazudnak bele a kamerába, a bírósági tárgyaláson. Szóval így kerültem át a másikoldalra.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.21. 21:36

@Vadas István (44008):
több ezer ember kiáll egy gyermekgyilkos mellett
Gyermekgyilkos?
Mibol gondolod?
Nem csak egy foglalkozas kozben hibat veto szemely?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.21. 21:42

@Vadas István (44008):

"Szóval így kerültem át a másikoldalra."
Ahonnan nagy valószínűséggel rögtön visszalépnél az első halvaszülésed(szülésetek) után.
De így van ez.
Az oltásmegtagadó is átkozná a napot, amikor elmulasztotta az agyhártyagyulladás elleni oltást, ha a gyerekét látná lázgörcsökben meghalni.

A hülyék és divatmajmok új extrém sportja.Éljünk veszélyesen!

Szüljünk a Billy könyvespolc előtt, tagadjuk meg az oltásokat, étkezés paleolit étrend szerint, utána indul a zumba edzés!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.03.21. 21:42

@Vadas István (44008):

Kedves István!

Igen jól tetted, hogy utánanéztél ennek az összefüggésnek, mert csak így jöhetünk rá a gyógyszer- és orvoslobbi profitorientált, sokszor embertelen ténykedésére.
Az emberek ébredeznek és már sokan közülünk öngyógyítással, orvos nélkül is képesek megoldani a betegségeikből történő kilábalást.
A gondolatvilágunk megváltoztatása elhozhatja bárki számára az EGÉSZséget, ha a lélek üzenetét a testi manifesztálódásban helyesen tudja értelmezni és feldolgozni.
Csak így állhat vissza egy élő szervezetben az életerő és a testi-lelki egyensúly!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.03.21. 21:57

@lorenz (44011):

Annyira szűk látókörű szkeptikus vagy, hogy ezzel az egyoldalúsággal nem is értheted meg soha a "másik oldalt", hiszen még az egyszerű univerzumi rezgés-elméletet és állandó energia-áramlást sem vagy képes el- vagy befogadni.

Az akadémikus orvoslás nem tud a rákkal mit kezdeni, miközben már a magyar emberek ezrei egy komoly előkészülettel járó "szemléletváltással" sikeresen kilábalnak az orvosok által halálosnak tartott betegségeikből. A legelső és legfontosabb szemléletváltás a kemóval az élő szervezetbe bejuttatott mérgek elutasítása és a gyógyíthatatlanságtól való félelem felszámolása.

Mi már sokan tudjuk, hogy a hagyományos nyugati orvostudomány alaposan a feje tetejére állt.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.21. 22:09

@Fabri (44014):

Bocs!Szkeptikus vagyok, nem hülye!

Amúgy egyetlen mondatod sem felel meg a valóságnak.
De nem hibáztatlak.Régóta köztudott a magyarországi természettudományos oktatás alacsony színvonala.
Az ambíció hiánya és a hiszékenység pedig bocsánatos bűn.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2012.03.21. 22:16

@Fabri (44014): nem is értheted meg soha a "másik oldalt", hiszen még az egyszerű univerzumi rezgés-elméletet és állandó energia-áramlást sem vagy képes el- vagy befogadni.

szivesen olvasnék tőled néhány mélyenszántó gondolatot ezekről a nagy dolgokról.
Hátha engem meg tudsz győzni és képes leszek el illetve befogadni.
Nyithatsz is egy új topicot, ahol bőven kifejtheted, csak kérlek ne linkekkel szórd tele, hanem írd le a mondanivalód, aztán megerősítésnek beszúrhatsz ezt-azt.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.21. 22:55

@ennyi: A reggeli háttér rádiózás közben hallgatott hírek hatására gondoltam még régen, hogy gyerekgyilkos
@lorenz: Rosszul látod, Éljünk biztonságosan, vagyis ha szeretnénk és lehet szülhetünk otthon és kapjunk meg minden oltást!
@Fabri:A bábák, dúlák, magas egészségügyi végzettségű szakemberek. Nem hisznek a vuduzós alternatív gyógyításban. A rákot is felhoztad, erre egy konkrét példa: Amikor az egyik dúlának a gyermeke rákos lett a kemoterápia és a sugárkezelés gyógyította meg. A bába táskában is a modern orvostudomány eszközei vannak.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.21. 23:17

@Vadas István (44022):

Mik az előnyei az otthonszülésnek, és fontossági sorrendben előrébb helyezhetjük-e ezeket a baba és az anya biztonságánál?

Más szóval, mi a büdös francért kell a nappalit választani a kórház helyett?
Eszem-...szom megáll, amikor azt látom, hogy a felvilágosult, európai anyukák visítva menekülnek a kórházakból, míg egy afrikai anya csak álmodhatna ilyen egészségügyi háttérről.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.03.21. 23:32

@Fabri (44014):
...még az egyszerű univerzumi rezgés-elméletet és állandó energia-áramlást sem vagy képes el- vagy befogadni.

Én kíváncsi vagyok, de eddig még egy nyomorult tőmondatot sem kaptam válaszul soha, semelyik ezóstól sem, hogy mégis, mi a búbánatos francnak mi a fityfenéje rezeg?
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.22. 01:01

@Vadas István (43967):
A szakma elutasítása után a nagyszerű sikereket felismerve ma mégis egyre több korház kialakít egy un. alternatív szülőszobát, ahol a Geréb Ági által meghonosított módszereket használják.
Na ezt nem hagyom. Nem. Ez pontosan az amivel én mindig is Geréb ellen érveltem. Voltak/vannak/lesznek felkészült emberek akik ezt profin és ingyen megcsinálják. Ez Geréb Ágnes ellenében történt, nem pedig neki köszönhetően.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.22. 06:14

@lorenz (44025):

miért kell a nappalit választani a kórház helyett?
Erre a miért kérdésre az egyszerű válasz: nekünk férfiaknak semmi közünk hozzá. A nő döntését el kell fogadnunk, tiszteletben kell tartanunk és maximálisan támogatnunk kell.
A hosszabb válasz: mivel a szülés biztonságosabb otthoni körülmények között, mint korházban (az alacsony kockázatú szakszemélyzettel kísért tervezett ...) ezért a nő dönt. Ha úgy dönt korházban akar szülni, csodálatos nagyszerű döntést hozott, ha úgy dönt otthon akar szülni csodálatos nagyszerű döntést hozott.
0 x

Vadas István
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.09.29. 08:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Vadas István » 2012.03.22. 06:20

@Máté (44047):

Nem lenne ma Magyarországon apás szülés, ha Geréb Ágnes nem engedi be őket a szülőszobába? Nem lenne háborítatlan szülés, ha nincs Geréb Ágnes? Ezek természetesen hamis állítások.
Ami Geréb Ágnes érdeme, hogy először engedett be apát a szülőszobába, először használta a bábai protokollt. Ennek a protokollnak a lényege a szülés folyjék a maga ritmusában, ez intézményesíti a hagyományos női kooperáció lágy formáit, forradalmasítva az addig férfi dominanciára épülő szülés levezetést. Nagyon fontos, a bába kíséri, nem levezeti a szülést!

Igen tudom, vannak olyan lelkiismeretes szakemberek, akik eddig és ezután is emberségesen ingyen megtettek minden a nőkért. Igazad van, de hol voltak amikor ki kellett volna állniuk Geréb Ágnes mellett? Hallgattak, ezért azt gondolom a legnagyobb tisztelettel, most már maradjanak is csöndben.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.22. 08:15

@Vadas István (44055):

"Erre a miért kérdésre az egyszerű válasz: nekünk férfiaknak semmi közünk hozzá."

Nincs közöm hozzá, ha a feleségem a leendő gyerekem megszületését veszélyezteti?


"A hosszabb válasz: mivel a szülés biztonságosabb otthoni körülmények között, mint korházban (az alacsony kockázatú szakszemélyzettel kísért tervezett ..."

Ez pedig egyszerűen nem igaz.Honnét veszel ilyesmiket?


"ha úgy dönt otthon akar szülni csodálatos nagyszerű döntést hozott."

Nekem egy felnőtt, immár egy másik élettel szemben is felelősséggel tartozó anya ne csodálatos és nagyszerű, hanem ésszerű, racionális, a kockázatokat elkerülő illetve minimalizáló döntéseket hozzon.
Ha otthon akarja kivetetni a vakbelét, vagy plasztikáztatni a mellét, ám tegye.
Kilenc hónapos terhesen már ne tekintse saját tulajdonának a babát, amivel ő azt tehet, amit akar.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.22. 08:42

@Vadas István (44056):

Ha nem alltak volna ki G.Á. mellett ma nem lenne apas szules. Kotelezi kellene ez alapjan az orvosokat, hogy minden egyebben is kialljanak mellette? Nem hinnem.
A korabbi peldaddal elve Semmelweis modszeret is, ha nem is rogton de elfogadtak, de ebbol meg nem kovetkezik, hogy kesobb a bolondokhazaba azert kerult mert a tobbi orvossal volt korabban vitaja, vagy mert a korabbi vitaban neki volt igaza emiatt nem szabadott volna bolondokhazaba zarni.
Az otthonszules hivatkozott europai hazajaban hollandiaban 2*akkora a gyemekhalalozas mint nalunk (5/1000 helyett 10/1000)akkor nem teljesen ertem miert kell pont a holland utat kovetnunk. Ezt en nem tudom se racionalis,se csodas es nagyszeru dontesnek nevezni.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.22. 09:04

@Vadas István (44056):

"először használta a bábai protokollt. Ennek a protokollnak a lényege a szülés folyjék a maga ritmusában, "

Csúsztatást, ferdítést és rossz sugalmazást érzek ki az írásodból.
A kórházakban nem a maga ritmusában folyik a szülés?
"Ritmuszavar"esetén, hol van nagyobb biztonságban a baba?


"hagyományos női kooperáció lágy formáit, "
Mi ez a modoros hülyeség?
Mit érdekli a babát a kooperáció lágy formája(jelentsen ez akármit is)?


"forradalmasítva az addig férfi dominanciára épülő szülés levezetést."
Mi a baj a férfi orvosokkal?
Ha az utcán baleset ér, elzavarod a férfi mentőorvost?
Nem mindegy, hogy ki segíti világra a babádat vagy menti meg az életedet?


"Nagyon fontos, a bába kíséri, nem levezeti a szülést!"

Nem látom be ennek a fontosságát, a kettő közötti markáns különbséget sem érzékelem.
A csecsemő meg végképp nem.
Túlmisztifikáljátok egy kissé ezt a dolgot.
Mi lehetne fontosabb a baba és az anyuka biztonságánál?
A"kooperáció lágy formája"(egek!) vagy a férfidominancia csökkentése?

Ti gondolkodtok egyáltalán?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2012.03.22. 09:33-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.22. 09:32

@Vadas István (44055):
miért kell a nappalit választani a kórház helyett?
Erre a miért kérdésre az egyszerű válasz: nekünk férfiaknak semmi közünk hozzá.
Társadalomról, emberi közösségről hallottál már? Mert amott az a módi, hogy a többeket érintő kérdések esetén nem adunk az egyénnek maximális szabadságot.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.23. 16:39

@lorenz (44011):

Részletkérdés, de tudtommal az agyhártyagyulladás elleni védőoltás nem tartozik a kötelezően beadandók közé.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.03.23. 17:48

@sammy (44185):
Szerinted aki a kötelezőket elsumákolja, az majd a fizetőseket beadatja? :roll:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.23. 20:54

@sammy (44185):

Tetszőleges kötelező oltással behelyettesíthető.
Torokgyík érvényes?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.03.23. 21:30

0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.24. 03:37

@Tuttisuu (44193):

Valószínűleg nem, de ha már példázunk, itt kötelező tényszerűnek lenni, vagy nem? :)
Torokgyík érvényes?
stimmel :)
Kilenc hónapos terhesen már ne tekintse saját tulajdonának a babát, amivel ő azt tehet, amit akar.
Fokozható, férj ne tekintse tulajdonának a feleséget gyerekkel vagy gyerek nélkül se, de egyébként érdekelne mennyire köztulajdon a gyerek, egyáltalán tulajdona-e bárkinek, racionális érvekre hivatkozva mennyire rendelkezhetünk mások teste felett és mennyire várhatunk el saját világképünk alapján egységes gondolkodást.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.24. 03:38

@Orcas (44201):

Úgy nézem a legális otthonszülősdi tehetősebb rétegek mókája lesz :)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.03.24. 04:00

@sammy (44207):
...racionális érvekre hivatkozva mennyire rendelkezhetünk mások teste felett...
Pl.: Vesztegzár, karantén, kötelező oltások, stb.?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.24. 10:34

@sammy (44208):

Így meg pláne:
Ugyan a beszámolót tartó bábák erről nem nyilatkoztak, mondván, egyéni díjszabással dolgoznak, egy kórházan kívüli szülés információink szerint akár 200-300 ezer forintba is kerülhet.
Akkor az otthonszülés mellől a kórházi orvosok mohósága miatti érvet is törölhetjük, miután kórházban ennél kevesebből is megvan, még ha kap hálapénzt is az orvos?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.24. 16:07

@sammy (44207):

"itt kötelező tényszerűnek lenni, vagy nem?"

Úgy és annyira, ahogy te gondolod, nem.
Arra utaltam, hogy egy tragédia esetén a legnagyobb oltásellenes is veri a fejét a falba, hogy miért mulasztott el egy megelőző lépést, akár kötelező volt az , akár nem.
Tehát tényszerűen igazad van, de mondanivalóm szempontjából irreleváns volt a kiigazításod.
Viszont kedves bókod után képes vagyok neked mindent elnézni.

"racionális érvekre hivatkozva mennyire rendelkezhetünk mások teste felett és mennyire várhatunk el saját világképünk alapján egységes gondolkodást."

Messzire vezetne ez az általad felvetett érv.
Vegyük például az öngyilkosjelölteket.Ne akadályozzuk meg őket az elkövetésben, ha módunkban áll?(pl.ne rántsuk vissza a hídról?)

Kizártnak tartom, hogy nem értetted, milyen szintű rendelkezést képzeltem el a mások teste felett.
Ezt egyébként a törvény is igyekszik pontosan behatárolni.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.24. 18:29

@pounderstibbons (44218):

Magánkórházban eddig is ennyiben fájt, ha az otthonszülés is ennyi lett a legális formában az a milliós biztosítási díjnak köszönhető, teljesen jogosan szeretnék valamivel kompenzálni.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.25. 12:26

@pounderstibbons (44218):

Jut eszembe, ilyen tétel nem is szerepelt a listán részemről, a hálapénz ügy mellékszálként keveredett a témába annak kapcsán, hogy G.Á.-nek mennyit volt mersze kérni a tanfolyamért :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sammy 2012.03.25. 13:20-kor.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.25. 12:29

@Popula(c)tion (44209):
idézett mondatom nem a kötelező védőoltásoknak szólt.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.25. 17:58

@lorenz (44226):
Értem, hogy szíved szerint megtiltanád az otthonszülést, de azért ne vonjunk már párhuzamot az öngyilkossággal :)

OFF
Egyébként elszánt öngyilkosjelöltet, olyat, akinek tényleg mély problémája van, nem a műbalhés típust, nem tudom mennyire lehet befolyásolni, olyan csak a mesés törtétenetekben van, hogy megmentőd egyben a problémamegoldás kulcsa. Szóval lehet, hogy egyes döntéseket tiszteletben kellene tartani.
/OFF Elnézést!
OFF
Viszont kedves bókod után képes vagyok neked mindent elnézni.
/OFF Elnézést!
OFF
túlságosan epés megjegyzés, hogy elhinném
/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.25. 20:10

@sammy (44268):

"de azért ne vonjunk már párhuzamot az öngyilkossággal"

Azért remélem, az világos, hogy az öngyilkosságot és a megakadályozását a saját testünk feletti rendelkezés problémájának érzékeltetésére szántam.

Szerintem az élet védelme felülírja az önrendelkezési jogot, és az otthonszülés esetében, úgy érzem, pontosan ez a helyzet.Ráadásul rögtön két élet biztonságáról szól a történet, bár az anyát eddig méltatlanul kihagytuk a veszélyeztetettek közül.
Elég egy súlyos vérzéssel járó komplikáció és megtörténhet a baj, amit a kórházban esetleg nagyobb eséllyel orvosolhatnának.
Azt remélem te sem vitatod, hogy az otthonszülés, még az engedélyezett formában is, nagyobb kockázattal jár, mint a kórházi.Lásd pounderstibbons kommentjét.
Már korábban is kérdeztem (nem tőled), hogy érdemes-e az otthonszülés(szerintem vélt) pozitívumait előnyben részesíteni a baba és az anya biztonságánál?

"Értem, hogy szíved szerint megtiltanád az otthonszülést,"

Elfelejted, hogy egy szkeptikus fórumon beszélgetünk.Én a kockázati mutatók és a józan ész alapján tiltanám az otthonszülést.
Vess meg érte, de az életet drágábbnak tartom a test feletti önrendelkezésnél.

OFF
"túlságosan epés megjegyzés, hogy elhinném "
Kár.

/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.03.25. 20:32

@sammy (44265):
Pontosan a Tőled idézett gondolatra válaszoltam. Olvasd és értsd pontosan!
...racionális érvekre hivatkozva mennyire rendelkezhetünk mások teste felett...

Pl.: Vesztegzár, karantén, kötelező oltások, stb.?
Úgy kezdődik a válasz, hogy: pö-lö.
Majd nyilvánvaló dolgokat sorolok, hogy világos legyen, hogy naná, hogy rendelkezhetünk mások teste felett.
Még szájbarágósabban: pl. a már megszületett gyermek (teste) felett is rendelkezhetnek, ha a szülő(k) veszélyezteti(k), akár állami gondozásba vétellel, sőt intézményesítve is van, úgy hívják, hogy gyámügy. Így világos?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.25. 21:50

@Popula(c)tion (44277):
Világos, cserébe remélem az is érthető, hogy még mindig a topiktéma vonatkozásában kérdőjelezem meg, mennyire kell beleokoskodni kívülállóknak, cselekvőképes, törvény által megjelölt kizáró okokban nem szenvedő nők döntésébe.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.03.25. 22:12

@sammy (44282):
...mennyire kell beleokoskodni kívülállóknak...
A mértéket nem tudom, talán éppen ez a topic kulcskérdése, de 0-nál biztos, hogy nagyobb. (Az apa pedig nem kívülálló, szerintem 50% beleszólási joga van, ha már emancipáció, meg hasonlók...)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.03.26. 11:24

@Popula(c)tion (44284):
Nem érzem feministának magamat, de mivel legkevésbé a férfi érintett a szülés lefolyásában, talán valamivel nagyobb szavazati arányt adhatnánk az asszonynak :?:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.26. 11:55

@sammy (44264):

Azért a hálapénzt valamiért mégis te hoztad ide, és tippem szerint nem a kórházi szülés melletti támogatásként.

viewtopic.php?p=43570#p43570

És szerintem határozottan nem volt offtopik felvetés volt részedről, mert ha olcsóbb az otthonszülés, igenis érv lehet mellette.

Jelen állás szerint azonban az opcionálisan hálapénzzel sújtott állami kórházi ellátásnál sem olcsóbb, de még a magánkórházban szüléssel szemben se élvez jelentős árelőnyt az otthonszülés.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.26. 12:16

@pounderstibbons (44309):
Az nem úgy volt, hanem ennyi hozta fel, hogy Geréb Ágnes betegre keresi magát, miközben szegény kórházi orvosok meg éhbéren tengődnek.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.26. 13:07

@Szilágyi András (44312):

OFF
Ennyi ilyesmire utaló kitételei pont sammy általam linkelt kommentjét követően gyűrűztek be.
/OFF Elnézést!

De a pénzügyi kérdés elővételének elsősége annak a szempontjából teljesen mindegy, hogy most drágább-e a a kórháznál az otthonszülés vagy nem. Ha a hvg.hu száma pontos, akkor drágább.
A bábák meg nem akartak nyilatkozni a pontos számot illetően és nem hinném, hogy azért, mert olyan olcsók.
0 x

Válasz küldése