H1N1

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.21. 15:57

Krityo: Koszi a linkeket. Nekem a Cefasolinnal van tapasztalatom. Ha kivalik a folyadekbol, akkor langyos vizbe teve az uveget ismet oldatba megy. Ugyanigy vannak konyhatrukkok, amikor peptidet kell beoldani. Van amelyik nem oldodik be fiziologias sooldatba, de vizbe igen vagy ACSF-be. Van amelyik kismolekulahoz zsebkepzo cukros anyag kell. Na de mar lehet messze megyunk a H1N1-tol.
0 x

Avatar
Krityó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:09

H1N1

Hozzászólás Szerző: Krityó » 2010.01.21. 18:39

Orcas írta:Krityo: Koszi a linkeket. Nekem a Cefasolinnal van tapasztalatom. Ha kivalik a folyadekbol, akkor langyos vizbe teve az uveget ismet oldatba megy. Ugyanigy vannak konyhatrukkok, amikor peptidet kell beoldani. Van amelyik nem oldodik be fiziologias sooldatba, de vizbe igen vagy ACSF-be. Van amelyik kismolekulahoz zsebkepzo cukros anyag kell. Na de mar lehet messze megyunk a H1N1-tol.
Nos igen, én is azt hiszem, eltávolodtunk. :) Annyit azért még hozzátennék, hogy nekem személy szerint problémás lenne, ha egy olyan komoly hatóanyagú injekciós készítménnyel, mint a fenti cefalosporinos, még a normál rázogatáson kívül trükköznöm kelljen, hogy olthassak vele! A jó készítmény tényleg RTU, azaz ready to use, ahogyan rá van írva némelyikükre...
Akkor kivégeztük a témát gondolom! 8-)
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.22. 12:28

sárgadinnye írta:Neofin, remélem, akkor azt tanítják a SOTE-n, hogy

1. jóminőségű klinikai tesztekben csak a hányinger és bizonyos jellegű fájdalmak csillapítására volt hatékony az akupunktúra

2. szintén magas kvalitású klinikai tesztekben ebben a két csopotban sem hatott, tehát nincs tudományos konszenzus, határesettel állunk szemben, nem konzisztens és nem meggyőző az eredmény (momentán)

3. a fentieken kívül semmi másban nem bizonyult az akupunktúra hatásosabbnak, mint a placebo, holott az elmúlt 30 évben nagyon sokat tesztelték

4. a hányinger és fájdalom esetében a hatás rövid ideig tartó és enyhe, ugyanakkor drágább, mint az akadémiai orvosi gyógyszerek.

Magyarul: ha csak nem vár gyermeket a beteg (és emiatt pl. hányingerrel küzd, de bizonyos gyógyszereket nem szedhet), ne válasszuk az akupunktúrát a gyógyszerekkel szemben, mert a hányingerre és fájdalomra való gyógyszerek hatása erősebb és egyértelműbben bizonyított.

Ez van a tantervben?

Dinnye

érdekesség:
"Medical Student Attitudes Toward Complementary, Alternative and Integrative Medicine"
http://ecam.oxfordjournals.org/cgi/cont ... l/nep195v1
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.23. 13:05

Orcas írta: Jo lenne, ha publicitast kapnanak "a beoltottak, de megis beteg lett" esetek.
Kivancsi lennek, hogyan viszonyulnak ehhez a statisztikahoz kepest.


újabb statisztika ..

"Nyolcvanan haltak meg újinfluenzával összefüggésben Magyarországon, közülük négyen több mint két héttel az első tünetek jelentkezése előtt kaptak védőoltást. Közülük hárman különösen veszélyeztetettek voltak."
http://index.hu/belfold/2010/01/23/negy ... tt_oltast/

Ebből a 4-ből csak 1 eset szivárgot ki ... A kérdés - mennyire etikus "nem publikálni" az ilyen adatokat? - vagy mikor kell publikálni? - gondolom a válasz az lesz, hogy attól függ ...
de azok között, akiknél kimutatták - nem ismert az oltottság aránya ...

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.23. 15:13

neofin írta:
Orcas írta: Jo lenne, ha publicitast kapnanak "a beoltottak, de megis beteg lett" esetek.
Kivancsi lennek, hogyan viszonyulnak ehhez a statisztikahoz kepest.


újabb statisztika ..

"Nyolcvanan haltak meg újinfluenzával összefüggésben Magyarországon, közülük négyen több mint két héttel az első tünetek jelentkezése előtt kaptak védőoltást. Közülük hárman különösen veszélyeztetettek voltak."
http://index.hu/belfold/2010/01/23/negy ... tt_oltast/

Ebből a 4-ből csak 1 eset szivárgot ki ... A kérdés - mennyire etikus "nem publikálni" az ilyen adatokat? - vagy mikor kell publikálni? - gondolom a válasz az lesz, hogy attól függ ...
de azok között, akiknél kimutatták - nem ismert az oltottság aránya ...

Most publikaltak. Az Országos Epidemiológiai Központ hetilapjának, az Epinfo legfrissebb számában. Az ujsagok is atvettek. Olvastad. Vagy arra gondolsz, hogy naponta az ujsag cimlapjan kene legyenek az adatok?

Nincs benne semmi meglepo, ismert, hogy az inflenza vedooltasok nem 100% hatekonysaguak. Azoknal, akiknek az immunrendszer nincs teljesen rendben, meg az atlagnal is kevesbe hatekony.

Ismetelt oltassal, es/vagy nagyobb dozissal, es/vagy elo vakcinaval novelheto a hatekonysag. Oltas nelkul meg csokkentheto, nullara.
Mire erv ez a hir?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.23. 16:29

vaskalapos írta: Most publikaltak. Az Országos Epidemiológiai Központ hetilapjának, az Epinfo legfrissebb számában. Az ujsagok is atvettek. Olvastad. Vagy arra gondolsz, hogy naponta az ujsag cimlapjan kene legyenek az adatok?

Én csak az ÁNTSZ hetente kiadott jelentésére gondoltam.
Beleférne és szerintem odatartozna ... Ha szerinted nem, akkor nem értünk egyet ...

De Orcas kérdésére még mindig nincs válasz
"Jo lenne, ha publicitast kapnanak "a beoltottak, de megis beteg lett" esetek."

0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.01.23. 16:32

vaskalapos írta: Mire erv ez a hir?
Hogy az antivaxerek már előre megmondták, az oltás felesleges, mert nem 100%-os? :?

Akupunktúrásan bezzeg 100%-os az antivirális kezelés. ( => Megfelelően vékony tűvel, egyenként :!: , a bejutott vírusok fehérjeburkát át kell döfni :) )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.23. 16:46

neofin írta:
vaskalapos írta: Most publikaltak. Az Országos Epidemiológiai Központ hetilapjának, az Epinfo legfrissebb számában. Az ujsagok is atvettek. Olvastad. Vagy arra gondolsz, hogy naponta az ujsag cimlapjan kene legyenek az adatok?

Én csak az ÁNTSZ hetente kiadott jelentésére gondoltam.
Beleférne és szerintem odatartozna ... Ha szerinted nem, akkor nem értünk egyet ...
Szerintem lenyegtelen, hogy hol hozzak nyilvanossagra, kulonosen akkor, amikor azonnal az internetes hirportalokon es a napilapokban is olvashato.
Te rendszeresen olvasod az ANTSZ heti jelenteseit? En talan meg egyet sem olvastam, megis eljutott hozzam is az informacio.
De Orcas kérdésére még mindig nincs válasz
"Jo lenne, ha publicitast kapnanak "a beoltottak, de megis beteg lett" esetek."

Mar hogyne lenne ra valasz - de mi a kerdes?
Jo lenne, igen.
Es mint a mellekelt hirek mutatjak, publicitast kaptak, epp egy ilyen publicitas kapcsan irkalunk...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.23. 17:18

Ismetelt oltassal, es/vagy nagyobb dozissal, es/vagy elo vakcinaval novelheto a hatekonysag. Oltas nelkul meg csokkentheto, nullara.
Mire erv ez a hir?
A gyerekek oltasaval kapcsolatban karacsony kornyeken lehetett olvasni, hogy az ismetelt oltassal nem lehetett a hatekonysagot novelni. Mintha igy remlene.

En meg mindig erzem az oltas utani immunvalaszt. Nem nagyobbak a nyirokcsomoim, de vannak kulonfele erzeteim a honaljamban. Nem tudom jobban magyarazni.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.23. 17:27

Én tudom, hipochonder vagy!!!
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.23. 17:44

Mondd már meg, Neofin, miért kéne ezeket egyenként publikálni?
Most megtudtuk, hogy az influenzaoltás 40-80%os hatékonyságú.
Tehát lesz, aki elkapja, hiába oltatta be magát.
Nem kell minden egyes esetet címlapra tenni csak azért, hogy az antivaxer homeopata haverjaid hitele nőjön.

Majd az ÁNTSZ-ben összeszámolja, akinek ez a dolga és csinál egy statisztikát.

Megmondta Vaskalapos: ha beoltatod magad, 40-60%, hogy védve vagy.
Ha nem oltatsz, 0%.

Orcas, akkor nekem nem hatott az i.oltás, én nem éreztem "immunválaszt". Csak kicsit fájt a vállam, ha ráfeküdtem.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.23. 17:57

Orcas, akkor nekem nem hatott az i.oltás, én nem éreztem "immunválaszt". Csak kicsit fájt a vállam, ha ráfeküdtem.
Nem ettol fugg a vedettseg. Talan nincs jelentosege annak, hogy mit erez az ember.

Ha most beteg lennek influenza jellegu tunetekkel, akkorsem tudnam meg, hogy mitol, mert mar nem tesztelnek H1N1-re, a boncolas utan nekem meg mar mindegy.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.23. 17:58

OFF

/OFF Elnézést!
Popula(c)tion írta:OFF
Én tudom, hipochonder vagy!!!
/OFF Elnézést!
OFF


Persze, Te tudod!

/OFF Elnézést!
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.23. 18:05

Te pszichiáter vagy, Popula(c)tion?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.23. 18:11

Ha a boncoláson jár az agyad, akkor tényleg jó a diagnózisom, miszerint önértékelési zavarod van, túlzott elvárásoknak akarsz megfelelni és ez nem sikerülhet! Fordulj szakorvoshoz!!!
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.23. 18:49

de mi van, ha csak viccből írja?
0 x

Iparigáz
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Balaton

H1N1

Hozzászólás Szerző: Iparigáz » 2010.01.23. 20:12

Sziasztok!

Hol találok a Fluval AB (szezonális) vakcina hatékonyságának vizsgálatairól anyagot?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.23. 20:21

Iparigáz írta:Sziasztok!

Hol találok a Fluval AB (szezonális) vakcina hatékonyságának vizsgálatairól anyagot?

Ilyesmire gondolsz?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.23. 21:12

sárgadinnye írta:Mondd már meg, Neofin, miért kéne ezeket egyenként publikálni?
Nem egyenként - hanem hetente ...
Ha 10-12 féle adatból - csak 3-4 -et publikál az ANTSZ, akkor hogyan tudok reálisan dönteni - hogy mennyire veszélyes a járvány?
Ha "nem kötelező" a védőoltás - akkor az embereknek egyedileg kell eldönteni - hogy oltatják-e magukat vagy sem ... de teljes információ nélkül ?

A kérdés inkább az, hogy jogunk van-e látni azokat az adatokat és a teljes információ alapján dönteni, vagy azt várják tőlünk, hogy a részinformció alapján döntsünk ...

sárgadinnye írta: Most megtudtuk, hogy az influenzaoltás 40-80%os hatékonyságú.
Tehát lesz, aki elkapja, hiába oltatta be magát.
Nem kell minden egyes esetet címlapra tenni csak azért, hogy az antivaxer homeopata haverjaid hitele nőjön.
- Ez már 1-2 hónappal ezelőtt is ismert volt ... sőt aki az eredeti tanulmányt ismerte - annak még régebben ...
- Nem cimlapra, hanem hozzáférhetővé tenni .. remélem érzékeled a különbséget.
- Ha szerinted - jogos az az érv, hogy információt vissza lehet tartani azért - mert nehogy
az ellentábor érvként használhassa fel, akkor szerintem az nem "tudományos" hozzáállás ..
és szerintem te se így gondolod ...
sárgadinnye írta: Majd az ÁNTSZ-ben összeszámolja, akinek ez a dolga és csinál egy statisztikát.
Hetente csinál ... nincsenek benne ezek az adatok ... elhiheted nekem ...
viewtopic.php?p=1810#p1810
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.23. 21:23

neofin írta:
sárgadinnye írta:Mondd már meg, Neofin, miért kéne ezeket egyenként publikálni?
Nem egyenként - hanem hetente ...
Ha 10-12 féle adatból - csak 3-4 -et publikál az ANTSZ, akkor hogyan tudok reálisan dönteni - hogy mennyire veszélyes a járvány?
Ha "nem kötelező" a védőoltás - akkor az embereknek egyedileg kell eldönteni - hogy oltatják-e magukat vagy sem ... de teljes információ nélkül ?

A kérdés inkább az, hogy jogunk van-e látni azokat az adatokat és a teljes információ alapján dönteni, vagy azt várják tőlünk, hogy a részinformció alapján döntsünk ...
Most, hogy ezt a hirt olvastad, hogyan valtozott az allaspontod?
Es ugye ez csak most derult ki, akkor visszamenoleg kioltatod magad, ha elotte beoltattad?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.23. 22:33

vaskalapos írta: Most, hogy ezt a hirt olvastad, hogyan valtozott az allaspontod?
Es ugye ez csak most derult ki, akkor visszamenoleg kioltatod magad, ha elotte beoltattad?

Nem kértem oltást ...
Még mindig nem tudom, hogy a megbetegedettek közül mennyien voltak oltva ..

De arra nem válaszoltál - hogy akkor szerinted etikailag elfogadható az információk visszatartása?
Létezik-e etikailag helyes manipuláció fogalma? ;)

-----
más ... most olvasom a HVG 2010jan23 számát / 31.oldal
Az Ausztriai helyzetről számolnak be ..
(mivel netről -csak az előfizetők érhetik el, megpróbálom tényszerüen kijegyzetelni: )
  • 8 millió lakos , 270 ezret oltottak be ( 2009 év végéig ) , Baxter oltóanyaggal .. ( 16 millió adagot rendeltek, mivel akkor még az volt ismert, hogy 2 ütemben kell beadni - emiatt 2 adag kell mindenkinek, azóta kiderült, hogy egy is elég.)
  • a sajtó ( és Brüsszel is ) 3 halálos áldozatról tudott
  • nem volt oltáskampány, az osztrákok hagyományosan oltásellenesek - még a kanyaró ellen se oltatják magukat .. ( a legjobb oltottsági arány eddig 13%-volt ..)


A HVG feltette a kérdést ..
"Hogyan lehet, akkora különbség az osztrák és a magyar H1N1 halálozásban, amikor Ausztriában az átoltottság csak tizedakkora, mint nálunk?"

Kiderült, hogy az osztrákoknál:
  • kötelező a H1N1 gyanús haláleseteket jelenteni, de senki sem ellenörizi ezt a rendeletet.
  • A HVG kérdésére kiderült, hogy 3- helyett 22 - lett a halálos áldozatok száma : oka adattovábbítási probléma - és a sajtóban is ez szerepelt, ami nem késztette védekezésre a lakosságot. Jelenleg lapzártáig 27 halálos áldozatnál tartanak.
  • az osztrák eü. miniszter és a kancellér demonstrative elutasitotta az oltást.
  • csak januárban derült ki, hogy a kórházakban többször katasztrófahelyzet alakult ki a lélegeztető gépek hiánya miatt - emiatt állítólag 2 ember meg is halt. ( a problémát a külföldről kölcsönzött lélegeztető gépet oldották meg ...)
  • kiderült, hogy a beadott vakcinákkal csaknem azonos mennyiségű oltóanyag kárbaveszett, mivel a kibontástól számított három órán belül a fel nem használt tízadagos üvegcsék tartalmát ki kellett dobni.


--------------

a fentiek tükrében továbbra is problémának látom, hogyha az egészségügyi elit a lakosságra bizza a döntést, az oltással kapcsolatban - de nem látja el egyidejüleg korrekt információval.
( Az már más kérdés, hogy mennyire képes egy átlagember helyes döntést hozni - a korrekt információk ismeretében )

A szervdonor programban való részvétellel kapcsolatos kutatások jutotak most eszembe mint hasonló példa ... Azokban az országokban , ahol arról kell nyilatkozni, hogy hozzájárulsz a szerveidnek a halálod utánni felhasználásához, ott kb max 20-30% alatti beleegyező nyilatkozatott sikerült elérni - erős kampánnyak -
ott - ahol arról kellett nyilatkozni, hogy "NEM akarsz részvenni " a programban - ott már 90% körüli arány :)

Tehát ha a hasonló tapasztalatot áthuzzuk ide, akkor - valószinüleg a következő "nem kötelező" járványnál - arró kellene nyilatkozni - hogy nem aarja oltatni magát --> mivel nem tud dönteni ... emiatt megkapja az oltást ...

A fenti kutatás a TED.com -on van ( van magyar felirat - csak keresd meg .. - érdemes lenne megnéznie valakinek az ÁNTSZ-től is ... hátha talál benne valami hasznosat ..)
http://www.ted.com/talks/lang/eng/dan_a ... sions.html
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 16:35

ja, látom, ez nincs benne
akkor hívd fel az ÁNTSZ-t és kérdezd meg, volt-e oltott a halálesetek között

Ariely-t megnéztem, ismertem is ezt a szervdonorosat már valahonnan

hát igen, legközelebb jobban át kellene gondolni

nekem úgy tűnik, kb. az történt, hogy

1. pandémiás influenza, ijedtség
2. sajtó és hatóságok nyugtatnak, mire itt az ideje, lesz oltás, magyar gyártmány
3. megvan az oltás, hatóságok ajánlják
4. beindulnak az antivaxerek, hogy az oltás veszélyes, most ettől ijednek meg az emberek
5. a sajtó nem az antivaxerek állításait próbálja bemutatni és elmagyarázni, miért nem kell félni, hanem trombitálja, hogy influenza nagyon veszélyes, oltás jó
6. emberek látják: influenza nem veszélyes, ezért elvesztik a bizalmat a sajtóban és a hatóságokban
7. média rájön, elvesztette a bizalmat, megpróbálja az igazát bizonyítani azzal, hogy hangosabban trombitálja, hogy influenza veszélyes, oltás jó
8. ismételgesd a 4-7. lépést, amíg mindenki be nem dilizik
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 17:06

Azért Magyarország még így sem áll rosszul átoltottság tekintetében.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 17:25

ez igaz
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.24. 18:47

Egy erdekes cikk a HVG-ben.

Egyeb csemegek mellett felhivom a figyelmet a cikk aljan a forrasok megjelolesere.

Fajdalmas, ha valaki ismeri az antalvali.com-ot. Egy kozmetikus aki mindenhez jobban ert ami az egeszseggel kapcsolatos.... sirnivalo, vagy nevetni? Es a HVG erre hivatkozik? Merta HVG-s szerzo nyilvan csak antalvalit olvasott, nem WHO-t...
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 20:36

én eddig nem hallottam Antal Valiról, de most ránéztem

http://antalvali.com/hirek/h1n1-oltas-7 ... delem.html

nézzétek meg a kommenteket is alatta
:cry:
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 21:27

Antal Vali (termékreklámozó ügynök) elmagyarázza az immunrendszer működését is:

http://antalvali.com/jarvanymegelozes-t ... erepe.html

igazad van, nevessünk vagy sírjunk
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 21:31

Antal Valinak van igaza, ha van vevő a hülyeségeire, akkor el kell adni....
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.24. 21:42

sárgadinnye írta:én eddig nem hallottam Antal Valiról, de most ránéztem

http://antalvali.com/hirek/h1n1-oltas-7 ... delem.html

nézzétek meg a kommenteket is alatta
:cry:

A probléma ott gyökerezik, hogy az orvostudomány folyamatosan kiirtani akarja a vírusokat, nem pedig megérteni őket, hogy esetleg gyümölcsöző legyen a fegyverszünetre irányuló kommunikáció.

Uljunk targyaloasztalhoz a virusok kepviseloivel!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 21:52

Dave Grusin :Serengeti walk !
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 22:34

ezt meg külön kösz, Vali:

Járványok voltak, vannak és mindig is lesznek! Ugyanis óriási szerepük van az élővilág egyensúlyának a megtartásában. Egyfajta természetes szelekció. Az élet él, és élni akar, ezért alkalmanként kiselejtezi a nem tökéletes élőlényeket, hogy ne degenerálódjon a faj.

Minél inkább nincs egyensúlyban az élővilág a természettel, a Földanya annál több módozatot talál ki arra, hogy miként billentse vissza a mérleg nyelvét. Aki erős és egészséges – az életben marad. Ez az Élet természetes körforgása.


:cry:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.24. 22:45

sárgadinnye írta:ezt meg külön kösz, Vali:

Járványok voltak, vannak és mindig is lesznek! Ugyanis óriási szerepük van az élővilág egyensúlyának a megtartásában. Egyfajta természetes szelekció. Az élet él, és élni akar, ezért alkalmanként kiselejtezi a nem tökéletes élőlényeket, hogy ne degenerálódjon a faj.

Minél inkább nincs egyensúlyban az élővilág a természettel, a Földanya annál több módozatot talál ki arra, hogy miként billentse vissza a mérleg nyelvét. Aki erős és egészséges – az életben marad. Ez az Élet természetes körforgása.


:cry:
Onmagaval sem konzisztens, mert kozben mindenfele praktikakat javasol (es arusit), ahelyett, hogy azt mondana: ha beteg lettel, akkor vesd megad ala a termesztes szelekcionak. Ez az Élet természetes körforgása.

Es olvasoi orvosi tanacsokat kernek, es kapnak tole.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 23:00

Egyébként jobban beleolvasva, ezek egy "táplálékkiegészítő termékcsalád" tanácsadónői.
Missziójuk lényege, hogy tiszta, natúr termékeket kell használni. Ha valakinek vazelin van az arckrémében, kukába vele, mert az kőolajszármazék (gondolom, csúnya kemikália). Orvosi tanácsokat is adnak, ehhez árulják a varázslatos, sznob, tiszta kapszuláikat, kivonatokat stb.

Ha valakinek van még türelme, itt egy beteg gyerek anyukája, aki már ezen a természetes úton jár és jó tanítvány. A gyerekének nagyon fájdalmas, magas lázzal járó mandulagyulladása van, orvoshoz elvitte, aki azt mondta, ha x napon belül nem javul, antibiotikum, ezt az anya el szeretné kerülni Í(világos). Az anya a gyereknek sem a fájdalmait, sem a lázát nem csillapítja érdemben, csak amikor egy pillanatra elveszti az eszét a kimerültségtől.

Tanácsot szeretnék kérni, nagyon sürgősen: kb 2 hónapja szedünk olajfalevél kivonat kapszulát, napi egyet. Első oliva+béta glükán rendelésem szombaton érkezett meg. Vasárnap reggel be is vettük. Vasárnap este a 15 éves fiam nagyon fájlalta a torkát, szinte nem tudott megszólalni,nyelni, a láza 38,7-re szökött föl. Levetkőztettem, lefektettem. Egész éjjel figyeltem, de nem volt lázas, viszont nagyon izzadt. Hétfőn orvoshoz mentünk, tályogos a torka, garatmandula gyulladása van, attól nem kap levegőt. Azt mondta az orvos, hogy ha 3 nap múlva sem javul, akkor kezdje el szedni az antibiotikumot. Hétfőn du 4 kor megint lázas lett, most már 39,7. Fizikai lázcsillapítás, fekvés, így lement a láza 38,5-re, és egész éjjel ezt tartotta. Mondanom sem kell, hogy negyedóránként mértem a lázát, nehogy felkússzon észrevétlenül, lázcsillapítót - ha nem muszáj, nem szerettem volna adni. Kedden egész nap feküdt, de láza nem volt, egész jól megjött az étvágya is, és elég szépen ivott is, ami az előző napra nem volt jellemző, mert nem tudott nyelni sem. Délután 4 kor ismét láz, most már "csak" 39,1, ami estére 39,4-re ment föl. Fürdés, majd 6-kor adtam neki egy fél algopirint, nem is tudom miért, talán mert már nagyon fáradt és kimerült vagyok, és már nem tudok ép ésszel gondolkodni. Ettől 37,2 - re lement a hője, és egészen hajnali 2 ig tudtunk aludni, - láz nélkül. Ekkor megint 39,1 - borogatás, reggelig megint izzadt, láztalan volt, jelenleg sincs láza, viszont a torka még mindig fáj, alig tud megszólalni, köhécsel, bágyadt, nem eszik. Vasárnap óta reggel is és este is kapott a béta glükánból, apróra felvágva, így valahogy le tudott csúszni. Tudom, hogy "későn"kezdtük el szedni, hiszen még mostanában kezd el dolgozni benne, de nagyon félek, hogy nehogy valami szövődmény lépjen fel, ezért fontolgatom, hogy ha ma este is magas láza lesz, akkor elkezdjük az antibiotikumot - amit nagyon nem szeretnék. De mivel mi sem oltattunk, tényleg félek, hiszen akárki akármilyen bajával elmegy az orvoshoz, senkit sem tesztelnek le, hogy valójában milyen vírus vagy baci okozza a baját. De bízom ebben a glükánban, hiszen azért rendeltem. A kérdésem is ezzel kapcsolatos: mikorra kell valamiféle javulást várnom ? Normális-e ha még ma is magas láza lesz ? Önmagában ez a tabletta képes e gyógyítani, vagy milyen természetes dolog van még, amit használhatnánk ? Kérlek, segítsetek !

válasz, igen, mitadisten, van még két termék, amit adjon (költsön el még pár ezer forintot)

ezen elgondolkodtam, hogy (azt leszámítva, hogy Vali azt tanácsolja, lázat csak akkor csillapítsunk, ha 41-42 fokos (!!!)) vajon mitől olyan tiszta ez a natúr élet?
2 terméket már szed, most még rendel hozzá kettőt, ezekben is vannak "hatóanyagok" (kemikáliák), csak a hatásosságuk megkérdőjelezhető és az is, van-e mellékhatásuk
egyebet nem csinálnak, csak lecserélik az orvostudomány által alkalmazott kapszulákat az alternatív misszióéra
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 23:21

ez volt a válasz:

A gyulladáscsökkentő Z....-el egészítsd ki a Béta-glükánt, utóbbiból napi 2-4-et adj neki. Jól jöhet még a C.... is. A bétaglükán 72 órán belül hat. Igyon sok-sok folyadékot is!


és úgy tesznek az ügynöktündérek, mintha felebaráti segítségből válaszolnának azonnal.

Vaskalapos, következetes ő: az haljon meg (ki!), aki nem erősíti az immunrendszerét az ő módszereik segítségével. Gyenge az immunrendszered, megbetegszel, meghalsz. Föld-anya így ellenőrzi, elég erős vagy-e. Az oltás természetellenes beavatkozás a világ rendjébe, és úgyse hat, sőt leterheli és összezavarja az immunrendszert. A béta glükán, az nem természetellenes beavatkozás, és hat, 72 órán belül.

Nekem ez :cry:

Mi az a béta-glükán különben? (Igazából, nem amit ők mondanak.)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.01.24. 23:39

sárgadinnye írta:
Mi az a béta-glükán különben? (Igazából, nem amit ők mondanak.)
Lehet, hogy erre gondolnak: http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-glucan
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.01.24. 23:42

vaskalapos írta:
Es olvasoi orvosi tanacsokat kernek, es kapnak tole.
Ezt hogy teheti meg? Elképesztő baromságokkal és irtózatosan veszélyes "tanácsokkal" van tele az oldal. Ezeket nem billenti hátsón senki? Sőt, mint szakértőre hivatkoznak rá. Te jó ég, hol élek én.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.24. 23:52

Populaction:

Antal Valinak van igaza, ha van vevő a hülyeségeire, akkor el kell adni....

Igen, csak ez a szokásos erkölcsfilozófiai kérdés is: ha azért van rá vevő, mert előtte megtéveszti őket, akkor is igaza van?
Mindenesetre tényleg nem ártana művelődni sem.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.24. 23:58

sárgadinnye írta:ez volt a válasz:

A gyulladáscsökkentő Z....-el egészítsd ki a Béta-glükánt, utóbbiból napi 2-4-et adj neki. Jól jöhet még a C.... is. A bétaglükán 72 órán belül hat. Igyon sok-sok folyadékot is!


és úgy tesznek az ügynöktündérek, mintha felebaráti segítségből válaszolnának azonnal.

Vaskalapos, következetes ő: az haljon meg (ki!), aki nem erősíti az immunrendszerét az ő módszereik segítségével. Gyenge az immunrendszered, megbetegszel, meghalsz. Föld-anya így ellenőrzi, elég erős vagy-e. Az oltás természetellenes beavatkozás a világ rendjébe, és úgyse hat, sőt leterheli és összezavarja az immunrendszert. A béta glükán, az nem természetellenes beavatkozás, és hat, 72 órán belül.

Nekem ez :cry:

Mi az a béta-glükán különben? (Igazából, nem amit ők mondanak.)
http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-glucan

PMID: 19515245 2009-es cikk szerint "So far, no good quality clinical trial data is available on assessing the effectiveness of purified beta-glucans among cancer patients."

PMID: 17590323 2007-bol: the published data are not always easy to interpret as many of the earlier studies used crude beta-glucan preparations with, for the most part, unknown chemical structures.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.25. 00:09

sárgadinnye írta:Populaction:

Antal Valinak van igaza, ha van vevő a hülyeségeire, akkor el kell adni....

Igen, csak ez a szokásos erkölcsfilozófiai kérdés is: ha azért van rá vevő, mert előtte megtéveszti őket, akkor is igaza van?
Mindenesetre tényleg nem ártana művelődni sem.
Ez a "gyogyito" olyan szinten all, hogy keveri a laktozt a laktattal (szerinte a savanyitott kapaosztaban is laktoz van) es a tej-allergiat, a tejcukor-erzekenyseggel. - konkluzioja: savanyitott kaposztat ne egyen a tejallergias egyen.

antalvali: Az orvosok egy része könnyen jelnt ki dolgokat, mint pl. szója allergia = szójalecitin. Vagy tejallergia = laktóz.

Ugyanott: "Ugyanis ha megfelelő lenne a bélbaktérium-flóránk, akkor nem kéne a szervezetünknek feláldoznia a véges enzimkészletét annak érdekében, hogy képesek legyünk megemészteni dolgokat. A jó táplálék eleve tartalmazza azt az enzimet, amelynek segítségével le kéne tudnia bontani a szervezetnek."

Egyszeruen zsenialis marhasag!

Ugyanott (es visszateroen sok helyen): Amit tanítanak a tankönyvek, annak nagy része már bebizonyítottan nem úgy van, mégis azt szajkózza a szakirodalom.

Ugyanott: Az élelmiszerekben az E300 nem C vitamint jelent hanem aszkorbinsavat. Nagyon nem mindegy.

Egyszeruen egy belathatatlan tarhaza a az altudomanyos, teves informacioknak.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.25. 13:22

Nekem erről a béta-glükánról az jön át, hogy "mindenre jó", de ez nem bizonyított.
Most (alázatos leszek) két lehetőség van: 1. vagy tényleg gyógyítja a rákot, akkor viszont nem szedném naponta 3-szor "immunmodulálásra".
2. vagy ugyanúgy nem jó semmire, mint a összes többi.

Egyébként most az van a fórumszabályzatban ugye?, hogy nem lehet arról írni, hogy ez is olyan...khm..tudjátok, milyen rendszerben van?
Mindenesetre borzalmas dolgokat írnak, és amit bemásoltam, abból látszik a korrózív hatás: 39,4 fokos lázat nem mer gyógyszerrel csillapítani egy anya (csak ha elveszti az eszét), mert telebeszélték a fejét, hogy az méreg.

Na, én nem olvasom tovább Valit, és csak remélni tudom, hogy mások sem.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.25. 16:29

sárgadinnye írta:Egyébként most az van a fórumszabályzatban ugye?, hogy nem lehet arról írni, hogy ez is olyan...khm..tudjátok, milyen rendszerben van?
Azt (tudod) lehet írni... csak annak (tudod) a kritikája nem tartozik ide :mrgreen:
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.30. 20:49


E Vitamint ajánlott szedni már - oltás előtt és után is.
Időseknek ajánlott a jobb immunválasz miatt.


Vitamin E boosts immune response triggered by flu vaccine

No matter how hard it is that the CDC and WHO promote swine flu vaccine, the efficacy of the drug is not the same in each and every recipient. That is why some people need two shots instead of one for those who are able to produce a strong immune response.

One study led by Japanese researchers suggests that elderly people may take some vitamin E supplements before and after they receive swine flu vaccine or other influenza vaccine as they found that vitamin E may boost the immune response in their study subjects.

For the study, Hara M and colleagues from Saga University in Saga, Japan tested the immune response and serum nutritional profiles in 153 elderly residents at an average age of 84.4 years in nursing homes and 95 health care workers at an average age of 36.8 years before and after immunization with trivalent split-virus flu vaccine.

The researchers found among all subjects, younger age and higher serum concentrations of total protein, albumin, vitamin E and folate were associated with an intact immune response. But among the elderly, only vitamin E was significantly associated with the immune response to A/H1N1 and or B.

In their study report scheduled to be published in the Feb 10, 2010 issue of Vaccine, Hara and colleagues concluded "These results suggested that Vitamin E may play an important role in maintaining the immune response, especially among the elderly."

http://www.foodconsumer.org/newsite/Nut ... 01138.html
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.30. 21:45


Echinacea ( biborkasvirág ) - is segithet ...
különösen Tamiflu rezistens virustörzs esetén ..

Anti-viral properties and mode of action of standardized Echinacea purpurea extract against highly pathogenic avian Influenza virus (H5N1, H7N7) and swine-origin H1N1 (S-OIV)
Virology Journal 2009, 6:197doi:10.1186/1743-422X-6-197
http://www.virologyj.com/content/6/1/197

0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.30. 22:34

neofin írta:
Echinacea ( biborkasvirág ) - is segithet ...
különösen Tamiflu rezistens virustörzs esetén ..

Anti-viral properties and mode of action of standardized Echinacea purpurea extract against highly pathogenic avian Influenza virus (H5N1, H7N7) and swine-origin H1N1 (S-OIV)
Virology Journal 2009, 6:197doi:10.1186/1743-422X-6-197
http://www.virologyj.com/content/6/1/197

Es a fertozes helyere pl. emberi tudo hogyan juttatnad be a kasviragot? Inhalalassal? Spray-vel?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.31. 11:26

Orcas írta:
neofin írta:
Echinacea ( biborkasvirág ) - is segithet ...
különösen Tamiflu rezistens virustörzs esetén ..

Anti-viral properties and mode of action of standardized Echinacea purpurea extract against highly pathogenic avian Influenza virus (H5N1, H7N7) and swine-origin H1N1 (S-OIV)
Virology Journal 2009, 6:197doi:10.1186/1743-422X-6-197
http://www.virologyj.com/content/6/1/197

Es a fertozes helyere pl. emberi tudo hogyan juttatnad be a kasviragot? Inhalalassal? Spray-vel?
Csak laikus véleményem lenne ... te mit javasolnál ?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 14:29

neofin írta:
Orcas írta:
neofin írta:
Echinacea ( biborkasvirág ) - is segithet ...
különösen Tamiflu rezistens virustörzs esetén ..

Anti-viral properties and mode of action of standardized Echinacea purpurea extract against highly pathogenic avian Influenza virus (H5N1, H7N7) and swine-origin H1N1 (S-OIV)
Virology Journal 2009, 6:197doi:10.1186/1743-422X-6-197
http://www.virologyj.com/content/6/1/197

Es a fertozes helyere pl. emberi tudo hogyan juttatnad be a kasviragot? Inhalalassal? Spray-vel?
Csak laikus véleményem lenne ... te mit javasolnál ?
A cikk alapjan ugy hatasos igazan ez a modszer, ha a virust Ehinacea kivonattal kezelik, mielott a sejtekbe jut. Meg kell tehat fogni a virust, mielott megfertozne minket es beaztatni Ehinacea kivonatba.

Ha nincs Ehinacea keznel, akkor hig neomagnol, hypo, vagy szappanos viz is megteszi.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.31. 15:08

vaskalapos írta: A cikk alapjan ugy hatasos igazan ez a modszer, ha a virust Ehinacea kivonattal kezelik, mielott a sejtekbe jut. Meg kell tehat fogni a virust, mielott megfertozne minket es beaztatni Ehinacea kivonatba.

Ha nincs Ehinacea keznel, akkor hig neomagnol, hypo, vagy szappanos viz is megteszi.

igazad van, de a kutatás nem is emberi kisérlet volt, ami talán lényeges, hogy van mit keresgélni az Ehinacea tájékán.
--> főleg a Tamiflu rezisztencia miatt...

De fontos tudni: mivel több különböző Ehinacea növény van, amit különbözőképpen dolgoznak fel és emiatt különböző antivirális hatásuk van,
valamint ha valaki ettől vár megoldást, nem árt, hogyha átolvassa az apróbetüt is ..
( 12 éves kor alatt és 10 napon túli szedés - nem ajánlott és nem árt, hogyha az orvosunkat is értesitjük erről ...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.31. 15:18

neofin írta:
vaskalapos írta: A cikk alapjan ugy hatasos igazan ez a modszer, ha a virust Ehinacea kivonattal kezelik, mielott a sejtekbe jut. Meg kell tehat fogni a virust, mielott megfertozne minket es beaztatni Ehinacea kivonatba.

Ha nincs Ehinacea keznel, akkor hig neomagnol, hypo, vagy szappanos viz is megteszi.

igazad van, de a kutatás nem is emberi kisérlet volt, ami talán lényeges, hogy van mit keresgélni az Ehinacea tájékán.
--> főleg a Tamiflu rezisztencia miatt...

De fontos tudni: mivel több különböző Ehinacea növény van, amit különbözőképpen dolgoznak fel és emiatt különböző antivirális hatásuk van,
valamint ha valaki ettől vár megoldást, nem árt, hogyha átolvassa az apróbetüt is ..
( 12 éves kor alatt és 10 napon túli szedés - nem ajánlott és nem árt, hogyha az orvosunkat is értesitjük erről ...
A kutatas soran folyadekban vizsgaltak a sejteket. Ha a sejteket kezeltek, akkor nem volt hatasos. Csak akkor hat, ha a virust kezelik vele.
Szerintem felrevezeto es osszezavaro, ha ebbol barmire is probalsz kovetkeztetni.
Ertsd meg, a hig hipos viz ugyanilyen hatasu.

Aki csak az ujsaghirbol, vagy a te beirasaidbol tajekozodik, az nagyon fals kepet kap. Es a tobbseg nem fogla lehivni az eredeti cikket, es meg la lekeri, akkor sem olvassa el reszletesen es kritikusan. Te sem tetted, vagy ha tetted, nem ertetted meg.
Kifejezetten karosnak tartom az ilyen jellegu hozzaszolasaidat.

A cikk lenyege az, hogy van egy szer, amit barki megvehet a boltban, de nincs ra bizonyitek, hogy hasznalna valamit is. Most keresik, hogy hol, milyen korulmenyek koztt hatasos.

A cikk alapjan a kezmosovizbe, a furdovizbe, az uszoda vizebe kell tenni.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.31. 16:12

vaskalapos írta: Aki csak az ujsaghirbol, vagy a te beirasaidbol tajekozodik, az nagyon fals kepet kap. Es a tobbseg nem fogla lehivni az eredeti cikket, es meg la lekeri, akkor sem olvassa el reszletesen es kritikusan. Te sem tetted, vagy ha tetted, nem ertetted meg.
Kifejezetten karosnak tartom az ilyen jellegu hozzaszolasaidat.
OFF
Szerintem a tiéd se jobb - ha ilyeneket másolsz be "kedvcsinálónak" ;) - és rábizod az emberekre a következtetést ..
Ez a logikai érvelés kifejezetten tetszett: "másrészt az illegális szerek fogyasztóinak túlnyomó többsége szintén megéri az idős kort."

"Egyrészt az alkohol még így is jóval több fiatal életet követel, mint bármelyik partidrog (különösen ha az erőszak és balesetek áldozatait nézzük), másrészt az illegális szerek fogyasztóinak túlnyomó többsége szintén megéri az idős kort."

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.02.01. 17:09

http://index.hu/belfold/hirek/2010/02/0 ... nak_szama/

"Az eddig meghaltak kilencven százaléka megmenthető lett volna a védőoltással, "
0 x

Válasz küldése