H1N1

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2009.12.14. 23:19

http://www.egeszsegkalauz.hu/h1n1/h1n1- ... 02908.html

H1N1 - A kismamák oltását javasolja a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium

"Tóth Zoltán, a Debreceni Orvostudományi Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma Szülészeti- és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója elmondta, hogy az általa vezetett szakmai kollégium már eddig is több fórumon hangot adott véleményének, miszerint az állapotos nőket és magzatukat csak a H1N1 elleni védőoltással lehet megvédeni az új influenza ellen."

Hol voltak eddig? A környezetemben (rokonok, ismerősök) 4 kismama van. 2-t sikerült rábeszélnem arra, hogy oltassa be magát, eddig. Nem részletezném mi mindent vetettem be a cél érdekében, a tudományos alapokon nyugvó meggyőzést már a legelején elvetettem, mert a háziorvosok, gyermekorvosok és védőnők szilárd álláspontjai és félelmei álltak szemben a véleményemmel. Egy szülész-nőgyógyász volt csak, aki ugyanazt mondta, amit én. Szégyen.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.16. 04:27

A várandós nőket be kellene oltani. Higany ide vagy oda. Szupresszált az immunrendszerük. Szerintem ezt butaság rizikózni.

Anno a másik fórumon egyszer kérdeztem, hogy ki mit tud arról, hogy az Európaban használatos oltóanyagok közül melyik a legjobb. Én úgy hallottam a magyar a leghatékonyabb.
Hivatalos forrás?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.18. 13:31


'Sejtekben lévő antivirális hatású fehérjéket fedeztek fel amerikai kutatók, melyek természetes úton harcolnak az influenzafertőzés ellen.'
http://index.hu/tudomany/2009/12/18/vir ... _talaltak/
"Amikor túltermeltették a sejtekkel ezeket a fehérjéket, tovább javult a sejt influenzával szembeni ellenállóképessége. A fehérjék képződésének kikapcsolásakor viszont 5-10-szer gyorsabban szaporodtak a vírusok. "Ez azt jelenti, hogy a sejtjeinkben létezik egy mechanizmus, amely a bejutó vírusok 80-90 százalékát blokkolni képes" - mondta Elledge.
A vizsgált fehérjék nem védtek a HIV és a hepatitisz C ellen, ám számos más esetben eredményesen szálltak szembe a vírusokkal, például a sárgalázat okozó kórokozóval is."


Az influenza vakcina végéhez vezető út?
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.19. 23:22

Sanyának üzenet:
Kedves Sanya, legyen a börtön, legyen a diploma visszavonás, de a MOK-ból való kizárást már nem élném túl. Vond vissza léccci, lécccci!
Amúgy az ünnepek alatt olvasd el Hahnemann Organon-ját, hátha valami fény költözik beléd. Szeretettel üdvözöllek dr.Sebő Zsuzsanna
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.19. 23:51

pogiker írta:Sanyának üzenet:
Kedves Sanya, legyen a börtön, legyen a diploma visszavonás, de a MOK-ból való kizárást már nem élném túl. Vond vissza léccci, lécccci!
Amúgy az ünnepek alatt olvasd el Hahnemann Organon-ját, hátha valami fény költözik beléd. Szeretettel üdvözöllek dr.Sebő Zsuzsanna

Kedves Zsuzsanna,
ugye nem tetszett komolyan gondolni, hogy egy mai orvos egy szot is komolyan tud venni Hahnemann Organon-jábol?
Megvilagosodast az unnepekre, valami komolyabban veheto es talan egy kicsit frissebb szakirodalmat ajanlok, szerettel Dr. Vaskalapos, Ph.D.

p.s.: ne tessek felni, a diploma nincs veszelyben, a tobbirol meg nem is erdemes beszelni... amik veszelyben vannak azok felvilagosdas vivmanyai.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.20. 05:03

Samuel Hahnemann Organon of Medicine:
Megvallom, nem tudtam mi ez. Beleneztem. Felment a vérnyomásom. Meghalnék, ha el kellene olvasnom. :o
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.20. 07:52

Orcas-nak.
Jól tudom, hogy a teológián kötelező volt a tagadott tézisek alapos ismerete?
A magas vérnyomás kitűnően kezelhető homeopátiával, és nincsenek mellékhatásai, mint a hypertónia elleni szereknek (köhögés, impotencia,szédülés, álmatlanság-hogy csak néhányat említsek). Kívánok nagyon békés Ünnepeket. dr.Sebő Zsuzsanna
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.20. 08:04

Vaskalapos-nak.
Köszönöm, hogy megnyugtatott, mert már lelkibeteg kezdtem lenni a MOK tagságomat illetően.
Azért vagyunk több ezren, akik nem felvilágosultan, jó néhány betegen segítettünk már, amikor elakadt a klasszikus tudomány (igen, tudom hit, placebo, stb.) Mindenesetre az évek óta tikkelő gyermeket és szüleit nem igazán érdekli, hogy mi segített rajta. De nem a klasszikus kezelés, azt tudják.
A szkepticizmus nem azonos a "csak azt látom, amit hiszek"-kel ugye?
Nagyon őszintén kívánok békés, kellemes Ünnepeket. dr. Sebő Zsuzsanna
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.20. 09:38

Jól tudom, hogy van külön homeopátia topic?
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

H1N1

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2009.12.20. 10:51

pogiker írta:Jól tudom, hogy a teológián kötelező volt a tagadott tézisek alapos ismerete?
A magas vérnyomás kitűnően kezelhető homeopátiával, és nincsenek mellékhatásai, mint a hypertónia elleni szereknek (köhögés, impotencia,szédülés, álmatlanság-hogy csak néhányat említsek). Kívánok nagyon békés Ünnepeket. dr.Sebő Zsuzsanna
Ezzel csak néhány apró baj van:
1. Ez nem a teológia fórum
2. Itt a bizonyítékok játszanak, egy dogma tagadottsága, vagy támogatottsága nem lehet érv
3. Felesleges Dr.-ként tisztelni magad a végén, mivel átlagembernek sem kell orvosi egyetem annak belátásához, hogy Hahnemann könyve csak a többezer éves "hasonszenvi-varázslat" késői leszármazottja. Vagyis babonaság és placebo hatás elegye.
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.20. 11:26

Caspi-nak.
Tökéletesen igazad van, de várom a bizonyítékaidat, mert az lemaradt. Nem volt túl ütős a reakciód, de majd legközelebb. Üdvözlettel dr. Sebő Zsuzsanna (hááát a dr. már csak velem van néhány évtizede, de tekints el tőle bátran).
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2009.12.20. 11:40

Kedves Pogiker, ha az vagy, akinek mondod magad, akkor nagyon örülök, hogy itt vagy!
Ugyanis már sokszor beszélgettünk Rólad, de érdemben nyilván csak úgy lehet, ha itt vagy és vita alakul ki.

Én már rengeteget olvastam a homeopátiáról,

ha bizonyíték és tények érdekelnek, ajánlok én is az ünnepekre olvasnivalót

1 Kleijnen J, Knipschild P, ter Riet G. Clinical trials of homoeopathy. BMJ 1991;
302: 316–23.

2 Boissel JP, Cucherat M, Haugh M, Gauthier E. Critical literature review on the
effectiveness of homoeopathy: overview of data from homoeopathic
medicine trials. Brussels, Belgium: Homoeopathic Medicine Research Group.
Report to the European Commission. 1996: 195–210.

3 Linde K, Melchart D. Randomized controlled trials of individualized
homeopathy: a state-of-the-art review. J Alter Complement Med 1998;
4: 371–88.

4 Cucherat M, Haugh MC, Gooch M, Boissel JP. Evidence of clinical efficacy of
homeopathy: a meta-analysis of clinical trials. Eur J Clin Pharmacol 2000;
56: 27–33.

5 Shang A, Huwiler-Müntener K, Nartey L, et al. Are the clinical effects of
homoeopathy placebo effects? Comparative study of placebo-controlled
trials of homoeopathy and allopathy. Lancet 2005; 366: 726–32.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2009.12.20. 11:44

Még egy: ebben mindkét oldal álláspontja olvasható:

http://www.publications.parliament.uk/p ... ntents.htm
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2009.12.20. 11:50

Azt, hogy

"...akik nem felvilágosultan, jó néhány betegen segítettünk már, amikor elakadt a klasszikus tudomány (igen, tudom hit, placebo, stb.) Mindenesetre az évek óta tikkelő gyermeket és szüleit nem igazán érdekli, hogy mi segített rajta."

elhiszem. Azt is tudom, hogy vannak orvosok, akiket ez jobban érdekel, mint a tudomány.
Azt is, hogy az orvostudomány nem gyógyít mindent, és sok gyógyszernek lehet mellékhatása.

De ha már itt vagy, akkor felteszek 3 kérdést:

1. Te tüneti vagy alkatiszeres homepátiával kezelsz?
2. Honnan tudjátok, hogy az oltásoknak több mellékhatása van, mint amiről tudunk?
3. Lehet a homeopátiának mellékhatása?
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2009.12.20. 12:50

0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.20. 13:24

Pogiker, tettem fel pár kérdést a Homeopátia fórumban.

Ezen kívül érdekelne mit gondolsz a következőről. Az autista gyerekünknek kb. két hónapja előkerült egy igen nehezen tolerálható hangadással és mozgással kisért tikkje. Mindez kb. három hete elmúlt, és vele múlt egy három éve fennálló kicsit kellemetlen izmusa is. Nem használtunk gyógyszert, nem használtunk homeopátiás bogyókat, nem volt távgyógyító, energiaátvitel, még az ágya sem állt észak-dél felé, ahogyan ezt mestered Tinus Smits írja a könyvében, egyedül egy influ elleni oltás, amit elő tudok kaparni. Vajon az oltásnak köszönhető a javulás?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.20. 18:38

pogiker írta:Orcas-nak.
Jól tudom, hogy a teológián kötelező volt a tagadott tézisek alapos ismerete?
A magas vérnyomás kitűnően kezelhető homeopátiával, és nincsenek mellékhatásai, mint a hypertónia elleni szereknek (köhögés, impotencia,szédülés, álmatlanság-hogy csak néhányat említsek). Kívánok nagyon békés Ünnepeket. dr.Sebő Zsuzsanna
OFF
Tezis: a Fold lapos
Antitezis: a Fold gombolyu

/OFF Elnézést!

"It is only thus that God the preserver of mankind, could reveal His wisdom and goodness in reference to the cure of the disease to which man is liable here below, by showing to the physician what he had to remove in disease in order to annihilate them and thus re-establish health. " http://www.homeopathyhome.com/reference ... ganon.html

Vajon mennyiben ad tobbet a homeopatia, mint a hagyomanyos orvoskepzes?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.21. 07:00

pogiker írta:Orcas-nak.
Jól tudom, hogy a teológián kötelező volt a tagadott tézisek alapos ismerete?
A magas vérnyomás kitűnően kezelhető homeopátiával, és nincsenek mellékhatásai, mint a hypertónia elleni szereknek (köhögés, impotencia,szédülés, álmatlanság-hogy csak néhányat említsek). Kívánok nagyon békés Ünnepeket. dr.Sebő Zsuzsanna
pogiker:
A magas vérnyomás kitűnően kezelhető homeopátiával, és nincsenek mellékhatásai, mint a hypertónia elleni szereknek, de hatasa az van neki szerinted?
Kulonbozik a hatasa a placebotol?

Kezelhetem en barmivel... de mi az aminek a semminel, a placebonal tobb a hatasa?

Mellesleg: mibol keszul a homeopatias vernyomascsokketo?
Feketekavet higitunk C30-ra?
Vagy konyhasot d15-re?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.21. 07:13

pogiker írta:Vaskalapos-nak.
Köszönöm, hogy megnyugtatott, mert már lelkibeteg kezdtem lenni a MOK tagságomat illetően.
Azért vagyunk több ezren, akik nem felvilágosultan, jó néhány betegen segítettünk már, amikor elakadt a klasszikus tudomány (igen, tudom hit, placebo, stb.) Mindenesetre az évek óta tikkelő gyermeket és szüleit nem igazán érdekli, hogy mi segített rajta. De nem a klasszikus kezelés, azt tudják.
A szkepticizmus nem azonos a "csak azt látom, amit hiszek"-kel ugye?
Nagyon őszintén kívánok békés, kellemes Ünnepeket. dr. Sebő Zsuzsanna

A szkepticizmus az, hogy ami az eddigi biznyitott ismereteimmel ellentetes, azt csak nagyon eros biznyitek hatasara hiszem el.
Bizonyitek nelkul ajanlja valki bevetelre, hat kinevetem, beleverem a csufot.

A homeopatia megbukott bizonyitas probain, ES ellentetes a bizonyitott tudomanyos ismeretekkel.

Inflenza ellen hasznaljunk-e C15 higititott H1N1 inflenzavirust? Tomenyen okozza a betegseget.
C15 vagy C20 vagy barmilyen mas hp higitasban gyogyitja-e?
Hanahan szerint gyogyitania kell.

Zsuzsanna, on hasznal-e higitott H1N1-et?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.21. 10:32

vaskalapos írta: A homeopatia megbukott bizonyitas probain, ...
  • Csak pár szó a HP védelmében - hogy nem fekete és fehér a dolog ...
  • A jelenlegi Klinikai tesztek módszertana - csak homogén hitrendszerű csoportok tesztelésére alkalmas. Ha ez nincs mérve, akkor az eredményt nem célszerű figyelembe venni. ( Tudtommal nincs mérve, hogy hisz-e az alany a HP-ben, és hogy szerinte melyik csoportba került )
  • Negatív elvárás felülirhatja a gyógyszer tényleges hatását - lásd tesztoszteronos kisérlet ..
  • Létezhet kollektiv - negatív elvárás - tudományos tévismeret alapján ( szintén tesztoszteronos kisérlet )
  • Ha nincs elvárás - az is lenullázhatja a tényleges hatást.
    lásd... " CCK-antagonist" fájdalom csillapitó esete a Benedetti féle kisérletben.
  • "An ineffective drug can be better than a placebo in a standard trial," by Benedetti
  • "It's never enough to just test against placebo," by Kaptchuk ( mondta ezt, amikor a placebo akkupunktúra ugyanolyan hatásosságú volt, mint az a sztenderd gyógyításban használt gyógyszer !! Ami természetesen átment az általad dogmaként tisztelt - ' bizonyítás próbáján' :) )


bővebben : http://ecee.colorado.edu/~ecen3070/Read ... ebo808.pdf



vaskalapos írta: ES ellentetes a bizonyitott tudomanyos ismeretekkel.

Igen - erről beszámolt Falus András - hogy mennyi mindent nem tudunk / nem értünk - a
"Homeopatikus hígítású ágensek kimutatható biológiai, biokémiai hatása" című előadásában.
Nincs tudományos magyarázat a jelenségre. :)
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.21. 15:18

0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2009.12.21. 16:27

neofin írta:Csak pár szó a HP védelmében - hogy nem fekete és fehér a dolog ...

"mondta ezt, amikor a placebo akkupunktúra ugyanolyan hatásosságú volt, mint az a sztenderd gyógyításban használt gyógyszer !! Ami természetesen átment az általad dogmaként tisztelt - ' bizonyítás próbáján' :) )
Olvastad az eredeti cikket? (Components of placebo effect: randomised controlled trial in patients with irritable bowel syndrome; BMJ 2008;336:999-1003 (3 May)) A cikkben szó sincs erről az állításról: "Objective To investigate whether placebo effects can experimentally be separated into the response to three components—assessment and observation, a therapeutic ritual (placebo treatment), and a supportive patient-practitioner relationship—and then progressively combined to produce incremental clinical improvement in patients with irritable bowel syndrome. To assess the relative magnitude of these components."

"Conclusion Factors contributing to the placebo effect can be progressively combined in a manner resembling a graded dose escalation of component parts. Non-specific effects can produce statistically and clinically significant outcomes and the patient-practitioner relationship is the most robust component."
Ennyi, erről szólt a cikk. Akikre jobban odafigyeltek, mélyebb orvos-beteg bizalmi-függőségi viszonyt alakítottak ki, azoknál hatott a placebo kezelés. Erre a hatásra megfelelő válasz:
(Prescribing placebos, Illusion is disease mongering, BMJ 2008;337:a2686) "Pragmatically, the placebo effect is simply belief, a powerful and dangerous tool. It spoils the doctor-patient relationship, which is based on trust; strengthens medical arrogance; and infantilises patients. The first point risks a backlash, the other two have a name, disease mongering.

The "what this study adds" box misses the point: the leaders in disease mongering are doctors themselves. Be strong and of good courage, you have nothing. Why do so many doctors avoid telling people the truth?"

Ja, és javaslom, hogy olvass Kaptchuk-tól sokat, jókat ír. Pld.: "The placebo effect may benefit from the types of illnesses that alternative medicine commonly treats. Data indicate that the overwhelming majority of medical conditions treated by unconventional medicine fall into the
following categories: highly subjective symptoms lacking identifiable physiologic correlates, chronic conditions with a fluctuating course often influenced by selective attention, and affective disorders." (Ted J. Kaptchuk, Ann Intern Med. 2002;136:817-825)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

H1N1

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2009.12.21. 16:34

A kétkedőknek néhány bizonyíték:

Large trials confirm immunogenicity of H1N1 vaccines; Heath Kelly , Ian Barr;The Lancet, Early Online Publication, 16 December 2009

A magyar vakcináról:
Safety and immunogenicity of a 2009 pandemic influenza A H1N1 vaccine when administered alone or simultaneously with the seasonal influenza vaccine for the 2009—10 influenza season: a multicentre, randomised controlled trial; Prof Zoltan Vajo MD , Ferenc Tamas MD , Laszlo Sinka MD , Istvan Jankovics MD; The Lancet, Early Online Publication, 16 December 2009

"The present pandemic vaccine is safe and immunogenic in healthy adult and elderly patients, and needs low doses and only one injection to trigger immune responses to comply with licensing criteria. It can be safely co-administered with the 2009—10 seasonal influenza vaccine."
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.21. 16:47

[quote="neofin
vaskalapos írta: ES ellentetes a bizonyitott tudomanyos ismeretekkel.

Igen - erről beszámolt Falus András - hogy mennyi mindent nem tudunk / nem értünk - a
"Homeopatikus hígítású ágensek kimutatható biológiai, biokémiai hatása" című előadásában.
Nincs tudományos magyarázat a jelenségre. :)
[/quote]

Nem figyeltel.
Az a jelenseg (ha valoban letezik), eppenseggel ellentetes a homeopatiaval.
A hatas higitva ugyanaz, mint tomenyen.

HA az igaz, AKKOR a homeopatia mergezo, betegsegokozo!
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

H1N1

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2009.12.21. 20:12

Ilyen hideg időben én a homeopátiás forróvíz előállításán ügyködöm inkább.
Nem tudom, hogy mit ronthatok el, talán a használt víz nem elég tiszta vagy a jégdarab nem elég hideg, esetleg nem hígítottam eléggé, vagy nem rázogattam eleget, de sehogy nem akar felmelegedni a víz a teáscsészémben... ;)
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.21. 21:41

sárgadinnye írta:Azt, hogy

"...akik nem felvilágosultan, jó néhány betegen segítettünk már, amikor elakadt a klasszikus tudomány (igen, tudom hit, placebo, stb.) Mindenesetre az évek óta tikkelő gyermeket és szüleit nem igazán érdekli, hogy mi segített rajta."

elhiszem. Azt is tudom, hogy vannak orvosok, akiket ez jobban érdekel, mint a tudomány.
Azt is, hogy az orvostudomány nem gyógyít mindent, és sok gyógyszernek lehet mellékhatása.

De ha már itt vagy, akkor felteszek 3 kérdést:

1. Te tüneti vagy alkatiszeres homepátiával kezelsz?
2. Honnan tudjátok, hogy az oltásoknak több mellékhatása van, mint amiről tudunk?
3. Lehet a homeopátiának mellékhatása?
Válasz Sárgadinnye-nek. (bocs a késésért, de dolgoztam)
Igen, az vagyok, akinek mondom magam(S.Zs.), azaz 25 éve körzeti gyermekorvosként és 20 éve mentőorvosként dolgozó megszállott, aki elég széles palettáját látom az egészségügynek.
A homeopátiát a megfelelő helyen és esetben alkalmazom. Nálam jól megfér egymással a hagyományos és alternatív gyógyászat. Akut betegségben a tüneti, krónikus betegségben (a hozzám fordulóknál) az alkati szert használom. Mielőtt még Sanya börtönnel és az APEH –val állna elő, teszem mindezt ingyen a napi munkám során is.
Kérdésedre, hogy lehet mellékhatása a homeopátiás kezelésnek, az a válaszom, ha a szabályokat nem ismerjük, nem tartjuk be igen. Éppen ezért egy homeopatának ugyanúgy állandóan tanulnia kell, mint a gyermekorvosnak, mentőorvosnak.
A H1N1 oltással az a gondom, hogy 2009. októberében, novemberében még a hasított vírus vakcinát ajánlották a várandósoknak, csak ezt nem engedték behozni Magyarországra. További kétségem, hogy hiányoznak a tájékoztatókból azok az oltott esetek, akik sajnálatos módon ugyanúgy gépen végezték, mint a nem oltottak. De arról sem olvashatunk, hogy a körzetben megbetegedettektől levett minden második minta H1 N1 pozitív. A tragikus esetek 50 % -a is pozitív, a másik 50%-ról pedig nem lehet hírt közölni, pedig ők is gépen vannak. Sajnos. A megfélemlítés és a fél(re) tájékoztatással van problémám.
Hogy honnan tudom, hogy több a mellékhatás, mint amiről tájékoztatnak? Mert nem hivatalban ülök, hanem egész nap betegek között vagyok, nem csak a hivatalos közléseket olvasom, és ez utóbbiakat nem fogadom el szkepticizmus nélkül, (bár ez a Ti dolgotok).
Őszintén remélem, hogy ½ év múlva, amikor a mostani oltott várandósok szülnek, és néhány év múlva, amikor ezen gyermekek nagyobbacskák lesznek, nem fog a spektrum zavarok és egyéb betegségek száma megszaporodni. (Persze összefüggés nem lesz, hiszen Csernobil és a tízszeres gyermek onkológiai megbetegedés között sem volt összefüggés, legalábbis 15 éven át ezt hirdették). Őszintén remélem, hogy néhány év múlva azt kell mondanom, félelmem alaptalan volt, tévedtem.
Mindenesetre rövidesen távozom a fórumról, mert fegyvere a sértegetés, ez meg nem vita alap. Köszönöm Neked, hogy kivétel voltál. Üdvözlettel dr. Sebő Zsuzsanna
0 x

pogiker
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.12.19. 22:40

H1N1

Hozzászólás Szerző: pogiker » 2009.12.21. 21:46

nevedsincs írta:Pogiker, tettem fel pár kérdést a Homeopátia fórumban.

Ezen kívül érdekelne mit gondolsz a következőről. Az autista gyerekünknek kb. két hónapja előkerült egy igen nehezen tolerálható hangadással és mozgással kisért tikkje. Mindez kb. három hete elmúlt, és vele múlt egy három éve fennálló kicsit kellemetlen izmusa is. Nem használtunk gyógyszert, nem használtunk homeopátiás bogyókat, nem volt távgyógyító, energiaátvitel, még az ágya sem állt észak-dél felé, ahogyan ezt mestered Tinus Smits írja a könyvében, egyedül egy influ elleni oltás, amit elő tudok kaparni. Vajon az oltásnak köszönhető a javulás?
Hogy mit gondolok a leírtakról? Azt, hogy bátrak vagytok, amiért beadattátok a Fluval P-t. Gondolkodni kellene, hogy a három éve fennálló izmusát mi előzte meg.
Mestereim dr. Kerpel- Fronius Ödön, dr. Sárkány Jenő, dr. Szentágothai János professzorok, dr.Gábor Aurél és még sorolhatnám. Smits dr.-tól is tanultam valamit, ami bizony hatékonynak tűnik, bármennyire is nem tetszik ez sokaknak. Hiszem, hogy semmi nem csoda, de reménytelen esetben meg kell próbálni mindent, amivel segíthetünk.
Őszintén örülök a gyerek javulásának, főleg ha ez nem egy tünetváltás. Üdvözöllek tisztelettel dr. Sebő Zsuzsanna
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2009.12.21. 23:32

pogiker írta:Gondolkodni kellene, hogy a három éve fennálló izmusát mi előzte meg.
Bocsánat, hogy közbeszólok, de mi az, hogy izmus?
Nem hiányzik a szó elejéről valami?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2009.12.21. 23:49

pogiker írta:További kétségem, hogy hiányoznak a tájékoztatókból azok az oltott esetek, akik sajnálatos módon ugyanúgy gépen végezték, mint a nem oltottak. De arról sem olvashatunk, hogy a körzetben megbetegedettektől levett minden második minta H1 N1 pozitív. A tragikus esetek 50 % -a is pozitív, a másik 50%-ról pedig nem lehet hírt közölni, pedig ők is gépen vannak. Sajnos. A megfélemlítés és a fél(re) tájékoztatással van problémám.
Hogy honnan tudom, hogy több a mellékhatás, mint amiről tájékoztatnak? Mert nem hivatalban ülök, hanem egész nap betegek között vagyok, nem csak a hivatalos közléseket olvasom, és ez utóbbiakat nem fogadom el szkepticizmus nélkül, (bár ez a Ti dolgotok).
Már nem azért, de ezek az "információk" erősen szóbeszédnek, mendemondáknak tűnnek. Azzal végképp nem tudok mit kezdeni, hogy a megbetegedetteknek és a "tragikus eseteknek" is a fele pozitív. Na és? Ebből mi következik?

A megfélemlítés úgy érzem, éppen Öntől jön, kedves Sebő Zsuzsanna.

Ami a mellékhatásokat illeti, én is beoltattam magam, és családi, rokoni, ismerősi, munkahelyi körben is rengetegen. Még nem hallottam senkitől, hogy bármilyen mellékhatást tapasztalt volna.

Mivel Ön betegek között mozog, valószínűnek tartom, hogy sok ember, aki oltatta magát, és ezzel egy időben valamilyen tünete is lett, összekapcsolja a két dolgot, holott valójában nincs összefüggés közöttük. Persze aki retteg a mellékhatásoktól, annál tényleg jelentkezhet valami - de ez csak nocebo-hatás.
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.22. 00:47

Bocsánat, hogy közbeszólok, de mi az, hogy izmus?
Nem hiányzik a szó elejéről valami?
"Izmus"nak, legalábbis azon laikus körben, ahol én mozgok, többek között autizmusban is gyakran előforduló ismétléses, ragaszkodásos tüneteket értik. Ha jól értelmezem, Pogiker is ezt érti alatta.
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.22. 01:14

Pogiker, sajnálom ha támadónak érzed, egyszerű kérdéseket próbáltam feltenni, pont mint érintett szülő, aki megnézi, mire költi a véges összegben rendelkezésre álló pénzét . Nem válaszoltál arra az egyszerű kérdésre, tudjátok-e hozni az ígért 90%-os gyógyulási arányt az általatok kezelt (4S csoport?

http://groups.google.hu/group/4s-team?l ... u&ie=UTF-8

), autizmussal élő gyerekek esetében állapotra és korra való tekintet nélkül?

Az pedig, hogy egy családnak mindent meg kell próbálnia, ugyanolyan reklám, mint az oltass, mert vérzéses tödőgyulladásban fogsz meghalni. Természetesen a munkáért pénz jár, egy autizmus gyógyítónak és egy oltóanyag fejlesztésben érdekeltnek ugyanúgy.
De ha az oltások kapcsán elvárod a vizsgálatokat, utánkövetéseket, magatoktól miért nem? Miért kell bemondásra elhinnie egy szülőnek, Ti három év havi többtízezerbe kerülő kezeléssel ki tudjátok gyógyítani az autista gyermeküket az autizmusból?

Itt is felteszem a kérdést, vannak-e ezekre adataitok, hogy a több grammnyi C vitamin megfejelve a zsírban oldódó C vitaminnal nem káros két három éves gyerekekkel több éven át szedetve?
Ezek a szerek mennyire vannak bevizsgálva?

Mi a véleményed arról, hogy Amerikában legutóbbi hírek szerint minden 110. gyerek autista, itthon ez az arány egy szintén friss kutatás szerint csak 16/10 000 (durván minden 600. gyerek). Mi lehet a hatszoros különbség oka? Mert a jobb diagnózis szerintetek nem magyarázza meg az esetszám növekedést. Akkor itthon miért csak hatodannyi gyereket diagnosztizálnak autizmussal, mint Amerikában?
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.22. 01:31

A gyakoriságok témához még visszatérve. Amerikában a CDC szerint 1/110, itthon az AOSZ (érdekvédelmi szervezet) által felügyelt kutatás szerint 1/600 az arány. Fordítva még lehetne összeesküvést emlegetni, de a CDC-nek miért lenne érdeke magasabb előfordulást kihozni, mint egy érdekvédelmi szervezetnek?

Mit gondolsz arról, hogy az angolok szerint a felnőttek körében is minden századik érintett az autizmusban?

http://www.guardian.co.uk/society/2009/ ... mr-vaccine

Nekem mit kéne gondolom erről?

http://www.weborvos.hu/orvos_valaszol/mmr_oltas/107162/
azt szeretném megtudni, hogy az mmr oltás mennyire függ össze az autizmussal? Első kislányomnak nemsokára beadják, és eléggé ilyesztő dolgokat lehet erről hallani!
köszönettel!
jelige MMR oltás


Magam nem hiszek a kanyaró oltás kiváltotta autizmusban. Az autista tüneteket 1,5 éves kor körül lehet észrevenni, amikor már megkapta az összes gyermek az oltást. ...

Amint a Pediatrics című szakfolyóirat februári száma megírta, egy Argentínában lefolytatott vizsgálatban amerikai kutatók úgy találták, hogy a védőoltásokban tartósítószerként jelen lévő higany gyorsan kiürül a gyerekek szervezetéből, egy hónapon belül már az eredeti higanykoncentráció mérhető a vérükben.
Az oltás veszélytelenségét erősíti meg a brit tanulmány is, amelyben 100 autista, 52 tanulási nehézséggel küzdő és 90 átlagosan fejlődő gyereket vizsgáltak. Az önkénteseket Gillian Baird és munkatársai 57 ezer olyan angliai gyerek közül választották ki, akik legalább egy MMR oltást már megkaptak.
A kutatók a gyerekektől vett vérben nem találták jelét rendellenes immunválasznak, nem volt nagyobb az antitestek mennyisége és kanyaróvírus sem maradt vissza az oltásból. "Nem volt semmiféle különbség a csoportok között, az MMR oltásra adott válasz ugyanaz volt mindegyik csoportban" - közölte Baird.
Az oltások mellőzésével csökkent az immunizált gyerekek száma és visszatért a kanyaró a fejlett országokban is. A szakemberek remélik, hogy a friss eredmények újra megerősítik a bizalmat az MMR védőoltások iránt.
Üdvözlettel dr Sebő Zsuzsanna
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.22. 01:51

vegyati írta:
neofin írta:Csak pár szó a HP védelmében - hogy nem fekete és fehér a dolog ...

"mondta ezt, amikor a placebo akkupunktúra ugyanolyan hatásosságú volt, mint az a sztenderd gyógyításban használt gyógyszer !! Ami természetesen átment az általad dogmaként tisztelt - ' bizonyítás próbáján' :) )
Olvastad az eredeti cikket? (Components of placebo effect: randomised controlled trial in patients with irritable bowel syndrome; BMJ 2008;336:999-1003 (3 May)) A cikkben szó sincs erről az állításról:

Ha a tanulmányt mindenki másképp értelmezi - ( lásd válaszok a tanulmányra ) - akkor nem szükséges, hogy mi is úgyanúgy értelmezzük:
Nekem tetszik az újságiró megfogalmazása - habár ő egy másik érvhez használja fel.
"Patients in both sham acupuncture groups did better than those kept on the fake waiting list. However, the group who had felt
listened to and consulted about their symptoms, feelings and treatments reported an improvement that was equivalent to the
"positive" trial results for drugs commonly used to treat irritable bowel syndrome - drugs that are supposed to have been proved
better than placebo."
[ a cikkből ]

a többi ajánlást köszönöm. utánna fogok olvasgatni.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.22. 01:57

nevedsincs írta: Mi a véleményed arról, hogy Amerikában legutóbbi hírek szerint minden 110. gyerek autista, ...


One-in-70 U.S. boys and 1-in-315 girls have an autism spectrum disorder -- an average 60 percent increase for boys and 48 percent for girls, officials say.
http://www.upi.com/Health_News/2009/12/ ... 261161139/
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.22. 02:05

vaskalapos írta:[quote="neofin
vaskalapos írta: ES ellentetes a bizonyitott tudomanyos ismeretekkel.

Igen - erről beszámolt Falus András - hogy mennyi mindent nem tudunk / nem értünk - a
"Homeopatikus hígítású ágensek kimutatható biológiai, biokémiai hatása" című előadásában.
Nincs tudományos magyarázat a jelenségre. :)
Nem figyeltel.
Az a jelenseg (ha valoban letezik), eppenseggel ellentetes a homeopatiaval.
A hatas higitva ugyanaz, mint tomenyen.

HA az igaz, AKKOR a homeopatia mergezo, betegsegokozo![/quote]


Figyeltem - csak akkor nem egyértelműen fogalmaztam.
az előadás nagyrészt aról szól, hogy "ilyen jelenségnek" a jelenlegi tudományos ismeret szerint nem szabadna bekövetkeznie,
és mégis ...

Ezzel nem a HP -t akartam minősíteni, hanem a jelenlegi tudományos ismereteket. Ahogy Falus A. mondta - sokmindent nem tudunk ...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.22. 05:11

neofin írta:
vaskalapos írta:[quote="neofin
vaskalapos írta: ES ellentetes a bizonyitott tudomanyos ismeretekkel.

Igen - erről beszámolt Falus András - hogy mennyi mindent nem tudunk / nem értünk - a
"Homeopatikus hígítású ágensek kimutatható biológiai, biokémiai hatása" című előadásában.
Nincs tudományos magyarázat a jelenségre. :)
Nem figyeltel.
Az a jelenseg (ha valoban letezik), eppenseggel ellentetes a homeopatiaval.
A hatas higitva ugyanaz, mint tomenyen.

HA az igaz, AKKOR a homeopatia mergezo, betegsegokozo!

Figyeltem - csak akkor nem egyértelműen fogalmaztam.
az előadás nagyrészt aról szól, hogy "ilyen jelenségnek" a jelenlegi tudományos ismeret szerint nem szabadna bekövetkeznie,
és mégis ...

Ezzel nem a HP -t akartam minősíteni, hanem a jelenlegi tudományos ismereteket. Ahogy Falus A. mondta - sokmindent nem tudunk ...
[/quote]


valoban sok mindent nem tudunk de ez nem alap arra, hogy
- ketelkedjunk mindenben , amit bizonyitekok alapjan tudunk
- igaznak fogadjuk el azt amirol bizonyitekok alapjan tudjuk, hogy hogy nem igaz
- igaznak fogadjuk el azt amivel kapcsolatban epp uj cafolo bizonyitek merul fel
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2009.12.22. 05:27

sárgadinnye írta:3. Lehet a homeopátiának mellékhatása?
mivel a homeopatia lenyegeben csak viz, ha tuladagolod, megfulladhatsz :)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1 - Homeopátia - Placebo - és a jelenlegi hiányos tudásun

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.22. 08:17

[*]Ha nincs elvárás - az is lenullázhatja a tényleges hatást.
lásd... " CCK-antagonist" fájdalom csillapitó esete a Benedetti féle kisérletben.
Since the nocebo procedure represents an anxiogenic stimulus and previous studies showed a role for cholecystokinin (CCK) in anxiety, we suggest that nocebo hyperalgesia may be due to a cholecystokinin-dependent increase of anxiety.
http://www.sciencedirect.com/science?_o ... a5349382a3
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2009.12.22. 09:41

Ez itt nem a homeopátia topik, sem nem a placebo topik. Ezeknek a témáknak megvan a saját külön topikjuk.
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

H1N1

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2009.12.22. 11:04

neofin: One-in-70 U.S. boys and 1-in-315 girls have an autism spectrum disorder -- an average 60 percent increase for boys and 48 percent for girls, officials say.

Igen, ez volt 1/150.

Nálunk most 1/600 (a növekedés tendencia ugyanaz, csak a hivatalos arányok kisebbek). És még ennek az orvosi értelemben megtalált esetszámnak is a fele eltűnik, amikor a gyerek beiskolázására kerül sor, az iskolai rendszerben csak minden 1400. gyerek autista hivatalosan.

"A hazai ellátórendszer hiányosságai azonban elképesztők: a kutatás adatai szerint tízezer 3–18 év közötti gyerek közül átlagosan 16 az autista, ugyanakkor a közoktatásban ugyanennyi tanulóból csak hétről tudják, hogy ilyen problémával küzd, "
http://mn.mno.hu/portal/678357

Ennyivel kevesebbet oltanánk a piciket, a terheseket (ez utóbbi még igaz is lehet)? Ennyivel kevesebb higany lenne az oltásokban?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.22. 13:24

Szilágyi András írta:Ez itt nem a homeopátia topik, sem nem a placebo topik. Ezeknek a témáknak megvan a saját külön topikjuk.
OFF

Javasolnék valamilyen - fórum ajánlást - valamilyen 'Best practice' formájában ..
pl.

/OFF Elnézést!
  • OFF
    ha letér a téma, akkor a 2-3 válasz után illik átirányítani egy másik fórumba ...
    /OFF Elnézést!
  • OFF
    Ha letért a téma, akkor a másik témával kapcsolatos - új kérdést a másik fórumba illik feltenni.
    /OFF Elnézést!
  • OFF
    Mikor ajánlott új témát nyitni ...
    /OFF Elnézést!
OFF



Természetesen vannak érdekes esetek:
pl a H1N1 homeopátiás kezelés placebo tesztelési módszertana - amit nem egyértelmű eldönteni.

Természetesen választ nem ide várok - hanem a "Javaslatok a fórum működésével kapcsolatban" topicba -

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.23. 00:43

A H1N1 oltással az a gondom, hogy 2009. októberében, novemberében még a hasított vírus vakcinát ajánlották a várandósoknak, csak ezt nem engedték behozni Magyarországra.
Miert nem engedtek?
Versenytarsa lett volna a Fluval P-nek?
Engedelyeztetes lassu lett volna es draga?
Az USA-ban a terhesek split virust kaptak.


További kétségem, hogy hiányoznak a tájékoztatókból azok az oltott esetek, akik sajnálatos módon ugyanúgy gépen végezték, mint a nem oltottak. De arról sem olvashatunk, hogy a körzetben megbetegedettektől levett minden második minta H1 N1 pozitív. A tragikus esetek 50 % -a is pozitív, a másik 50%-ról pedig nem lehet hírt közölni, pedig ők is gépen vannak. Sajnos. A megfélemlítés és a fél(re) tájékoztatással van problémám.
Hogy honnan tudom, hogy több a mellékhatás, mint amiről tájékoztatnak? Mert nem hivatalban ülök, hanem egész nap betegek között vagyok, nem csak a hivatalos közléseket olvasom, és ez utóbbiakat nem fogadom el szkepticizmus nélkül, (bár ez a Ti dolgotok).
Őszintén remélem, hogy ½ év múlva, amikor a mostani oltott várandósok szülnek, és néhány év múlva, amikor ezen gyermekek nagyobbacskák lesznek, nem fog a spektrum zavarok és egyéb betegségek száma megszaporodni. (Persze összefüggés nem lesz, hiszen Csernobil és a tízszeres gyermek onkológiai megbetegedés között sem volt összefüggés, legalábbis 15 éven át ezt hirdették). Őszintén remélem, hogy néhány év múlva azt kell mondanom, félelmem alaptalan volt, tévedtem.
Mindenesetre rövidesen távozom a fórumról, mert fegyvere a sértegetés, ez meg nem vita alap. Köszönöm Neked, hogy kivétel voltál. Üdvözlettel dr. Sebő Zsuzsanna
"Szepezdi Zsuzsanna, az Országos Gyógyszerészeti Intézet főigazgatója a vakcina mellékhatásaival összefüggésben elmondta, hogy eddig 249 bejelentés érkezett egyedi mellékhatásról a hivatalhoz, ezekben összesen 586 nemkívánatos reakciót jelentettek, így például hőemelkedést, lázat, rossz közérzetet, fejfájást, köhögést vagy gyomorpanaszokat. (Egy-egy bejelentésben több tünetet is bejelöltek.)"

"... Magyarországon az újinfluenza vírusa miatt meghaltak 30 százaléka nem tartozott egyetlen kockázati csoportba sem, sokan közülük teljesen egészségesek voltak."
http://index.hu/belfold/2009/12/22/fide ... _be_magat/
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2009.12.23. 04:25

Ugy tunik egy oltas is eleg jo vedettseget ad az ujszulotteknel es a kisgyerekeknel.

Immunogenicity of a Monovalent 2009 Influenza A(H1N1) Vaccine in Infants and Children
A Randomized Trial
Terry Nolan, MBBS, PhD; Jodie McVernon, MBBS, PhD; Maryanne Skeljo, PhD; Peter Richmond, MBBS; Ushma Wadia, MBBS; Stephen Lambert, MBBS, MAppEpid; Michael Nissen, BMedSc, MBBS; Helen Marshall, MBBS, MPH; Robert Booy, MD, MSc; Leon Heron, MBChB, MPH; Gunter Hartel, MS, PhD; Michael Lai, MBBS, MMedSc; Russell Basser, MBBS, MD; Charmaine Gittleson, MBBCh; Michael Greenberg, MD, MPH
JAMA. 2010;303(1):(doi:10.1001/jama.2009.1911).
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

H1N1

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2009.12.23. 20:10

Kedves Zsuzsanna, köszönöm, hogy válaszoltál!

- én sem látom értelmét a durva vagy gúnyos stílusnak, akkor soha nem haladunk egyről a kettőre -

Arra az esetre, ha mégis visszajönnél:

1. "Akut betegségben a tüneti, krónikus betegségben az alkati szert használom."

Ezt az alkati szert nem nagyon értem. Krónikus esetben miért nem lehet tüneti szereket alkalmazni? A homeopátia alapelvéből az következik, hogy: van egy állapot (betegség), részletesen feltérképezik a tüneteket, majd keresnek egy szert, ami azokhoz a TÜNETEKHEZ (nem a betegséghez) legjobban "passzol" úgymond. Vagyis amilyen tünetet az anyag egészséges emberben hígítatlanul kiváltana.
Az alkati szer hogyan gyógyít hasonlót hasonlóval? Hogyan gyógyíthat egy anyag az illetőnél minden betegséget?

2. "lehet mellékhatása a homeopátiás kezelésnek, az a válaszom, ha a szabályokat nem ismerjük, nem tartjuk be igen."

Ezt viszont jobban meg kellene ismertetni az átlagemberekkel: pontosan milyen mellékhatásai lehetnek és miért? - hiszen legfőbb vonzereje a mellékhatásmentesség, tapasztalatom szerint.
És ha veszélyei, kockázatai vannak, akkor ezeket a kockázatokat ugyanúgy klinikailag ki kellene vizsgálni és a szerek dobozaira ráírni. Nem alkalmazhatunk kettős mércét a gyógyításban, csak azt, ami a gyógyszerekre is vonatkozik.

3. "teszem mindezt ingyen a napi munkám során is."

Tehát TB által finanszírozott rendelésen? A társadalombiztosítás téríti Mo-on a homeopátiás kezelést?
(Mert "ingyen" - olyan nincs, ebben egyetértünk, ugye? Te fizetést kapsz azért, amit a rendelőben mondasz, a betegek pedig a befizetett TB járulákért cserébe kapják igénybevételkor ingyen a tanácsot.)

4. "hiányoznak a tájékoztatókból azok az oltott esetek, akik sajnálatos módon ugyanúgy gépen végezték, mint a nem oltottak."

Az oltás dobozában lévő tájékoztatóban? Vagy a médiában?
Mit értesz azon, hogy "oltott esetek"? Akik megkapták az oltást és mégis megbetegedtek? Vagy akik oltástól lettek rosszul? Az intenzíven fekvő betegek fele az oltás mellékhatásai miatt került oda?
És hol lehet ehhez az információhoz hozzájutni? (é: Te hogyan jutottál hozzá?)

5. "Hogy honnan tudom, hogy több a mellékhatás, mint amiről tájékoztatnak? Mert nem hivatalban ülök, hanem egész nap betegek között vagyok, nem csak a hivatalos közléseket olvasom, és ez utóbbiakat nem fogadom el szkepticizmus nélkül"

Ez számokra lebontva mit jelent?
Mondjuk a hivatalos közlés szerint 100 emberből 2 lesz lázas az oltástól. De a Te általad beoltottakból 100-ból 15? Vagy mit értesz ez alatt pontosan?

6. "Őszintén remélem, hogy ½ év múlva, amikor a mostani oltott várandósok szülnek, és néhány év múlva, amikor ezen gyermekek nagyobbacskák lesznek, nem fog a spektrum zavarok és egyéb betegségek száma megszaporodni. (...) Őszintén remélem, hogy néhány év múlva azt kell mondanom, félelmem alaptalan volt, tévedtem. "

Mire alapozod a félelmedet, hogy a spektrum zavarok és egyéb betegségek száma meg fog növekedni az anya oltása miatt?

Mert mi azt a félelmünket, hogy az anya súlyosan beteg lesz, ha elkapja ezt az influenzát, mostani megfigyelésekre alapozzuk.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.23. 23:34


új kutatás ...
"H1N1 Swine Flu Deaths Reveal New Pattern Of The Disease, Brazilian Study"

"Most patients with a fatal form of the disease presented with difficulty breathing (dyspnea), with fever and myalgia being less frequently present."
http://www.medicalnewstoday.com/articles/174784.php
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.05. 08:31

neofin írta:
új kutatás ...
"H1N1 Swine Flu Deaths Reveal New Pattern Of The Disease, Brazilian Study"

"Most patients with a fatal form of the disease presented with difficulty breathing (dyspnea), with fever and myalgia being less frequently present."
http://www.medicalnewstoday.com/articles/174784.php
Kíváncsi vagyok a végeredményre..
http://internetfigyelo.wordpress.com/20 ... ti_Hirhalo
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.05. 09:03

Az alap kérdés:
Mi a lényeg?
A bacilusok(vírusok, baktériumok, gombák, stb., stb....) egyre nagyobb populációban, egyre több kapcsolat révén, egyre inkább mutálódhatnak, az evolúció szabályai szerint egyre több megbetegedést okozhatnak, ez biológiai tény!(Az ember és háziállatai ilyenek...!)
Ezt felismerve az egészségügyi hatóságok tudják, hogy előbb-utóbb elsöprő erejű világjárványok várhatóak. A félelem persze nem mindig megalapozott(tévedni emberi dolog), de inkább száz téves riasztás, mint egy elhanyagolt előjel!
(Mintha egy működő vulkán szomszédságában élnénk!)
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

H1N1

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.07. 08:31

Vizsgálódnak az EU-s politikusok ....

"H1N1: Gyógyszerkorrupció?"
".... Az Európa Tanács tagállamai 2010 januárjában vizsgálatot indítanak a gyógyszergyártó cégek és a globális H1N1-influenza kampány kapcsolatáról, különös tekintettel a gyógyszeriparnak a WHO-ra gyakorolt befolyásának a mértékéről.
Az EU Parlament Egészségügyi Bizottsága egyhangúan elfogadta a vizsgálatról szóló határozatot. ...."
http://www.medicalonline.hu/cikk.php?id=12325


és egy másik hír ...

"H1N1: Németország és Olaszország is sokallja az oltóanyagot"
http://www.medicalonline.hu/cikk.php?id=12324
"A franciákhoz hasonlóan a németek is le akarják mondani a megrendelt vakcina felét,
Olaszországban pedig politikai botrányt okozott a sok vakcina és a nagyon kis oltási hajlandóság ellentmondása. ....."
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

H1N1

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.08. 00:06

A vulkánkitörés mértékét és idejét nehéz pontosan előre jelezni, mindig vannak, akik dacolnak az előrejelzésekkel és ott maradnak a közelében, ezek közül később sokan meg szoktak halni.....
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

H1N1

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.08. 01:04

Hogy jon ide vulkankitores?

Ma megkaptam H1N1 oltast. Volt benne higany. :)
0 x

Válasz küldése