Zsírbontások

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Iparigáz
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Balaton

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Iparigáz » 2012.03.19. 18:12

Ultrahangos, rádiófrekvenciás, vákuumos, infrás, mezoterápiás stb.

Hatásosak? Milyen elven bontják a zsírt?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 19:41

@Iparigáz (43799): A zsirt (kemiailag) nem bontjak, ez egeszen biztos.

Hogy a zsirszovetben felhalmozott zsirt esetleg mobilizaljak, bevonjak az anyagcserebe, ahol elegetheto, ha tobbet mozog a polgar, mint amennyi kaloriat fogyaszt... vagy csak mashol rakodik le, ez eppenseggel elvileg akar lehetne is, de en meg nem lattam erre sem bizonyitekot, csak ezt nem tudom pszeudoszkeptikusan eleve kizarni.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 19:44

Kb annyi lehet (nem értek hozzá), hogy a hanghullámokkal megmozgatják a zsírsejtek, amiket aztán mozgással el lehet égetni.
Ennél jobbat nem tudok
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 19:48

@sötétvödör (43806): A zsirsejtek nem egnek el, azok ott maradnak, legfeljebb beloluk a zsir eg el.

Csak hallomas, felteves, vagy valami bizonyitekot is olvastal errol?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 19:51

@ennyi (43807):

Írtam, hogy nem értek hozzá, csak logikusan próbálom kitalálni.
Ultrahanggal sok mindent lehet csinálni, az bizonyított, de nem tudom, hogy zsírt is tud-e bontani.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 19:54

Ezt találtam, lehet szézcincálni, ha van mit :

A kezelés négy lépésből áll, melyek során különböző kezelőfejekkel, és hullámmasszázs géppel masszírozzuk a fogyasztani kívánt testrészt:


Első lépésként, a 40Khz-es ultrahangos, kavitációs fej az általa kibocsájtott ultrahangos rezgésekkel behatol a bőrréteg alá, ami gyors rezgésre készteti a zsírsejteket, ezáltal olyan apró vákuumbuborékok keletkeznek a sejteken kívül és belül, amelyek a zsírsejtek lebomlását idézik elő.
A következő fázisnál a rádiófrekvenciás technológiával a rádióhullámok bejutnak a mélyen elhelyezkedő zsírlerakódásokhoz, és aktív állapotba hozzák a zsírsejteket, a súrlódási hő hatására emelkedik a hőmérséklet.
Harmadik lépésként rádiófrekvenciás lemezeket helyezünk a fogyasztandó területre, amelyek az általuk kibocsájtott rezgésekkel karcsúsítják és formálják az adott testfelületet, ezzel segítve a narancsőrös állapot mielőbbi felszámolását.
A kavitációs zsírbontó kezelést követően létfontosságú, hogy a nyirokáramlást beindítsuk, hogy ennek segítségével kiürüljenek a nyirokrendszerből az elfolyósított zsírok és egyéb salakanyagok. Erre egy tökéletes megoldással, a hullámmasszázs géppel állunk rendelkezésedre.


http://www.ultrahangzsirbontas.hu/
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 19:54

@sötétvödör (43808): Ultrahanggal elobb lehet megolni a sejteket, szetrobbantani, mint zsirt bontani.
Szoval elobb egesi serules jellegu kart okoz az ultrahang, mintsem zsirt bontson.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 19:55

@sötétvödör (43809): maszlag, parasztvakitas, irja erre a hiteles pszeudoszkeptikus
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 19:56

Van még :

Fókuszált ultrahangos zsírbontás
Rádiófrekvenciás zsírégetés (nyirokmasszázs)

Az ultrahang: A fókuszált ultrahang kezelőfeje elérve a 40,000 Hz-et intenzív rezgésbe hozza a zsírsejteket, majd számtalan vákummal teli légzsákot eredményez. Az ütközések hatására a membrán megbomlik, a sejtben lévő víz felhevül, a zsír pedig triglycerine-re és zsírsavra oszlik. A kezelés során kizárólag a bőr alatti zsírréteget romboljuk szét, segítségével tehát fájdalommentesen megszabadulhat a felesleges centiktől.

A rádiófrekvencia: A fejlesztők hamar felismerték, hogy a már megsemmisített sejt tartalmát mihamarabb ki kell üríteni a szervezetből. Forradalmian új módszer tehát, az Rf ultrahanggal kombinált alkalmazása. A rádiófrekvencia mintegy 0,5 MHz-el hatol a bőrbe, felgyorsítva ezzel a vér oxigénellátását, a zsírsejt kiürülését. Az összetett kezelés kettős célt szolgál: egyrészt a más módszerrel nehezen csökkenthető, zsírszövetet szétrombolja, majd annak tartalmát, és a nem megfelelő életmód következtében a szervezetben felhalmozódott anyagcsere-végtermékek távozását gyorsítja. Az alakformáló eljárások után a lebontott zsír eltávolítása azért is fontos, mert így elkerülhető, hogy a zsírsejtek újra felszívják a széttört méreganyagokat, és eredménytelen legyen a kezelés.

A tartósítószerek, színezőanyagok, bizonyítottan felelősek a nők nagy százalékát érintő narancsbőr kialakulásához. Az UltraCell® hatékonysága a mérhető eredményeken túl, egészségjavító szerepében is megmutatkozik. Egészségi állapotunk egyik fontos alappillére, hogy milyen állapotban van az immunrendszerünk, szervezetünk nyirokkeringése. A nyirokrendszer serkentésével segítjük a salakanyagok kiválasztását, a méreganyagok elszállítását és az ödémák megszüntetését. Az UltraCell® megoldást jelent a kellemetlen cellulitisz kezelésére. Kockázatok nélkül, már egy óra után látható a bőr textúrájának változása. Heti-kétheti rendszerességgel megismételve, 4-6 alkalom után, a bőr kisimul, a káros anyagok távoznak, újra előkerülhetnek a rég látott ruhadarabok.

http://www.zsirmentes.hu/zsirbontas.php
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 19:57

@ennyi (43811):

Azért ennél részletesebb elemzésre gondoltam :D
Nem teszem be rögtön a baromság kategóriába
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 19:59

@sötétvödör (43809):
kavitációs fej az általa kibocsájtott ultrahangos rezgésekkel behatol a bőrréteg alá, ami gyors rezgésre készteti a zsírsejteket, ezáltal olyan apró vákuumbuborékok keletkeznek a sejteken kívül és belül, amelyek a zsírsejtek lebomlását idézik elő
es altalanos szoveti elhalast ideznek elo, ah ezt teszik
A következő fázisnál a rádiófrekvenciás technológiával a rádióhullámok bejutnak a mélyen elhelyezkedő zsírlerakódásokhoz, és aktív állapotba hozzák a zsírsejteket, a súrlódási hő hatására emelkedik a hőmérséklet.
Mi az aktiv allapot?
Mi surlodik mivel?
Mennyire emelkezik a homerseklet?
Harmadik lépésként rádiófrekvenciás lemezeket helyezünk a fogyasztandó területre, amelyek az általuk kibocsájtott rezgésekkel karcsúsítják és formálják az adott testfelületet
Radiofrekvencias karcsusitas?
Kozephullam, vagy URH? Es ugyan mitol karcsusitana?
A kavitációs zsírbontó kezelést követően létfontosságú, hogy a nyirokáramlást beindítsuk, hogy ennek segítségével kiürüljenek a nyirokrendszerből az elfolyósított zsírok és egyéb salakanyagok.
A zsir nem salakanyag, hanem tartalek taplalek, es a nyirok nem szallitja
Mifele salakanyagok?

borzalom
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 20:05

@sötétvödör (43812):
Az ultrahang: A fókuszált ultrahang kezelőfeje elérve a 40,000 Hz-et intenzív rezgésbe hozza a zsírsejteket, majd számtalan vákummal teli légzsákot eredményez. Az ütközések hatására a membrán megbomlik, a sejtben lévő víz felhevül, a zsír pedig triglycerine-re és zsírsavra oszlik. A kezelés során kizárólag a bőr alatti zsírréteget romboljuk szét, segítségével tehát fájdalommentesen megszabadulhat a felesleges centiktől.
Tudod hany fokon bomlik a zsir? 190C fokon meg nem!!!! Ugyanakkor 60-70C mar egesi serulest okoz.

"a zsír pedig triglycerine-re és zsírsavra oszlik" - a zsir az maga a triglicerid, a triglicerid = zsir felbonthato lenne glicerinre es zsirsavakra - de nem hevitessel!

"A kezelés során kizárólag a bőr alatti zsírréteget romboljuk szét"

ugyan hogyan, miert nem karosodik a borszovet, a vererek, a nyirokrendszer...?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 20:12

Hát akkor ez letudva
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 20:15

@sötétvödör (43812):
A tartósítószerek, színezőanyagok, bizonyítottan felelősek a nők nagy százalékát érintő narancsbőr kialakulásához.
Valoban? En meg nem lattam a bizonyitekot.

Wiki szerint mas es sokfele az oka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cellulite
dieting too hard or too much
gender-specific dimorphic skin architecture
Hormones play a dominant role
stb stb...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 20:19

@sötétvödör (43812):
A rádiófrekvencia mintegy 0,5 MHz-el hatol a bőrbe, felgyorsítva ezzel a vér oxigénellátását, a zsírsejt kiürülését.
nem csinal ilyet
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.03.19. 20:20

Akkor tehetem ezt is baromság vödörbe ?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 20:21

@sötétvödör (43820): En oda tettem, de hat en kozismert pszeudoszkeptikus vagyok.... ;-)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 20:28

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

az etolajok-zsirok fustolesi pontja az a homerseklet ahol elkezdenek glicerinre es zsirsavakra bomlani, olaj fajtatol fuggoen 107 es 266C kozotti homerseklet.

A dizsnozsir (ami legkozelebb al kemiailag az emberi zsirhoz) eseten ez az ertek 188C fok.

Ilyen homersekleten a viz mar regen elgozolt... azonnali sulyos egesi serules keletkezik...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.19. 21:18

@ennyi (43821): Jössz mindig ezzel a pszeudó dumával... :)
Annyit kerek-perec kimondhatunk, hogy a leírt hatásmechanizmus baromság. Ebből következik, hogy a fogyasztók, pontosabban a fogyni vágyók megtévesztésére épül az üzlet. Ez már elég ok, hogy eltanácsoljunk bárkit, aki naivan benyelni készül a kamut.

Az már egy másik kérdés, hogy nem kizárt, hogy vak tyúk is talál szemet alapon esetleg olyan terápiát kamuznak, ami mégis használ. Bár indirekt okoskodással sejthető, hogy nem is használ, hiszen, ha tenné, akkor maga ez óriási reklámértékkel bírna, kiszorítana minden más terápiát, és persze a maszlagra sem lenne szükség.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.19. 21:56

Az ultrahangos az működik, ez egyszer szóba került a listán, és találtam róla publikációkat.
Csak éppen sokkal lassabb, mint ahogy hirdetik. Hónapokig kell járni kezelésre, rengeteg pénzt kifizetve, mire valami eredmény elkezd látszani.
Arra sem tenném a fejem, hogy biztonságos.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.19. 22:11

@Szilágyi András (43830): Végül is, eléri a hatását, ha nem marad pénz kajára.

"Úgy megkopasztjuk, hogy belesoványodik! Vigasztalja a tudat, hogy a kontrollcsoport egy hangyányit kevesebbet fogy!" :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 22:28

@Szilágyi András (43830):
Az ultrahangos az működik
Úgy érted a működik-et, hogy fogyaszt, vagy úgy, hogy a narancsbőrt megszünteti, vagy úgy, hogy lebontja a zsírt (trigliceridre meg zsírsavra)?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.19. 22:34

@ennyi (43832): Roncsolja a zsírszövetet.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.19. 22:45

@Szilágyi András (43833): Arra valóban képes, nem kételkekedem benne.
Egyetértek abban is, hogy az olyan intenzitású ultrahang, amely a zsírszövetet roncsolja, az mást is roncsolhat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.27. 00:00

0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.27. 00:06

@Szilágyi András (44372):
Tegyük hozzá, hogy nem zsírbontás történik a "zsírbontás" során.
A zsír nem bomlik le.
0 x

azurro
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.08.23. 11:32

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: azurro » 2012.08.23. 11:44

Sziasztok!

Már több ultrahangos kezelésen voltam és nálam működött. Bérletet vettem és 1-1,5 centi lement alkalmanként.
Igaz voltam olyan helyen, ahol kisebb gépekkel kezeltek, azok nekem nem jöttek be, szerintem pénzkidobás volt, de voltak nagyon komolyak is és azok beváltak.
Most ide járok és nagyon szeretem:  **MODERÁLVA** 
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.08.23. 15:58

A feleségem egészen véletlenül pont ezzel foglalkozik.Gyorsan hozzátenném, hogy alkalmazottként.A vendégei egyértelműen pozitív tapasztalatokról számolnak be.
Én eddig meglehetősen(pszeudo)szkeptikusként(bocs, mimi) álltam a dologhoz, de Andrást olvasva elbizonytalanodtam.

Kijelenthetjük tehát, hogy működik?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.08.23. 23:05

@lorenz (53058): Ha már szóra hívsz, ne feledd el, hogy van egy sokkal köznapibb kategória is: előítéletes; ami lehet se nem szkeptikus, se nem pszeudoszkeptikus.
0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.12. 02:34

hm
énnekem fontos, hogy mi a saját tapasztalat, sokkal fontosabb mint amit egy kontrollvizsgálat eredménye...
most gondolkodok ezen az új "csodaszeren" a glabridin amitől Gombos Edina, Jáksi, stb. fogyott - sok videó van a youtubon róla
Van valakinek erről tapasztalata?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.09.12. 06:47

@csikungmester (53830):
énnekem fontos, hogy mi a saját tapasztalat, sokkal fontosabb mint amit egy kontrollvizsgálat eredménye...
Akkor vedd meg es probald ki.

Gipsz Jakab es Kovacs Leokadia interneten irt "tapasztalata" hitelesebb neked, mint egy objektiv vizsgalat, akkor nincs mas hatra, mint koltsd a penzedet, probalkozz. A kognitiv disszonancia nevu jelenseg miatt garantalom, hogy ha eleg sok penzt koltesz ra (barmire), akkor a "tapasztalatod" poztiv lesz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.12. 07:53

@csikungmester (53830):
énnekem fontos, hogy mi a saját tapasztalat, sokkal fontosabb mint amit egy kontrollvizsgálat eredménye...
Csatlakozva ennyihez, azt kérdezném, szerinted egy körültekintően megszervezett vizsgálat nem személyes tapasztalat is egyben? Valakik elvégezték a vizsgálatot, nem papíron született meg az eredmény, erről szól a vizsgálat, nemde?
Tehát neked értékesebb az olyan kísérlet, ahol valaki bemond egy eredményt, és az igaza kérdéses, hiszen csak egyetlen laiukus, szubjektív tapasztalatot mond el, mint az a vizsgálat, ahol ezt több emberrel, kontrollált körülmények között, hozzáértők végzik?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 08:20

Nap, mint nap megyek el valami fittness center mellett, ahol nagy betűkkel hirdetik, hogyasszongya: "Kavitációs zsírbontás"
Megnéztem:
http://kavitacioszsirbontas.com/kavitac ... s-elmelete
A kavitációs zsírbontás alapja a kavitáció, egy fizikai jelenség, mely akkor következik be, ha egy anyag folyadék fázisból, nyomás esése következtében, hirtelen gáz fázisba megy át. A kozmetikai és orvosi kezeléseknél a kavitáció egy az ultrahang hullámok által kifejtett hatás, mely hullámok speciális frekvencián kerülnek kibocsátásra.

A kavitációs zsírbontás a legújabb fejlesztés az alacsony frekvenciájú ultrahang kezelések terén. A CAV47 kavitációs zsírbontó készülék speciális frekvencián (47 kHz-en) működő ultrahang hullám egyenletes, szabályozott és ismétlődő mikroméretű vákuumbuborékokat hoz létre a sejt közötti térben. Így a kavitációs zsírbontás során ez túlnyomás alá helyezi a zsírsejteket és szétrombolja azokat.

Ez a robbanás a nagyon gyenge, törékeny membránok törését okozza, amelyek a zsírsejteket veszik körül, így elősegíti a felesleges zsír távozását, mely a nyirokrendszer segítségével kiürül szervezetünkből.

A kavitációs zsírbontás kezelés tehát a szervezet zsírlebontó képességét fokozza a leginkább problémás helyeken. A nyirokkeringést serkentő technikák segítik elvezetni a zsírsejt szétbomlása után keletkezett anyagokat.

Különböző tanulmányok elvégzése után bebizonyították, hogy a 47KHz a leghatékonyabb frekvencia, mivel ez intenzíven hatol be a szövetekbe, és fejt ki kavitációs hatást a kívánt mélységben a zsírszövetekben. A kavitációs zsírbontás egy maximálisan biztonságos és tudományosan alátámasztott technológia, amely meggyőző és hosszantartó eredményt nyújt. A kavitáció természeténél fogva szelektív hatású, a bőr alatti zsírsejtekkel szemben kíméletlen, miközben a környező szöveteket sértetlenül hagyja.
(Kiemelés tőlem.)
Itt én ellentmondást vélek felfedezni. Szóval mi kavitál, és hogyan szelektál az a bizonyos 47kHz-es ultrahang a kívánt zsírszövetekre úgy, hogy a többi sejteket (pl. a bőrben is többféle zsírsejt van,) nem károsítja? Nekem már megint a jó öreg áltudományos halandzsának tűnik, de kíváncsi vagyok,mi a véleményetek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 10:01

@Popula(c)tion (53843): Talán vissza kéne olvasni. Erről szól az egész topik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 11:21

@Szilágyi András (53845):
Nem az ultrahanggal van problémám, hanem a kavitációval.
Én eddig úgy tudtam, hogy ez a jelenség áramló folyadékokban lép fel, ahol hirtelen sebességnövekedéstől létrejövő nyomáscsökkenés hatására keletkeznek gőzbuborékok. A roncsolást pedig éppen a buborékok hirtelen összeroppanásakor keletkező akusztikus lökéshullám végzi. Én el tudom fogadni, hogy az ultrahangnak lehet roncsoló hatása, csak nem világos, hogy mitől lenne ez kavitáció. (És még mindig nem világos, hogy mitől hatna szelektíven...) Olyannak tűnik nekem, mint pl. az, hogy hasonló oldalakon előszeretettel hivatkoznak nano részecskékre, mintha ettől fenemód tudományos lenne az egyébként teljesen más alapon működő(?) hatás.
(Lehet, hogy csak túlérzékenység részemről, -nem vagyok fizikus,- de piszkálja a csőrömet, ha tudományos fogalmakat látok homályos szövegkörnyezetben, látszólag indokolatlanul, egymás hegyén-hátán, nem definíciószerűen használni. Ilyenkor automatikusan beindul a "paraszt-vakítás" jelzőm.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 11:42

@Popula(c)tion (53859):
Én eddig úgy tudtam, hogy ez a jelenség áramló folyadékokban lép fel
És most olyasmit olvastál, ami ennek nem felel meg. Nem merült fel benned, hogy esetleg te tudod rosszul? Nem jutott eszedbe, hogy ellenőrizd, jól tudod-e?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 13:01

@Szilágyi András (53862):
Nem központi kérdés az életemben, de természetesen előbb megkugliztam, és bizony jól tudtam. A kavitációt hagyományostól eltérő értelmezésben csak gyanús szabad energia kicsatolós, 100%-nál nagyobb hatásfokú gépes, és ezen ultrahangos zsírbontós oldalak említették.
Ha Te kapásból tudsz konkrét, kavitációra alapuló fizikai leírást a zsírbontásra, akkor kérlek, homályosíts fel! Tényleg érdekel.
A mondandóm lényege azonban mégiscsak az akart lenni, hogy túl könnyen dobnak be olyan szakkifejezéseket, amelyek a laikusban a tudományosság látszatát keltik, anélkül, hogy azok működését valóban igazolnák is.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 13:08

@Popula(c)tion (53843):
Most látom, hogy pont a gyöngyszem felett siklottam el:
A kavitáció természeténél fogva szelektív hatású, a bőr alatti zsírsejtekkel szemben kíméletlen, miközben a környező szöveteket sértetlenül hagyja.
Most akkor ezt most hogy?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 13:42

@Popula(c)tion (53867): wikipediát nézted?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.12. 15:51

0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.12. 15:58

@Popula(c)tion (53876): S nem láttál ott semmi érdekeset?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.13. 14:52

@Szilágyi András (53877):
Most akkor Barkochbázunk, vagy mondsz valami érdemlegeset? Erről:
"Ha Te kapásból tudsz konkrét, kavitációra alapuló fizikai leírást a zsírbontásra, akkor kérlek, homályosíts fel! Tényleg érdekel."
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.13. 14:57

@Popula(c)tion (53893):
Barkochbázunk.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.13. 15:04

@Szilágyi András (53894):
Jól van.
Fogalom?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.13. 19:53

@Popula(c)tion (53896):
Ha jól emlékszem, én voltam a kérdező.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.13. 19:57

@Szilágyi András (53925):
Azt hittem, nekem kell kitalálnom, hogy mi módon kavitál szerinted a zsírszövet. De egyszerűbb lenne, ha elárulnád.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.13. 20:32

@Popula(c)tion (53927):
Úgy, ahogy bármi más folyadék.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.09.13. 20:48

0 x

liliom
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:03

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: liliom » 2012.11.07. 15:07

Sziasztok!
Nekem van olyan ismerősöm aki például 15 kezelés alatt a hullámmasszázzsal 2 ruha méretet adott le, arról nem is beszélve, hogy sokkal könnyebbnek érezte a lábait utána.  **MODERÁLVA** 
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Zsírbontások

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.11.07. 15:33

@liliom (56973):

Reklámot nem kérünk.


Köszönöm.
0 x

Válasz küldése