Gyógycipő (félgömb talpakkal)

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.19. 16:43

@sammy (45844): Hm. Mire gondolsz? Hogyan dobjak ki úgy pénzt, hogy ezt jól járásnak éljem meg? Mert ugye, ha tényleg jól járok, akkor nem érzem, hogy kidobtam volna a pénzt, költsek is bár sokat.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 19:13

@mimindannyian (45847):
Eredetileg arra gondoltam, hogy nem érdemes olcsó vagy akármilyen gördülőtalpú lábbelikre áldozni, mert ami tényleg jó minőségre/hatásra az minimum 40-50 vagy 60 ezer Ft. Annak megérheti, akinek problémás a cipőválasztás ilyen-olyan okból és tudja is helyesen használni, mert amiket néha látni az utcán az borzalom. Nálam 50 ezer egy cipőre pénzkidobás függetlenül attól, hogy jó-e vagy sem, de, ha égető problémám lenne és meg tudnám fizetni, akkor áldoznék rá = kidobnám a pénzt, hogy segítsek magamon és jóljárjak. Remélem erről nem kell vitát nyitni, mert inkább érzem mániákus kötözködésnek, mint szkepticizmusnak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.20. 00:11

@sammy (45848): Így már pontos. Köszönöm a korrekciót. :)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2012.08.13. 19:20

Mivé süllyedt a "komoly orvosi háttér"-rel rendelkező MTB cipellőcske. :P
Most már Swarovski kristályokkal kell megtűzdelni, (már persze ha az) hogy eladható legyen.

Neofin legnagyobb bánatára. :cry:

http://www.walkmaxx.hu/walkmaxx_gordulo ... gif_373388
0 x

csikungmester
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.12. 02:24
Kapcsolat:

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: csikungmester » 2012.09.12. 02:54

Nos ha a legolcsóbb variációt szeretnénk akkor irány a mezitláb járás - kifejezetten egészséges

ui. nem aszfaltra és betonra fejlesztették ki viszont!
0 x

HiszemHaLátom
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.01.31. 17:02

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: HiszemHaLátom » 2013.01.31. 20:24

Szevasztok, egy zöldfülű a fórumban.

Észbontó... Mennyit képesek emberek értekezni valamiről, amit ki se próbáltak... :-)

Én sokáig gondolkoztam, hogy vegyek-e ilyen cipőt, sok embert leszólítottam az utcán, akit ilyenben láttam, és megkérdeztem, mi a véleményük. Mindegyik csak jót mondott róla.

Aztán vettem egyet (majdnem egy éve), és azóta hacsak tehetem, és nem kell "rendesen" felöltöznöm, azt hordom. Iszonyúan kényelmes, mintha a tengerparti homokban sétálnék!

Mit kell ezen ennyit agyalni? Ki kell próbálni...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.02.01. 09:41

A jó lábbeli aranyat ér. Én pld. az acélbetétes Martens bakancsot kedvelem. Kifejezetten hasznos tud lenni. :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.02.01. 09:43

@HiszemHaLátom (63126): Szerinted mindent ki kell próbálni? Nem vagy te egy kicsit mazochista?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.02.01. 09:52

@Dorka11 (52502): Az a csodakristály egyszerű, olcsó üveg. Igen népszerű és miért ne díszíthetnének vele lábbelit?
A baj inkább ott van, hogy sokan nem tudják, hogy minden helyzethez másféle lábbeli a célszerű. Gondoljatok a sportolók cipőire, vagy a katonák bakancsaira. Nyilván más lábbeli kell az utcai sétához, mint a hegymászáshoz, vagy ejtőernyős ugráshoz. Más kell a dzsungelben és más a sivatagban.
Úgy gondolom, hogy ezek a domború talpú, vagy süllyedő betétes cipők alkalmasak lehetnek arra, hogy bizonyos esetekben elősegítsék a gyógyulást. Találtam cikket, ahol ortopéd orvos viseli és ajánlja is a betegeinek.
0 x

maritymes
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.02.07. 22:38

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: maritymes » 2013.02.01. 09:58

@HiszemHaLátom (63126):

OFF
En nem szolitok le soha senkit az utcan.
De leszolitanak ilyen-olyan uruggyel .
Rogton udvariasan tudatom veluk , hogy : Nem veszek semmit , koszonom szepen.
Mit akarsz itt eladni ? Megbeszelhetjuk , hogy megeri-e

/OFF Elnézést!
0 x

HiszemHaLátom
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.01.31. 17:02

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: HiszemHaLátom » 2013.02.01. 11:41

Nem, Solaris, nem próbálok ki mindent. Csak pár dolgot, amire kíváncsi vagyok. Hallottad már ezt valaha? A puding próbája az evés...

És egyes elmélkedő bölcsekkel ellentétben csak olyasmiről beszélek, amiről VAN tapasztalatom. ;)
Ha valamiről valóban tudni szeretném, hogy milyen, akkor nem mások véleményéből szűröm le a magamét, pláne nem olyanokéból, akik szintén nem próbálták...

Meghallgatom a pozitív és a negatív tapasztalatokat (a magyarázatokba, elméletekbe is belenézek, de azok kevésbé érdekelnek, az meg, hogy Kiss Jóska mit gondol, abszolút nem), és ha még mindig kíváncsi vagyok rá, kipróbálom. Nekem működik a cucc, vagy nem? Ennyi.

És ha már odáig eljutok, hogy ki is próbáljak valamit - na, akkor szkeptikus vagyok! Hiszem, ha látom :) Kritikusan figyelem, hogy mit csinál. Placebo hatás kizárva, mert úgy állok neki, hogy ha valami jó, akkor az én hitem nélkül is jó hatása kell, hogy legyen.

És elég türelmetlen vagyok: ha nem veszek észre valami pozitív hatást napokon vagy esetleg heteken belül, akkor hagyom a francba. Olyan nincs, hogy valamit szedjek vagy használjak egy teljes hónapig jó eredmény nélkül, annyit nem várok. (A ASEÁval, amit te persze nem próbáltál és gagyiságnak tartasz, most a 14. hétnél tartok, de ez itt OFF)

Ha meg igazán nem akarom tudni, hogy valami milyen, akkor nem töltöm vele az időmet, hogy vajon mit gondolnak róla mások, akiknek szintén nincs személyes tapasztalatuk. De hát mindenki azzal tölti az idejét, amivel akarja.

Szóval, ez az én hozzáállásom az egész szkepticizmushoz - nyilván itt kevesen lesznek, akik ezzel egyetértenek, teljesen oké, ha ti inkább itt elfilózgattok erről-arról, miközben a Föld meg szépen forog tovább.

@Solaris (63158):

Tudom, hogy utálsz, de azért talán megengeded, hogy teljes mértékben egyetértsek veled? Kösz :)
Szerintem ennek a témának a tiéd volt eddig a legkorrektebb hozzászólása. Tényleg.

Pár apróságot tennék hozzá, hátha valakit pont ez érdekel: nem tudom, mások hogy vannak vele, de szerintem anti-nőies. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy férfiszemmel szexi lehet :D nőként pedig egyáltalán nem nőies érzés hordani. Inkább kissé trampli... Szóval, hódításhoz, vagy egyéb, komolyabb megjelenéshez nem venném fel, meg szoknyához se. Farmerhoz, mindennapi utcai rohangáláshoz szuperjó, meg hosszabb gyalogláshoz. Kiránduláshoz nem, mert általáben ezeknek csúszós a talpuk.

És bármennyire is kényelmes, nem lehet benne járni örökké, váltogatni kell más cipőkkel - az én lábamnak például nagyon jólesik utána a fatalpú klumpa.

Még egy saját tapasztalat: valóban szuperjó alakformáló: lábak, csípő-fenék, hasizmok. Vegyetek ajándékba a barátnőtöknek, szeretni fogjátok az eredményt ;-)

Itt szépen süt a Nap, megyek is, sétálok egyet, nyilván ebben a cipőmben.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.01. 14:07

@HiszemHaLátom (63162):

Volt olyan dolog, amit kiprobaltal es nem jott be? Volt negativ tapasztalatod is, vagy csak pozitiv?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.02.01. 14:12

@HiszemHaLátom (63162):
Placebo hatás kizárva, mert úgy állok neki, hogy ha valami jó, akkor az én hitem nélkül is jó hatása kell, hogy legyen.
Úgy látom gőzöd sincs a placebo hatásról (se). Attól, hogy te úgy gondolod nem hiszel a dologban, nem zártad ki a placebo hatást. Ráadásul ha nem hiszel benne, miért veszed meg egyáltalán?
0 x

HiszemHaLátom
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.01.31. 17:02

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: HiszemHaLátom » 2013.02.01. 14:27

@ennyi (63168):

Remek kérdés, kösz!

Persze, hogy volt negatív is. Például szedtem valami szupernek mondott vitamincsomagot, amitől ugyan javult is egy icipicit már nem is emlékszem, hogy milyen értékem, de nekem az túl lassúnak tűnt. Egy szuperlével is ugyanez volt a helyzet.

Egy másik táplálkozáskiegészítőt (egy bizonyos ásványi anyag keverék) pedig egyszerűen nem bírja a gyomrom, pedig többek között az én gyomorpanaszaimra is magasztalják, Amerikában, Angliában, itthon, meg amerre még jártam.

Van olyan bio vagy natúr vagy milyen kozmetikai család, amelyiknek pl. a samponja nálam pont az ellentétes hatását okozta annak, mint amit ígért. Igen népszerű egyébként.

A lyukszemüveggel pedig tényleg remekül tudok filmet nézni vagy éppen színházban is szoktam használni, de egyáltalán nem érzem, hogy pihentetné a szemem, sőt. Pedig rendesen betartottam a hozzászoktatási időket. És nem is javult vele a látásom, ahogy azt sokan állítják. Számítógéphez semmi előnyét nem éreztem.

Egy finom italtól viszont napok alatt nemcsak érzékelhetően, de mérhetően is javult :-)

És még sorolhatnám tovább, de remélem, ennyi elég lesz ahhoz, hogy lásd: nem hiszek vakon mindenféle csodakatyvaszban és kütyüben.

Meg egyébként is szívesebben foglalkozom olyan dolgokkal, amik működnek, nem pazarolom az energiámat olyasmire, amikről már úgy láttam, hogy nem.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.01. 14:31

@HiszemHaLátom (63173):

Konkretan felsorolnad, mik voltak ezek?
Ismered a mondast: mas karan tanul az okos, en tanulnek belole, ha te mar kiprobaltad oket...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.01. 14:32

@HiszemHaLátom (63173):
Egy finom italtól viszont napok alatt nemcsak érzékelhetően, de mérhetően is javult
Nekem egy finom italtol percel alatt javul, de a hatas elmulik, ha tobbet iszok...
0 x

HiszemHaLátom
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.01.31. 17:02

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: HiszemHaLátom » 2013.02.01. 14:33

@pounderstibbons (63170):

Lehet, hogy teljesen igazad van.

Volt már olyan, hogy valamit szinte rámtukmáltak, engem nem érdekelt a dolog, de ha már ajándékba kaptam az illetőtől, hát egye fene, kipróbáltam. Fogalmam se volt, hogy milyen hatásokat figyeljek magamon, mit csinálhat velem egyáltalán - aztán pillanatok alatt jöttek a látványos jó eredmények.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.02.01. 14:44

@HiszemHaLátom (63176):
Lehet, hogy teljesen igazad van.

Volt már olyan, hogy valamit szinte rámtukmáltak, engem nem érdekelt a dolog, de ha már ajándékba kaptam az illetőtől, hát egye fene, kipróbáltam. Fogalmam se volt, hogy milyen hatásokat figyeljek magamon, mit csinálhat velem egyáltalán - aztán pillanatok alatt jöttek a látványos jó eredmények.
És emiatt még mindig nem tudod, hogy placebo volt-e vagy sem. De ha lett volna akár több randomizált-kontrollos kettősvak kísérlet (ami rendes gyógymódoktól elvárható) akkor már tudhatnád, ráadásul még csak meg se kellett volna venni mindenféle szirszart. Emiatt szoktuk az ilyeneket előnyben részesíteni az olyan anekdotikus beszámolók helyett, mint amiket te kínálsz.

Vedd úgy, hogy mi ezt a módszert próbáltuk ki (és igyekszünk kipróbálni a lehető legtöbb esetben), és az elérhető bizonyítékok alapján ez a jobb módszer. Így amíg ki nem próbálod magad is, addig csak ne minősítgesd a vásárlás/kipróbálás nélküli "szobatudományt". :D
0 x

Dark
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.03. 20:26

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dark » 2013.05.04. 13:00

Ide is belekotyogok, mert ide van saját tapasztalat.
Pár éve jártam egy reumatológusnál, aki közölte, hogy enyhe gerincferdülésem van. Nem csoda, "trendi" oldaltáskát hordtam akkoriban (jól megpakolva persze) a hátizsák helyett és napi 12-16 órát ülök a monitor előtt, járás közben is görnyedek, hanyag a tartásom. Ajánlotta az MBT-t a doki. Megnéztem (akkor még semmit sem tudtam róla), de 50-60e-t én nem adok cipőért, még 20-at sem. Nem rokonom Rockefeller! Hónapokig izgatta a fantáziámat, hogy mi a francot tudhat egy egyszerű cipő, főleg ennyiért. Elmentem, felpróbáltam. Vicces érzés volt. Ott persze rögtön csodaszámítógépes talpvizsgálatot végeztek, kihozták belőle a gerincferdülést, biztattak a drága modellek megvásárlására. Az eladó vért izzadt, mire hozott egy kifutó modellt, 20e alatti árral. Utalvánnyal fizetve az ár nagy részét elhoztam, egy évig hordtam. Ez idő alatt gyak. szétjártam a talpát, jótállás lejárt, javítása többtízezer Ft lenne. A felsőrész hibátlan, így jó ez még így is :D
A lényeg. Egy dolgot tanított meg: járni. Tényleg nem lehet benne görnyedten járni, mert instabil, ösztönösen kihúzod magad. Utána már normál cipőben is egyenesen járok. Ennyit megért nekem, mert a cipő kényelmes és magamtól nem biztos, hogy rájöttem volna, mennyire görnyedek. Ha fáj a hátam, pár napig hordom, megint rászoktatom magam az egyenes járásra. Nekem bejött, másnak nem biztos...
Ja igen. Ha valaki, hát én nem vagyok hajlandó sok-sok pénzt kiadni a "csodaszerekre". De ezt nem bántam meg, főleg, hogy sikerült összességében egy normál cipő áráért megkapnom (és amúgy is kellett vennem cipőt :) )
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2013.05.06. 13:59

@Dark (68362):

Ha igaz, hogy valódi gerincferdülésed (Scoliosis) van, akkor azt nem a számítógépezés, vagy a hanyag tarás okozta. Itt nálam érthetőbben fogalmaznak: http://en.wikipedia.org/wiki/Scoliosis
Ráadásul a kialakult scoliosist felnőttkorban nem gyógyítja meg egy cipő sem. Tüneti kezelés lehetséges, de az inkább a vázizomzat erősítésével a leghatékonyabb (úszás. pl.)

Az MBT (Masai Barefoot Technology) cípő egyszerűen átverés. Olvastam az egyetlen "tudományos" ajánlást, amiben rávettek két ortopédust, hogy írjanak egy-két A4 oldalt. (haha)
Annyit izzadtak ki magukból, hogy az MBT cipő használata nem okozott rtg. elváltozást a páciens bokáján. Még szerencse!

Ha valaki jobban érzi magát MBT cipőtől, akkor jó, tényleg jó. De ez nem tudományos bizonyíték, ez csak anekdóta.
0 x

Dark
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.03. 20:26

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dark » 2013.05.09. 19:15

@Sanya (68409):
Életemben nem volt gerincferdülésem, ami most kialakult, az főleg hátizomgyengeség és a ferde terhelés miatt lett "valami". Nem valódi ferdülés, csak fájt és rosszul éreztem magam. Nem a cipőtől lett jobb, hanem a gyógytorna és az úszás segített, na meg hogy visszatértem a hátizsákhoz az oldaltáska helyett. A cipő annyiban járulhatott hozzá, hogy legalább járás közben nem görnyedtem. Az MBT szerintem sem ér annyit, amennyit elkérnek érte, de mint mondtam, arra jó, hogy az ember megtanuljon egyenesen járni. Én speciel más előnyét nem látom.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.09. 19:36

Egy MBT cipő teszt:
Effects of unstable shoes on chronic low back pain in health professionals: a randomized clinical trial
"Conclusions:
Unstable shoes compared to control shoes:
- Reduction of LBP
- Good satisfaction
- No effect on disabilities and quality of life"
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2013.05.09. 22:38

@Szilágyi András (68491):

- significant effect on the profit of the company who sells it.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.05.09. 23:43

@Sanya (68493): Az MBT csődbe ment, nem?
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2013.05.10. 10:43

@mimindannyian (68494):

Nem tudom, nem figyelem a cég sorsát.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.10. 11:54

Itt azt írják:

"Több mint 40 tudományos kutatás bizonyítja az MBT szervezetre gyakorlot pozitív hatását.:

MBT aktiválja a mélyizomzatot, biztosítva ezzel az ízületek védelmét
MBT az egész testet átmozgatja a lábtól egészen a gerincoszlopig
MBT viselése esetén a vérkeringés megélénkül, így több kalóriát égetünk
MBT hozzájárul az általános egészségérzet javításához"

És itt felsorolják a kutatásokat:
http://hu.mbt.com/Home/Benefits/Studies.aspx

Mondjuk ez nincs 40, csak kb. 20.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.10. 13:36

@Szilágyi András (68497):
Valami nagyon bizarr azokkal a publikaciokkal.

Peldanak nezzuk a harmadikat (az elso egy nem publikalt belso jelentes).
Ezt talalom a megadott linken, az MTB-s oldalrol letolthetoen, ez nem folyoirat-publikacio formatum, hat megkerestem, van-e ilyen pyblikacio?
Van, de egesz mast mond!!!!


The MBT shoe and ist biomechanical/ therapeutical effects
Human Performance Laboratory, University of Calgary, Canada
Benno M. Nigg, Dr.sc.nat., Prof. of Biomechanics
June 2004
Publication: Benno Nigg, Sabrina Hintzen, Reed Ferb Publication er: Effect of an unstable shoe
construction on lower extremity gait characteristics. Clinical Biomechanics 21 (2006)
82-88.

MBT Model: Sole 2004 MBT Model
ABSTRACT
THE HUMAN PERFORMANCE LABORATORY (HPL): The Human P THE HUMAN PERFORMANCE LABORATORY (HPL): erformance
Laboratory (HPL) is one of the world leaders in basic and applied research related to
human neuro-musculo-skeletal health and well being from birth to old age. The HPL is a
multidisciplinary research group consisting of nine full-time and seven adjunct faculty
members (professors) with research backgrounds in anatomy, muscle mechanics,
physiology, motor control, biochemistry and biomechanics. The total working force of the
HPL includes approximately 100 full-time equivalent researchers, visiting professors, postdoctoral fellows, graduate students, as well as secretarial and technical assistance. The
HPL has an international flavour with a constant presence of students, fellows and
professors visiting, studying and participating in collaborative research from all over the
world.
Last year, the research activities of the HPL have been assessed by an independent
external reviewer as “…. the best in the world in Clinical Biomechanical Research.”
The HPL is specialized to study the mechanical and neuro-physiological effects of
medical devices for prevention and rehabilitation of movement related problems.



Ez meg a publikacio, amit nem linkelnek, amit az adott parameterekkel megtalalhat valaki:

Effect of an unstable shoe construction on lower extremitygait characteristics

Benno Nigg *, Sabrina Hintzen, Reed Ferber Human Performance Laboratory, Faculty of Kinesiology, University of Calgary, Calgary, Alberta, Canada T2N 1N4Received 9 March 2005; accepted 17 August 2005 AbstractBackground.

To compare kinematics, kinetics and muscle activity during standing and walking for healthy subjects using anunstable test shoe (Masai Barefoot Technology, MBT) and a stable control shoe.Methods. Eight subjects volunteered for this study. During quiet standing, center of pressure excursion and muscle activity weredetermined. During walking, lower extremity kinematics, kinetics, and muscle electromyographic (EMG) signals were determined.Data were collected for the two shoe conditions after a 2 week accommodation period. Statistics included repeated measures ANO-VAs (a = 0.05) and post hoc tests where appropriate.Findings. During quiet standing, the center of pressure excursion was significantly and substantially greater in the unstable com-pared to the control shoe. Electromyographic intensity increased in the unstable test shoe for all tested muscles, but only signifi-cantly for the tibialis anterior. During locomotion, kinematics were similar in the two shoe conditions except for the initialplantar–dorsiflexion, which showed a significant more dorsiflexed position during the first half of stance in the unstable test shoecompared to the stable control shoe. The angular impulses did not show any significant differences between the two shoe conditionsfor all three joints but some trends towards a reduction for the knee and hip joint. There were no significant differences in electro-myographic activities between the control and the unstable shoe. However, several muscles showed some trends.Interpretation. The unstable shoe produced changes and trends in kinematic, kinetic and electromyographic characteristics thatseemed to be advantageous for the locomotor system. Further studies should investigate muscle strength, dynamic stability, painreduction for arthritic knees and injury prevention for high performance athletes when using the unstable shoes.© 2005 Elsevier Ltd. All rights reserved
0 x

nagyeva
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.07.07. 08:27

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: nagyeva » 2013.07.07. 08:39

Sziasztok!
Két éve - visszérműtét után - vettem egy gördülő talpú szandált. Mivel a drága verzióra nem volt pénzem, kínait. Hogy az eredeti kinek mire jó, vagy nem jó, azt nem tudhatom, nekem ez a gagyi márka két nyáron át bírta, de nem ez a lényeg, hanem sokkal könnyebb volt benne járni-gyalogolni. Én túlsúlyos vagyok, nem könnyű olyan lábbelit találni, amiben még jól is esik a gyaloglás, és nem fáj a hátam, a lábam sem a talpam. Hát ez a kínai szandál ilyen szempontból szuper volt. Közvetett módon segített a fogyásban: több mozgás. Azóta sajnos azt a fazont nem gyártják, de nem adom fel, keresem a megfelelőt. :)
Ez csak az én tapasztalatom, egyemberes teszteredmény. :)
0 x

Válasz küldése