Gyógycipő (félgömb talpakkal)

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.03. 16:47

vaskalapos írta:
"Csak" azon... van egy cipo, amirol vannak tudomanyos eredmenyek, es vannak hazug reklamok.
Senki nem a cikkek tudomanytalansagat kritizalta, hanem a reklamoket.
Ha nincsenek a reklam allitasai alatamasztva, akkor NEM tudomanyos, azaz tudomanytalan. ha a tudomanyos eredmenyekkel elletetes, akkor is tudomanytalan, nem mond, hogy valami azert tudomanyos, mert a tudomany foglalkozik vele es cafolja!

Attol, hogy valamirol van tudomanyos eredmeny, nem valik a dolog "tudomanyossa".
Kb olyan, mint az agy mukodeset kutatjak, vannak rola tuodmanyos cikkek. Ettol a telepatia ami az agyak kozotti kozvetlen kommunikacio lenne, nem tudomanyosan megalapozott.

Melyik reklám - melyik állításával van gondod ?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.03. 17:18

neofin írta:
vaskalapos írta:
"Csak" azon... van egy cipo, amirol vannak tudomanyos eredmenyek, es vannak hazug reklamok.
Senki nem a cikkek tudomanytalansagat kritizalta, hanem a reklamoket.
Ha nincsenek a reklam allitasai alatamasztva, akkor NEM tudomanyos, azaz tudomanytalan. ha a tudomanyos eredmenyekkel elletetes, akkor is tudomanytalan, nem mond, hogy valami azert tudomanyos, mert a tudomany foglalkozik vele es cafolja!

Attol, hogy valamirol van tudomanyos eredmeny, nem valik a dolog "tudomanyossa".
Kb olyan, mint az agy mukodeset kutatjak, vannak rola tuodmanyos cikkek. Ettol a telepatia ami az agyak kozotti kozvetlen kommunikacio lenne, nem tudomanyosan megalapozott.

Melyik reklám - melyik állításával van gondod ?

Csak provokalsz?

Aktiválja az elgyengült izmokat
Javítja a testartást és a járásmintát
Erősíti és formálja a testet
Segít a láb, térd, csípő és gerincproblémákon
Segít az ízületi , izomzati, szalag és ínsérüléseken
Csökkenti a térd és csípőízület nyomásterhelését
Innen másolva: http://www.swissmasai.hu/Benefits.aspx
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.03. 19:53

0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.04. 09:17

vaskalapos írta:
neofin írta:
Melyik reklám - melyik állításával van gondod ?
Csak provokalsz?

Aktiválja az elgyengült izmokat
Javítja a testartást és a járásmintát
Erősíti és formálja a testet
Segít a láb, térd, csípő és gerincproblémákon
Segít az ízületi , izomzati, szalag és ínsérüléseken
Csökkenti a térd és csípőízület nyomásterhelését
Innen másolva: http://www.swissmasai.hu/Benefits.aspx
Nem, csak azt hittem, hogy 1-2 állítással van csak gondod - és most kiderül, hogy mindegyikkel...
Mindenesetre abban igazad van, hogy végtelenül leegyszerüsített megfogalmazások ... ( hasonlóan mint a többi OTC gyógyszerrreklám. A kedvencem "Coldrex tabletta - Ellátja minden baját" )
"Aktiválja az elgyengült izmokat" ---> nem minden elgyengült izmot aktivál ... pl. fülcimpamozgatót valósznüleg nem..
"Javítja a testartást és a járásmintát" --> fekvőbetegeknél hatástalan ...
stb ..
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.04. 11:09

sárgadinnye írta:Avoue, szerintem te valami alapdolgot rosszul tudsz.
Figyelj csak:

Mi nem azért nem akarjuk elhinni, hogy ez a cipőke gyógyítja a sérvet, mert még nem hallottunk ilyet és olyan furcsán néz ki és mi különben is mindenre azt mondjuk, hogy hülyeség.

A következő van: mondjuk kitalálok egy cipőt, és ARRA GONDOLOK, hogy ESETLEG gyógyítja a sérvet (hátfájást stb.). De emiatt nem állíthatom róla, hogy gyógyítja is, nem igaz? Ilyen alapon kitalálhatnám azt is, hogy a vizes-zsemle gyógyítja a sérvet. Meg a fejfájást is.

Szóval kerítek 50 embert, akinek sérve van. Orvossal megvizsgáltatom és feljegyeztetem, mekkora a sérv, mennyire van előrehaladva stb. Aztán találomra valakivel 2 csoportra osztatom őket. 25 ember felveszi a cipőkét és abban járkál, a többi meg abban, amiben addig. 2 hónap múlva az a doki, aki megnézte őket, DE NEM TUDJA, KI KAPTA A CIPŐT, KI NEM, megnézi a sérveket és felírja, merre alakultak. Ha a cipőm javítja sérveket, akkor ennek ezen a ponton ki kell derülni, mert a cipős csoport sérvei zsugorodni fognak (vagy ami javulást jelent a sérveknél, nem tudom).

Na, és akár azt találom, gyógyítja a sérvet, akár azt, hogy nem, ezt a kísérletet publikálni kell. Valami hiteles lapban. Ahol az a megjelenés feltétele, hogy egy független kutató peer-review-t készít róla, vagyis alaposan megnézi, módszertani és egyéb szempontból korrekt volt-e a kísérlet stb stb. Ha nem, nem engedi megjelenni, megindokolja. Ha igen, megjelenik.
Ha valaki elvégzett egy ilyen kísérletet és az megjelent, akkor mi azt megtaláljuk. (Vaskalapos mindenképpen megtalálja, mert őneki az a foglalkozása, hogy ilyen kísérleteket végez és ilyen peer review-kat ír.)
És ha nem végzett valaki ilyen kísérletet, akkor NEM ÁLLÍTHATJA RÓLA, hogy sérvet gyógyít.
Azért ilyen mérgesek a többiek, mert (immár húszmilliomodjára) nem találják nyomát semmi ilyen kísérletnek.
Sőt, ha lenne ilyen, az lenne az első, amire hivatkozna a cipőkegyártó, elhiheted. Nem dr. Kovács Júlia fül-orr-gégész véleményére, miszerint lehet, hogy tényleg jó.
(Sok orvosnak, elnézést az itteni dokiktól, főleg Mo-on, szintén nincs fogalma az alapokról!!)

Ugye, nem szeretnéd, ha a gyógyszereket ilyen "mondjuk, mi lenne már" alapon gyártanák?
És ugye nem szeretnéd, hogy egy olyan bevizsgálatlan terméket sózzanak rád, aminek a KÁROS HATÁSAI sincsenek bevizsgálva?
Mert mi van, ha az derülne ki egy ilyen teszten, hogy rosszabb lesz a cipőtől az emberek sérve (asztmája, migrénje), nem jobb? Az már aztán "jó" buli lenne, ugye?

Konkrét cáfolatot követelsz rajtunk, de értsd meg: mi azt az alapot keressük, amire építve állítják, hogy ez hat. MEGCÁFOLNI csak úgy tudnánk, hogy kerítünk 50 embert, megcsináljuk a kísérletet, és az jönne ki, semmi különbség.
De nem nekünk kell cáfolni. ŐK nem állíthatják, hogy hatékony, amíg nem tesztelték KORREKTEN.

Én nagyon örülnék, ha az derülne ki, hogy hat egy ilyen. Eggyel több a palettán, ami segít valakinek.
De csak ha tudjuk, hogy tényleg.

Ezt értetted?
Kedves Sárgadinnye!

Kezdjük egy egyszerű kérdéssel: reumatológus, ortopédus, esetleg gyógytornász vagy?
Hogy megértsd miért kérdezem: tudod-e mi számít hiteles szaklapnak a témában? Ha megfizetek egy írót és fizetek két szakértőt és publikálok, el tudod dönteni, hogy a cikk hiteles-e vagy csak azt látod, szakmailag lektorálva? Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.
ha idáig eljutottál, talán kezded kapizsgálni mire akarok kilyukadni
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.04. 11:16

sárgadinnye írta:Ja, és Avoue!

Mi nem azt mondjuk, hogy ez a cipő tutira nem jó semmire.
Hanem azt, hogy jelen pillanatban NEM LEHET TUDNI, alkalmas-e bármi kezelésére.
Nem tudja sem a gyártó, sem az azt javasló gyógytornász. Csak úgy mondja.
Azt is csak úgy mondja, hogy nem káros.

Pl. a kamillateának évszázadokon keresztül "népgyógyászati adatok" igazolták a hatását erre-arra. Ami azt jelenti, hogy mintha valaki úgy vette volna észre régen, de nem lehet tudni.
Csak mostanában tesztelték le, és amire megnézték, gyakorlatilag semmi hatása nem volt. Sajnos.

A borsmentát meg megnézték, és azt találták, hogy emésztési zavarokra van némi jótékony hatása. Nem sok, de van.

Hát így halad előre a tudomány, pici lépésekben. :roll:
Akkor a kritizálóknak más és más a véleménye, ezzel kapcsolatban már idéztem. Szerintem ne nyilatkozz mások nevében. TE nem tudod, hogy alkalmas-e bármire, szakemberek véleményére nem adsz. Megpróbáltad-e a gyártót megkeresni, hogy mutassanak számodra is elfogadható tudományos publikációt?
Vagy ehhez nem vagy elég alapos? Apró lépés lenne de annál hatékonyabb:-)
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.01.04. 14:19

Avoué írta: Akkor a kritizálóknak más és más a véleménye, ezzel kapcsolatban már idéztem. Szerintem ne nyilatkozz mások nevében. TE nem tudod, hogy alkalmas-e bármire, szakemberek véleményére nem adsz. Megpróbáltad-e a gyártót megkeresni, hogy mutassanak számodra is elfogadható tudományos publikációt?
Vagy ehhez nem vagy elég alapos? Apró lépés lenne de annál hatékonyabb:-)
Neofin linkelt azt hiszem mindenki számára elfogadható cikkeket. Most sem tesznek csodát velünk ~50000 ft-ért. Inkább kiszolgálnak (kihasználnak) egy olyan réteget, aki szereti így "megvenni" az egészségét, hogy aztán jó legyen a lelkiismerete és trendi is legyen közben.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.04. 14:35

Avoué írta: Megpróbáltad-e a gyártót megkeresni, hogy mutassanak számodra is elfogadható tudományos publikációt?
Vagy ehhez nem vagy elég alapos? Apró lépés lenne de annál hatékonyabb:-)
Ezzel csak azt mutatod, hogy mennyire jaratlan vagy az egeszseggel, orvoslassal es altalaban a tudomanyos megkozelitessel kapcsolatban.
Nem a gyartotol kell kerni a publikaciot, meg csak a konyvtarba se kell elmenni erte, hanem meg kell nezni egy nagy nyilvanos es ingyenes adatbazisban. Olyanban, ami a komoly cikkeket mar nyomtatasban valo megjelenesuk elott nyilvantartja!

PUBMED Klikk ide!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.04. 20:40

ge3lan írta:
Neofin linkelt azt hiszem mindenki számára elfogadható cikkeket. Most sem tesznek csodát velünk ~50000 ft-ért. Inkább kiszolgálnak (kihasználnak) egy olyan réteget, aki szereti így "megvenni" az egészségét, hogy aztán jó legyen a lelkiismerete és trendi is legyen közben.
Jól foglaltad össze, mert ez a lényeg. A Dunakeszi hipermarketben az üzletsoron most nyílt egy ilyen "szaküzlet". Kíváncsiságból bementem, és szemügyre vettem egy ilyen terméket. Ami megdöbbentett, az a súlya. Iszonyú nehéz, pedig csak egy szandál volt. Mikor kézbevettem már szaladt is a kis fiatal eladólány, és már nyomta is a sódert, hogy így vérnyomás meg úgy lefogyás, meg az izületek stb. Komolyan mondom olyan agresszíven viselkedett, hogy szóhoz se jutottam. Mindez 50 000 Ft. Én legfeljebb két évet adok a terméknek, aztán jön egy újabb őrület.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.04. 20:48

Én legfeljebb két évet adok a terméknek, aztán jön egy újabb őrület.
...és lógó orral fognak a becsapottak billegni a gnóm cipőikben, hogyan a szerncsétlen Il Ferrós lúzerek és az elabortált Scientesek. Nem látunk majd több "tudományos" cikket, megy ilyen olyan világhírű professzorokat.
:lol:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.04. 21:17

Sanya írta:
Én legfeljebb két évet adok a terméknek, aztán jön egy újabb őrület.
...és lógó orral fognak a becsapottak billegni a gnóm cipőikben, hogyan a szerncsétlen Il Ferrós lúzerek és az elabortált Scientesek. Nem látunk majd több "tudományos" cikket, megy ilyen olyan világhírű professzorokat.
:lol:
Már napok óta dolgozom a garázsomban azon a cipőn, amelyik az MBT cipő által okozott tartási hibákat korrigálja. Továbbá piacra dobom a rövid ujjú télikabát-kollekciómat, ami hógolyózáshoz és teniszezéshez fejlesztettem ki. :lol:
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.05. 15:14

Avoue:

kezdjük egy egyszerű kérdéssel: reumatológus, ortopédus, esetleg gyógytornász vagy?

egyik sem

Hogy megértsd miért kérdezem: tudod-e mi számít hiteles szaklapnak a témában?

nem abszolút, de eléggé tudom
Ha megfizetek egy írót és fizetek két szakértőt és publikálok, el tudod dönteni, hogy a cikk hiteles-e vagy csak azt látod, szakmailag lektorálva?

nem biztos, de ha ha a kísérletek ismétlése során kiderül, hogy ezt csináltad, börtönbe kerülhetsz

Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.

5 olyat, amit nem, mégis hatásosnak BIZONYULT? most hatásosnak bizonyult vagy nem tesztelték?


ha idáig eljutottál, talán kezded kapizsgálni mire akarok kilyukadni

nem tudom, mire akarsz kilyukadni, de azt kapizsgálom, Téged az idegesít, hogy nem fogadom el bemondásra egy orvos véleményét

Nem igaz, hogy "nem adok a szakemberek" véleményére. De ha egy reumatológus azt mondja, ez a cipó csökkenti a gerincsérv okozta fájdalmat vagy a vérnyomást, akkor megkérdezem, honnan tudja.

Abban igazad van, hogy ne beszéljek mások nevében.
Viszont a másokkal folytatott beszélgetésedből tűnt fel nekem, hogy nem érted az alapot, azért kérdeztem meg a kiselőadásom végén, hogy "Ezt értetted?", mert ha igen, akkor tudom, honnan folytassam.

(Engem ez a cipő sztori nem érdekel különösebben, nem láttam, nem tukmálták rám, nem szenvedek mozgásszervi betegségekben. Az érdekelt, érted-e, honnan indulnak azok, akikkel vitázol.)

További figyelmedbe ajánlom a következő listát, mi milyen sorrendben nyom a latban az evidencia alapú orvoslásban, minőség szempontjából csökkenő sorrendben.

1. systematic review of multiple well-designed RCT (randomised controlled trials)
2. at least one RCT
3. at least one well-designed intervention
4. at least one well-designed observational study
5. expert opinion

Egy ilyen "vérnyomáscsökkentő" cipő esetében a 2. eset elvileg lehetséges
A szakértő véleménye mindig a leggyengébb minőségű evidencia.

Szóval: ezt értetted? :)
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.05. 21:19

vaskalapos írta:
Avoué írta: Megpróbáltad-e a gyártót megkeresni, hogy mutassanak számodra is elfogadható tudományos publikációt?
Vagy ehhez nem vagy elég alapos? Apró lépés lenne de annál hatékonyabb:-)
Ezzel csak azt mutatod, hogy mennyire jaratlan vagy az egeszseggel, orvoslassal es altalaban a tudomanyos megkozelitessel kapcsolatban.
Nem a gyartotol kell kerni a publikaciot, meg csak a konyvtarba se kell elmenni erte, hanem meg kell nezni egy nagy nyilvanos es ingyenes adatbazisban. Olyanban, ami a komoly cikkeket mar nyomtatasban valo megjelenesuk elott nyilvantartja!

PUBMED Klikk ide!
Köszi ismerem a linket. Butaságokat írsz. Én még emlékszem, amikor a PubMeden nem találtál valamit és egy fórumtársad segített. Te emlékszel?
Akkor járatlan vagy a tudományos megközelítéssel? Én az egyszerűség miatt ajánlottam ezt.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.05. 21:30

sárgadinnye írta:Avoue:

kezdjük egy egyszerű kérdéssel: reumatológus, ortopédus, esetleg gyógytornász vagy?

egyik sem

Köszönöm. tehát egy laikus.

Hogy megértsd miért kérdezem: tudod-e mi számít hiteles szaklapnak a témában?

nem abszolút, de eléggé tudom
ezt nehéz megmérni..
Ha megfizetek egy írót és fizetek két szakértőt és publikálok, el tudod dönteni, hogy a cikk hiteles-e vagy csak azt látod, szakmailag lektorálva?

nem biztos, de ha ha a kísérletek ismétlése során kiderül, hogy ezt csináltad, börtönbe kerülhetsz
Igen, ha kiderül..ha nem?

Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.

5 olyat, amit nem, mégis hatásosnak BIZONYULT? most hatásosnak bizonyult vagy nem tesztelték?


ha idáig eljutottál, talán kezded kapizsgálni mire akarok kilyukadni

nem tudom, mire akarsz kilyukadni, de azt kapizsgálom, Téged az idegesít, hogy nem fogadom el bemondásra egy orvos véleményét

Engem nem idegesít a témával kapcsolatan semmi, inkább azt kifogásolom, hogy bizonyítottan alaptalan a véleményed és úgy kezeled, mintha megalapozott lenne:-)

Nem igaz, hogy "nem adok a szakemberek" véleményére. De ha egy reumatológus azt mondja, ez a cipó csökkenti a gerincsérv okozta fájdalmat vagy a vérnyomást, akkor megkérdezem, honnan tudja.

Leírnád kitől kérdezted meg?

Abban igazad van, hogy ne beszéljek mások nevében.
Viszont a másokkal folytatott beszélgetésedből tűnt fel nekem, hogy nem érted az alapot, azért kérdeztem meg a kiselőadásom végén, hogy "Ezt értetted?", mert ha igen, akkor tudom, honnan folytassam.

Az egész amire felépítetted az érveidet tévedésen alapul, ezt megértettem

(Engem ez a cipő sztori nem érdekel különösebben, nem láttam, nem tukmálták rám, nem szenvedek mozgásszervi betegségekben. Az érdekelt, érted-e, honnan indulnak azok, akikkel vitázol.)

Értettem már régebben is: prekoncepciónak hívják. Érted a szót?

További figyelmedbe ajánlom a következő listát, mi milyen sorrendben nyom a latban az evidencia alapú orvoslásban, minőség szempontjából csökkenő sorrendben.

1. systematic review of multiple well-designed RCT (randomised controlled trials)
2. at least one RCT
3. at least one well-designed intervention
4. at least one well-designed observational study
5. expert opinion

Egy ilyen "vérnyomáscsökkentő" cipő esetében a 2. eset elvileg lehetséges
A szakértő véleménye mindig a leggyengébb minőségű evidencia.

Szóval: ezt értetted? :)
Válaszolnál erre?
Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.

Értem én, hogy olvastál valamit az evidence based medicine-ről, de érted is amit olvastál?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.05. 22:15

Avoué írta:Válaszolnál erre?
Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.
Kerdesed szerintem ertelmetlen.
Ha egyszer valamit nem elemeztek, akkor milyen alapon allithatja rola barki is, hatasos? Honnan lehet akkor tudni?

Visszakerdezek: Te fel tudsz sorolni ilyeneket? Lassuk!
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.05. 22:45

vaskalapos írta:
Avoué írta:Válaszolnál erre?
Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.
Kerdesed szerintem ertelmetlen.
Ha egyszer valamit nem elemeztek, akkor milyen alapon allithatja rola barki is, hatasos? Honnan lehet akkor tudni?

Visszakerdezek: Te fel tudsz sorolni ilyeneket? Lassuk!
Jaj, ezt elszúrtam...nem látszik a többi válaszom..na mindegy..
Nem értelmetlen csak nem érted. Azért nem érted, mert csak szavakat, mondatokat emelsz ki a szövegkörnyezetből.
Egyik fórumtársam utálja, ha kérdésre kérdéssel válaszolnak..ismered őt?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.05. 22:50

Avoué írta:
vaskalapos írta:
Avoué írta:Válaszolnál erre?
Sorolj fel kérlek 5 gyógyászati segédeszközt, amit tudományos alapossággal elemeztek. 5 olyat, amit nem, de a rahabilitációban mégis hatásosnak bizonyult.
Kerdesed szerintem ertelmetlen.
Ha egyszer valamit nem elemeztek, akkor milyen alapon allithatja rola barki is, hatasos? Honnan lehet akkor tudni?

Visszakerdezek: Te fel tudsz sorolni ilyeneket? Lassuk!
Jaj, ezt elszúrtam...nem látszik a többi válaszom..na mindegy..
Nem értelmetlen csak nem érted. Azért nem érted, mert csak szavakat, mondatokat emelsz ki a szövegkörnyezetből.
Egyik fórumtársam utálja, ha kérdésre kérdéssel válaszolnak..ismered őt?
Em nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.01.05. 23:08

vaskalapos írta: Em nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?
Persze, hát minden olyan dolog hatásos, amiről azt gondolod, hogy nem, de ezt nem tudod bizonyítani :lol:
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.06. 00:18


érdekes blogbejegyzés ... az egyik kedvenc szerzőmtől ..
..... aki sajnos ezen cipők és a placebo kapcsolatát fesszegeti ...

THE SCIENCE BEHIND EXERCISE FOOTWEAR
http://www.predictablyirrational.com/?p=714

és a költői kérdés ...
... "So, maybe exercise affects health are part placebo?"
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.06. 01:44

1. hogyan BIZONYULT hatásosnak, amit nem elemeztek?
illetve nehogy kérdéssel válaszoljak: ha rehabilitációban hatásosnak BIZONYULT, akkor elemezték

2. gyártó megkeresése: a gyártó általában a marketingben azt az evidenciát nyomja az orrod alá, amije van
ha expert opinionja van, akkor azt, ha RCT-ja van, akkor azt
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.06. 01:58

és akkor ne csigázz tovább, Avoue, áruld el, mire akarsz kilyukadni?

Neofin, azt a szállodatakarítós kísérletet már ismertem, naggggyon jó buli, de ha jól emlékszem (nem biztos), nem kérdezték meg őket, hogy változtattak-e közben a életmódjukon

Reebok: ja, ha csak arra hivatkoznak, hogy "a cipőt megvásárlók úgy érzik, hogy hatékony", arról tudjuk, mit gondolunk...
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.06. 02:34

Neofin, rosszul emlékeztem, megkérdezték őket, és nem. Csak ennyi van beleszúrva:

Of course, it is possible that the room attendants actually did change their behavior—actually did cut back on calories, improve the quality of the food they ate, or work harder or more energetically—but did not report such changes

ez óriási kísérlet volt, szerintem, tényleg jó tudni róla!
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.06. 11:53

érdekes blogbejegyzés ... az egyik kedvenc szerzőmtől ..
aki sajnos ezen cipők és a placebo kapcsolatát fesszegeti
Láthatólag az egyik ember placebó-mániában, a másik D-vitamin tébolyban szenved. :lol:
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.06. 18:13

sárgadinnye írta:Neofin, rosszul emlékeztem, megkérdezték őket, és nem. Csak ennyi van beleszúrva:

Of course, it is possible that the room attendants actually did change their behavior—actually did cut back on calories, improve the quality of the food they ate, or work harder or more energetically—but did not report such changes

ez óriási kísérlet volt, szerintem, tényleg jó tudni róla!

Nekem ami tetszett még:
  • - egy érdekes EvidenceBased Paradoxon
    "Kaplan and Camacho (1983), in a cohort study of 6,928 adults, found that perceived health was a better predictor of mortality than actual health."
  • valamint, hogy a kisérlet valamennyire hasonlít a Hawthorne_effect -hez, csak ebben az esetben mindenki önmagát figyelte meg ...


A cipőre visszatérve - az hogy -
nem olyan a cipő kialakitása és ezt a viselője minden egyes lépésnél érzi -> és ez mindig eszébe jutatja azt a tényt -> hogy ő minden egyes lépéssel testmozgást és izommunkát végez -> már hatalmas változásokat tud beinditani.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.07. 21:26

sárgadinnye írta:1. hogyan BIZONYULT hatásosnak, amit nem elemeztek?
illetve nehogy kérdéssel válaszoljak: ha rehabilitációban hatásosnak BIZONYULT, akkor elemezték

2. gyártó megkeresése: a gyártó általában a marketingben azt az evidenciát nyomja az orrod alá, amije van
ha expert opinionja van, akkor azt, ha RCT-ja van, akkor azt
Hu, ez számodra bonyolultabb, mint gondoltam:-)
Nézzünk egy jóval egyszerűbb kérdést: úgy gondolod, hogy minden eszközt és módszert, amit ma a rehabilitációban használnak, azt placebo kontrollal vizsgálták? Végezz kérlek kettő fekvőtámaszt. Holnap hármat, majd négyet..erősödni fogsz.
Nem kell placebo kontroll ehhez a felismeréshez.

A második kérdésre adott válaszod értékelhetetlen. Feltételezéseket írsz.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.07. 21:28

neofin írta:
sárgadinnye írta:Neofin, rosszul emlékeztem, megkérdezték őket, és nem. Csak ennyi van beleszúrva:

Of course, it is possible that the room attendants actually did change their behavior—actually did cut back on calories, improve the quality of the food they ate, or work harder or more energetically—but did not report such changes

ez óriási kísérlet volt, szerintem, tényleg jó tudni róla!

Nekem ami tetszett még:
  • - egy érdekes EvidenceBased Paradoxon
    "Kaplan and Camacho (1983), in a cohort study of 6,928 adults, found that perceived health was a better predictor of mortality than actual health."
  • valamint, hogy a kisérlet valamennyire hasonlít a Hawthorne_effect -hez, csak ebben az esetben mindenki önmagát figyelte meg ...


A cipőre visszatérve - az hogy -
nem olyan a cipő kialakitása és ezt a viselője minden egyes lépésnél érzi -> és ez mindig eszébe jutatja azt a tényt -> hogy ő minden egyes lépéssel testmozgást és izommunkát végez -> már hatalmas változásokat tud beinditani.
Mennyire egyszerű ez az egész:-)
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.07. 21:30

Kerdesed szerintem ertelmetlen.
Ha egyszer valamit nem elemeztek, akkor milyen alapon allithatja rola barki is, hatasos? Honnan lehet akkor tudni?

Visszakerdezek: Te fel tudsz sorolni ilyeneket? Lassuk![/quote]

Jaj, ezt elszúrtam...nem látszik a többi válaszom..na mindegy..
Nem értelmetlen csak nem érted. Azért nem érted, mert csak szavakat, mondatokat emelsz ki a szövegkörnyezetből.
Egyik fórumtársam utálja, ha kérdésre kérdéssel válaszolnak..ismered őt?[/quote]

Em nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?[/quote]

Nem, nem ismerlek.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.07. 21:35

Avoué írta: En nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?

Nem, nem ismerlek.
Nem engem!

Te ismersz olyan dolgot, szert, eljarast, eszkozt, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos?
Ha igen, ismersz ilyen dolgot, kerlek vezess elo egyet.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.07. 21:48

vaskalapos írta:
Avoué írta: En nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?

Nem, nem ismerlek.
Nem engem!

Te ismersz olyan dolgot, szert, eljarast, eszkozt, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos?
Ha igen, ismersz ilyen dolgot, kerlek vezess elo egyet.
Csak vicceltem..Ismerek sok ilyen eljárást: felülés, fekvőtámasz, gumilabda, expander, kettlebell..soroljak még? Ezeket anélkül használják sok-sok éve, hogy nem volt placebo kontrollos vizsgálat.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.07. 22:45

Avoue

"úgy gondolod, hogy minden eszközt és módszert, amit ma a rehabilitációban használnak, azt placebo kontrollal vizsgálták? "


nem, azt nem gondolom

egyrészt eleve nem lehet mindent placebo-kontrollal vizsgálni, pláne kettősvakon, ld. fekvőtámasz az izomerősítésben
másrészt nem: messze nem minden orvosi ellátásban használt módszer van hatékonyság szempontjából bevizsgálva
de ez lenne a cél

és amit nem vizsgálnak, nem mondhatják róla, hogy BIZONYÍTOTTAN HATÁSOS
hanem hogy mondjuk "mivel megfigyeltük, hogy általában itt meg ott van izomláza a cipőt hordóknak, feltételezzük, hogy ezek meg azok az izmok erősödnek, FIGYELMEZTETÉS: ez feltételezés, klinikai tesztekben nem bizonyítottuk, valóban így van-e"
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.07. 22:49

Neofin

én ismertem a halálozásost is :)
szerintem ezek mindenkit elgondolkodtatnak, aki a placebo iránt érdeklődik
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.07. 22:59

Avoué írta:
vaskalapos írta:
Avoué írta: En nem ismerek semmi olyat, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos.
Te ismersz?

Nem, nem ismerlek.
Nem engem!

Te ismersz olyan dolgot, szert, eljarast, eszkozt, amit nem vizsgaltak es megis tudjak rola, hogy hatasos?
Ha igen, ismersz ilyen dolgot, kerlek vezess elo egyet.
Csak vicceltem..Ismerek sok ilyen eljárást: felülés, fekvőtámasz, gumilabda, expander, kettlebell..soroljak még? Ezeket anélkül használják sok-sok éve, hogy nem volt placebo kontrollos vizsgálat.

Nem csak placebo elleneben lehet vizsgalodni tudomanyosan! Minden esetben megfelelo kontroll es objektiv meromodszer kell, a placebonak es a vakprobanak csak ott van jelentos szerepe, ahol az alany vagy a kiserletezo elvarasa jelentosen kepes befolyasolni az eredmenyt.

Ha pl azt nezem, egy antibiotikum oli-e a bakteriumokat, nem kell vak proba, kell tiz petricsesze, otben antibiotikumos, otben anelkuli taptalajjal, beoltom ugyanolyan bakteriumkulturaval es masnap megszamolok a kinott bakteriumtelepeket.
Tudomanyos vizsgalat.

Ha az orvos megrontgenez, laborba kuldi a veredet, az tudomanyos vizsgalat, nem hasznalnak mellette placebot.

Csak itt van olyan forumtars, aki mindenhol placebot lat... :-(

Arrol, hogy a felules, fekvotamasz stb milyen hatasu, nem nyilatkozhatsz, amig ossze nem hasonlitasz ket embercsoportot, aki kozul az egyik csoport feluleseket, a masik fekvotamaszokat stb vegzett mig az ellenorzo, kontroll csoport tartozkodott ezeknek a vegrehajtasatol.

A cipo eseten is ez amit hianyolunk, hogy nem hasonlitottak ossze ket csoport azonos betegsegben szenvedo ember, ahol az egyik csoport ilyen cipot viselt, a masik meg nem.
Ezt minden betegsegre el kellene vegezni, ahhoz, hogy hiteles allitasokat tehessenek.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.07. 23:07

sárgadinnye írta:Avoue

"úgy gondolod, hogy minden eszközt és módszert, amit ma a rehabilitációban használnak, azt placebo kontrollal vizsgálták? "


nem, azt nem gondolom

egyrészt eleve nem lehet mindent placebo-kontrollal vizsgálni, pláne kettősvakon, ld. fekvőtámasz az izomerősítésben
másrészt nem: messze nem minden orvosi ellátásban használt módszer van hatékonyság szempontjából bevizsgálva
de ez lenne a cél

és amit nem vizsgálnak, nem mondhatják róla, hogy BIZONYÍTOTTAN HATÁSOS
hanem hogy mondjuk "mivel megfigyeltük, hogy általában itt meg ott van izomláza a cipőt hordóknak, feltételezzük, hogy ezek meg azok az izmok erősödnek, FIGYELMEZTETÉS: ez feltételezés, klinikai tesztekben nem bizonyítottuk, valóban így van-e"
Ha valakinek izomláza van, akkor erősödött az izma? Ezt biztos nem írnák rá:-)
Írd le kérlek milyen módszerrel vizsgálnád a tibialis posterior izom, a lábujj flexor izom és a peroneous izmok erősségét.
Hogyan néznéd meg a változás mértékét MBT használat után. Esetleg támogasd meg a véleményed szakmai eszmefuttatással arról, hogy erre miért nem alkalmas az MBT.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.07. 23:33

Avoué írta: Ha valakinek izomláza van, akkor erősödött az izma? Ezt biztos nem írnák rá:-)
Írd le kérlek milyen módszerrel vizsgálnád a tibialis posterior izom, a lábujj flexor izom és a peroneous izmok erősségét.
Hogyan néznéd meg a változás mértékét MBT használat után. Esetleg támogasd meg a véleményed szakmai eszmefuttatással arról, hogy erre miért nem alkalmas az MBT.
Hanyadszor mondjuk, irjuk, hogy nem a mi dolgunk.
Annak a dolga bizonyitani, hogy az izejenek ilyen-olyan hatas van, aki allitja, hogy van hatasa.

Az adott izom erosseget kovetheted az izom meretenek valtozasan keresztul (ahogy a bodysok merik a bicepszuket), vagy olyan testgyakorlattal, ami az adott izmot veszi igenybe.
Pl hanyszor vagy mekkora sulyt tartva tudsz felulni a hasizomra, hasonloan mekkora sulyt tudsz a labujjaddal meg megmozditani, vagy adott sulyt hanyzor tudsz vele felelemelni. Nem boszorkanysag.

Ha valakinek izomlaza van, az adott izmokat a szokasostol nagyobb terhelesnek tette ki - amitol erosodhet de esetleg akar karosodhat is az izom.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.08. 20:52

minden alternatív gyógyászatban hívőnek

http://www.youtube.com/user/stormmovie# ... 9bT73BM2Ic
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.10. 00:29


Micimackó - A tigris cipője
Akkor most hatékony - vagy nem hatékony :)

[/color]
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.20. 16:00

Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy légyszíves ne egyetek meg! Kicsit félek itt lenni, de bízom az intelligenciátokban. Szóval a lényeg, hogy bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. www.ryn.hu
Nem szeretnék veszekedni senkivel!
Szeretnék kérdésekre válaszolni, a lényegre rávilágítani, nem orvosi szöveggel, hanem józan paraszti ésszel is megérthető összefüggésekkel. (egy kis anatómia szükséges) Nem árt a saját tapasztalat.
Mindenbe bele lehet kötni, szóval valószínűleg belém is sikerülni fog.
Szóval állítom, hogy a RYN sport és terápiás lábbeli:
Ajánlott:
-gerincsérv
-visszérproblémák
-lúdtalp, bokasüllyedés, haránt boltozat süllyedés,
-csípő probléma-fájdalom, csípőprotézis beültetés előtt, után
- egyes térd fájdalmak
-hanyag testtartás, gerincferdülés
-edzéshatás növelés
-ízület kímélés
-túlsúly
-Achilles nyújtás
-izomerősítés (lábszár, hátsó combizmok, farizom, hát-és hasizom)
Várom a kérdéseket!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.20. 17:13

dora írta:Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy légyszíves ne egyetek meg! Kicsit félek itt lenni, de bízom az intelligenciátokban. Szóval a lényeg, hogy bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu
Nem szeretnék veszekedni senkivel!
Szeretnék kérdésekre válaszolni, a lényegre rávilágítani, nem orvosi szöveggel, hanem józan paraszti ésszel is megérthető összefüggésekkel. (egy kis anatómia szükséges) Nem árt a saját tapasztalat.
Mindenbe bele lehet kötni, szóval valószínűleg belém is sikerülni fog.
Szóval állítom, hogy a RYN sport és terápiás lábbeli:
Ajánlott:
-gerincsérv
-visszérproblémák
-lúdtalp, bokasüllyedés, haránt boltozat süllyedés,
-csípő probléma-fájdalom, csípőprotézis beültetés előtt, után
- egyes térd fájdalmak
-hanyag testtartás, gerincferdülés
-edzéshatás növelés
-ízület kímélés
-túlsúly
-Achilles nyújtás
-izomerősítés (lábszár, hátsó combizmok, farizom, hát-és hasizom)
Várom a kérdéseket!

1. Mire alapozod, hogy epp ezkere a bajokra ajanlod?
2. Milyen hatast varsz a kulonbozo bajok eseten, ha valaki megfogadja az ajanlasodat, szemben azzal, ha valami nem hasznal ilyen cipot?
3. mik az egyes terd fajdalmak (nyilvan vannak kettes fajdalmak is, amikor meg nem ajanlott, azok melyikek)?
4. milyen edzes hatasat noveli?
5. mit csinal a tusullyal?
6. miert jo az Achillest nyujtani? (vagy az ellen valo?)
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.20. 19:27

dora írta: ... bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu

Vannak-e összehasonlító tesztek a RYN és az MBT között?
Melyiknek mi az előnye és a hátránya - a te véleményed szerint ?... ( mintha semleges lennél ;) )

És kevésbé cipő téma:
Ha már az ülő életmód ártalmas, akkor létezik-e-olyan "gyógyszék" - ami csökkenti a kockázatokat?
pl. gyógyszék félgömb talpakkal?
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.20. 21:47

vaskalapos írta:
Avoué írta: Ha valakinek izomláza van, akkor erősödött az izma? Ezt biztos nem írnák rá:-)
Írd le kérlek milyen módszerrel vizsgálnád a tibialis posterior izom, a lábujj flexor izom és a peroneous izmok erősségét.
Hogyan néznéd meg a változás mértékét MBT használat után. Esetleg támogasd meg a véleményed szakmai eszmefuttatással arról, hogy erre miért nem alkalmas az MBT.
Hanyadszor mondjuk, irjuk, hogy nem a mi dolgunk.
Annak a dolga bizonyitani, hogy az izejenek ilyen-olyan hatas van, aki allitja, hogy van hatasa.

Az adott izom erosseget kovetheted az izom meretenek valtozasan keresztul (ahogy a bodysok merik a bicepszuket), vagy olyan testgyakorlattal, ami az adott izmot veszi igenybe.
Pl hanyszor vagy mekkora sulyt tartva tudsz felulni a hasizomra, hasonloan mekkora sulyt tudsz a labujjaddal meg megmozditani, vagy adott sulyt hanyzor tudsz vele felelemelni. Nem boszorkanysag.

Ha valakinek izomlaza van, az adott izmokat a szokasostol nagyobb terhelesnek tette ki - amitol erosodhet de esetleg akar karosodhat is az izom.
Az izomláz azt jeleenti, hogy mindenképpen károsodott az izom, nem vagy erősödik vagy károsodik.
Neked semmi mást nem kell bizonyítanod, csak hogy a véleményed megalapozott és azt , hogy szakértője vagy a témának. Esetedben egyik sem áll fenn. Szívesen olvasnék itt valakitől egy szakmai indokot, hogy miért kóklerség az mbt. Addig viszont elfogadom orvosok véleményét.
0 x

Avoué
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2009.12.20. 18:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Avoué » 2010.01.20. 21:49

dora írta:Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy légyszíves ne egyetek meg! Kicsit félek itt lenni, de bízom az intelligenciátokban. Szóval a lényeg, hogy bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu
Nem szeretnék veszekedni senkivel!
Szeretnék kérdésekre válaszolni, a lényegre rávilágítani, nem orvosi szöveggel, hanem józan paraszti ésszel is megérthető összefüggésekkel. (egy kis anatómia szükséges) Nem árt a saját tapasztalat.
Mindenbe bele lehet kötni, szóval valószínűleg belém is sikerülni fog.
Szóval állítom, hogy a RYN sport és terápiás lábbeli:
Ajánlott:
-gerincsérv
-visszérproblémák
-lúdtalp, bokasüllyedés, haránt boltozat süllyedés,
-csípő probléma-fájdalom, csípőprotézis beültetés előtt, után
- egyes térd fájdalmak
-hanyag testtartás, gerincferdülés
-edzéshatás növelés
-ízület kímélés
-túlsúly
-Achilles nyújtás
-izomerősítés (lábszár, hátsó combizmok, farizom, hát-és hasizom)
Várom a kérdéseket!
Nincs mitől félned, laikusokkal állsz szemben, ezt láthatod a hozzászólásokban. miért választottad a Ryd-et az mbt-vel szemben?
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.21. 15:27

1. Mire alapozod, hogy epp ezkere a bajokra ajanlod?
A 4éves gyógytornász képzésemre, az anatómiai, és mozgatószervrendszer ismeretemre illetve a RYN kialakításának ismeretére.
Erre gondoltál, ha nem fejtsd ki légyszíves, mert nem annyira értettem mire gondolsz pontosan.
2. Milyen hatast varsz a kulonbozo bajok eseten, ha valaki megfogadja az ajanlasodat, szemben azzal, ha valami nem hasznal ilyen cipot? pl:
gerincsérv: Nem fogja a RYN használata visszafordítani a sérves állapotot, de a tüneteket, fájdalmakat enyhíteni tudja. A RYN sarokrészébe egy légtalp technológiát építettek be. (Ez nem új dolog, lásd.:nike air max, és egyéb sportcipők) A légtalpnak az a feladata, hogy a talaj felől érkező erőket, rezgéseket csillapítsa. Pl: az emberi szervezetbe, a láb hosszboltozatának van lengéscsillapító hatása. (lelapult hosszboltozat=lúdtalp) Amikor lépsz általában betonon, általában kemény sarkú cipőben, akkor egy ütődés jön létre minden egyes lépésnél, (fizika) ezeknél a lábat ért, talaj felől érkező ütéseknél az erők felfele hatnak. Vagyis ezek az ütések kihatnak az összes ízületedre illetve a gerinccsigolyáidra. Ez alapjában véve sem túl jó. De ha neked van egy gerincsérved, vagy kialakulóban van, akkor az folyamatosan ütődéseknek van kitéve, minden egyes lépésnél. A gerincsérv úgy néz ki, hogy két csigolya között, helyezkedik el a porckorong.(pl: a pilóta keksz, két keksz között a csoki ) .A sérvről akkor beszélünk, ha a porckorong kisboltosul a két csigolya között. Ennek számos oka lehet pl. a rossz testtartás mert a két csigolya nem tud megfelelően elhelyezkedni egymáson, a hosszan tartó rossz helyzet miatt. (A pilóta keksz felső vagy alsó keksze elbillen és kinyomódik a csoki.) Na most,a kitüremkedő porckorong fájdalommal jár, főleg ha minden egyes lépésnél a két csigolya összenyomja azt a kiboltosuló részt. Az a kitüremkedés nagyobb és nagyobb lesz, így elkezdi nyomni a gerinckörül futó ereket,idegeket. Ennek a következménye pl: a lábzsibbadás vagy inkontinencia, attól függ mennyire előrehaladott, illetve a gerinc melyik szakaszán található és az ott futó idegpályák mit idegeznek be. pl: nyaki gernic- kar, kéz zsibbadás.
Így a RYN de itt beszélhetek más sport cipőkről is, megkímélik az összes ízületet és a gerincet illetve a sérvedet a rájuk ható erőktől és itt jön be a massáj maszlag, ők puha talajon járnak ahol még a hosszboltozatuk is segíti őket, hogy kíméljék az ízületeiket.
Másrészt, a RYN talpszerkezet majdnem középső részén található egy egyensúlyozó pont. Ezt jól lehet látni mert az orra és a sarokrész le sem ér a talajra (képen látható). Amikor állsz benne, akkor úgy kell állni, hogy középen azon az egyensúlyozó ponton legyen a testsúlyod. Sem a sarkadon, sem az élőlábadon. Próbáld ki, nem tudsz úgy azon az egyensúlyozó ponton állni benne, hogy a vállaid előre vannak esve. Ezért ösztönöz egyenes testtartásra. (nagyban: kötéltáncos a kötélen, baromi egyenesen áll és minden izma dolgozik) Ha előre esnek a vállaid a sarkadon lesz a testsúly, ami nem megfelelő. Hozzáteszem, hogy ez gyakorlás, járás, állás oktatás keretén belül, meg kell tanulni, meg kell szokni. Próbáld ki sima cipőben sarokra viszed a súlyod egy picit fel is emelheted a láb újaidat és a vállaid előre fognak jönni, hogy megtartsd az egyensúlyodat.
Visszatérve a gerincre, ha egyenesen tartod magad a gerincoszlop megfelelően fog állni, és a gerinccsigolyák is jól fognak elhelyezkedni egymáson. Így is csillapítva a fájdalmat, vagy megelőzve a gerincsérvet.


3. mik az egyes terd fajdalmak (nyilvan vannak kettes fajdalmak is, amikor meg nem ajanlott, azok melyikek)?
A kopásos térdfájdalmakra pl ajánlom (az előbbi ízületkímélő hatása miatt, csak pl a. térdnél az ízületi felszín kopás esetén, a két ízületi felszín összeütközése tud nagy fájdalamat okozni)
Ajánlom még: lúdtalp,- bokasüllyedés okozta térdfájdalomra, csípő okozta térdfájdalomra, sarokterhelés okozta térdfájdalomra, térdműtét utáni rehabilitációra
Nem ajánlom, vagy nincs hatása: keresztszalag, elülső, hátulsó térdszalag szakadáskor

4. milyen edzes hatasat noveli?
testedzés hatás növelő, pl: aerobik (sokkal jobban dolgoznak az izmok, ha a feladat elvégzésénél az egyensúlyra is kell figyelni és az izmoknak dolgozni pl: egy guggoláskor)
foci, kosárlabda, kézilabda, hirtelen mozgást igénylő sportoknál nem ajánlom
5. mit csinal a tusullyal?
Túlsúlynál az ízületek sokkal nagyobb terhelést kapnak, mint normál súlynál, főleg ha a túlsúly hirtelen jött. Az inak, szalagok, izmok, ízületek és a csont is nagyon nehezen bírja a hirtelen felszedett kilókat.
Csodát nem kell tőle várni, de a fokozott izomműködés, nagyobb kalória égéssel is jár.
6. miert jo az Achillest nyujtani? (vagy az ellen valo?)
Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.
Remélem meg vagy elégedve a válaszaimmal, ha nem írj!
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.21. 16:02

neofin írta:
dora írta: ... bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu

Vannak-e összehasonlító tesztek a RYN és az MBT között?
Melyiknek mi az előnye és a hátránya - a te véleményed szerint ?... ( mintha semleges lennél ;) )

És kevésbé cipő téma:
Ha már az ülő életmód ártalmas, akkor létezik-e-olyan "gyógyszék" - ami csökkenti a kockázatokat?
pl. gyógyszék félgömb talpakkal?
Nem tudok összehasonlító tesztekről.
Úgy tudok válaszolni, hogy csak próbáltam az MBT-t, de hosszútávon nem hordtam.
Az MBT-nek is nagyon jó a terápiás hatása, csak az a fránya anyagösszetétele ne lenne ilyen rossz, ami miatt gyakran tönkremegy.(panaszfal.hu) Azért nem látnak előrébb az emberek, mert ez volt előbb, akkor biztos ez a jobb. Meg hát a RYN-nek nincsenek olyan sztárjai akik propagálják.
Szerintem nem tudok semleges lenni. Bocsi!
Különbség:
-anyagösszetétel: RYN- talprész gumi, szilikon, poliuretán keverék, légtalptechnológia- strapabíróbb, keményebb, jól bírja a maró anyagokat MBT-EVA keverék, ami egy puha anyag, külső sérelemre felrostozódiók és könnyen bejut a víz és egyéb folyadék (szivacs szerű) és szétfoszlik. Meg kell nézni az üzletben!
-belső talpfelszín: RYN-ben van egy 2 szer 2 fokos csavarás (sarok kifele két fokban, elő láb befele két fokban) nem kell tudatosan figyelni arra, hogy ne essen be a boka, mert viszi a lábat megfelelő irányba, nem kell arra figyelni, hogy külső vagy belső talpélen járj ha mondjuk csámpás vagy.
MBT-ilyen nincs benne, figyelni kell, illetve korrigálni
-egyensúlyozó pont RYN-ben magasabb, jobban érezni, illetve nem tudsz csalni, hogy sarokra viszed a súlyt és úgy állsz, pihensz
-sarokrész RYN- 45fok a hajlítási íve, jóval nagyobb gördülés, egyensúlyozás, és nincs csalás-mert kényelmetlen
MBT-nem tudom a pontos számot de kisebb, főleg az új, inkább a divatra irányuló modelleknél
-talán árban is a RYN kedvezőbb, szerintem az MBT pofátlanul sokat kér, de hát valamiből ki kell fizetni azt a sok sztárt
Kulissza a RYN-esek MBT-sek voltak de annyi volt a garanciális probléma, hogy nem érte meg.

Ez jó. Gyógyszék gördülő talpakkal.
Ilyen nincs, de tudom ajánlani a nagy labdát (fitt-ball), amit pl: irodában tudsz alkalmazni, egyenesen kell rajta ülni, leveszi a terhelést a csigolyákról, mert nem kemény széken ülsz, ami már bántja az ülőgumóidat, még ha párnás akkor is. Illetve ott is kell egyensúlyozni ami a gerinc körüli kis izmokat aktivizálja, erősíti.
Vagy vannak párnák levegővel vannak felfújva, hasonló eredmény, mint a labda csak kisebb helyet foglal. Ék alakú párna is megfelelő helyzetbe billenti a medencédet, egyenes testtartás. (thera-band, msd oldalakon nézd meg )
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.21. 16:10

Avoué írta:
dora írta:Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy légyszíves ne egyetek meg! Kicsit félek itt lenni, de bízom az intelligenciátokban. Szóval a lényeg, hogy bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu
Nem szeretnék veszekedni senkivel!
Szeretnék kérdésekre válaszolni, a lényegre rávilágítani, nem orvosi szöveggel, hanem józan paraszti ésszel is megérthető összefüggésekkel. (egy kis anatómia szükséges) Nem árt a saját tapasztalat.
Mindenbe bele lehet kötni, szóval valószínűleg belém is sikerülni fog.
Szóval állítom, hogy a RYN sport és terápiás lábbeli:
Ajánlott:
-gerincsérv
-visszérproblémák
-lúdtalp, bokasüllyedés, haránt boltozat süllyedés,
-csípő probléma-fájdalom, csípőprotézis beültetés előtt, után
- egyes térd fájdalmak
-hanyag testtartás, gerincferdülés
-edzéshatás növelés
-ízület kímélés
-túlsúly
-Achilles nyújtás
-izomerősítés (lábszár, hátsó combizmok, farizom, hát-és hasizom)
Várom a kérdéseket!
Nincs mitől félned, laikusokkal állsz szemben, ezt láthatod a hozzászólásokban. miért választottad a Ryd-et az mbt-vel szemben?

A különbségek miatt választottam a RYN-t, meg senkinek nem ajánlanék olyat, ami 50 ezer, és mondjuk nekem mondja utánna, hogy én mit ajánlottam, mert tönkrement fél év után.
Az izomláz az egy túlműködött izom válaszreakciója, ártani nem árt ilyen mértékben, de nem is az a cél, de ha van, akkor tudod, hogy történt valami, valami dolgozott.
Ezért, ezeket a lábbeliket fokozatosan, hozzászoktatással kell elkezdeni viselni.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.21. 20:36

dora írta:Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy légyszíves ne egyetek meg! Kicsit félek itt lenni, de bízom az intelligenciátokban. Szóval a lényeg, hogy bevallom gyógytornász vagyok és RYN ajánló. http://www.ryn.hu
Nem szeretnék veszekedni senkivel!
Szeretnék kérdésekre válaszolni, a lényegre rávilágítani, nem orvosi szöveggel, hanem józan paraszti ésszel is megérthető összefüggésekkel. (egy kis anatómia szükséges) Nem árt a saját tapasztalat.
Mindenbe bele lehet kötni, szóval valószínűleg belém is sikerülni fog.
Miért gondolom, hogy burkoltan reklámozod a terméket? Szerintem az első mondatoddal manipulálni akartál, amikor az inteligenciát emlegetted, meg a félelmedet a várható hozzászólásoktól. A lényeget Neofin és Vaskalapos összefoglalta.
Nekem a "hanyag testtartás" tetszett a legjobban.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.21. 20:53

dora írta:1. Mire alapozod, hogy epp ezkere a bajokra ajanlod?
A 4éves gyógytornász képzésemre, az anatómiai, és mozgatószervrendszer ismeretemre illetve a RYN kialakításának ismeretére.
Erre gondoltál, ha nem fejtsd ki légyszíves, mert nem annyira értettem mire gondolsz pontosan.
Arra gondoltam volna, hogy vannak-e olyan adataid, amik bizonyitjak a cipo mukodeset, de ha 4éves gyógytornász képzésemre, az anatómiai, és mozgatószervrendszer ismereteid alapjan ez ranezesre eldontheto, akkor nincs tobb kerdesem.
2. Milyen hatast varsz a kulonbozo bajok eseten, ha valaki megfogadja az ajanlasodat, szemben azzal, ha valami nem hasznal ilyen cipot? pl:
gerincsérv: Nem fogja a RYN használata visszafordítani a sérves állapotot, de a tüneteket, fájdalmakat enyhíteni tudja.
Hasonlo a hatas a tobbi esetben is?
Így a RYN de itt beszélhetek más sport cipőkről is, megkímélik az összes ízületet és a gerincet illetve a sérvedet a rájuk ható erőktől
Az egyik edzonk epp ellenkezo velemenyen volt, szerinte karosak a leg- es egyeb betetek, legjobb egy vekony regi stilusu tornacipo, mert abban ugy futsz, gyalogolsz, hogy az izmaiddal enyhited az utkozest.

3. mik az egyes terd fajdalmak (nyilvan vannak kettes fajdalmak is, amikor meg nem ajanlott, azok melyikek)?
A kopásos térdfájdalmakra pl ajánlom (az előbbi ízületkímélő hatása miatt, csak pl a. térdnél az ízületi felszín kopás esetén, a két ízületi felszín összeütközése tud nagy fájdalamat okozni)
Ajánlom még: lúdtalp,- bokasüllyedés okozta térdfájdalomra, csípő okozta térdfájdalomra, sarokterhelés okozta térdfájdalomra, térdműtét utáni rehabilitációra
Nem ajánlom, vagy nincs hatása: keresztszalag, elülső, hátulsó térdszalag szakadáskor
Ezt talan erdemes lenne igy reklamozni, hogy az ne vegye, ne hasznalja, akinek art!
4. milyen edzes hatasat noveli?
testedzés hatás növelő, pl: aerobik (sokkal jobban dolgoznak az izmok, ha a feladat elvégzésénél az egyensúlyra is kell figyelni és az izmoknak dolgozni pl: egy guggoláskor)
foci, kosárlabda, kézilabda, hirtelen mozgást igénylő sportoknál nem ajánlom
Ezt talan erdemes lenne igy reklamozni, hogy az ne vegye, ne hasznalja, akinek art!
En evezek, kenuzok, bringazok, meg sifutok is... akkor nekem sem ajanod... :-( neha uszok is...
5. mit csinal a tusullyal?
Túlsúlynál az ízületek sokkal nagyobb terhelést kapnak, mint normál súlynál, főleg ha a túlsúly hirtelen jött. Az inak, szalagok, izmok, ízületek és a csont is nagyon nehezen bírja a hirtelen felszedett kilókat.
Csodát nem kell tőle várni, de a fokozott izomműködés, nagyobb kalória égéssel is jár.
Hany kaloria plusz naponta a cipo hasznalata?
6. miert jo az Achillest nyujtani? (vagy az ellen valo?)
Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.
Tehat csak annak, akinek zsugorodott, a tobbieket meg tulnyujtja....?
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.21. 21:41

Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.


Egyszerűen marhaság, hogy az achilles nyújtható.
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.22. 17:25

vaskalapos írta:
dora írta:1. Mire alapozod, hogy epp ezkere a bajokra ajanlod?
A 4éves gyógytornász képzésemre, az anatómiai, és mozgatószervrendszer ismeretemre illetve a RYN kialakításának ismeretére.
Erre gondoltál, ha nem fejtsd ki légyszíves, mert nem annyira értettem mire gondolsz pontosan.
Arra gondoltam volna, hogy vannak-e olyan adataid, amik bizonyitjak a cipo mukodeset, de ha 4éves gyógytornász képzésemre, az anatómiai, és mozgatószervrendszer ismereteid alapjan ez ranezesre eldontheto, akkor nincs tobb kerdesem.

Számszerű adatok nekem nincsenek.
Az üzletekben általában van egy 3D talpvizsgáló készülék, amellyel felmérik a lábadat és rávilágítanak a problémára, illetve fél,1 v.2 év után visszamész és újra megcsinálják ezt a vizsgálatot, ahol számszerű változásokat fogsz látni.
Az általam ajánlottak 100%-a elégedett volt a cipő működésével. De biztos van olyan is, aki nem elégedett.
Illetve szerintem, amit leírtam pl. a gerincsérvre történő hatásáról, az elég logikus és érthető volt, hogy mi miért történik. Vagy tévedek?
2. Milyen hatast varsz a kulonbozo bajok eseten, ha valaki megfogadja az ajanlasodat, szemben azzal, ha valami nem hasznal ilyen cipot? pl:
gerincsérv: Nem fogja a RYN használata visszafordítani a sérves állapotot, de a tüneteket, fájdalmakat enyhíteni tudja.
Hasonlo a hatas a tobbi esetben is?
Igen!
Így a RYN de itt beszélhetek más sport cipőkről is, megkímélik az összes ízületet és a gerincet illetve a sérvedet a rájuk ható erőktől
Az egyik edzonk epp ellenkezo velemenyen volt, szerinte karosak a leg- es egyeb betetek, legjobb egy vekony regi stilusu tornacipo, mert abban ugy futsz, gyalogolsz, hogy az izmaiddal enyhited az utkozest.

Az edzők és a testnevelő tanárok teljesen más szemszögből nézik, tanulták a dolgokat, mint egy gyógytornász.
Igen aki sportos izmos, vannak mély, ízületeket védő izmai, annak lehet. De az átlag ember nem ilyen.

3. mik az egyes terd fajdalmak (nyilvan vannak kettes fajdalmak is, amikor meg nem ajanlott, azok melyikek)?
A kopásos térdfájdalmakra pl ajánlom (az előbbi ízületkímélő hatása miatt, csak pl a. térdnél az ízületi felszín kopás esetén, a két ízületi felszín összeütközése tud nagy fájdalamat okozni)
Ajánlom még: lúdtalp,- bokasüllyedés okozta térdfájdalomra, csípő okozta térdfájdalomra, sarokterhelés okozta térdfájdalomra, térdműtét utáni rehabilitációra
Nem ajánlom, vagy nincs hatása: keresztszalag, elülső, hátulsó térdszalag szakadáskor
Ezt talan erdemes lenne igy reklamozni, hogy az ne vegye, ne hasznalja, akinek art!
Melyik az a termék, amelyiket úgy reklámozzák, hogy A-nak B-nek használ, de figyelem C-nek nem használ sőt árthat is.
A Cola mindenkinek árt, mégse reklámozzák, hogy ne idd.
Ha bemész egy RYN-shopba nagy valószínűséggel gyógytornásszal fogsz találkozni, ez lehet MBT-SHOP is. Ő azért van ott és azért vették föl, hogy ismerje a különféle betegségeket, problémákat és eldöntse, hogy ő most ajánlja vagy nem.
4. milyen edzes hatasat noveli?
testedzés hatás növelő, pl: aerobik (sokkal jobban dolgoznak az izmok, ha a feladat elvégzésénél az egyensúlyra is kell figyelni és az izmoknak dolgozni pl: egy guggoláskor)
foci, kosárlabda, kézilabda, hirtelen mozgást igénylő sportoknál nem ajánlom
Ezt talan erdemes lenne igy reklamozni, hogy az ne vegye, ne hasznalja, akinek art!
En evezek, kenuzok, bringazok, meg sifutok is... akkor nekem sem ajanod... :-( neha uszok is...

Gratulálok! Akkor igazán sportos vagy.
Ezt úgy értettem, hogy magában a cipőben végzett aerobik, növeli az edzéshatást, arra ajánlom.
Focizni ne focizzál benne, mert veszélyes!
Evezhetsz benne, de semmi hatása, értelme nem lesz.
Ez egy prevenciós, megelőző lábbeli eredetileg. Szóval, ha szeretnéd az ízületeid védni vagy bármelyik problémától védeni magad a RYN-nel, amiket felsoroltam, akkor ajánlom. Vagy ezen sportok ellenére is nagyon fáj a haránt boltozat süllyedésed, akkor is ajánlom.
Ha nem akarod, vagy van más eszközöd, vagy nem fáj, vagy nem érdekel, vagy akármi akkor neked nem kell.
5. mit csinal a tusullyal?
Túlsúlynál az ízületek sokkal nagyobb terhelést kapnak, mint normál súlynál, főleg ha a túlsúly hirtelen jött. Az inak, szalagok, izmok, ízületek és a csont is nagyon nehezen bírja a hirtelen felszedett kilókat.
Csodát nem kell tőle várni, de a fokozott izomműködés, nagyobb kalória égéssel is jár.
Hany kaloria plusz naponta a cipo hasznalata?

Azt olvastam, hogy napi 8óra aktív használattal, 1000 kalóriát lehet elégetni vele pluszban. Ezt alátámasztani nem tudom.
6. miert jo az Achillest nyujtani? (vagy az ellen valo?)
Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.
Tehat csak annak, akinek zsugorodott, a tobbieket meg tulnyujtja....?
Nem nyújtja túl mert, ha egészséges, akkor meg van az a mozgástartománya az ínnak, amin belül mozog, amikor sarokra lépsz. Ha zsugorodott, akkor pedig beszűkült az a mozgástartomány. Remélem érthető ez így.
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.22. 17:29

Hűha!
Vaskalapos kérdéseire a válaszokat eléggé sikerült összekutyulnom. Bocsi
0 x

dora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.01.20. 14:07

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: dora » 2010.01.22. 17:35

Sanya írta:
Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.


Egyszerűen marhaság, hogy az achilles nyújtható.

:) Hát erre most mit mondjak?
Próbáld meg azt, hogy felállsz egy lépcsőre úgy, hogy a sarkad lelóg róla és csak az elő lábaddal állsz a lécsőn. Ezután a sarkaidat nyomd le úgy, hogy az előlábad a lépcsőfok tetején maradt és a sarkadat jóval lejjebb nyomtad. Ez egy achilles nyújtási forma. Ha nekem nem hiszed írd be goggle-ba. Talán az a több 1000 oldal nem hazudik.
0 x

Válasz küldése