ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.19. 14:20

Nem emlékszem, hogy lett volna szó erről az egyedülálló oldalról:

http://www.redox.hu/

Egy ismerőst akarnak épp behálózni, kissé MLM ízzel, de nem tudtam rá kapásból mit mondani.
0 x


Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.19. 16:02

0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.19. 16:47

@mimindannyian (49541): Nézd meg a leírását: http://www.redox.hu/health.html
Tele van hülyeségekkel, tipikusan - mint a többi csodaterméknél - itt is hülyeségek és féligazságok sora kígyózik. Úgy érzem, a cél, hogy tudományosnak hangozzon.
Az immunrendszer feladata felkutatni a károsodott sejteket, mely károsodásokat például vírusok vagy baktériumok is okozhatnak. Amint a sérült sejteket felkutatta, megpróbálja kijavítani őket.
???
Ha valaki egészséges szívet szeretne, akkor egészséges szívsejtekre lesz szüksége, ha egészséges agyat, akkor egészséges agysejtekre, ha egészséges tüdőt, akkor pedig egészséges tüdősejtekre.
Ha egészséges lábat, akkor meg egészséges lábsejtekre? Nincs szívsejt, nincs agysejt, nincs tüdősejt. Ennyire futja?
Az emberi test megközelítőleg 75 trillió sejtből áll.
Én 60 milliárdra emlékszem, de lehet, hogy rosszul.
Az ASEA 500%-kal megnöveli az antioxidánsok aktivitását.
Ennek biztosan örülnek a sejtek :mrgreen: . Nyilván ők csak viccből és öngyilkos hajlamtól vezérelve végeznek oxidációs folyamatokat (citromsavciklus pl.).
Ezek a Redox Jelző Molekulák teszik lehetővé a sejtek közti, valamint a sejtek és az immunrendszer közti kommunikációt.
Na most rohadt sok jelzőmolekula van, a NO-tól egészen a viszonylag nagy fehérjékig.
, ha sejtkárosodás történik a szervezetünkben és a Redox Jelző Molekulák megfelelő mennyiségben vannak jelen a szervezetben, akkor a beteg sejt megsemmisíti önmagát. Ellenkező esetben, a megfelelő kommunikáció hiányában a beteg sejt ahelyett, hogy megsemmisítené önmagát, inkább lemásolja.
Ez ennél sokkal összetettebb, a sejtciklus hibájából eredő apoptózis a sejt "magánügye", a folyamatnak tényleg része a mitokondriumból kiszabaduló citokrómC, de az meg más szabályozórendszerek "áldozata". Az apoptózis főszereplői a caspázok, amik végsősoron fehérjék, így nem a mitok. szökevényei. Hogy ennek mi köze az immunrendszerhez, és annak miért a citokrómC lenne a legbefolyásosabb eleme azt passzolnám.
Ha a mese igaz lenne, én bizony nem szívesen vennék be ilyen 500%-os hatásfoknövelőket, sem pedig apoptózisserkentőket!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.19. 16:59

@Tuttisuu (49549): Köszönöm a megszakértést! Amúgy sem árt, ha idetalál a google :).
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.19. 17:15

@mimindannyian (49550): Nincsmit! :)
De találtam jobbat! Van "igazoló" tanulmányuk:
http://www.redox.hu/ASEA_Athletics_VT_Study.pdf
This experiment is designed to allow comparison between the performance of a varied group of athletes on the VO2max test before they took ASEA to their performance on the same test after taking ASEA for more than 14 days and directly before testing. At least 15 athletes were needed in order to have a broader statistical base to measure significant trends. Even though this testing did not have a control group, there was a broad enough base to establish significant trends that can be further studied and verified by controlled double-blind tests on elite groups later on.
(Kiemelés tőlem.)
Ezen kívül az iromány tartalmaz 0 azaz nulla darab hivatkozást. Pedig alátámasztani volna mit...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.19. 22:53

@Tuttisuu (49549):
Én 60 milliárdra emlékszem, de lehet, hogy rosszul.
60 ezer milliárd.
Csak az agyban van 100 milliárd idegsejt.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.20. 16:37

@Szilágyi András (49576): Valóban, a nagyságrendet csúnyán benéztem... :oops:
0 x

cogitoergosum
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.27. 16:46

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: cogitoergosum » 2012.07.27. 16:51

A cím így lenne helyes: ASEA, az évszázad legnagyobb átverése! Ha a XX. században a Panama ügyletek viszik a pálmát, akkor a XXI.században az ASEA páláyzhat jó eséllyel a díjra.

1 liter sós víz 10.000.- Ft, ez jó üzlet, nem!?
0 x

cogitoergosum
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.27. 16:46

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: cogitoergosum » 2012.07.27. 17:06

ASEA hivatalos oldala: www.redox.hu

Gyakran ismételt kérdések:http://www.redox.hu/aseafogyasztas.pdf

Mi a különbség az ASEA és a víz között?
Semmi


Hűtőben kell tárolnom az ASEA-t?

Nincs szükség rá, hogy hűtőben tárold az ASEA-t. Nem érzékeny sem az extrém melegre, sem az extrém hidegre.

Túl tudom adagolni az ASEA-t?
Az ASEA nem toxikus, ezért nem áll fenn a túladagolás veszélye. Tény, hogy az ASEA biztonságosabb, mint a csapvíz, az ásványvíz vagy a lúgos víz. Talán nem is találni az ASEA-nál biztonságosabb dolgot a földön. Bizonyítottan biztonságos minden szövetre, szervre és egyben az egész szervezetre is.

Méregtelenít engem az ASEA?
Néhány ember tapasztalhat méregtelenítéssel járó tüneteket, mint pl. laza széklet, gyakori bélmozgás, az energia hiánya vagy rossz közérzet. Ezek a méregtelenítéssel járó hatások előfordulhatnak azonnal, vagy 3-4 héttel a fogyasztás megkezdése után is. A tünetek eltarthatnak pár hétig is, attól függően, hogy a szervezet mennyi méreganyagot halmozott fel. Javasolt a napi nagyobb mennyiségű vízfogyasztás, ezzel segíted a méregtelenítési folyamatokat.

Miért van rossz íze az ASEA-nak?

Az ASEA ízét az határozza meg, hogyan áll kölcsönhatásban a testedben zajló kémiai folyamatokkal. Az ASEA íze egyénenként változik. Vannak, akik azt mondják olyan az íze, mint a „kristálytiszta víz”, mások „erős medence víz” ízét érzik. Az erős aroma azt jelentheti, hogy a szervezetben hiány van ezekből a molekulákból. A legtöbb ember azt tapasztalja, hogy az ASEA íze kellemesebbé válik 3-4 hét fogyasztás után.

Magas a vérnyomásom. Hogyan igyam az ASEA-t, hogy befolyásoljam ezt?
Az ASEA segít a testnek lépéseket tenni az egyensúly létrehozásában és gyógyulásában. Egy egészséges diéta a leghatékonyabb eszköz a magas vérnyomás ellen. Az ASEA felér egy jó diétával. 0,3 dl ASEA-ban annyi só van, mint egy kicsi sárgarépában, ez a mennyiségű só ritkán okoz problémát egy diétában. Ha só érzékeny vagy, akkor csökkentsd a só bevitelt a diétád más területein, így fogyaszthatod az ASEA-t. Biztonsági tanulmányok azt mutatják, hogy az ASEA javasolt adagban történő fogyasztása se nem növeli, se nem csökkenti a vérnyomást, helyette inkább normalizálja azt.
0 x

cogitoergosum
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.27. 16:46

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: cogitoergosum » 2012.07.27. 17:27

Lorántfy László hsz-a (matek-fizika-informatika szakos középiskolai tanár. Okleveles fizikus, biofizikus http://www.komal.hu/forum/forum.cgi?a=to&tid=80&tc=189
ASEA

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Ezt sós vízből egy kis elektrolízissel és "nanotechnilógiás csomagolással" lehet megvalósítani. Naponta 1 dl-t kell meginni. 1 liter csodás erejű sós víz 12 ezer Ft, de ha 4 litert veszel, akkor csak 6 ezer Ft egy liter. Természetesen MLM rendszerben terjesztik. Állítólat a magyar olimpiai csapat fele már ezt issza és az úszó EB kiváló magyar eredményei is az ASEA-nak köszönhetőek.

Ha csak azok az unatkozó milliomosok vennének belőle, akik pénzért akarják megvásárolni az egészségüket, akkor nem is lenne baj, de azok a beteg emberek, akik a gyógyulás reményében vásárolják...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.07.27. 17:39

Nem vagyok sem biológus, sem orvos, úgyhogy szakkérdésekhez nem szólnék, inkább mások szakvéleményét olvasnám. Van azonban üzleti tapasztalatom, s ez azt súgja, hogy itt egy újabb remek szélhámosságot eszelt ki egy csoport, mint az oxigéndús víz, vagy a pí-víz, netán a noni, vagy az aloe vera. A mindenre jó csodatermékek igazából csak arra jók, hogy mások nyomorából, betegségéből nagy hasznot húzzanak az ötlet kiagyalói. Ez az ASEA véleményem szerint szélhámosság, egy a sok közül.
0 x

cogitoergosum
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.27. 16:46

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: cogitoergosum » 2012.07.27. 18:10

Solaris, abszolút egyetértek,. szerintem is CSALÁS és ÁTVERÉS! Mert fel lehet tenni a kérdést, hogy mi a hatóanyaga? Mert azt tudjuk, hogy sós víz van benne, ezt nem is tagadják, nehéz is lenne. Azt válaszolják, hogy ez nem szimplán sós víz, hanem elektrolizált sós víz.

"Az ASEA tiszta, színtelen, folyadék, melyet tartósítószer, és endotoxin mentes, nem pirogén, steril sósvízből állítunk elő szabadalmaztatott elektro-katalitikus folyamattal."


Na mármost az eljárás során a reaktív molekulákat "nanotechnológiás módszerrel" sikerült becsomagolni, de ez 16 év megfeszített kutatás és fejlesztés eredménye volt. Ez mindent gyógyít, fiatalít, amit csak akarsz.

Ez nagystílű csalók átverése, csalása, hogy kihasználják a beteg és/vagy megélhetési gondokkal küzdő embereket és MLM-ben lenullázák őket anyagilag.
0 x

Avatar
redox
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.08.03. 09:31

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: redox » 2012.08.03. 09:39

Mielőtt beleélnétek magatokat: az Asea redox jelző molekulákat tartalmaz.
Aki kicsit is ért hozzá, az tisztában van vele, hogy ezek stabilizálása mekkora áttörés!
Ezért is van, hogy egyre több orvos karolja fel!
Ha lusták vagytok utána nézni, akkor nem kellene játszani az okosat!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.08.03. 09:44

@redox (51952): Igen, a víz is molekulákból áll, csodálatos anyag! Évezredek óta nem csak az orvosok, de az emberek és minden ismert élőlény is felkarolja. Megfelelő körülmények között igen stabil!

Az ASEA viszont átverés, olvasd el a többi bejegyzést és hivatkozásokat is.
0 x

Avatar
redox
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.08.03. 09:31

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: redox » 2012.08.03. 09:53

Ismét megtapasztaltam, hogy az emberi butaság határtalan!
Ha nincs érved, akkor azt írod, hogy de igenis átverés! CSAK AZÉRT IS!
Ez aztán az ÉRV! :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.08.03. 10:51

@redox (51955):

Mit jeleznek ezek a molekulák? Milyen módszerrel? Miből állnak ezek a molekulák? Mi a hatása a szedésüknek, milyen egészségügyi állapot esetén? Ki vizsgálta ezt meg és hogyan? Milyen módszerrel készülnek ezek a készítmények? Ki vizsgálta, hogy nincs-e mellékhatásuk?
Kb. ezekre a kérdésekre kellene választ találni MINIMUM, hogy bármit tudjunk egyáltalán mondani erről az izéről, de enélkül bármiféle alkalmazása csak szóbeszéden alapul és nem bizonyított, hogy veszélytelen lenne, még ha használ is valamit.

Te tudsz ezekre a kérdésekre válaszolni? Ismersz olyat aki tud?

Szerintem ezekből vajmi kevés deríthető ki a termékről, azon túl, hogy a gyártó szerint nagyon egészséges és nincs mellékhatása. Igazolás meg sehol.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.08.03. 11:15

@redox (51955): Az érvek az előző bejegyzésekben keresendők, erre utaltam. Megj: Ha vastaggal írsz, akkor sem lesz igazabb amit mondasz.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.08.03. 12:33

@redox (51952): Ügynök a láthatáron! :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.08.03. 14:49

@redox (51955):

"Ismét megtapasztaltam, hogy az emberi butaság határtalan!" Milyen igaz! Téged olvasva mi is úgy látjuk.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.08.07. 14:38

Úgy tűnik Harriet Hall érdeklődését is felkeltette a téma, mert ma írt az ASEA-ról:

ASEA: Another Expensive Way to Buy Water
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.10. 16:27

@pounderstibbons (51959):
Kezdem azzal, hogy fizikus vagyok és nem hinni, hanem tudni szeretem a dolgokat.
Nézz egy kicsit utána: a redox jelzőmolekulák (redox signaling) kutatása egy nagyon komoly terület a modern orvostudományban: a mitokondrium termeli őket, sokáig az energetikai folyamatok melléktermékének hitték őket, de kiderült róluk, hogy feladatuk kettős lehet: az antioxidánsok(pl vitaminok hasznosítását erősítik, ill. a kommunikációt végzik a sejtek és az immunrendszer között; számuk az öregedéssel csökken, ezért csökken a kommunikáció intenzitása a beteg sejtek és az immunrendszer között, ezért betegszenek meg könnyebben az idősebb emberek (általában). Mesterséges előállításuk és stabilizálásuk már évtizedek óta téma az orvostudományban. Ennek a kutatócsoportnak sikerült ezt megvalósítani (a 75 trillió az angolszász területeken 75 billiót (75*10^12) sejtet jelent, hogy félreértés ne essen). Az idei biológiai Nobel-díjat is hasonló területen végzett kutatási eredményekért osztották ki. Ez a termék ezeket a hinyzó molekulákat tartalmazza és pótolja.

A kérdéseidre (Mit jeleznek ezek a molekulák? Milyen módszerrel? Miből állnak ezek a molekulák? Ki vizsgálta, hogy nincs-e mellékhatásuk?) válaszolva: A sejtek károsodását jelzik (az eredeti redox jelzőmolekulák is, amelyeket a mitokondrium termel). Nem vagyok a biokémikus, de a módszer az orvostudományban ismert, ha szeretnél részletesebben utánanézni, megteheted... :)

Az előállításuk elektrolízises módszerrel történik, kb 20 védett szabadalommal rendelkezik a technológia, vegytiszta víz sóoldatából olyan ionokat hoz létre, amelyek a szervezetben a redox jelzőmolekulákká állnak össze és az ott meglévő redox jelzőmolekulák számát növelik.

Dupla vak módszerrel tesztelték a hatását profi sportolókon (kerékpározók) független kutatólaboratóriumban, és a kutatók saját állításuk szerint elképesztőnek értékelték a hatást.

Az egészségügyi hatását folyamatosan vizsgálják és értékelik (a gyógyszercégek is érdeklődtek, érdeklődnek iránta, de a gyártó cég nem szeretné, ha kukába kerülne a termékük).

Nem tudom, mennyire elégítettek ki ezek a válaszok. :)

Ha komolyan érdekel a dolog és nem csak a` priori szórakozol mindennel, amit nem ismersz, és felsőbbrendűen elutasítod, belemélyedhetünk a részletekbe is... :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.08.10. 16:40

@ars (52392): Gratulálok a profi áltudományos szöveghez, termékdisztribútor úr.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.10. 19:12

@ars (52392):
kb 20 védett szabadalommal rendelkezik a technológia
A szabadalmak, ugy tudod, nyilvanosak. megadnad par szabadalomnak a szamat, kivancsian olvasnam oket.

Kivamcsi lennek egy olyan redozmolekulanak es egy ilyen ionnak a nevere, hogy utanaolvashassak.
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.10. 22:58

@ennyi (52394):
Csak egy fogyasztó, vagyok, nem érdekelnek a szabadalmak számai, nem is tudom... Viszont pajzsmirigy alulműködésem volt, olyan mértékű, hogy a vérképemben a TSH érték mérhetetlen volt (6 évvel ezelőtt). Ezt a belgyógyászom hormontablettával kezelt, így a TSH értéke 1 hónap múlva 7, majd egy újabb hónap múlva 6 lett és azóta ezen a szinten maradt (a referenciaérték 0,2 - 4,27), és a tünetek megszűntek. Most 3 hét ASEA fogyasztás után a TSH értéke vérképemben 2,0 és nem kell tovább szednem a hormontablettákat. A sportteljesítményemben érzékelhető az állóképesség növekedése.
Nem is kívánok senkit meggyőzni, csak zavart egyesek felsőbbrendű megnyilvánulása a tények ismerete nélkül.
Akit az "áltudományos" magyarázatom nem elégít ki, továbbra is azt gondol, amit akar, nem kívánok senkit meggyőzni... :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 00:08

@ars (52396):
Engem viszont erdekelnenek a szabdalom szamok.

Honnan gondolod, hogy vannak egyaltalan ilyen szabadalmak?
Ugye te sem tudod, hogy mia hato anyag a keszitmenyben...?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.08.11. 00:27

@ars (52396):
Csak egy fogyasztó, vagyok...
Érdekes. Merthogy nekem úgy tűnik, hogy Redox kartárssal egyetemben kifejezetten ASEA termékek értékesítésével (is?) foglalkozik. Ennek tükrében nem mondom, hogy a pártatlanság és igazmondás mintaképeinek tűnnének, pláne, hogy erre nemhogy felhívnák a figyelmet, de Ön még le is tagadja.

Nulla információtartalmú reklámot a továbbiakban nem kérünk, megismerhető tanulmányokat viszont továbbra is szívesen fogadunk.

Pl. mi az hogy "Ennek a kutatócsoportnak sikerült ezt megvalósítani..." Melyiknek?
Az egészségügyi hatását folyamatosan vizsgálják és értékelik (a gyógyszercégek is érdeklődtek, érdeklődnek iránta, de a gyártó cég nem szeretné, ha kukába kerülne a termékük).
Hát így már értem miért nehéz erről a rejtélyes termékről még Önnek is legalább egy vizsgálatot bemutatnia. Még a végén ki kellene dobnia utána a kukába... :mrgreen:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.08.11. 00:33

@ars (52396):
Csak egy fogyasztó, vagyok
Nem voltál elég ügyes. Regisztrálnod kellett volna valami eldobható email címet a fórumregisztrációhoz. Nem tetted, így sajnos fél perc alatt kiderítettem, hogy az egyik legnagyobb magyarországi asea forgalmazó vagy. Saját honlappal, domainnel, twitter, youtube accountokkal - mind az aseáról szól, közel 1500 google találat van a neved/azonosítód és az asea szavak kombinációjára. Nem fizikus, hanem fizikatanár voltál, három éve foglalkozol internetes marketinggel.

Szerinted ennek tudatában mennyit hiszünk el a "tanúvallomásodból"?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 03:09

@Szilágyi András (52399):
Ennek fenyeben egyertelmu, hogy hazugsag az amit a szabadalmakrol irt.

Ha a fo forgalmazo sem ismeri a szabadalmakat az azt jelenti, hogy nincsenek ilyen szabadalmak. Es nyilvan a tobbi allitasa is pont annyi igazsagot tartalmaz (semmit), mint amit a szabadalmakrol irt.

Kinos, ugye.
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 09:29

@Szilágyi András (52399):
Kedves András!
Annyit hisz el belőle, amennyit kedve tartja. De ha szeretne elhinni belőle valamit, elküldhetem az vérkép leleteimet. Nem volt szándékom eltitkolni a kilétemet.
Azok a dokumentumok, amelyek engem meggyőztek, itt találhatóak: http://redoxjelzok.hu/dokumentacio
(elnézést a nem tökéletes fordításért). Akik nem tudják, de érdekli őket, melyik kutatócsoport hozta létre a terméket, és melyik független kutatócsoport végezte a tesztelést, ezen a honlapon megtalálhatja.

Egyébként kicsit régebben foglalkozom online marketinggel, mint amit talált... :)

Látom, sokan figyelmetlenül értelmezik a szöveget, amikor a hatóanyag felől érdeklődnek: nincs hatóanyaga, mert nem gyógyszer! Redox jelzőmolekulákat tartalmaz, ugyanolyanokat, szintetikusan előállítva, mint amilyeneket a sejtjeink (mitokondrium) állítanak elő.
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 09:33

@ennyi (52400):
Te ismered pl. az IBM szabadalmait? Mert én nem (azért még vannak, nem gondolod?)...
És nem szoktam hazudni. :) Tévedni igen, de ezzel, úgy gondolom, nem vagyok egyedül... ;-)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.08.11. 10:16

@ars (52392):
Dupla vak módszerrel tesztelték a hatását profi sportolókon (kerékpározók) független kutatólaboratóriumban, és a kutatók saját állításuk szerint elképesztőnek értékelték a hatást.
Erre gondolsz: http://www.redox.hu/ASEA_Athletics_VT_Study.pdf ? Mert ez már előkerült itt:
This experiment is designed to allow comparison between the performance of a varied group of athletes on the VO2max test before they took ASEA to their performance on the same test after taking ASEA for more than 14 days and directly before testing. At least 15 athletes were needed in order to have a broader statistical base to measure significant trends. Even though this testing did not have a control group, there was a broad enough base to establish significant trends that can be further studied and verified by controlled double-blind tests on elite groups later on.
Nincs kontrollcsoport, nincsenek hivatkozások...
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 10:45

@Tuttisuu (52403):
A dupla vak módszer az jelenti, h van kontrollcsoport, és sem a sportolók, sem a tesztet végzők nem tudták, ki használta az aseát, és ki a placebót...
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 11:13

@pounderstibbons (52398):

A gyógyszergyártó cégek nem (csak) azokat a termékeket szokták kukázni, amelyek nem hatékonyak, sokkal inkább azokat, amelyek rontják az üzletüket...
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.08.11. 11:18

@ars (52404): :facepalm:
Even though this testing did not have a control group...
Szerinted ez a mondatrész mit jelent? Kontrollcsoport nélkül hogyan csinálsz kettős vak tesztet?!? Tényleg nem érted, hogy mi a bajom, vagy csak mellébeszélsz?
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 12:18

@Tuttisuu (52406):

Nem beszélek mellé, csak vannak újabb infók is: http://www.youtube.com/watch?v=EXbPmc3PrX4&feature=plcp
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 12:21

@Tuttisuu (52406):

Az a bajod szerintem, hogy alapból elutasítod, és csak a hozzáállásodat alátámasztani látszó információkra figyelsz, a többit figyelmen kívül hagyod. :)
0 x


Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.08.11. 12:58

@ars (52408):
Az a bajod szerintem, hogy alapból elutasítod, és csak a hozzáállásodat alátámasztani látszó információkra figyelsz, a többit figyelmen kívül hagyod.
Te azt állítottad, hogy kettős vak teszten sikerrel szerepelt az általad forgalmazott termék. Az erről szóló cikkben - szerintem - egyértelműen leírják, hogy nem volt kettős vak a kísérlet, még kontrollcsoport sem volt. Erre te csak azt tudod írni, hogy bennem van a hiba. :mrgreen:
A videót nem nézem meg, írd le a saját szavaiddal, hogy mi van benne, mik az érvek, és mik a konkrétumok. A többi nem érdekel. Miért youtube videóval próbálsz bizonyítani, miért nem tudományos cikkekkel?
De tett fel konkrétumokra vonatkozó kérdést pounderstibbons és ennyi is. Azokra is illene válaszolni, nem csak félrebeszélni!
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 13:10

@Tuttisuu (52410):
A videóban meséli el a kísérletet végző független kutatócsoport vezetője, hogy volt kontroll csoport és hogy mik voltak az eredmények. Ez a cég hivatalos videója magyar felirattal. Rajtad áll, megnézed-e. Milyen kérdésekre gondolsz, amire illene válaszolni és nem tettem meg?
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 13:15

@Tuttisuu (52410):
Tudományos cikkeket is bőven találsz, ha a redox jelzőmolekulák érdekelnek. Többnyire angol nyelvűek (redox signaling kifejezésre keress rá), de nem csak azokat a fórumokon megjelenő véleményeket nézegesd, akik minden alap nélkül sós víznek nevezik. Nem lesz könnyű dolgod, mert elég sok a találat. Ha annyira fontosak a szabadalmak bejegyzési számai, utánanézek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.08.11. 13:15

@Tuttisuu (52410):
A videó tartalma az alábbi konferenciaabsztrakton alapul:
Influence of a redox-signaling supplement on biomarkers of physiological stress in athletes: a metabolomics approach
Idemásolom:
We determined if drinking ASEA™, a redox-signaling molecule beverage, would improve cycling performance, counter inflammation, oxidative stress, and immune dysfunction, and alter the metabolite profile. Cyclists (n = 20) participated in a randomized, double blinded, placebo controlled, crossover study. Subjects completed two 75km time trials (TT) after 1 wk ingestion of 118 mL/d ASEA or placebo (PL). Subjects ingested 473 mL ASEA or PL during the TT. Blood samples were taken pre, post, 1h post-exercise (Ex). ASEA did not improve TT performance (p = .95). The Ex-induced pattern of change in inflammation, oxidative stress, and immunity did not differ (p>.05) between ASEA vs. PL. The metabolomic profiles (GC/MS) of ASEA and PL samples were clearly separated by partial least square discriminant analysis when using pre-Ex data (Q2Y = .71), and when using the ratio of 1h post-Ex to pre-Ex (Q2Y = .68). Linear modeling found that ASEA supplementation caused a significant shift in 43 metabolites pre-Ex, especially free fatty acids, suggesting an enhanced fat oxidation and amino acid sparing, with an increase in ascorbic acid, during Ex. Within the context of this study, 1-wk ASEA supplementation caused extensive fatty acid mobilization before and during Ex, with no apparent influence on TT performance and traditional biomarkers of inflammation, oxidative stress, and immunity.

Funding, Reoxcyn Discoveries Group
Bővebben ez a cikk ír róla:
ASEA cell signaling drink may enhance athletic performance

Látok azért itt egy-két problémát:
  1. Ez nem tudományos publikáció, hanem konferenciaabsztrakt. Tehát senki által nem lett ellenőrizve, lektorálva.
  2. Csak kivonat van, nincsenek meg a részletes adatok, nem látjuk a kiértékelés módját.
  3. Csak 20 emberen végezték a tesztet. Ez túl kevés ahhoz, hogy szignifikáns eredmények jöhessenek ki.
  4. A kivonat szerint az ASEA nem növelte a sportteljesítményt. Nem világos, hogy ha olyan nagyszerűek az eredmények a vérben mérhető zsírsavak mennyiségére, mint a kivonat állítja, akkor ez miért nem növelte a sportteljesítményt. Ezt a részt az ASEA árusok elhallgatják, és azt állítják a reklámjaikban, hogy növeli a sportteljesítményt.
  5. Az ASEA-nak nem volt hatása a gyulladásra, az oxidatív stresszre és az immunitásra.
  6. Az ASEA árusok állításával ellentétben a vizsgálat nem független, ott van a kivonat alatt, hogy "Funding, Reoxcyn Discoveries Group" - az ASEA gyártói finanszírozták a vizsgálatot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.08.11. 13:24

@Szilágyi András (52409): Ami a szabadalmat illeti, ez egy fertőtlenítő hatású oldat előállításának módját írja le. Az oldatot felületek fertőtlenítésére, sebkezelésre lehet eszerint használni. Azt is írja, hogy az oxidatív stresszt is csökkenti és növeli az immunitást. Pont az előbb említett kettős vak teszt szerint ilyen hatása nincs.

Tehát az ASEA nem más, mint egy sebfertőtlenítésre használható lemosó oldat.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.08.11. 13:27

@ars (52411):
Milyen kérdésekre gondolsz, amire illene válaszolni és nem tettem meg?
Ezekre:
"Pl. mi az hogy "Ennek a kutatócsoportnak sikerült ezt megvalósítani..." Melyiknek?"
"Engem viszont erdekelnenek a szabdalom szamok"
"Honnan gondolod, hogy vannak egyaltalan ilyen szabadalmak?"
"Ugye te sem tudod, hogy mia hato anyag a keszitmenyben...?"
Mert azt látom, hogy mindegyikre írtál valami frappánsat, ami biztosan nagyon nyerő a marketingben, csak itt nem eladni kell a cuccot, hanem alátámasztani a hatékonyságát. A kettő nem ugyan az. :?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 13:37

@ars (52401):
Te ismered pl. az IBM szabadalmait? Mert én nem (azért még vannak, nem gondolod?)...
És nem szoktam hazudni. Tévedni igen, de ezzel, úgy gondolom, nem vagyok egyedül...
keresedre:
IBM szabadalmai

Itt https://www.google.com/?tbm=pts vagy itt kereshetsz szabadalmakat.

Konkretan allitottad, hogy hany szabadalom van a termekedre. Mire alapoztad azt az allitast?
nincs hatóanyaga, mert nem gyógyszer! Redox jelzőmolekulákat tartalmaz, ugyanolyanokat, szintetikusan előállítva, mint amilyeneket a sejtjeink (mitokondrium) állítanak elő.
Szabadna kernem konkretan ezeknek a molekulaknak a nevet? Ez igy ures hablaty, mar megbocsass.
0 x

ars
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.08.10. 15:49

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ars » 2012.08.11. 13:43

@Szilágyi András (52413):
András, látom "utánanéztél" a dolognak. Minden, amit leírsz, rendben is van. De figyelembe kell venni, hogy a termék viszonylag új, és még bőven folynak a bevizsgálások is. A bevizsgálásokat nyilván mindig a gyártó cég finanszírozza, attól még a kutatócsoport független (ingyen, gondolom, senki sem dolgozik ;-) ). A neten meg egyébként is, ilyen meg másmilyen cikkekben, ezt mindannyian jól tudjuk, mindenről mindent és annak az ellenkezőjét is meg lehet találni és mindenki egyedül dönti el, hogy számára mi a hiteles, mi az elfogadható, és többnyire itt is döntő szerepet játszik az ember hozzáállása, motivációja. Azt gondolom, hogy ebben az esetben is, mint minden sok más esetben kénytelenek vagyunk valóban releváns információk híján azokra hagyatkozni, amit találunk. A marketingszövegen túl azért van ebben a termékben valami, ami arra enged következtetni, hogy itt komoly tudományos áttörésről is lehet szó. Rám ez hatott elsősorban és eléggé biztos vagyok benne, hogy fogunk még hallani a redox jelzőmolekulákról, és komoly tudományos eredményeket fognak hozni a velük kapcsolatos kutatások.
Kár a dolgokat előre felcímkézni (hülyeség, átverés és hasonló) anélkül, hogy valóban hiteles információink lennének róluk. Semmi sem fekete-fehér, a szürkének is rengeteg árnyalata van, a színekről nem is beszélve... :)

Gary L. Samuelson kutatócsoportjáról van szó.
A szabadalom számoknak utánanézek.
Azt, h "hatóanyag" nincs, redox jelzőmolekulák vannak, nem veszed válasznak. Innen kezdve passz.
Nem próbálok semmit eladni, nagyon érdekel a téma és a termék, azért szálltam be ebbe az eszmecserébe.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 13:45

@ars (52412):
Tudományos cikkeket is bőven találsz, ha a redox jelzőmolekulák érdekelnek. Többnyire angol nyelvűek (redox signaling kifejezésre keress rá),
Te szerencsetlen! Errol lenne szo?

Redox signaling is when free radicals, reactive oxygen species (ROS), and other electronically activated species such as nitric oxide and other oxides of nitrogen act as biological messengers. For example, reactive oxygen species likely play a key role in fibrocyte activation[1][2] and thus scar formation. Arguably, hydrogen sulfide[3] and carbon monoxide are also redox signaling molecules. Similarly, modulation of charge-transfer processes and electronic conduction in macromolecules is also redox signaling. For a review, see Forman[4].

Ha errol van szo, akkor ez veszelyes, egeszsegkarosito dolog, ami oregedest, es akar rakod is okozhat a DNS karositasa miatt.

Apoptozist, setelhalast okoznak, DNS-t karositanak, zsirokat perxidalnak, enzimeket inaktivalnak.

Ennyi erovel hidrogen peroxidot is arusithatnal.

Az eyetlen vigasz, hogy ez annyira reaktiv, hogy valoszinuleg nem jut el szervezet beljebe, meg a tapcsatornaban elreagal.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 13:47

@ars (52417):
a szürkének is rengeteg árnyalata van
Konkretan 50, de most nem ponyvaregenyekrol beszelunk.

Igazat irt Andras, hogy te az arusitod, terjeszted ezt a vizet, vagy nem irt igazat? Konkretan valaszolnal erre?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.08.11. 13:49

@ars (52417):
De figyelembe kell venni, hogy a termék viszonylag új, és még bőven folynak a bevizsgálások is.
Esetleg el kellett volna gondolkozni azon, hogy előbb bevizsgálom, hogy tényleg van-e hatása, és csak azután kezdem árulni. Nem pedig fordítva.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

ASEA, az évszázad legnagyobb tudományos áttörése!

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.08.11. 13:55

Mindenki mas antioxidansokat arul, a reaktiv oxigen molekulak ellen... erre jon egy ceg es reaktiv oxigent arusit?

Megall az esz.

Szabadgyökök - A károkozó rosszfiúk
A szabadgyökök nagy reakcióképességű, rövid életű molekulák, amelyek képesek a szervezet bármely anyagában kárt okozni. Állandóan elektronra "éheznek", romboló hatásukat azzal fejtik ki, hogy behatolnak a sejt legkényesebb részeibe, hogy onnan elektronokat "zsákmányoljanak" – azaz oxidálnak.

A szabadgyökök által kifejtett hatás
Az a sejtrészecske, amit egy szabadgyök megtámadott, vagy elpusztul vagy megsérül. Mindenesetre korábbi működését nem, vagy csak nehezen tudja folytatni. Ha nincs szerencséje, mert mondjuk gyenge a szervezet immunrendszerének kapacitása, akkor még a javító rendszer sem tudja helyrehozni. Ilyenkor jobbik esetben egyszerűen távozik a szervezetből, rosszabbik esetben viszont ott marad hibásan, azonban működése ekkor már inkább árt, mint használ.

Sejtjeink attól függően károsodnak vagy menekülnek meg a támadásoktól, hogy fokozzuk vagy csökkentjük-e a szabadgyökök kialakulásának lehetőségét, illetve hogy rendelkezünk-e olyan anyagokkal (antioxidánsokkal), amelyek baj esetén sikerrel veszik fel a harcot az elektronrablókkal.

Lehetnek hasznosak a szabadgyökök?
Fehér János professzor szerint a szabadgyökök, az agresszív molekularészek alapvető szerepet játszanak öregedésünkben. A szabadgyökök nem gonosztevők, hanem a természet eszköze – szervezetünk arra használja őket, hogy segítségükkel elpusztítsa a baktériumokat. A szabadgyökökre ezen kívül még az energiatermelés során is szükség van. Gond akkor van, ha sok lesz belőlük, mert féktelen elektronhiányuk csillapításában nekimennek az egészséges sejtrészeknek is. Ha ezt nem szeretnénk, akkor csökkenteni kellene a szabadgyökök kialakulásának lehetőségeit.

Nem kivulrol tobbet bevinni!
0 x

Válasz küldése