Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 19:05

@sárkánycsont (72102):

Minek ez a mellébeszélés? Megvannak a cikkek, amikről beszéltél, vagy nincsenek?
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 19:21

@SexComb (72101): Fárasztó vagy.
http://www.youtube.com/watch?v=2v2wHEuPVhc
http://nuvaccinurilor.blogspot.de/2009/ ... ta-cu.html ez gyűjtemény.
tv adok műsorai is nyomatják
S nem értem az itteni beszéd stílust ..."hazudsz " azt már tájszólásként használjátok vagy csak úgy simán kötőszóként miközben gondolkodsz?
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 19:28

@SexComb (72103): Mi a célod? Az oltás mellett vagy ellen? Ha igen akkor elég rosszul irányítjátok a kérdéseket mert így csak az oltás ellenes linkek gyűlnek.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 19:33

@Tuttisuu (72100): Csak flygadeangel meg bekukk miatt kezdtem itt olvasgatni mert ők ott reklámoznak.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.12. 20:00

@sárkánycsont (72107):
@Tuttisuu (72100): Csak flygadeangel meg bekukk miatt kezdtem itt olvasgatni mert ők ott reklámoznak.
Ez oké, de milyen infót akarsz átadni? Romániában van orvos aki oltásellenes? Magyarországon is van ilyen, nem nagy cucc. Könyvet is írt ami megvehető? Ez sem példa nélküli. Odakint a TV-műsor is foglalkozik vele? Ilyet is láttunk már. Vizsgálatokat végzett, szakcikkben leírta olyan színvonalon, hogy meg is jelenhessen? No ilyen még nem nagyon volt. Értelme ennek lenne, ezért is szeretne tőled ilyet látni SexComb (meg még sokan mások)!
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 20:11

@sárkánycsont (72105):

"Mi a célod? "

A valóság megismerése. Általában erre törekszik a tudomány.


"Az oltás mellett vagy ellen?"

Ha hasznos, akkor mellette, ha káros, akkor ellene. Mit lehet ezen nem érteni? Ezek nem valami hitbéli kérdések, vagy Platóni tökéletes ideák ütköztetései, hogy Gipsz Jakab úgy születik, hogy genetikailag oltásellenes. A kérdés annyi, hogy mikor jár jobban a gyerekem, ha oltatom, vagy ha nem?

"S nem értem az itteni beszéd stílust ..."hazudsz " azt már tájszólásként használjátok vagy csak úgy simán kötőszóként miközben gondolkodsz?"

Miért, te mit mondasz arra, ha mondjuk Gipsz Jakab állítja, hogy van egy személygépkocsija, megkérjük, hogy mutassa meg, erre hoz egy aranyhörcsögöt, hogy itt van. Erre mit mondanál? Azt, hogy igazat mond hiszen van neki, csak kicsit pontatlanul írta le? Igazat mond, csak a tudatosság egy másik síkján? Vagy semmit, mert hiszen illetlenség azt állítani valakiről, hogy valótlant állít?

És tényleg nagyon örülök, hogy a negyedik román nyelvű honlapot dobod ide, de attól az még mindig nem lesz referált közlemény. Sőt, a youtube -ra feltöltött videók sem számítanak annak, de még a nők lapja café fóruma sem, egyszerűen azért, mert tíz perc alatt előállítható egy honlap, ahol bármilyen baromállatságot le lehet írni, ugyanígy egy youtube videóban is bármilyen őrültséget el lehet mondani, minden korlátozás, vagy a hibajavítás lehetősége nélkül. Így nem is számítanak megbízható adatforrásnak. A referált folyóiratcikkek kb. így néznek ki: http://www.plosone.org/article/info%3Ad ... ne.0077386

A rájuk való hivatkozás kb. így néz ki:

Zhang C, Knudsen DE, Liu M, Robertson DC, Zhang W, et al. (2013) Toxicity and Immunogenicity of Enterotoxigenic Escherichia coli Heat-Labile and Heat-Stable Toxoid Fusion 3xSTaA14Q-LTS63K/R192G/L211A in a Murine Model. PLoS ONE 8(10): e77386. doi:10.1371/journal.pone.0077386

Ha valami ilyesmit tudsz mutatni, akkor szóljál. Ha nem, akkor meg maradjunk annyiban, hogy a román orvosok valamiért nem akarják leközölni a csodálatos eredményeiket. Valószínűleg azért, mert ilyenek nem léteznek, csak egy húszmilliós országban lehet találni négy-öt elmebeteg orvost. Ugyanúgy, ahogy alkoholista, kábítószerfüggő vagy éppen erőszaktevő esetleg gyilkos orvosok is akadnak nagy ritkán, ez nem azt jelenti, hogy bizonyítékuk lenne a pia, a heroin, a nemi erőszak vagy a gyilkosság egészséges voltára.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 20:19

@Tuttisuu (72109): S ti nem tudtok úgy magatoktól az angol oldalakon rákeresni ezekre? Ha már ennyire érdekel. Ingyen letölthető :ugeek: ”Immunization Safety Review Committee, Institute of Medicine. Immunization Safety Review: Thimerosal – Containing Vaccines and Neurodevelopmental Disorders”, realizat de Institute of Medicine (IOM)

http://stiintasitehnica.com/stiinta/raz ... index.html ezen az oldalon is van pár link
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.12. 20:23

@sárkánycsont (72111): El tetszel lenni maradva egy kicsit. Tetszel tudni, melyik vedooltasban van ma tiomerzal?
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 20:29

@SexComb (72110): S ezt itt a fórumon fog eldőlni? Linkekből? Azért jöttem ide ,hogy itt is tájékozódjam s erre engem nyúztok ,hogy eddig miket olvasgattam :D Most mi van? Ti se bíztok az oltásokba és keresek nektek én erre bizonyítékot ...hordjam ide az érveket, hogy más miért nem oltat?
0 x



Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 20:49

@sárkánycsont (72111):

De, rá tudunk keresni. De ha te akartál velük érvelni, nem úgy illene, hogy te keressél rá? Csak mert nem nagyon ismerek olyan vitaformát, ami abból áll, hogy teszel egy állítást, majd fölkéred a másik felet, hogy keressen rá bizonyítékot.

Az első hivatkozásod nem referált folyóiratcikk, hanem könyv, egy bizottság jelentése 2001 -ből a thimerosal és az idegrendszeri betegségek kapcsolatáról, de kicsit közelít. Idézném a bizottság megállapítását: http://www.google.hu/books?hl=hu&lr=&id ... rs&f=false

"Thus the committee concludes that the evidence is inadequate to accept or reject a casual relationship between exposure to thimerosal from vaccines and the neurodevelopmental disorders of autism, ADHD and speech or language decay. The committee's conclusion is based on these factors:
-The available case reports are uninformative with respect to casuality.
-There are no published epidemiological studies examining the potential association between thimerosal-containing vaccines and neurodevelopmental disorders.
-The unpublished and limited epidemiological studies provide only weak and inconclusive evidence regarding the hypothesis that exposure to thimerosal-containing vaccines may lead to certain neurodevelopmental disorders."

Szóval adnék egy tanácsot, ha a védőoltások veszélyeire szeretnéd felhívni a figyelmet, forrásnak ne olyan könyvet hozz, amiben feketén-fehéren leírják, hogy nulla bizonyítékot találtak a thimerosal veszélyességére! Tényleg ajánlanám, hogy olvasd is el a hivatkozásokat.

"S ezt itt a fórumon fog eldőlni? Linkekből?"

Ezért tanácsolnám, hogy némi egészséges kétellyel olvasgasd az interneten terjesztett marhaságokat.

"Azért jöttem ide ,hogy itt is tájékozódjam"

Biztosan elkerülte a figyelmemet a "Kérlek, magyarázzátok már el, hogy ti mi alapján gondoljátok biztonságosnak a védőoltásokat!" kezdetű hozzászólásod. Amennyire látom te ebben a fórumban nem kérdeztél, hanem egyből a román orvosokkal és a tévével jöttél. De nyilván ha volt ilyen, mutasd meg, biztosan csak én siklottam el fölötte. Javasolnám, hogyha kérdezni szeretnél kérdezz, ne állíts, úgy sokkal nehezebben értik félre, mit szeretnél.

"s erre engem nyúztok ,hogy eddig miket olvasgattam"

Állítottál valamit, meg akartam nézni az adataidat. Ez a tudományban alapvető.

"Ti se bíztok az oltásokba"
Én egy olyan begyöpösödött alak vagyok, aki sajnos csak a tények alapján tud dönteni, így ezeket szeretném látni. Bízni legföljebb abban bízok, hogy a feleségem nem csal meg, amíg munkában vagyok.

"és keresek nektek én erre bizonyítékot ...hordjam ide az érveket, hogy más miért nem oltat?"

Akkor tulajdonképpen mit akarsz? Azt állítod, hogy tájékozódni szeretnél, de eddig semmit sem kérdeztél. A saját állításaidat vonakodva támasztod alá tényekkel és megsértődsz, ha erre kérünk. Akkor? Csak szereted volna elmondani, hogy román tévét nézel? Örülök neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SexComb 2013.10.12. 21:21-kor.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.12. 20:55

@sárkánycsont (72116): Az volt a kerdes, hogy MELYIK vedoltasban van ma Magyarorszagon vagy USA-ban (ha amerikai kormanyzati weblappal ervelsz) tiomerzal?

Konkret listat szeretnek latni.

Nem titkolom, miert:
És akkor most jöjjön a "legszebb" az egészben: a védőoltás-ellenesektől nap mint nap hallhatjuk ugyebár, hogy milyen drámai gyorsasággal nő az autisták száma, ijesztő a trend, évről-évre egyre több stb. stb. (Itt nem fukarkodnak a jelzőkkel – persze, e téren nyilván az érzelmekre rájátszás, az ijesztgetés a cél.) Igen ám, csakhogy: 1999-től kezdődően, a CDC és az AAP ajánlásának következtében, először az Egyesült Államokban, később más országokban (így Magyarországon is) teljesen kivonták a tiomerzált a kötelező gyermekkori védőoltásokból! (Az 'elővigyázatosság elve' szellemében, bár a fentiek fényében ez inkább túlzott elővigyázatosság.) Persze ijesztgetni kell, ezért a védőoltás-ellenesek más témák kapcsán továbbra is lelkesen ismételgetik, hogy "töretlenül nő" az autisták száma... miközben MÁR NINCS IS tiomerzál a gyermekkori kötelező védőoltásokban! AKKOR MEG MIRŐL BESZÉLÜNK??
Hoppa!

http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/_hi ... z_autizmus
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.12. 21:04

@sárkánycsont (72117):
ebbe van
En tobb, mint husz eve kulfoldon elek, de ugy emlekszem, hogy az ebbe az nem helyet, hanem iranyt mutat (ebbe tedd vs, ebben van).

Ha megbocsajtasz, romenul nem olvasok, kerlek forditsd le amit ideztel.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.10.12. 21:06

@sárkánycsont (72111):
”Immunization Safety Review Committee, Institute of Medicine. Immunization Safety Review: Thimerosal – Containing Vaccines and Neurodevelopmental Disorders”, realizat de Institute of Medicine (IOM)
(Kiemelés tőlem.)
Ne haragudj, de erről a Hippolyt jutott eszembe:
- Hippodrom!
- Nem Hippolyt?
- Úgy is lehet mondani, csak úgy semmi értelme.
Na kb. ezen a szinten mozognak a hivatkozásaid.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 21:20

@SexComb (72118): "egyből a román orvosokkal és a tévével jöttél. De nyilván ha volt ilyen, mutasd meg" - igen volt és van ilyen és tettem be linket. Szórakoztató ipar nívóján menő műsorok. S mint írtam nem akadémikus érvelések hanem a tapasztalataikra hivatkoznak. Most már értem, hogy itt ez nem érv hanem csak műsor.
Ezt nevezik a fórumokon félrecsúszott kommunikációnak.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 21:34

@SexComb (72118): Romániába lakom. S nagyon nagy az eltérés az itt meg a magyar fórumokon olvasottaknál mármint műsor szinten. S angolul sem tudok. Arra meg miért van ez így csak évek múlva fogok rájönni.
Köszönöm az eddigi infókat meg a türelmet.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.12. 21:38

@sárkánycsont (72124):
Nem. Ezt nevezik értetlenségnek, vagy figyelmetlenségnek. Amit te előadsz.
Ne legyél már azért megsértődve a fórumra, mert valamit rosszul értettél.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.12. 21:41

@Aku-Aku (72126):
Romániába lakom.
Ez nem mentség arra, hogy helytelenül használod a nyelvet. Még ha nem is az anyanyelved.
Úgy írják helyesen, hogy: Romániában lakok. Mert ugye, tárgyatlan ragozás, vagy mifene...
Mindjárt kiderül, hogy én se tudok magyarul. Fix me, hogy gyakoroljam az angolt is.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 21:42

@ennyi (72121): Romániában forgalmazott oltóanyag amit franciák gyártanak.
"Compozitie "-rész a tartalma . "Componente" meg az adalékanyagok és ott felsorolja a tiomersal-t is.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 21:44

@sárkánycsont (72124):

Csak annyi az egész, hogy például a védőoltásokról gyakorlatilag kizárólag statisztikai alapon lehet beszélni. Volt már olyan, aki az akármelyik oltás után egy héttel lebénult? Biztos volt. Olyan is volt, aki nem kapott oltást de éppen úgy lebénult? Nyilván olyan is volt. Meg egy csomó ember, aki kapott vagy nem kapott oltást, de nem bénult le. Akkor mit lehet ebből elmondani az oltások és a lebénulás kapcsolatáról? Semmit. Ellenben ki lehet számolni, hogy tízezer oltott gyerekből hány bénul le és hány bénul le tízezer oltatlan gyerekből, ha a két érték azonos, akkor valószínűleg az oltásnak semmi köze a bénuláshoz. Ettől függetlenül nyilván az oltott csoportban is lesz aki lebénul, a szülei pedig nyilván őrjöngve keresik majd a felelőst, mert nem fogják elfogadni az "ezt dobta a gép" érvelést.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 21:45

@Aku-Aku (72127): Évekkel ezelőtt mikor még itt olvasgattam a helyesírás nem volt ennyire fontos.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.12. 21:51

@sárkánycsont (72131):
Évekkel ezelőtt mikor még itt olvasgattam a helyesírás nem volt ennyire fontos.
Szerintem rosszul gondolod.
A helyesírás legalább olyan fontos, mint a helyes gondolkodás.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 21:57

@Aku-Aku (72132): Életbevágóan fontos ....s néülkle még az otaslnák is szrnyöű meékhalltásai leneszk.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 22:13

@sárkánycsont (72124):

És ugye valahogyan sohasem számoljuk bele, hogy bizony az oltatlan gyerekeket nem csak az ismeretlen eredetű százezerből egyszer előjövő rejtélyes bénulások fenyegetik, hanem azok a betegségek is, amik ellen a többieket beoltották. A legtöbbször egyszerűen nem veszik számításba, hogy például szamárköhögésbe is bele lehet halni, sőt, annak is lehetnek nagyon durva szövődményei, csak ugye ezekkel nem találkozunk, mert már a mostani szülők korosztályát is rég beoltották.

Például itt van a szamárköhögés. http://hu.wikipedia.org/wiki/Szam%C3%A1 ... B6g%C3%A9s
Az oltás bevezetése előtt évi hatvanezer fertőzést észleltek, 1994 és 2003 közt kilenc év alatt összesen nyolcvankilencet. A leggondosabb antibiotikumkezelés mellett is előfordulnak szövődmények, 20% eséllyel tüdőgyulladás, de például 0,5 % eséllyel agykárosodás, ezerből egy gyerek bele is hal. Az ötvenes években kilenc év alatt félmillió megbetegedés történt, az százezer tüdőgyulladás, 2500 agykárosodás, és ötszáz haláleset. (Lett volna antibiotikumokkal, a nélkül kicsit több volt a szövődmény is.) Ahhoz, hogy a védőoltás ellen lehessen érvelni, meg kellene mutatni, hogy kilenc év alatt ezzel összevethető számú gyerekben ezzel összevethető súlyosságú szövődményt okozott az oltás. Ez az ami nem megy az oltáselleneseknek, mert persze, az oké, hogy volt aki az oltás után meghalt, sőt, nyilván volt olyan is, akinél az oltás következtében lépett fel valamilyen mellékhatás, de oltás nélkül nélkül csak szamárköhögésben meghalt volna kétszázötven gyerek, agykárosodást szenvedett volna ezerkétszáz tüdőgyulladást kapott volna ötvenezer. (Megfeleztem az értékeket, mert azóta fele annyi gyerek születik évente, mint 1955 -ben) Ehhez képest a Di-Per-Te oltás három kórokozó ellen véd és súlyos mellékhatás, a tájékoztató szerint eszméletvesztés, aluszékonyság, százezer esetből egyszer fordul elő. (A bőrpír, duzzanat, stb. említést sem érdemel ebben a mezőnyben) Magyarul ha kilenc év alatt született egymillió gyerek, akkor ezek közül tíz volt, aki komolyabban belebetegedett az oltásba. A helyett, hogy a szamárköhögésbe belehalt volna kétszázötven, agykárosodást szenvedett volna ezerkétszáz, stb. Nem beszélve a két másik betegségről, ami ellen véd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SexComb 2013.10.12. 22:15-kor.
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.12. 22:14

@Aku-Aku (72132):

Például én is rosszul írtam elsőre a thimerosalt.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.12. 22:21

@SexComb (72135):
Az egy dolog, hogy valaki egy idegen nevet, egyszer rosszul ír.
De, hogy a -ban, -ben ragokat következetesen rosszul használja, az már más kérdés.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 22:23

@SexComb (72130): Mert az ezt dobta a gép érvelést nem is lehet elfogadni.... főleg ha gyerekről van szó. Ismerek és beszélgettem ilyen emberekkel mármint érintettekkel .... s mindig arra lyukadnak ki ha nem féltem volna.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 22:31

@SexComb (72134): Láttam már statisztikákat románokról ahol évekig 38 kötelezőt nyomtak és mégis a TBC betegek száma szerint elsők vagyunk Europa szinten. S országokban hol nem volt kötelező és nem oltattak svédeknél például nyoma sincs.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 22:35

@Aku-Aku (72136): S ha meg azt is számításba veszed ,hogy használom a helyesírás ellenőrzőt akkor levonhatod a következtetést ,hogy egy ataxiás agykárosodottal beszélgetsz ...s lehet, hogy pont igazad lesz.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 22:58

@SexComb (72130): Romániában minden gyerek megkapja a BCG oltást még a szülészeten ...S ez alól csak akkor van kivétel ha szülők írásos kérvényben kérik ,hogy ne. Tehát a lakosság átoltottsága több 90%-nál.
Ezek az oltások elvileg mennyi ideig védhetnek?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.12. 23:08

@sárkánycsont (72128):Melyik oltoanyag, kiknek szanva es mikor, melyik evben
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.10.12. 23:09

@sárkánycsont (72138):
Láttam már statisztikákat románokról ahol évekig 38 kötelezőt nyomtak és mégis a TBC betegek száma szerint elsők vagyunk Europa szinten. S országokban hol nem volt kötelező és nem oltattak svédeknél például nyoma sincs.
Mit saccolsz, oltas nelkul mi lenne a statisztika?

Miert?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.10.12. 23:20

@sárkánycsont (72138):
Láttam már statisztikákat románokról ahol évekig 38 kötelezőt nyomtak és mégis a TBC betegek száma szerint elsők vagyunk Europa szinten. S országokban hol nem volt kötelező és nem oltattak svédeknél például nyoma sincs.
Ez így ebben a formában nem teljes. A BCG bizonyos fajta TBC-nek nevezett betegség ellen igazoltan jó, más TBC fajták ellen ez nem egyértelmű.

Svédeknél most nem nem kötelező, de mindenkinek ajánlott, pont amiatt, mert amikor nem oltatott senki, megugrott a betegség előfordulási gyakorisága.

http://vedooltas.blog.hu/2012/09/05/a_b ... k_fenyeben
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.12. 23:34

@pounderstibbons (72147): Ez :shock: ,hogy oltanak mindenkit évek óta és akkor az a másik fajta meg tarról.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.12. 23:41

@Aku-Aku (72132):
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Ez nem mentség arra, hogy helytelenül használod a nyelvet. Még ha nem is az anyanyelved.
Úgy írják helyesen, hogy: Romániában lakok. Mert ugye, tárgyatlan ragozás, vagy mifene...
Mindjárt kiderül, hogy én se tudok magyarul. Fix me, hogy gyakoroljam az angolt is.

/OFF Elnézést!
OFF
Azért nem kellene lezülleni véresszájú nyelvőrködők szintjére! Így is megértetted, hogy mit akar írni nem? Beszélt nyelvben már nagyon rég óta összefolyik az anyanyelvi beszélőknek az inessivus (-ban/-ben) és illativus (-ba/-be). Mert egyszerűen rövidebb és elhanyagolhatóan kis számban okoz félreértést. Ha nem lenne az írott változat , a hozzáértők szerint már több, mint 100 éve kiveszett volna (a -ban/-ben forma).
Az ikes igék használata (lakom/lakok) meg tájegységenként változik. Azért, mert pár vén "pesti" f@sz úgy véli, hogy csak és kizárólag az ő nyelvváltozata a helyes, nem kéne másokat emiatt cseszegetni. Ez kb. az a szint, mint az AV és csapata által gyakorolt módszer, csak ők "természetesről" meg "mesterségesről" írkálnak.
Vagy cseszegessünk mindenkit mindenért, ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva, de akkor meg ne csodálkozzunk, hogy fogy a magyar nyelv beszélőinek száma!

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tuttisuu 2013.10.13. 00:10-kor.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.12. 23:50

@sárkánycsont (72138):
Láttam már statisztikákat románokról ahol évekig 38 kötelezőt nyomtak és mégis a TBC betegek száma szerint elsők vagyunk Europa szinten.
38 oltást adtak fejenként TBC-ellen? (Az megvan, hogy a születés utáni BCG-t nem a felnőttkori TBC ellen adják?)
S országokban hol nem volt kötelező és nem oltattak svédeknél például nyoma sincs.
Ja, és ez volt az egyetlen különbség a svéd és a román életkörülmények egészségügy és éghajlat között? :facepalm:
Vagy mást mondok: a svédeknél a váltóláz sem volt soha népbetegség. Az is amiatt mert nem oltottak?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.10.12. 23:54

@sárkánycsont (72148):

És akkor most mit javasolnál? Ne használjuk az egyik ellen, mert a másik ellen kevésbé jó?

Az általam linkelt cikkben vannak adatok a svéd tanulmányból miszerint az ottani bevándorlók között évente 100.000 emberből kb. 40 kapta el a TBC-t. Kötelező oltással 2,5, ajánlással 13. Ha ezeket az adatokat a 20.1 milliós Romániára vetítem, oltás nélkül évente kb. 750 veszélyes gyermekkori TBC-terhelné őket a kötelező oltáshoz képest, minden egyes évben.
Szerinted nem ér meg ennyit a dolog, hogy ennyivel is kevesebb legyen a beteg? Ha nem, miért nem?

Annak akit érint: Helyesírási vitát, ha lehet inkább privátban folytassátok, de legalább jelöljétek off-nak. Gumiszobában is nyugodtan lehet az ilyesmit folytatni. További témaidegen, nem OFF-ba írt nyelvtanleckéket törölni fogom innen!
OFF
Véleményem szerint, amíg nem értelemzavaró valaki helyesírása, addig néhány rag biztos nem ok, a fő téma kisiklatására.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.10.13. 00:07

@sárkánycsont (72137):
Mert az ezt dobta a gép érvelést nem is lehet elfogadni.... főleg ha gyerekről van szó.
Az oltás elmaradása esetén kitört járvány miatt megbetegedett jóval több gyerek szüleinek már megfelelne szerinted az "ezt dobta a gép"?

OFF
Átszíneztem OFF-á a "nyelvtanleckét".
/OFF Elnézést!
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 00:16

@pounderstibbons (72152): Ez csak elmélet. S még 10-20 év és s letisztul. ÓLTÁSOK
ELSŐ NAP 24 óra leforgása előtt Hep B
2-7 nap BCG még a szülészeten.
2 hónap DTPa-VPI-Hib-Hep B
4 hónap DTPa-VPI-Hib
6 hónap TPa-VPI-Hib-Hep B
12 hónap DTPa-VPI-Hib, RRO
4 évesen DTPa

6 évesen DTPa-VPI

7 évesen RRO
9 évesen VPI

14 évesen dT
Ezt kb 20 éven keresztül rendszeresen megkaptuk ....ezért fura a sok beteg oltott szanaszét.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 00:17

@Tuttisuu (72153): Ez pszichológia ....mármint ,hogy nem fogadja el a gép dob verziót. Nincs köze az oltáshoz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.10.13. 00:19

Jelzem, ez a topik, ahogyan a címe is mutatja, kizárólag Labant Csaba mozgalmáról, ill. facebook-oldaláról, az Oltáskritikus Életvédők Szövetségéről szól, és nem pedig arra való, hogy általánosságban az oltásokról beszéljünk.

Úgyhogy legyetek szívesek átfáradni az Oltások és globális egészség topikba.

Moderátor
0 x

Avatar
SexComb
*
*
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2009.12.18. 09:43

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: SexComb » 2013.10.13. 08:25

@sárkánycsont (72137):

"Mert az ezt dobta a gép érvelést nem is lehet elfogadni.... főleg ha gyerekről van szó. Ismerek és beszélgettem ilyen emberekkel mármint érintettekkel .... s mindig arra lyukadnak ki ha nem féltem volna."

Pontosan itt jön a képbe Labant Csaba esete. Ő nyilván nem oltatta be a gyerekét, mégis meghalt. Ugyanis elkerülhetetlen, hogy néha egy-egy gyerek meghaljon. A különbség annyi, hogy ha fölveszik a védőoltásokat, akkor mondjuk százezer emberből egy fogja sajnálni, hogy beoltatta a gyerekét, mert az oltások nagyon ritkán okoznak szövődményeket ha nem veszik föl a védőoltásokat, százezer emberből húszezer fogja sajnálni, hogy miért nem oltatta be, mert a fertőző betegségek nagyon gyakran okoznak szövődményeket. Szerinted melyik a jobb? Ha Magyarországon száz Labant Csaba gyászol, vagy ha kétmillió? Az ő egész mozgalmának az alapja éppen ez, hogy hát de kérem, százezer gyerekből egynél valamilyen mellékhatást okozott az oltás (az se mind halt bele ) tehát ha nem oltatunk, akkor megmenthetünk száz gyereket. Igen ám, csak azt nem veszik számításba, hogy ezzel halálra ítélnek kétmilliót. És értem én az ő gondolatmenetüket, hogy ha beoltatod a gyerekedet, akkor szándékosan kiteszed egy 0,001 % -os veszélynek, de ha nem oltatod, akkor igaz, hogy 20% eséllyel hal meg, de az nem szándékos volt, mosod kezeidet, hát időnként meghalnak gyerekek, de ez csak az "ezt dobta a gép" érvelés másik változata, ugyanis ez ugyanúgy a szülők szándékos döntésének az eredménye. Tehát én csak azt nem értem, hogyha mint a mellékelt ábra mutatja az oltatlan gyereket valami teljesen természetes betegség viszi el, akkor hirtelen könnyen elfogadhatóvá válik az "ezt dobta a gép" érvelés? Mert nekem nem úgy tűnik, hogy Labant Csaba könnyen viseli a gyereke halálát. Nyilván én is kiakadnék, teljesen megértem, csak azt nem értem, hogy miért küzd azért, hogy minél több szülő tapasztalhassa meg ezt a helyzetet?

"Ismerek és beszélgettem ilyen emberekkel mármint érintettekkel .... s mindig arra lyukadnak ki ha nem féltem volna."

Olyanokkal nem beszélgettél, akiknek szamárköhögésbe halt bele a gyereke? Nyilván nehezebb, mert azok már nyugdíjasok, de igazán javaslom, hogy kérdezd meg az öregasszonyokat, milyen volt, amikor még ment a torokgyík, a szamárköhögés, meg a járványos gyermekbénulás!


A BCG oltás pedig nem nagyon véd a felnőttkori tüdő TBC ellen.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.10.13. 09:22

@SexComb (72165):

Labant még ennél is zakkantabb, mert szerinte ha nem lennének a felesleges oltások és egyéb orvosi beavatkozások, nem halna meg senki, mert a szeretet, meg a pozitív energiák és a vegán étrend legyűri ezeket a betegségeket, sőt, csak megerősítik a gyermek immunrendszerét, hogy később se legyen beteg.
Ebben még van is valami, pl. ha a gyerek átesik a kanyarón, később már nem lesz kanyarós, de az oltás pont erre jó, hogy már elsőre se legyen az, hanem a betegséggel vacakolást le lehessen cserélni egy minimális tűszúrásra és jóval kisebb-ritkább mellékhatásokra, mint ami a kanyaró szövődményei lehetnének.

Saját tragédiájánál is valami felesleges - de néven nem nevezett - orvosi beavatkozást sérelmez, ami szerinte előidézte azt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.13. 09:50

Lehet fogadásokat kötni, hogyha lezárul a vizsgálat, és nem mutat ki orvosi hibát, ne adj' isten az ő hibáját véli megtalálni, akkor mi lesz a válasz, s vajon a chemtrail tüntetést egy zászló alá tereli-e az orvostudomány-összeesküvés elleni fellépéssel...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.10.13. 10:34

@mimindannyian (72168):

Már ha van egyáltalán vizsgálat, mert nekem még ez se biztos.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.10.13. 11:20

@pounderstibbons (72169): Nem tudom, András említett folyamatban lévő nyomozást.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 11:22

@SexComb (72165): Ez egy érdekes dolog pszichológiailag. Amíg kötelező volt csend is volt. De most a döntést legalább is itt az emberekre hárították akik ezzel kapcsolatba csak minimális alap tudásuk van. Vagyis írjam alá a nyilatkozatot, hogy saját felelősségem ha oltás után bármi történik s ez az a pont ahol több mind fele egyből visszalépik. S beszélgettem öregekkel el mert érdekelt a téma ...meg tudom, hogyan kérdezzek. De az ha meghalt és nem az én hibám bárki számára elviselhetőbb mind az, hogy de az én hibám mert visszautasíthattam volna de nem tettem. Ezért nyer Labant Csaba terepet. Mert az, ha beteg volt meghalt még mindig könnyebb elviselni mint azt ,hogy oltattam és zombi lett ...mint ahogy ez a műsoros párbeszédekből lecseng.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 11:24

@mimindannyian (72168): Ne légy ennyire naiv ... az sosem zárul le ...majd elfekvő lezáratlan ügy lesz mint ahogyan már most is az.
0 x

sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.13. 11:36

@SexComb (72165): A másik durva hatás a Dániában készült oltóanyag miatt 150 csecsemő került kórházi ápolásra miközben a szülőké volt a felelősség hivatalosan papíron... Nagy támtám körülötte és az eredmény, hogy az iskolákba már több mint 80% nem kért HPV oltást. S a szülők már viszik magukkal a kitöltött formanyomtatvány a szülészetre,hogy nem kérnek oltást. Mindez azért mert a szülő a felelős de Ő köszöni és nem kér belőle. Erre már a papoknak csak annyi a dolguk, hogy bízzátok magatokat Istenre s ne ti játszódjatok. Nem vagytok Istenek ,hogy beleszóljatok a teremtésbe.... s ez már a kegyelemdöfés az oltóiparnak.
0 x

Válasz küldése