Szemtorna

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2012.09.30. 17:53

 **MODERÁLVA** @NTTibi (54117):
Akkor hogyan is van ez a hit-kérdés?
Aki nem olvasta még a Bibliát, annak álljon itt egy idézet Jézustól, Isten fiától: "...Mert bizony mondom nektek, hogy ha csak akkora hitetek van is, mint egy mustármag, és azt mondjátok ennek a hegynek: menj innen oda, az odamegy és semmi sem lesz nektek lehetetlen" (Máté 17:20).
Én még soha nem olvastam ezt a Biblia című könyvet, nem is hallottam róla, de már csak ez alapján az idézet alapján is valami elborult ezoterikus iromány lehet, aminek a legapróbb köze sincs a valósághoz.
A valóságban ugyanis a hegyeket robbantással mozdítják meg, óriási markológépekkel és kotrógépekkel lapátolják össze a törmeléket, és billenőplatós teherautókon szokták elszállítani. Eddig még soha senki nem látott, vagy akár hallott arról, hogy egy hegy a saját lábán cammogott volna odébb.
Az sem derült ki számomra, hogy a hit mértékegysége pontosan micsoda. A mustármag térfogatát, átmérőjét, tömegét, vagy kalóriatartalmát kell tekinteni? Esetleg egy másik idézettel segíts légy szíves értelmezni, milyen mértékegységgel kell mérni a hitet?

Az meg úgy általánosságban is igaz, hogy nem árt, ha pontosan idézel a könyvekből. Állításod szerint egy Jézus nevű illetőtől idézel, az idézet végén mégis egy Máté nevű illető szerepel forrásként. Persze ha Máté Jézus az illető teljes neve, akkor nincs gond, de amit írtál mindenképpen zavaró.[/moder]
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.01. 11:21

@Szilágyi András (55019): Optikusmaffia? :twisted: OFF
Azon tűnődöm, hogy azt miért nem nehezményezik, hogy házat, vagy hidat nem tervezhet és építhet bárki? Csak a "mérnökmaffia". (Nem mintha hiányolnám az ilyetén igények létét, csak számomra érdekes.)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.01. 11:56

@Tuttisuu (55033): OFF
Ott is megvan ez, csak épp a megbundázott pályázatokban látja mindig a vesztes fél az összeesküvést - tegyük hozzá, gyakorta joggal.
Egyébként a lényegi különbség, hogy egy építőmérnök olyat tesz le az asztalra, ami mérhető, sőt, praktice mindenki által tesztelhető, nem szubjektív handabandázás tárgya.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.01. 12:02

OFF
@mimindannyian (55043): A (megbundázott) pályázat azért erőteljesen más. Ott a felek mind mérnökökkel dolgoznak. (Maffiaháború. :D ) A szubjektivitás már jobb érv lehet. Habár még AV is kórházba ment amikor fulladt...
/OFF Elnézést!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.10.01. 12:40

@NTTibi (54168):

Teljes mértékben egyetértek az általad közöltekkel (minden bejegyzésedet elolvastam), de itt sajnos minden "másképp gondolkodó", azaz az univerzumi és az Anyatermészettel kapcsolatos törvény(szerűség)ekkel tisztában lévő fórumozó "megkapja a magáét".
Náluk nincs "fejlődés" lelki szinten, mert (sajnos) nem találják magukban az isteni részüket, de ez már ne legyen a mi problémánk. ;)

OFF
Szeretném Veled felvenni a kapcsolatot, ha Te is úgy akarod...
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.01. 12:44

@Fabri (55053):
azaz az univerzumi és az Anyatermészettel kapcsolatos törvény(szerűség)ekkel tisztában lévő fórumozó "megkapja a magáét".
:facepalm: Mondja a fantazma, akit nem érdekel a természet, csak a saját maga által kreált álvalóság.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2012.10.01. 13:58

@Szilágyi András (55019):
Naná! :D

Meg persze azért is mondom, mert szeptemberben újjáéledt egy tíz éves rémálom, kétszer is kerestek "Bálingerféle" szemüveget!!! sőt :!:
Úgy megijedtem, hogy elkezdtem utánakeresni mitől van ez, láthatóan még él ez az ökörség a világ számos pontján, így találtam a feni linket is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.01. 14:15

@Fabri (55053):
Náluk nincs "fejlődés" lelki szinten, mert (sajnos) nem találják magukban az isteni részüket, de ez már ne legyen a mi problémánk. ;)
Bizony mondtam már neked, ne ítélkezz, hogy ne ítéltess. Tévesen látod felebarátaid, akik előtted járnak, és még annyi tiszteletet sem adsz nekik, hogy a mindenkiben lakozó Jézust felismerd bennük. Nyisd ki vala a szemed és szíved, ismerd meg az igaz szavakat, különben csak látod amit a bölcsek írnak, de nem jut el hozzád.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.10.01. 14:57

@mimindannyian (55064):
OFF
Teljesen igazad van...hisz Néked mondjam, te farizeus: "ne itélj, hogy ne itéltess"?

Te aztán a szkeptikus materializmusoddal ismét kivágtad a rezet, hisz Jézus nincs bennünk, ellenben a tanításának annál inkább több helye van a szívünkben.
Sajnálom ,de a függőleges út helyett a vízszintes utat választod mindíg.
Ilyen szkeptikus kollégák között viszont ezen nem is csodálkozom...

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2012.10.01. 14:58-kor.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.10.01. 14:58

@Fabri (55053):

OFF
Ha ennyire érdekel az Anyatermészet, meg az Univerzum, akkor legalább az alapvető törvényszerűségeikről legyen már fogalmad...
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.01. 16:17

@Fabri (55072):OFF

/OFF Elnézést!
OFF
hisz Jézus nincs bennünk, ellenben a tanításának annál inkább több helye van a szívünkben.
/OFF Elnézést!
OFF
Ördög és pokol! Olvasd a Szent Bibliát, hiszen ezt mindenki tudja, aki már valaha a kezébe vette! Jézus ott él mindenkiben, a legkisebbekben is, ezért amit a legkisebbnek teszel, neki teszed. Ha még eddig sem jutottál, igen hideg a szíved és nagyon távol vagy az igaz tanítás befogadásától.
/OFF Elnézést!
OFF
Sajnálom ,de a függőleges út helyett a vízszintes utat választod mindíg.
/OFF Elnézést!
OFF
Nincs függőleges és nincs vízszintes út, efféle hamis tanokat csak szinkretista, álszent tanítóktól szedhettél össze. Még a port is verd le a lábadról, hogy ilyen szenny jutott be a füledbe, és soha ne beszélj róla többet. Mert nem az a méreg, ami a szánkon bejut, hanem ami onnan jön ki!
Út csak egyetlen van az igaz fiú mutatta út, melyet a szent tanítás módján és a szívünk megnyitásával élhetünk meg. Járj az Ő útján, ne hamis tanokat hallgass és terjessz, mert azok a pokolra vezetnek!

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2012.10.02. 14:38

@NTTibi (54117):
Van egy kis időm, úgyhogy két rövid kérdésem/kérésem volna, hátha még visszajársz olvasni és nem léptél le örökre, mert persze miattad pattant el az agyam és regisztráltam ide én is.
Naszóval!
1; Nevezd meg ki a franc állította, hogy a szemüveg, kontaktlencse, de még akár a látáskorrekciós műtét is, örökre meggyógyít bárkit is?!
2; Engem tényleg érdekelne akár csak egy dokumentált eset is! Könyörögve kérlek ossz meg párat velem! Nem hiszem el, hogy nem lehet leírni ide név nélkül, hogy valaki milyen visus mellett milyen dioptriájú korrekciót hordott és te szemtornával(!) milyen mértékben tudtál javítottál ezen!
0 x

Mazarin07
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.29. 10:21

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: Mazarin07 » 2013.06.29. 17:11

Megkésve bár, de törve nem, beszállok én is a harcba. :-)

Én született szkeptikus vagyok, de nem viszem túlzásba.
Alapból nem vetek el semmit csak azért, mert én, vagy önmagukat tudósnak tartó emberek hülyeségnek tartják.

Van pár elvem, és azokat követem:
- józan ész
- racionális gondolkodás és logika, analízis, indukció, dedukció, absztrakció stb.
- a szükséges plusz: a lélek és az erkölcs.
Lehet, hogy kihagytam még valamit. Pl. a szerencse sem árt, ugyi!

Nos, a szemtréninget itt próbálták jól lehúzni itt sokan, csípőből, de én azt mondom: álljunk meg egy szóra!
Nem, én nem vagyok szemtréner, sőt, nem is hiszek a szemtorna csodatévő hatásában, de ettől függetlenül hasznosnak tartom. Persze, az sem mindegy, hogy milyen az a torna.
Tehát azt mondom: jó, ha naponta mondjuk 3x szemtornát végzel. Miért? Csak, mert én mondom. :-D

Jóember!
Nem kell mindenre linket, referenciát, Wikipédia-szócikket kérni.
Vannak evidenciák is. Van empíria, az emberiség évezredes tapasztalata is.

Mondok egy példát:
Senki sem vitatja, hogy a mozgás jót tesz, feltéve, hogy nem épp a bordatörés vagy valamilyen műtét másnapjáról van szó, de ott is, mihelyst megteheted, azonnal mozogni kell.
Van erre tanulmány? Kell erre tanulmány? Nem csináljunk hülyét magunkból!
Józan paraszti ész. Persze, vannak olyan tévhitek, amelyek évezredekig fennálltak, aztán kiderült, hogy nem igazak. Pl. nem igaz, hogy a villámokat dühös istenek szórják.
Ha elég fejlettek leszünk, talán mozgásra sem lesz szükségünk, mert a nanorobotok mindent átmasszíroznak, akár hibernált állapotban is az űrhajón. De addig, itt lent a földi gravitáció ölén...

Menjünk tovább!
Mitől más a szem mint a test többi része?
Persze, vannak sajátosságai, de ugye ott vannak a szemizmok.
Az izmoknak meg kifejezetten jó, ha megfelelő mértékben tornáztatják őket. Attól fejlődnek, tartják a kondijukat. Nem szabad túlerőltetni őket, mert az nem tesz jót nekik.

A szemtorna létfontosságú olyan embereknél, akik számítógépes képernyőt bámulnak naphosszat. Te is most pont ezt teszed!
Tudom, uncsi, meg minden, én is lusta dög vagyok, mert hetente egyszer vagyok szemforgató, de akkor is érzem, hogy jót tesz. Én amatőr szinten csinálom, nincs személyes edzőm, de a kocogáshoz, guggoláshoz, karlendítéshez, fekvőtámaszhoz sem kell személyi edző. Ráadásul ingyen van. Csodát nem csinál, de kicsit jobban fogod érezni magad a bőrödben, és a szemed is jobban fogja érezni magát a szemgödörben.

Kellett ehhez tanulmány?
Ugye, hogy nem kellett. Persze, ha tudsz valahol valamilyen hülye intézetet, amely pályázati pénzt ad erre, csak szólj!
:-D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.29. 17:38

@Mazarin07 (69513):
Kellett ehhez tanulmány?
Nem kellett tanulmány, és nincs is semmi hitele a szavaidnak. Annyira meggyőző a szemtornás szöveged, mintha fültornát hirdetnél: aki hitt már benne, vagy hinni akar, az talán fog.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Szemtorna

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.07.01. 09:29

@Mazarin07 (69513):
Fogalmad nincs hogy működik a szem!
Megpróbálom a legközérthetőbben leírni. Alaphibád mint sokaknak, hogy a szemgolyót mozgató izmokat "tornáztatod/edzed" a szemlencsét mozgató izmok helyett (azt persze nem is lehetne).
0 x

Válasz küldése