Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.12. 23:47

@mimindannyian (59844):


Ne húzd fel magad, ez csak egy fórum.Már a billentyűzeten is félreütsz.

Mi a bajod azzal, hogy én hogy mérem valaminek a hasznosságát?
Ti elneveztetek egy párunkat pszeudoszkeptikusnak én pedig elkezdtem gondolkodni a témán.
Viszonylag rövid idő alatt rájöttem, hogy tényleg az vagyok, azóta is vállalom.
Aztán tovább elemeztem a két hozzáállás közti különbséget és arra jutottam, hogy a tietek bizonyos esetekben nem alkalmazhatóak igen-nem kérdések eldöntésére.
A tudományos módszertan, amire már korábban hivatkoztál, remek dolog.Komolyan hangzik, tekintélyt parancsoló, lehet vele villogni, de van olyan helyzet, amikor célszerűbb inkább pszeudoszkeptikusnak maradni.

Ennél jobban nem tudom megfogalmazni a lényeget, szerintem a többiek megértették, hogy mire gondolok.Ne magyarázz ebbe ezotériát, inkább próbálj megérteni.
Ha nem megy, akkor így jártunk.Nem vagyunk egyformák.

És nyugodj meg, kérlek!


/"Ezerszer leírtam, hogy téves a példád, "

Sajnos, nem biztos, hogy amit sokszor elismételsz, automatikusan igazsággá válik.
Ezzel a módszerrel szemben is szkeptikus vagyok kissé./
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.12. 23:49

@lorenz (59855):
Mi a bajod azzal, hogy én hogy mérem valaminek a hasznosságát?
Azzal semmi. Bajom csak azzal van, hogy zagyválsz, összemosol fogalmakat, nem megfelelően használod, majd kihozol egy ökörséget és büszkén ismételgeted, észre nem véve a benne megmutatott problémát.
Sajnos, nem biztos, hogy amit sokszor elismételsz, automatikusan igazsággá válik.
Ezzel a módszerrel szemben is szkeptikus vagyok kissé
Ostoba! Nem azért igaz, mert sokszor elismételtem. Már elsőre is meg kellett volna értened, csak a türelmemnek hála, hogy annyiszor próbáltam megvilágítani. Próbáld felfogni, és köss bele az észrevételembe, ha tudsz, ne retorikai trükkökkel beszélj mellé.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.12. 23:59

@mimindannyian (59856):

"Nem azért igaz, mert sokszor elismételtem."

Sajnos, mivel nem folytattad a fenti mondatot, elképzelésem sincs, hogy miért kéne igaznak lennie.
Talán mert te mondtad?
Ez sem túl meggyőző.

Nagyon könnyen dühbe gurulsz.Meg kéne nézetned magad egy dokival.
Pillanatok alatt elveszíted a higgadtságodat.
Ez nem jó.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.13. 00:13

@lorenz (59860):
Sajnos, mivel nem folytattad a fenti mondatot, elképzelésem sincs, hogy miért kéne igaznak lennie.
Talán mert te mondtad?
Ez sem túl meggyőző.
Nem azért mert én mondtam. Szerinted egy állítás mitől lehet igaz? Azért mert sokszor elismétlik, és azért, mert az állító személye erre garancia? Más eshetőség nincs? Te olykor teljesen agyvesztett állapotot tudsz felvenni, komolyan ez az osamuka szint.
Nagyon könnyen dühbe gurulsz.Meg kéne nézetned magad egy dokival.
Pillanatok alatt elveszíted a higgadtságodat.
Ez nem jó.
Elemzel, picinyem?... Valamit félreértesz. Teljesen higgadtan nevezlek idiótának azon tekintetben, amit ebben a kérdésben felmutatsz. Ha dühös lennék, inkább nem írnék semmit. Feltehetőleg onnan fúj a szél, hogy komoly sebet kaptál ezzel a pszeudózással, feloldani nem tudtad, így marad az a lehetőség, hogy megpróbálod pozitívnak feltűntetni e szégyenteljes bélyeget. Viszont amikor olyan szinten otromba hülyeségekhez vezet ez, ami a teljes tudományos felfogásodat és értelmi képességed megkérdőjelezi, akkor a kognitív disszonanciád védelmében lemész osamukába és böfögöd fel a ostobábbnál ostobább marhaságokat. Úgyhogy az orvos javaslata jogos, feltehetőleg a tudatalattid magad számára igényelné, ezért jut eszedbe, csak a freudi projekció miatt tévesen rám rovod ki.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.13. 09:51

@mimindannyian (59862):

"feltehetőleg a tudatalattid magad számára igényelné, ezért jut eszedbe, csak a freudi projekció miatt tévesen rám rovod ki."

Elemezz csak nyugodtan, engem nem zavar úgy, mint téged(ahogy látom).
A sértegetéseidet sem tudom komolyan venni, mert én tényleg pszichés zavarnak tartom ezeket az agresszív és láthatóan szándékos sértő megnyilvánulásaidat.Erről pedig nem tehetsz.

Csökönyösen szajkózod, hogy milyen lelki törést okozhatott bennem a rám ragasztott címke, pedig hidd el, hogy tévedsz.Viszont, ha ez téged elégedettséggel tölt el, akkor folytasd csak nyugodtan.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.12.13. 11:24

Jó lenne, ha mindenki a megfelelő témában próbálná előadni az álláspontját, akár a deutériumos vízről, akár a pszeudoszkepticizmusról van szó.

A sértegetéseket kerülő, civilizált hangnem továbbra is fokozottan javasolt azoknak, akik nem akarnak moderáció alá esni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Csökkentett deutériumtartalmú víz-Preventa

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.13. 12:34

@lorenz (59877): Magadról írtál, csak az igeragozást eltévesztetted, köszönöm a tisztázást. Az ilyen érzelmekről szóló hozzászólásokat nyugodtan írd privátban, örömmel olvasom.
0 x

Válasz küldése