Testedzés

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Testedzés

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2013.01.17. 22:03

Mi a véleményetek erről?

http://www.youtube.com/watch?v=JaZKrcwgsxI

A közvélekedés egyetért abban, hogy serdülőkor előtt a súlyzós edzések károsak. Milyen hatásai lehetnek a fejlődő szervezetre?
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Testedzés

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.01.18. 10:37

Állítólag a gyerekkori súlyzózás kérdésére nincsenek meggyőző kutatások, én csak a cochrane-t néztem meg és a pub medet, de nem találtam semmi témába vágót. Viszont a bodybuildingől alapból nem az egészséges életmód jut az eszembe.

Nem súlyzózás, de hasonló téma, hogy például az olyan lándzsás gladiátoroknál, akik túl fiatalon kezdték el a kiképzést, azok csontvázain megfigyelték, hogy a lándzsaforgató karjuk jelentősen megnyúlt. Mintha a tenisznél hallottam volna hasonlókról, de gondolom a gerelyhajításnál és az ilyen egykezes sportoknál ugyan ez lehet a helyzet. Egy gladiátor valószínűleg élsportolónak számíthatott akkoriban és ma is, nem koca szinten lándzsázgattak egyszer-egyszer a hét folyamán.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Testedzés

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.18. 13:52

@verszemu (61968): Ugy velem, minden a merteken mulik.

A mertektelen testedzes sulyzoval vagy anelkul nem jo.
A versenysport, pontosabban elsport szerintem mertektelen, tulzo, egeszsegtelen.
A videon lathatoan teljesitmenyuk hataran emelgetik a sulyokat a gyerekek - nem jo.
Ha indonkent felemel a gyerek nehez dolgokat (sulyzot vagy egyebet, akar sajat testet, akar masik gyereket, akar targyakat), attol erosodik, az jo.

A mertektelen eves, ivas, alvas, szamitogepezes, olvasas, tanulas, munka, stb szinten nem jo.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Testedzés

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2013.01.18. 16:48

@ennyi (61995):

Igaz amit írtál. Az apja valószínűleg nem érti, hogy a 4 éves gyerek idegrendszere még nem kiforrott, és ezért edzi felnőtt módra. A dologban a gusztustalan része az üzlet: apu pénzért viszi haknizni tv-műsorokba a szerencsétlen gyereket.

@spraaq (61982):

Kifejezett gyerekkori súlyzós edzésről én sem találtam kutatást (illetve hivatkozást találtam kettőre az egyik 89-es, a másik 91-es, egyik sem olvasható neten). A legtöbb tudományos cikk azonban cáfolja a mítoszt, hogy a súlyzós edzés megállítaná a növekedést. Ezt csak azért említem, mert ez az egyik legnagyobb közismert vélt vagy valós kockázat. Emellett sajnos a túledzés, a sérülések és a kiégés veszélye fokozottabb a gyerekeknél. Kraemer és Fleck fiziológusok ajánlása szerint 7 éves kor alatt testsúllyal, vagy nagyon könnyű súllyal, kis intenzitáson kellene edzeni a gyerekeket. http://www.nutritionandexercise.com/Str ... ildren.pdf

A lándzsások karhosszabbodásáról tudsz adni forrást? Érdekes lenne, ha a lándzsás edzés igen, a súlyzós meg nem befolyásolná a csontok hosszát..
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Testedzés

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.01.20. 13:04

@verszemu (61968):
Úgy érintőlegesen jegyezném meg és szigorúan saját tapasztalatok alapján, hogy az ilyen a típusú nagy fegyelmezettséget feltételező edzés ilyen fiatal korban nem életszerű.
Kutatásokkal és azok linkjeivel nem tudom alátámasztani. :)
Viszont boxolok és néha pár szülő megpróbálkozik azzal, hogy 12-14 év alatti gyereket hozzon le a terembe. Én is beszállok néha az edző mellé mert nagyobb figyelmet kell rájuk fordítani. Túl azon, hogy természetesen másként is kell foglalkozni velük és inkább játékosabb hozzáállni az edzéshez, egyszerűen egy másfél két órás folyamatos figyelmet és koncentrációt igénylő tevékenység még túl hosszú nekik. Na most ez a testépítés pont olyan műfaj, hogy a monoton szériákat kizárt hogy nem unja meg hamar. Szerintem kényszer nélkül ilyen tevékenységre nem lehet rávenni ennyire fiatal gyereket.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Testedzés

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.01.25. 08:59

@verszemu (62015): Szerintem annyira még a lándzsás dolog sincs pedzegetve, de a gladiator longer right arm, vagy hasonló címszavakra kidob a google ezzel foglalkozó cikkeket. Arról is hallottam egyébként, hogy különféle rezonanciák befolyásolják a csontképződést, bár itt arról volt szó, hogy bizonyos frekvenciájú rezegetetős tálcán álldogáló csirkék lábcsontjai megvastagodtak, vagy tömörebbek lettek. Discovery Channel-len láttam, szóval nem vagyok meggyőződve a valóságtartalmáról, de majd rákeresek. Bár nem tudom, hogy ez releváns lehet e.
0 x

ferenczyliza
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.05. 02:54

Testedzés

Hozzászólás Szerző: ferenczyliza » 2013.08.05. 03:01

A gyermek, aki valaha gyakorolta, elveszíti gyermekkori.. szomorú..
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Testedzés

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.08.05. 10:10

@ferenczyliza (70621):

Mit veszit el ? Gyermekkorat ?
Nekunk cseppetsem volt hetkoznapi a gyerekkorunk . Soha nem ereztem,/es ma sem erzem hogy vlamibol kimaradtam /.
Minosegeben es ertekrendjeben mas volt mint az atlag . Barati korunk azokbol kerult ki akik hasonlo eletformaban eltek.
Csoportban elfoglalt helyert, elismertsegert epp ugy meg kellett kuzdeni, mint barhol , barkinek.Legfeljebb mas volt a "fontos".
A topic inditonal en a porcok, csigolyak es izuletek veszelyezteteset figyelnem. Mas kerdes hogy produciokent ,cirkuszi atrakcioert
nem tennek ki gyereket ilyen megterhelesnek.
Nem kell messze menni , csak a keleti orszagok versenysportoloinak eroszakos edzesere.
0 x

Válasz küldése