Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.09. 19:12

Popula(c)tion írta:Úgy tudom, hogy a lakóházakba telepített nagy teljesítményű transzformátoroknak az infrahang kibocsájtásuk miatt is nagyon kétséges a létjogosultságuk.
Az infrahang mióta elektro-mágneses sugárzás???
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 19:56

Éppen erre akartam utalni, hogy egy nagy teljesítményű transzformátornak sokkal károsabb lehet az infrahang kibocsájtása, mint a térerő okozta hatás...!
Egyébként elektromágneses sugárzás is lehet 20Hz alatti nem?
(Láttad az "is" szót ugye?)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.09. 20:38

Popula(c)tion írta:Éppen erre akartam utalni, hogy egy nagy teljesítményű transzformátornak sokkal károsabb lehet az infrahang kibocsájtása, mint a térerő okozta hatás...!
Egyébként elektromágneses sugárzás is lehet 20Hz alatti nem?
(Láttad az "is" szót ugye?)
Miert erdekes, hogy 20Hz alatti, vagy folotti?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 20:40

Az infrahangot kifogásolta Gábor.
Ha jól tudom, a 20 Hz alatti tartomány az infrahang.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.09. 20:52

Popula(c)tion írta:Az infrahangot kifogásolta Gábor.
Ha jól tudom, a 20 Hz alatti tartomány az infrahang.
En is ugy tudom, a 20 Hz alatti hang (levego, mechanikai rezges, surusodes-ritkulas, nyomasvaltozas) tartomány az infrahang de mi koze ennek az elektromagneses sugarzas/hullam frekvenciajahoz?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 20:54

20 Hz alatt nincs elektromágneses sugárzás?
Egyébként az alapfelvetés éppen arra vonatkozott, hogy "IGAZI" infrahangot IS kiad a trafó, tehát...............
Az elektromágnesességet éppen Gábor keverte bele!
Olvass vissza FIGYELMESEN!!!!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.09. 21:29

Popula(c)tion írta:20 Hz alatt nincs elektromágneses sugárzás?
Egyébként az alapfelvetés éppen arra vonatkozott, hogy "IGAZI" infrahangot IS kiad a trafó, tehát...............
Az elektromágnesességet éppen Gábor keverte bele!
Olvass vissza FIGYELMESEN!!!!

Nem ertem, hogy kapcsolodik az infrahang es 20Hz alatti EM sugarzas.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 21:34

Ordítsam?
SEEHOOOGY!!!!!!!!!!!!
Én nem is kötöttem össze!!
De nem azért, mert ne lehetne 20 Hz alatti elektromágneses sugárzás, hanem azért, mert az nem infrahang! Banyek!
Hányféleképpen mondjam még el?
Pont a különbségre akartam felhívni a figyelmet, nyilván én vagyok félreérthető.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2010.01.09. 21:44-kor.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.09. 21:42

20 Hz elektromagneses sugarzas, mar majdnem statikus ter.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 21:47

Tamás!
Lehet,hogy nem láttad az "IGAZI" szót?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 21:55

Még egyszer:
A nagy teljesítményű transzformátorok infrahangot bocsájtanak ki PONT.
E mellett elektromágneses sugárzást is kibocsájtanak PONT.
A két hatás KÜLÖNBÖZŐSÉGÉRE hívtam fel a figyelmet !
Van 20 Hz alatti elektromágneses sugárzás PONT.
Ez így érthető?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.09. 22:04

Van 20 Hz alatti elektromágneses sugárzás PONT.
Ez inkabb "elektrosztatikus" ter. Nemigazan sugarzas.
Kvazi stacionarius elektromos ter.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.09. 22:16

Popula(c)tion írta:Ordítsam?
SEEHOOOGY!!!!!!!!!!!!
Én nem is kötöttem össze!!
De nem azért, mert ne lehetne 20 Hz alatti elektromágneses sugárzás, hanem azért, mert az nem infrahang! Banyek!
Hányféleképpen mondjam még el?
Pont a különbségre akartam felhívni a figyelmet, nyilván én vagyok félreérthető.
Megprobalom kifejteni, mi az amiert szot emeltem:

Hangok eseten a hallhato tartomanynal kisebb frekvenciaju hangokat infrahangnak, a hallhatonal magasabbat ultrahangnak nevezzuk (nagyjabol 20Hz alatt es 20 000Hz folott).
A felolsztas onkenyes, pusztan az atlagember hallasaval kapvsolatos.

Az elektromagneses hullamoknak csak egy szuk tartomanyat erzekeli az ember, nagyjabol a 3.8*1014 es7.7*1014 kozotti frekvanciatartomanyt (384-769 THz). Az ennel alacsonyabb frekvencia az infravoros, a magasabb az ultraibolya ... a sokkal alacsonyabb es sokkal magasabb frekvenciaknak kulon nevuk van: kozmikus sugarzas, gamma, rontgen, UV, lathato, IR, mikrohullam/radar, TV es URH, rovidhullam, hosszuhullam...
a 20Hz alatti EM az "nagyonhosszu-hullam (ugye az 1Hz az nagyjabol 300 000 km, a 20Hz az 15 000 km hullamhossz).

Nem latok okot arra, hogy epp 20Hz-nel valasszuk kette az EM sugarzasokat.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 22:20

Te elolvastad amit kettővel ezelőtt írtam?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.09. 22:24

Popula(c)tion írta:Te elolvastad amit kettővel ezelőtt írtam?
Ha nem idezel, akkor nem derul ki, hogy kinek szegezed a kerdest.
Vagy igen? :roll:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 22:27

Nem hiszem el, olvass már!!!!!
A trafó TÉNYLEG, VALÓBAN, IGAZI (hogy mondjam még??) infrahangot ad ki PONT.
Az elektromágneses sugárzást meg ebből a szempontból LESZAROM!!!
Ez érthető?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.09. 22:32

Popula(c)tion írta:Nem hiszem el, olvass már!!!!!
A trafó TÉNYLEG, VALÓBAN, IGAZI (hogy mondjam még??) infrahangot ad ki PONT.
Az elektromágneses sugárzást meg ebből a szempontból LESZAROM!!!
Ez érthető?
Igen, de akkor honnan jott a 20Hz elektromagneses sugarzas otlete?

(ui: Nem szeretem az alpari hangot.)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 22:51

Kérdezd meg Gábort!
Én sem szeretem a szitkozódást, bocsánat, elragadtattam magam!
Én vagyok a hülye egyesegyedül, hogy mertem hivatkozni az infrahangra egy elektromágneses topicban.....
Ha még mindig nem érthető, hogy két teljesen különálló dologról van szó, az nyilván az én hibám, Mea culpa, maxima mea culpa!!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.10. 00:51

Popula(c)tion írta:Kérdezd meg Gábort!
Én sem szeretem a szitkozódást, bocsánat, elragadtattam magam!
Én vagyok a hülye egyesegyedül, hogy mertem hivatkozni az infrahangra egy elektromágneses topicban.....
Ha még mindig nem érthető, hogy két teljesen különálló dologról van szó, az nyilván az én hibám, Mea culpa, maxima mea culpa!!
Akkor siklott ki a gondolatok menete, amikor az infrahang frekvenciajat az EM-re vetitetted.

Tehat a kozos nevezo:
a trafo 50Hz-es EM sugarzast/teret ES 20Hz alatti hangot bocsajt(hat) ki.
Egyiket sem szeretjuk.
Nem kell trafo. Vilagitsunk petroleumlampaval.

Ellenerv: a petroleumlampa meg szenhidrogeneket es egestermekeket bocsajt ki.
Maradjunk a napfenynel.
De a nap is kibocsajt ezt-azt... egyebek mellett EM sugarzast.
A kor bezarult.
0 x

Kibuc
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.01.03. 00:00

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Kibuc » 2010.01.10. 07:38

Popula(c)tion írta: Én vagyok a hülye egyesegyedül, hogy mertem hivatkozni az infrahangra egy elektromágneses topicban.....
Ha még mindig nem érthető, hogy két teljesen különálló dologról van szó, az nyilván az én hibám, Mea culpa, maxima mea culpa!!
Ugyan már, ne szívd mellre. Egyébként teljesen igazad van, vegyük például az elefántokat. Azok is bocsátanak ki mind infrahangot, mind elektromágneses sugárzást, és emberek százainak (ezreinek?) halálát okozzák évente. Igaz, ennek sincs fikarcnyi köze sem az eredeti topichoz. :lol:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.10. 09:47

Tényleg utoljára:
Egy ismerősöm 16 emeletes panelban lakott. Rosszul aludt, rémálmai voltak, később már a kialvatlanságtól IS, mindenféle lelki panaszai lettek. Utána nézve kiderült, hogy a hálószobája mellett van beépítve a nagy teljesítményű transzformátor, ami az egész, több száz lakásos ház ellátására hivatott. Utána olvasva feltűnt az összefüggés, hogy az infrahang okozta tünetek megegyeznek az övéivel és hogy a trafók bocsátanak ki infrahangot. Elköltözött, kutya baja.......
Konklúzió: nagy teljesítményű trafót nem kell LAKÓHÁZBA építeni! Ha jól tudom már nem is teszik. ENNYI !
( Valószínűleg kevesen alszanak minden éjjel éppen infrahangon kommunikáló elefántok lábai között :) )
A 20 Hz alatti em. sugárzás meg nem infrahang.
Az infrahang vivőközeg mechanikai rezgése.
(Egyébiránt a bálnák is kommunikálnak nagy távolságokra infrahanggal.)
A vizet meg azért kaptam fel (még egyszer elnézést!), mert olyat akartak a számba adni, amit NEM mondtam, csak azért mert Gábor figyelmen kívül hagyott egy IS szócskát.
(Valahol már kértem, hogy figyelmesebben olvassunk és írjunk!)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.10. 10:50

Popula(c)tion írta:mert olyat akartak a számba adni, amit NEM mondtam, csak azért mert Gábor figyelmen kívül hagyott egy IS szócskát.
(Valahol már kértem, hogy figyelmesebben olvassunk és írjunk!)
1. Nem adtunk a szádba semmit, csak az infrahang nem tartozik
"Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?" topichoz. Nyiss új hozzászólást és oda írd, szerintem.

2. Ha jól tudom infranagot már egy autó is kibocsát amikor elmegy a házad előtt, és berezonál az ablak... De már egy lakóház önmagában is, mindenféle transzformátor nélkül, ezer és egy helyen kibocsátja ezeket a hangokat... (nyikorgó padló, vízvezeték stb.) De egy erdőben is előfordul... Hova bújsz, he???
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.10. 12:01

Jól van, csakugyan lehet nemodatartozónak tekinteni, igazad van, ezentúl ha nem szorosan a témához tartozó hozzászólást látok, a kezetekre csapok, büdös kölkök!!! :)
(Az enyém már véres.......)

Amúgy meg nem akartam az infrahanggal foglalkozni, egy odavetett félmondat lett volna (kizárólag a trafó lakóházba telepítésének helytelenségéről, figyelembe véve az infrahang kibocsátást IS), ha nem kötsz bele......
Bocs, ha nem mindig fogalmazok elég egyértelműen, tőlem ennyi telik!
Ja, (a hallható hangok analógiájára): nem állítottam, hogy mondjuk a tavaszi madárcsicsergéstől meg fogsz süketülni, csak azt, hogy mondjuk egy működő sugárhajtómű mellett nem lesz édes az álmod...... :)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.13. 19:19

Nah tessék :)
http://index.hu/tech/2010/01/13/az_embe ... phone-tol/
A mobil és a wifi miatt beperelte a szomszédját egy, az elektromágnesesen sugárzó készülékek ellen harcoló, hiperérzékeny aktivista.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.18. 11:39

Az emberi tudásunknak hiányosságai, valamint az előre szaladt technikánk, még nagyon sok bajt okozhatnak sajnos egészségi szempontból. A médiák ilyen irányú, hozzá nemértő ráadásul, kotnyeles minden-lében-kanál stílusa is nagyon sokat árthat.

Nem kívánom részletezni milyen erősségű mágneses sugárzások vannak hisz ahhoz valamiféle könyvet kellene szerválnom könyvtárból. De egy biztos, különböző erősségű mágneses erő és kisugárzás van a természetben és sajnos a termékeinkben is.

Ráadásul, mint a beírásaimra adott válaszaitok is mutatják a tudománynak halvány gőze sincs ez idő szerint magáról az emberi mágnesesség erejéről! Márpedig minden olyan mágneses erő-kisugárzás ami erősebb az emberi mágnesességnél, bizony ártalmas! mint ahogy bármiféle sugárzás ami meghaladja az emberi test-elektromosságát, szintén ártalmas, égeti a sejteket , magát a test, illetve szellemi elektromosságot.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.01.19. 17:38

cseppkő írta:Az emberi tudásunknak hiányosságai, valamint az előre szaladt technikánk, még nagyon sok bajt okozhatnak sajnos egészségi szempontból. A médiák ilyen irányú, hozzá nemértő ráadásul, kotnyeles minden-lében-kanál stílusa is nagyon sokat árthat.

Nem kívánom részletezni milyen erősségű mágneses sugárzások vannak hisz ahhoz valamiféle könyvet kellene szerválnom könyvtárból. De egy biztos, különböző erősségű mágneses erő és kisugárzás van a természetben és sajnos a termékeinkben is.

Ráadásul, mint a beírásaimra adott válaszaitok is mutatják a tudománynak halvány gőze sincs ez idő szerint magáról az emberi mágnesesség erejéről! Márpedig minden olyan mágneses erő-kisugárzás ami erősebb az emberi mágnesességnél, bizony ártalmas! mint ahogy bármiféle sugárzás ami meghaladja az emberi test-elektromosságát, szintén ártalmas, égeti a sejteket , magát a test, illetve szellemi elektromosságot.
Szerintem is jobb lenne, ha fizikát könyvekből vagy egyetemen tanulnál, nem pedig testen kívül.
Amúgy meg elég rossz munkát végzett az evolúció vagy a teremtő vagy az ami, ha olyan lényeket gyártott, aminek árt a "test-elektromosságot meghaladó sugárzás" :mrgreen:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.20. 11:47

Sg. hírekből teszek ki egy részletet;

"Meglepő tanulmány látott napvilágot: az amerikai Dél-floridai Egyetem kutatói bizonyítékot találtak arra, hogy mobiltelefonok elektromágneses sugárzása képes védelmet nyújtani az Alzheimer kór ellen, sőt akár vissza is fordíthatja a kialakulását - legalábbis az egereknél."

Vagy is azt igazolja amit mesélgetek, hogy a mágneses sugárzás gyógyító, ha nem erős és megközelíti a természetes emberi mágnesesség erejét.

Az erősebb mágneses sugárzás ártalmas, hacsak nem rákos sejtről van szó illetve a fent írt Alzheimer korról. Aminél erősebb mágneses sugárzásra van szükség valószínűleg, hogy a gyenge töltésű agy sejtek ismét erőre kapjanak
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2010.01.21. 21:12

0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 18:11

Állítólag Lakihegy környékén eső után, a nedves káposztaföldön simán lehetett hallani a Kossuth rádió adását......
Ez azért nem semmi, mi a véleményetek erről?
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: finthus » 2010.09.24. 15:30

Véleményetek szerint http://www.neuro-tms.hu/mas.html és a http://hu.wikipedia.org/wiki/Transzkran ... stimuláció honlapokon szereplő modszernél tényleg elérhető a koponyán belül a 1,5 - 4 Tesla?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.09.30. 19:54

finthus írta:Véleményetek szerint http://www.neuro-tms.hu/mas.html és a http://hu.wikipedia.org/wiki/Transzkran ... stimuláció honlapokon szereplő modszernél tényleg elérhető a koponyán belül a 1,5 - 4 Tesla?
Hát csak annyit tudok hozzátenni, hogy ez egy ígéretes új lehetőségnek tűnik.
cseppkő írta:Az emberi tudásunknak hiányosságai, valamint az előre szaladt technikánk, még nagyon sok bajt okozhatnak sajnos egészségi szempontból. A médiák ilyen irányú, hozzá nemértő ráadásul, kotnyeles minden-lében-kanál stílusa is nagyon sokat árthat.

Nem kívánom részletezni milyen erősségű mágneses sugárzások vannak hisz ahhoz valamiféle könyvet kellene szerválnom könyvtárból. De egy biztos, különböző erősségű mágneses erő és kisugárzás van a természetben és sajnos a termékeinkben is.

Ráadásul, mint a beírásaimra adott válaszaitok is mutatják a tudománynak halvány gőze sincs ez idő szerint magáról az emberi mágnesesség erejéről! Márpedig minden olyan mágneses erő-kisugárzás ami erősebb az emberi mágnesességnél, bizony ártalmas! mint ahogy bármiféle sugárzás ami meghaladja az emberi test-elektromosságát, szintén ártalmas, égeti a sejteket , magát a test, illetve szellemi elektromosságot.
Te most azt állítod, hogy minden embernek van egy természetes mágneses tere? Vagy elektromos tere? Vagy elektromágneses tere? Vagy mi? És szeretném azt is tudni, hogy ez milyen erősségű szerinted (linkes bizonyítékkal persze) és, hogy ebből kifolyólag mi az a térerősség amit még elviselünk? Van egy sanda gyanúm, miszerint semmit sem tudsz alátámasztani abból amit mondtál. De cáfolj rám.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.09.30. 21:09

@Zsolesz14 (6263):

Te most azt állítod, hogy minden embernek van egy természetes mágneses tere? Vagy elektromos tere? Vagy elektromágneses tere? Vagy mi? És szeretném azt is tudni, hogy ez milyen erősségű szerinted (linkes bizonyítékkal persze) és, hogy ebből kifolyólag mi az a térerősség amit még elviselünk? Van egy sanda gyanúm, miszerint semmit sem tudsz alátámasztani abból amit mondtál. De cáfolj rám.


Jajj-jajj-jajj.....ne kezdj kérdezni tőle, mert még a végén válaszol... :D
Ha nem bolygatjuk, akkor általában kevesebb öööööööö gondolatát írja le. Hidd el egy idő után megbánod, hogy kérdezel vagy válaszolsz neki.....
Végül is, ha van türelmed..............................
Cseppkő: Remélem nem bántottalak meg :twisted: ;)
Üdv
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.09.30. 22:52

énkérdezek írta:@Zsolesz14 (6263):

Te most azt állítod, hogy minden embernek van egy természetes mágneses tere? Vagy elektromos tere? Vagy elektromágneses tere? Vagy mi? És szeretném azt is tudni, hogy ez milyen erősségű szerinted (linkes bizonyítékkal persze) és, hogy ebből kifolyólag mi az a térerősség amit még elviselünk? Van egy sanda gyanúm, miszerint semmit sem tudsz alátámasztani abból amit mondtál. De cáfolj rám.


Jajj-jajj-jajj.....ne kezdj kérdezni tőle, mert még a végén válaszol... :D
Ha nem bolygatjuk, akkor általában kevesebb öööööööö gondolatát írja le. Hidd el egy idő után megbánod, hogy kérdezel vagy válaszolsz neki.....
Végül is, ha van türelmed..............................
Cseppkő: Remélem nem bántottalak meg :twisted: ;)
Üdv
Okay, még új vagyok errefele :D
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.10.01. 16:39

@Zsolesz14 (6271):

Cseppkőt a középkorban kínzóeszközként használták volna. 8-)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.01. 16:54

@Dorka11 (6284):

OFF
Szerintem most is használnák, de az Amnesty International tiltakozna ellene.
/OFF Elnézést!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.10.02. 00:37

@pounderstibbons (6285):

itt a fórumon lassan kollektív tiltakozás lesz cseppkő hülyesége ellen,de bármit mondasz neki lepereg róla..
Középkorban inkább máglyán pirították volna Cseppkőt, boszorkánynak tituláltak volna elég valószínű..
18-20. század elejéig kényszer pszichiátria kezelést kapott volna..
Most a 21. században meg fórumokon trollkodik...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.10.09. 12:51

@Zsolesz14 (6271):Való igaz kiszoktam akasztani itt egy pár embert, ami után beírnak" nekem, s ha nem túl pimasz, akkor el is fogadom, hisz nem vagyunk egy formák, különösen nem az érzékeléseinkben.

De azt kérdezted van- e elektromágnesesség a testben és ha van honnan tudom?

Érzékelni vagyok képes, illetve kisugározni is, vagy egyszerűen sugározva egész testettel vagy tenyérrel odafigyelve, vagy épp erősebb koncentrációval,fókuszáltan, ujjvégről.

Egyébként nincs új a napa alatt, az ember már ismeri régen ezt az "elektromágneses huzalokat" csak az a baj túlságosan el-keletiesedet" és megmaradt az antik filozófia, gyógymód része, mint akupunktúra. Előfordul néha, hogy valaki annyira érzékenyen, vagy nyitottan születik, hogy érzékelni képes ezeket a szálakat.

Amikor még nem volt más eszköze az orvoslásnak akkor ezt érzékelték és ebbe az egy kalapba helyeztek be minden testi működést amit;csi, vagy meridiánok, életenergiának vagy egyébnek neveztek el, hisz akkor még nem voltak eszközök, amivel meg is figyelhetik. Mint EKG, EEG, EMG de lehet hogy már több is van.
-- különböző népi hagyományoktól függően.

A hindu pl. csak a csakrákat ismeri csak, amit náluk egy-egy területen, testrégión érzékelt valaki, tulajdonképpen az nem más, mint a gerincidegekhez tartozó régió, amely egy-egy helyen intenzívebben működik.

Amit én mesélek, hasonló az i.e. öreg-kínai elméletéhez, csupán hozzátéve a mai ismereteket. A probléma csak az, hogy ilyen képességgel ritkán születik ember és mint a mondás is tartja--egy fecske nem csinál nyarat" - Vagy is bármit olvasni, keresni szeretnél az elméletemmel kapcsolatban -- ilyen megfogalmazásban, sehol nem találsz semmit..

Nem véletlen, hogy a szkeptikus gondolkodás, végképp kiakad" az írásaimtól.

A lényeg, igaz a kínai meridián hálózat, csak nem úgy, ahogy ők megfogalmazták. Igaz már bizonyított az idegi elektromos hálózat is. A probléma csak ott van, hogy legalább korunkra, az orvostudománynak fel kellett volna figyelni rá és rákérdezni, ha két elektromos rendszer van a testben, akkor az egyforma- e? ha pedig nem, akkor miképp is létezik együtt a testben? Mi köze van egyiknek a másikhoz? mi szükség van egyáltalán kettőre?

De egyszerűen, mivel a (kínai)mágneses szálak hihetetlenül lágyak, kis feszültségűek, mérni még nem képesek, így azt halandzsázzák, hogy -- talán nem is igaz, vagy a rajta levő akupunktúrás pontok használata, csupán pszichésen gyógyít.

Holott magát a pontokat már műszeresen megtalálni képesek. -- De még itt is van egy nagy probléma a régi kínai elmélet miatt, hogy az akup-pontok --tulajdonképpen nem mágneses pontok, csak a lefércelődései a mágneses szálaknak, mert maga a pont nem más, mint test-energia csatorna egy-egy gerinci, vagy szervi idegvégződéshez. Töltésileg teljesen más az egyik és más a másik.

Ha valamit nem értettél kérdezhetsz.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.10.09. 12:59

@fairi (6295): Aranyos vagy, de nekem, még a pokol" sem ártott, nem tudtad?

Hogy is fogalmazta meg Madách? -

"Mit állsz, tátongó mélység lábaimnál?
Ne hidd, hogy éjed engem elriaszt:
A por hull csak belé, e föld szülötte,
Én glóriával átallépem azt.”—
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.10.10. 23:47

@cseppkő (6470):

Okay, most már kezdem érteni miről beszéltek a többiek... De megpróbálok reagálni, részben legalábbis.
Azt írod:

"Érzékelni vagyok képes, illetve kisugározni is, vagy egyszerűen sugározva egész testettel vagy tenyérrel odafigyelve, vagy épp erősebb koncentrációval,fókuszáltan, ujjvégről. "

Ezt roppant egyszerűen tudnánk ellenőrizni. Bejössz hozzám a laborba, veszünk egy antennát meg egy jelgenerátort, az előbbit rád irányítom és elvileg meg kell tudnod mondani, hogy mikor van bekapcsolva a generátor és mikor nincs. Még látványosabb lenne, ha vennénk egy spektrumanalizátort is és arra kötnénk rá az antennát, amit majd ráirányítok az ujjadra. Ha tényleg tudsz sugározni, akkor azt meg kell tudnunk mérni. Persze nem ártana tudni, hogy milyen frekvencián tudsz sugározni meg ilyenek, de ez talán tekinthető részletkérdésnek. Benne lennél egy ilyen kísérletben, vagy kitalálsz valami kifogást? :) Ha látnám a mérési eredményeket, akkor azonnal hinnék neked. Viszont kérdés, hogy mit mondanál ha nem tudnánk semmit kimérni, az a tippem, hogy a műszereket szidnád, hogy nem elég jók.
Még egy valamit ragadnék ki az irományodból: "Holott magát a pontokat már műszeresen megtalálni képesek. "
Tudnál ilyen mérési eredményeket mutatni?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.10.11. 09:37

@Zsolesz14 (6499):Ilyet már kértünk tőle régebben is, betegségre, távolságra, unokákra és ki tudja még mire hivatkozva mindig elutasította.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.10.11. 10:04

@Zsolesz14 (6499):
"Holott magát a pontokat már műszeresen megtalálni képesek. "
Tudnál ilyen mérési eredményeket mutatni?
nagyon egyszerű. A kellően képzett mester, az "akupunktúrás tű" nevű "műszerével" mindig sikeresen megtalálja az adott pontot.
Legalábbis még nem hallottam olyanról, hogy valaki arról panaszkodott volna, hogy neki nem találták meg.
Bezzeg a nővérkék állandóan elhibázzák a vénámat... :)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.10.18. 21:08

@finthus (6174):

Durability of clinical benefit with transcranial magnetic stimulation (TMS) in the treatment of pharmacoresistant major depression: assessment of relapse during a 6-month, multisite, open-label study; BRAIN STIMULATION: Basic, Translational, and Clinical Research in Neuromodulation, 2010 October
DOI: 10.1016/j.brs.2010.07.003


Background
Although transcranial magnetic stimulation (TMS) can be an effective acute antidepressant treatment, few studies systematically examine persistence of benefit.

Objective
We assessed the durability of antidepressant effect after acute response to TMS in patients with major depressive disorder (MDD) using protocol-specified maintenance antidepressant monotherapy.

Conclusions
These initial data suggest that the therapeutic effects of TMS are durable and that TMS may be successfully used as an intermittent rescue strategy to preclude impending relapse.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.10.22. 10:55

Kár, hogy Cseppkő nincs benne a kísérletben, ha bebizonyosodna, hogy igaz amit mond, akkor az egész fórum elnézést kéne kérjen tőle és jól a képünkbe röhöghetne :) Ha nem hát nem, marad ennek a fordított verziója..
Persze az általa képviselt dolgok szinte mindenhol jelen vannak:
http://www.ottawasun.com/life/healthand ... 29421.html
"Anya, rosszul érzem magam az iskolai Wlan hálózattól, nem akarok suliba menni!" :)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.10.22. 19:58

@Zsolesz14 (6616):
Kár, hogy Cseppkő nincs benne a kísérletben
Mindannyiunk érdeke, hogy ne jelenjen meg.
Lécci, ne feszegesd a Cseppkőládát! :P :)
0 x


Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.05.06. 08:09

http://tv2.hu/tenyek/video/136-millio-e ... yek-riport
Kiakadtam. Mondjuk nálunk a ház előtt megy a troli. Ilyen alapon kitalálom, hogy félek az elektromágneses kisugárzásától, és, ha elég hisztit csapunk a lakókörnyezet (egyébként érdekelt) kellő számú és kellően felhergelt lakójával, akkor szarrá perelhetjük a BKV-t? Nemááá!
(Nagy kár, hogy nálunk nem precedens jog van, mert akkor hülyére kereshetném magam... :P .)
Nem kell, hogy bizonyítható legyen bármiféle káros hatás, elég, ha a félelmeink fennállnak? Banyek... Hajrá, féljünk minél többen, minél több mindentől...! Jó pénz!
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2011.05.16. 13:39

@Popula(c)tion (17872):
Nem kell, hogy bizonyítható legyen bármiféle káros hatás, elég, ha a félelmeink fennállnak?
Úgy tűnik az Európa Tanácsnak ennyi is elég ahhoz hogy betiltsa az iskolákban a wifit:
http://itcafe.hu/hir/eu_et_mobil_wifi_i ... iltas.html
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.21. 00:31

Erdekes cikk, felveti, hogy talan megis osszefuggesbe hozhato a mobiltelen az agytumorral....

http://thechart.blogs.cnn.com/2011/05/2 ... ce/?hpt=C1

es veletlenul magyarul is egy hasonlo temaju (am semmitmondo) cikk:

http://index.hu/tech/mobil/2011/05/20/a ... telefonok/
0 x

tgr
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.05.29. 16:04

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: tgr » 2011.05.29. 17:55

@Nsolt (18295): az Európa Tanács egy gittegylet, ami nem tilthat be semmit, csak nyilatkozik jobbra-balra. Semmi közük az Európai Tanácshoz (ami az EU egyik legfelsőbb szintű döntéshozó szerve).
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Károsak-e az elektro-mágneses sugárzások?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.05.29. 17:59

@tgr (18535):
Ettől függetlenül szerinted a mobiltelefon okozhat-e agytumort?
0 x

Válasz küldése