határréteg víz

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
marmara
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:32

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: marmara » 2013.11.08. 19:15

A Posztnov féle határréteg vízről tudna valaki írni? Ez is csak áltudományos dolog lenne?Jó lenne tudni róla bővebben.
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: csbened » 2013.11.08. 21:42

@marmara (73598):
Ahogy nézem a szokásos recept : a tudományos tények keverése marhaságokkal, és a kémiai alapismeretek elhanyagolása mellett szentelt-viz árusitás drágán :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.08. 22:02

@marmara (73598): Kwak, kwak.. quack...
azaza háp-háp-háp..

egy ujabbnepbutito atveres... :-(
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.08. 22:14

@marmara (73598):

Itt van például ez a cikk: http://www.kassamed.hu/hasznos-tanacsok ... esz/14280/
Ezekről és még sok másról szól Posztnov professzor „Határrétegvíz az élő szervezetben” c. könyve, mely alapján készült a jelen rövid összefoglaló. 2008-ban az Európai Természettudományos Akadémia Robert KOCH érdeméremmel tüntette ki Sz. E. Posztnovot a biotechnológia és az orvostudomány területén végzett alapvető jelentőségű kutatásaiért.
Egy kis kutakodással a wikipédia kidobja, hogy van egy "Robert Koch díj" és egy "Robert Koch Aranyérem" is, amit orvosbiológiai kutatóknak osztanak, de ezeket NEM az Európai Természettudományos Akadémia adja, hanem a Koch Alapítvány (http://www.robert-koch-stiftung.de/inde ... =7&clang=1), valamint, hogy NEM Posztnov professzor kapta 2008-ban a Koch-díjat. (http://www.robert-koch-stiftung.de/inde ... 11&clang=1 és http://www.robert-koch-stiftung.de/inde ... 12&clang=1)

Röviden: belehazudnak a kis pofikádba, aranyom, és ha hagyod, akkor átvágnak a palánkon és jól kifosztanak.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.11.09. 01:21

@Rigel (73604):
Csak, hogy pontosítsuk...
Posztnov nevű ember közelében sem járt semmilyen Koch díjnak, éremnek stb.
És angolos írásmóddal, ami Postnov vagy Postnow vagy Postnoff lenne, sincs senki semmilyen díjazottak között.

Szerk.:
És hogy még jobban pontosítsuk...
Létezik egy Sergey Postnov aki biotechnológia témában írt értekezést.
Itt található kiadvány 137-ik oldalán olvasható:
http://daten.nog2010.org/archiv-euromed ... 11-web.pdf
0 x

Lordkilburn
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.11.19. 09:43

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Lordkilburn » 2013.11.19. 12:19

Tisztelt Szkeptikusok és kíváncsiak.

Én személyesen családommal szüleimmel jártam olyan rendelőben, ahol ilyen határrétegvizzel gyógyítanak, ahogy látom a hozzászólókat "tipikus magyar mentalitás uralkodik, itt is", elnézést kérek ha valakit ezzel megbántottam, vagy valaki magára vette..., de ugyanmár, milyen alapon ítélnek el bármit is amiről semmi tapasztalatuk nincs! Ez olyan mintha a narancsot és a grépfrút-ot összehasonlítanánk, mert már a narancs ízét ismerem, a grapefruit is biztos hasonló...

Szóval szeretném leszögezni, hogy én és családom már lassan 3 hónapja fogyasztom és a szó-szoros értelemben megvoltam lepve, milyen gyorsan voltak pozitív változások, nem szeretném a részleteket sorolni, kinek milyen baja van a családban túl hosszú a lista, szerintem sajnos bizonyos kór felett szinte mindenkinél jönnek kisebb-nagyobb gondok/problémák.

Röviden az első tapasztalatok (ha valakit érdekel): hárman fogyasztjuk a rétegvizet és mindenkinél észrevettük, az első hetekben, hogy a szervezetben egy komoly tisztítás indult meg, mondták is, hogy az elején sok vizet kell fogyasztani. Ez így is történt, nálam volt sajnos egy kis vese homok is, amit kb 2 hónap leforgása alatt a rétegvíz kimosott a szervezetemből, sajnos aki tudja miről beszélek tudja milyen érzés, de a lényeg már legalább nincs homok és valóban jobban vagyok több az energiám is. Sajnos a családban mindenkinek magasabb a vérnyomása a kelleténél 150-170 körül, édesanyámnak 4-5 hét után, édesapámnál picit később kb 1-2 hétre rá vettük észre, hogy a rendszeres méréseknél a felső érték 15-25 egységgel míg az alsó kb. 15-20 egységgel csökkent tendencinálisan! Sajnos édesanyámnak komoly egyéb szívproblémái is vannak, pitvarfibrilláció, kisebb aritmiák, melyet gyógyszerrel sajnos csak nagyjából sikerült kezelni, a kúra óta saját bevallása alapján 4-5 hét múlva vette észre először, hogy már este alvás közbe nem hallja ahogy a szive néha a fülében, torkában dobban. A kontroll vizsgálaton egyértelműen látszott, hogy a szíve jobban működik ami szintén édesanyám tapasztalatát támassza alá. Édesanyám közel a 80 éves kórhoz, már szinte mindent kipróbáltunk a szivére, de úgyfest ez tényleg használ.

"Koch ide vagy oda..."

Egy másik észrevétel, biztos többen észrevették, hogy a határrétegvizet HAMISÍTJÁK, először mi is majdnem bedőltünk neki!
Az illető aki házhoz hozta igen gyanúsan viselkedett... és erre az oldalra hivatkozott mi is itt rendeltük meg MAJDNEM a HAMISAT!
http://www.hatarretegviz.com

ERRE MINDENKI FIGYELJEN: egy adag nem 1,5L-es palackban és matricák meg minden nélkül ásványvizes üvegben kerül forgalomba.
HANEM 6db 10ml-es kiszerelésben, speciális légmentesen és sugárvédett alufóliában van csomagolva.
Legalább ennyire ne legyünk naívak, mi majdnem bedőltünk az illetőnek.

Nincs házhosszállítás, csak állapotfelmérés és pontos orvosi felügyelet mellett lehet fogyasztani!

Már csak egy észrevétel a többieknek, miért hamisítana bárki olyan terméket ami már amúgy sem működik és hülyeség az egész, mindenkinek jó gondolkozást és erőt egészséget kívánok.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.19. 12:30

@Lordkilburn (74144):
Egy másik észrevétel, biztos többen észrevették, hogy a határrétegvizet HAMISÍTJÁK, először mi is majdnem bedőltünk neki!
Ez majdnem olyan jó, mint amikor a hírekbe bekerült, hogy a rendőrség csaló jövendőmondókat kapott el... :D

Hogy egyeseket mi mindennel át lehet verni. :facepalm:

Kedves Lordkilburn! Nem kell az orvostudományit kijárni, mert sok időbe telik, de legalább a "placebo-hatásnak" utánaolvashatnál.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.19. 12:31

@Lordkilburn (74144):
Lordkilburn írta:Már csak egy észrevétel a többieknek, miért hamisítana bárki olyan terméket ami már amúgy sem működik és hülyeség az egész,
Tippelhetek?

Pénzért.

Éppen ez a szuper benne, hogy a "hamisítvány" is ugyanannyira nem működik, mint az "eredeti", így nulla a lebukás esélye a megvezethető ostobák körében. Ördögien ravasz!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.19. 13:08

Az a helyzet, hogy felületek közelében a víz tényleg más szerkezetű, mint azoktól távol. Tehát valóban létezik "határréteg víz". A probléma csak az, hogy ezt nem lehet palackba tölteni, mivelhogy abban (a palack falát kivéve) nincs "határ", így "határréteg" sem keletkezik. De nem is kell palackba tölteni, hiszen bármilyen víz határréteg-vízzé alakul a felületek közelében. Ehhez tehát nem kell speciális víz.

Így a palackban árult "határréteg-víz" nemcsak nagy marhaság, hanem egyértelmű szélhámosság is.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.19. 14:00

@Szilágyi András (74147):
Egy srófra jár az agyunk. Ebédidőben éppen azon agyaltam, hogy meg fogom írni: a palackozott "határréteg víz"-ben pontosan annyi határrétegvíz van, amennyi a palack belső felülete megszorozva 2-3 molekulavastagságnyival. :geek:
A palack maradék térfogatában viszont kutyaközönséges víz van, amit jó drágán eladtak a szerencsétleneknek.

Hát, megelőztél!

Ami a lényeg (hogy legyen olyan is ebben a hozzászólásban) Szergej Posztnov feltehetően írt valami publikációt a sejthártyák és sejtmembránok felülete mentén kialakuló határréteg-víz biokémiai hatásairól. (Erős a gyanú, hogy a dolgot csak a "publikációs nyomás" miatt dobta össze.) Végül is a hidrofób vagy hidrofil membránok felületén néhány molekulányi távolságban szabályossá összerendeződő vízmolekulák segíthetnek egyes kémiai reakciókat, és így lehet a dolognak élettani hatása is. Aztán a cikke önálló életre kelt!
Elolvasta valami magyar sarlatán, és megvilágosodott, hogy milyen jó kis átverést lehet erre alapozni, eladni a csapvizet, megvezetni a sok csodavárót és levenni tőlük nagy zsét. Ha vannak olyanok, akiknek több a pénzük, mint az eszük, akkor törvényszerűen felbukkannak a szélhámosok is. Tehát valami ilyen módon a Posztnov név és a "határréteg víz" fogalom bekerült a magyar ezoterikus köztudatba, és néhány élelmes ember ezen jól megszedte magát. Szegény Posztnov meg talán a fejét fogná, ha tudna róla, hogy mi módon használják emberek átverésére az egyszerű cikkét. (Tizenkettő egy tucat a hasonló "semmitmondó" tudományos cikkekből.)

Aki gyanakodik, hogy a fent vázolt eset történt meg, az jól teszi, ha megpróbálja az információt visszakövetni a forrásáig. Esetünkben olyan sok hamisítást és hazugságot találtunk az eredeti cikkhez visszavezető folyamatban (részleteket lásd korábbi hozzászólásainkban), hogy már az egyértelművé teszi mindenki számára: itt kérem a népek nagyüzemi átverése zajlik.
És nemcsak a "határréteg-víz hamisítók" által, hanem az "eredeti gyártói" által is!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.19. 14:13

@Rigel (74150): Posztnov egy könyvet írt, amit lefordítottak magyarra:
http://aquasaqua.hu/pdf/aquasaqua_konyv.pdf
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.19. 15:59

@Szilágyi András (74151):
Szilágyi András írta:Posztnov egy könyvet írt, amit lefordítottak magyarra:
Biztos hogy ő írta?
Én sehol nem látok az anyagban egy kolofont vagy impresszumot, ami mondjuk precízen tájékoztatna az eredeti kiadásról (év, kiadó, eredeti cím, nota bene ISBN szám). Mondhatod rám, hogy nagyon gyanakvó vagyok, de láttam már karón varjút.
Csak egy kis plusz erőfeszítésbe kerül a "fordítás" helyett egyszerűen nulláról megírni egy ilyen "könyvet". Ahogy tanult körökben mondják, van az a pénz...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.19. 19:42

@Rigel (74156): Nem tök mindegy? Úgyse tudjuk, ki az a Posztnov. Ezért nincs értelme azon sem filózni, hogy "ő" írta-e. Mert hát ki az az ő? Valaki írta, az biztos.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.11.19. 20:26

Nnna, idáig olvastam a Posztnov "könyvet":
"...minél magasabban helyezkedik el az adott szervezet az evolúció létráján, annál jelentősebb mértékben változnak meg a víz fizikai tulajdonságai." :facepalm:
(Kiemelés tőlem.)
Ennyit a komolyságról és tudományosságról. Aki efféle marhaságot bír elgondolni, az kb. bármire képes.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.19. 20:41

@Szilágyi András (74163):
Szilágyi András írta:Nem tök mindegy? Úgyse tudjuk, ki az a Posztnov.
Annyiban nem tök mindegy, hogy még a szélhámosságoknál is egy kicsit más a gyerek fekvése, ha már az egész dolgot megalapozó mitológia is hamisításon alapul.

A tippem továbbra is az, hogy a szerencsétlen Szergej Posztnov írt egy semmitmondó cikket, ami megjelent az Aku-Aku által talált Euromedica kiadványában. Ezt olvasta egy magyar sarlatán, aki fogta a dolgot, felturbózta néhány tényleg eszement ezós agymenéssel (lásd evolúció létrája), beszerkesztette egy negyvenvalahány oldalas "könyvbe", írt hozzá előszót Posztnov nevében, meg cirilbetűs szakirodalmat a végére (úgyse fogja senki ellenőrizni, hogy miről is szólnak!), és megjelentette mint "fordítást". Csodák csodája: egy megfelelő határréteg-víz gyártó és forgalmazó azonnal felbukkant, mint lábgomba a törökfürdő után...


Visszavonom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rigel 2013.11.19. 21:48-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.19. 21:00

@Rigel (74168): Ha megnézed azt a cikket, tök hasonló dolgok vannak benne, mint a könyvben.
0 x

terinéni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.04.15. 17:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: terinéni » 2014.04.15. 18:11

Elolvastam a Postnov könyvet. Egy sort nem találtam benne ami hiteles lenne. Még csak nem is áltudomány. Hihetetlen katyvasz. Ez az ember azt sem tudja miről beszél! Minden soráról, minden mondatáról tudnék írni 1-2 oldalt! Van aki ezt komolyan veszi? Ugyan már... Hihetetlen hogy emberek miből tudnak megélni! Azért ezt már büntetni kéne.

Láttam a Béky műsorában is ezt a "jóembert", azért kerestem rá a neten és tévedtem ide. Természetgyógyászokkal eddig semmi bajom nem volt, sőt, ismerek néhányat, akik tisztességes, jó munkát végeznek, és valódi alternatívát jelenthetnek BIZONYOS ESETEKBEN!... De amit a Béky ma előadott ezzel a Postnov-val... nem hittem a fülemnek... és ez ember gyógyít, ez az ember tanít... kéne lenni egy limitnek, hogy mi hangozhat el a tv-ben. Nem cenzúrára gondolok, hanem ha valaki olyan dolgot állít határozottan, ami mások egészségébe vagy akár életébe kerülhet, vagy professzornak állítja be magár kitüntetéssel, stb... A mai műsor alapján a Béky-t is és a Postnov-ot is börtönbe kéne csukni. A Béky amúgy is műsoronként kb 200ezer forintért bármit elmond, azután a másik héten pont az ellenkezőjét... válogatás nélkül... csak a pénzért... bármilyen agyament baromságot... szerintem sokszor kifejezetten kártékony. Teljesen beteg pénzhajhász.

Rákerestem a Postnov-ra a neten... nem orvos, nem professzor, és SEMMILYEN DÍJAT SOHA NEM KAPOTT! Már csak ezért is börtönnek kéne járnia! Ennél kevesebbért veszenk vissza doktori címeket, olyanoktól, akik legalább így vagy úgy de végigjártak egyetemeket. Ez a Postnov (ha így hívják egyáltalán) még csak egyetemre sem járt, ezért semmilyen diplomát nem lehet elvenni tőle! Marad a börtön! Ez a figura legjobb esetben is csak keresztrejtvény megfejtésből szerezte a "műveltségét".

Megnéztem a "hamis" Határrétegvíz-es oldalt is. Ez legalább hülyeségeket nem mond. Majd meglátjuk mi lesz belőle, még ne vessük el. Amit eddig láttam ezen az oldalon, legalább korrekt és tudományos, habár nem derül ki hogy használ e és mire jó... Nem tudom mi miért hamis... autót, tv-t, cipőt, stb is ezer cég gyárt, gyárthat. Mitől hamis ez? Csak egy Határréteg létezik, ami egy kitüntetés nélküli álprofesszor tulajdona, és más határréteg nem létezik? Itt nem a hamisítás a gond... az a kisebbik gond... itt az alap a gond, a Postnov a gond, a Béky a gond! Ez az egész átverés! Ha esetleg működik is a Határrétegvíz, mert adjuk meg ennek a lehetőségét legalább, akkor is baromság amit a Béky és Postnov mond, első szótól az utolsóig! Biztos hogy nem úgy működik ahogy mondják, biztos nem arra jó! A Béky is minden baromságot össze vissza hadovál! Olyan mint a mágnesterápia, fényterápia, stb. Van azoknak is alapja, helye a gyógyászatban. A cégek, emberek 90%-ának lövése nincs mi a mágnesterápia és a fényterápia. Csak a pénzt látják benne. A legkisebb tárgyi tudás sem korlátozza őket a vélemény alkotásban. Még csak fél-információval sem rendelkeznek a "szakterületükkel" kapcsolatban, és ennek ellenére tudományosnak hangzó köntösbe öltöztetve hihetetlen baromságokat mondanak. Mondom, van néhány korrekt természetgyógyász, mágnesterápia, fényterápia, stb... akár működhet is valamilyen határrétegvíz... vizsgáljuk meg, dolgozzunk rajta.

Az én feketelistámon előkelő helyen szerepel Béky, Postnov, Kövesdi Natália, Magneter, stb... ezeknek nem csak lövésük nincs miről beszélnek, de könyörtelenül vernek át embereket!
0 x

NaivaS
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.04. 00:23

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: NaivaS » 2014.05.04. 01:23

Udvozlok mindenkit! Azert regisztraltam itt, mert tanacstalan vagyok. Az az erzesem, hogy az en csaladom es leginkabb apam, nagyon bedoelt ennek a csodaszernek! Melanomaja van mar tobb mint egy eve. Sajnos a legfontosabb pillanatban, mikor mar mueteten gondolkodtunk, megismerkedett apam egy Budapesti "professzorral" aki meggyoezte apamat, aki persze nagyon fel a hagyomanyos rakellenes terapiaktol, hogy csak a rendszeres hatarretegviz hasznalataval es dietaval annyira felerositi a szervezetet, hogy magatol elmulik a daganat!!! Ez nem vicc! Termeszetesen nem mult el semmi, a daganat tobszorosere novekedet es a honajmirigyei mar almanagysaguak. Arrol, hogy milyen draga nekuenk ez a csodaszer es az "orvosi" visit nem is beszelek. Most meg nem irok neveket, de nagyon megerdemelne a professzor ur!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.04. 09:40

@NaivaS (78427): Nyugodtan írj nevet! Csaló, szélhámos imídzsét ne óvjuk, védjük! Lehet, hogy ezzel másokat megmentesz.
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.05.04. 12:25

@NaivaS (78427):

http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/leb ... a/2151558/

Idézet a cikkből:
Payer Öcsi is teázik

Payer András, a népszerű énekes-zeneszerző évtizedek óta figyelemmel kísérte Dávid professzor tevékenységét. „Amikor szeptemberben jól rám ijesztettek az orvosok, hogy nagy a baj, nem haboztam: felkerestem őt. Kivételes barátséggal és szeretettel fogadott, amiben benne volt a szeretet és a bizta tás. Amióta a teáját iszom és az ajánlott protokollja szerint élek, visszanőtt a hajam, teljes erőmben vagyok: futok, fát vágok, s nemcsak úgy érzem, a leleteim is bizonyítják, napról-napra javulok. Újra fellépek, ám ez a családom szeretete és hozzáállása nélkül lehetetlen lenne. A protokollt maximálisan betartom, azaz ha itthonról elmegyek, a déli teám nálam van, ebben nincs, nem lehet botlás.
És a szomorú befejezés:
http://index.hu/kultur/2011/03/31/elhunyt_payer_ocsi/

Ez a Dávid "professzor" Labanthoz hasonló régi kedvencem. Örülnék, ha egyszer elbeszélgethetnék vele. Mondjuk bemehetnék hozzá beszélőre...

Árulja már el valaki, miért kell ezeket eltűrni? Ennyire talán mégsem kellene liberálisnak lennie az államnak.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 13:15

@Ganajozó Vazsvella (78429):

Konteo:
Ezek leveszik a terhet az allam nyakarol, azzal, hogy az alternativ (fizetos) kezelesek fele iranyitjak a betegeket az allamilag finanszirozott TB helyett.

Egy rakos beteg, aki fel eve kezeles nelkul (alternativ kezelessel) meghal, sokkal olcsobb az allamnak.

Alternativ:
Miert ne turne, mibol gondolod, hogy egy atlagos kepviselo intelligensebb, mit a valasztoja, nem is ismeri fel, hogy ezek atveresek... (lasd Széles Gábor energiacellajat, OK az nem egeszesggel kapcsolatos, de ugyanez a szinvonal)
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.05.04. 15:39

@ennyi (78430):

Konteo vagy sem, valóban leveszik a terhet az állami egészségügy válláról. Egyébként más országokban éppen a "hivatalos" egészségügy helyett lépnek a rendszerbe az alternatív "gyógyítók". Az USA polgárai már többet költenek az alternatívokra, mint a EBM-re (Evidence Based Medicine). És ennek már nem az az oka, hogy 30 millió embernek nincs biztosítása, ugyanis az alternatív többe kerül, mint a biztosítás.

A probléma forrása az, hogy a "hivatalos" medicina nem tud meggyógyítani bizonyos betegségeket, és ezzel elveszíti az emberek bizalmát. Az alternatív sem tudja meggyógyítani, de azt állítja, hogy képes rá, és ezzel megnyeri az emberek bizalmát. Ha pedig ezek után az állam bünteti a kuruzslókat, akkor beindul a médiagépezet az "orvosmaffia" ellen.

Az emberek pedig szívesebben hisznek a baromságnak és a hazugságnak, mint az értelemnek és az igazságnak. Ha az igazság az, hogy "hamarosan meg fogsz halni, mert gyógyíthatatlan beteg vagy" és ezzel szemben áll az a hazugság, hogy "idd meg az elixíremet és attól meggyógyulsz", akkor bármibe kerül az elixír, meg fogja venni. Az ember ilyen, és ez érthető. Ezzel élnek vissza a kuruzslók.

Ami a képviselőket illeti, a normálisabbja mielőtt kijelent valamit, megkérdezi a kompetens szakértőt. Akinek a kompetenciája többek között abban áll, hogy távolságot tart mindenféle ezotériától, babonától. Lehet, hogy a szakértő téved, mert az általa hivatkozott tudomány sem tud mindenre választ adni, de legalább beismeri, hogy tévedhet. Van viszont hülye képviselő, aki rácuppan valamelyik "tévedhetetlen" barom zagyvaságára, mert a politikai nézetei miatt azt szeretné hallani.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.04. 16:36

@Ganajozó Vazsvella (78431):
Ami a képviselőket illeti, a normálisabbja mielőtt kijelent valamit, megkérdezi a kompetens szakértőt.
Olyat te hol talalsz? Nem jellemzo.
(szelesszaju beka, ha ismered :-) )
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.05.04. 19:03

@ennyi (78432):

Én már láttam olyat, nem is egyet. Sőt, egy még a fideszben is volt :-)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.04. 21:45

@ennyi (78432):
Olyat te hol talalsz? Nem jellemzo.
Minek is, hiszen
Mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni. (Simicska Lajos)
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.05.05. 03:52

@Solaris (78445):
Mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni
Ezek szerint a gyilkos is védekezhet azzal, hogy az áldozatnak joga volt meghalni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.05. 08:45

@Ganajozó Vazsvella (78451): A politikusi és a köreikbe tartozó üzleti szféra mentalitására kívántam rávilágítani. Nem a semmiből jött a Simicska idézet.
A vádlott bármilyen érvekkel védekezhet, hazudhat, vagy akár hallgathat is. A többi a bíróság dolga.
0 x

Ganajozó Vazsvella
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.02.16. 10:25

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Ganajozó Vazsvella » 2014.05.06. 13:20

@Solaris (78454):
Amiről te írsz, az a jog. Amiről én írtam, az az erkölcs. A baj az, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.
0 x

georg1945
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.06.11. 16:39

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: georg1945 » 2014.07.15. 22:57

Anno én írtam a kreacionizmusról, hogy vitát váltsak ki.
Sikerült.

Nagyon kell egy ilyen szkeptikus fórum! Továbbra is!

Bizony sokan használják ki az emberi tudatlanságot pénzszerzésre.
Így ennél a "határréteg víz" esetében is.

De sok dolog van a természetben, amit még nem ismerünk.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

határréteg víz

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.16. 08:57

@georg1945 (79843):
georg1945 írta:De sok dolog van a természetben, amit még nem ismerünk.
Ja. A tudomány peremterületein. Ott, ahol azok a jelenségek vannak, amelyek nem osztanak, nem szoroznak a mindennapi életünk szempontjából. "Középen", ahol mi közepes lények leéljük az életünket, na ott gyakorlatilag mindent megfelelő pontosságig* ismerünk.
Ritka az a marginális jelentőségű új felfedezés, aminek bármi számottevő hatása lenne az életünkre! Lám az építészek is csupán a Newton-törvények alapján tervezik az épületeket, nem bíbelődnek a relativitáselmélettel. A legalapvetőbb fizikai elvek (energiamegmaradás, idő iránya, határsebesség stb.) lehet hogy sérülnek a mikro- és a makrokozmoszban, de itt "középen" gyakorlatilag kőbevésett törvények. Úgyhogy aki örökmozgót vagy auralátást próbálna rádtukmálni, esetleg jövőbelátással vagy telepátiával vakítana téged, vagy éppen csodálatos kristályrezgéses meg pí-vizes csodagyógymóddal hiteget, annál nemcsak hogy gyanakodhatsz, becsap téged, de biztos is lehetsz benne, mivel legalább egy vagy két fizikai elvnek ellentmond a szóban forgó dolog.



* Megfelelő pontosság: gyakorlati alkalmazások megvalósítására alkalmas számszerűen helyes modellek
0 x

Válasz küldése