alternatív orvostudomány - állatterápia

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

alternatív orvostudomány - állatterápia

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.04. 10:04

A szkeptikusok hivatalos definíciója szerint az alternatív terápia azt jelenti, hogy semmi alapja, mert ha bebizonyosodna, hogy használ az orvostársadalom rögtön használni kezdené.

Számos helyen olvastam, hogy állatterápiával fejlesztenek szellemileg sérült pl. autista stb. gyerekeket, felnőtteket.
Mozgásszervi betegségek gyógyításában is használnak lovasterápiát.
Az egészségügyön belül, mégse sose halottam róla, hogy bárkinek tanácsolták volna.

Olvastam számtalan könyvet, ahol azt mondják tudományosan is bizonyított, de a legtöbb alternatív kiegészítő vagy gyógyító módszer ezt hirdeti.

A szkeptikusoknak erről mi a véleményük?
És arról, hogy egy kutya előre jelzi gazdája epilepsziás rohamát, szívrohamát, és ezzel akár életet is menthet?
Dr. Becker gyógyító állatok című könyvéről mi a véleményetek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

alternatív orvostudomány - állatterápia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.04. 13:44

@kíváncsi (75832): Nem hiszem, hogy a szkeptikusoknak van hivatalos definíciója az alternatív gyógyászatra. Nincs olyan, hogy szkeptikus hivatal.

Az állatterápia nyilván hasznos lehet bizonyos állapotokra, főleg pszichológiai hatásai miatt. Az is igaz, hogy az orvostudomány ezt nem nagyon használja, nyilván azért, mert drága és nehezen elérhető. A TB aligha fogja finanszírozni mondjuk azt, hogy te delfinekkel úszkálj.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

alternatív orvostudomány - állatterápia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.01.04. 14:46

@kíváncsi (75832):
Az egészségügyön belül, mégse sose halottam róla, hogy bárkinek tanácsolták volna.
Dehogynem, mentálhigiénés programok gyakori része, rabokat is kezelnek úgy, hogy kutyákkal kell foglalkozniuk.
0 x

maritymes
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.02.07. 22:38

alternatív orvostudomány - állatterápia

Hozzászólás Szerző: maritymes » 2014.01.04. 17:16

alternativ gyogyitas es orvostudomany -- az ket dolog . Ne vonjad egybe : alternativ orvostudomany az nincs : az tudomanyos orvoslas bizonyitekokra alapul , a masikban nincs tudomany
Sosem lattam/hallottam energiagyogyaszrol , aki atadna kutyanak, macskanak a gyogyito szerepet.... viszont a Net telistele van cikkekkel , korhazi apolas utan ajanlott cuccokkal
Nezz utana.
Ami az amerikai show-ban kutyanyakorvet arulo doktort illeti ????????? egy video a Dr Becker Urrol , es latod a tudomanyos erteket
0 x

kíváncsi
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.04. 08:40

alternatív orvostudomány - állatterápia

Hozzászólás Szerző: kíváncsi » 2014.01.07. 12:37

Örülök, hogy ez elfogadható terápia.
Magam is ezen az állásponton vagyok.
De van ahol alternatív terápiaként definiálják magukat.
És azt szkeptikusoktól, halottam, hogy egy terápia addig alternatív, még nem bizonyított, különben a hagyományos orvoslás körébe fog tartozni.
0 x

Válasz küldése