Vegetáriánus, vegán étrend

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.03.08. 07:11

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a vegetáriánus étrendről ,abból a szempontból, hogy mennyire fedezi a tápanyagigényünket. Vagy hogy érdemes- e erkölcsi okokból vegetáriánussá válni?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.08. 14:36

@piciloo (77586): Ugy gondolom, hogy spontan vegan etrend, azaz eszel mint eddig, de semmi allati eredetu termeket nem, az nem elegseges, nem fedezi a tapanyagigenyedet, sok odafigyelessel es esetleg mesterseges tapkiegeszitok hasznalaval elmegy.

Az erkolcsi oldalat nem igazan ertem, mennyivel erkolcsoseb vagy erkolcstelenebb a kulonbozo elolenyek elfogyasztasa.
Mivel elettelen anyagokbol csak a novenyek kepsek taplalkozni, minden mas elolenynek mas elo (magatol elpusztult, vagy a taplalkozas soran elpusztitott) lenyeket kell ennie.

Weores Sandor igy fogta ezt a dilemmat ossze:

Weöres Sándor
Világ törvénye

Öltönyöd, étked: a dög s a növény. Ha nem ölsz, nem is élhetsz.
Hogyha nem ölsz, éhen halsz - íme, akkor is ölsz.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.03.08. 15:20

@ennyi (77605):
Én is így érzem, hogy állati eredetű élelmiszerek nélkül nem lehet teljes a táplálkozásunk. Az állatok meg nélkülünk is elpusztulnak. Néhányan mégis azt hiszik, hogy megmenthetik az állatokat a szenvedéstől ha vegák vagy vegánok lesznek és erre buzdítanak másokat is. Pedig inkább azon kellene fáradozniuk, hogy jobb tartási körülmények legyenek és kíméletes leölés, szállítás stb.. Ezzel segítenének. Az ember átnevelése legelésző tehénné nem fog menni nekik. És attól sem fog a húsipar leállni, hogy ők néhányan nem esznek húst, tejet, tojást. Amúgy akik tartósan tudják csinálni, azok valószínűleg nem szeretik vagy kívánják különösebben a húst, vagy félnek a negatív energiától amit az állat leölése miatt feltételeznek,vagy beteges halálfélelmük van ami még a húsevésről is eszükbe jut, vagy be van nekik beszélve hogy a hús egészségtelen.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.08. 16:09

@piciloo (77607):
...állati eredetű élelmiszerek nélkül nem lehet teljes a táplálkozásunk.
Lehetni lehet, csak baromi macerás. (Elsőrendű fehérje, esszenciális aminosav stb.)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2014.03.08. 16:38

@Popula(c)tion (77610):
Akárhogy kevergetik a hüvelyeseket, valószínűleg nem lesz meg benne az összes esszenciális aminosav. Legalábbis bizonyos tudományos álláspontok szerint. Nagyon nagy körülményeskedéssel lehet majdnem jó, de 100%-s szerintem nem. Egy vegán könyv szerint, csak a B12 vitamint kell pótolni, de szerintük csak azért nem jutunk hozzá, mert megmossuk a zöldségeket. Azt írják a marhahúsban is csak azért van, mert megeszik bizonyos mennyiségű földet a fűvel ,és a húsában elraktározódik.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.08. 16:52

@piciloo (77612):
Egy vegán könyv szerint, csak a B12 vitamint kell pótolni, de szerintük csak azért nem jutunk hozzá, mert megmossuk a zöldségeket. Azt írják a marhahúsban is csak azért van, mert megeszik bizonyos mennyiségű földet a fűvel ,és a húsában elraktározódik.
Ez a ket allitas tomeny butasag.
Ehetnek naponta tobb kanal foldet is, a fold az nem B12 vitamin forras.

A tragya mar inkabb... (ez nem vicc, a belben elo bakteriumok kepesek B12 eloallitasara).
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.08. 17:09

@piciloo (77612):
Dejszen épp ezt mondom én is. Más dolog papíron, ráérősen kiókumlálni egy tudományos műhelyben az arányokat és megint más, amikor Mancikának munka, gyerekek, háztartás, miegyebek (vendégség, ünnepek stb.) mellett ezt a gyakorlatba ültetve kellene folyamatosan kézben tartani.
Így értettem.
0 x

vlgmrt.sszskvs
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.12.02. 13:35

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: vlgmrt.sszskvs » 2014.03.28. 09:45

Úgy látom, már megint – mint általában – súlyos tévhitben éltek. A vegetáriánus étrend nemcsak hogy egészségesebb a húsevőkénél (vagy a vegyes táplálkozásúakénál), hanem kiemelkedő sportteljesítményre is képesek lehetnek, akik ezt követik.
Valszeg nem hallottatok a Kína-tanulmányról sem, melynek a 9. oldaláról most csak egy mondatot idézek: „Az elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó emberek bizonyultak a legegészségesebbeknek, akiket a krónikus betegségek sokkal inkább elkerülnek.”

És hogy alá is támasszam a mondandómat: Jómagam 2 éve szoktam le a húsról, és azóta több energiát érzek magamban, ill. a sportteljesítményem is javult (azt csak zárójelben említem, hogy azóta még ritkábban vagyok beteg). Ez utóbbi akkor tűnt fel, mikor tavaly ősszel elmentük hegyet mászni. A túravezetőt leszámítva a 4-ből eleve csak 3-an jutottunk fel a csúcsra, és ebből a 3-ból én fáradtam el a legkevésbé, 2 (húsevő) mászótársamnak még fényképezkedni sem maradt ereje a túra végén.

De hogy komolyabb példákat is hozzak: Lubics Szilvia vegetáriánusként nyerte meg a Spartathlont (ez egy 246 km-es futóverseny Athén és Spárta között) a nők között 2011-ben és 2013-ban. Itt egy interjú vele. Ispánki Zoltán szintén vega ultrafutó (interjú).

A B12-vitaminról fel szokott merülni, hogy csak állati eredetű forrásból lehet hozzájutni. Ez sem igaz. Csak néhány példa:
Link1, Link2, Link3
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.03.28. 10:42

@vlgmrt.sszskvs (77810):
:)
Ez most valami tudományos érv, hogy te jobban érzed magad?!

Mondjuk ha egyéni legendákkal példálózunk, próbálkozz meg a nehézatlétikával. Ha gondolod leviszlek pl. ökölvívni vagy keress egy birkózótermet. Aztán ha új élményekkel töltődtél fel gyere vissza! :mrgreen:
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2014.03.28. 11:04

Úgy látom ez a fószer már megint súlyos tévedésben van.
Vannak többen is, akik vegetáriánusok és még versenyeket is nyertek. Ez az érv? Mármint, hogy a vega az ettől energikusabb? És mi van a többivel, akik sorra nyernek versenyeket, vagy csak egyet, és nem vegák. Úgy képzelem, hogy ők vannak többen. Akkor az érv lesz a "karnivórák" mellett, hogy ettől energetikusabbak?
Én eddig azt hittem, hogy a felkészülés, az edzés, stb. az tesz kevésbé fáradékonnyá. Na basszus ezt beszoptam. Remélem, hogy más nem követte el ezt a balga hibát!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2014.03.28. 13:57

@vlgmrt.sszskvs (77810): Találtál 2 vegán sporit? Mi van a többiekkel akik nem vegánok?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2014.03.28. 14:00

@TranszfettiAcid (77814): De ha sokkal több "energiája" van, mint a "döglött testeket" evőknek, akkor nem aranyat kellett volna nyernie? :shock:
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2014.03.28. 14:25

@Tuttisuu (77817): Ezt nem úgy kell érteni, hogy a vega is célba ér (akár utolsóként is), de eredménytől függetlenül sokkal fittebb a ""hullaevőknél"? Ezt szerintem a főleg csokoládéevők is meg tudják csinálni :)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2014.03.28. 14:37

@TranszfettiAcid (77821):
Ezt nem úgy kell érteni, hogy a vega is célba ér (akár utolsóként is), de eredménytől függetlenül sokkal fittebb a ""hullaevőknél"?
Nem tudom, azért kérdeztem, mert én is még a "régimódi" edzésterves, sok mozgásos módszert ismertem.
Ezt szerintem a főleg csokoládéevők is meg tudják csinálni :)
Nyers-vegánoknak meg csak cukorrépa kakaóbabbal? :mrgreen:
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2014.03.28. 16:02

@Tuttisuu (77823): Én úgy tudom, hogy ebben az esetben karob a helyes választás, ha trendi a vega. :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.28. 16:29

@vlgmrt.sszskvs (77810): "Valszeg nem hallottatok a Kína-tanulmányról sem, melynek a 9. oldaláról most csak egy mondatot idézek: „Az elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó emberek bizonyultak a legegészségesebbeknek, akiket a krónikus betegségek sokkal inkább elkerülnek.”

Hibas extrapolacio:
elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó emberek =/= vegetarianus vagy vegan
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.28. 18:06

@ennyi (77827):
Beleolvastam a valagméretű összeesküvés által ajánlott Kína tanulmányba és ilyesmiket találtam benne:
Miután otthagytam a MIT-et, a Virginiai Műszaki Egyetemen kaptam oktatói állást, egy világméretű projekt
technikai támogatásának koordinálását kezdtem meg, amely alultáplált gyermekeket vizsgált a Fülöp-
szigeteken. A projekt egyik részét képezte a májrák (egy jellemzően felnőttkori megbetegedés) szokatlanul
magas előfordulási arányának vizsgálata a filippínó gyermekek körében. Úgy gondolták, hogy egy a
földimogyoróban és kukoricában élő penészgomba toxinja, az aflatoxin felelős mindezért. Az aflatoxint a világ
egyik legerősebb karcinogén vegyületévé nevezték ki.
Az első 10 évben elsődleges célunk az volt, hogy javítsunk a szegénységben élő filippínó gyermekek
alultápláltságán, ezt anyagilag az USA Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége támogatta. Végül országszerte
körülbelül 110 táplálkozási „önsegítő” központot hoztunk létre.
E fülöp-szigeteki erőfeszítések célkitűzése egyszerű volt: győződjünk meg róla, hogy a gyermekek annyi
fehérjéhez jutnak, amennyihez csak lehetséges. A széles körben elterjedt nézet szerint a gyermekkori
alultápláltság egyik legfőbb oka világszerte a fehérjehiány, elsősorban az állati eredetű fehérjék hiánya. A világ
egyetemei és kormányai azon fáradoztak, hogy enyhítsék a fejlődő világok „protein rését”.
A projekt során azonban felfedeztem egy sötét titkot:
a legtöbb fehérjét fogyasztó gyermekek voltak a leginkább
hajlamosak a májrák kialakulására
!
Ők voltak a leggazdagabb családok gyermekei.
Ezután kezembe akadt egy Indiából származó kutatási beszámoló, amely hasonló, provokatív eredményeket
közölt. Indiai kutatók 2 patkánycsoportot tanulmányoztak. Az egyik csoport rákot okozó aflatoxint kapott,
étrendjük 20%-a pedig fehérjéből állt (közel ennyi fehérjét tartalmaz a mi nyugati étrendünk is). A másik
patkánycsoportnak ugyanannyi aflatoxint adtak, de táplálékuknak csupán 5%-át tette ki fehérje. Hihetetlen
módon a 20% fehérjét fogyasztó csoportban minden patkánynál májrák alakult ki, míg az 5%-os csoportból
egyetlen állat sem betegedett meg. Ez az eredmény annyira szignifikáns, hogy kétség sem férhet hozzá: a
táplálkozás életre hívja a karcinogéneket, az igen erőteljes hatású karcinogéneket is beleértve, így hatást
gyakorol a rák kialakulására.
Mondjuk nem írja, hogy mennyi is az az ugyanannyi aflatoxin, de ettől eltekintve szerinted mennyire elképzelhető egy ilyen összefüggés?
Mellesleg tényleg a vegán étrend mellett teszi le a voksot, szerinte minden állati fehérje (tojás, tej is,) elősegíti a rák és a szívbetegségek, cukorbetegség kialakulását, sőt, ezek elhagyásával a már kialakult betegségek is elmúlnak -kellő idő alatt persze.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.28. 19:13

@Popula(c)tion (77828): A konyv valoban a vegan etrend mellett ervel.

Az adatok, amire tamaszkodik, azok nem a veganok es husfogyasztok osszehasonlitasa volt.

Az, hogy bizonyos etrend mellett kisebb a gyakorisaga valamelyik betegsegnek, az nagyon messze van attol, hogy az az etrend gyogyitja azt.
Plane, ha az a kisebb gyorisag nem nulla...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.28. 20:19

@ennyi (77829):
Nekem ez bökte ki a szemem:
Hihetetlen
módon a 20% fehérjét fogyasztó csoportban minden patkánynál májrák alakult ki, míg az 5%-os csoportból
egyetlen állat sem betegedett meg.
Ilyen van? Ő is hozzáteszi:
Ez az eredmény annyira szignifikáns,...
...hogy nekem gyanús. Ezt meg én teszem hozzá.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.28. 21:20

@Popula(c)tion (77830): Errol a cikkrol lehet szo?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1423844

google: "author:Neal author:G.E." - tobb temaval kapcsolatos cikknek is szerzoje.

Lenyeg: az aflatoxin anyagcsereje a majban mas attol fuggoen, hogy mennyi feherjet fogyaszt a patkany. A sejt anyagcereje altal aktivalt aflatoxin okozza a rakot
http://carcin.oxfordjournals.org/conten ... 1729.short
es ez az anyagcsere befolyasolhato a feherjefogyasztas mennyisegevel is.

Nem a feherje okoz rakot. A feherje ehezes mersekli az aflatoxin hatasat.
A cikk nem kulonbozteti meg az allati es a novenyi feherjet.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.28. 22:18

@ennyi (77831):
Érdekes.
Kösz.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.29. 20:29

@Popula(c)tion (77830): Gyanús? Persze, hogy az. Csak a kutya és a macska példáját vegyük. A macskát kutyakoszton tartva fehérjehiányosan tápláljuk, a kutya meg mérgezésben elpusztul a macskának való, magasabb fehérjetartalmú élelmiszertől.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.06.21. 08:52

Új szakszó került be a köztudatba vegetáriánus besorolás szempontjából a: flexitáner (aki nem mond le teljesen a húsról, de a lehető legkevesebbet eszi belőle). Rákerestem, de még a google sem ad ki erre a szóra ezzel kapcsolatosan semmit.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.06.21. 11:07

piciloo írta:Új szakszó került be a köztudatba vegetáriánus besorolás szempontjából a: flexitáner (aki nem mond le teljesen a húsról, de a lehető legkevesebbet eszi belőle). Rákerestem, de még a google sem ad ki erre a szóra ezzel kapcsolatosan semmit.
Persze, mert nem flexitáner, hanem flexitáriánus.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.06.21. 11:16

Szilágyi András írta:
piciloo írta:Új szakszó került be a köztudatba vegetáriánus besorolás szempontjából a: flexitáner (aki nem mond le teljesen a húsról, de a lehető legkevesebbet eszi belőle). Rákerestem, de még a google sem ad ki erre a szóra ezzel kapcsolatosan semmit.
Persze, mert nem flexitáner, hanem flexitáriánus.
Köszönöm :) Erre már nem emlékeztem, 10 más jutott eszembe helyette.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.07.11. 10:46

Egyre több helyen lehet olvasni ,hogy bizonyos nézetek szerint, még a serdülőkori vasszükséglet is kielégíthető bizonyos növények és C vitamin megfelelő kombinációban a vasszükséglet, akár menstruáló lányoknál is. Eddig mindenhol a növényi vas rossz hasznosulásáról lehetett hallani, olvasni. Van erről kutatás hogy mi az igazság? Mert ezek a cikkek megtámogatják az embereket abban, hogy nem is baj ,ha egy kamasz vegetáriánus a növekedés és fejlődés szakaszában, sőt egyes országokban még a vegán étrendet (azt írják, hogy vegán étrendnél ellenőriztetni,és időnként pótolni kell a B12 vitamint valamilyen készítményből, mert az csak állati eredetű élelmiszerekben van) is megfelelőnek nyilvánították állítólag . Persze azzal a kikötéssel, hogy nagy körültekintéssel, mintha a kamaszok fő ismérve a táplálkozásukkal kapcsolatos nagy körültekintés lenne, vagy mintha a nagy részük hajlandó lenne pl. az iskolában vagy egy táborban azt enni, amit a szüleik nagy körültekintéssel összeválogatnak és csomagolnak nekik. Kinek mi a véleménye erről?
0 x

sz332
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.08.21. 07:33

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: sz332 » 2015.08.21. 10:15

aszfaltbetyár írta:@vlgmrt.sszskvs (77810):
Ha gondolod leviszlek pl. ökölvívni vagy keress egy birkózótermet. Aztán ha új élményekkel töltődtél fel gyere vissza! :mrgreen:
Indiában a birkózók jó része vegetáriánus... mondjuk ez se pro, se kontra, de akkor is :)
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.08.23. 08:09

sz332 írta:Indiában a birkózók jó része vegetáriánus... mondjuk ez se pro, se kontra, de akkor is :)
?????????? ez igaz ? Itt van egy cikk indiai birkozoiskolakrol...
De mit esznek a bajnokok?A birkózók szinte mindent maguk készítenek el, sütik a lepénykenyerüket, olyan étrendjük alakult ki, amelyet bármelyik nyugati testépítő megirigyelhet tőlük. Sok fehérjét fogyasztanak, csirkét és tojást, ghít (vajszerű zsiradék), apróra tört mandulát. Az egyik iskola vezetője szerint egy felnőtt versenyző naponta 40 deka mandulát, négy liter tejet, 50 deka ghít és sok zöldséget, gyümölcsöt fogyaszt el. Heti háromszor ürühúst is esznek.


es itt is birkoznak es esznek :
A ma divatos étrendek közül talán a paleo áll a legközelebb a legjobb birkózás-specifikus megoldáshoz, de jómagam nem szeretem a kizárólagosságot: igenis néha kell teljes kiőrlésű pékárut is enni, például.

Fő a változatosság...

Lényegében igen, de vannak alapanyagok, amelyeknél azért elbillen a mérleg: kristálycukor helyett vagy nem fogyaszt az ember cukrot vagy ha igen, nyírfacukrot. A hidegen sajtolt olajak helyett olívaolajat, a sertészsír helyett mangalica- vagy libazsírt, ezek nem emelik a koleszterinszintet. Minden birkózó nyugodtan ehet tojást, olykor rozskenyeret, lehetőleg gluténmentes tésztát, nyugodtan ehet szárnyas húst, halat, akármilyen gyümölcsöket, zöldséget, utóbbiakat korlátlanul.
0 x

sz332
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.08.21. 07:33

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: sz332 » 2015.08.23. 15:32

Igen, volt a youtube-on egy videó, ahol az indiai népi birkózókat mutattak, egy kis faluban élnek, és mindenki vegetáriánus volt. Mondjuk van náluk
néhány százezer birkózó, szóval lehet, hogy ők voltak a kivételek, mindenesetre mindenki nagyon erősnek nézett ki.

https://www.youtube.com/watch?v=HDJoXUESLlY

Mondjuk brutál mennyiségű tejet isznak, volt is erről egy beszélgetés, hogy ez mennyire hasznos, vagy sem. Tehát erős és nagydarab lehet vegetáriánus étrend mellett is valaki, ez nem zárja ki.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.23. 23:36

sz332 írta:Igen, volt a youtube-on egy videó, ahol az indiai népi birkózókat mutattak, egy kis faluban élnek, és mindenki vegetáriánus volt. Mondjuk van náluk
néhány százezer birkózó, szóval lehet, hogy ők voltak a kivételek, mindenesetre mindenki nagyon erősnek nézett ki.

https://www.youtube.com/watch?v=HDJoXUESLlY

Mondjuk brutál mennyiségű tejet isznak, volt is erről egy beszélgetés, hogy ez mennyire hasznos, vagy sem. Tehát erős és nagydarab lehet vegetáriánus étrend mellett is valaki, ez nem zárja ki.
Én úgy tudom,hogy a 80/10/10 étrendet is használják testépítők (az étrendről topikot is nyitottam,de konkrétan a témáról keveset esett szó) ami full nyersvegán étrend,és mindösze 10% fehérjét visz be.Akik azt próbálgatják,azok teljesen natural testépítőknek számítanak,és jelentős különbség,hogy akik ezt az étrendet használják (a szerző szerint) nem mennek tönkre 10 év testépítés után.Mondjuk ez az étrend nem ad olyan jo idomokat (és nem idon-okat ;) ) mint a tömegnövelős testépítőknek,akik ha abbahagyják a szterodidozást,egyből leengednek mint a lufi,inkább természetes izomzat-növekedést biztosít,ami gondolom tartósabb.Mindemellet az étrend szellemi fittséget is "ad" .Ezek is erősnek néznek ki:

https://www.google.hu/search?q=80+10+10 ... rI6xPLM%3A

Ja és senki ne higyje azt hogy én valami reklámozó vagyok,aki szokta a warp-os és ufo-s topikokat nézegetni az tudja hogy csupán az új házitroll szerepében tetszelgem (még van mit tanulnom)
0 x

mester
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.12.21. 08:15

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: mester » 2015.12.21. 08:27

„Azoknak, akik hisznek, nem szükségesek a szavak: Azoknak, akik nem hisznek, nincs annyi szó, ami elég lenne”
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.12.21. 15:44

mester írta:„Azoknak, akik hisznek, nem szükségesek a szavak: Azoknak, akik nem hisznek, nincs annyi szó, ami elég lenne”
Ha igazad van, akkor mi a retkes töknek írtál (éppen) ide? Ez itt a tudományos szkepticizmus fóruma.
De, ha már közhelyparádé, akkor;
Akik hinni akarnak, azokra felesleges szavakat pocsékolni. Akárhány hitét cáfolod meg ugyanis, mindig talál újabb hinnivalót.
A tudományos módszer pont a hitek ellenszere. ;)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.04.30. 21:13

Na erről ennyit azoknak akik azt hangoztatják ,hogy az ember alapvetően növényevő, meg hogy őseink is főleg növényeken éltek. Ahogy sejtettem is, nagyon nem. Kutatás sem kellett nekem hozzá, hogy rájöjjek, mert kb. megmozdulni nincs kedvem húsevés nélkül és 1 óra múlva éhes vagyok ha nincs legalább egy kevés hús a kajámban.

http://mult-kor.hu/a-neandervolgyi-etre ... t-20160317
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2017.09.02. 20:43

Pont akkora nagy baromság a saját étrendedet alap axiómának tekinteni és propagálni mint hogy az ember növényevő . Az ember mindenevő ami azt jelenti hogy fel van készülve a hús megemésztésére is hogy éhen ne halljon.
Most én sem fogom elkezdeni neked azt papolni hogy semmilyen húst nem eszek ,se állati zsírt ,tejet. És nem jövök azzal hogy 1 óra után éhen akarok halni vagyis hogy nem akarok éhen halni mert még így is kibírom sokszor egy evéssel egy nap miközben a nagy mindenevő munkatársaim meg akarnak halni ha 3 órája nem ettek .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.02. 23:01

szpetikus30 írta: Pont akkora nagy baromság a saját étrendedet alap axiómának tekinteni és propagálni mint hogy az ember növényevő . Az ember mindenevő ami azt jelenti hogy fel van készülve a hús megemésztésére is hogy éhen ne halljon.
Most én sem fogom elkezdeni neked azt papolni hogy semmilyen húst nem eszek ,se állati zsírt ,tejet. És nem jövök azzal hogy 1 óra után éhen akarok halni vagyis hogy nem akarok éhen halni mert még így is kibírom sokszor egy evéssel egy nap miközben a nagy mindenevő munkatársaim meg akarnak halni ha 3 órája nem ettek .
Gratulálok :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.06. 23:38

A húsevők elég nagy bajban lennének,ha nem becsomagolva vonalkóddal kapnák a kolbászt.
Jó ízű falat lehet...amíg mások végzik a piszkos munkát.Nézd végig a Megetetett társadalom,vagy a Samsara 1-2 részt.
Ízlik még a hús?
0 x

manna
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.01.01. 18:12

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: manna » 2017.09.07. 12:40

A hús(t is) evők vagy ennének továbbra is, vagy nem. Részemről betakarítani sem szeretném a gabonát.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.09. 15:50

idegen írta: A húsevők elég nagy bajban lennének,ha nem becsomagolva vonalkóddal kapnák a kolbászt.
Jó ízű falat lehet...amíg mások végzik a piszkos munkát.Nézd végig a Megetetett társadalom,vagy a Samsara 1-2 részt.
Ízlik még a hús?
Senki sem kéri őket, hogy kegyetlenkedjenek a szállításkor, tartáskor, vágóhidakon stb... Nem értem miért mindenki a fogyasztókat okolja. Az ott dolgozókat kellene, hogy zavarja, amennyiben kegyetlen módszereik vannak.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.09. 21:45

piciloo írta: Senki sem kéri őket, hogy kegyetlenkedjenek a szállításkor, tartáskor, vágóhidakon stb... Nem értem miért mindenki a fogyasztókat okolja. Az ott dolgozókat kellene, hogy zavarja, amennyiben kegyetlen módszereik vannak.
Az ott dolgozókat már régen nem zavarja semmi...hozzászoktak,mint ahogy a jó katonák a gyilkoláshoz.A pénz nagy úr!.
Mit szólnál ha egyszercsak azt mondanák,hogy:NEM csinálják ezt tovább?Te mennél öldökölni?A nagy többség,akik ugye a "fogyasztók" szerinted levágnának egy csirkét?
Igenis a fogyasztó az oka annak a "túlkínálatnak" és pazarlásnak ami mostanában van.
A kereslet generálja a kínálatot és nem fordítva.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.16. 07:53

idegen írta:
piciloo írta: Senki sem kéri őket, hogy kegyetlenkedjenek a szállításkor, tartáskor, vágóhidakon stb... Nem értem miért mindenki a fogyasztókat okolja. Az ott dolgozókat kellene, hogy zavarja, amennyiben kegyetlen módszereik vannak.
Az ott dolgozókat már régen nem zavarja semmi...hozzászoktak,mint ahogy a jó katonák a gyilkoláshoz.A pénz nagy úr!.
Mit szólnál ha egyszercsak azt mondanák,hogy:NEM csinálják ezt tovább?Te mennél öldökölni?A nagy többség,akik ugye a "fogyasztók" szerinted levágnának egy csirkét?
Igenis a fogyasztó az oka annak a "túlkínálatnak" és pazarlásnak ami mostanában van.
A kereslet generálja a kínálatot és nem fordítva.
Mivel tejet-tojást nem ehetek, így a húsról már nem tudnék lemondani, mert vegán nem akarok lenni. Egy csirke fejét valószínűleg le tudnám csapni gyorsan egy kiélezett baltával. De késsel nyiszálásra nem lennék képes.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.17. 00:35

piciloo írta: Egy csirke fejét valószínűleg le tudnám csapni gyorsan egy kiélezett baltával. De késsel nyiszálásra nem lennék képes.
Van kiélezett baltád?Így szoktad csinálni a vacsorát?A tollakkal mit csinálsz?Kés nélkül hogy nyiszálod szét a levágott fejű csirkét?
Vagy nagy kényelmesen lecsapod a fejét és megsütöd/megfőzöd úgy ahogy van?Vagy megeszed nyersen?
Csirkebelet natúrban...Azt próbáld ki,ha már tojást sem tejet nem ehetsz.
Értem én hogy nem akarsz vegán lenni, de nem látod hogy annak kell lenned?Ki mondta neked hogy nem ehetsz tojást és tejet?
Hamarosan azt fogja mondani neked hogy nem ehetsz húst sem.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.17. 17:31

idegen írta:
piciloo írta: Egy csirke fejét valószínűleg le tudnám csapni gyorsan egy kiélezett baltával. De késsel nyiszálásra nem lennék képes.
Van kiélezett baltád?Így szoktad csinálni a vacsorát?A tollakkal mit csinálsz?Kés nélkül hogy nyiszálod szét a levágott fejű csirkét?
Vagy nagy kényelmesen lecsapod a fejét és megsütöd/megfőzöd úgy ahogy van?Vagy megeszed nyersen?
Csirkebelet natúrban...Azt próbáld ki,ha már tojást sem tejet nem ehetsz.
Értem én hogy nem akarsz vegán lenni, de nem látod hogy annak kell lenned?Ki mondta neked hogy nem ehetsz tojást és tejet?
Hamarosan azt fogja mondani neked hogy nem ehetsz húst sem.
Nem szétbontani ne tudnám nyiszálva, hanem megölni. Nagymamám levágott csirkéiben könyékig eltűntem, és kiszedtem belőle pl. a tojásokat mert érdekelt már 5 éves koromban is. Sokat pucoltam halat , meg ki is beleztem. Allergia és intolerancia miatt nem ehetem , vérvizsgálat mutatta ki és tüneteim is vannak tőle.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.17. 21:21

Jól van semmi baj!A gyilkos ösztön szerencsére nincs meg benned.A ragadozókban ez megvan és gond nélkül zabálhatnak húst.
A növényektől semmi bajod sem lesz(de csak azoktól amit Te ültetsz és felnevelsz).
Nagyon finom ízűre elkészíthető bármilyen(ehető)növény vagy növénykombináció.Háztáji termelőknél lehet még esetleg önmagában is jóízű,zöldségekhez jutni.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.18. 09:35

idegen írta: Jól van semmi baj!A gyilkos ösztön szerencsére nincs meg benned.A ragadozókban ez megvan és gond nélkül zabálhatnak húst.
A növényektől semmi bajod sem lesz(de csak azoktól amit Te ültetsz és felnevelsz).
Nagyon finom ízűre elkészíthető bármilyen(ehető)növény vagy növénykombináció.Háztáji termelőknél lehet még esetleg önmagában is jóízű,zöldségekhez jutni.
Teljesen mindegy ,hogy megvan-e bennünk a gyilkos ösztön vagy sem. Kellőképp rá vagyunk szoktatva a húsevésre, és van is, aki megöli helyettünk az állatot. Amúgy a tejjel-tojással ellentétben a húsokra, tengeri herkentyűkre semmilyen intoleranciám vagy allergiám nem volt, ellenben sok gyümölcsre, olajos magra, gabonára meg igen. És másoknak így volt akiknek a leletét láttam, úgyhogy a növényevőségünk nincs nagyon alátámasztva ebből a szempontból nézve.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.18. 22:44

Ahogy más témában úgy itt sincsenek "kőbevésett"szabályok.Ezek olyan dolgok amiket helyetted más NEM tud megoldani.Ha valaki ilyet mond az mellébeszél.
Neked kell tudnod hogy mi az ami jólesik és nem kínoz meg később...Egyszerű kísérlet önmagadon.
Szerintem ne kívülállóktól/másoktól/várd a választ arra,hogy Neked mi a jó.
Ha a leletekből tudod meg akkor már késő.
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2017.11.01. 11:59

Nálam a vércsoport szerinti táplálkozás igaznak minősült ,csak én még túlgondoltam és a húst is kizártam. Abban van előírva hogy vannak vércsoportok akik a vad húsokat ,vagy zsírosabb dolgokat jobban tolerálják érdemes lecshekkolni lehet hogy nem hülyeség nálam legalábbis teli találat amit leírt.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.11.03. 21:16

szpetikus30 írta: Nálam a vércsoport szerinti táplálkozás igaznak minősült ,csak én még túlgondoltam és a húst is kizártam. Abban van előírva hogy vannak vércsoportok akik a vad húsokat ,vagy zsírosabb dolgokat jobban tolerálják érdemes lecshekkolni lehet hogy nem hülyeség nálam legalábbis teli találat amit leírt.
Nekem B a vércsoportom, és a tesómnak is, de az áldottnak említett tejtermékek számunkra átkozott tüneteket okoznak, és nem csak emésztőrendszerit ,hanem mást is pl. ödémásságot, izomrángást, garat és arcüregi gennyesítő folyamatokat. Ezzel szemben a csirkehústól és sertéstől, amit kerülnünk kellene , semmi bajunk, és a vérteszt sem mutat rá reakciót. Meg azért a vércsoportnál van egy kis bibi, mert nem minden B-s vércsoportú ember tisztán B-s genetikailag. Nálunk pl. anya B, apa 0, így nálunk genetikailag B0 , ami persze B-t jelent, mert a B uralkodik a 0 felett. De aki úgy B-s, hogy mindkét szülőtől B-s gént örökölt, ő BB, és ez nála jelenthet esetleg jobb védelmet a tejjel kapcsolatos reakcióktól, már ha van valami igazság a vércsoportos elméletben.
0 x

BloodBunny
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.03.20. 18:06

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: BloodBunny » 2017.11.04. 18:24

már ha van valami igazság a vércsoportos elméletben.
Olvastam egys-mást, a sok babamamablog.blogspot.hu mellett ebbe (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23697707) futottam, szerintem közönséges kendermagolaj szintű bullshit, ha nem az lenne, született volna róla pár cikk. 8-) ;)
0 x


piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Vegetáriánus, vegán étrend

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.12.21. 11:58

Ha igaz a sztori, akkor érdemes lenne vizsgálni a daganatbontó mechanizmust. pl. "éhen hal" a daganat állati fehérje vagy sok fehérje nélkül? Vagy valamelyik zöldség bármelyik anyaga hat így? Esetleg a megkezdett kemó hatását erősíti az adott étrend? stb...
0 x

Válasz küldése