makrobiotika

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
rezidens
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.04.13. 15:22

makrobiotika

Hozzászólás Szerző: rezidens » 2014.04.13. 15:41

Úgy tűnik,ebben a témában még nincs megnyitva topik. Pedig igencsak idekívánkozik néhány felvetés és megválaszolatlan kérdés,a szkeptikus fórumba.
Ha Valakinek vannak tapasztalatai,kérem ossza meg velünk!
0 x

rezidens
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.04.13. 15:22

makrobiotika

Hozzászólás Szerző: rezidens » 2014.04.13. 18:16

„Egy rendszer, amely Michio Kushi hite szerint a békés társadalmak korához vezethet el, hiszen a sejtekig hatoló táplálék határozza meg az egyes ember és a társadalmak karakterét, magában hordozza háború és béke üzenetét. Makrobiotika. Michio Kushi és néhai társa, felesége, Avelin könyvek tucatjaiban foglalta össze a jin és jang egyensúlyának betegeket gyógyító, egészségeseknek teljes életet adó erejét. Makrobiotika.”

Itt álljunk meg egy szóra! Kushi professzor feleségét és lányát is elveszítette már,mindkettő rákban halt meg. Rajtuk sajnos nem tudott segíteni a” rákmegelőző és gyógyító diéta” „atyja” a fenti.c.könyv szerzője.(tény viszont,hogy Kushi prof.86 éves,de ezt szomszédasszonyom is elmondhatja magáról,pedig hírből sem ismeri a makrobiotikát)

Magyarországon is nagyon sok „híve” és terjesztője van –e csodálatos étrendnek,életmódnak.(mert a makrósok nagyon kényesek arra,hogy ezt életmódnak nevezzük és ne csupán étrendnek!)

Dr. Bakács Viktória:
Életutam a makrobiotika
Hogyan lettem makkegészséges a makrobiotikával, és nagyon sok csábító recept
c.könyve rengeteg példányban kelt el és sok követőre talált,hiszen a könyv szerzője a makrobiotika segítségével gyógyult ki daganatos betegségéből-…majd később rákban meghalt(akárcsak Kushiék),de ezt már elfelejtették publikálni.
Pedig ez legalább olyan fontos tény,mint egy előző gyógyulás,sőt…!

Vannak azért,akik már kapisgálnak valamit ezzel a csoda gyógymóddal kapcsolatban:
Pl.itt

http://gitta-egeszseg.gportal.hu/gindex.php?pg=25287852

folytatás következik majd nemsoká….
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

makrobiotika

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.04.13. 19:23

@rezidens (78125):
Tapasztalataim ugyan nincsenek, de hallottam nehany eloadast rola, ahol ezt
/G. Ohsawa / zomeben vegetarianus alternativ /rakos betegek , endometriozis, menopausa ..../medicinakent definialtak .
Sceptikus voltam amikor az AIDSel kapcsolatban prevencioken emlegettek, es eszembe jutott Thabo Mbeki :(
http://www.avert.org/history-hiv-aids-south-africa.htm
...The arguments and polices against providing AZT and nevirapine, personified by Mbeki and Manto, soon evolved into a much wider questioning of all antiretroviral drugs including those used as treatment. This was part of a wider branch of thinking, referred to as denialism, which argued that HIV did not cause AIDS and instead resulted from socio-economic factors or ‘lifestyle’ choices. Manto became known for advocating for the effectiveness of good nutrition in repressing the virus, saying - See more at: http://www.avert.org/history-hiv-aids-s ... d4byB.dpuf...
/
OFF
Nem tetszett az az otlet sem hogy a tobb szakaszos kura vege barnarizs es viz ,
arrol mar nem is beszelve, hogy B12, vas-, magnezium, calcium hiannyal jarhat ...

/OFF Elnézést!

Mindenesetre kivancsi vagyok ki hogy iteli meg .
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

makrobiotika

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.04.13. 20:08

Csak rakerestem
What is Macrobiotics?
http://www.ohsawamacrobiotics.com/macro ... crobiotics

az elonyeirol irottak tetszettek a legjobban ;)
Benefits of Macrobiotics
Here is a brief list of common benefits:
...

* Better health: relief from all pains and sicknesses, including colds, the flu,

and cancer.

* Better appetite, able to eat the simplest food with complete joy and

deep gratitude.

* Better sexual appetite and more joyful satisfaction.

* Deep and good sleep every night without bad dreams.

* Greater freedom from anger, fear, and suffering.

* Ability to view difficulties as positive learning experiences.

* Better clarity in thinking and promptness in action.

* More generosity in our interactions.

* Greater control over personal destiny.

* The belief that nothing in life is too difficult.

* Greater honesty with oneself and others.

* Improved understanding of Oneness (God).
0 x

rezidens
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.04.13. 15:22

makrobiotika

Hozzászólás Szerző: rezidens » 2014.04.13. 22:27

„A makrobiotikus étrend cukormentes, biomagvakból és biozöldségekből álló elemi növényi étrend”

A Makrobiotika Intézet (mármint Sebestyén Szilvia,mert ő nevezi Intézetnek magát) egészséges ,rákmegelőző és gyógyító ételek készítésére invitál vagy ha nincs időd és kedved ilyesmivel pepecselni ,tőlük már rendelhetsz is,mert tisztességes összegért kiszállítják Neked. Egészséges alapanyagokból,bio gabonákból és zöldségekből.
Kár,hogy gyakran láthatóak éppen aktuális „anyagbeszerzői” vagy a keresztúri piacon(ahol még véletlenül sincs sem bio,sem öko áru,mert mindenki a nagybani piacról vásárol és ad tovább,még az őstermelő igazolványosok is ) vagy Lidl áruházban bukkannak fel időről-időre.
Vajon tudják-e ezt is a borsos áron” egészséges ételt” rendelő gyógyulni vágyók?
Évekkel ezelőtt ,amikor a makrobitika szót beütötted a keresőbe,rengeteg olyan „szakmai”oldalt találhattál,ahol –ha már a makrobiotika iránt érdeklődsz-,a Kushi Intézetben végzett tanárok névsorát közölték.Ezen ajánlások végén szerepelt Sebestyén Szilvia neve,és hogy hozzá ne!!!!mert végzettsége sincs(aztán közben elvégzett egy amszterdami makrós gyorstalpalót,hogy ne lógjon ki a lóláb teljesen),”de legalább népszerűsíti a makrobiotikát”
Ez annyira jól sikerült neki,hogy ma már az első 500 találat biztosan őt dobja ki a keresőben.
Jól mondják,azok akik közelebbről is ismerik: a PR-hoz nagyon ért,ha máshoz nem is.
Nekem is volt szerencsém(??) személyeses is hallani tőle,hogyan kell a „rányomulós technikát”alkalmazni a „piacon”.
Mármint a beteg emberek és gyógyulni vágyók „piacán”.
Általában törlődnek azok a kommentek,ahol az igazságról fellibbenő fátyol a csúnyábbik arcát mutatja a makrobiotika” nagyasszonyának.”
Ezt írja magáról:
„Kortalan vagyok és az Intézetemben megfordultak is szintén. 7 éve élek makrobiotikusan. Rendkívül sok irigy női pillantásnak vagyok tapasztalója és rendkívül sok kellemes elismerő férfi pillantás ad magabiztosságot és örömöt számomra. A tiszta bőröm, makk egészséges testi működésem, mentális és fizika stabilitásom fel nem cserélném.” Húú!!Aszta!!!!!Irigylésre méltó!! Bővebben itt :
http://www.manbook.hu/szakertok/kerdezek.338.htm
Régebbi fórumokról:
„Még 2006 októberében egy Fókusz adásban hallottunk (véletlenül) a Makrobiotikáról. Sebestyén Szilviával volt egy rövid interjú. Felkerestük és elmentünk hozzá egy nyílt napra. Mndenre vevő voltam, mert a lombik eléggé tönkrevágott fizikailag. Majd rá pár hétre az otthonában csinált személyes diagnózist és egy gyógyító étrendet állított össze nekem. Mentem hozzá főzni tanulni, vásárolni. Mert én barom elhittem neki minden szavát. Dehát egy beteg ember, aki gyógyulni akar mindenbe belekapaszkodik. Naívan kérdeztem, hogy hol lehet beszerezni azokat a kiegészítőket, amiket ő ajánlott. (pl. miszó, tamari szójaszósz, wakame, kombu,azuki bab...stb)
"Sehol! Ezeket Amerikából hozatom"- jött a válasz.
Még szerencse, hogy közben makrós fórumokat keresgéltem, hogy tanácsokat, kérjek...estleg adjak
- soha nem tanult, járt Amerikában (pedig Szilvi ezt mondja!!!)
- hivatalosan nem tanult makrobiotikát



- személyesnek szánt étrendjeit úgy készíti, hogy Ráth Zsuzsa (aki 20 éve tanulja csinálja a makrót) étrendjeit keveri
- amit tud Ráth Zsuzsától tudja csak, de Zs. megszakította vele a kapcsolatot pont a fentiek miatt
- minden ételt itt vesz magyarországon (azóta tudom hol), csak így értékesítve rajta volt az ő haszna is!!
Teljesen magam alá kerültem, amikor ezt olvastam egy vadidegentől. Nem tudtam higyjek-e neki. Ez a fórumtag kérte, hogy kérdezgessek Szilvitől konkrét dolgokat, hol tanult, ki volt a tanára, stb. s várjam meg a választ. Vagy egyszerűen kérdezzek mélyebb tudást igénylő dolgokat a makróról. S döntsek saját belátásom szerint, hogy hiszek-e neki.
Elkezdtem nyomozni. Megtaláltam Ráth Zsuzsa elérhetőségét a neten. Tudni akartam, hogy ezek alaptalan vádak-e vagy igazak. Felhívtam Zsuzsát, elmondtam ki vagyok, az előzményeket, s egyenesen rákérdeztem a fenti dolgokra. Zsuzsa szegény nagyon zavarba jött, meg mondta, hogy telefonon nem is szokott erről beszélni.... DE SAJNOS MINDEN IGAZ!!!
Szilvia egy szélhámos bizonyos szempontokból!!!!! Azóta mások is megerősítették. Szilvia nagyon jól hirdeti a makrót, de túl lépte a hatáskörét!!!"
http://www.nlcafe.hu/index.php?id=1057& ... 0#12200546

Persze ezek már régebbi hozzászólások.Azóta biztosan sokat kupálódott a nagyasszony.
0 x

Válasz küldése