homeopátia-ellenes kampány

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 14:38

és Richard Dawkins, oxfordi természettudós professzor a homeopátiáról
Ez NAGYON jó, mert lassan, nyugodtan, indulatmentesen beszél, és elvisz egy homeopátiás klinika rendelésére is, megmutatja, hogy megy a dolog.

És mindketten, Goldacre és Dawkins is (sőt maga a homeos doki is) azt mondják, ez hat, a betegek jobban lesznek tőle - de csak placebo alapon. Jót teszünk, ha ezt megmonjuk nekik vagy nem? Ez a nagy kérdés, és erre mindenkinek magának kell választ adni.

http://www.youtube.com/watch?v=jYqQ_n2v ... xt_from=PL
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sárgadinnye 2010.01.30. 14:53-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.30. 14:51

sárgadinnye írta:és Richard Dawkins, természettudós professzor a hp-ról

http://www.youtube.com/watch?v=jYqQ_n2v ... xt_from=PL

Ez a video nagyon jo!!!!!

Es gratulaciok a kampanyhoz!
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 14:57

Haha, pont most szerkesztettem és írtam hozzá, hogy ez nagyon jó!... egyszerre néztük.

Köszönjük!
(A mi városunkban elfelejtett kijönni a BBC kamerával és most pánikolnak, de nem baj, majd lesz valami.)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.30. 15:07

Nagyon örülök, sok sikert, (kis lépés az embernek de nagy ugrás az emberiségnek... :) !!!
Nem is kavarok máshol (egy darabig), együtt szurkolunk Nektek, HAJRÁ DINNYE !!! :D
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 15:33

most jönnek a homeopaták és elmagyarázzák, miért nem csináltak semmit a szerek :-)))

http://www.youtube.com/watch?v=QKY8jevCgqU&NR=1

érdemes megnézni a kommenteket alatta, hahaha!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sárgadinnye 2010.01.30. 16:05-kor.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 15:37

az ausztrálok is megcsinálták: ez a Perth-i

http://www.youtube.com/watch?v=NNQ2XGwo3-A
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.30. 17:20

0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 21:30

Leeds
http://www.youtube.com/watch?v=V3uzBG-WKlc

micsoda fazonok ezek mondjuk.... :-))

Popula(c)tion, köszönjük a támogatást!
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 22:04

országos lap, a Daily Telepgraph cikke

http://www.telegraph.co.uk/health/alter ... allow.html
0 x



sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.31. 21:27

a teljes video Perth (Australia)

http://www.youtube.com/watch?v=BiwSYVFZghY
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.31. 21:38

0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.01. 16:25

Ez nagyon jó volt.Köszi Sárgadinnye. Itt csak egy módon lett volna halálos, ha halálra röhögik magukat. :lol:
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.02.02. 18:32

0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.02.02. 18:45

ez pedig a BBC birminghami esti híradója az eseményről

http://www.youtube.com/watch?v=SyHHQyecn6U
0 x


Kollárné
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.11.05. 12:02

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Kollárné » 2010.11.05. 12:12

Én is kicsit affelé hajlok, hogy a homeopátia, nem más mint placebohatás egy kis misztikus előadással egybekörítve, csipetnyi "bio-mániával". Mostanában eléggé sok cég használja ki ezt a bio dolgot arra, hogy ügyfeleket szerezzen, de legfőképp jó vásárlóerőt. Olyan helyen dolgozom, ahol ezt majdnem minden nap látom, a bio dolgokat úgy viszik, mint a cukrot, akármi legyen az és akármilyen áron legyen, ezt a természetes dolgok iránti "vágyat" használják ki ezek a cégek, csakúgy mint a homeopátiás "mesteremberek" a betegek számára. Azért azt elismerem, hogy van valami titok a gyógymódban, de gyógyszerek nélkül sajnos nem érhető el érdemi eredmény, csak a placebo segítségével. Erősen kell hinni, hogy meggyógyulsz, de minden hitet erősíteni kell és ezek a homeopátiás orvosok ezt az érzetet erősítik az emberben. Vannak még olyan linkek, amik használhatóak ebben a témában ? Érdekel a cáfolatok és az ellenérvek a témával kapcsolatosan, mert nagyon érdekel. Nagyanyám sokat foglalkozott a "természetes" gyógymódokkal és míg élt, elég sokan jártak hozzá, ha nem volt olyan nagy bajuk...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.11.23. 03:56

http://nol.hu/lap/tudomany/20101123-de_ ... placeboban_

Tenyleg mi van benne?

Ha gyogyszerrol van szo, akkor gondolom a vivoanyagnak kellene benne lenni.
0 x

zenesz
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.06.25. 12:33

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: zenesz » 2010.11.27. 16:06

@Orcas (7567):

Ez a cikk nem valami fizetett hirdetés? Lehet, hogy sóoldat valóban fájdalomcsillapító? A tejcukor pedig immunerősítő, nyugtató, altató, élénkítő egyszerre? Ezen minek csámcsogni?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.11.27. 16:57

@Orcas (7567):

A placebo tudtommal összetételét tekintve azonos a gyógyszerkészítménnyel, leszámítva, hogy nincs benne a vizsgált hatóanyag.
0 x

Avatar
O. Ágnes
*
*
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.01.12. 17:33

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: O. Ágnes » 2011.01.29. 10:44

Sorry, egyszerűen nem tudok itt eligazodni, nem találom azt a helyet, ahol a mostani, magyarországi kampány részleteiről lehetne a részletek felől informálódni. Amúgy a lev.listáról tudom a leglényegesebbeket, de Gábor azt írta, hogy itt a fórumon vannak a részletek.
Úgyhogy segítséget kérek, hová is kell kattintani?

O. Ágnes
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.29. 10:51

@O. Ágnes (11314):

Szia, Ágnes!

Privát üzenetben leírtam a tudnivalókat.
(A képernyő tetején középen, nagy piros keretben: "Privát üzenetek - 1 új üzenet", kattints rá az elolvasásához!)
0 x

finthus
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.08.30. 20:24

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: finthus » 2011.01.30. 11:40

MTV- Szempont 2011.01.30.

http://premier.mtv.hu/Hirek/2011/01/27/ ... ekkel.aspx

"Kutyaharapás szőrével?
Szkeptikusok és hívők a homeopátiáról. A két évszázados vita folytatása a Szempontban."
0 x

Minna23
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.01.31. 09:44

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Minna23 » 2011.01.31. 09:51

Olvasgatom a hozzászólásokat, és komolyan mondom, megdöbbent, és kicsit örülök is, hogy a szkeptikusokat nincs más gondjuk és bajuk az életben, mint hogy más embereket "helyretegyenek".
Ami itt írva van, az épp annyira személyes meggyőződésen alapuló állítások sora, mint amennyire személyes meggyőződése egy homeopátiával élő embernek, hogy a homeopátia hat.
Szerintem az itt megjelenő gondolatok java része a majd én megmondom, én jobban tudom, okosabb/tájékozottabb vagyok, majd én rendet teszek témakörből táplálkozik. Ez vajon mennyire egészséges? És ki találkozott homeopátiát művelő emberrel, aki elétoppant, és kérte vagy kívánta, hogy használjon homeopátiás szert, illetve, hogy ezentúl homeopátiával gyógyuljon? Talán még elérhető képsorok azok az internetes dokumentációk, amelyeken oltási károsodott és gyógyszermellékhatásoktól megbetegedett gyerekek képe látható. Ha van valakinek személyes érintettsége vagy csak találkozik ilyesmivel, lerepül a rózsaszín szemüveg.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 10:05

Semmi baj nincs ezzel a kampánnyal!

Szigorúan tudományos alapon nézve a demonstrációt, a szkeptikusok csak azt képesek bizonyítani, hogy a homeopátiás szerek túladagolása nem okoz mellékhatásokat. Minden további, ebből a megfigyelésből táplálkozó állítás csupán hipotézis-elmélet. De azt ne feledjük, hogy ezzel a "kísérlettel" a C-vitaminról (vagy akár a B, E vitaminról) is állíthatnák, hogy nem is létezik, mivel a napi ajánlott adag százszorosának (6gramm) bevitele sem okoz szignifikáns mellékhatásokat.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 10:09

Minna23 és rafi!

A homeopátiával valóban semmi baj nincs!!!!!
A baj a tudatlan és hiszékeny emberekkel van, akiknek kicsalják a kenyérrevalóját!!!!!!!! Ez csalás és átverés!!!!!!
Aki pedig ezt nem érti, az találja meg a fenti két kategóriából, hogy melyikbe tartozik!!!!!!!

Tehát a két kategória: 1. Tudatlan
2. Hiszékeny
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 10:32

@énkérdezek (11533):

... és mi van azokkal, akik tényleg meggyógyulnak a Homeopátiás szerektől?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 10:35

@Minna23 (11528):
Szerintem az itt megjelenő gondolatok java része a majd én megmondom, én jobban tudom, okosabb/tájékozottabb vagyok, majd én rendet teszek témakörből táplálkozik.
Ja, mert ebben a hozzászólásban te nem ezt csinálod... "nincs más gondjuk és bajuk az életben, mint hogy más embereket "helyretegyenek" - Szerinted van aki elmagyarázza a csalás tényét, vagy a homeopátia veszélyeit? Neked volt ilyen "felvilágosító" tanórád? Ez olyan mintha a fogyasztóvédőktől, az ombudsmantól, a rendőröktől, az ügyészektől megkérdeznéd: nincs jobb dolgotok...? De van, csak tudod senki nem hívja fel a figyelmet: Vigyázat becsapnak! Nincs ilyen szervezet, mint a fentebb felsoroltak. Ide orvosok, és biológusok is írnak. Lehet tőlük kérdezni is nem csak lekezelőnek lenni - általad - ismeretlen emberekkel szemben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.01.31. 10:44-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 10:42

@rafi (11536): Azokkal az van, hogy nem a homeopátiás szerektől gyógyulnak meg. Az igazi kérdés ugyebár az, hogyan tudom eldönteni mitől gyógyult meg valaki? Immunrendszer legyőzte, amúgy is meggyógyult volna (megfázás), stb. Ez klinikai tesztekkel igazolták. De ha ez nem elég, akkor olvasd el mit állítanak a gyógyítás hatásmechanizmusáról, minden ismertnek ellentmond, és logikailag olyan következtetésekhez vezetne hogy a csapvíz a legjobb homeopátiás gyógyszer, meg hasonló ökörségek. Ez nem probléma?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 10:55

@rafi (11536): ... és mi van azokkal, akik tényleg meggyógyulnak a Homeopátiás szerektől?

És mi van azokkal, akik nem gyógyulnak meg és súlyosbodik az állapotuk és későn fordulnak igazi orvoshoz és maradandó károsodást szenvednek? Esetleg meg is halnak?
Ja persze....mit mondanak ilyenkor? Hát hogy látos, itt az igazi gyócccccer sem segít!
Pedig ha időbe kezd valódi gyógykészítményt szedni, akkor simán meggyógyult volna!!!!!!

Nos ebben a szösszenetben szándékosan nem írtam neveket, helyszíneket, beazonosítható eseteket, mert a hozzád hasonlóan gondolkodók nem is igényelnek ilyesmit.
Inkább csak hisztek valamiben. Itt abban, hogy valakik csodálatosan meggyógyultak......
No és ezeket az eseteket kik és hol jegyezték le? Megbízható és ellenőrízhető források? Vagy Te is csak hallottad, hogy valahol valaki meggyógyult.......

Már csak azért kérdem, mert kontrollált kísérletekben a placebó hatáson kívül semmit sem tudtak kimutatni!!!!!!!!!
gyógyszer a berlini falból meg holdfényből.......
Na eriggyé mááá :shock:
0 x

Minna23
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.01.31. 09:44

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Minna23 » 2011.01.31. 10:57

@Gábor (11540):
Azért még ezt leírom.
Három hónap fül-orr gégészet, két sorozat antibiotikum, orrmandulaműtét-előjegyzés után vittem el a fiamat homeopátiás orvoshoz, aki másfél hét alatt gyógyította ki. A tízezer forint körüli gyógyszerköltségek után 520 ft-ba kerültek a homeo-s szerek, ha ez is szempont.
Háromszori perforáció egymás után egyre romló állapottal a fül-orr-gégészeten, majd két év tünetmentesség homeopátiával. Vannak egyébként ambuláns papírjaink arról az időszakról, hogy pontosan mikor, milyen kezelést kaptunk.
Ha a hitem így gyógyít, akkor... vannak csodák?
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 11:01

@Gábor (11540):

Én azt látom, hogy magáról a homeopátiáról még a szakemberek is elég sok marhaságot állítanak. Ez leginkább abból adódik, hogy egy alapvetően materialista "koordinátarendszerben" próbálják megmagyarázni a homeopátiát. Ez lehetetlen.
Ebből adódnak olyan tévedések, mint például az, hogy a homeopátiás gyógyszerekek "higítással" készülnek. Csak a felületes, anyagelvű szemlélő gondolja, hogy itt higításról van szó.

De mégegyszer mondom, a homeopátiát nem lehet materialista tudomány alapján elfogadni. Aki ezen túl tud lépni (és itt nem a ködös spiritizmusról van szó) és képes elfogulatlanul utánanézni, hogy mi is a homeopátia tudománya(!) az nem fog olyan hülyeségeket állítani pl, hogy a La-Manche csatorna víze univerzális homeopátiás szer - és ebbe a hülyeségbe belekapaszkodva ezzel a hülyeséggel a homeopátiát "támadni".

Egyébként a homeopátiás szerek hatásosságára vannak kisérletek: Kolisko, Pfeiffer, Vall, Hauschka féle tudományos(!) kisérletek, tesztek.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 11:06

@Minna23 (11542): Azért van ez a fórum, hogy leírd a véleményed, tapasztalatod. Csodák nincsenek, de ha jól olvasom antibiotikumot kapott, vagyis gyógyszert. Ennyi. Tudod ha én influenzás vagyok, kapok gyógyszert valahogy nem megy a gyógyulás a bevétel után 2 perccel, gyógyszerrel is egy hétig szenvedek, mert csodák nincsenek.

De ha megvárod, és visszanézel biztos, hogy kapsz kielégítőbb magyarázatot egy orvostól.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 11:06

@Minna23 (11542): csak annyi a kérdésem, hogy:

Ha legközelebb kiújul a betegség, akkor meg mered-é tenni azt, hogy először csak homeopatához viszed?
És kb másfél hónapig meg sem mutatod igazi orvosnak?
Mit mondanál ha az állapota csak romlana és romlana a homeo cucctól? Akkor mit mondanál?

És ha valami áttételes maradandó sérülést szenved a gyerek, akkor életed végéig mit fogsz magadról gondolni?

Röviden az én elméletem szerint a IGAZI gógyszerek gyógyították meg, de idő kellett mire legyőzték az immunrendszerrel együtt a betegséget!!!!!!!!!
Ezért lehet, hogy csak fáziskéséssel-időkitolódással látszott javulás!!!!!!!
De felhomályosítalak! Ehhez SEMMI KÖZE NEM volt a homeós cuccnak!!!!!
Aztán gondolj, amit akarsz, végül is csak a gyerek jövőjével játszol.
Jó szórakozást!
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 11:13

@rafi (11543): Egyébként a homeopátiás szerek hatásosságára vannak kisérletek: Kolisko, Pfeiffer, Vall, Hauschka féle tudományos(!) kisérletek, tesztek.

Kűggyél mán nekem néhány linket lécci!

Mert ezek így semmitmondóak.
Különben ha lenne igazi ELLENŐRZÖTT KÖRÜLMÉNY között lezajlott és pozitív eredménnyel zárult teszt, akkor az itt és máshol található szkeptikus-homeo vitákban a kedves homeósok nyilván ezekre hivatkoznának.
Nos sokezer hozzászólást olvastam szerte a neten, de én pozitív eredményű teszttel még nem találkoztam!
De biztos ez csak az én hibám, mert rossz helyen keresgéltem......én balga
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 11:19

@rafi (11543):
Ez leginkább abból adódik, hogy egy alapvetően materialista "koordinátarendszerben" próbálják megmagyarázni a homeopátiát. Ez lehetetlen.
A dupla vak próbának mi köze a materializmushoz? Sőt, hatásmechanizmus ismeretére sincs szükség ennek a klinikai tesztnek az elvégzéséhez... Szóval nem értelek.
Ebből adódnak olyan tévedések, mint például az, hogy a homeopátiás gyógyszerekek "higítással" készülnek. Csak a felületes, anyagelvű szemlélő gondolja, hogy itt higításról van szó.
Én ezt nem írtam. Ütögetni és rázogatni kell miközben felhígítod annyira, hogy egyetlen molekulányi "hatóanyag" se legyen benne. Gondolom a homeopátiás sörtől meg be lehet rugni: video
Egyébként a homeopátiás szerek hatásosságára vannak kisérletek: Kolisko, Pfeiffer, Vall, Hauschka féle tudományos(!) kisérletek, tesztek.
Ez tévedés, de ez majd valaki más fogja elmagyarázni neked. Addig is forrást legyél szíves belinkelni. Köszönöm.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 11:19

@énkérdezek (11546):

...persze, itt jön az a vicc, amit Vágó István mondott a Bumerángban, hogy a Ló (vagy a kisgyerek) nem a homeopátiás szertől gyógyul meg, hanem a gazda gondoskodásától.

Kérdem én... a modern orvostudomány miért nem használja olyan hatékonysággal a placebo-t vagy a "szemfényvesztést" a betegségek leküzdésében mint a homeopátia? Szerencsétlen akadémikus orvoslás kínlódik mindenféle gyógyszerek előállításával, pedig csak placebot kéne gyártani, hiszen a homeopátia is így működik... :D :D :D :D

ja... egyébként arra gondoltatok már, hogy maga az Aspirin nem is létezik ? Ha anyagszerkezetét megvizsgáljuk, akkor nem találunk mást mint atomokat, atomokon belül hatalmas tereket és elhanyagolható méretű részecskéket. Ha ezeket a részecskéket tovább bontjuk akkor is csak nagy ürességeket találunk.... akkor hol is van az anyag ??? Tehát az Aszpirin sem más mint "erőtér" ??? :D:D:D Ezen az alapon fel kéne világosítani a gyerekeket az iskolában, hogy ne hagyják magukat átverni a világban látható dolgokkal, hiszen ott nem anyag van, hanem végtelen számú erőterek sokasága, melyekre rávilágít a fény (lásd: Einstein egyes tanítványainak véleménye, hogy az anyag nem is más, csak "bezárt fény")

bocs, ez kicsit off lett :D
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 11:20

@rafi (11543):
1. http://hu.wikipedia.org/wiki/Eugen_Kolisko
2. Pfeiffer János természetgyógyász :lol:
3. drhauschka.hu ne viccelj már...... kozmetikus?

No elő a linkekkel, mert nyilvánvalóan nem értek a kereséshez és csak ezeket találtam.........
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 11:26

@rafi (11550): Hozzászólás homeopátia-ellenes kampány - #11533

Ajánlom figyelmedbe az előző hozzászólásom.......
Habár itt már egy kis együgyűséget is belekevertél az egymás után írt betűk közé.......
Ez is kicsit off lett.
Mellesleg az általános iskolás fizika és kémia könyv szerintem érdekes olvasmány lenne számodra.....
Ha nem értenéd, akkor kérdezz egy 6vagy 7-ik osztályos tanulót, biztos el tudja neked magyarázni...... ;)
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 12:03

@énkérdezek (11551):

1) http://hu.wikipedia.org/wiki/Eugen_Kolisko
2) http://hu.wikipedia.org/wiki/Ehrenfried_Pfeiffer
3) http://hu.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Hauschka

Szerinted ha valaki létrehoz egy gyógyszertyárat, ahol kozmetikai termékeket is előállítanak akkor csak kozmetikus lehet az illető?

A kisérletekről, tesztekről internetes oldalt (egyelőre, pláne magyar nyelven) nem tudok prezentálni. De Hauschka az egyik könyvében (ez nekem is megvan) részletesen bemutat jónéhányat.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.31. 12:13

k@rafi (11556): Megkértelek szépen hogy a bizonyított-elfogadott KÍSÉRLETEKRŐL adj linket. Erre te belinkeled néhány múltszázad elején élt ember adatlapját.
Te tényleg ilyen együgyű vagy? Vagy csak tetteted magad?
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 12:13

@Gábor (11549):
A dupla vak próbának mi köze a materializmushoz?
Kérdésedre válaszolva: a mai modern tudomány alapvetően az anyag megismerésére fejlesztette ki a vizsgálati módszereit. Ez tény , de semmi baj nem is lenne vele, ha a tudomány megmaradna csak az anyag vagy csak az anyagi jellegű folyamatok vizsgálatánál.

Leírnád, hogy a "dupla vak próbát" konkrétan hogyan végezték el? Mi volt a kisérlet? Mit vizsgáltak és mit hasonlítottak össze?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.01.31. 12:15

@Minna23 (11542):

Képzeld nekem meg volt egyszer egy nagyon csúnya torokfájásom, voltam vele orvosnál, adott sok gyógyszert, de eleinte nem gyógyultam meg. Nagyon fájt a torkom. Aztán egyszer a ebédelés közben véletlenül feldöntöttem a sót és kiborult az egész az asztalra. Rá egy nappal meggyógyultam. Tehát a só kiborítása gyógyított meg és azóta mindenkinek ezt a gyógymódot javaslom torokfájásra.
Nincs igazam? Ha szerinted nincs, fejtsd ki miért! Hogyan tesztelnéd az állításomat?
rafi írta:@énkérdezek (11546):

...persze, itt jön az a vicc, amit Vágó István mondott a Bumerángban, hogy a Ló (vagy a kisgyerek) nem a homeopátiás szertől gyógyul meg, hanem a gazda gondoskodásától.

Kérdem én... a modern orvostudomány miért nem használja olyan hatékonysággal a placebo-t vagy a "szemfényvesztést" a betegségek leküzdésében mint a homeopátia? Szerencsétlen akadémikus orvoslás kínlódik mindenféle gyógyszerek előállításával, pedig csak placebot kéne gyártani, hiszen a homeopátia is így működik... :D :D :D :D

ja... egyébként arra gondoltatok már, hogy maga az Aspirin nem is létezik ? Ha anyagszerkezetét megvizsgáljuk, akkor nem találunk mást mint atomokat, atomokon belül hatalmas tereket és elhanyagolható méretű részecskéket. Ha ezeket a részecskéket tovább bontjuk akkor is csak nagy ürességeket találunk.... akkor hol is van az anyag ??? Tehát az Aszpirin sem más mint "erőtér" ??? :D:D:D Ezen az alapon fel kéne világosítani a gyerekeket az iskolában, hogy ne hagyják magukat átverni a világban látható dolgokkal, hiszen ott nem anyag van, hanem végtelen számú erőterek sokasága, melyekre rávilágít a fény (lásd: Einstein egyes tanítványainak véleménye, hogy az anyag nem is más, csak "bezárt fény")

bocs, ez kicsit off lett :D
Nem igaz, hogy nem érted. Az "igazi" gyógyszerek olyan klinikai teszteken mentek át, amin azt ellenőrízték, hogy van-e a placebón túlmutató hatásuk. Igen, mikor egy sima gyógyszertől meggyógyulsz, ott is közrejátszhatott a placebo, de emellé "igazi" hatás is társul.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 12:19

0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 12:21

@énkérdezek (11557):

Nem értem, hogy miért személyeskedsz, de mindegy, ez a Te dolgod.
Felsoroltad az általam említett három nevet, ezeket pontosítottam a wikipedia linkekkel.
Továbbá odaírtam, hogy a kísérletekről jelenleg nem tudok linket küldeni, mert azok nyomtatott formában (könyv) vannak meg.
De nyugodj le, keresek linket - bár (nyilván) azok sem fogják meggyőzni a T. szkeptikusokat, de talán egy hangyányival objektívabbá teszik enek a kampánynak a megitélését.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 12:23

@Gábor (11560):

Csak gyorsan átfutottam, de a homeopátiáról itt nem találtam semmit... lehet, hogy nem vettem észre... légyszíves másold be ide...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.31. 12:30

@rafi (11562):
Leírnád, hogy a "dupla vak próbát" konkrétan hogyan végezték el? Mi volt a kisérlet? Mit vizsgáltak és mit hasonlítottak össze?
Erre volt a link: dupla vak próba. Ha ezt érted, akkor jöhetnek a klinikai tesztek, és csak utána a homeopátia... De amíg materializmusozol addig egyértelműen nem érted, így továbblépni sincs értelme.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.31. 12:31

@rafi (11561):
Kedves Rafi !
Az esetleges ingerültséget légyszíves ne vedd zokon, nem Te vagy az első, aki már többszörösen átbeszélt okfejtéssel , unalomig ismételt érvekkel robban be a fórumba. A mérgelődések és sértődések megelőzésére tanácsolom, hogy előbb olvasd el az eddigi diskurzust, és, ha van új mondanivalód, szempontod, érved, akkor azokat vesd fel!
Ez a tanácsom más újonnan belépőknek is (pl.: Maya).
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.01.31. 12:32

@Zsolesz14 (11559):
Nem igaz, hogy nem érted. Az "igazi" gyógyszerek olyan klinikai teszteken mentek át, amin azt ellenőrízték, hogy van-e a placebón túlmutató hatásuk. Igen, mikor egy sima gyógyszertől meggyógyulsz, ott is közrejátszhatott a placebo, de emellé "igazi" hatás is társul.
Természetesen értem! A kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy az a szer amelyik nem megy keresztül klinikai ellenőrzéseken és teszteken az nem is hathat gyógyítólag? (Pl C vitamin?) Még mindig fenntartom, hogy HA a homeopátia placebo-ként működik (és állatoknál és csecsemőknél is hatékonyan - ez tény) akkor ezen felbuzdulva a modern orvoslás miért nem használja sokkal szélesebb körben a placebo készítményeket?

Egyébként az egy másik kérdés, hogy a "sima gyógyszerektől" valóban meggyógyul e az ember vagy sem, tehát a "sima gyógyszereknek" van-e "igazi" gyógyító hatásuk vagy csak elmaszkolják a tüneteket és mindemellett számos (nemkívánatos) mellékhatást okoznak?
0 x

Válasz küldése