homeopátia-ellenes kampány

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.27. 19:35

Fiam barátnője patikában dolgozik. Kérdem: Hogy fogynak a homeopatiás szerek? Azt mondja: Nagyon.
Most erre mit lehet mondani?
Mutattam neki a fórumot, nagyon tetszett neki.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.27. 19:40

Dorka11 írta:Fiam barátnője patikában dolgozik. Kérdem: Hogy fogynak a homeopatiás szerek? Azt mondja: Nagyon.
Most erre mit lehet mondani?
Mutattam neki a fórumot, nagyon tetszett neki.
De azt a keszitmenyt is homepatiasnak nevezik, amelyik valodi hatoanyagokat tartalmaz...pl. gyogynovenykivonatok, mindenfele razogatas es C200-as higitas nelkul.
Lasd. Dr. Theiss fele kivonatok.

Megdobbento szamomra, hogy potencialt, C200 higitott cuccokat arul a patika. Azt szerintem a natur-bio boltokban szabadna arusitani.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.27. 19:50

Orcas írta:
Dorka11 írta:Fiam barátnője patikában dolgozik. Kérdem: Hogy fogynak a homeopatiás szerek? Azt mondja: Nagyon.
Most erre mit lehet mondani?
Mutattam neki a fórumot, nagyon tetszett neki.
De azt a keszitmenyt is homepatiasnak nevezik, amelyik valodi hatoanyagokat tartalmaz...pl. gyogynovenykivonatok, mindenfele razogatas es C200-as higitas nelkul.
Lasd. Dr. Theiss fele kivonatok.

Megdobbento szamomra, hogy potencialt, C200 higitott cuccokat arul a patika. Azt szerintem a natur-bio boltokban szabadna arusitani.
Milyen hatóanyag van a fülgyertyában? Mert az is van több szinben.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.27. 19:53

Milyen hatóanyag van a fülgyertyában? Mert az is van több szinben.
Ott nem a hatoanyag a lenyeg, meg a misztifikacio ami korulotte van.
Bar Vaskalapos meg lehulyezett ezert korabban. A kiserletet meg mindig nem csinaltam meg, amit javasolt.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.27. 19:58

Orcas írta:
Milyen hatóanyag van a fülgyertyában? Mert az is van több szinben.
Ott nem a hatoanyag a lenyeg, meg a misztifikacio ami korulotte van.
Bar Vaskalapos meg lehulyezett ezert korabban. A kiserletet meg mindig nem csinaltam meg, amit javasolt.
Mi volt az?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.27. 20:02

Mi volt az?
Egy kemcsobe kellene a fulgyertyat beletennem, es megnezni, hogy van-e valami szivohatas, ha meggyujtom.
Vajon eltavolitja-e a fulzsirt?
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.27. 20:36

Jaj, a fülgyertyát könnyű lefülelni: kettőt veszel, egyet beleraksz a füledbe, másikat fül nélkül leégeted. Kinyitod: egyforma cucc van benne.
Ezt a magyar fül-orr-gégészek is javasolják a megvezetett betegeknek, úgy hallottam.
Mármint hogy próbálják ki fül nélkül! Nem a fülgyertyát...

Még azzal is lehet, hogy poros padló felé tartod - semmit nem szív fel.

A homeopátiát sokan keverik a gyógynövényekkel, igen. Meg azt hiszik, csak gyengéd, természetes anyagok vannak benne.
Mérgek - ugye. Csak az lehet hp szer, ami töményen méreg. Viperaméreg, arzéna... Szaturnusz fénye mély depresszióra, gyászra, berlini fal magányosságra.

És tényleg kevernek bele néha gyógynövényt hígítatlanul (x potencia). Sőt én hallottam valami gyógynövénycseppet, hogy "homeopátiásnak" javasolta a patikus.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.27. 20:54

Különben Vaskalapos, ugye kérdezted egyszer, mi az az alkati szer?

Itt egy példa, a farkasmaszlag (Nux Vomica), de oldalt vannak még leírások, Sepia, Arsenicum Album, ezek azok.

http://www.homeopatialap.hu/farkasmaszlag.htm

Nekem az tetszik, mikor azt írják: ez az alkat, ha hányingere van, úgy érzi, akkor múlna el a hányingere, ha...hányna...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.27. 21:19

sárgadinnye írta:Különben Vaskalapos, ugye kérdezted egyszer, mi az az alkati szer?

Itt egy példa, a farkasmaszlag (Nux Vomica), de oldalt vannak még leírások, Sepia, Arsenicum Album, ezek azok.

http://www.homeopatialap.hu/farkasmaszlag.htm

Nekem az tetszik, mikor azt írják: ez az alkat, ha hányingere van, úgy érzi, akkor múlna el a hányingere, ha...hányna...

Nem ertem.
A homeopatia elve szerint a higitott 9es utogetve razott) keszitmeny azt a tunetet (tunettel rendelkezo betegseget) gyogyitja, amilyen tunetet a kiindulasi anyag tomenyen okoz.

Az alkat nem tunet.

Az OK, hogy valamilyen alapon azt mondjak, hogy ilyen alkatu (testalkat? vagy mas?) egyennek ilyen szert kell adni, de mi abban homeopatia? Mi hasonlo mihez?
Es mit gyogyit?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.27. 21:35

Nem ertem.
A homeopatia elve szerint a higitott 9es utogetve razott) keszitmeny azt a tunetet (tunettel rendelkezo betegseget) gyogyitja, amilyen tunetet a kiindulasi anyag tomenyen okoz.

Az alkat nem tunet.

Az OK, hogy valamilyen alapon azt mondjak, hogy ilyen alkatu (testalkat? vagy mas?) egyennek ilyen szert kell adni, de mi abban homeopatia? Mi hasonlo mihez?
Es mit gyogyit?
Alkati kezeles. Egyiknek ezt, masiknak azt. Nem erted? Pedig elegge explicit. :mrgreen:

Sargadinnye: Ide lehet venni az alkati besorolast is? Szangvinikus, melankolikus stb?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.27. 21:39

Orcas írta:
Nem ertem.
A homeopatia elve szerint a higitott 9es utogetve razott) keszitmeny azt a tunetet (tunettel rendelkezo betegseget) gyogyitja, amilyen tunetet a kiindulasi anyag tomenyen okoz.

Az alkat nem tunet.

Az OK, hogy valamilyen alapon azt mondjak, hogy ilyen alkatu (testalkat? vagy mas?) egyennek ilyen szert kell adni, de mi abban homeopatia? Mi hasonlo mihez?
Es mit gyogyit?
Alkati kezeles. Egyiknek ezt, masiknak azt. Nem erted? Pedig elegge explicit. :mrgreen:

Sargadinnye: Ide lehet venni az alkati besorolast is? Szangvinikus, melankolikus stb?
Alkati, OK.
Miert homeo- ?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.27. 21:47

Alkati, OK.
Miert homeo- ?
Nem azert, amirol korabban te is irtal? Hasonlot a hasonloval?
http://www.merriam-webster.com/dictionary/HOMEOPATHY
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.27. 23:13

Orcas írta:
Alkati, OK.
Miert homeo- ?
Nem azert, amirol korabban te is irtal? Hasonlot a hasonloval?
http://www.merriam-webster.com/dictionary/HOMEOPATHY
Igen.
A normalis hp szernel hasonlo tunetet gyogyit (allitolag), mint amit tomenyen okoz.
Ez a kerdesem alapja: Az alkati szernel mi a hasonlo a mihez?

Olyan alkatot gyogyit (az alkat nem begeseg, alktot nem kell gyogyitani) amit tomenyen okoz (hogyan okoz alkatot egy szer tomenyen)?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 00:06

vaskalapos írta:
Orcas írta:
Alkati, OK.
Miert homeo- ?
Nem azert, amirol korabban te is irtal? Hasonlot a hasonloval?
http://www.merriam-webster.com/dictionary/HOMEOPATHY
Igen.
A normalis hp szernel hasonlo tunetet gyogyit (allitolag), mint amit tomenyen okoz.
Ez a kerdesem alapja: Az alkati szernel mi a hasonlo a mihez?

Olyan alkatot gyogyit (az alkat nem begeseg, alktot nem kell gyogyitani) amit tomenyen okoz (hogyan okoz alkatot egy szer tomenyen)?
Lehet en nem ertettem a kerdest, de gyanitom, hogy ezt az alkati dolgot felreertetted.
Alkati szer. Ebben az esetben ezt alkalmazzuk, abban az esetben azt. Tapasztalati uton ajanlja ennek inkabb ezt, annak inkabb azt. Legyen a pelda, hogy hasmenesre van tobb szere a homeopatanak. De o az egyiket adja a vekony embernek, a masikat a kovernek. Vagy az egyik szert az izgagabbnak, a masik szert a nyugodtabb tipusu embernek. Vagy en nem ertenem jol?
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 00:33

Orcas, ez úgy van, hogy van tüneti homeopátia és alkatiszeres.
A tünetit használják, ha akut bajod van, alacsonyabb potenciában. Krónikus bajhoz megállapítják az alkati szeredet, és akkor azzal fognak mindent gyógyítani, magasabb potenciában.
Múltkor Sebő Zsuzsa is írta, mindkettőt használja.

Meg ne kérdezd, miért.
Szerintem nekik kényelmesebb, mint minden szent nyavalyádra egy órát rászánni.
Engem elbűvöl az alkati szerek leírásának az infantilizmusa (és a szubjektivitása).
Belenéztél? :-))

Tehát nem hasmenésnél vékonynak ilyet ad, kövérnek olyat.
Ha a farkasmaszlag az alkatiszered vagy a kökörcsin, akkor az nálad mindent fog gyógyítani.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 00:41

tehát pl. gyerekgyógyászatban:

"A jó alkati szer harmonizálja a szervezet működését, biztosítva ezzel azt, hogy a szervezet kevésbé legyen fogékony a betegségekre, illetve az esetleges betegségből könnyebben és szövődményektől mentesen gyógyuljon meg a páciens.

Az alkati szer kiválasztásánál a testi tünetek mellett igen fontos szerepet töltenek be az etiológiai tényezők, a pszichés és mentális tünetek, az egyéni és a családi anamnézis adatai. A jól megválasztott alkati szer segítségével a gyógyulás bizonyos szabályszerűségek szerint következik be. Legtöbbször energetikai szinten, illetve a mentális-emocionális területeken történik pozitiv változás és csak ezt követően javulnak a testi tünetek.

Nagyon sok, csecsemőkorban észlelhető fizikai tünet eredete nyúlik vissza a méhen belüli életben elszenvedett valamilyen lelki sérülésre. Többek szerint az anya fogamzáskori lelkiállapota, illetve a várandósság alatt elszenvedett lelki traumái az újszülöttön előbb-utóbb fizikai tünetekben mutatkoznak meg. Vagyis ami a mamának lelki trauma, az az újszülöttnek, csecsemőnek fizikai tünet, sőt későbbi felnőttkori tünetek és betegségek is visszavezethetők az anya pszichés állapotára. A homeopátia arra is képes, hogy már a várandós mamát kezelve elejét vegye a megszületendő gyermek testi betegségeinek. Időnként az is előfordul, hogy az anya alkati szerét kell a gyermeknek is adni.

A homeopátiás szerek hatékonysága, a homeopátiás gyógyítás sikeressége nem a belé vetett hit mélységétől függ, nem placebo-hatás eredménye, hiszen növényeket, állatokat és csecsemőket is lehet eredményesen kezelni homeopátiás szerekkel. A homeopata orvos az egész embert, annak testi-lelki-szellemi egységét vizsgálta jóval azelőtt, hogy az akadémikus orvostudományban ez a szemlélet megjelent volna."
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 00:42

Ha a farkasmaszlag az alkatiszered vagy a kökörcsin, akkor az nálad mindent fog gyógyítani.
Az elobb megfordult a fejemben, hogy azert itt a homeopatanak tobb dolgot kell eszben tartania, mint egy orvosnak, mert ebben a maszlagban (utalok a korabbi linkre) semmi logika nincs, ezert nehez ra visszaemlekezni.

Aztan most kiderul, hogyha nalam a kokorcsin az alkati szer, mert en izgaga vagyok es gyorsbeszedu, es gyomorbajos, akkor csak ezt fogja adni. Akkor megiscsak egyszeru dolguk van.
Orulet.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 00:44

további info alkati szerről

Életünk folyamán valamennyien találkozunk olyan, a szervezetünket érő testi és lelki hatásokkal, amelyek reagálásra késztetnek bennünket. Alkatunkból adódó jellegzetességünk az, hogy ezekre miképpen reagálunk. Alkatunk jellegzetessége a testi felépítésünk, a bőrünk színe ugyanúgy, mint az, hogy milyen szerv vagy szervrendszer megbetegedésére vagyunk hajlamosak, milyenek a betegségekkor jelentkező váladékaink, könnyen lázasodunk-e be vagy nem, mennyi folyadékot fogyasztunk és az is, hogy milyen lelkiállapotban éljük meg a betegségeket.

Alkati jellegzetességeink éppúgy jelen vannak egészséges, mint beteg állapotainkban. Előrevetíthetik egész élet- és betegségtörténetünket. Ha tudjuk, hogy egy-egy homeopátiás alkatú ember milyen típusú betegségekre lesz hajlamos, egyben azt is tudjuk, hogy az alkatának megfelelő homeopátiás szer adásával megakadályozhatjuk patológiájának mélyülését, vagyis azt, hogy az előre megjósolható betegségeken mind-mind átesve eljusson egy betegség súlyos vagy végső állapotába. A megfelelően választott alkati kezelés úgy harmonizálja a szervezet működését, úgy mozgósítja saját gyógyító erőit, hogy a páciens akutan ritkábban betegszik meg, vagy ha mégis beteg lesz, akkor rövidebb idő alatt és kevesebb szövődménnyel gyógyul, a krónikus betegségek kialakulásának esélyei pedig csökkennek.

A homeopátiás alkati kezelés a prevenciós szemlélet szerves része, hiszen lehetőséget adhat arra, hogy alkalmazásával a bennünk genetikailag kódoltan jelenlevő valamely betegségre való fokozottabb hajlam ellenére is egészségesek maradhassunk.

A magyarországi lakosság egészségi állapotát tekintve rendkívül rossz eredményeket kapunk. A megdöbbentően rossz egészségi állapotért az alábbiak tehetők felelőssé: az egészségtelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, a megfelelő pihenés és kikapcsolódás hiánya, a túlzott alkoholfogyasztás, a dohányzás, a túlzott gyógyszerfogyasztás és a környezetszennyezés.

Az emberek élettartamát meghatározó tényezők közül a legfontosabb a genetikai hajlam, az életmód és a környezet minősége, ezek összefüggése pedig egyértelmű. Prevenciós szemlélet nélkül az orvos már csak a kialakult betegség kezelésével és gyógyításával járulhat hozzá az élettartam meghosszabbításához. Az egészség védelme azonban ennél fontosabb, mivel a megelőzés kíméletesebb és jobb, mint a beteggyógyítás.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 00:44

sárgadinnye írta:tehát pl. gyerekgyógyászatban:

"Nagyon sok, csecsemőkorban észlelhető fizikai tünet eredete nyúlik vissza a méhen belüli életben elszenvedett valamilyen lelki sérülésre. Többek szerint az anya fogamzáskori lelkiállapota, illetve a várandósság alatt elszenvedett lelki traumái az újszülöttön előbb-utóbb fizikai tünetekben mutatkoznak meg. Vagyis ami a mamának lelki trauma, az az újszülöttnek, csecsemőnek fizikai tünet, sőt későbbi felnőttkori tünetek és betegségek is visszavezethetők az anya pszichés állapotára. A homeopátia arra is képes, hogy már a várandós mamát kezelve elejét vegye a megszületendő gyermek testi betegségeinek. Időnként az is előfordul, hogy az anya alkati szerét kell a gyermeknek is adni.
"
Legjobb a terhes not mar inkubatorba tenni...nem nem, mar az inkubatorban tortenjek a nemzes.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 00:50

Hogyan ismerhető fel a SEPIA alkatú gyerek:

"A Sepia-gyerek családi anamnéziséből kiderül, hogy gyakran vagy mindkettő, de legalább az egyik szülője Sepia-fogékony típusú. Kis súllyal születik, izomzata hipotóniás, izületei hiperelasztikusak. Bőre száraz, három hónaposan megjelenhet ekzema az arcon, a fülek mögött, az izületi hajlatokban. Előfordul, hogy sem az anyatejet, és később a tehéntejet sem tudja megemészteni, kihányja.

Viselkedésére jellemző, hogy szemlélődő, tágra nyitott szemmel már kicsi korától kezdve jól megnézi a körülötte lévő embereket. Nyugodt gyerek, aki nem szeret egyedül lenni és különösen nem szereti a sötétet. Székrekedése lehet vagy krónikus hasmenése a kiújuló fül-orr-gége betegségek, vagy fogzás kísérőjeként.

Gyerekkorban továbbra is jellemzőjük a laza izmok és izületek. Bőrük sárgás színű, zsíros, pigmentfoltos, hátukon, végtagjaikon piheszőrökkel. Hajuk dús, lenőtt a halántékra, tarkóra. Lehetnek egyéb, kevésbé tipikus tüneteik, mint az alsó ajak közepén látható berepedés, a körömágy és a köröm körüli bőr berepedezése, hónalj és kézizzadás, elalváskor pedig savanyú szagú izzadás a fejen.

Az ételek közül a savanyú ízűt kedveli, szereti a citromot, de nem az ecetet. Jellegzetes lehet, hogy egyformán szereti az édeset és a sósat. A Sepia-gyerek, csakúgy mint a felnőtt, kedveli a keserű csokoládét. A viselkedésének, magatartásának jellemzője - attól kezdve, hogy önállóan mozogni kezd- nagyon aktív.

Később is igen kedves számára a testedzés, a tánc, az egyéni sportok (torna, tenisz). Hamar lesz önálló, független, kicsi korában megtanul egyedül öltözni, önállóan enni. Aktív, de óvatos, kapcsolataiban visszafogott, kevéssé közlékeny. Apró bosszúságok miatt is nagyon ingerlékeny, dühös lehet, ami miatt aztán bűntudata lesz.

A Sepia-gyerek ritkán beteg és ha mégis általában gyorsan gyógyul és újra nagyon aktív lesz. Előfordulhat nála torokgyulladás, tonzillitisz, allergia, esetleg asztma, emésztőrendszeri problémák: hányinger, hányás, aranyér, bőrén herpesz, ekzema, allergia és húgyúti fertőzések. Lelkiállapotára rossz hatással van, ha fizikailag korlátozott, ha kicsi a lakás, ahol él, ha kollégiumba kerül, ha szomorú a családja.

A szerek kiválasztásában mindig kérje ki orvosa segítségét!"
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 00:53

Csak ne gúnyolódjunk, ne gúnyolódjunk!
Ez egy korrekt, precíz tudomáááány...

(Nekem a horoszkóppal egy kategória az alkati szer.)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 00:59

sárgadinnye írta:Csak ne gúnyolódjunk, ne gúnyolódjunk!
Ez egy korrekt, precíz tudomáááány...

(Nekem a horoszkóppal egy kategória az alkati szer.)
Kivancsi vagyok mi tortent azzal a fickoval, aki fennyel taplalkozott es a csaladja sinylette meg az egeszet. A 6 eves gyerekuk 2 eves gyerek sulyura fogyott, a feleseg meg mintha meghalt volna. A ficko is gyogyito volt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.01.28. 02:01

Orcas írta:
Kivancsi vagyok mi tortent azzal a fickoval, aki fennyel taplalkozott es a csaladja sinylette meg az egeszet. A 6 eves gyerekuk 2 eves gyerek sulyura fogyott, a feleseg meg mintha meghalt volna. A ficko is gyogyito volt.
Kényszergyógykezelésre küldték, zárt osztályon van.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 02:45

Szilágyi András írta:
Orcas írta:
Kivancsi vagyok mi tortent azzal a fickoval, aki fennyel taplalkozott es a csaladja sinylette meg az egeszet. A 6 eves gyerekuk 2 eves gyerek sulyura fogyott, a feleseg meg mintha meghalt volna. A ficko is gyogyito volt.
Kényszergyógykezelésre küldték, zárt osztályon van.
Talan jo dontes volt.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 03:59

Tovabbra sem ertem, hogy mitol homeopatias (hasonlot hasonloval gyogyito) az alkati szer?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 06:01

vaskalapos írta:Tovabbra sem ertem, hogy mitol homeopatias (hasonlot hasonloval gyogyito) az alkati szer?
Szerinted miert nem homeopatias? Ellenervek?

Az alkati szer mindenre jo, legfokepp az alkati egyennel. Meg jo, hogy annyifele termek van, hogy a kulonbozo csaladtagoknak kulonbozo szert lehet eladni. :mrgreen:
Raadasul a higitas valtoztatasaval mas-mas betegsegre is lehet alkalmazni. Tehat masik uvegcset kell vasarolni.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.28. 06:16

Orcas írta:
Dorka11 írta:Fiam barátnője patikában dolgozik. Kérdem: Hogy fogynak a homeopatiás szerek? Azt mondja: Nagyon.
Most erre mit lehet mondani?
Mutattam neki a fórumot, nagyon tetszett neki.
De azt a keszitmenyt is homepatiasnak nevezik, amelyik valodi hatoanyagokat tartalmaz...pl. gyogynovenykivonatok, mindenfele razogatas es C200-as higitas nelkul.
Lasd. Dr. Theiss fele kivonatok.

Megdobbento szamomra, hogy potencialt, C200 higitott cuccokat arul a patika. Azt szerintem a natur-bio boltokban szabadna arusitani.
Nem hiszem, hogy élesen meg lehet húzni a határt a homeoszerek és a gyógyhatású szerek között. A patikába gyógyszerért járnak az emberek. Kellő agymosás után a mákos tésztát is el lehet adni nekik, reuma ellen. :)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 06:27

Nem hiszem, hogy élesen meg lehet húzni a határt a homeoszerek és a gyógyhatású szerek között. A patikába gyógyszerért járnak az emberek. Kellő agymosás után a mákos tésztát is el lehet adni nekik, reuma ellen. :)
Pontosan ezert kellene disztingvalni a ketfele termekfeleseg kozott. Naturbolt vs. patika.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 07:10

Orcas írta:
vaskalapos írta:Tovabbra sem ertem, hogy mitol homeopatias (hasonlot hasonloval gyogyito) az alkati szer?
Szerinted miert nem homeopatias? Ellenervek?

Az alkati szer mindenre jo, legfokepp az alkati egyennel. Meg jo, hogy annyifele termek van, hogy a kulonbozo csaladtagoknak kulonbozo szert lehet eladni. :mrgreen:
Raadasul a higitas valtoztatasaval mas-mas betegsegre is lehet alkalmazni. Tehat masik uvegcset kell vasarolni.
DE MIERT HOMEOPATIA????? Mi a lopikula a homeo (hasonlo) a patiaban????????

A HOMEOPATIA NEM AZT JELENTI, HOGY HOGITOK ESZETLENUL, MINT AZ ALLAT, HANEM AZT JELENTI, HOGY HASONLOT A HASONLOVAL.
MI HASONLOIT MIHEZ AZ ALKATI SZERNEL, ES MIT CSINAL?

Bocs, nem kiabalok, csek elgurult a homeopatias nyugtatom (kavebol higitom, C20-szor),
alkati szer kene, de felKATI ELLENkezik (oket is higitani kene homo-patikusan, hatha akkor ellenkezo allaspontra helyezkednenek - nemi utve rzogatas utan)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 07:13

Dorka11 írta:
Orcas írta:
Dorka11 írta:Fiam barátnője patikában dolgozik. Kérdem: Hogy fogynak a homeopatiás szerek? Azt mondja: Nagyon.
Most erre mit lehet mondani?
Mutattam neki a fórumot, nagyon tetszett neki.
De azt a keszitmenyt is homepatiasnak nevezik, amelyik valodi hatoanyagokat tartalmaz...pl. gyogynovenykivonatok, mindenfele razogatas es C200-as higitas nelkul.
Lasd. Dr. Theiss fele kivonatok.

Megdobbento szamomra, hogy potencialt, C200 higitott cuccokat arul a patika. Azt szerintem a natur-bio boltokban szabadna arusitani.
Nem hiszem, hogy élesen meg lehet húzni a határt a homeoszerek és a gyógyhatású szerek között. A patikába gyógyszerért járnak az emberek. Kellő agymosás után a mákos tésztát is el lehet adni nekik, reuma ellen. :)
A makos tesztat ne tessek lebecsulni, a mak opiattartalma miatt hatasosabb, mint a homeopatias szarok... akrom mondani szerek. A cukor pontenciaja hatasat,a tesztabna levo polimerek pedig sokszorosara emelik idoben elhuzodova teszik azt.
a fozoviz rezgesei pedig emlekeznek (jo lesz vigyazni, mit mondasz makosteszta-fozes kozben).
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.28. 07:31

Gábor írta:Azt hiszem ez is ide tartozik: a legtöbb általam megkérdezett embernek a homeopátiás készítményekről a gyógyfüvek jutnak eszébe, vagyis a legtöbben az sem tudják, hogy mi az... (Nem kevés embertől hallottam ez eddig.)
Ezért könnyű eladni.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.01.28. 08:51

sárgadinnye írta:Csak ne gúnyolódjunk, ne gúnyolódjunk!
Ez egy korrekt, precíz tudomáááány...
Ajánlom a figyelmedbe az alábbi cikket:
Lawson ML, Pham B, Klassen TP, et al. Systematic reviews involving complementary and alternative medicine interventions had higher quality of reporting than conventional medicine reviews. J Clin Epidemiol 2005;58:777–784

Nem akarom újra az advocatus diaboli-t játszani, de amit írtál az igaz! Idézem a téma szakértőjét E. Ernst-et.

"Those sceptics who are emotionally opposed to complementary medicine (CM) have a knack of ignoring the evidence that relates to this field. (ez velem is előfordult párszor) This proclivity is aggravated and perpetuated by the fact that mainstream journals rarely publish positive findings in CM (while CM journals hardly ever publish negative ones). Thus, the typical reader of the NEJM, for instance, would get the impression that, firstly, very little serious research is being conducted in CM, and, secondly, that all the studies that do emerge demonstrate CM to be utterly useless, or even dangerous."

"The truth, however, is more complex. There are now thousands of clinical trials of various forms of CM and hundreds of systematic reviews. The knee-jerk reaction that “they are all rubbish” is also incorrect. Indeed, on average, they compare very well in terms of methodological quality with trials in conventional medicine. If this sounds as though all CM is efficacious, I must call for caution: yes, there is now plenty of evidence, and much of the recent research is reasonably sound, but by no
means does all the evidence demonstrate that the treatment under investigation generates more good than harm."

"CM encompasses dozens of non-conventional modalities, some of which are biologically plausible, for example, herbal medicine, and some of which, such as homeopathy, are not."

"The loser in these everlasting quibbles and debates is, of course, the patient. If they listen to the “there is no evidence” argument, they might not benefit from those forms of CM that are beneficial. If they follow the “science does not apply” notion, they might end up receiving treatments that generate more harm than good."

Complementary medicine and evidence: like fire and water?; Edzard Ernst; BMJ Clinical Evidence, April 21, 2008

OFF
Üzenet rendszergazdának:
Tudom ez nem annyira a "homeopátia-ellenes kampány" topicba tartozik, inkább egy "általános CAM" topicba kellett volna tennem.
A következő idézetet Ernst-től, meg a "homeopátia" topicba kellene tennem, de talán ide az "ellenes kampány" topicba is belefér.

/OFF Elnézést!

Egy újabb érdekes idézet Ernst-től.

"How much research is enough to show that any treatment does not work (sorry, is not superior to placebo)? Here we go full circle: should we really spend several lifetimes in order to arrive at a more robust conclusion? Perhaps one should ask the proponents of homeopathy and the best minds in medical research to design a comprehensive but finite research programme to determine the truth. As long as both camps agree at the outset to accept the results, this might be a feasible way of ending a 200 year old dispute. Most readers and even many homeopaths will be surprised to learn that that has already
happened! During the Third Reich the (mostly prohomeopathy) Nazi leadership wanted to solve the homeopathy question once and for all.The research programme was carefully planned and rigorously executed. A report was written and it even survived the war. But it disappeared nevertheless – apparently in the hands of German homeopaths. Why? According to a very detailed eyewitness report, they were wholly and devastatingly negative."

The truth about homeopathy; Edzard Ernst; British Journal of Clinical Pharmacology; 2007; 65:2; 163–164

Visszatérve a kiindulóponthoz. A tudományos (!) szkepticizmus talaján állva ne becsüljük le a témában végzett klinikai kísérleteket, tényleg sok és értékes kutatást végeztek, de igenis bíráljuk azért, mert egyértelmű bizonyítékot nem volt képes felhozni anakronisztikus léte mellett.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.28. 09:25

sárgadinnye írta:Hogyan ismerhető fel a SEPIA alkatú gyerek:

"A Sepia-gyerek családi anamnéziséből kiderül, hogy gyakran vagy mindkettő, de legalább az egyik szülője Sepia-fogékony típusú. Kis súllyal születik, izomzata hipotóniás, izületei hiperelasztikusak. Bőre száraz, három hónaposan megjelenhet ekzema az arcon, a fülek mögött, az izületi hajlatokban. Előfordul, hogy sem az anyatejet, és később a tehéntejet sem tudja megemészteni, kihányja.

Viselkedésére jellemző, hogy szemlélődő, tágra nyitott szemmel már kicsi korától kezdve jól megnézi a körülötte lévő embereket. Nyugodt gyerek, aki nem szeret egyedül lenni és különösen nem szereti a sötétet. Székrekedése lehet vagy krónikus hasmenése a kiújuló fül-orr-gége betegségek, vagy fogzás kísérőjeként.

Gyerekkorban továbbra is jellemzőjük a laza izmok és izületek. Bőrük sárgás színű, zsíros, pigmentfoltos, hátukon, végtagjaikon piheszőrökkel. Hajuk dús, lenőtt a halántékra, tarkóra. Lehetnek egyéb, kevésbé tipikus tüneteik, mint az alsó ajak közepén látható berepedés, a körömágy és a köröm körüli bőr berepedezése, hónalj és kézizzadás, elalváskor pedig savanyú szagú izzadás a fejen.

Az ételek közül a savanyú ízűt kedveli, szereti a citromot, de nem az ecetet. Jellegzetes lehet, hogy egyformán szereti az édeset és a sósat. A Sepia-gyerek, csakúgy mint a felnőtt, kedveli a keserű csokoládét. A viselkedésének, magatartásának jellemzője - attól kezdve, hogy önállóan mozogni kezd- nagyon aktív.

Később is igen kedves számára a testedzés, a tánc, az egyéni sportok (torna, tenisz). Hamar lesz önálló, független, kicsi korában megtanul egyedül öltözni, önállóan enni. Aktív, de óvatos, kapcsolataiban visszafogott, kevéssé közlékeny. Apró bosszúságok miatt is nagyon ingerlékeny, dühös lehet, ami miatt aztán bűntudata lesz.

A Sepia-gyerek ritkán beteg és ha mégis általában gyorsan gyógyul és újra nagyon aktív lesz. Előfordulhat nála torokgyulladás, tonzillitisz, allergia, esetleg asztma, emésztőrendszeri problémák: hányinger, hányás, aranyér, bőrén herpesz, ekzema, allergia és húgyúti fertőzések. Lelkiállapotára rossz hatással van, ha fizikailag korlátozott, ha kicsi a lakás, ahol él, ha kollégiumba kerül, ha szomorú a családja.

A szerek kiválasztásában mindig kérje ki orvosa segítségét!"
Ez a leírás valami vicc, vagy valami elmebeteg írta?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 14:31

sárgadinnye írta:Hogyan ismerhető fel a SEPIA alkatú gyerek:
"A Sepia-gyerek családi anamnéziséből kiderül, hogy gyakran vagy mindkettő, de legalább az egyik szülője Sepia-fogékony típusú.....
A tintahal (szepia) ilyen dolgokat okoz tomenyen? Es ezt higitott tintahallal kell gyogyitani? A tintahal melyik reszebol keszul az alkati szer?
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 20:17

Istenem, Vaskalapos, nehogy rosszul legyél itt nekünk!

Itt van angolul az alkatiszerről ("constitutional remedy" - alkotmányos szer)

"This section focusses on the fundamentals of homeopathy and its application in curing deep seated and chronic diseases. It should be obvious though after further study, that the fundamentals of homeopathy have roots that go deep into all aspects of healing and so this approach once mastered, is preferable also in addressing acute states.

The previous sections: i.e. 'PATIENT'S INFO', 'FAQ'S' and 'AILMENTS' pages with the 'FIRST AID', 'COMMON DISEASES', and 'TIMES OF LIFE' sections could be considered an introductory look at homeopathy and concerned in the main with acute conditions.

You may already have heard of the terms 'constitutional', 'classical', 'totality' 'simillimum' or 'Hahnemannian' prescribing; these refer to an approach which involves finding out enough about someone and the ailments they suffer from to find one single remedy that covers the whole case. As two people may have different subjective symptoms despite the same diagnosis, rather than thinking of a specific remedy for a named condition and different remedies for combinations of conditions, think of a single remedy for the sum total ('Totality') of a person's individual symptoms and their characteristics.This is a very different, all inclusive way of looking at health, disease and medicine.

The patient may have several complaints that they do not see as being related, but from a homeopaths perspective every symptom, both emotional and physical, no matter how obscure or where it's located, is part of the person's expression of disease. The homeopath will be looking for a coherence that covers all the symptoms in one single remedy. Impossible? To get an idea how this works look at some of the materia medica like nux-vom, sepia, lachesis, nat-m, sulphur, pulsatilla etc. and you will see patterns, and even start to think of people you know that might fit the pictures.

Amongst the most respected homeopaths are those who have the greatest knowledge of materia medica and the highest percentage of success from single remedy 'totality' prescribing, as expounded by Hahnemann. Whilst one may be familiar with many techniques, and though the use of esoteric or speculative prescribing strategies may have its appeal, no genuine homeopath would lack expertise in Hahnemann's method.

To quote Hahnemann: The unprejudiced observer - well aware of the futility of transcendental speculations which can receive no confirmation from experience - be his powers of penetration ever so great, takes note of nothing in every individual disease, except the changes in the health of the body and of the mind (morbid phenomena, accidents, symptoms) which can be perceived externally by means of the senses; that is to say, he notices only the deviations from the former healthy state of the now diseased individual, which are felt by the patient himself, remarked by those around him and observed by the physician. All these perceptible signs represent the disease in its whole extent, that is, together they form the true and only conceivable portrait of the disease.'

By finding one remedy that suits the patient in as many respects as possible the deepest and surest cures are achieved, and the greatest sense of well being is recovered. The single dose, single remedy may not be found for every patient though, it may be that other extenuating factors preclude this method being suitable for them (e.g. they are already on other medications), that doesn't mean that homeopathy can't help but that different methodologies may be used and these will be decribed in the FURTHER STUDY section"
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 20:20

például:

Homeopathic Constitutional Remedies

Some Examples

As more dentists and health practitioners discover the effectiveness of using "holistic" treatment for individuals, homeopathic remedies should prove to be an increasingly important contribution to not only dental treatment and healing, but also to the overall well-being of the patient.

Arsenicum:

-hates to be ill, but loves doctors, delights in discussing symptoms in exquisite detail
-seems to enjoy his illness
-microbe-phobia, aversion to cold
-excessive and reactive to the extreme
-sensitivity to the environment, allergic

Calcarea Carbonica:

-exertion fatigues/passive personality
-lacks ability to overcome emotional shocks
-sensitive to criticism/fear of succeeding
-dislikes outside pressure (emotional and physical)
-chronically late
-limp handshake
-poorly developed teeth and jaw, high narrow dental arch, chronic sniffles and runny nose caused partly by narrowness of nasal passages
-poor calcium metabolism (milk allergy)
-handicapped children

Ignacia:

-the "funeral remedy"
-sorrow, shock, stress, and disappointment
-chronic grieving, sadness, loneliness
-deep depression
-claustrophobic fears
-over-reactive mental state

Lachesis:

-from the poison of the Brazilian Bushmaster snake
-erratic modes and behaviors
-split psyche "Jekyll and Hyde"
-highly emotional, switches moods and "lashes out"
-tendency to alcoholism

Lycopodium:

-resilient self-esteem
-example of moderation and reasonableness
-avoids arguments
-feels detached
-feels superior/authoritative
-unwilling to admit error/always right
-little confidence in physicians
-illness offends self-esteem/ignores physical infirmities
-impatient with poor health
-above needing medical help; should overcome sickness by willpower
-except for his main complaint, he has none
-uncooperative patient (headstrong)

Natrum muriaticum:

-potentization of table salt
as salt, absorbs and retains water and other body fluids
-tendency to depression
-inability to express emotion 'mourns the past' can't let go
-mucus retention with sinus problems
-feeling of unworthiness excessive self-absorption
-chronic guilt
-retains physical pain especially unrelenting headaches
-many mouth and lip symptoms (fever blisters, herpetic blood blisters, ulceration, geographic tongue, etc.)

Nux vomica:

-potentization of strychnine
-irritable, impatient temperament (short fuse)
-addiction-prone personality, overindulgence
-nervous irritability and quick to take offense/erratic behavior
-moody/mopey isolation
-nervous stomach (assoc. with TMJ)
-highly strung/insomnia (especially at 3:00am)
-never tires of performing
-unreliable about keeping appointments
-fears exaggerated by solitude
-overflow of feelings, hemorrhage, saliva
-ill effects from anesthesia

Psorinum:

-skin problem, dry hair
-offensive odor, especially perspiration
-enlarged veins
-"never well since"'
-sensitivity to environment

Pulsatilla:

-symptoms changeful, pains wander from one part of the body to another
-sweetness, usually female remedy
-a need to be loved by many
-strong desire to make life pleasant for her loved ones
-requires support, fears loneliness-of having no one to love or turn to for stability/protection
-feeling of helplessness, inability to make up her mind, unable to say no
-reliance on others can result in her clinging to her illness with hypochondria with lengthy description of symptoms, cannot specify whether there has been an improvement
-tendency to self-pity

Sepia:

-predominantly female
-classic picture-female seeking emancipation
-career woman
-liver spots, skin eczemas
-emotional bouts without apparent cause
-left-handed complaints
-black moods/cold silence/indifferent/enjoys feeling martyred
-tension headaches, nausea from smell of food, chronic sinus, rheumatism or arthritis in legs, allergic constitution, severe constipation
-woman seeks to emancipate herself from passive, receptive female role into life of action
-male wants to disengage from active world and lead a quieter more contemplative life/discontented with job/worn out emotionally, wants to be left alone

Silica:

-potentization of silicon dioxide
-the "homeopathic surgeon"
-hardness is key nature
-tendency to form hard lumps/growths
-teeth are hypocalcified, chip easily
-cracks at corners of mouth
-obstinate/stubborn
-impervious to outside pressure of influence
-difficulty adapting to change
-fear of failure

Staphysagria:

-righteous indignation
-low self-esteem
-possible history of emotion and/or physical attack, especially with an instrument
-martyr
-sexual obsessions

Sulphur:

-selfishness, engrossed in his own world
-materialistic
-eruptive personality, with caustic aggression
-uneven distribution of body temperature, likes cold air feeling of sluggishness and fatigue, tendency to nap
-erupts easily, argumentative -Intellectualism, monopolizes conversation

Tuberculinium:

-slender build, narrow or caved in chest, anemic and frail
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 20:37

sárgadinnye írta:például:

Homeopathic Constitutional Remedies

Some Examples

As more dentists and health practitioners discover the effectiveness of using "holistic" treatment for individuals, homeopathic remedies should prove to be an increasingly important contribution to not only dental treatment and healing, but also to the overall well-being of the patient.

Arsenicum:

-hates to be ill, but loves doctors, delights in discussing symptoms in exquisite detail
-seems to enjoy his illness
-microbe-phobia, aversion to cold
-excessive and reactive to the extreme
-sensitivity to the environment, allergic
....
Sulphur:

-selfishness, engrossed in his own world
-materialistic
-eruptive personality, with caustic aggression
-uneven distribution of body temperature, likes cold air feeling of sluggishness and fatigue, tendency to nap
-erupts easily, argumentative -Intellectualism, monopolizes conversation

Tuberculinium:

-slender build, narrow or caved in chest, anemic and frail

Hat eleg tomeny borzalom!
Egymassal semmi osszefuggest nem mutato dolgok egymasrahanyva.
De tovabbra sem ertem, mi ebben a HOMEOpatia. HIGITASpatia, igen, de nem HOMEO. Tevedek?

A ken (sulphur) tomenyen nem okoz onzetlenseget, idealista gondolkodast, nyugodt szemelyiseget... semmi koze hozza?

Honnan jonnek ezek a borzalmak? Hasrautes, ujjbolszopas?
A hetkoznapi homeopatia eseten legalabb logikat lehet talalni: ha valami tomenyen lazat okoz, hp higitva lazcsillapito kene legyen.
Az arzen arzenmergezest okoz, higitva annak a tunetei ellen ajanljak, ez is logikus.
Igaz, hogy alapjaban teves a kiindulasi allitas, de onnantol kezdve logikus a homeopatia. Alapjaban teves, de logikus.

De ebbe az alkati izebe sem logikat (meg fals logikat sem), sem homeo-t nem talalok.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 21:37

DE MIERT HOMEOPATIA????? Mi a lopikula a homeo (hasonlo) a patiaban????????

A HOMEOPATIA NEM AZT JELENTI, HOGY HOGITOK ESZETLENUL, MINT AZ ALLAT, HANEM AZT JELENTI, HOGY HASONLOT A HASONLOVAL.
MI HASONLOIT MIHEZ AZ ALKATI SZERNEL, ES MIT CSINAL?

Bocs, nem kiabalok, csek elgurult a homeopatias nyugtatom (kavebol higitom, C20-szor),
alkati szer kene, de felKATI ELLENkezik (oket is higitani kene homo-patikusan, hatha akkor ellenkezo allaspontra helyezkednenek - nemi utve rzogatas utan)
Megmagyarazom en.
A homeo- az egy reziduum. Miutan a homeopatak rajottek, hogy ennyi zagyva infot kepteleseg a fejukben tartani, ezert szimplifikaltak az egesz hokuszpokuszt es kitalaltak az alkati szert. Beskatulyaztak az embereket, es mindegyik skatulya melle odatettek egy alkati szert. Utana mar csak a betegseg sullyossaganak megfeleloen kellett egyre jobban higitani a szert.
A homeo- nev maradt.... ERTED mar? :mrgreen:
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 21:58

Hát persze, ennek semmi, de semmi értelme nincs.
Annyiban homeopátia, hogy homeopátiában használatos SZEREK és POTENCIÁK, de TELJESEN MÁSRA ÉS MÁSKÉNT alkalmazva.
Nem véletlen, hogy elsősorban lelki, érzelmi tulajdonságok vannak felsorolva - minden ezoterikus kuruzslás a lelki dolgokkal kezdi, mert azokra nagyon jól hat a placebo. Lámpaláz, bepisilés, izgatottság, rosszalkodás, "mártír szerepében szeret lenni".

Egyébként az alkati szeredet egy homeopata egy 2 órás beszélgetés alapján dönti el.
De abban már nem tudnak megegyezni, hogy pl. változhat-e életedben az alkati szered vagy nem.

Én azt bírom, hogy a sepia gyerek "babakorában nagy szemekkel figyel a körülötte lévő emberekre" és "rossz hatással van a lelkiállapotára, ha szomorú a családja" (melyik gyerekre nem igaz ez), aztán hirtelen: "savanyú szagú a fején éjszaka az izzadság", valami őrült specifikus, teljesen jelentéktelen dolog. De hát ettől okkult, holisztikus és ezoterikus.
Alkati szernek meg mindig ugyanazt a 10 szert váltogatják, ahány embert én ismerek.
És figyeljétek meg, csupa negatív tulajdonság - akármelyik vagy, neurotikus lúzer vagy.

További csemege, hogy vannak legújabban univerzális szerek: a legújabb iskola, hogy mindenkinek ugyanaz az alkati szere (a homeopátiás cukor pl.). Nyilvánvalóan egyre könnyítik a dolgukat a homeopaták, mert az évek során annyi szert halmoztak fel, és annyira sok átfedés van a tünetek között, hogy nem is tudnák máshogy.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 22:03

Na látom, közben Orcas összefoglalta értelmesebben...
de valóban erről van szó: túl sok a szerük.
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.28. 22:03

sárgadinnye írta:Na látom, közben Orcas összefoglalta értelmesebben...
de valóban erről van szó: túl sok a szerük.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.28. 22:25

Koszi, tehat homeopatias szerek mas alkalmazasa.

Es milyen alapon talaljak ezeket ki, ki talalja ki, hogyan...?
0 x

nevedsincs
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.12.20. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: nevedsincs » 2010.01.28. 22:39

Némi segítség a szerválasztásban (bár ez azt hiszem nem alkati szer éppen):

http://www.homeopathy.net/video/speed.htm
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.29. 05:25

nevedsincs írta:Némi segítség a szerválasztásban (bár ez azt hiszem nem alkati szer éppen):

http://www.homeopathy.net/video/speed.htm
Nehogy mar a fejuket kelljen hasznalni.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.01.29. 20:24

Tejcukorba van bekeverve a hatóanyag. Régebben Magyarországon is forgalomban volt, de a kommunisták mint sok mást, betiltották ezt is. Hogy hogyan alakul ki? Egy Hanneman nevű orvos bevette egészségesen a kinint, ami kiváltotta nála a váltólázat. Eredetileg ezzel a szerrel kezelték az emberek. Ezen elgondolkozva kipróbált sokféle szert kísérletezve önnmagán és családján. Mivel a tömény anyagok nagyon sok erős nemkívánatos hatást váltott ki náluk, ezért kezdte el a szereket higítani.

Paradox módon a higított és rázott (dinamizált) szer bizonyult hatásosabbnak. Szinte csak az eredeti anyag információit tartalmazza. Ma a tudomány által is ismert, hogy a szervezet mikro mennyiségű anyagokkal üzemel.

A gyógyszereket lóadagokban adják, ezért is a sok mellékhatás.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.29. 20:33

monolit írta:Tejcukorba van bekeverve a hatóanyag.
És ez az első mondatod... :mrgreen:
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 14:04

Jéééj! Megvoltak az akciók!
Fentvannak a filmek, megjelentek a cikkek a New Scientist magazinban pl,, benne lesz a tévében stb.
Ausztráliában és az USA-ban is több helyen csinálták - lehet a magyart szervezni...

Majd mindjárt felteszem az első saját videokat.

Én ott voltam (más város, nem London), itt csomóan szedtek arzént, beladonnát, sulphurt stb. Senkinek semmi baja nem lett.
A rendőrség a boltból figyelte (fegyverrel stb, készenállva). Mikor bementünk átadni a levelet, elénkállt a rendőr, hogy miben segíthet - lehívta a bolt biztonsági őrét és átvették a levelet.
Szóval semmi összetűzés nem volt, a homeopaták nem szerveztek rá. Az egész 3 perc volt, azalatt megették a cukrot, 84 pillula az kb, 3 falat, olyan 2 kiskanálnyi mennyiség.

Amíg keresem, addig itt van ez: Ben Goldacre (orvos, író) 3 percben a homeopátiáról

http://www.youtube.com/watch?v=TZiLsFaE ... L&index=60
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 14:21

tehát itt van a Leicester-i

http://www.youtube.com/watch?v=TwK1C_yMlXw
0 x


sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.30. 14:32

Brighton
http://www.youtube.com/watch?v=KI-x-BHIcrY

(sajnos, ezek a tenyerükből vették be úgy látom, nem műanyagpohárból)

azzal vették be mindenhol, hogy "We are doing it so you don't have to. So don't, OK?"

És azt kiáltották együtt, hogy "Homeopathy - there is nothing in it" (ez volt a a pólókra írva)
0 x

Válasz küldése