Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (91402)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.08.02. 06:49

Pontosan úgy, nem kell mindent elhinni. Persze, a hit meg a placebo hatás is tud változtatni az emberen - de itt nemcsak hit kérdés, meg placebo kérdés van. Itt valami hat azon kívül is, a gyorsulás, lassulás, gravitáció, elektromágneses erő, meg stb. Nemrég írtam arról a prézli kisérletről, mindenki elvégezheti, kipróbálhatja, ha tudja megcsinálhatja úgy ahogy ecseteltem. Ott egész biztos nem a hit meg a placebohatás érvényesül. A rezgést, vibrációt számos helyen alkalmazzák már réges rég. Például vedd a légkalapácsot - egész biztos nem hittel meg placebo hatással zúzza szét a betont egy kis vibrációval. A vibráció számottevően megnöveli a keringést a testben is, csak jól kell alkalmazni, mert nem mindegy hogyan, mennyit stb....

A hasonlatod most is nagyon találó, valahogy úgy halad az ember az életén át. A tél után már nem lesz tavasz - ha az egész életet nézzük. De a ciklus sokszor ismétlődhet bizonyos szinten - az adatokon szépen látom is a tavasz, nyár, ősz, tél ciklust még most is.....

ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (91950)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.09.05. 08:20

Nemrég írtam egy hszt az ember reakcióidejéről, s hogy milyen volt az enyém. Megjegyeztem, hogy talán jobb, érzékenyebb egérrel benne lehet olyan 2-4 század javulás. De ehhez nem is kellett egy jobb minőségű egér. Már amúgy is meg voltam elégedve azzal a 194 ezredmp-s eredménnyel. Kíváncsi voltam azonban, hogy meg lehet e ezt javítani annak ellenére, hogy a tanulmányban is említik, hogy ez a génekben van, vagy valami olyasmi. Lehet nem javítottam a génjeimen, de az eredményemen igen. Próbáltam minden nap lemérni reggel, aztán a futás után kb 10-15 perccel és a meló végén. Nem meglepő, hogy a meló végén volt mindig a leglassabb (200 ezredmp alá nagyon ritkán ment az 5 kisérlet átlaga), reggel a közepes eredmény – na és futás (3-4 perces csak) után lettek a legjobb erdményeim. Tehát a futás után fokozatosan elértem 187, 182 majd 174 és végül 171 ezredmp-s eredményt, ami egész jónak néz ki. reggel is javultam egész 183 ezredmp-ig. Egy kis gyakorlat tehát mindenben segíthet. Az ember megfigyeli, hogy hova nézzen, hogyan nézzen, hogyan vegye vagy ne vegye a levegőt, hogyan tud a legnyugodtabb maradni, hogyan tud mindent kiiktatni és várni a változást.

Az említett teszt a fényre történő reagálást méri. Jóval gyorsabban reagál az ember a hangingerre (mondjuk az atléták a startlövésre) s a leggyorsabban hogy a fájdalomra, vagy minek nevezni – például ha megszúrnak egy tűvel stb.

ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (92378)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.10.18. 11:27

Érdekes volt hallani vagy 4-5 kollégámtól az utóbbi 1-2 évben, hogy mintha lefogytam volna, miközben én úgy éreztem, hogy izmosabb vagyok, erősebb vagyok, rugalmasabb vagyok stb. Vagy 3 éve mértem utoljára, akkor valahol 92-93 kg között voltam (193 centi magas vagyok). Na mondom a mérleg nem csal, nemrég megmértem a melóban is és a fiamnál is (neki van precíz mérlege otthon) - valahol 96-97 kg között vagyok mostanában. Tehát azt hiszem, hogy tömöttebbek a csontjaim és kiforrottabb, kidolgozottabb lett az izomzatom (ezeket persze nem látják a kollégáim a melóban a ruházat alatt).

Valamikor 2015 augusztusában kezdtem súlyokat használni (2 darab 5 kilós vaskorong) az egy perces napi keményebb fizikai edzésemben otthon (ebből csak olyan 25-30 másodperc az, amikor tartom a korongokat). Ezt tetézi még, hogy a melóban van egy kb 5 kilós kb 130 centis vasrudam és ezzel is végzek naponta kb 6-8 másodperc erejéig gyakorlatokat, de ezt csak iden márciusban kezdtem. Az idei óriási javulásomat gerellyel ennek is köszönhetem azt hiszem, legalábbis a javulás nagy része ennek köszönhető

Hogy 30 év fölött tíz évente kb 3 kiló izomtömeget vesztünk (tehát évente kb 30 dekát). Az erőedzés kulcsfontosságú fegyver lehet ez ellen. Én ezt úgy tetézem, hogy gyakorlatok közben nem lélegzek. Sőt a futásomat is úgy végzem, hogy nem lélegzek közben. Tehát annyit futok, amennyit letudok egy lélegzettel, aztán lassú 30-50 méter gyaloglás speciális légzéssel, majd újabb gyors futás légzés nélkül, ezt ismétlem olyan 5-7-szer és kész. Ez hatalnas terhelés rövid időn át. Így nem kell sokat futnom és nem kell sok időn át edzenem, hogy meg legyek elégedve a teljesítményemmel,

Annak ellenére, hogy nehezebb vagyok, sikerült az idén is több lépést lemennem egyetlen belégzéssel, igaz kevéssel, de túlszárnyaltam a tavalyi 192 lépést - a múlt héten sikerült 196 lépés. Közel már a 200 lépés, de semmi baj, ha nem sikerül. Viszont a nagyobb izomtömeg azt eredményezi, hogy gyorsabb, erősebb és rugalmasabb vagyok, ami miatt a gerely is messzebbre repül. A jobb kézzel már 48.95 méter sikerült (tehát már egész közel az 50 méteres álomhatár), a ballal felmentem már egészen 43.40 méterre, mindezt helyből. Ezek megint óriási javulások a tavalyi évhez képest. S még nincs év vége......

ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (93068)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2018.01.02. 08:29

Itt az új észtendő, mindenkinek sok sikert, élményt, erőt és egészséget.

Nekem nagyon klasszul indult ez a napom, volt egy ötletem tavaly (egy bizonyos vibráció), hogy miért is vagyok olyan gyors, miért működik olyan gyorsan az agyam is, izmaim is. A rekacióidőtesztnél is fell kell turbózni az agyműködést minél nagyobb frekvenciára - akkor annál gyorsabban tud reagálni, számolni, válaszolni stb. Ez talán igaz lehet a betegségeknél is. Tavaly nagy port kavart egy Forma 1-es rajt, mikor Bottas úgymond kiugrott a rajtnál, de érvényesnek nyilvánították. 200 ms a megengedeett és Nála 201-et mértek. Készült is erre egy progi, amit sokan próbálnak is (persze ez könnyebb, mint az autóban ülve). Ez a teszt nehezebb, mint hasonlók, mert itt pirosról vált a felület feketére. 200 ms alá hogy még a forma 1-es pilóták se igen mennek. Nekem tavaly 179 sikerült. Ma reggel viszont sikerült 172 ms. Ez mindenképp jó kezdete az évnek, s az utolsó hét is klassz volt, ugyanis most december végén sikerült (ami eddig egyik évben se sikerült, jóval alatta csak) beállítanom a legjobb teljesítményemet gerellyel (ami 48.95 méter), pedig csupa víz és így csúszós (sáros is) volt minden és hideg is volt. Ez talán sejteti azt, hogy jobb körülmények közt talán az idén is valamivel nagyobbat fogok tudni dobni. Tehát fejlődhetek még az idén is, de ez majd eldől az év folyamán. Mindenesetre a tervem megvan, hogy hogyan sikerülhetne...

Vissza: “Gyógyászat, egészség”