Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2017.08.02. 06:49

Pontosan úgy, nem kell mindent elhinni. Persze, a hit meg a placebo hatás is tud változtatni az emberen - de itt nemcsak hit kérdés, meg placebo kérdés van. Itt valami hat azon kívül is, a gyorsulás, lassulás, gravitáció, elektromágneses erő, meg stb. Nemrég írtam arról a prézli kisérletről, mindenki elvégezheti, kipróbálhatja, ha tudja megcsinálhatja úgy ahogy ecseteltem. Ott egész biztos nem a hit meg a placebohatás érvényesül. A rezgést, vibrációt számos helyen alkalmazzák már réges rég. Például vedd a légkalapácsot - egész biztos nem hittel meg placebo hatással zúzza szét a betont egy kis vibrációval. A vibráció számottevően megnöveli a keringést a testben is, csak jól kell alkalmazni, mert nem mindegy hogyan, mennyit stb....

A hasonlatod most is nagyon találó, valahogy úgy halad az ember az életén át. A tél után már nem lesz tavasz - ha az egész életet nézzük. De a ciklus sokszor ismétlődhet bizonyos szinten - az adatokon szépen látom is a tavasz, nyár, ősz, tél ciklust még most is.....
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2017.09.05. 08:20

Nemrég írtam egy hszt az ember reakcióidejéről, s hogy milyen volt az enyém. Megjegyeztem, hogy talán jobb, érzékenyebb egérrel benne lehet olyan 2-4 század javulás. De ehhez nem is kellett egy jobb minőségű egér. Már amúgy is meg voltam elégedve azzal a 194 ezredmp-s eredménnyel. Kíváncsi voltam azonban, hogy meg lehet e ezt javítani annak ellenére, hogy a tanulmányban is említik, hogy ez a génekben van, vagy valami olyasmi. Lehet nem javítottam a génjeimen, de az eredményemen igen. Próbáltam minden nap lemérni reggel, aztán a futás után kb 10-15 perccel és a meló végén. Nem meglepő, hogy a meló végén volt mindig a leglassabb (200 ezredmp alá nagyon ritkán ment az 5 kisérlet átlaga), reggel a közepes eredmény – na és futás (3-4 perces csak) után lettek a legjobb erdményeim. Tehát a futás után fokozatosan elértem 187, 182 majd 174 és végül 171 ezredmp-s eredményt, ami egész jónak néz ki. reggel is javultam egész 183 ezredmp-ig. Egy kis gyakorlat tehát mindenben segíthet. Az ember megfigyeli, hogy hova nézzen, hogyan nézzen, hogyan vegye vagy ne vegye a levegőt, hogyan tud a legnyugodtabb maradni, hogyan tud mindent kiiktatni és várni a változást.

Az említett teszt a fényre történő reagálást méri. Jóval gyorsabban reagál az ember a hangingerre (mondjuk az atléták a startlövésre) s a leggyorsabban hogy a fájdalomra, vagy minek nevezni – például ha megszúrnak egy tűvel stb.
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2017.10.18. 11:27

Érdekes volt hallani vagy 4-5 kollégámtól az utóbbi 1-2 évben, hogy mintha lefogytam volna, miközben én úgy éreztem, hogy izmosabb vagyok, erősebb vagyok, rugalmasabb vagyok stb. Vagy 3 éve mértem utoljára, akkor valahol 92-93 kg között voltam (193 centi magas vagyok). Na mondom a mérleg nem csal, nemrég megmértem a melóban is és a fiamnál is (neki van precíz mérlege otthon) - valahol 96-97 kg között vagyok mostanában. Tehát azt hiszem, hogy tömöttebbek a csontjaim és kiforrottabb, kidolgozottabb lett az izomzatom (ezeket persze nem látják a kollégáim a melóban a ruházat alatt).

Valamikor 2015 augusztusában kezdtem súlyokat használni (2 darab 5 kilós vaskorong) az egy perces napi keményebb fizikai edzésemben otthon (ebből csak olyan 25-30 másodperc az, amikor tartom a korongokat). Ezt tetézi még, hogy a melóban van egy kb 5 kilós kb 130 centis vasrudam és ezzel is végzek naponta kb 6-8 másodperc erejéig gyakorlatokat, de ezt csak iden márciusban kezdtem. Az idei óriási javulásomat gerellyel ennek is köszönhetem azt hiszem, legalábbis a javulás nagy része ennek köszönhető

Hogy 30 év fölött tíz évente kb 3 kiló izomtömeget vesztünk (tehát évente kb 30 dekát). Az erőedzés kulcsfontosságú fegyver lehet ez ellen. Én ezt úgy tetézem, hogy gyakorlatok közben nem lélegzek. Sőt a futásomat is úgy végzem, hogy nem lélegzek közben. Tehát annyit futok, amennyit letudok egy lélegzettel, aztán lassú 30-50 méter gyaloglás speciális légzéssel, majd újabb gyors futás légzés nélkül, ezt ismétlem olyan 5-7-szer és kész. Ez hatalnas terhelés rövid időn át. Így nem kell sokat futnom és nem kell sok időn át edzenem, hogy meg legyek elégedve a teljesítményemmel,

Annak ellenére, hogy nehezebb vagyok, sikerült az idén is több lépést lemennem egyetlen belégzéssel, igaz kevéssel, de túlszárnyaltam a tavalyi 192 lépést - a múlt héten sikerült 196 lépés. Közel már a 200 lépés, de semmi baj, ha nem sikerül. Viszont a nagyobb izomtömeg azt eredményezi, hogy gyorsabb, erősebb és rugalmasabb vagyok, ami miatt a gerely is messzebbre repül. A jobb kézzel már 48.95 méter sikerült (tehát már egész közel az 50 méteres álomhatár), a ballal felmentem már egészen 43.40 méterre, mindezt helyből. Ezek megint óriási javulások a tavalyi évhez képest. S még nincs év vége......
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.01.02. 08:29

Itt az új észtendő, mindenkinek sok sikert, élményt, erőt és egészséget.

Nekem nagyon klasszul indult ez a napom, volt egy ötletem tavaly (egy bizonyos vibráció), hogy miért is vagyok olyan gyors, miért működik olyan gyorsan az agyam is, izmaim is. A rekacióidőtesztnél is fell kell turbózni az agyműködést minél nagyobb frekvenciára - akkor annál gyorsabban tud reagálni, számolni, válaszolni stb. Ez talán igaz lehet a betegségeknél is. Tavaly nagy port kavart egy Forma 1-es rajt, mikor Bottas úgymond kiugrott a rajtnál, de érvényesnek nyilvánították. 200 ms a megengedeett és Nála 201-et mértek. Készült is erre egy progi, amit sokan próbálnak is (persze ez könnyebb, mint az autóban ülve). Ez a teszt nehezebb, mint hasonlók, mert itt pirosról vált a felület feketére. 200 ms alá hogy még a forma 1-es pilóták se igen mennek. Nekem tavaly 179 sikerült. Ma reggel viszont sikerült 172 ms. Ez mindenképp jó kezdete az évnek, s az utolsó hét is klassz volt, ugyanis most december végén sikerült (ami eddig egyik évben se sikerült, jóval alatta csak) beállítanom a legjobb teljesítményemet gerellyel (ami 48.95 méter), pedig csupa víz és így csúszós (sáros is) volt minden és hideg is volt. Ez talán sejteti azt, hogy jobb körülmények közt talán az idén is valamivel nagyobbat fogok tudni dobni. Tehát fejlődhetek még az idén is, de ez majd eldől az év folyamán. Mindenesetre a tervem megvan, hogy hogyan sikerülhetne...
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.04.26. 07:36

Az idén is folytatódik a fejlődésem. Teljesen elhagytam a futást, gyakorlatilag az idén még nem is futottam. Ha nem jó, akkor talán jobb, ha teljesen elhagyom - helyette sokkal de sokkal többet úgymond gyalogolok, de nem úgy, ahogy az megszokott. Az izomtömegem fokozatosan még mindig növekszik (tehát nehezebb is vagyok), de a gyakorlataimnak köszönhetően a légzésem is javult. Sikerült egy bűvös határt elérnem - már 203 lépés sikerült egyetlen belégzéssel. A reakcióidőm is gyorsult, abban az említett tesztben sikerült fokozatosan lemennem egészen 170, 160, 150 majd 140 ms alá is. Egyszer sikerült 135 ezredmásodperc is. Tehát gyorsabb is lettem. Ez a gerelynél is meglátszott már most áprílisban is - már nagyon közel az 50 méteres álomhatár, sikerült már 49.75 méter jobb kézzel helyből (ballal is feljavultam 43.90-re). Ez a fejjebb említett számítások szerint - a pillanatnyi teljesítmény szerint már 137.30 évre mutat a várható élettartam (mikor kezdtem 2012-ben, akkor ugyanez az érték csak kb 102 év volt). Persze ez csak olyan tájékozódásképp, most van honnan csökkenni - de remélem ez még mindig nem jött el és tudok még fejlődni....
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.26. 19:20

ghepard írta:Ez a fejjebb említett számítások szerint - a pillanatnyi teljesítmény szerint már 137.30 évre mutat a várható élettartam (mikor kezdtem 2012-ben, akkor ugyanez az érték csak kb 102 év volt). Persze ez csak olyan tájékozódásképp, most van honnan csökkenni - de remélem ez még mindig nem jött el és tudok még fejlődni....
Piramis építésen vagy építtetésen nem gondolkozol?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2018.04.30. 16:18

ghepard írta: Az idén is folytatódik a fejlődésem. Teljesen elhagytam a futást, gyakorlatilag az idén még nem is futottam. Ha nem jó, akkor talán jobb, ha teljesen elhagyom - helyette sokkal de sokkal többet úgymond gyalogolok, de nem úgy, ahogy az megszokott. Az izomtömegem fokozatosan még mindig növekszik (tehát nehezebb is vagyok), de a gyakorlataimnak köszönhetően a légzésem is javult. Sikerült egy bűvös határt elérnem - már 203 lépés sikerült egyetlen belégzéssel. A reakcióidőm is gyorsult, abban az említett tesztben sikerült fokozatosan lemennem egészen 170, 160, 150 majd 140 ms alá is. Egyszer sikerült 135 ezredmásodperc is. Tehát gyorsabb is lettem. Ez a gerelynél is meglátszott már most áprílisban is - már nagyon közel az 50 méteres álomhatár, sikerült már 49.75 méter jobb kézzel helyből (ballal is feljavultam 43.90-re). Ez a fejjebb említett számítások szerint - a pillanatnyi teljesítmény szerint már 137.30 évre mutat a várható élettartam (mikor kezdtem 2012-ben, akkor ugyanez az érték csak kb 102 év volt). Persze ez csak olyan tájékozódásképp, most van honnan csökkenni - de remélem ez még mindig nem jött el és tudok még fejlődni....
És az a 102 év riasztóan kevésnek tűnt? Miért jobb 150 évesen meghalni mint 102 évesen?
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.05.02. 08:20

szabiku írta: Piramis építésen vagy építtetésen nem gondolkozol?
Ez nagyon jó szöveg, nagyon megnevettetett, köszi....
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.05.02. 08:25

piciloo írta: És az a 102 év riasztóan kevésnek tűnt? Miért jobb 150 évesen meghalni mint 102 évesen?
Hát 120 évre saccolják, hogy élnünk kellene - innen nézve 18 évvel kevesebbre mutatott. Az az említett 137.30 év már jobban fest. Hát azt nem tudom és nem is fogom megtudni sose, mert ugyebár az ember csak egyszer él és egyszer hal meg. Ha az ember élvezi az életet, akkor nem lehet olyan nagy gond 120-150 évesen se talán...
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2018.05.05. 08:11

ghepard írta:
piciloo írta: És az a 102 év riasztóan kevésnek tűnt? Miért jobb 150 évesen meghalni mint 102 évesen?
Hát 120 évre saccolják, hogy élnünk kellene - innen nézve 18 évvel kevesebbre mutatott. Az az említett 137.30 év már jobban fest. Hát azt nem tudom és nem is fogom megtudni sose, mert ugyebár az ember csak egyszer él és egyszer hal meg. Ha az ember élvezi az életet, akkor nem lehet olyan nagy gond 120-150 évesen se talán...
Számomra csak az tűnne nagy durranásnak, ha sosem kellene szembenéznünk a halállal. Bár az, hogy az eü. ok megszűnik, még számos más módon meghalhatunk. Vagy olyan szitu is lehetne, amikor az egyénnek magának kellene döntenie halála időpontjáról. Esetleg részt venni több tíz éves űrutazáson pl. öntudatlan hibernált állapotban (ez ugyanaz mint meghalni kb., mert vagy felkelsz belőle vagy nem, baleset érheti az űrhajót is stb...) vagy lézengeni egy űrhajón évtizedekig idegen bolygót , naprendszert keresve. Gyanításom szerint a fizikai véggel mindenképp szembe kellene nézni valószínűleg. Amennyiben van lélekvilág vagy atomi szintű léttudat, akkor meg mindegy mikor halunk meg, legalábbis a megszűnéstől való irtózás szempontjából.
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.05.09. 10:47

piciloo írta: Számomra csak az tűnne nagy durranásnak, ha sosem kellene szembenéznünk a halállal....
Hát az kemény dió még a világegyetemnek is, talán annak is egyszer vége lesz. Ha van is lélekvilág, atom szintű tudat, vagy stb - azt innen talán senki se tudhatja meg.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2018.05.11. 20:41

Ma hallottam, hogy egy 104 èves tudós önkènt választotta a halált, pedig nem volt beteg.
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.05.14. 06:26

piciloo írta:Ma hallottam, hogy egy 104 èves tudós önkènt választotta a halált, pedig nem volt beteg.
Megnéztem, mit írnak róla. Hát érezheti az ember (testileg, lelkileg), hogy már nem akar élni. Átrepülte a fél világot (Ausztráliából Svájba), erre célra még adományt is gyűjtögetett. Az az erő, hogy elmenjen nagyobb volt benne, mint az élniakarás....
0 x

ghepard
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2016.06.30. 10:11

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2018.09.25. 09:08

eltelt majd 5 hónap. Sikerült feljavítanom az egy belégzéssel megtett lépések számát is. Sikerült már átlepni a 200 lépést, volt 203, majd 209 és végül sikerült 215 is. Ez elég nagy fejlődés egy év alatt, tavaly 196 volt a legjobb – mindez annak ellenére, hogy nehezebb (izmosabb) lettem. Sikerült továbbá azt is elérnem, hogy a munkanap végére ne csökkenjen a reakcióidőm (fényre). Tavaly szinte nem is tudtam a távozás előtt elérni 200 ms alatti időt. Az idén úgy március-áprílistól simán megy 170 alatt is, van hogy az 5 kisérletből kettő 160-170 között van. Ez is elég nagy előrelépés. Nem utolsó sorban, ezen a héten sikerült gerellyel helyből átlépni az 50 méteres álomhatárt – tavaly 48.95 volt a maximumom.. Innentől az etalon már 50 méter 30 centi. Így ez már a feljebbi hsz-okban említett számítások szerint 138.54 évre mutat. Így számszerűleg elérni a 140 évet egész reálisnak néz ki, talán még a 144 is, a 150 elég messze van. Meglátjuk majd, hogy mi lesz….
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2020.08.12. 21:21

Élsz még Ghepard?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2021.03.03. 00:27

Drukkoltam neki...de lehet hogy még az utóbbi két évet sem sikerült túlélni. 138,54 -évet biztosra vett.140 évet reálisnak....hmm
150 messze van.Meglátjuk mi is hogy mi lett?Vagy találgassunk mint a "Tudósok/kutatók"???
Vagy elég ha csak néha Bekukkantunk hátha van valami vagy valaki akit meg lehet alázni/eltaposni minden előzetes eszmecsere vagy megismerés nélkül.
Így működik az embervilágunk?Jól megrugdossuk megtapossuk,belökjük a szakadékba és hívjuk a mentőket tűzoltókat aztán megkérdezzük:Segíthetek még valamiben?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2021.03.03. 22:52

"Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?"

Nagyon jó a kérdés. Én úgy tudom, hogy ez ember a mai technika csodái nélkül kb. 25 - 30 év élettartamra készült. Nyers koszton ennyi idő alatt elkopik a foga és nem tud többé enni.
Egy tanulmányból pedig azt olvastam ki, hogy lehetséges volna egészséges életmód mellett a 120 - 125 év élettartam. Semmi sem örök, még az Univerzum se.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2021.03.04. 23:37

Solaris írta:
2021.03.03. 22:52
Nyers koszton ennyi idő alatt elkopik a foga és nem tud többé enni.
Ez biztos?Elkopik a foga?Kipróbáltad?
Ja és fog nélkül nem lehet enni?Hamarosan kipróbálom...a mogyoró már nem megy:)
Solaris írta:
2021.03.03. 22:52
Egy tanulmányból pedig azt olvastam ki, hogy lehetséges volna egészséges életmód mellett a 120 - 125 év élettartam.
Ki a franc akar 120 évesen élni?Minek?Csak a létezés miatt,élni mint egy kiszolgáltatott cselekvésképtelen kómás zombi?
Nem sok értelmét látom.
Solaris írta:
2021.03.03. 22:52
Semmi sem örök, még az Univerzum se.
Az univerzum végtelen...mint az idő.Én örökkévalóságnak nevezném át "téridő"helyett.
0 x

Válasz küldése