Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (91402)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.08.02. 06:49

Pontosan úgy, nem kell mindent elhinni. Persze, a hit meg a placebo hatás is tud változtatni az emberen - de itt nemcsak hit kérdés, meg placebo kérdés van. Itt valami hat azon kívül is, a gyorsulás, lassulás, gravitáció, elektromágneses erő, meg stb. Nemrég írtam arról a prézli kisérletről, mindenki elvégezheti, kipróbálhatja, ha tudja megcsinálhatja úgy ahogy ecseteltem. Ott egész biztos nem a hit meg a placebohatás érvényesül. A rezgést, vibrációt számos helyen alkalmazzák már réges rég. Például vedd a légkalapácsot - egész biztos nem hittel meg placebo hatással zúzza szét a betont egy kis vibrációval. A vibráció számottevően megnöveli a keringést a testben is, csak jól kell alkalmazni, mert nem mindegy hogyan, mennyit stb....

A hasonlatod most is nagyon találó, valahogy úgy halad az ember az életén át. A tél után már nem lesz tavasz - ha az egész életet nézzük. De a ciklus sokszor ismétlődhet bizonyos szinten - az adatokon szépen látom is a tavasz, nyár, ősz, tél ciklust még most is.....

ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (91950)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.09.05. 08:20

Nemrég írtam egy hszt az ember reakcióidejéről, s hogy milyen volt az enyém. Megjegyeztem, hogy talán jobb, érzékenyebb egérrel benne lehet olyan 2-4 század javulás. De ehhez nem is kellett egy jobb minőségű egér. Már amúgy is meg voltam elégedve azzal a 194 ezredmp-s eredménnyel. Kíváncsi voltam azonban, hogy meg lehet e ezt javítani annak ellenére, hogy a tanulmányban is említik, hogy ez a génekben van, vagy valami olyasmi. Lehet nem javítottam a génjeimen, de az eredményemen igen. Próbáltam minden nap lemérni reggel, aztán a futás után kb 10-15 perccel és a meló végén. Nem meglepő, hogy a meló végén volt mindig a leglassabb (200 ezredmp alá nagyon ritkán ment az 5 kisérlet átlaga), reggel a közepes eredmény – na és futás (3-4 perces csak) után lettek a legjobb erdményeim. Tehát a futás után fokozatosan elértem 187, 182 majd 174 és végül 171 ezredmp-s eredményt, ami egész jónak néz ki. reggel is javultam egész 183 ezredmp-ig. Egy kis gyakorlat tehát mindenben segíthet. Az ember megfigyeli, hogy hova nézzen, hogyan nézzen, hogyan vegye vagy ne vegye a levegőt, hogyan tud a legnyugodtabb maradni, hogyan tud mindent kiiktatni és várni a változást.

Az említett teszt a fényre történő reagálást méri. Jóval gyorsabban reagál az ember a hangingerre (mondjuk az atléták a startlövésre) s a leggyorsabban hogy a fájdalomra, vagy minek nevezni – például ha megszúrnak egy tűvel stb.

ghepard

Élhetünk 150 évig, vagy tovább is? (92378)

HozzászólásSzerző: ghepard » 2017.10.18. 11:27

Érdekes volt hallani vagy 4-5 kollégámtól az utóbbi 1-2 évben, hogy mintha lefogytam volna, miközben én úgy éreztem, hogy izmosabb vagyok, erősebb vagyok, rugalmasabb vagyok stb. Vagy 3 éve mértem utoljára, akkor valahol 92-93 kg között voltam (193 centi magas vagyok). Na mondom a mérleg nem csal, nemrég megmértem a melóban is és a fiamnál is (neki van precíz mérlege otthon) - valahol 96-97 kg között vagyok mostanában. Tehát azt hiszem, hogy tömöttebbek a csontjaim és kiforrottabb, kidolgozottabb lett az izomzatom (ezeket persze nem látják a kollégáim a melóban a ruházat alatt).

Valamikor 2015 augusztusában kezdtem súlyokat használni (2 darab 5 kilós vaskorong) az egy perces napi keményebb fizikai edzésemben otthon (ebből csak olyan 25-30 másodperc az, amikor tartom a korongokat). Ezt tetézi még, hogy a melóban van egy kb 5 kilós kb 130 centis vasrudam és ezzel is végzek naponta kb 6-8 másodperc erejéig gyakorlatokat, de ezt csak iden márciusban kezdtem. Az idei óriási javulásomat gerellyel ennek is köszönhetem azt hiszem, legalábbis a javulás nagy része ennek köszönhető

Hogy 30 év fölött tíz évente kb 3 kiló izomtömeget vesztünk (tehát évente kb 30 dekát). Az erőedzés kulcsfontosságú fegyver lehet ez ellen. Én ezt úgy tetézem, hogy gyakorlatok közben nem lélegzek. Sőt a futásomat is úgy végzem, hogy nem lélegzek közben. Tehát annyit futok, amennyit letudok egy lélegzettel, aztán lassú 30-50 méter gyaloglás speciális légzéssel, majd újabb gyors futás légzés nélkül, ezt ismétlem olyan 5-7-szer és kész. Ez hatalnas terhelés rövid időn át. Így nem kell sokat futnom és nem kell sok időn át edzenem, hogy meg legyek elégedve a teljesítményemmel,

Annak ellenére, hogy nehezebb vagyok, sikerült az idén is több lépést lemennem egyetlen belégzéssel, igaz kevéssel, de túlszárnyaltam a tavalyi 192 lépést - a múlt héten sikerült 196 lépés. Közel már a 200 lépés, de semmi baj, ha nem sikerül. Viszont a nagyobb izomtömeg azt eredményezi, hogy gyorsabb, erősebb és rugalmasabb vagyok, ami miatt a gerely is messzebbre repül. A jobb kézzel már 48.95 méter sikerült (tehát már egész közel az 50 méteres álomhatár), a ballal felmentem már egészen 43.40 méterre, mindezt helyből. Ezek megint óriási javulások a tavalyi évhez képest. S még nincs év vége......

Vissza: “Gyógyászat, egészség”