Testkompozíciós mérleg - vajonmi

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
grimpix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.04.10. 08:06

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: grimpix » 2017.04.10. 08:39

Szevasztok, segítségeteket szeretném kérni, a testösszetétel analizátor mérlegekkel (pl. Tanita) kapcsolatban. Sportoló ismerőseim körében elharapózott, hogy ilyennel méretik fel magukat, bennem viszont van egy ellenérzés. A cucc egy kis padlómérleg, amin elvileg van kb. 4 elektróda (sarok/talp), illetve jár hozzá egy markolat is, ami szintén két elektródát jelent a kézben. Ebből (meg talán mérőszalaggal is körbemérik a végtagokat) állapítja meg, hogy egyes végtagokon mennyi a csont/izom/zsír aránya, mennyi a test víztartalma, a visceralis zsír mennyisége, napi kalóriaszükséglete és metabolikus kora - ez utóbbi mindenkinek sokkal fiatalabb kort jelöl, ami azért imponálni is szokott nekik. Nekem van egy olyan érzésem, hogy csupán annyit jelent, hogy harminc- negyvenéves létükre úgy vezetik az áramot, mint egy húszéves, ez bármit is jelentsen. Kérdés: létezhet, hogy ellenállásból ennyi mindent értelmes hibahatáron belül ki lehessen számítani megbízhatóan? Rámondható e egyértelműen, hogy átverés? A hagyományos testzsír mérésekhez képest hol áll?
Köszi, Attila.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.04.10. 11:55

Van alapja, de pontatlan a módszer, és számos tényező befolyásolja az eredményt, pl. ittál-e előtte vizet, ettél-e, sportoltál-e, stb.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bioelec ... e_analysis
0 x

grimpix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.04.10. 08:06

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: grimpix » 2017.04.10. 12:56

Köszi a linket, közben én is nagyon belemerültem a témába. Összességében akinek a legnagyobb problémája a világon a testzsírja, az üsse kő, áldozhat is ilyen mérésre, nem fogom lebeszélni a barátaimat a vizsgálatról :)
A.
0 x

grimpix
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.04.10. 08:06

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: grimpix » 2018.02.05. 07:40

Veletlenul visszatalaltam, s mivel idokozben kaptam ajiba egy szenzoros merleget (csak a talpakon), lett nemi tapasztalat. Ez "tud" testzsirt, vizet, izmot meg hasonlokat. Nos, megittam egy liter vizet es adtam neki tobb mint felora felszivodasi idot. Siman beszamolta zsirnak a plusz egy kilot. Ennyit errol asszem :)
0 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.09.05. 04:38

grimpix írta:
2018.02.05. 07:40
Siman beszamolta zsirnak a plusz egy kilot. Ennyit errol asszem
Nekem ez egy kicsit sem meglepő. A két elektródás kb. annyit tud, hogy az áram felmegy az egyik lábadon, aztán lemegy a másikon, az emésztő rendszered meg nem a kettő között van. Az 1L víz teljes felszívódásához fél óra biztosan nem elég, azt olvastam pár napja, hogy negyed óra alatt szívódik fel a fele, a másik fele meg egy órán belül, de nem vagyok benne biztos, hogy 1L vízre írták mindezt. Viszont eléggé életkor függő is a dolog, úgy rémlik, hogy fiatalabb korban simán átfolyik a gyomron a víz, idősebb korban meg jóval tovább tart, mire eljut a belekbe.

A testzsírt egyébként lehet becsülni is, hagyományosan a BMI-t használják erre, de elég pontatlan. Az RFM van most, amit inkább javasolnak, azt magassággal és derékbőséggel kell számolni: https://en.wikipedia.org/wiki/Relative_Fat_Mass. Csal ez is valamennyit, de nekem a két elektródás méréshez elég közel van az RFM értéke is (1%-on belül, valamikor azonos), a BMI meg valahol nagyon távol (általában 3%-al magasabb). Biztos hasonlóan csalnak. :D Majd veszek 4 elektródás mérleget lehet később. Annyira nem életbevágó, nagyjából látom a fogyást így is a tükörben.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Testkompozíciós mérleg - vajonmi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2019.09.08. 23:45

Testkompozíciós mérleg - vajonmi?
Megmondhatom?
Egy ökörség...bocs.Ez csak az én véleményem.Nevetséges.Ezeket így biztos hogy nem lehet pontosan megmérni.
Mondjuk azt sem értem minek kell ezt mérni?Főleg ha látod a tükörben...
0 x

Válasz küldése