Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.12. 10:45

@Haibane (67799): Dehogy ment át! :D
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.12. 10:51

@Haibane (67799):

Konkrétan mire érted ezt?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.12. 10:55

@Haibane (67799): Látod, megint egy kérdés, amit bármire vonatkozólag fel lehet tenni, és csak a naiv olvasó hiszi, hogy van bármi értelme - akkor csapdába csalva magyarázni kezd... De te ne légy naiv!
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.13. 09:29

"szkepticizmus hajtóereje és haszna"

Tagadhatatlanul van "haszna".

1. Kicsi az egzisztenciális kockázat. Elvégre csak ismételten hangoztatni kell az épp aktuális tudományos álláspontot, ezzel egy józan gondolkodásu egyén benyomását kelthetjük másokban.
2. Kicsi az intellektuális kockázat. Meglehetősen stabil (még) az a háttér, amire támaszkodhatunk: Tekintélyes kiadók publikálják az "igazságot", bármikor lehet hivatkozni rá.
3. Kényelmes. Nem kell újító gondolatokat kreálnunk, a hivatalos tudományos csatornák tálcán nyújtják a választ szinte mindenre.

Én is szkeptikus vagyok, de kissé rendhagyó módon. Ugyanis nem csak az ezotéria és társaival szemben vagyok szkeptikus, hanem az un. akadémikus tudományt illetően is. Ezért a fenti "előnyöket" kénytelen vagyok nélkülözni.
Mindenesetre így érzem jól magam a bőrömben. Szabadgondolkodó vagyok, szellemileg SZABAD vagyok. Nincs szükségem tudományos ideológiákra, hogy egzisztenciális és szociális biztonságban érezzem magam, efféle támasz nem kell ahhoz, hogy "valakinek" érezzem magam.
Meggyőződésem, hogy csak egyvalami kell: a (befolyásolástól mentes) józan itélőképesség.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.13. 10:06

@Török Zsolt (67849):
Ugyanis nem csak az ezotéria és társaival szemben vagyok szkeptikus, hanem az un. akadémikus tudományt illetően is.
Két lehetőség van a mondandót jelentését illetően:
1) nem tudod mi a tudomány. Az ugyanis eleve arról szól, hogy nincsenek saját megkérdőjelezhetetlen eredmények, azok is vita és ellenőrzés tárgyát képezik.

2) de, te tudod, hogy a tudományon belül is folyamatosan versengő ideák és kísérletezés folyik, és te pont ezzel szemben vagy szkeptikus. Azaz szerinted ez így nem feltétlenül jó, valami dogmatikus út jobb lenne.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.04.13. 13:52

@Török Zsolt (67849):
1. Kicsi az egzisztenciális kockázat. Elvégre csak ismételten hangoztatni kell az épp aktuális tudományos álláspontot, ezzel egy józan gondolkodásu egyén benyomását kelthetjük másokban.
http://criticalbiomass.blog.hu/2012/03/ ... arorszagon
2. Kicsi az intellektuális kockázat. Meglehetősen stabil (még) az a háttér, amire támaszkodhatunk: Tekintélyes kiadók publikálják az "igazságot", bármikor lehet hivatkozni rá.
:mrgreen: Wakefield, Séralini... :mrgreen:
3. Kényelmes. Nem kell újító gondolatokat kreálnunk, a hivatalos tudományos csatornák tálcán nyújtják a választ szinte mindenre.
Ja, végül is sokkal "kényelmesebb" egész életen át tanulni, meg minden nap szakcikkeket olvasni, feldolgozni, mint egyszer kitalálni egy pár mondatos valamit - teszem azt mosogatás közben - és onnantól azt hajtogatni...
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.14. 07:37

@Török Zsolt (67849):
Én is szkeptikus vagyok, de kissé rendhagyó módon. Ugyanis nem csak az ezotéria és társaival szemben vagyok szkeptikus, hanem az un. akadémikus tudományt illetően is. Ezért a fenti "előnyöket" kénytelen vagyok nélkülözni.
Mindenesetre így érzem jól magam a bőrömben. Szabadgondolkodó vagyok, szellemileg SZABAD vagyok. Nincs szükségem tudományos ideológiákra, hogy egzisztenciális és szociális biztonságban érezzem magam, efféle támasz nem kell ahhoz, hogy "valakinek" érezzem magam.
Meggyőződésem, hogy csak egyvalami kell: a (befolyásolástól mentes) józan itélőképesség.
Igen! Ezt hívják objektív véleménynek. Ilyet keveset találsz ezen a fórumon.

Én csak a ” kissé rendhagyó-t ” hagytam volni ki belőle. Ugyanis számukra inkább privilégiumot jelent az ” előny ”mint tudományos igazolást.
Hiszen nem tudják megkülönböztetni a tudományos magyarázatot, az áltudományos magyarázattól.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.04.14. 10:53

Szabadgondolkodó vagyok, szellemileg SZABAD vagyok. Nincs szükségem tudományos ideológiákra, hogy egzisztenciális és szociális biztonságban érezzem magam, efféle támasz nem kell ahhoz, hogy "valakinek" érezzem magam.
Meggyőződésem, hogy csak egyvalami kell: a (befolyásolástól mentes) józan itélőképesség.
@Török Zsolt (67849):

Nihil volitum nisi praecognitum .Ignoti nulla cupido. Mondana Nagyapank :)
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.04.14. 10:54

Szabadgondolkodó vagyok, szellemileg SZABAD vagyok. Nincs szükségem tudományos ideológiákra, hogy egzisztenciális és szociális biztonságban érezzem magam, efféle támasz nem kell ahhoz, hogy "valakinek" érezzem magam.
Meggyőződésem, hogy csak egyvalami kell: a (befolyásolástól mentes) józan itélőképesség.
@Török Zsolt (67849):

Nihil volitum nisi praecognitum .Ignoti nulla cupido. Mondana Nagyapank :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.14. 14:21

@repair (67798): Mimindannyian gyámolítja többek között a szellemükben megfogyatkozottakat. Én egyszerűen lehülyézem őket. Ha netán moderátor lennék, mindet kivágnám innen, s veled kezdeném. Remélem, világosan fogalmaztam.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.14. 14:24

Pezo vitathatatlanul szabadgondolkodó. Szabadon gondolhat bármilyen ostobaságra és mi több, még le is írhatja nyilvános fórumon. Mint látjátok, mindkét dolgot szorgosan műveli. Úgy is mondhatnánk, terjeszti a szellemi sötétséget.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.16. 07:56

@mimindannyian (67803):

Az ENSZ közgyűlése 2007-ben nyilvánította április 2-át az autizmus világnapjának azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az autizmus egyre növekvő számára. Ma a világon minden századik ember él autizmussal. Magyarországon - országos kutatási adatok alapján - több tízezer család érintett a fejlődési zavar által, és naponta minimum egy autizmusdiagnózis születik. Az Autizmus Világnapjának székesfehérvári programjait a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány szervezte a "Ragyogjon kékben!" szlogennel. Az alapítvány 1998-tól az Autizmus Spektrum Zavarral élő embereket és családjaikat segíti szolgáltatásokkal, szakmai tanácsadással, ismeretterjesztéssel és a szakszerű ellátással, a Székesfehérvári Egyházmegye támogatásával.

Az autizmus nem múlik el, de nagy mértékben tünetmentessé tehető, akár annyira is, hogy külső szemlélő ne vegye észre a fogyatékosság tüneteit.
Ha valaki autista, az nem azt jelenti, hogy nem ember. Azt azonban jelenti, hogy idegen. Azt jelenti, hogy ami mások számára normális, az az ő számomra nem normális, és ami az ő számomra normális, az mások számára nem normális.

Nem gyógyítható, de fejleszthető az állapot.


Az autizmus tünetei

1.Nem közeledik a többiekhez, másként játszik. Nem vesz részt fantáziajátékokban, inkább ismétlődő, szociális tartalommal nem rendelkező tevékenységeket végez,
A társaságra nincs is szüksége hiszen mi ” mindannyian ” vagyunk. Gumiszoba #67803
2.Szemkontaktust ritkán vagy sosem létesí
Avatar

3. a változások ellen tiltakozik
Normál mindennapi beszédben ezt a fajta logikát nem használjuk. Gumiszoba #67380
Mióta világ a világ ez egy normális tendencia. Kérdés és arra egy válasz.

4.nehezen tudnak a "sorok között olvasni".
csak a naiv olvasó hiszi, hogy van bármi értelme
5.Együttműködést igénylő dolgokat nehezen végez el.
... De te ne légy naiv!
6.Indokolatlanul, ír,
Látod, megint egy kérdés, amit bármire vonatkozólag fel lehet tenni, és csak a naiv olvasó hiszi, hogy van bármi értelme - akkor csapdába csalva magyarázni kezd... De te ne légy naiv!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.16. 07:59

@Solaris (67913):

Nem tudsz helyesen írni?
Mimindannyian (többesszám) talán nem az kellene utána GYÁMOLÍT(JÁK.)?
Ügyes fószer. Vagy egyetértesz vele, vagy az állítás elvetése nem azonos az állítás igazságtartalmával.
Ha netán moderátor lennék,
Ha én (netán) gazdag lennék, biztos nem az foglalkoztatna, mit csináljak a másikkal.
De,
Mielőtt végleg elmegyek kapsz egy képet rólam,
ha hiányzom ezt mindig nézheted, szét is tépheted. ( bikini )
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.16. 09:31

@repair (67981): Óriási motivációt szolgáltat számodra, ha rávilágítanak, hogy marhaságokat írsz. Nagyszerű munkát végeztél! Egy autistától igazán példás kitartásról tettél tanulságot.
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.16. 16:40

@Solaris (67914):
"Pezo vitathatatlanul szabadgondolkodó. Szabadon
gondolhat bármilyen ostobaságra és mi több, még le is
írhatja nyilvános fórumon. Mint látjátok, mindkét
dolgot szorgosan műveli. Úgy is mondhatnánk,
terjeszti a szellemi sötétséget."

Ez a te véleményed, oké.
De kérdem én: Egy rendesen gondolkodót meghat ez? Nem születtél etalonnak, hogy te döntsd el, mi a hülyeség és mi nem. Leírhatod ezerszer, hogy én milyen vagyok szerinted, attól az még nem lesz igaz. Ne reklámozd hát, hogy mennyire hijján vagy a helyes itélőképességnek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.16. 17:54

Kép
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.17. 17:22

@repair (67982): Nem kívánok tőled olyan nehéz dolgot, mint az írott szöveg megértése, mert nem szokásom lehetetlenre késztetni másokat, de azért próbálkozz meg az üzenetem újra értelmezésével. :)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.04.18. 18:29

@hehe64 (68021): Nem nevelik rendesen ezért furcsulnak el a génjei? :facepalm:
Csak nem "dr. Körmöshöz" van szerencsénk?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.04.18. 19:05

@hehe64 (68021):
Sajnos mainapság divat lett a szocializáció/nevelés okozta hibákat/kórosnak számító állapotokat "betegségnek", "szindrómának" tulajdonítani.
Láttál te már szkizofrén beteget közelről? Beszélgettél már vele? (Kétlem.)
Lehet, hogy a szkizofrénia a rossz szocializáció/nevelés/akármi következtében alakul ki, de ez nem érinti azt, hogy ilyen kórkép létezik. Vagyis két különböző dologról van szó, ezeket jó szétválasztani:

Az egyik, hogy létezik-e olyan eltérés, aminek ezek és ezek a jellemzői (pl. hallucinációk, téveszmék), a másik, hogy mi okozza. Arról lehet vitatkozni, hogy mi eredményezi a szkizofréniát (genetikai hajlam, szocializáció stb.), vitatkoznak is, sőt arról is lehet, hogy betegségnek kell-e mondani, de arról aligha, hogy létezik-e szkizofrén beteg, sem pedig arról, hogy kezelni kell-e az ilyet (Az ilyen beteg nem tudja ellátni a munkáját, retteghet, ön- és közveszélyes lehet, vagyis kezelni kell.)
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.19. 07:04

@Várhegyi Márton (68044):

Énb kb. 12 évvel ezelőtt három hónapot töltöttem a szigetvári kórházban (hogy miért, nem fontos) ,és volt alkalmam egyebek között skizofrén ápoltakkal is komunikálni.
Kétségtelen, hogy megdöbbentő az állapotuk. Többségük békésnek látszott, de egy agresszivvel is találkoztam.
Kezelésük abból állt, hogy gyógyszerezték őket, pszichoterápia nem volt. Amelyik agresszív volt, azt ágyba fektették és a négy végtagjánál fogva lekötözték, majd belenyomtak egy injekciót, leszedálták.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.19. 17:28

@hehe64 (68021): Valószínűleg még nem láttál autizmusban szenvedő beteget. Én igen és nem mondanám, hogy ilyen kór nem létezik.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.04.19. 18:56

@hehe64 (68071):

Vitatom egy állításod (ti. hogy létezik-e a szkizofrénia mint betegség), erre te mit válaszolsz? Elkezdesz másról beszélni :facepalm: Politikusnak kifejezetten jó volnál, de ne gondold, hogy egy szkeptikus fórumon nem tűnik föl, ha mellébeszélsz ;)

De kezdjünk el beszélni a másik állításodról - bár a pszichiátria tőlem elég távol áll.
hehe64 írta: Ennek, és még sok más "kórképnek" a kezelése gyakorlatilag értelmetlen módon történik.
Miért értelmetlen? Szerinted hogyan kellene kezelni a szkizofréniát? (Jelenleg: gyógyszer + pszichoterápia.)
hehe64 írta: A cél nem a gyógyítás, hanem pusztán a kezelés. A rendszerben dolgozók elemi érdekei miatt.
Tegyük föl, hogy igaz, amit állítasz, vagyis a terápia során nem a gyógyítás a cél, hanem csak a kezelés.
A kérdés:

Következik ebből, hogy:

1. az alkalmazott terápia rossz?

2. egyébként gyógyítható volna a betegség?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.20. 05:29

@hehe64 (68021):

Tökéletesen igazad van.
A zseni is autista a mai felfogás szerint, mert MÁS MINT A TÖBBSÉG!
Egyes írások, a gyerek Einsteinről is írtak ilyet
Tudok olyan autistáról akit helikopterrel át vittek Róma fölött és emlékezetből lerajzolta az egész Útvonalat.
Egész iparág épül a nem létező kórok gyógyítására, amely természetesen előre kinyilvánítja ezen kórok gyógyíthatatlanságát, és élethosszig tartó kezelési igényét.
Nagyon jó a meglátásod! Látod ezek a tények. Kis túlzással, a két éves vitám mondani valója belefér ebbe a mondatodba.
Az a hülye fószer miért nem valami hasonlót válaszolt?
Mert nem tud a sorok közt olvasni, és nem gondolkozik, csak el kellene venni a kezét a szeme elől!
Egy korlátolt egoista fazon!

“A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.20. 05:35

"I have never said that my reasoning is a deductiv one. Nevertheless the lack of arguments from your side could not be replaced by a depreciation towards the other. Therefore my arguments could be even right!
You will never be moderated?
I am afraid you are fairly stupid...
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.20. 08:56

@Várhegyi Márton (68076):
"hogyan kellene kezelni a
szkizofréniát? (Jelenleg: gyógyszer + pszichoterápia.)"

A kezelés pszichoterápia részét gyakran mellőzik. Teletömik őket annyi gyógyszerrel, hogy kevésbé lesznek "problémásak".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.20. 09:09

@Török Zsolt (68086): Nem mellőzik. Se gyakran, se ritkán. Azzal indul a kezelés, és jó esetben el sem jutnak a gyógyszerekig.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.20. 09:22

@repair (68083):
A zseni is autista a mai felfogás szerint, mert MÁS MINT A TÖBBSÉG!
Emeletes marhaság. Aki más, mint a többség, akkor az mind zseni?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.20. 09:38

@Solaris (68089):
A zseni is autista a mai felfogás szerint, mert MÁS MINT A TÖBBSÉG!
Ez így nem jó kérdés. Előbb határozd meg, milyen állapot, nevezünk autistának?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.04.20. 09:47

@Török Zsolt (68086):

Én most standardnak a tudomány mai állása szerinti legjobbnak vélt kezelést vettem - legalábbis tudtommal ma ez tekinthető a legjobbnak.

(Hogy a klinikai gyakorlat ma hol tart, van-e kapacitás mindenkinél pszichoterápiára, majd megérdeklődöm.)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.20. 11:11

@repair (68090):

Mindig másról beszélsz, mint Bodóné, amikor a bor árát kérik!

Ez :
A zseni is autista a mai felfogás szerint, mert MÁS MINT A TÖBBSÉG!
nem kérdés, hanem állítás, a te állításod! Rövid az emlékezeted? Olvass talán vissza.

Az autizmusról találsz éppen elég szócikket, orvosi cikket. Ott keresd az autizmus meghatározását.

Minden bolondot tekintsük majd zseninek, mert mások, mint a többség? Zseniális. Ilyen csak tőled telik ki.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2013.04.20. 11:43

@Solaris (68092):

Az autisták nem bolondok. Sőt bármely más pszichiátriai kórképben szenvedőre se használjuk ezt a szót, mert bántó.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.20. 19:10

@Várhegyi Márton (68093): Sajnálom, de nem jól értetted a mondanivalómat. Nagyon jól tudom, hogy az autista nem bolond, de ebből nem következik, hogy az autista zseni lenne és az sem, hogy a zseni autista, márpedig "repair" gumiszobalakó mondókájának ez volt az értelme.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.24. 08:13

MEMENTÓ.
Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!

Ha valaki mégis belép viselje el a kapott véleményt intelligens ember módjára.
Számára NEM KÖTELEZŐ A BELÉPÉS!
A gyanútlan olvasó a szöveg láttán még azt gondolhatja, lám a tudomány képviselője külföldi tanulmányt idéz igazolás képen.

Pedig csak egy emberi mivoltából kivetkőzött ember, levéve álarcát kocsmai stílusban igazolja, hogy mit jelent számára az intelligencia. Egy erkölcsi nulla vagy!

Saját magadról állítottál ki bizonyítványt az intelligenciádról, ha anyázással akarod az igazad bizonyítani, közben a hasonlóságot nem indokolod meg.
Sajnos őszintén sajnálom, hogy még szemkontaktust sem lehetett létesíteni ebben az esetben, mert akkor több más lehetőségre is alkalmam lett volna.

Azokat a jellemző tüneteket pedig nem én találtam ki:
Pedig lojalitásból ezt még nem is írtam:

Önmagukról többnyire 2. vagy 3. személyben beszélnek.

Itt olvashatsz róla:
http://www.metropol.hu/itthon/cikk/1021 ... ar-autista
http://www.webbeteg.hu/cikkek/genetikai_betegseg/355/

Ha érdekel, lesz egy kongresszus ahol a közép-európai országok között elsőként mi nyertük el a rendezés jogát, oda megpróbálhatok egy belépőt szerezni neked.
Időpont: 2013. szeptember 26-28.
Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ – 1123 Budapest, Alkotás u. 63-67.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.24. 08:23

@Solaris (68092):

Kedves solaris
Sajnálom, de nem jól értetted a mondanivalómat. @Várhegyi Márton (68093):
Ez nem sajnálat kérdése. Ez csak a logikád hiánya,

Számodra ez még nem gyanús egy kicsit? Adva van egy zseni, akinek senki nem érti meg a mondanivalóját?
Minden bolondot tekintsük majd zseninek, mert mások, mint a többség?
Te most hazug vagy?
Hiszen Mártonnak azt állítod:
Nagyon jól tudom, hogy az autista nem bolond,


Vagy bolond vagy?
Mert akkor írhattad volna a - bolond - helyett azt is: Minden Bodri kutyát tekintsünk majd zseninek?
Hiszen annak sincs semmi köze az autizmushoz.
Csak arra utaltam Kedves solaris, hogy tökéletesen értelmetlenek a leveleid. Ennyi erővel találomra is kopogtathatnád a billentyűzetet, mert abból teljesen véletlenszerűen valami értelmes mondat is kijöhet olykor. ” Vagy bolondság? Gumiszoba #67564
Ez pedig egy " gumiszobalakó " véleménye:

Valóban van különbség, ” gumiszobalakó ” és némelyik látogató között!
Némelyik látogató hazudik, vagy bolond (vagy mindkettő).
Egy erkölcsi nulla vagy!

Hiszen neked csak az a fontos, hogy képben legyél.
...várható érték éppen n/2. Solaris Gumiszoba #64367

Az már nem jutott ott az eszedbe, ha közben az érme térfogatát is megkellene határozni, akkor lenne egy ” h ” paraméter is.

Azt csak remélem, hogy megérted, ebből csak az egyik lehet igaz.
Vagy talán a matematikai szabályokat is szubjektív módon alkalmazod?

Nos döntsd el magad, bolond vagy,vagy csak simán hazudós?
Ha gondolod küldök ajándékba egy gumidominó készletet ott máris képben lehetsz.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.24. 08:25

@Várhegyi Márton (68093):
Az autisták nem bolondok. Sőt bármely más pszichiátriai kórképben szenvedőre se használjuk ezt a szót, mert bántó.
Ez egy nagyon lojális megállapítás.
Tudomásom szerint az autista meghatározásnak ( Asperger- szindróma ) főleg viszonyítási alapja van.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.04.24. 15:58

@repair (68172): Kedves Repair!

Szerintem időszerű lenne kibaktatnod az utcára és megnézni, jön-e már az eszed?
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.24. 20:31

davitomi

A legvadabb összeesküvéselméletek #68188

"Hozzá szeretnék járulni a témához, méghozzá a
bostoni eseményekkel kapcsolatban:
http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2013/04 ... XgEd7VHiSp "

A hiradóban mutogattak egy felvételt, amit egy célbafutó készített.
Azt állították, hogy a robbanószerkezetbe repeszeket tettek, hogy minél nagyobb legyen a pusztítás.

Ehhez képest mit lehetett látni? Egy petárdadurranással kisért füstfelhőt.
Erős a gyanúm, hogy kamu robbanás volt. Miért?

1. Szinte nem volt semmiféle légnyomás, a füst lazán terjengett.
2. A környező tárgyak alig rongálódtak meg az állítólagos vasrepeszek ellenére.
3. A robbanásnoz közel állók meg sem billentek. (lökéshullám = 0 ??)

Persze nem zárom ki, hogy a robbanás VALÓDI volt, de a látottak alapján ez legalábbis megkérdőjelezhető.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.04.24. 21:15

@Török Zsolt (68193):
1. Szinte nem volt semmiféle légnyomás, a füst lazán terjengett.
Miért kellene, hogy legyen légnyomás?
3. A robbanásnoz közel állók meg sem billentek. (lökéshullám = 0 ??)
Mitől függ, hogy mekkora a lökéshullám?
Persze nem zárom ki, hogy a robbanás VALÓDI volt, de a látottak alapján ez legalábbis megkérdőjelezhető.
És ha nem volt robbanás, akkor mi volt?

Nem mellesleg 282 sérült van/volt, ha jól emlékszem, ami azért a mellett szól, hogy igencsak valódi robbanás volt.
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.24. 23:12

@Question (68196):

Wikipedia:
"A robbanóeszközök hatását alapvetően a
robbanóanyag típusa, mennyisége
határozza meg. Másodlagos hatásokat a
robbanószer mellé elhelyezett egyéb
anyagok (fém részek) jelentik, amelyek a
pusztítást fokozására használnak.
Jelentősen hozzájárul a robbanószerkezet
hatásához a robbanás pillanatában
bekövetkező lökéshullám, amit levegőben
durranásnak hallunk. A lökéshullám az
elsődleges és másodlagos hatások
hatóterén túl is jelentős károkat tud
okozni."

Nos, a hiradóbeli "robbanás" csak egy (ártalmatlan) kis füstfelhőnek látszot.
Ezért hihetetlen ,hogy ilyen sok sérült volt. Persze nem vitatom a hivatalos adatokat. Csak arra utaltam, hogy a robbanás szemmel látható csekélysége és a hivatalosan közölt pusztítás mértéke nem egyeztethető össze még egy laikus számára sem.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.04.24. 23:24

@Török Zsolt (68199):
Nos, a hiradóbeli "robbanás" csak egy (ártalmatlan) kis füstfelhőnek látszot.
1, Nekem nem tűnt olyan kicsinek, de ez ugye relatív
2, Viszont akármekkora is volt a füst, nem gondolom, hogy szoros összefüggés van a füst és a füstöt okozó robbanás mérete között
Persze nem vitatom a hivatalos adatokat.
vs
Csak arra utaltam, hogy a robbanás szemmel látható csekélysége és a hivatalosan közölt pusztítás mértéke nem egyeztethető össze még egy laikus számára sem.
Ez csak nekem önellentmondó?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.04.24. 23:28

@Török Zsolt (68199):
Bocs, majdnem elfelejtettem a kulcskérdést:
Ha ez
Csak arra utaltam, hogy a robbanás szemmel látható csekélysége és a hivatalosan közölt pusztítás mértéke nem egyeztethető össze még egy laikus számára sem.
igaz, mi lehet az oka annak, hogy nem összeegyeztethetőek az információk?
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.24. 23:36

@Question (68201):

"Ez csak nekem önellentmondó?"

Rosszul fogalmaztam. A "nem" szó helyett "nehezen"-t kellett volna írnom.
Az ellentmondás fent áll: csekély robbanás vs. nagy pusztitás.
Mi lehet a magyarázat?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.04.25. 08:36

@Török Zsolt (68203):
Mi lehet a magyarázat?
Ezt kérdem én is :D A te észrevételed, ne más mondja meg az okát szerintem.
Az ellentmondás fent áll: csekély robbanás vs. nagy pusztitás.
Eddig a robbanás csekélységére két érvet hoztál fel:
1, A füst nagyságát, ami egyrészt relatív, másrészt nem látom, miért lenne szoros kapcsolatban a robbanás erejével
2, A fémrepeszek által okozott pusztítás kis mértékét, ami egyrészt szintén negatív, másrészt meg ez is több dolgon múlik, melyekről nincs információnk. Vagy neked igen?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.04.25. 08:38

@Question (68206):
*negatív helyett relatív, nem tudom ez hogy sikerült xD
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.04.25. 20:23

@Question (68206):

Természetesen a dolog szubjektív.
Számomra a robbanás kicsinek tűnt. Persze ettől még lehetett nagy a pusztítása, de az mindenesetre nem látszott a felvételen.
Hasonlítsd össze a műtrágyagyár robbanásáról készűlt amatőr videókkal. Ott volt lökéshullám, szegény videózókat még az epicentrumtól többszáz méterre is felborította. :D
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.04.25. 20:43

@
Várhegyi Márton (68093):
nem bizony sot . Egyik nagyra becsult kedvencem .

"Ezt a háborút már megnyertem"
Ruzsa Z. Imre matematikus

[img]http://magyarnarancs.hu/lelek/ezt_a_hab ... ikus-74080[/url][/img]

http://nemlinearis.blog.hu/2010/07/14/i ... a_mancsban
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2013.04.26. 09:18

@flygandeangel (68238):

Nekem meg ez az egyik kedvencem:
Ő is megnyerte a saját háborúját.

http://atv.hu/videotar/20120611_belai_gyorgy_1_resz
( Ha nem érdekel az eleje, a lényeg 06.37-től )

És a nagy kérdés ?
Akkor miért mondják erre, hogy ” betegség ”?

Többnyire jellemző a nagyfokú hangulati labilitás, gyakoriak a dühkitörések. Önmagukon relatíve gyakran ejtenek sebeket, hajlamosabbak fertőzésekre, szomatikus " BETEGSÉGEKRE. "
(Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter)

Mikortól autizmus és meddig csak autisztikus viselkedés? Mire mondhatjuk, hogy ez már autizmus?

Az autisztikus zavarok egyik jeles magyar szakembere, Weiss Mária szerint egy folytonos skála mentén helyezkednek el az emberek az autistától az autisztikus vonásokat nagyobb vagy kisebb mértékben mutatókon át az úgynevezett normálisig (hozzátéve, hogy még az "abszolút normális"- nál – ha volna ilyen – is előbukkanhat némi kis autisztikus tulajdonság).
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.06. 18:08

@mimindannyian (68087):
"Azzal indul a kezelés, és jó esetben el sem
jutnak a gyógyszerekig."

Tévedsz.
Ma a Kossuth rádióban volt egy műsor a skizofrénekről.
A megszólaltatott orvos eképp összegezte a helyzetet:

"A skizofrénia súlyos és gyógyíthatatlan betegség, terápiájának nélkülözhetetlen része a gyógyszeres kezelés."

Tehát tkp. ez van: Teletömik őket gyógyszerekkel, és várják a javulást.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.05.06. 18:33

@Török Zsolt (68417): Igen, tévedtem, félreértettem, a dianosztizálást is a folyamat részének érettem, amiből kiágazhat a páciens enyhébb problémával, mely nem vezet gyógyszeres kezeléshez.

Viszont akkor
"A skizofrénia súlyos és gyógyíthatatlan betegség, terápiájának nélkülözhetetlen része a gyógyszeres kezelés."
Tehát tkp. ez van: Teletömik őket gyógyszerekkel, és várják a javulást.
Mit javasolsz te? Ismersz olyan pszichoterápiát a már egyértelműen diagnosztizált skizofrénia kezelésére, mely hatásosabb, mint a gyógyszerek? Netán arra gondolsz, hogy összeesküvés és rosszindulat bújik meg a fehér köpenyek mögött, azért gyógyszeres terápiát alkalmaznak? Esetleg a pszichoterápia szerinted túl kismértékű alkalmazása miatt nem az orvoshiány felelős, hanem a gyógyszerlobbi?
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.06. 22:34

@mimindannyian (68418):

Ezirányu összeesküvéselméletben nem hiszek.
A hangsúly azon van, hogy a tudomány mai állása szerint a skizofrénia gyógyíthatatlan betegség. Tüneti kezelés van, mely azt jelenti, hogy gyógyszerek segítségével a lehető legkisebb mértéküre redukálják a skizofrén egyén társadalomra rótt terheit.
0 x

Válasz küldése