Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.23. 12:48

@tamáskodó (68850):
Ezt bizonyítani is kellene. Ami persze már nehezebb, mint kijelenteni.
Így igaz.
Hogyan jelentkezik (bármilyen) érdeksérelem abban az esetben, ha valakinek az egyébként pl. interneten fennlévő videóját, képmását, hozzáférhető adatait megosztják.
Nyilván nem erről az esetről beszélek, hanem arról, amikor nem nyilvános adatokat osztanak meg.
Nem nyilvános adatokat pedig csak olyan esetekben tesznek közzé, amikor az közérdek
És ezt ki dönti el?
Az olvasóközönséget véleménnyilvánításra biztatják (tartalmi útmutató nélkül), ami szerintem pozitív. Ezt sem csak ők csinálják egyébiránt.
Közel sem tartalmi útmutató nélkül. Kivétel nélkül mindig tudható, mi a kurucinfo szerkesztői által támogatott vélemény.
Mindehhez az önbíráskodásnak semmi köze.
Dehogynem, amikor pl. amikor kijelentik, hogy XY ebben bűnös, és aki erről beszélgetni akar vele, az hívja fel itt és itt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 13:48

@ennyi (68851):

Ennyi?

Voltak koncentrációs táborok?

Vittek nem zsidókat (csak azért, mert azok akik) koncentrációs táborokba?

Voltak gettók?

Köteleztek nem zsidókat, hogy a gettóben éljenek saját korábbi lakásuk helyett?

Volt olyan, hogy a nem zsidóknak megkülönböztető jelet kellett viselniük?

Volt olyan, hogy korlátozták a nem zsidó emberek jogát a munkához, a tulajdonhoz?

Volt olyan, hogy megöltek valakit pusztán azért, mert nem zsidó?

Vittek marhavagonokban nem zsidó embereket?

Na, mi a megfejtés?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 13:55

@Rétike (68855):

Kedves rétike!

"Véleményünk szerint zsidó valaki, ha:

...fehér területre színesek bevándorlását támogatja..."


Ez a véleményük egyrészről. Az pedig, mint tudod, szabad és sérthetetlen.

Másrészről, ez a szempontrendszerben az attitűdöt képviseli, így hát korrektnek nevezhető (tapasztalat alapján).
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 15:08

@Question (68856):

Kedves Question!

"Az a baj, hogy te abból indulsz ki, hogy nincs még elfogadott nézet a holokauszt megtörténtével vagy meg nem történtével kapcsolatban. Ebben az esetben lenne igaz, amit írsz.
Viszont most ott vagyunk, hogy van ebben megegyezés a kutatók nagy része között. Ez a megegyezés pedig bizonyítékokon alapul, nem csak bemondásra jött létre.
Így hát neked kell cáfolni, nem pedig úgy tenni, mintha nem lenne már elfogadott bizonyíték az esemény megtörténtére."


Milyen kutatók között? Akik benne vannak a klubban? :)

Aha, bizonyítékokon alapul, nem csak bemondásra jött létre. Engem másra emlékeztet ez a "bizonyítási módszer".
http://www.youtube.com/watch?v=qvzNfKvIG9s

Kissé (illetve teljesen) tudománytalan az álláspontod a bizonyítási kényszert illetően. Az arra hárul, aki a holokauszt megtörténtét és mikéntjét állítja.
Egyébként én bejelentkezem a jövő évi orvosi Nobel díjra. Történt ugyanis, hogy tegnap reggelizés közben felfedeztem a rák gyógyszerét. Délben már ki is próbáltam 10.000 teszt alanyon. Vacsorára mind meggyógyult. Mindezt tudományosan igazolja az összes rokonom és ismerősöm, akiket én a rákkutatás legjobbjainak tartok. Így hát nem vitásan megegyezés van a legjobb kutatók között arról, hogy a felfedezett gyógyszer 100 %-os hatékonysággal eredményes. Nem hiszed? Bizonyítsd be, hogy a 10.000 ember nem gyógyult meg tegnap délután.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 15:26

@Question (68857):

Kedves Question!

"Nem nyilvános adatokat pedig csak olyan esetekben tesznek közzé, amikor az közérdek

És ezt ki dönti el?"


A köz.

"Közel sem tartalmi útmutató nélkül. Kivétel nélkül mindig tudható, mi a kurucinfo szerkesztői által támogatott vélemény."

És? Ettől még bárki azt mondhat és olyan stílusban a telefonba, amit és ahogyan akar. Ha egy ilyen felhívásra mondjuk Gyurcsány felhívná Bajnait, nem hiszem, hogy a kuruc.info által elképzelt vagy kívánatosnak tartott szöveget nyomná. Pusztán a vélemény kinyílvánítására szóló felhívás nemhogy nem valósít meg semmilyen bűncselekményt, de még demokrácia erősítő tett is.

"Mindehhez az önbíráskodásnak semmi köze.

Dehogynem, amikor pl. amikor kijelentik, hogy XY ebben bűnös, és aki erről beszélgetni akar vele, az hívja fel itt és itt."


Valamit itt összekeverhettél. A vélemény kinyílvánítására szóló felhívás semmilyen bűncselekmény megvalósítását sem jelenti.

Az önbíráskodás a Btk-ban:
273. § (1) bek.: "Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő".
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.23. 16:59

@tamáskodó (68843):
"Szóval a megállókban csendőrök szálltak fel a vagonokba, de egy puskagolyó nem férhetett el az utasok között. Mégis mekkora volt szerinted egy csendőr? Kisebb, mint egy puskagolyó?"
- A csendőröknek nem feltétlenül kellett belépniük a vagonba, hiszen megállhattak a fellépőn is.
Tehát ha szerinted felszálltak a vagonokBA az jelentheti azt is, hogy ténylegesen nem szálltak fel a vagonokba, csak megálltak valahol félúton a föld és a vagon belseje között.
Ha egy tanú azt mondja hogy belőttek a vagonBA az nem jelentheti azt, hogy a lövés nem hatoltr be a vagonba, hanem csak azt jelentheti, hogy behatolt.
A priccsel kapcsolatban: egy ágy az egy ágy, nem kettő.
Nem is azt írtam, hogy 2, hanem, hogy 2 db összefüggő, 3 emeletes ágy. Szerinted nagyon elképzelhetetlen lehet többhónapnyi szenvedésről úgy beszélni, hogy nem mérsz ki minden szót patikamérlegen, és egy háromszintes ágykomplexumot csak az alapterülettel és minőségével jellemezve úgy írsz le, hogy priccs?

Neked se megy igazán az ellentmondásmentes szövegírás, pedig te otthon ülsz, gondolom kényelemben spekulálva, nem pedig traumás emlékekről számolsz be ki tudja mennyi idővel utána, mégis olyan agyrémeket találsz ki, mint hogy 2 ágyat összetolva milyen kényelmesen aludhatott rajta keresztben 11 ember miközben nem veszed észre a saját magad által linkelt kép alapján, hogy az ágykeret miatt, az derékban igencsak kényelmetlen.

Pedig a képek, amik valószínűleg nem is a legrémesebb zsúfoltság idején készültek, mutatnak hasonlóan szörnyű szállásokat.
http://harveyblackauthor.files.wordpres ... titled.png

De várom tőled a szerinted valódi auschwitzi elszállásolási körülményeket feltáró vallomásokat.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 18:33

@pounderstibbons (68864):

Kedves pounderstibbons!

Én nem állítottam, hogy felszálltak és beléptek a vagonba. A mesélő mondta, hogy minden állomáson felszálltak a csendőrök. Egyébként akár el is vegyülhettek az utasok között, annak sem lenne különösebb jelentősége.

A fő-fő gond az a sztorival, hogy a belövés okaként az van megadva, miszerint valaki a tiltás ellenére kikukucskált a szellőzőnyíláson. A tiltásnak azonban egyértelműen semmi értelme, ha igaz az, hogy minden állomáson a csendőrök kinyitották a vagonok ajtaját. Ezt gondolom fenntartás nélkül belátod.

Egyébként az is erősen kétséges elem a történetben, hogy a csendőrök minden állomáson azért szálltak fel egy zsákkal, hogy az utasok értékeit elszedjék. Talán azt hitték azok a "buta" csendőrök, hogy ahányszor felszállnak, annyiszor találják meg ugyanazokat az értékeket? Így ők legszívesebben akkor Vlagyivosztokig vonatoztak volna. (Persze ez a rabló csendőr inídzs is a legenda része.)

Nem tudom, milyen ellentmondásra gondolsz. Én csak a másokét szoktam feltárni.
Legyen a táborkomplexumban ágykomplexum is, engem nem zavar. Ez esetben viszont az a helyzet állt volna elő, amit fentebb már kifejtettem. Figyelmetlenül olvastál egyébként. Nem azt írtam, hogy 11 embernek kellett keresztben feküdnie, hanem csak háromnak, a három szinten. 11 ember hosszában fekhetett, személyenként kb. 45 cm széles helyük lett volna. Leesni éppen az ágykeret miatt nem estek volna le. A 45 cm pedig elegendő lett volna arra is, hogy -az általad már soványnak gondolt nők- a hátukon fekve aludjanak. Trauma ide vagy oda, ezek tények. Mérd le otthon a heverőtök szélességét és meglátod, hogy 90 cm széles fekvőhelyen ketten elférnek, még ha ficánkolni nem is fognak.

A kép amit linkeltél, éppen téged, pontosabban a mesélőt cáfolja. Ez az auschwitzi női táborban készült 1945. január végén, már szovjet fennhatóság alatt. Ennek a képnek még az is érdekessége, hogy nem élő embereket látsz rajta. Ugyanis ezeket a nőket, mint tudjuk, érkezésük után azonnal megölték. (Vagy mégsem? :? )

Egyébként nem az a fontos, hogy hányan mondanak valamit, hanem, hogy az a biztos ismeretekkel összevetve hitelesnek tekinthető-e. Azaz a mennyiség még nem csap át minőségbe. Ellenkező esetben meg kell válaszolnod, hogy mit láttak a jóemberek.
http://www.youtube.com/watch?v=48FsjcQNQqM
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.23. 19:03

@tamáskodó (68858):
Ennyi?

Voltak koncentrációs táborok? - igen

Vittek nem zsidókat (csak azért, mert azok akik) koncentrációs táborokba?

Voltak gettók?

Köteleztek nem zsidókat, hogy a gettóben éljenek saját korábbi lakásuk helyett?

Volt olyan, hogy a nem zsidóknak megkülönböztető jelet kellett viselniük?

Volt olyan, hogy korlátozták a nem zsidó emberek jogát a munkához, a tulajdonhoz?

Volt olyan, hogy megöltek valakit pusztán azért, mert nem zsidó?

Vittek marhavagonokban nem zsidó embereket?

Na, mi a megfejtés?
Kivancsian varom a megfejtest.
Es varom a valaszodat az en kerdeseimre is.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 20:23

@ennyi (68868):

Kedves ennyi!

A megfejtés az, hogy mindez a nem zsidókkal is megtörtént, csak közülük nagyságrendekkel többeket érintett (ennyit az egyediségről).

Egyébként azt hittem, hogy csak költői kérdéseket teszel fel választ nem várva, afféle vélemény részeként (lsd. "Undorító").

Kérdéseidre a válasz, bár szerintem ezen egyszer már túlestünk.

Voltak koncentrációs (gyűjtő) táborok (már a 19. sz-ban is), sőt, ha nem a modern kori értelemben tekintjük, akkor sokkal régebben is. Ráadásul jelenleg is léteznek ilyenek.

Minden bizonnyal vittek zsidókat koncentrációs táborba azért, mert zsidók (általános eljárás keretében), mint ahogy ez megtörtént németekkel, japánokkal, olaszokkal stb. is.

Voltak gettók (legalább a középkortól kezdve) és jelenleg is vannak világszerte, így különösen pl. Izraelben.

Köteleztek zsidókat gettóban élésre, mint ahogy nem zsidókat is köteleztek erre, többek között pont zsidók.

Volt olyan, hogy zsidóknak sárga csillagot kellett viselniük (már a középkorban is), mint ahogyan mások is kaptak megkülönböztető jelzést.

Voltak a zsidókat korlátozó rendelkezések, mint ahogyan nem zsidókkal szemben is voltak és vannak ilyenek.

Biztos volt olyan, hogy megöltek valakit a zsidósága miatt, mint ahogyan pl. a magyarsága miatt is.

Vittek zsidókat marhavagonban, mint ahogyan nem zsidókat is.

Arra szeretnél kilyukadni, hogy ez lenne a holokauszt? Ez így elég gyér.

A részletkérdések bizony fontosak, mert egyfelől az ördög ezekben bújik meg, másfelől a főkérdés ilyen részletkérdésekből tevődik össze.

Belenéztem a Simplex Vitalos vitába és ott teljesen normális, értelmes hozzászólásaitok vannak. Ahogy az egy szkeptikustól elvárható. Ebben a témában viszont ti játszátok el kántor85, dr.kovács, dr.fekete, marika és hasonló MLM-es termékfogyasztók szerepét. Ez ami engem a legjobban megdöbbent.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.23. 21:37

@tamáskodó (68869): Ha jol olvasom, akkor szerinted is megtortentek ezek az esemenyek. Igy nem ertem, miert erdekes, hogy beleottek-e a vagonba, vagy hogy hanyan aludtak egy priccsen?

Vagy felreertem a mostani valaszodat es szerinted nem tortentek ilyen esemenyek a zsidokkal, es ezt probalod bizonyitani apro reszletek vitatasaval?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.23. 22:24

@tamáskodó (68867): Elárulnád, hogy mi az az emésztési végtermék, amit belinkeltél és mi köze van a holokauszthoz?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 22:30

@ennyi (68870):

Kedves ennyi!

Akkor egyértelműsítem.

Az ún. holokauszt nem speciális dolog. Jelentése egyrészt "tűzben áldozás" (azaz magyarul sütés, pl. kecskéé), másrészt katasztrófa, szerencsétlenség, megsemmisülés. A második jelentését rengeteg mindenre használják, a közlekedési balesettől kezdve a földrengésen át az étel elfűszerezéséig. Ha a zsidók valamilyen saját szenvedéstörténetükhöz kívánják használni, úgy helyesen a zsidó holokauszt használandó. Korábban már hoztam egy csomó példát a különféle holokausztokra. De mindig meg kell jelölni, milyen holokausztra gondolsz, mert különben csak a katasztrófára utal általában.

A zsidóknak az ókor óta van holokauszt történetük. Az még a rómaiakhoz kapcsolódott. A holokauszt mítosz értelme a szenvedésért cserébe várt ígéret földje. Az I. világháborúban majdnem sikerült elsütni a holokauszt fegyvert, de csak a Balfour dekrétumig jutottak. Az akkor alkalmazott propaganda és diplomáciai trükköket politikai és gazdasági eszközökkel kiegészítve a 2. világháború előtt, alatt és után is alkalmazták. Ennek köszönhetik Izrael államot és a világhatalmat, az érinthetetlenséget. Mindezt a mítosznak a világrend alapjává, igazodási pontjává alakításával érték el. A holokauszt és a 6 millió áldozat nem a 2. világháborúban vagy utána jelent meg a zsidó kommunikációban, hanem már sok-sok évvelHitler hatalomra jutása előtt.

Az, hogy egy hat évig tartó háborúban történnek atrocitások, valószínűleg elkerülhetetlen. De azt is tudjuk, hogy a háborúban nem igazán azok a szabályok érvényesülnek sokszor, mint máskor. Tehát voltak atrocitások, amelyeknek zsidó áldozatai voltak (nagyságrendileg töredéke a hivatalosan állítottnak, erre egészen tökéletes példa Majdanek esete). De amit a hivatalos zsidó holokauszt definíciójából igazából meg lehet fogni, az az (a mítikus 6 milliós szám mellett), hogy a gonosz nácik előre eltervezetten ki akarták irtani a zsidókat. Ami természetesen egy nem hátsó szándék nélküli fikció.

Ha az lenne a holokauszt jelentése, amit esetleg te gondolsz, hogy az általad felsorolt események legalább egy-két zsidó személlyel megtörténtek és az akkor már holokauszt, akkor a holokauszt a 2. világháború vége óta is naponta megtörténik. De mi lenne ebben az egyedi?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.23. 22:40

@Solaris (68871):

Nagyon sok köze van.

A videóban számos hiteles tanút láthatsz, hallhatsz. Mind ugyanarról beszélnek (gárdista fantom). Igaz, az egyik 190 cm magasnak, a másik 220-nak látta és olyan gyorsnak, aki 2 perc alatt 2 kilométert tesz meg, de nem kételkedhetünk a lény létezésében, hiszen többen elmondják, hogy látták (Benedek 7 méterről), még kis híján el is csípték (Néger és Vili kergette). :D

Most helyettesítsd be a fantomot a holokauszttal vagy bármely tételével.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.23. 22:54

@tamáskodó (68872):
gonosz nácik előre eltervezetten ki akarták irtani a zsidókat
Miert, nem akartak?
az általad felsorolt események legalább egy-két zsidó személlyel megtörténtek
Egy ket embernek epitettek taborokat, hoztak letre gettokat, inditottak egesz tehervonatokat (egyaltalan miert kell embereket tehervagonban szallitani)?

Csak egy-két zsidó személy kettett sarga csillagot viseljen, csak egy-két zsidó személyre vonatkoztak a zsidotorvenyek?

Tovabb megyek: tegyuk fel egy pillanatra, hogy igazad van, nem volt holokauszt (a második világháború alatt elkövetett zsidóellenes népirtás ertelemben hasznalva a kifejezest). Akkor mi valtozik, miert fontos ez?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.23. 23:10

@tamáskodó (68873):
A videóban számos hiteles tanút láthatsz, hallhatsz.
A hiteles helyett nem hamisat akartál írni, vagy netán vicces kedvedben vagy, esetleg hülyének nézel? Kapj már a fejedhez!
Most helyettesítsd be a fantomot a holokauszttal vagy bármely tételével.
Aha, világos. Holokauszt nem volt. Szerinted. Minden visszaemlékező, minden történész, minden kutató hebeg - habog arról, ami nem is volt, mint a cigányok a videón. Ezt még magad sem gondolhatod komolyan.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 09:07

@ennyi (68874):

Kedves ennyi!

"Miert, nem akartak?"

Én nem tudok ilyesmiről. Ráadásul ennek jelét sem lehet látni, ha a korabeli eseményeket tekintjük. Arról nem is beszélve, hogy a zsidóságnak csak bő egynegyede élt a 3. Birodalom fennhatósága alatt még a csúcson is, azaz fizikai képtelenség is lett volna egy ehhez hasonló terv végrehajtása.. Hitlernek a saját orvosát (Theodor Morell) és számtalan fegyvertársát is ki kellett volna irtania ennek keretében.

"Egy ket embernek epitettek taborokat, hoztak letre gettokat, inditottak egesz tehervonatokat (egyaltalan miert kellett embereket tehervagonban szallitani)?

Csak egy-két zsidó személy kellett sarga csillagot viseljen, csak egy-két zsidó személyre vonatkoztak a zsidotorvenyek"


Az egy-kettőt arra értettem, ha téged nem érdekelnek az arányok. Gyakran hangoztatott "érv" ugyanis, hogy mindegy, mennyi áldozat volt, mert ha csak ennyi vagy annyi, akkor is a holokauszt az holokauszt.

A táborok, gettók, tehervonatok, sárga csillagok, jogszabályi korlátozások nem jelentik még egyetlen ember megölését sem.
Tehervonaton szállították a katonák jelentős részét is. Egyébként korabeli beszámolók szerint olyan is előfordult, hogy személyvonaton érkeztek a táborba emberek. A rendelkezésre álló eszközök, erőforrások felhasználási sorrendjét azonban nyilván a hadicélok határozták meg alapvetően.

"Tovabb megyek: tegyuk fel egy pillanatra, hogy igazad van, nem volt holokauszt (a második világháború alatt elkövetett zsidóellenes népirtás értelemben hasznalva a kifejezest). Akkor mi valtozik, miért fontos ez?"

Mint azt nyilván tapasztalod, nem én szervezek napi kismillió holokauszt rendezvényt, nem én költök el az adófizetők pénzéből súlyos milliárdokat pl. csodarabbik sírjainak felújítására (nyilvánvalóan közpénzlenyúlási célból), nem én alakítottam ki azt a világrendet, amelyben csak akkor lehetsz nem terrorista gyanús (és ezért ideiglenesen legalábbis nem likvidálandó) személy, ha feltétlen elismered ezen orwelli világ fennhatóságát és kritikátlanul aláveted magad bármilyen akaratának, nem én várom el tőled, hogy gondolkodás nélkül feláldozd magad egy számodra teljesen idegen és ellenirányú érdek oltárán. Bizony, ez a valódi holokauszt. Az emberi szabadság holokausztja minden értelemben, amelynek alapja az a zsidó mítosz, amelyről azt kérdezed, hogy miért fontos annak tisztázása.

Megjegyzem, ha a fentiek nem léteznének, de a történelem kutatását tudományos tevékenységnek tartjuk, akkor is végére kell járni a holokauszt kérdésének.

Én örülnék a legjobban, ha nem a "civileknek" kellene vele foglalkozni. De sajnos ez a feladat az egész világon rájuk vár.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 09:41

@Solaris (68875):

"A hiteles helyett nem hamisat akartál írni"

Miért kérded? Hát nem a polkorrekt érvelés (lsd. Karsai László, Ungváry Krisztián és a többiek ezirányú nyilatkozatait) része, hogy ha többen beszélnek ugyanarról, akkor már hitelesnek tekintendő, amiről kvartyognak? Legalábbis holokauszt témában és ha a mainstream vonalat követik.

"Aha, világos. Holokauszt nem volt. Szerinted. Minden visszaemlékező, minden történész, minden kutató hebeg - habog arról, ami nem is volt, mint a cigányok a videón. Ezt még magad sem gondolhatod komolyan."

Ha a második mondattal befejezted volna, azt írnám most, hogy "Ez igen! Ez a solaris nem semmi!".
Sajnos ezzel még várnom kell, de remélem már nem sokáig.

A holokauszt kifejezés problémáira röviden már rávilágítottam fentebb. Igen, szerintem ún. zsidó holokauszt nem volt abban az értelemben, amit a hivatalosnak mondott álláspont tartalmaz. Vagyis nem volt sem eltervezve, sem kivitelezve a zsidóság iparszerű kiirtása, sem a hirdetett módszerekkel (gázkamrás, élveégetéses vagy akár atombomba általi kivégzés stb.), sem másképp. A zsidóságnak a Reich fennhatósága, befolyása alá tartozó területeken elszenvedett háborús és természetes eredetű vesztesége több százezer fő volt, amiből szintén több százezres nagyságrendű tétel a természetes halálozási arány miatt is jelentkezett volna. Azok közül, akik a háborús körülmények miatt haltak meg, a legtöbben betegségek és ellátási nehézségek áldozataivá váltak.

"hebeg-habog arról, ami nem is volt, mint a cigányok a videón"
Ez már rasszizmus, nem? Vigyázz, mert az AI figyel téged. :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.24. 13:13

@tamáskodó (68878):
végére kell járni a holokauszt kérdésének
Már megtörtént, jónapot. Az, hogy neked nem tetszik az eredmény, a magánügyed.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.24. 13:15

@tamáskodó (68878): Koszonom.

Akkor addig egyetertunk, hogy negativ megkulonboztetes es embertelen banasmod volt a reszuk artatlan civil embereknek pusztan a szarmazasuk/vallasuk miatt.
Hogyha egy (tobb) ilyen eroszakkal gettoba vagy mmunkataborba vagy munkaszolgalatra kenyszeritett ember az ellatasi korulmenyek vagy betegseg miatt meghal, az a szememben gyilkossag, nem termeszetes halal.

Es ezek szerint sokan voltak ilyenek, olyan sokan, hogy nem volt eleg szemelyvonat osszegyujteni oket. pedig mindenkinek csak egyszer kellett utaznia.

Remelem, hogy abban is egyetertunk, hogy ezt eliteljuk, es szeretnenk ha ilyen tobbet nem fordulhatna elo senkivel.

A masik resze a valaszoldnak egy osszeeskuveselmelet, ami szerint a masodik vilaghaboru alatti allitolagos nepirtast kihasznalva a zsidok atvettek az uralmat a vilag folott es elnyomnak teged. Jol ertem?
Es ha megallapodunk, hogy nem volt holokauszt, akkor ez a visszajara fordithato.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 14:00

@Szilágyi András (68882):

Kedves András!

"Már megtörtént"

Ja, mint a Simplex Vitalnál. Őszintén csodálkozom ezen a bigott fanatizmuson. Ennek a kedvéért akár nevetségessé is teszitek magatokat, pedig nem hinném, hogy jelen pillanatban kényszer hatása alatt cselekednétek. Max. az agymosás hatása alatt. Nem akartok holo MLM-et létrehozni? Minden két új belépő után kapnátok egy ingyen jegyet a Páva utcába.

Nekem valóban nem tetszik sem a mítosz és annak hozadéka, sem az, hogy embereket bármivel meg lehet hülyíteni.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 15:55

@ennyi (68883):

Kedves ennyi!

Amiben egyetértünk az az, hogy mindig kerülni kell az érelmetlen erőszakot, valamint bármilyen hátránynak ugyanilyen alapon történő okozását.

Amivel nem számolsz, az az ok és csak az okozaton szörnyűlködsz. Ha úgy tekinted, hogy amennyiben valaki a rákényszerített körülmények miatt hal meg, akkor az gyilkosság áldozata, ám legyen, gondold így (bár ez csak erkölcsi értelemben lehet igaz). Ezt is megértem. Persze, ez naponta történik meg ma is. Igaz, én a természetes halálokot nem ezekre írtam.

Nem írtam olyat, hogy sokan voltak ilyenek. Azt írtam, hogy a 2. vh alatt több száz ezren haltak meg zsidók a Reich befolyási övezetében. Ezek közül természetes okból haltak meg szintén több százezren, akik akkor is meghaltak volna, ha nincs háború és Hitler meg sem születik (természet rendje). A két szám különbözete adja azt az embermennyiséget, amely a háború következményeinek köszönhetően halt meg (bombázástól kezdve közlekedési baleseten keresztül a tábori járványig).

A vonatozást is rendesen félreértetted. Amit írsz, hogy nem volt elég személyvonat összegyűjteni őket, az azt jelenti, hogy személyvonattal szállították őket, csak az kevés volt és ezért kellett tehervonattal pótolni azokat. Ugye, ez egy bugyutaság. :D
A személyvonat példát azért említettem, mert azt akartam világossá tenni, hogy nem valamiféle pikkelésből vitték őket tehervonaton. Egyébként személyvonattal igen kevés esetben vitték őket. Amit én olvastam, az konkrétan treblinkai eset volt. A személyvonatokat pedig a Reich területén működő normál hétköznapi személyszállításra használták főként. Ráadásul a legtöbb deportáltat nem egyszer, hanem többször is szállították, egyik helyről a másikra.

Persze, hogy az lenne kívánatos, hogy soha semmilyen erőszakra ne kerüljön sor. Ehhez azonban mindenkinek tartania kellene magát. Ha azonban megnézed az esti híradót, akkor láthatod, hogy ez csupán illúzió.

Az én válaszomban nincs összeesküvéselmélet. Ami megzavarhatott téged, az az ismerethiány. De azt mindig lehet csökkenteni. A zsidó elnyomás nem csupán ellenem irányul, hanem ellened is és nálad mintha sikeres is lenne, mivel az ellenálló képességedet már tényleg elnyomták (mint egy csikket). Én nem mondom, hogy a Simplex Vital témában ti egy összeesküvéselméletet képviseltek (pedig a termékfogyasztók biztosan nem beszélnek össze, amikor dicsérik a semmit és miért ne lehetne itthon, Ausztriában és Franciaországban három, egymásra megszólalásig hasonlító termékfogyasztó, akik ráadásul megosztják tapasztalataikat? :P ), úgyhogy ezzel a gyerekes érvvel, váddal ne gyere.

Az utolsó mondatod nem értem, bár lehet, hogy csak én vagyok lemerülve.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.24. 16:06

@tamáskodó (68886): Az utolso mondat arra kerdezett ra, hogy megvaltozik-e a vilagon valami, ha sikerul bizonyitanod (vagy masoknak bizonyitaniuk), hogy nem volt holokauszt?

Nem tudom, te hogy vagy vele, engem melysegesen felhaborit a deportalas, a marhavagonban fogolykent valo szallitas, taborokba gyujtes, kenyszermunka stb, amiket te sem vitatsz.

Kulonosen, ha mindezt pusztal vallasi es/vagy szarmazasi alapon teszik bekes allampolgarokkal.

Ha jol ertem te csak a halottak szamat vitatod.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.24. 16:44

@tamáskodó (68880):

Tisztelem Karsait és Ungváryt, bár nem értek velük mindenben egyet. Amit ők írnak, az mégsem békakuruttyolás. Megjegyzeném, hogy a revízionisták között is van olyan, aki tudományos színvonalon közelíti meg a történteket, s nehéz dolog az érveikkel szemben érveket hozni, de az is igaz, hogy nem a holokauszt egészét vitatják közülük azok, akikre hivatkoztam - ha név nélkül is -, hanem a részleteit illetően vitáznak. Ez akár természetes is lehet, mert régen volt, kevesen élnek már akik részt vettek benne, s nekik is fakul az emlékezetük, márpedig az emlékezet, a tanúvallomás ebben a témában nagyon fontos, mert nincs mindennek tárgyi bizonyítéka, s ami van, az sem biztos, hogy helyesen értékelik. Aki netán bűnös, annak pedig nem is érdeke beszélni, mert bíróság elé állítják, ha félhalott is. Na de azért tudomány a tudomány, hogy ezeket tisztázza, nemde?

Miféle rasszizmusról pampogsz? Magyar nevén nevezni egy kisebbséget nem rasszizmus! A magyarban az idegen népek, nemzetek saját nevet kaptak, ami szalonképes, pld. lengyel, orosz, de lásd a polyák, ruszki megnevezést is. Utóbbi mindig valamiféle megvetést fejez ki. A cigány sértődés nélkül nevezhető cigánynak. Gyűlölködő, rasszista szövegekben sem a cigány népnevet kifogásoljuk, hanem az egyéb tartalmat. Ugyanez elmondható a zsidóról is, ami egyaránt lehet népnév és vallás is, s ebben másabb, mint egyéb népek nevei.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 18:00

@ennyi (68887):

Kedves ennyi!

El sem tudod képzelni (szerintem még én sem), milyen apokaliptikus következményekkel járna, ha mindenki számára bebizonyosodna, hogy nem volt (zsidó) holokauszt. Gyakorlatilag összeomlana a jelenlegi világrend és akkor ki tudja mi következne.

Felháborít minden ilyesmi, de realista lévén tudom, hogy ez mindig is így volt és így is marad. Ez azonban ha holokauszt (ami lehetséges, hiszen alkalmazható erre is a katasztrófa jelentéssel), akkor a holokauszt sajnos egy mindennapos dolog. Ha nem ez jelentené a holokausztot, akkor persze érdekesebba helyzet.

Az már lényegtelen szerintem, hogy milyen alapon szúrnak ki valakivel.

Én a halottak számát is vitatom illetve az ipari méretű népirtást és annak eltervezését. Meg persze a részleteket is, de a lényeg a két első kérdés.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.24. 18:17

@tamáskodó (68894): Szerinted a mai vilagrend a holokaszton alapul?????

Szerintem azert nem tudod elkepzelni me tortenne, mert a tortenelemkonyvek atirasan kivul semmi mas nem tortenne.
akkor a holokauszt sajnos egy mindennapos dolog
Nem tudom, te hol elsz, de ahol en eltem eddig ott nem voltak az emberek vallasuk/szarmazasuk miatt taborokba zarva, kenyszermunkan, marhavagonban, sarga csillaggal...
Az már lényegtelen szerintem, hogy milyen alapon szúrnak ki valakivel.
Egyaltalan nem lenyegtelen.
Ez ami a 2. vh alatt tortent a zsidokkal, az tobb mint "kiszuras".
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 18:23

@Solaris (68891):

Ungváry valóban nem tehetségtelen, de polkorrekt, ami megöli a tudományosságot (Giordano Bruno is lehetett volna polkorrekt vagy Jézus is). Karsai leginkább az apjának köszönheti a karrierjét. Ő nem tekinthető tudósnak, mert pl. nincs tisztában a segédtudományok jelentőségével sem.

Igen, jól írod, a legnagyobb holokauszt szaktekintély a világon Carlo Mattogno revizionista, aki vérprofi. De Eric Hunt és csapata is top szinten van (szerénységemet nem is említve :P ). És persze a régiek (Graf, Walendy, Rudolph, Butz és társai) is kiválóak. Vannak akik inkább csak egyes területeivel foglalkoznak a holokausztnak, de azzal a lehető legmélyebben. És olyan kérdéseket is vizsgálnak, olyan módszereket is alkalmaznak, amire egy mainstream történész még csak nem is gondolhat.

A rasszizmus csak vicc volt, de vigyáznod kell, mert a fityeszes Big Brother elől nem bújhatsz el, ha kétségbe vonod a roma polgártársak szavahihetőségét, ezzel pedig egyenértékűségüket.

Miután említetted a tanúkat, újra belinkelek egy videót, amit nagyon ajánlok figyelmedbe, mert tipikus történet. A leghíresebb dán "túlélő" szerepel benne, akit egy újság elvitt Auschwitzba Daniel Carlsen ifjú NS mozgalmi taggal, hogy majd az öreg a táborban biztosan megtöri a kezdő nácit a visszaemlékezésekkel. De fordítva sült el a dolog. Érteni fogod, mert angol feliratos.
http://www.youtube.com/watch?v=IT8dUGF6 ... 1369413873
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.24. 18:39

@ennyi (68895):

"a tortenelemkonyvek atirasan kivul semmi mas nem tortenne."

Ez már kissé naivitásba hajló optimizmus. Sajnos nincs is alapja, bár ez lenne a legjobb.

Én két lábbal a földön élek. A 2. világháború alatt is a világ nagyobb része nem vett abban részt. Akkor mondjuk egy uruguayi is nyugodtan kérdezheti, miféle holokauszt, hisz ő nem találkozott semmi ilyesmivel. De Guantanamotól Izraelig sokfelé zajlik az, amit te holokausztnak nevezel és (joggal) elítélsz.

Lényegtelen, hogy azért kerülsz hátrányba, hogy mi a nemed vagy vallásod, bőrszíned stb. Amennyiben nem bűnt vagy etikai vétséget követtél el.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.24. 19:46

@tamáskodó (68896):
Igen, jól írod, a legnagyobb holokauszt szaktekintély a világon Carlo Mattogno revizionista, aki vérprofi. De Eric Hunt és csapata is top szinten van (szerénységemet nem is említve :P ). És persze a régiek (Graf, Walendy, Rudolph, Butz és társai) is kiválóak.
Egy bibi van: a felsoroltak egyike sem történész.

Carlo Mattogno: "szerző". Nyelvész, filozófus.
Eric Hunt: egy huszonéves kis senki, aki Elie Wiesel zaklatásában éli ki magát.
Jürgen Graf: skandinavisztikát, anglisztikát, romanisztikát tanult.
Udo Walendy: újságíró, politológus
Germar Rudolph: vegyész
Arthur Butz: villamosmérnök.
Te: "nem kell ahhoz történésznek lenni, hogy ..." blabla.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.24. 20:07

@tamáskodó (68897):
"a tortenelemkonyvek atirasan kivul semmi mas nem tortenne."

Ez már kissé naivitásba hajló optimizmus. Sajnos nincs is alapja, bár ez lenne a legjobb.
Szerinted mi tortenne?

Ugye a holkasztot tagadok azt szeretnek elerni, hogy meggyozik a vilagot, nem volt holokauszt. Ha sikeresek akkor az a valami fog bekovetkezni. Mi az?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.05.24. 21:52

@ennyi (68899):
Ugye a holkasztot tagadok azt szeretnek elerni, hogy meggyozik a vilagot, nem volt holokauszt.
Nem.
A "holokauszttagadók" netto fasiszták/nácik/idegengyűlölők. Csak hát H.A. ténykedése óta szalonképtelen lett ennek a mocskos eszmevilágnak a nyílt hangoztatása, ezért az ilyen beteg lelkű emberek kerülőúton, például a Holokauszt relativizálásán vagy tagadásán keresztül próbálkoznak.
Nem véletlenül büntetendő sok civilizált országban a holokauszttagadás! Mert ugyanis ez a tevékenység nem valamiféle "tudományos vita", hanem álcázott tiszta idegengyűlölet. Ugyanaz, ami már világégésbe sodorta a Földet. Természetes, hogy nem hagyhatják ugyanennek az eszmevilágnak bármiféle újbóli felbukkanását.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.24. 22:52

@Rigel (68902): Koszonom. En is igy erzem, de nem tudtam volna igy megfogalmazni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.05.24. 23:18

(szerintem még én sem)
Pedig akkor aztán tényleg tuti, hogy senki más sem képes rá! :facepalm:
El sem tudod képzelni (szerintem még én sem), milyen apokaliptikus következményekkel járna, ha mindenki számára bebizonyosodna, hogy nem volt (zsidó) holokauszt. Gyakorlatilag összeomlana a jelenlegi világrend és akkor ki tudja mi következne.
:facepalm: Kiderülne, hogy a Magyar az ősnyelv, a Pilisben van a föld szívcsakrája, működni kezdene a Spanyol-féle vízmotor, gyógyítana a CoD tea, az ukránok sírva adnák nekünk vissza Levédiát, Hitlert és stábját lehozná a Mennyből az angyalok kara, szétesnének a Merkavák, a föld nyelné el a Richter és Zwack cégek minden üzemét és termékét... vagy a nem antiszemiták kb. 95%-a kurvára leszarná az egészet és maradna minden, mint ahogyan eddig volt.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2013.05.25. 02:10

@tamáskodó (68859):

Akkor ez alapján a rasszisták kivételével az egész világ zsidó.Süt belőled az "értelem".
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.05.25. 11:34

@ennyi (68903):
Pedig csak azt próbáltam megfogalmazni, hogy ne tegyünk úgy, mint a szűzlányok az elsőbálon, hogy azt játsszuk, fogalmunk sincs a valódi értelméről. (Nevesül a szex és a szaporodás.)
A "holokauszttagadás" nem tudományos vita, hanem a rassziszta-idegengyűlölő ideológiák próbálkozása a véleményformálásba visszatérésre.

Mellékesen az idegengyűlölet az emberiség szociális hagyománya. Év-tízezreket kicsi, családi alapon szerveződő, egymással folyton harcoló törzsekben-csoportokban éltünk. Ahogy a csimpánzoknál is látszik a csoportok közötti agresszió, az valószínűleg az emberréválás teljes folyamatát végigkísérte. Érdemes Jared Diamond új-guineai tapasztalatait megismerni, mert ott a napjainkig fennmaradt a "civilizációt" megelőző életstílus. (Időtartamban sokkal többet élt az ember civilizáció előtt, mint civilizálva!)
Tehát nem szabad csodálkozni az idegengyűlöleten, hiszen csak alig párezer éve háziasítottuk magunkat a húsz embernél nagyobb csordákban való életmódra. Azonban ez nem mentség senki rasszista számára! Azért van az embernek intelligenciája, hogy túl tudjon lépni a genetikai, ösztönös vagy szociális rossz örökségein. Csak a primitív emberek nem képesek erre, de őket meg tanítani kell és nem aljas módon rájátszani az idegengyűlöletükre.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.05.25. 12:14

@Rigel (68909):
Azért van az embernek intelligenciája, hogy túl tudjon lépni a genetikai, ösztönös vagy szociális rossz örökségein.
Sőt, hát itt pont a fordítottját látjuk: arra használja az intelligenciáját, hogy hamis érvelési technikákkal, neki tetszően válogatott adatokkal előhozakodva tegye teljessé a csimpánz mivoltát.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.26. 14:33

@tamáskodó (68860):
Milyen kutatók között? Akik benne vannak a klubban?
A kutatók többsége ugyanazt gondolja e témáról. Pedig semmi hasznuk nincs belőle, semmi érdekük nincs abban, hogy ezt vallják.
Aha, bizonyítékokon alapul, nem csak bemondásra jött létre. Engem másra emlékeztet ez a "bizonyítási módszer".
Nézd, attól még, hogy sokszor elmondod, nem lesz igazad....Vannak bizonyítékok a Holokausztra, és nem véletlenül lett elítélve emiatt sok ember. Sokadjára mondom, olvasgasd a Nizkor honlapját.
Linkelek pár dolgot, hátha érdekel: http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_ ... ust_denial
http://www.nizkor.org/features/qar/qar01.html

Kissé (illetve teljesen) tudománytalan az álláspontod a bizonyítási kényszert illetően. Az arra hárul, aki a holokauszt megtörténtét és mikéntjét állítja.
Igen, ez megtörtént.
Elmondom, mi van.
Járható út:
0. lépés: A Holokauszt megtörtént, bizonyítva van. Ez a többségi álláspont, amit a történészek elfogadnak, ez az alap.
1. lépés: Valaki nem ezt gondolja, nem elégedett a bizonyítékokkal.
2. lépés: Ha nem ezt gondolja, nekiáll cáfolni a bizonyítékokat.

Te nem vagy hajlandó elfogadni a 0. lépést, láthatod, hogy így elkezdeni sem lehet semmit.

Végezetül egy tanulságos és megfontolandó részlet Ungváry Krisztián zárszavából a Perge Ottóval folytatott kuruc.info-s vitában:
A vitának semmilyen értelemben nem tárgya az, hogy a holokauszt emlékezetével kik és hogyan élnek vissza. Hogy ezen a téren súlyos csalások és ámítások történnek, az köztudomású, és nem kell a kuruc.infot olvasni, elég ha valaki a – zsidó – Norman Finkelstein vagy Peter Novick könyveit megnézi. (Előbbiről egyébként Raul Hilberg (igen, az a Hilberg) is több tekintetben igen pozitívan nyilatkozott…) Vagy engem olvas pl. a Népszabadságban vagy másutt. Minden ezzel kapcsolatos tényt legális fórumokon is meg lehet írni és az elkövetőket nem üldözi a cionista lobbi.
A vitának nem tárgya az sem, hogy milyen erős a cionista lobbi és milyen Izrael politikája. Ostobaság volna tagadni, hogy a cionista lobbi erős és még nagyobb ostobaság volna Izrael politikájának kritikátlan dícsérete – de ennek a két ügynek semmi köze sincs ahhoz, hogy volt-e holokauszt vagy sem. Sem a cionista lobbi, sem Izrael nem tudta elérni a holokauszttal kapcsolatos tudományos diskurzus meghatározását. Erre vonatkozóan még Perge sem hozott fel bizonyítékokat.
A vitának nem tárgya az sem, hogy másutt mások milyen népirtásokat követtek el, és ezeknek milyen az emlékezete. Annál is kevésbé, mert erről szintén legális fórumokon is lehet vitatkozni. Magam is megtettem ezt több alkalommal pl. Krausz Tamással szemben és még mindig nem semmisített meg a cionista lobbi.
Perge igazságát nem az dönti el, hogy én kérdéseinek hány százalékát válaszoltam meg, hanem az, hogy a megválaszoltak mennyire hitelesen lettek megválaszolva. Amelyik kérdésre nem válaszoltam, azt nem azért tettem, mert ezzel elismerem, hogy Pergének a kérdésben megfogalmazott prekoncepciója igaz, hanem azért, mert nem éreztem magam kompetensnek. Vele szemben ugyanis nem kívánom eladni magam olyan kérdések szakértőjének, amelyekről csupán egy tanulmányt olvastam valamilyen holokauszttagadó weblapon. Ha Perge ezt számonkéri rajtam, akkor villámgyorsan össze tudok állítani 25 olyan kérdést, amire ő nem fog tudni választ adni. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit kutat és mit nem.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.26. 14:43

@tamáskodó (68862):
A köz.
:D
Ismét csak te sem hiszed eé. Szépen kérlek, kicsit nézz magadba, ember.
És? Ettől még bárki azt mondhat és olyan stílusban a telefonba, amit és ahogyan akar. Ha egy ilyen felhívásra mondjuk Gyurcsány felhívná Bajnait, nem hiszem, hogy a kuruc.info által elképzelt vagy kívánatosnak tartott szöveget nyomná. Pusztán a vélemény kinyílvánítására szóló felhívás nemhogy nem valósít meg semmilyen bűncselekményt, de még demokrácia erősítő tett is.
Pszichológia. Ha lírják egy cikkben, hogy Kiss Piroska egy szemét hazaáruló rohadt tetves anyaszomorító, majd hogy hívják fel nyugodtan, szerinted kik fogják felhívni? Akik szeretik? Nem, nyilván azok, akik a cikket olvasva bátorodtak fel, a cikk keltette fel indulataikat.
Valamit itt összekeverhettél. A vélemény kinyílvánítására szóló felhívás semmilyen bűncselekmény megvalósítását sem jelenti.
Akkor lehet, hogy jogi értelemben nem önbíráskodás. Ebben tőlem legyen igazad.
De az biztos, hogy kijelenteni valakiről, hogy ebben és ebben bűnös, bírósági ítélet nélkül, saját véleményre alapozva, semmiképpen sem egy erkölcsös cselekedet. Függetlenül attól, hogy konkrétan büntethető-e.

És azt hiszem, fontosabb az erkölcsösség, mint hogy sért-e konkrét jogszabályt.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2013.05.27. 17:01

@tamáskodó (68873):

Egy nyílt fórum nagy nyilvánosságnak számít.Ha itt bárki olyan megtudja,hogy ki vagy,ezen állításaidat majd a törvény épületeinek egyikében kell magyaráznod,vagy visszavonnod.Szívből kívánom!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.27. 22:47

@tamáskodó (68896):
Ungváry valóban nem tehetségtelen, de polkorrekt, ami megöli a tudományosságot (Giordano Bruno is lehetett volna polkorrekt vagy Jézus is). Karsai leginkább az apjának köszönheti a karrierjét. Ő nem tekinthető tudósnak, mert pl. nincs tisztában a segédtudományok jelentőségével sem.
Utálom azt a kifejezést, hogy "polkorrekt". Egy idióta találmány arra, hogy valaki nem cigányozik, zsidózik, oláhozik, stb. Mondhatnánk helyette azt, hogy tisztességesen beszél és ír.
Ezek szerint az a véleményed, hogy aki a fentebb írt módon cselekszik, az nem is lehet tudományos, vagy a tudomány művelője? Ez ostoba gondolat, mert következik belőle, hogy bezzeg a nyíltan fajgyűlölők, azok igen, azok az igazi tudósok.
Jézus csak egy zsidó próféta volt a sok közül és nincs nyoma az evangéliumokban, hogy fajgyűlölő lett volna, ezen kivül semmi köze a holokauszthoz, ahogyan a tudós szerzetesnek, Giordano Brunonak sincs.
Karsainak nyilván az apja is egyengette a karrierjét, de ő maga is tett érte. Kizárt, hogy ne lenne tisztában a történész szakmájához kapcsolódó egyéb szakterületek jelentőségével. Hogy igazából tudós, vagy csak a szakmáját műveli, azt döntsék el a történészek.
Igen, jól írod, a legnagyobb holokauszt szaktekintély a világon Carlo Mattogno revizionista, aki vérprofi.
Meg sem említettem ennek az úrnak a nevét és a többiekét sem, így értelemszerűen rangsort sem közöltem. Kizárt, hogy az általad felsorolt és nem felsorolt revízionista társaság bármi olyan tudományos munkamódszernek lenne a birtokában, amit a hivatásos történészek nem ismernek, vagy nem alkalmaznak.

A Fidesz-MPP nem arról ismert, hogy hazai cigánysággal kapcsolatos ezernyi probléma közül csak egyet is megoldott volna és a tenyerén hordozná a cigányságot. A politikának a cigány csak akkor ember, amikor eljő a szavazás és az éhezőtől megvásárolják konzerven, tésztán, pár üveg sör árán a szavazatát. Ha komolyan gondolná a Fidesz-MPP, hogy javít a helyzeten, akkor nem futball stadionokra és egyéb haszontalan dolgokra szórná a pénzt, hanem felszámolná a pérókat és igyekezne enyhíteni a vidék nyomorát. Ennek híre - hamva sincs. A cigány állampolgár ugyanolyan jogokkal bír, mint bárki más. A szocializációja miatt olyan, amilyen. Ha élni akar, akkor bizony hazudik is, s ha kell a csillagot is letagadja az égről. Ez a helyzet.

Megnéztem a videódat. Már az is botrány, hogy az Örömóda szól a film alatt. Tökéletesen jellemtelen dolog, hogy az öreg egy mondatából öt - hat mondatos kommentárt írnak a szerzők. Tipikus neonáci, a hitleri fasizmust mosdató videó.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.27. 23:01

@tamáskodó (68894):
El sem tudod képzelni (szerintem még én sem), milyen apokaliptikus következményekkel járna, ha mindenki számára bebizonyosodna, hogy nem volt (zsidó) holokauszt. Gyakorlatilag összeomlana a jelenlegi világrend és akkor ki tudja mi következne.
Ritka nagy ostobaságot írtál. A II. vh-t követő új világrend nem a holokauszton alapul és a mai világrend sem. Hallottál már olyanról, hogy világgazdaság, ipari és katonai nagyhatalmak? Utóbbiak majd azonnal egymásnak esnek, lesz itt új apokalipszis, mert mégsem volt holokuszt és mindjárt csinálnak egyet, hogy azért is legyen? Röhej.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.30. 10:42

0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.31. 17:23

@Szilágyi András (68898):

Kedves András!

"Egy bibi van: a felsoroltak egyike sem történész."

Egy bibi van. A holotörténészek semmi olyasmit sem tudnak, amit a revizionisták ne tudnának, de ugyanez fordítva már nincs így.

A felsoroltak mind értenek valamihez, amihez a megélhetési történészek nem és béklyók sem kötik őket.

Csak néhány példa az általad ezek szerint lesajnált amatőr kutatókra, felfedezőkre: Gregor Mendel, Michael Faraday, Thomas Edison, Robert Evans, Heinrich Schliemann, Howard Carter.

Ha már mindenáron tudni szeretnéd, melyik oldal alkalmaz tudományos módszereket és nem mellesleg a logika eszközét, akkor nézd meg ezt a nem túl rövid alapművet, ami után jóval tájékozottabb leszel :) :
http://www.youtube.com/watch?v=taIaG8b2u8I
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.31. 17:46

@tamáskodó (69095): Hasonló kiváló "történészek": Herbert Illig, Erich von Däniken, Immanuel Velikovszkij, Nemere István, stb.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.31. 19:24

@Szilágyi András (69099):

Kedves András!

Az úgy stílusos, hogy konkrétumokra konkrétan válaszolj. De hogyan jön ide mondjuk Nemere? Azért mert minden héten kiad egy összeollózott könyvet? Maradt volna a normál sci-finél. Däniken nem hülye egyébként, ha esetleg ezt gondolnád róla. Azt ő is elmondja magáról, hogy fantaszta, ezért esetleg túllő a célon. Nem kívánja senkitől, hogy elfogadja amit mond, csak azt kéri, hogy elgondolkozzanak rajta. Nem zavar senkit, azt hiszem.

Velikovszkij elmélete ugyanúgy ellenőrizhetetlen, mint az azzal ellentétesek, nincs jelentősége és érdemi hatása. Illig állításait objektíven kell ellenőrizni és vizsgálni, de ez igaz mindenre és mindenkire. Ha te holnap bejelented, hogy felfedeztél valamit, azt nem kell csípőből elutasítani csak azért, mert esetleg nem vagy a téma "hivatásos" kutatója, tudósa.

Vagy azok a holotörténészek lennének "valakik", akik egy hatéves gyerek szellemi szintjének megfelelő történeteket nyalnak be éhgyomorra és kétségbeesetten zárkóznak el ún. "technikai kérdések" megvitatásától?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.02. 10:05

@ennyi (68899):

Kedves ennyi!

"Szerinted mi törtenne?

Ugye a holkasztot tagadok azt szeretnek elerni, hogy meggyozik a vilagot, nem volt holokauszt. Ha sikeresek akkor az a valami fog bekovetkezni. Mi az?"


A világot először is arról szeretnék meggyőzni, hogy az embereknek el kell gondolkozni azon, amit a revizionisták állítanak. Azután arról, hogy ne fogadjanak el bármit kritikátlanul, csak azért, mert hivatalosan állítják. A revizionisták valóban nem hisznek a holokauszt mítoszában, de téged csak arról akarnak meggyőzni, hogy gondolkozz el a tényeken és logikus következtetésekre juss. Így lehet eljutni az igazsághoz, de közelíteni felé mindenképpen.

Szerintem, ha kiderülne (pontosabban az emberiség nagyobb része előtt egyértelművé válna és hivatalosan is elismernék), hogy a holokauszt egy mese, akkor először is egy hatalmas botrány lenne. Azután az amúgy is nagy valószínűséggel bekövetkező világméretű háborúba torkollana a dolog. Tehát katalizálná a folyamatot. A mítosz semmivé válása olyan érdekeket sért, aminek az ilyen fokú sérülését nem hagynák. Mindent vagy semmi alapon háborúhoz vezetne a lelepleződés.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.02. 10:17

@Rigel (68902):

Az egészséges lelkületű és civilizált Rigel eszmetársai demonstrálnak.

Kép
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.02. 10:27

@tamáskodó (69124):
Azután az amúgy is nagy valószínűséggel bekövetkező világméretű háborúba torkollana a dolog.
Neked mi a baj az életeddel, hogy efféle világégésre gyúrsz állandóan? Nem inkább egy jó pszichológust kéne keresned?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.02. 10:28

@Rétike (68906):


"Akkor ez alapján a rasszisták kivételével az egész világ zsidó. Süt belőled az "értelem"."

Miért, te azt hiszed, hogy a lakosság bárhol a világon támogatja a bevándorlást?

Nem egy befogadó állomáson élsz véletlenül?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.02. 10:39

@Rigel (68909):

Bizony, bizony ám.

Kérdezd csak meg Mordecháj Friedman rabbit is. Elmondja ő neked, hogy attól koldulsz.
http://www.youtube.com/watch?v=TXNfj4LotwI
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.02. 10:48

@mimindannyian (68910):


"...tegye teljessé a csimpánz mivoltát."

Ne becsüld le a csimpánzt. :P
http://www.youtube.com/watch?v=GMHiOCD-0aI
0 x

Válasz küldése