Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.31. 11:39

@szemet (61170): Ezerszer ki lett tárgyalva, de ha új vagy, javaslom az ide vonatkozó topicot, különösen az első hozzászólásbeli összefoglalót: viewtopic.php?f=17&t=508
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.31. 12:18

Épp nincs elérhető orvosi ismerősöm, ezért tőletek kérdezek fertőzés ügyben, lévén itt meg szokott fordulni egy-két doki. A topicért meg úgysem kár már. :)
Fehérrel írtam, tessék kijelölni, úgy olvasható!

OFF
25-én családlátogatáskor elkaptam egy fertőzést rokonokról. Tünet: láz, hasmenés, hányás. A dolog érdekessége, hogy a jelek szerint brutálisan hatékonyan fertőz, értsd 10-ből 9-en elkaptuk. Ebből legalább ketten kiváló egészségnek örvendő sportoló, míg az egyetlen aki megúszta, a 86 éves nagypapa. A kérdésem, hogy meddig fertőznek a kórokozók? Én ma már jól vagyok, lázam utoljára szombaton volt, hányingerem tegnap. Tiszta lelkiismerettel mehetek-e ma este emberek közé?
/OFF Elnézést!
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.31. 12:20

Na ez nem fehér lett, elnézést.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.31. 13:10

Ahogy osamuka mondana "Professzorkaim "!

BUEK!
[img][img]%20http://forum.sanomabp.hu/forumkep/14/137404/440/13181640/1.jpg[/img][/img]


es hajra magyar ertelmisegi elit /?/ !!!!!!!

[img][img]%20http://forum.sanomabp.hu/forumkep/31/303121/433/12966079/2.jpg[/img][/img]
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.31. 13:13

:o

BUEK !

Kép

es hajra magyar ertelmisegi elit !


Kép
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.12.31. 13:22

@verszemu (61172):

Döntsd el, ők milyen a fázisban voltak mikor náluk jártál.
Ha elindulnál, előtte kérdezd meg, most milyen állapotban vannak.
Talán lehet következtetni belőle valamire a közte eltelt időböl.

Aztán felejtsd el ezt az egészet, mert vannak/voltak olyan betegségek, amelyek abszolút nem fertőztek miután a tünetek megjelentek.
Bocsánat az ízetlen kérdésért. Mennyire szereted azokat az embereket?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.12.31. 14:45

@verszemu (61172):

Az elsődleges kézen fekvő dolgot elfelejtettem.
Találd ki mi az amit a nagypapa nem csinált a többihez képest.
Pld. ö nem evett vmit amit ti viszont igen.
Az "ételmérgezés " is fertőzés, de az ember ember között nem fertőz.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.12.31. 14:53

@mimindannyian (61171):

Nos megnéztem.
A valódi tudományos szkepticizmus az új állításokkal szemben agnosztikus.
Biztos nem kevered az agnoszticizmust a gnoszticizmussal? Én bebizonyítom, hogy igen.
Nem állít róluk semmit, csupán várja, hogy az állítók teljesítsék a bizonyítás
DE ÁLLÍT !!! Aura esete!!! ..... Snitt, elszakadt a film.
Ebben a pillanatban hova sorolható az illető??? Miért állítja, hogy aura nem létezik?
A pszeudoszkepticizmus ezzel szemben "negatív hipotéziseket" tesz, vagyis azt mondja, hogy az új állítások tévesek, anélkül, hogy felvállalná ennek a bizonyítási terhét.
Mit jelent a negatív hipotézis?
A hipotézis jelentése: részben igazolt tudományos felvetés.
A részben,….hogy értelmezhető negatív jelző esetében?
Az igazolt tudományos felvetés, …..hogyan értelmezhető negatív jelző esetén?
Csak úgy ahogyan a korai keresztények értelmezték és a fordítása, gnózis, mint az igazi tudás tana.

Állítja, hogy nem létezik. Közben nem képes felismerni, hogy ha valami nem létezik
annak bizonyítása értelmetlen,és ha valaki gyanútlanul, mert nem ismeri az eredeti okot megpróbálja bizonyítani,
a bizonyítás EREDMÉNYÉRE támaszkodik, és a gnoszticizmus elve alapját kapja eredményül. Lám megmondtam.

Nincs jogom eldönteni hogy ennek az oka, az előre megfontolt szándék, vagy csak a HIT /hiszek /a tudományban.
A hit nem lehet vita kérdés, az mindenkinek szuverén joga.
Tehát marad hogy a kiindulás a gnoszticizmus mint eredendő ok.
És azon alapszik, hogy a - nem létezik – bizonyítható.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.31. 15:09

@verszemu (61172): Nincs egyszeru, altalanos valasz, korokozoja valogatja, hogy melyik mennyi ideig fertoz.
Nem tudjuk, hogy esetetekben mi a korokozo (en a lairtak alapjan valami virusra tippelek, konkretan a calcivirus, norovirus tarsasagra, de ez nem tobb, mint egy tipp).

A virus maga 12 oraig fertozokepes szilard feluleten, de a ruhadon 12 napig is fertozokepes maradhat. Szennyezett (fertozott) vizben honapokig fertoz.
A fertozes a szekletbol hanyasbol indul, es szajon at jut a szervezetbe. A folyanat soran a levegobe porlasztott virusok is fertoznek ha szajba keulnek.

De igazabol te nem is azt kerdezed, hogy a korokozo meddig fertoz, hanem hogy a beteg (a gyogyult beteg) meddig terjeszti a korokozot.

Szappanos kezmosas nagyon hatekkony ellene, az alkohol nem kulonosebben hatasos.

Ha mar nincs hasmenes-hanyas, akkor nem aggodnek attol, hogy jonnek kifele belolem a virusok, de a betegseg alatt velem kapcsolatba kerult ruhakat alapos (ha lehet akkor hipos) mosas nelkul par hetig nem vinnem emberek koze.
Azaz a tunetek megszunese utan, alapos tisztalkodas, hajmosast kovetoen, friss tiszta ruhaban, nem osszefogdosva semmit a betegseg lefolyasanak szinhelyein (a feluletek hig hipos lemosasa segit eltakaritani a maradek korokozot) en el mernek menni emberek koze.

Az emberek kb 20%-a genetikailag ellenallo.

Mindezt a fenti (valoszinu, de nem biztos) tipp alapjan irom.
Nem orvosi tanacs, csak latolgatasa az eselyeknek, lehetosegeknek.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.31. 15:19

@verszemu (61172): Mivel nem lehet szerkeszteni a bekuldott irast, igy itt a szerkesztett valtozat:

Nincs egyszeru, altalanos valasz, korokozoja valogatja, hogy melyik mennyi ideig fertoz.
Vannak olyan korokozok, amik a szervezetbol kikerulve szinte azonnal elpusztulnak, nem kepesek fertozni (tipikusan a nemi betegsegek korokozoi illyenek), de vannak olyanok is amelyekhosszu evek elteltevel is fertozokepesek.
Ha a kerdes az, hogy egy (tunetmentes) beteg fertoz-e hasonlokeppen szeles skalan mozog, pl egy herpeszvirussal, hpv-vel, HIV-vel fertozott egyen jo esellyel egesz eleten keresztul fertozo marad, mig olyan betegsegek is vannak, ahol a tunetek megjelenesekor mar nem fertozo. Es barmi e ket veglet kozott.

Nem tudjuk, hogy esetetekben mi a korokozo (en a leirtak alapjan valami virusra tippelek, konkretan a calcivirus, norovirus tarsasagra, de ez nem tobb, mint egy tipp).

A virus maga 12 oraig fertozokepes szilard feluleten, de a ruhadon 12 napig is fertozokepes maradhat. Szennyezett (fertozott) vizben honapokig fertoz.
A fertozes a szekletbol hanyasbol indul, es szajon at jut a szervezetbe. A folyamat soran a levegobe porlasztott virusok is fertoznek ha szajba kerulnek.

Szappanos kezmosas nagyon hatekony ellene, az alkohol nem kulonosebben hatasos.

Igazabol te nem azt kerdezed, hogy a korokozo meddig fertoz, hanem hogy a beteg (a gyogyult beteg) meddig terjeszti a korokozot.


Ha mar nincs hasmenes-hanyas, akkor nem aggodnek attol, hogy jonnek kifele belolem a virusok, de a betegseg alatt velem kapcsolatba kerult ruhakat alapos (ha lehet akkor hipos) mosas nelkul par hetig nem vinnem emberek koze.
Azaz a tunetek megszunese utan, alapos tisztalkodas, hajmosast kovetoen, friss tiszta ruhaban, nem osszefogdosva semmit a betegseg lefolyasanak szinhelyein (a feluletek hig hipos lemosasa segit eltakaritani a maradek korokozot) en el mernek menni emberek koze.

Az emberek kb 20%-a genetikailag ellenallo.

Mindezt a fenti (valoszinu, de nem biztos) tipp alapjan irom.
Nem orvosi tanacs, csak latolgatasa az eselyeknek, lehetosegeknek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.31. 15:34

@repair (61181):
A tény az, hogy diszharmónia van köztetek. Nincs is ellentétein, és többnyire még káros is. Figyeld meg magadban tested belső testbe ahhoz, hogy hagyod az ilyen hozzáállást, akkor ez lesz lakói energiájával, onnantól kezdve már a tér nem is léteznek és akkor megfordíthatod ezt, ha teljesen jelen tudsz lenni ahhoz a mélységet és világos, határozzák meg számunkra, még ha ez is különböző formáit, mert már annyira magától értetődően visszaesel a fájdalomteste túlnyomóan aktív és az erőszak egyik fő feladatod, hogy lámpásukat égve tartsák (a jelenben?) Hogyan egyeztethető a cselekvésre van szükséged. Időre, hogy elmédet, de sokkal több „semmi", azt mondom, miért. A bútorok, a falak és a jövőre irányítottál kellő mennyisége, amely sokkal közeledtét érzed (ekkor csak pozitív eseményre vagy önmagad? Ha kapcsolat. Úgy tűnik, mintha pontosan mit értesz ezen?
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.31. 16:04

Köszönöm a válaszokat, segítségemre voltatok!

repair:
Második alkalommal röhögök mimi repair-paródiáján. Nagyon találó szerintem. Csak azt nem értem, hogy nekem miért tudtál érthetően írni?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.31. 16:52

@mimindannyian (61147):
Azt irod, nem is baj, ha elvalik az ocsu a buzatol.
Es mondd, nem fogjatok unni magatokat ketten Andrassal?
Mar sikerult az osszes forumozot verig sertenetek.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.31. 16:53

@mimindannyian (61147):
Azt irod, nem is baj, ha elvalik az ocsu a buzatol.
Es mondd, nem fogjatok unni magatokat ketten Andrassal?
Mar sikerult az osszes forumozot verig sertenetek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.31. 17:30

@lorenz (61189):
Ez nem közösségi oldal.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.31. 17:58

@mimindannyian (61190):

C'est la guerre, nem igaz?

Mondjuk meg torom a fejem, hogy mi a fityfene egy forum, ha nem egy kozosseg talalkozohelye, es miert megengedheto az ilyen stilus toled es a moderatortol, de oszinten, meg nem talaltam ra magyarazatot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.12.31. 18:05

@lorenz (61191):
Mégis mit kifogásolsz a stíluson? Nem értem. Én kulturáltan beszélgetek veletek.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.31. 18:49

Ugyan már emberek, ne viselkedjünk úgy, mintha először történne meg az, hogy egy gondolkodásmód/eszme/szemléletmód követői között vannak olyanok, akik csakazért is kategorizálnák, hogy ki az igazi elvtárs/hittárs/szkeptikus, és ki az aki nem, mert ezt és azt csinálja vagy nem csinálja.

Ugye az egyenlők közt is vannak egyenlőbbek, akármit csinálunk.

Akinek feltétlenül ingerenciája, hogy a szkeptikusok között pszeudo-szkeptikusokra vadászik, az tegye, csak ne csodálkozzon, hogy felbassza vele a többi fórumozót, illetve hogy jééé, a boszorkányüldözés nem is olyan konstruktív dolog.

Boldog új évet mindenkinek, és már beraktam a Fosterst a hűtőbe.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.31. 19:08

@stark (61193):
Boldog új évet mindenkinek, és már beraktam a Fosterst a hűtőbe.
Na végre, egy rendes érv a ki az okosabb versenyben. :)

Itt meg az empirikus bizonyíték:
http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 ... et_isznak/
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.31. 19:09

@stark (61193):
Boldog Uj Evet neked is, de miert nem sort iszol inkabb?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.31. 19:15

@lorenz (61195):

Kikérem magamnak a Foster's csodálatos sör... :D

Kép
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.31. 19:16

@lorenz (61195):

OFF
Igazából azért isszuk ezt, mert 8 fontba kerül a 10-es pakk...
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.12.31. 19:28

@solarboat (61160):

Ezt a kérdést anno a szüleimtől hallottam utoljára, mikor gyerekkorban a tesómmal veszekedtünk, kié is az üveggolyó valójában.
Nem volt tanári képesítésük, de a probléma megoldó képességük meg volt, mindig az adott szintnek, és kornak megfelelően. ” Okos enged szamár szenved ”
Most a szint az adott, csak ragozott formában ” én okosabb vagyok mint a másik ” viszont ez nem az észre, hanem az egóra támaszkodik már.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.12.31. 19:39

Érvelni akkor kell, ha a saját véleményemet közlöm valamiről.
Akkor érvelek.

Amíg egy szobában voltunk az elsődleges ” kötelességem ” az volt választ adjak magamnak miért nem értem, a relatív többség magyarázatát. Később ez a relatív többség telportált egy másik szobába, kvázi bebizonyította, hogy nem tartozom a relatív többséghez. / szerencsére /
Miután belülről feltettem a megkülönböztető feliratot, megváltoztak a kondíciók, Most az elsődleges ” kötelességem ” először megbizonyosodnom, hogy rendelkezik e az "orvosom" a gyógyításhoz feltétlen szükséges képesítéssel, papírokkal. Természetesen nem kötelező megmutatni, sem válaszolni, Viszont akkor jogos, hogy a felirat az én oldalamon van, és a relatív többség, - hozzám - képest homogén egység egy másik szobában.
Természetesen a homogén szobából bárki bebizonyítja, hogy nincs igazam.
idézet Gumiszoba #60925
de általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy "nem lehet".
A pontosítom az idézetet,
minden esetben, lehet….
CSAK NEM MINDEN ESETBEN ÉRTELMEZHETŐ.

András hamis állítása:
A nemlétezés bizonyítása kontrapozíció segítségével lehetséges.
és a példa:
Vegyünk egy állítást: Ha A akkor B.
Kontrapozíció: Ha nem B, akkor nem A.
Legyen A: létezik X.
Igazoljuk, hogy nem B, így a kontrapozíció miatt ebből következik, hogy nem létezik X.

Egy tökéletes kontra pozíciós példa:
Vegyünk egy állítást: Ha A akkor B.
Karácsony van, esik a hó
Kontrapozíció: Ha nem B, akkor nem A.
Ha nem esik a hó NINCS karácsony
Legyen A: létezik X.
Igazoljuk, hogy nem B, így a kontrapozíció miatt ebből következik, hogy nem létezik X.
Ez az állítás így, fatális marhaság.

Nem ártana ismerni a következtetési sémák formális logikáját, ahol kizárólag a forma számít, és nem a tartalmat vizsgáljuk.
ezért a premisszák és a konklúzió formáján, logikai szerkezetén múlik, az érvelés érvényessége.

ezért a következtetés CSAK akkor érvényes, ha a premisszák igazsága, a konklúzió igazságát vonja maga után.

Mi nem ismert a magyarázatban? A premisszák? vagy a konklúzió? Vagy függvény értelmezése, nem ismerős?
Ha A ” létezik ” NEM függvénye, sem a karácsonynak, sem a hóesésnek, akkor csak azt lehet állítani,
Ha X = logika Ez biztos hiányzik.

De az is biztos, hogy az erre épült tagadás, mint bizonyítéka annak, hogy az Aura NEM létezhet, sem a vízkereső feltételezett képessége, egy HAMIS állításra épült. Ergo akár IGAZ is lehet.

Számomra egyértelmű volt a képletes világ vége, nem kataklizmát jelent, csak katarzist, egyesek számára.
Bebizonyítottam, nem a szoba címkéjéből ered az igazság.

És itt a szkeptikus fórum kétpontos szabályzata:
1./ a fórum eszméjének mindig igaza van.
2./Ha bebizonyosodik,hogy még sincs, az első pont lép érvénybe . / kontrapozíció ..igazolva /


Message for the members
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.31. 19:47

@Szilágyi András (61192):
Mégis mit kifogásolsz a stíluson? Nem értem. Én kulturáltan beszélgetek veletek.
Igen. A magad modjan.
Am a kulturak (szintjei) kulonbozoek.

A stilus maga az ember.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyümiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.31. 19:56

@stark (61193): Emitt te is úgy próbálsz igazságot tenni, hogy kívül helyezkedsz a vitán, és azt mondod hülyeség az egész. Így csak és kizárólag a lényeget tetted zárójelbe, azaz, hogy mi a szkepticizmus. Ez pedig ezen a fórumon talán tarthat számot valami relevanciára.
Akinek feltétlenül ingerenciája, hogy a szkeptikusok között pszeudo-szkeptikusokra vadászik...
Senkinek sem ingerenciája, én már írtam is, hogy kifejezetten szomorúsággal tölt el a butaság ezen formája is. A mondandód alapján bármelyik ezóssal, vagy épp holokauszttagadóval sincs semmi baj, csak vannak egyes kibírhatatlan kategorizálók, akik a gondolkodásmódjukat nevén nevezik és ezzel bosszús hangulatot keltenek...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.31. 20:13

@lorenz (61191):
Mondjuk meg torom a fejem, hogy mi a fityfene egy forum, ha nem egy kozosseg talalkozohelye
Segítek. Témák köré szerveződő hozzászólások. Mindig változó tagsággal is működhet egy fórum, nem szükséges, hogy egy törzsgárda kávéházaként üzemeljen.
De a búzára és ocsúra visszatérve. Vajon mi a jobb, ha szigorú feltételekkel nevezünk ki embereket orvossá, ám ekkor kevesebb műtétet tudnak végezni, és egyhangúbb a társaság a kórházban, vagy ha fű-fa-virág is lehet orvos, és akkor aztán ott megy a selejtes tömegtermelés?
es miert megengedheto az ilyen stilus toled es a moderatortol, de oszinten, meg nem talaltam ra magyarazatot.
Semmivel nem diszkrétebb a ti stílusotok sem. De én ezt nem rovom fel, nem ez a lényeg, csak az érvek. Ezósok szoktak a stílus miatt sipákolni, ha érveik nincsenek. Félő, hogy itt is erről van szó.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.31. 21:27

@mimindannyian (61202):
Tenyleg, most tunt fel, hogy stark meg nem kapott.
Szet akarjatok szorni a forumot?
Szaros facskaval nem erni mar el az orrotokat.
Emlekeztetnelek ra, hogy a hozzaszolasok mogott altalaban emberek vannak, es termeszetuknel fogva hajlamosak un.kozosseget alkotni.Ezeket ravasz modon forumkozossegnek is szokas nevezni.
Nyissunk kulon topicot neked a kozosseg szo ertelmezesere?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.01. 01:38

Most a szint az adott, csak ragozott formában ” én okosabb vagyok mint a másik ” viszont ez nem az észre, hanem az egóra támaszkodik már.
@repair (61198):

Tudom en ezt nagyon jol . Mindenestre akkor is allok es nezek hogy hol is van ez ? Egy ocska bulvar forumon vagy a magyar allitolagos szellemi elt foruman ? :facepalm: El is kuldtem nehan norveg/ sved / USA / francia egyetem magyar nyelven ertoinek hogy ha veletlenul hivni akarnanak barkit is jol gondoljak meg :(
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.01. 01:39

@stark (61197):

:o es hol a tobbi 4 ?
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.01. 01:46

Ohhhhhhhhhh fiuk szep magyar fiuk !

Tudom hogy igazatok van de

kerdezem Toletek amikor stark elvette a dolog elet ugyan miert nem fejeztetek be ?
Kép
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2013.01.01. 02:34

nafiyeljetek idte
Es ha pdzeudiuszkeptus vagyok akkor
Mivan?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.01. 11:20

@lorenz (61203):
Tenyleg, most tunt fel, hogy stark meg nem kapott.
Most se kapott stark. Az agyadra ment az ellenvélemény személyes támadásként való értelmezése.
Nyissunk kulon topicot neked a kozosseg szo ertelmezesere?
Bizonyára érdekes topic lenne, ahol ha én leírom, hogy 1+1=2 akkor kifakadnál, hogy hiszen ez a pofátlan bekiabálás egyesek szívén vérző sebet szakít, mégis hogy képzelem... :)
nafiyeljetek idte
Es ha pdzeudiuszkeptus vagyok akkor
Mivan?
Semmi több annál, mint amit e fogalom gyanánt már megfogalmaztak. És ez igaz kb minden kategóriára. Sőt, itt még a rosszindulatú képzettársítások sem ivódtak be a nemzedékekbe, mint teszem azt a rasszizmusnál, úgyhogy igazán nem lenne miért sírni.
Ha valaki bizonyos metodológiai és érvelési hibákat követ el, és ezt bátran felvállalja, hát tegye. És ne csodálkozzon, ha ezt a felbukkanás alkalmával szóvá teszik.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 00:23

a feluletek hig hipos lemosasa segit eltakaritani a maradek korokozot
@ennyi (61182):

Ha ezt antalvali latna :twisted:

:o Te sem sokat takarithatsz :|
Nalunk nem is hasznalnak hipot .
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 00:24

@lorenz (61207):
ezt pezsgo elot vagy utan irtad ily mereszen ?
Kulonben jo kerdes .
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 00:46

és kényeskedsz.
@Szilágyi András (61161):


OFF
ezt nem tudtam mit jelent de most mar "kutatomunka" eredmenyekent tudom.
Roviden :fiuk kozott nottem fel legkisebb lanykent .
es olyan orszagokban jartam nemzetkozi segelyszervezetek szallitmanyainak /keszletenek
kiseroje /telepitojekent , amikben a himnemuek
neha rosszul lettek . Ez lenne az onigazolas
arra hogy On megertse ,en csupan a valyogviskos ketelemis otromba stilust nem kedvelem.
Na meg a tragarsagot ,amit a szellemi igenytelensegnek tartok .

/OFF Elnézést!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 00:50

nem lehet korrigalni es mielott jonne egy kompetenciazavaros "nyelvtannaci "
Gumiszoba #61211
@lorenz (61207):
ezt pezsgo elot = elott vagy utan irtad ily mereszen ?
Kulonben jo kerdes .
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2013.01.02. 03:09

@solarboat (61210):

Ahány ház, annyi szokás. Nyáron tanúja voltam egy hipós lábáztatásnak. A Művészetek Völgye fesztivál utolsó napján mély, csónakos papucsot töltött tele hipóval egy leányzó és abban álldogált. Elmondása szerint mással nem tudnál lekaparni 10 nap mocskát, és puha lesz tőle a lába mint a babapopsi.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.02. 17:41

R.I.P. Szkeptikus Forum
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.02. 18:30

Szkeptikus fórumnak akkor szűnik meg a létjogosultsága, ha már nincs több tévelygő, nincs már áltudós, ja és nincs több pszeudoszkeptikus. Azt hiszem, ez még kicsit odébb van :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2013.01.02. 19:03

OFF
A hatodik whisky utan irtam.Nem lett volna semmi baj, ha ott mar abbahagytam volna.
/OFF Elnézést!@solarboat (61214):
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2013.01.02. 19:23

En is ugy erzem, hogy ideje bucsuznom.Legalabbis egy idore.
Korulnezek, hogy mi van a forumon tul.
Mondjak, egesz erdekes odakint.

/Nehanyan kozuletek elerhetnek email-ben./
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.02. 19:35

Pszeudoszkeptikus értetlenkedők balra el, a legjobb forgatókönyv! :mrgreen:
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 21:01

@lorenz (61219):

Whiskyst nem talaltam Neked , pedig kerestem nagyon .

Pivni orchestr.mpg
http://www.youtube.com/watch?gl=DE&v=1OJBX7UQuZ4
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 21:10

@ennyi (61216):

:o
http://www.recmusic.org/lieder/get_text ... xtId=43492

OFF
Ne menj el!

Language: Hungarian

Ne menj el, el ne menj,
Ne hagyjál itt engem!
Mert ha itt hagysz engem,
Bánatos lesz lelkem.

/OFF Elnézést!
;) :oops:
http://www.sciencebasedmedicine.org/ind ... /#comments
Quackery in medicine takes many forms – use of bad science (pseudoscience), fraud, and reliance on mysticism are a few examples. Perhaps the most insidious form of dubious practice, however, is to use genuine and promising medical science to promote treatments that are simply not at the point of clinical application
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 21:12

OFF
Szoljunk semiramisnak, hogy svajci egyetemi tanar
pszichiater neurologus terapeauta munkaja mellett
vallaljon mar egy mediator feladatot is . Itt van a forumon O is
talan . Lehet hogy csak „szemlelokent „.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.02. 21:19

@solarboat (61224): Semmi szükség értetlenkedő törzsgárdára, hadd menjenek, más unintelligensebb fórumon nem vetik a szemükre álságos pszeudoszkepszisüket. A szégyen elől menekül, ki változni nem tud :twisted:
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.01.02. 21:34

@mimindannyian (61225):

OFF
@mimindannyian (61225):

Kedvelem a Te hszeidet is gyakorta de most azt hiszem
semiamis es magam is
"ordenare taho paraszt dolog "nak tartana/tartanam
barmelyikuket is megserteni . Egyik masikukat mar reg ota kedvelem mas forumokrol

/OFF Elnézést!

OFF
idezojelbe tettet semiramis nicktol tanultamOFF

/OFF Elnézést!

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.02. 21:43

@solarboat (61226): Ha tényleg úgy érzed, tahó dolog a hozzászólásaimat megsérteni, akkor kesztyűskézzel bánj velük.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.01.02. 23:50

@mimindannyian (61218):
mimindannyian írta:Szkeptikus fórumnak akkor szűnik meg a létjogosultsága, ha már nincs több tévelygő, nincs már áltudós, ja és nincs több pszeudoszkeptikus. Azt hiszem, ez még kicsit odébb van :)
Minek írsz ilyet? Ki kérdőjelezte meg az SzF létjogosultságát?
0 x

Válasz küldése