Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.24. 20:57

@Solaris (55983): Én személy szerint jobban örülnék neki, ha magánban csinálnátok, de végtére is a ti dolgotok...
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 21:07

@Tuttisuu (55989): Kösz Tuttisuu, igazi demokrata vagy.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 21:08

@Tuttisuu (55989): Én mentális sérültekkel ingyen nem szoktam levelezgetni :). Fórumon meg inkább csak elmélkedek a viselkedésmintázatukról, mert az sokszor érdekes, tanulságos.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.24. 21:13

@Solaris (55992): ...vagy csak nem vagyok moderátor. :twisted:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.24. 21:14

@mimindannyian (55993):
Én mentális sérültekkel ingyen nem szoktam levelezgetni .
Szóval pénzért meg igen. :mrgreen:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.24. 21:16

@mimindannyian (55993):

"Fórumon meg inkább csak elmélkedek a viselkedésmintázatukról, mert az sokszor érdekes, tanulságos."

Csak éppen azt felejted el, hogy mások pedig a te viselkedésmintázatodon ütköznek meg, és próbálnak rá magyarázatot találni.
Tudom, hogy nagy ívben teszel rá, de lassan mindenkiben egy meglehetősen kedvezőtlen kép kezd kialakulni rólad.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 21:19

@Tuttisuu (55996):
Szóval pénzért meg igen. :mrgreen:
Ügyesen dekódoltad a soraimat :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 21:34

@Tuttisuu (55995): Még lehetsz moderátor Tuttisuu, ámbár őszintén szólva nem hiszem, hogy ez lenne a vágyad. Képzeld el, mi lenne itt, ha Osamukát mondjuk egy hétre felruháznák moderátori jogkörrel! Bocs.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 21:36

@lorenz (55997):
Csak éppen azt felejted el, hogy mások pedig a te viselkedésmintázatodon ütköznek meg, és próbálnak rá magyarázatot találni.
Nem, dehogy, ezt nem felejtem el, hanem örömmel fogadom. A helyzet azonban az, hogy nem próbálnak magyarázatot találni. 99%-ban üres vagdalkozásban törnek ki a túlzottan nyílt szavak hallatán, 1%-ra taksálom azt, amikor valaki a mértek mögé érdemi építményt próbál eszkábálni. Ez az arány amellett, hogy lesújtó, egyáltalán nem meglepő...
Tudom, hogy nagy ívben teszel rá, de lassan mindenkiben egy meglehetősen kedvezőtlen kép kezd kialakulni rólad.
Ó, csalóka ám a látszat. Egyrészt, mert ezen fórum tematikájából és mentalitásából fakadóan olyan témákat feszeget, ahol tudomány és tudománytalan érzelmi meggyőződés csap össze, s így minél többet szól hozzá valaki, annál negatívabb színben tűnik fel. Itt a legmegbecsültebb személyek, akik szinte meg sem szólalnak :). Másrészt a pozitív kritikák nem mindig a páston hangzanak el, megnyugtatlak van épp elég pozitív visszhang, mely kompenzálja az üres fröcsögéseket még akkor is, ha demokratikus egyenletességgel súlyozunk. Harmadrészt a túlzottan disztingvált hangnem nem az én asztalom, hasonlóan pozitív tapasztalatom van a kerek perec megszólalásokkal kapcsolatban, mint amit pl. Feynmannál lehet ékes kötésben olvasni, hogy sokszor előnyére szolgált, hogy mert ellentmondani a tekintélyeknek.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 21:38

@lorenz (55997): Kösz Lorenz, ezt jó volt olvasni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 21:47

Van egy jó magyar közmondás: Jön még a kutyára dér. A modernebb vátozata is jó: Jön még a kutyára teherautó. Írd fel magadnak valamelyik változatot két wikidézet közé piciny trollom, nehogy elfeledd!

Utolsó bejegyzésed olvasva, nekem nem Feynmann jut az eszembe rólad - akihez pofátlanul méred magad -, hanem az említett közmondásban szereplő eb emésztési végterméke. Annyi csak a különbség, hogy a kutyapiszok nem pislog.

Ha jól emlékszem, amit levéltitoknak hívnak, az csak a küldőt kötelezi, a címzettet nem. Kívánod, hogy bemásoljam ide mindazt, amit eddig nekem bármiről és bárkiről írtál? Igen?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 21:51

Solaris írta:Kösz Lorenz, ezt jó volt olvasni.
Ez pl azért érdekes, mert csoportkialakítási vágyat takar, és egyúttal arról is árulkodik, hogy nagyon vágyik az ő véleményével valamilyen fájó és bizonytalan ponton megegyező kijelentésekre, rövidebben tehát a közösségi támogatásra. Meg lehet figyelni ezo csoportokban, vagy bármilyen konteo éltetői között is, mennyire megköszönik egymás támogatását "az ellenséggel szemben". Elsősorban a bizonytalanság ennek az oka. Amiben bizonytalanok vagyunk, ott kifejezetten keressük a hasonló látásmódúakat, sőt odaáig szokott ez fokozódni, hogy elkezd az egyén mintegy hittérítőként rádumálni másokat, az ő véleményére. Ha ugyanis más is elhiszi, azzal ő nyer igazolást: "lám, ő is elhitte, akkor csak nem tévedek!".
Ugyanez a lelki folyamat játszik szerepet a "kibeszélem magamból / elsírom valakinek" alkalmával is. Komoly lelki könnyebbséghez tud vezetni maga az a tény, hogy a másik, amikor elbeszélem a helyzetem megértően viselkedik-e, vagy netán felháborodik és hülyének néz. Jó esetben ugye megértően viselkedik, ez pedig akarva-akaratlan azzal az érzéssel tölti el a beszélőt, hogy nem ő a hülye, hiszen más is megértette.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 22:07

Solaris írta:Ha jól emlékszem, amit levéltitoknak hívnak, az csak a küldőt kötelezi, a címzettet nem. Kívánod, hogy bemásoljam ide mindazt, amit eddig nekem bármiről és bárkiről írtál? Igen?
Itt tettenérhetjük, mennyire elhomályosítja a gondolkodását a dühe. Ha egy percre belegondolna, rájönne, hogy ez szamárság. A küldőt kötelezi a levéltitok? Nem mondhatja el másnak, hogy ő mit írt?? :) Természetesen éppen fordítva áll, a küldőnek, mint szerzőnek van joga rendelkezni róla, hogy más is olvashatja-e, avagy szélesebb körben publikálásra kerülhet-e az irománya, mint az eredeti címzetti kör, avagy célközönség.

Ad 2, abba se gondol bele, hogy ilyen alapon én is publikálhatom, amiket nekem írt.

Ad 3, és mindezek fényében ott lenne az állítólagos üzenetek tartalmának magyarázata, bírálata: melyik mennyiben helytálló, mit is jelent. Viszont mivel efféle értelmezési kérdések felfejtésében Solaris nem jeleskedik, elve maga alatt vágná a fát bármely ilyen húzással.

Ad 4, ez a privát üzenetek rinyálás, függetlenül annak blöffértékétől meglehetősen nevetséges. Az óvónéninek szoktak így panaszkodni a gyerekek: "De amikor nem tetszett idefigyelni, azt mondta rám, hogy hülyeee! - Nem is igaz, mert ő meg azt mondta, hogy diliiis!". :P
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.24. 22:26

@mimindannyian (56006):


Jól értem-e, hogy azt állítod, nem küldtél Solarisnak magánlevelet?
Újabban szokásod, csak nálam a válasz lehetőségét le is tiltottad a beállításaidban.
Amikor pedig szóvá tettem egy kommentben, eleresztetted a füled mellett a kérdést.
Nem foglalkoztam vele különösebben, elvégre nem mindenkinek lehetek szimpatikus, de eljött az a pont, hogy már mindenkit utálsz.Az egy "igazi"szkeptikus társadat leszámítva.

Tényleg barátilag tanácsolnám-hiszen már régóta beszélgetünk, vitatkozunk ezen a fórumon-hogy mások elemzése helyett időnként szakíts egy kis időt az önvizsgálatra is.Tapasztalatból mondom, hogy nagyon érdekes tud lenni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.10.24. 22:36

@Solaris (56000):
Még lehetsz moderátor Tuttisuu, ámbár őszintén szólva nem hiszem, hogy ez lenne a vágyad.
Na ezt eltaláltad! :D
Képzeld el, mi lenne itt, ha Osamukát mondjuk egy hétre felruháznák moderátori jogkörrel! Bocs.
Nem tudom elképzelni, de lehet, hogy nem is akarom. Soha sem agyaltam ezen, elég Labant és bandája munkásságát látni cenzori minőségben (mert moderációnak nem nevezném amit művel/művelnek).
Egyébként nálad miért csípődött be ennyire osamuka? Már a többedik olyan hozzászólásban említed meg, ahol semmi keresnivalója.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 22:43

@mimindannyian (56006): Szerintem elvétetted a házszámot piciny trollom. Ragaszkodsz a szerzői joghoz? Az a tiéd, olyannyira, hogy le sem mondhatsz róla. Nyugodj meg, nem állítólagos levelezésről van szó, hanem valódiról, azokról a levelekről, amiket te magad küldtél nekem. Bizony, nem csak itt, de ott is elengedted magad. Nekem, ha valakivel bajom volt, akkor itt hülyéztem le a nyílt színen és nem a háta mögött. Nekem ez ügyben nincsen takargatni valóm. A mocskolódó leveleidet, amelyekre nem válaszoltam, zaklatásnak veszem, hiszen többször nyilvánosan felszólítottalak, hogy ne írj, s te csak azért is megmutattad, hogy mekkora nagy barom troll vagy, s mocskolódtál tovább. Ez így nem fair. A vita nyíltan keletkezett, nyíltan kell letárgyalni. Fórum témában soha, sehol, senkivel nem szoktam privát üzeneteket váltani!

Lorenz üzenete neked szólt. Finoman jelezte, hogy ismét elvetetted sulykot, amivel téged védett és nem mellém állt, ez pedig nagy különbség. A józansága volt az, amit megköszöntem. Helyetted. Neked illett volna megköszönnöd, de inkább nagyképűsködtél egyet szokásod szerint.

Ez itt nem óvoda, csak te képzeled annak, s ha kettőnk közül valakinek nincs rendben a pszichéje, az egészen bizonyosan te vagy. Nem tagadom, sok hibám van, de azt hiszem, nem vagyok elviselhetetlen, te pedig jó irányban haladsz, hogy mindenkinél az legyél. Én legalább beláttam amikor tévedtem, de tőled soha nem láttam ilyet. Megbocsáss a nyílt szóért, de nem tartalak semmire. Hitvány ember vagy.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.24. 22:54

@Tuttisuu (56009): Ennek a találatnak örülök Tuttisuu. Bár ilyen könnyen lenne a lottón egy ötösöm. Bizisten az egész főrumot meghívnám egy körre. :)

Labant Csabához nincs türelmem. Nála valóban hiányzik néhány kerék, vagy több van neki a kelletténél. Az egész chemtrail egy akkora baromság, hogy teljesen elképedtem tőle, amikor először találkoztam vele. Ahogyan művelik, az meg kifejezetten káros. Osamuka ártalmatlan bolond, s azokat nem szokás bántani. Én csak nevetek a beírásain, s mióta csak ide írhat, titeket se bosszanthat más topikokban. Néhány magánüzenetet is váltottunk vele, amiben jól elbeszélgettünk a kis szürkékről. Egy gyermek csupán, ha felnőtt lenne is. Játszótér neki a fórum gumiszobája. Kb. ennyi.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 23:01

@lorenz (56008):
Nem foglalkoztam vele különösebben, elvégre nem mindenkinek lehetek szimpatikus, de eljött az a pont, hogy már mindenkit utálsz.
Borzasztóan tévesen látod, hogy miképp vélekedek a fórumtársakról. Feltehetően a saját érzéseid vetíted ki. Téged pl. kedvellek a kezdetektől fogva, és másokat sem utálok, ezt egészen biztosan állíthatom.
Az, hogy amikor valaki a vitából kilép, és én elemzéssel a nyomába szegődök, az többek között arra is jó, hogy az érzelmi reakciókat tudatosítsam, mind az övét, mind a magamét. Ez nagyon nagy segítség, ha el akarjuk kerülni a kontrollálatlan, zsigeri indulatokat. Másoknak is tudom ajánlani, hogy redukálják egyszerű összefüggésekre azon reakciókat, melyet mint emberi lények formálunk meg. Neked, mint redukcionalistának kifejezetten jól állna :).
Tényleg barátilag tanácsolnám-hiszen már régóta beszélgetünk, vitatkozunk ezen a fórumon-hogy mások elemzése helyett időnként szakíts egy kis időt az önvizsgálatra is.Tapasztalatból mondom, hogy nagyon érdekes tud lenni.
Nyitott ajtókat döngetsz, sokkal többet foglalkozok önelemzéssel, mint mások elemzésével. És valóban nagyon érdekes tud lenni, veled egyetértve ajánlom mindenkinek.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.10.24. 23:29

Levéltitok (kifejezetten jogi értelemben) csak a küldőt és a címzettet nem kötelezi, viszont mindenki MÁST igen.
Etikailag persze lehet más a helyzet.

Megjegyezném, hogy egymás magánleveleinek itt kiteregetése - amellett hogy valódiságuk is ellenőrizhetetlen lenne a moderátorok kivételével - vélhetően moderálást vonna maga után, még itt is.

Jelezném azt is, hogy a szabályzat szerint:
A privát üzenetekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a fórumhozzászólásokra. A moderátorok mások privát üzeneteit nem olvassák. A szabályzatot feltehetően sértő privát üzeneteket a "!" gombbal lehet a moderátoroknak jelenteni és továbbítani.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.24. 23:54

Vegyük szemügyre a következő megszólalást. Már az előbb akartam írni, ami itt sokak előtt is ismert az ezós "vitázók" példájából tanulva, hogy aki valami téveszme árnyékában hadakozik, az annál több negatívot hord össze magáról, minél inkább érvelni próbál. A próbál szó itt kifejezetten fontos, ugyanis igazi érvek aligha keletkeznek. Ezt látjuk Solarisnál is.

✷ Először is lehülyéző hangnemben ír - ezt már megszokhattuk tőle. Talán neveltetéséből fakad, hogy mivel nem képes logikus érvekben összegyűjteni a problémáit, szitkozódásban vezeti le a kezelhetetlen feszültségeit. Ezt neki eddig is elnéztük, ezután is elfogjuk. Miért? Mert nyilvánvalóan üresen kong. Aki érvek nélkül hadovál, arra könnyű legyinteni, mondjon bármi gyomorforgatót is. Ellenben aki elgondolkoztatóan indokol, annak már a kicsit erős hangzású szavai is súlyosnak hatnak. Ezért elegendő nekem, ha óvatosan használom csak a mélyebb árnyalatokat. Félreértés ne essék, ez nem engem dicsér, egyszerűen mindenki számára elválik a konkoly a búzától, az üres beszéd a megalapozottól.

✷ Tovább erőlteti a privát levelezés témában felrajzol óvodás sipákolást. Ez azért is érdekes, mert az előbb már megvilágított pontokat feltehetőleg nem engedte be a fejébe, nem értette meg. (Itt utalnék vissza az első bekezdésre.)

✷ Teljesen eltorzult látásmód. Olyan vádat fogalmaz meg, ami valójában nyilvánvalóan magáról szól: "nagy barom troll vagy, s mocskolódtál tovább". Tehát én mocskolódtam, miközben elég visszanézni a hozzászólásait, másról se szól, csak mocskolódásról. Erre gyakran utalok viccesen az ilyen érvelőknél úgy, hogy "eltévesztik a ragozást", nála is már többször megtettem. Ő ebből sem tanult, így e helyütt is magáról beszél.

✷ "A vita nyíltan keletkezett, nyíltan kell letárgyalni." - Érdekes egy elképzelés, annál is inkább, mert éppen itt volt Tuttisuu véleménye, ami egyébként nem ritka ilyen esetekben, hogy ti. egy témát vitassanak meg azok, akiket érdekel. A nyilvánossághoz való ragaszkodás egész más motivációt takar, nem efféle hangzatos elveket. Amit már fentebb is kibontottam, a támogatókra való igény. Őneki nem is a vita tárgya a lényeg, hanem a látványos küzdelem, amitől persze fényes győzelmet remél - nem is véletlen, ha olyan támogató hangok megszólalnak, mint lorenzé. Láthatjuk tehát, hogy itt megint egy hátsó szándékú motiváció ügyetlenül racionalizált megjelenésével van dolgunk.

✷ Nagyképű vagyok, újabb vádpont. Ez meglehetősen relatív. Aki nem óbégat, aki megáll a saját lábán, az semmi nagyképűt nem lát egy világosan kifejezett érvrendszerben, mivel pont ilyen súllyal tud ellenérveket hozni. Az ilyen vádaskodás nagyon gyakori a "gyengébb" részéről. Ezt közérthetően a "bántja a kisebbeket" alakban szokott gyerekkorban megjelenni, ezzel mintegy aláírva, hogy az erőfölény vitathatatlan, csak annak alkalmazása nem illendő. Itt viszont nem eltérő korú gyerekek vitájáról van szó, hanem felnőttekéről. Legalábbis én ezt tételezem fel a vitapartnereimről. Ha persze ő óvodai méltatlankodásba kezd, azt nem tekintem releváns menekülésnek. Tessék felnőttként érvelni és párbeszédben feloldani a nézeteltérést. Itt láthatólag erre semmiféle igyekezet nincs Solaris részéről, ő teljesen megelégedne, ha egy óvónéninek képzelt moderátor elsöpörne a színről, mindjárt igazolva látná az torz véleményét. Már a gyerekek is kinézik maguk közül, aki a felnőttnek árulkodva igyekszik érvényesülni...

✷ Üres pocskondiázáson kívül már csak egy érdemi részlet tűnhet fel e hozzászólásában: "Én legalább beláttam amikor tévedtem". Ez nemes egyszerűséggel hazugság. Ez Solaris egy kemény hibája. Ott kezdődött "fényes" pályafutása, amikor a gödel-tétellel kapcsolatos tévedéseit igyekezett mismásolni, először tekintélyre, aztán csak neki meglévő könyvekre hivatkozva. De hosszan lehetne még sorolni, amikor a tisztesség megkívánta volna, hogy a tévedését beismerje, de ahhoz sosem fűlött a foga - érthető okoknál fogva. Aztán persze személyeskedéssel igyekezett menekülni a tényszerű helyzetrögzítés elől. Azóta is ez a sorozat folytatódik, talán észre se veszi, de a ritmus töretlen: érvek nélkül beszól, leszól, majd tekintélyre hivatkozik, s másokét vitatja, és amikor számon van kérve, akkor személyeskedésbe kezd.
Igen, személyeskedésbe! Sokan elvétik e fogalom jelentését, nála azonban bizton erről beszélhetünk, ugyanis nála igaz az, hogy azzal próbálja valaki érveit tévesnek beállítani, hogy az illetőről oda nem tartozó jegyeket nevez meg, s ítéli ezek alapján a mondandóját el.

✷ Mindezek fényében már semmi kétség, hogy amikor zárszavában engem hitvány embernek nevez, akkor itt megint az elfojtani igyekezett énjéről szól ("hibásan ragoz"). Szomorú, de tényleg hitvány emberhez illő vagdalkozást vált ki belőle a tekintélyének megteremtésére tett igyekezet nyögvenyelős előrehaladása, illetve toporgás. Ezért mérges rám is, mert ebben hátráltatom, és kacsint össze azokkal, akik látszólag segítik ebben. Egyszerű és szomorú viselkedésminta.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 09:59

@mimindannyian (56016):

Szokás szerint bonyolult ömlengésekbe fogsz, ahelyett, hogy például a neked feltett kérdésekre válaszolnál.Ja, a gumiszoba...

Biztos vagyok abban, hogy küldtél privát üzit Solarisnak, hiszen bevett szokásod ott folytatni a vitát, és sajnos azt kell mondjam, hogy ilyenkor sem hagysz fel a lekicsinylő, sértő stílussal.Solaris egyszerűen másként reagált erre, mint én.

Vedd észre, hogy egyre többen látnak trollt benned, és az sem túl szeretetreméltó tulajdonságod, hogy abszolút tévedhetetlennek tartod magad.Az összes veled való vitában érződik részedről a minden áron győzni akarás, a másik földbe döngölésének vágya.Olyan jó lenne egyszer olyat olvasni tőled, hogy "bocsánat , ha kissé elragadtattam magam" vagy "nem állt szándékomban megsérteni, de ha mégis úgy érzed, akkor elnézést"/Vagy ezt már írtam?/.Lehet, hogy nagy koponya vagy, de ilyenekből van itt szép számmal, mégsem bicskanyitogató a stílusuk, és nem bombázzák a vitapartnerüket válogatott sértésekkel privát üzenetben.
Az is fölösleges, hogy most hosszú monológban kielemezd, ki is kezdte a veszekedést, mert az tényleg óvodás dolog, és te azt lenézed.
Ne sejts valamiféle láthatatlan mimiellenes frontot bennem és Solarisban, egyszerűen arról van szó, hogy mindkettőnket sértegettél már privátban, és talán érthető, hogy egyikünk sem tolerálja az ilyen stílust.
Gondolkodj el azon, hogy "ha már hárman mondják, hogy részeg vagyok, akkor hazamegyek és lefekszem".
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.25. 10:07

@pounderstibbons (56015): Köszi az üzenetet. Megkérnélek arra, hogy a Fórumszabályzat trollokra vonatkozó részét vizsgáld meg, különösen annak c és d pontját. Idézem:

"c) azzal a szándékkal szólal meg, hogy a vitában résztvevőket provokálja, azokból heves reakciókat váltson ki
d) folyamatos, a fórum szabályzatát éppencsak nem sértő, de egyértelműen provokatív viselkedés folytat"


Úgy gondolom, hogy "mimindannyian" tevékenysége ezeket bőven kimeríti. Minden vitája ide torkollik. Igen becstelen dolog önmagát szakértőnek beállítva mások jellemrajzával, pszichéjével nyílt színen foglalkozni az érintett engedélye nélkül, s duplán az, mert a szakmai etikát is sérti, ha mégis rendelkezik megfelelő szakképesítéssel. Ha mindezt megteheti, a sérthetetlensége biztos, egyben hamis tudatában teszi, mert vannak a fórumnak moderátorai, s nincs felfedhetetlen személy. A magánleveles zaklatásai miatt - amit többször kértem, hogy fejezzen be - kénytelen voltam a privát üzenetek fogadását letiltani, holott rajta kivül is küldtek magán üzeneteket, s ezeket továbbra is szeretném fogadni. Érdeklődve várom a válaszod!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.10.25. 10:40

@mimindannyian (56016):
Már az előbb akartam írni, ami itt sokak előtt is ismert az ezós "vitázók" példájából tanulva, hogy aki valami téveszme árnyékában hadakozik, az annál több negatívot hord össze magáról, minél inkább érvelni próbál
Lehet, hogy gyakran így van, de attól még konkrét esetekre nem alkalmazható kritika nélkül ez az elmélet.
Talán neveltetéséből fakad, hogy mivel nem képes logikus érvekben összegyűjteni a problémáit, szitkozódásban vezeti le a kezelhetetlen feszültségeit.
Bizony, talán. Ahogy írtam fentebb is, ezt konkrét esetekre nem lehet ilyen egyszerűen levetíteni. Ha szereted a pszichológiát, vagy komolyan érdekel, szerintem ne gyalázd meg azzal, hogy látszólag megalapozott, de jobban megnézve persze megalapozatlan következtetések levonására használod.
Aki érvek nélkül hadovál, arra könnyű legyinteni, mondjon bármi gyomorforgatót is. Ellenben aki elgondolkoztatóan indokol, annak már a kicsit erős hangzású szavai is súlyosnak hatnak. Ezért elegendő nekem, ha óvatosan használom csak a mélyebb árnyalatokat.
Szóval kinyilatkoztatod, hogy elgondolkoztatóan indokolsz. Szép.
Ez azért is érdekes, mert az előbb már megvilágított pontokat feltehetőleg nem engedte be a fejébe, nem értette meg.
Burkoltan próbálod erősíteni saját, bizonytalan lábakon álló állításaid igazságtartalmát azzal, hogy tulajdonképpen megkérdőjelezhetetlen igazságként utalsz vissza rájuk, és további, bizonyíthatatlan feltételezésekbe bocsátkozol. Szép.

Ráadásul, hadd jegyezzem meg, szerintem nem is érdekes. Ebből a pszichológiai játszmázásból (még ha megalapozott is lenne) saját módszerednek köszönhetően semmiféle releváns állítást nem nyernél, csak már meglévő igazságokra találnál újabb példát (persze feltéve, hogy azok igazságok). Soha semmi mélyebb tanulságot nem vonsz le ugyanis ilyenkor, csak egy olyan típusú állítást, hogy "igen, ez ilyen és ilyen esetben jellemző"
Olyan vádat fogalmaz meg, ami valójában nyilvánvalóan magáról szól:
Attól még, hogy azt mondod, messze nem lesz nyilvánvaló. Nem bizonyítod ezt sem, csak kijelented.

Hadd térjek itt rá arra is, hogy habár a személyeskedés elvileg kevéssé relatív fogalom (van rá logikusan könnyen alkalmazható definíció), mégis fontos faktor a kérdés megítélésében, hogy akiről szól vagy aki ellen irányul, minek érzi. Ha valaki személyeskedésnek érzi írásod, hiába jössz az egzakt definícióval, még ha logikailag igazad is van, ugyanúgy sértve érzi magát az illető, és ugyanolyan negatív hatásokhoz vezet ez, mint az "igazi" személyeskedés. Magyarul, nem csak logikai alapon kell közelíteni a kérdéshez.
Ő ebből sem tanult,
Sokszor jössz ezzel a tanítással is, de valahogy nekem teljesen hatástalannak tűnik a módszered, hisz szinte mindig személyeskedés vagy apró kérdéseknél való leragadás vitáid vége. Ennek fényében szerinted nincs szükség módszered újragondolására?
A nyilvánossághoz való ragaszkodás egész más motivációt takar, nem efféle hangzatos elveket. Amit már fentebb is kibontottam, a támogatókra való igény.
Ismét bizonyítatlan feltételezés.
Láthatjuk tehát, hogy itt megint egy hátsó szándékú motiváció ügyetlenül racionalizált megjelenésével van dolgunk.
Ismét próbálod igazságként feltüntetni feltételezésed az által, hogy megismétled. Nem rossz trükk, de azért valami jobbat is kitalálhatnál.
Aki nem óbégat, aki megáll a saját lábán, az semmi nagyképűt nem lát egy világosan kifejezett érvrendszerben, mivel pont ilyen súllyal tud ellenérveket hozn
Ez megint burkoltan tartalmazza az állítást, hogy márpedig a te érvrendszereddel semmi baj nincsen. Nem lehet, hogy ez tényleg nagyképűség?
párbeszédben feloldani a nézeteltérést. Itt láthatólag erre semmiféle igyekezet nincs Solaris részéről
Ilyen igény benned sem nagyon szokott lenni. Ahogy lorenz is mondja, egyszerűen győzni akarsz és kész, nem törekszel semmiféle feloldásra.
Mindezek fényében már semmi kétség,
De bizony van kétség, akárhogy is sulykolod az ellenkezőjét. Lásd fentebb.

Persze ezzel az egésszel egyáltalán nem akarok Solaris pártjára állni, csak neki nincs jól felépített, ámde hibás érvrendszere, mint neked mimindannyian, így vele semmiféle kihívás nem lenne vitatkozni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 11:07

@lorenz (56023):
Szó sincs róla, hogy tévedhetetlennek tartanám magam, már sokszor előfordult, hogy érvek súlya alatt megváltoztattam a véleményem. Kifejezetten öröm, ha valaki ilyenre késztet, mert az azt jelenti, hogy tanultam valami újat. Persze ehhez valós érvek kellenek, s az érvelési hibák széles tárházát nem nyelem be csak úgy hipp és hopp.

Egyébiránt pedig lásd milyen rugalmas vagyok:bocsánat, ha kissé elragadtattam magam. Egyébként erre igen ritkán kerül sor, elemzéssel legtöbbször elejét veszem, mint azt te is láthatod. De ha mégis, akkor azért bocsánat.
Valamint! Ez viszont releváns, mi több magától értetődőnek látom: nem állt szándékomban megsérteni, de ha mégis úgy érzed, akkor elnézést! Tényleg elnézést. A legritkább esetben szándékom a sértés. Felnőtt, érdemi reakciókra számítok, nem holmi érzelmi megbicsaklásokra. Ám, ha valaki mégis ilyenre ragadtatja magát, attól természetesen elnézést kérek - még akkor is, ha a pszichéjének működéséért sosem vállaltam felelősséget. De mi az nekem, bocsánat és elnézést! ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 11:12

@Solaris (56024):
mások jellemrajzával, pszichéjével nyílt színen foglalkozni az érintett engedélye nélkül
Érdekes szavak ezek attól, aki pont amellett kardoskodik, hogy a vita nyílt színen történjen. Az, hogy egyes ominózus vitamagatartás kilép a valós érvek medréből és csak pszichés okokkal magyarázható, azt mindenki köszönje meg magának.
A magánleveles zaklatásai
Hamis rágalom. Eleddig tizedannyi mocskolódást sem vágtam a fejedhez, mint azt te rendszeresen teszed boldog, s boldogtalannak. Kezd hát a gerendával, s mindjárt egyenesbe jössz.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 11:23

@mimindannyian (56026):

Kezdetnek nem is rossz.Őszintén szólva, nem is vártam ilyen jó eredményt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 12:18

@Question (56025):
Már az előbb akartam írni, ami itt sokak előtt is ismert az ezós "vitázók" példájából tanulva, hogy aki valami téveszme árnyékában hadakozik, az annál több negatívot hord össze magáról, minél inkább érvelni próbál
Lehet, hogy gyakran így van, de attól még konkrét esetekre nem alkalmazható kritika nélkül ez az elmélet.
Így igaz, és nem is alkalmazom. Figyelj jobban az érvelés menetére. Nem azt írtam, hogy Solarisra is igaz kell legyen, mert mindig igaz, hanem csak annyit, hogy ez egy már máshol megismert összefüggést, és úgy tűnhet a jelen példát szemlélve, hogy itt is helytálló, melyből implicite arra következtethetünk (ha másból nem látszódna), hogy ő is egy "téveszme árnyékában hadakozik". Az oksági kapcsolat tehát pont fordított, mint te láttad.
Talán neveltetéséből fakad, hogy mivel nem képes logikus érvekben összegyűjteni a problémáit, szitkozódásban vezeti le a kezelhetetlen feszültségeit.
Bizony, talán. Ahogy írtam fentebb is, ezt konkrét esetekre nem lehet ilyen egyszerűen levetíteni. Ha szereted a pszichológiát, vagy komolyan érdekel, szerintem ne gyalázd meg azzal, hogy látszólag megalapozott, de jobban megnézve persze megalapozatlan következtetések levonására használod.
A hiba az előzőhöz hasonló, légy figyelmesebb az implikáció irányának megállapítása terén.
Aki érvek nélkül hadovál, arra könnyű legyinteni, mondjon bármi gyomorforgatót is. Ellenben aki elgondolkoztatóan indokol, annak már a kicsit erős hangzású szavai is súlyosnak hatnak. Ezért elegendő nekem, ha óvatosan használom csak a mélyebb árnyalatokat.
Szóval kinyilatkoztatod, hogy elgondolkoztatóan indokolsz. Szép.
Szeretem az öniróniát, főleg, ha azon élen táncol, amikor nem eldönthető, hogy ez most vicc, vagy komoly. Az olvasó ezt mérlegelve szellemi munkát végez, és ennek örülök. És természetesen mindennemű választ szívesen olvasok.
Ez azért is érdekes, mert az előbb már megvilágított pontokat feltehetőleg nem engedte be a fejébe, nem értette meg.
Burkoltan próbálod erősíteni saját, bizonytalan lábakon álló állításaid igazságtartalmát azzal, hogy tulajdonképpen megkérdőjelezhetetlen igazságként utalsz vissza rájuk, és további, bizonyíthatatlan feltételezésekbe bocsátkozol. Szép.
Szó sincs róla. Egy feltételezést olvashattál, egybekovácsolni igyekezvén azt az ellentmondást, hogy leírok néhány világos pontot egy magatartás rossz irányát felvázolván, majd mégis azt követni látjuk. Nyitott vagyok rá, hogy más magyarázattal rukkolj elő. Legkézenfekvőbbnek ez tűnt, mert ilyen helyzetben nem ritka, hogy fel sem fogta, nem is igyekezett megérteni a mondandóm.
Ráadásul, hadd jegyezzem meg, szerintem nem is érdekes. Ebből a pszichológiai játszmázásból (még ha megalapozott is lenne) saját módszerednek köszönhetően semmiféle releváns állítást nem nyernél, csak már meglévő igazságokra találnál újabb példát (persze feltéve, hogy azok igazságok). Soha semmi mélyebb tanulságot nem vonsz le ugyanis ilyenkor, csak egy olyan típusú állítást, hogy "igen, ez ilyen és ilyen esetben jellemző"
Ezt egyáltalán nem látom ilyen kötött pályának. Vannak mélyebb tanulságok, de tény, hogy ritkák. Ettől még várva várom őket, sőt. Másrész nem csak a magam okulására írok, hanem örömet okozva ezzel fű, fa, virágnak. (Utalok itt az általában nem publikusan érdeklődésüket kifejező olvasókra is.)
Olyan vádat fogalmaz meg, ami valójában nyilvánvalóan magáról szól:
Attól még, hogy azt mondod, messze nem lesz nyilvánvaló. Nem bizonyítod ezt sem, csak kijelented.
Nem azért, mert kijelentem, olvasd el az érvelés menetét, mely erre a megállapításra vezet, s végy hozzá további pszichológiai tapasztalatokat is.
Hadd térjek itt rá arra is, hogy habár a személyeskedés elvileg kevéssé relatív fogalom (van rá logikusan könnyen alkalmazható definíció), mégis fontos faktor a kérdés megítélésében, hogy akiről szól vagy aki ellen irányul, minek érzi. Ha valaki személyeskedésnek érzi írásod, hiába jössz az egzakt definícióval, még ha logikailag igazad is van, ugyanúgy sértve érzi magát az illető, és ugyanolyan negatív hatásokhoz vezet ez, mint az "igazi" személyeskedés. Magyarul, nem csak logikai alapon kell közelíteni a kérdéshez.
Ez ezoterikus bullshit, mintha logikusan nem lenne lehetőség az érzelmi reakcióknak megfelelő elbánást tanusítani. De lehet, pont erről szól a pszichológia. A személyeskedésnek meg ehhez semmi köze, az akkor áll amikor a definíció teljesül, s akkor nem, ha nem. A sértettségérzést kár összemosni a személyeskedéssel. Sokszor olyan miatt érzik sértve magukat emberek, mely teljesen jogos bírálat. Pont ezek a nevezett kényes esetek, melyek itt is gyakoriak a fórumon.
Ő ebből sem tanult,
Sokszor jössz ezzel a tanítással is, de valahogy nekem teljesen hatástalannak tűnik a módszered, hisz szinte mindig személyeskedés vagy apró kérdéseknél való leragadás vitáid vége. Ennek fényében szerinted nincs szükség módszered újragondolására?
Tévesen arra következtettél az "ebből sem tanult" kijelentésemből, hogy én szeretném tanítani, általam jusson előbbre. De nem azt írtam, hogy "ezzel sem tudtam megtanítani arra". Figyelj oda a részletekre, sokszor fontos! Precizitás, erről már leveleztünk :)
A nyilvánossághoz való ragaszkodás egész más motivációt takar, nem efféle hangzatos elveket. Amit már fentebb is kibontottam, a támogatókra való igény.
Ismét bizonyítatlan feltételezés.
A pszichológia nem matematika. Sajnos, ezzel meg kell békélned. Rengeteg bizonyítatlan feltételezést kell tenni, mire meggyőző konstrukció áll elő - ha egyáltalán. Ez viszont nem szabad, hogy visszatartson a még oly szövevényes nyomozástól.
Láthatjuk tehát, hogy itt megint egy hátsó szándékú motiváció ügyetlenül racionalizált megjelenésével van dolgunk.
Ismét próbálod igazságként feltüntetni feltételezésed az által, hogy megismétled. Nem rossz trükk, de azért valami jobbat is kitalálhatnál.
Tévedsz, a meglátások összeillesztése kívánja meg a megvilágítást jobbról-balról. Olvass elméleti pszichológiát többet, s meglásd, ismerősen fog csengeni a mondatszerkesztés. Egyébiránt: bátran fogadok alternatív magyarázatot és/vagy cáfolatot. Azzal nem sokra megyünk, hogy "nem biztos". Persze, hogy nem. Mint az olykor ki is emeltem, "bár tévednék!". Ám amíg egy feltételezés a valószínű, addig arra voksolok. Lehet vitázni, ezért vagyunk itt.
Aki nem óbégat, aki megáll a saját lábán, az semmi nagyképűt nem lát egy világosan kifejezett érvrendszerben, mivel pont ilyen súllyal tud ellenérveket hozni
Ez megint burkoltan tartalmazza az állítást, hogy márpedig a te érvrendszereddel semmi baj nincsen. Nem lehet, hogy ez tényleg nagyképűség?
Nem, ez egy teljesen máshonnan vett érv, ami itt is illeszkedik. Ha igényled, ki lehet térni a részletekre, kibontva azokat. Az mindenesetre gyenge húzás, hogy nem ismered az állítás megalapozását, tehát nem fogadod el. Ha valami nem világos, kérdezz, gondolkozz, olvass bátran utána.
párbeszédben feloldani a nézeteltérést. Itt láthatólag erre semmiféle igyekezet nincs Solaris részéről
Ilyen igény benned sem nagyon szokott lenni. Ahogy lorenz is mondja, egyszerűen győzni akarsz és kész, nem törekszel semmiféle feloldásra.
Dehogy is, pontosan a kompromisszumot keresem, azt az egyetértést, mely minden résztvevő számára kielégítő magyarázatatot ad mind a vita tárgyára, mint a vita menetére. Persze sokszor ehhez erős önvizsgálatra lenne szüksége a feleknek, ami nehéz lecke, belátom. Ám ettől még hajthatatlanul él az igazság keresése utáni vágy, ezt érezheti az őszinteséget elutasító fél főlényes győzniakarásnak. Sajnos ez a kockázata megvan az éleslátóan megfogalmazott mondatoknak. :)
Persze ezzel az egésszel egyáltalán nem akarok Solaris pártjára állni, csak neki nincs jól felépített, ámde hibás érvrendszere, mint neked mimindannyian, így vele semmiféle kihívás nem lenne vitatkozni.
Ha a hibákra rámutatsz, örömmel veszem. Erre most nem került sor, a kifogásaid hiányosságaira fentebb rámutattam. Azt valóban jól látod, hogy Solarissal vitatkozni igazán nemigen lehet, mert se hibás, se hibátlan érvrendszere nincs. Ez itt a probléma, kérem, fontos meglátás. És pont ez vezet a mögöttes okok keresésére.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.10.25. 12:50

Én vagyok itt az egyetlen, aki leszarja ezt az egészet?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 13:01

@stark (56033):

"Én vagyok itt az egyetlen, aki leszarja ezt az egészet?"

Unatkozunk.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.10.25. 13:11

@lorenz (56034):

Én is, tegnap óta már a második hónapja vagyok munkanélküli, na de mindennek van határa... :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 13:25

@stark (56036):

Még szerencse, hogy nem mindegy, hol munkanélküli az ember.


Nem tudom mi lett mimivel, először azt hittem, csak velem olyan fensőbbséges és kioktató.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.10.25. 14:46

@lorenz (56037):

Nem csak veled ilyen. Ő abszolúte troll. Ezt a legelején megmondtam. A sz.blogról jött ide osztani az észt. Egyébként meg egy trollnak nem kell feltétlenül ezoterikus, áltudomány fanatikusnak lennie. Bár az sokat mond, hogy szerinte az agyműködés kvantumfizikai effektekkel írható le, és érvkén felhozott egy ezós oldalt bizonyítékként (meg lehet keresni). Ő állfilózófal. A tudomány számára nem több mint egy kapaszkodó, de ha jobban megfigyeled ez lehetne (és sokszor az is) bármi más. Van egy saját fantáziavilága amihez ragaszkodik, ugyanúgy mint Gezoo, vagy osamunka... A grafomániáról meg nem is beszélve. Vele való bármely vita értelmetlen, felesleges mert vitaképtelen.

Nekem csak egyszer írt, nem válaszoltam viszont rögtön posztoltam. Úgy tűnik a nyilvánosság hatott. Mellesleg a fórum szabályzat a privát levelekre is kiterjed, lehet szólni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 15:22

@Gábor (56038):
Bár az sokat mond, hogy szerinte az agyműködés kvantumfizikai effektekkel írható le, és érvkén felhozott egy ezós oldalt bizonyítékként (meg lehet keresni).
Hazugság, vagy csak nem követted végig a vitát, keresd meg! Az is egy olyan hely volt, ahol beláttam, hogy felesleges a kvantummechanikát bekeverni, igaz nem is meggyőződéssel hoztam fel, hanem Penrose könyvére hivatkozva tettem, mint érdekes elgondolás, és érdekelt, ki mit gondol erről.

Belátom, hogy sokak ellenszenvét kivívom azzal, hogy feltárom, honnan fúj a szél. Gábor is megharagudott, amikor felszínre került a zsigerből vallásellenes világnézete és a vallásos nevelése, melyhez köthető kudarcai miatt érlelődött benne egy olyan gyűlölet, hogy józan átgondolás nélkül támadja azt, ami a valláshoz köthető. Ez bizony bölcsességtől messze van.
Van egy saját fantáziavilága amihez ragaszkodik, ugyanúgy mint Gezoo, vagy osamunka...
Mesélj róla! Mutass már csak 1-2 elemet a fantáziavilágomból! :facepalm: Mikor találtad ezt ki? Amikor meg akartad magadnak indokolni, hogy miért nem kedvelsz? Szánalmasan inkongruens vagy.

Ha már itt tartunk, Gábor az az ember, aki a saját témakörében értelmes, okos, igazán értékes hozzászólásokat tud tenni, efelől semmi kétség; de amin egy fikarcnyit is eltávolodunk a szakmájától, ott mintha elvágták volna, sőt kifejezetten butaságokat ölel keblére. Szakbarbár, aki nem ismeri a határait.
Nekem csak egyszer írt, nem válaszoltam viszont rögtön posztoltam. Úgy tűnik a nyilvánosság hatott.
Igen, örültem, hogy kitetted, nem mindenki előtt akartalak megszégyeníteni, jobb így :).
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 15:25

@stark (56033):
Én vagyok itt az egyetlen, aki leszarja ezt az egészet?
Szerencsére nem! :)

Bocsáss meg, most fogadóórát tartok, várom a lelki sebesültek sirámait. Nagy még a sor?... Tessék befáradni :mrgreen:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 15:25

@Gábor (56038):

"A sz.blogról jött ide osztani az észt. "

Én is onnan jöttem.Remélem, ez nem esik negatív megítélés alá a részedről.
A blogon egyébként kissé visszafogottabb volt.Itt sajnos kiütközött belőle egy idegesítő fensőbbségtudat, ami hosszú kommentekbe ágyazott, bonyolult pszichológiai fejtegetésekben nyilvánul meg, és szinte mindig a vitapartner sértegetésébe torkollik, bármennyire is bizonygatja, hogy nem ez volt a szándéka.
Mivel én ismerem egy régebbi énjét is, csak azt tudom mondani, sajnálom, hogy így alakult.
Tény, hogy troll, még ha intellektuális is./És bocs, mimi, amiért ezt kellett kimondanom!/
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.10.25. 15:34

@lorenz (56041): Mármint úgy értettem, hogy ezért mondtam az első forum kommmentje óta, hogy troll - és nem előítéletből. Szerintem ott is ugyanilyen pökhendi és pöffeszkedő troll stílusa volt. Meg is jegyeztem, hogy túl sokat foglakozott Wmikivel, mimindanyian blogját láttad már?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 15:37

@lorenz, Question (56037):
Igen, ez pl. nagy tanulság volt nekem anno, hogy azon (teljesen át nem gondolt) naiv reményekkel landoltam ezen a fórumon, hogy itt bizonyára vannak értelmes, a világot egyben látó, bölcs, lélekben kikezdhetetlenül fejlett szkeptikusok, akik néhány tiszteletteljes utalással helyreteszik a tévelygő, zöldség-hirdetőket. Ehelyett viszont azt az amúgy mostmár nem is meglepő ténnyel kellett szembesülnöm, hogy a szkeptikusok bölcsessége és emberi tartása sincs semmivel sem magasabb szinten, mint az átlagpopulációban. Egyesek egészen abszurd módon, teljesen vak hitvitaként vesznek részt a tudomány kontra áltudomány témákban, csak speciel a tudományos ismereteket (és nem módszertant!) veszik kiindulási alapnak egy alternatív áltudományossal szemben.
Ez egybevág az erre irányuló tanulmányokkal, melyek ugyanis nem találtak kardinális eltérést a szkeptikus gondolkodás és az áltudományokba belefolyni hajlamosak szemantikus sémái között.

Ennek egy nagyon látványos tetőzése volt és igen tanulságos a pszeudoszkepticizmusról kialakult vita. Elvált a búza az ocsútól. Elenyésző azon szkeptikusok száma, akik valóban, gondolkodásuk mélyén képesek a tudományos módszertant magukénak tudni és annak fényében megítélni kétes helyzeteket.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 15:43

@Gábor (56043): Wmiki egy jelenség, igazán megérdemli a figyelmet, egy szkeptikus csemege csimborasszó :). Megszámlálhatatlan örvendező kommentet, privát üzenetet és blog hozzájárulást kaptam, s az itteni tagok közül is sok aktív részvevő akadt.

Megértem, hogy Gábor ettől megrémültél, senki nem szereti az ilyen elemzői hozzáállást, akinek vaj van a füle mögött. :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.10.25. 16:19

@Gábor (56043):

"mimindanyian blogját láttad már?"

Már nem is emlékszem, jártam-e ott.Küldd el a linket, légyszi.

vmikivel sokan és sokat foglalkoztak.Köztük én is.Kellett egy kis idő, hogy belássam a reménytelenséget.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 16:31

@lorenz (56047): Meglepő címet találtunk neki: http://wmiki.blog.hu/ :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 16:35

@lorenz (56047):
vmikivel sokan és sokat foglalkoztak.Köztük én is.Kellett egy kis idő, hogy belássam a reménytelenséget.
Igen, pont ezen reménytelenség adta a motivációt. Az első elgondolás az volt, hogy írni egy olyan listát, egy olyan gyűjteményt wmiki retorikai tárházából, mely az egészet felöleli és tényszerű módon cáfolja a tévedéseit - hogy azután bárhol, ha felbukkan elég legyen csak belinkelni 1-1 ide vonatkozó passzust, ahelyett, hogy újra és újra ugyanazon reménytelen viták öltsenek testet szerte az index blogoszféráján. Részben teljesült. Néha, ha látom, nem találok már olyan megszólalását, melyről ne lett volna szó.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 16:56

@mimindannyian (56048):
Most visszaolvasva az első postot és a kommentjeit jövök rá, hogy dehiszen onnan tévedtem ide! Az itt egybegyültek nagy örömére :mrgreen: .

Haibane említette, hogy "[wmiki] jópár éve még jött példákkal, de azonnal beégett vele. Ilyen volt, hogy kössük össze a dinamót a villanymotorral és kész az örökmozgó, meg hogy az összeadás sem működik lásd "BOOL" stb".
Itt kaptam fel a fejem, hogy ilyen érdekes fizikai témákban is nyomult wmiki, hol-hol, hadd lássam! :) És a google idevezetett. Igazán érdekes olvasmány volt pl. a "mi a tűz" topic, ahol se szeri, se száma nem volt a bátor vitézeknek, kik magyarázattal akartak szolgálni rá, hogy a tűz jelensége bizony nem vezet ki a materialista világképből, de mindhiába :).
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.10.25. 16:58

@lorenz (56047):

Mimindanyian és barátai blogja, Wmiki "igazsága" Már megint itt a világvége? címmel próbálja az ezósókat kioktatni, csak éppen áltudománykondás lett. Szép példája ez a dilettantizmusnak. A szerzője: captpicard.
A napkitörés valós veszély, és valóban 2012 környékén lesz újra a Nap tevékenységének maximuma. Ahogy ez eddig mindig, 11 éve megtörtént...több milliárd éve!
Jó kérdés, mikor állt be erre a 11 éves ciklusra, de az biztos, hogy nem több milliárd éve. És mi van a Maunder minimumal? Cöcöc...
Kép
Pólusváltás :
Ez is tény, voltak pólusváltások régebben is. Ez annyit okozott, hogy Föld mágneses tengelye helyet cserélt, semmi más nem okozott. A legnagyobb gond az lehet, hogy fordítva kell nézni az iránytűket.
Szerinte. Csak az a gond, hogy sok ezer évig nem lenne magnetoszféránk, persze a legnagyobb gond az lenne, hogy nem működik az iránytű... nyilván.
Ez az állítás egyszerűen nem igaz, semmi nem utal rá. Pontosan ez a legnagyobb probléma az X-bolygós elméletekkel.
A nibiru és az x bolygó nem ugyanaz, azért talán utána lehetett volna nézni, mit is takar valójában ez a csillagászati kifejezés, x bolygó.
Egy esetleges X-bolygónak nagyobbnak is kell lennie és közelebb is kellene legyen jóval.
Mert miért? Mert, csak. Mert a nibirusok ezt mondják, és nibiru helyett egy tudományos kifejezést gyalázunk, mert nem értünk hozzá, mert dilettánsok vagyunk, mert a wikikpédia ióta, és a wikipédia túl már a google használhatatlan.

Komolytalan a blog, csak pocsokodiázik, senkinek nem ajánlom.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.10.25. 17:06

@lorenz (56023):

"Biztos vagyok abban, hogy küldtél privát üzit Solarisnak, ..."

Így igaz, nem egyszer és nem kétszer, s tette ezt annak ellenére, hogy megkértem, ne írogasson a postaládámba. Arról persze gondoskodott, hogy neki senki se tudjon üzenetet küldeni, mert nagy bölcsen kikapcsolta ezt az opciót.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.10.25. 17:31

@Gábor (56051):
Komolytalan a blog, csak pocsokodiázik, senkinek nem ajánlom.
Kösz az észrevételt, captpicard javítja, ha van kedve. Nem tudományos kérdések megvitatására jött létre a blog, de készen áll rá, hogy hozzáértők szerkesszék. Te is megteheted. Feltehetően semmi kedved hozzá, mert ez az üres gyűlölködés személyemnek szól, még akkor is, ha az adott blogbejegyzéshez nincs is közöm.

Komolytalanok a hozzászólásaid, senkinek sem ajánlom az olvasását.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.10.25. 17:40

Kedves Miminidannyian!

Bár mindeddig korlátozott eszközökkel léptünk fel egyes, az utóbbi időben már a fórum normális működését zavaró módon elharapódzott troll-szerű jelenségekkel szemben, leszögeznénk, hogy mások személyében való megtámadása akár nyíltan, akár privát üzenetben, főleg ekkora számban és terjedelemben, mint amit te rendszeresen megengedsz magadnak más fórumtársakkal szemben, sok esetben trollkodásnak minősül megítélésük szerint.

Ennek visszaszorítása érdekében jelezzük, hogy a jövőben az általunk túlnyomóan trollkodásnak megítélt hozzászólások és üzenetek indoklás nélküli törlést vonhatnak magukra, illetve ismételt szabályzatsértés esetén ideiglenes, vagy akár tartós kitiltást is eredményezhetnek.

Reméljük, hogy a továbbiakban nem szorulsz moderálásra, de úgy érezzük, hogy kommentjeid jelenlegi mennyisége és színvonala indokolja, hogy kiemelt módon figyelmeztessünk téged.


Üdvözlettel:
A moderátorok.

ui: Hasonló megnyilvánulásokat természetesen mástól sem fogunk tolerálni, és hozzád hasonlóan (akár veled szemben is megnyilvánuló) eltrollosodó személyek kommentjei ügyében is fellépünk szükség esetén.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.10.25. 17:57

@Gábor (56051):

És szerinted a pólusváltás 2012 12 21 fog megtörténni déli 12 órakor ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.10.25. 17:59

@Gábor (56051):

kb 2 hónap múlva "érne" ide a Nibiru. Szerinted nem kéne már látnunk ?
Az, hogy hogy hívjuk, X bolygó , Nibiru, Leszarom bolygó, az mindegy.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.10.25. 18:08

@sötétvödör (56060):

De kéne látnunk, de egy kitalált bolygót nehéz észrevenni, ahhoz tudatmódosító szerre lenne szükség. Már, hogy lenne mindegy, hogy niburu vagy x bolygó? Az X bolygó, egy feltételezett bolygó a naprendszerben (régen a Plútó közelében, ma a Plútón túl), a nibiru meg egy amcsi újságíró kitalációja, amit egybemostak. Tűzokádó hétfejű sárkány - vagy dinoszaurusz mindegy, óraszarvú, narvál vagy unikornis mindegy. Ezt, ne! Légyszi!
És szerinted a pólusváltás 2012 12 21 fog megtörténni déli 12 órakor ?
Nem.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.10.25. 18:09

wmiki, meg a hasonlók szerint pedig igen :D

Habár már jó rég óta nem olvastam világvége jóslatokat, illetve nem láttam, hogy fejvesztve menekülnének az emberek.
0 x

Válasz küldése