Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.19. 20:39

@Dordzse (49565):
Szerintem meg arról van szó, hogy mindenki egy nyugodt, jól élhető világban szeretne élni szélsőségesen nagy félelmek nélkül. És ,ha erre bármelyik irányból jönne megoldás mindenki szívesen fogadná.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.19. 20:40

@Dordzse (49565):
Hidd már el , csak az a fontos , hogy mindenkit meggyőzzenek arról , hogy megbolondult .
Ha egy kicsit nyitottabb szemmel járnád a fórumot, akkor látnád, hogy ez nem egészen így van, az eszehagyottaknak titulált köre szűk - még szűkebb a Gumiszobába zártaké.

A helyzet az, hogy ismét hárítasz. A képedbe vágjuk, hogy zakkant vagy, és ezt azzal hárítod el magadtól, hogy dehát mindenkivel ezt tesszük, ezért ennek nem kell jelentőséget tulajdonítani. Kár, hogy nem így van.

Pedig kivételes az eszelősek rangja itt, okkal kerül ide az ember.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.20. 11:16

@Pezo (49558):

Én csak zajt látok, mint mondtam igen rossz minőségű kép. A zaj akkor keletkezik, amikor a kozmikus sugárzás áthalad a fényképezőgépen, és egy ezüst-bromid kristályok "fényt" kap, illetve amikor az űrszondán előhívott filmet (!) digitalizálták (újabb zaj forrás), megint csak a visszasugárzott jelben ismételten zaj jelentkezett. Persze ha szerinted csillagok, akkor biztos meg tudod mondani melyik csillagot láthatjuk? Nos? ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.20. 11:44

@Pezo (49562):
A bekarikázott helyeken lehetetlen, hogy tükröződjön a nap fénye.

És még valami. A komp felső részén a téglalap alakú elemek egymáshoz illesztése siralmas, némelyik még fel is puposodik.
Legalább azt tudnád, mit akar a konteós szerző a karikákkal! Ugyanis az árnyékok vannak bekarikázva, amit már sokan elmagyaráztak neked, hogy az árnyék függ a felület szögétől is.

És még valami, a kompnak az a meggyűrődő, felpúposodó része nem az oldala, hanem a hőszigetelő borítása. Alumínium, illetve arany fóliával volt burkolva! Ugyanúgy mint más űrhajók, űrszondák, műholdak borításánál! Ezt minden óvodás tudja! Azért ciki amit írsz, mert ez egy máig használatos technika. Te tisztára tudatlan vagy, ha már a fejedet nem sikerül használni, mert üres, használd a googét!
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.06.20. 11:50

@Gábor (49608): OFF

/OFF Elnézést!
OFF
...használd a googét!...
/OFF Elnézést!
OFF
Szerintem már megpróbálta, csak nem sikerült, mert nem értette, amit talált. Az történt ugyanis, hogy elhitte MP-nek, amit írt, hiszen hiteles. Majd ennek alapján megidézte Latinovicsot, hiszen úgy tudja, hogy előző életében Google volt... Feltette kérdéseit, de csak egy csomó elmebeteg választ kapott. No, ezt olvashatjuk mi. 8-)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.20. 16:14

@Pezo (49559):
Adjak egy kést, amivel elvágod a torkomat? Biztos nagy kielégülést okozna neked. :mrgreen:
- kitértél az érdemi válasz elől
- sajnálom, hogy magadból kiindulva ilyen agresszív késztetéseket látsz

Gumiszobába zárni!
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.20. 20:01

@Gábor (49608):
." Alumínium, illetve arany
fóliával volt burkolva! Ugyanúgy mint más
űrhajók, űrszondák, műholdak borításánál! Ezt
minden óvodás tudja! Azért ciki amit írsz,
mert ez egy máig használatos technika. Te tisztára tudatlan vagy, ha már a fejedet nem
sikerül használni, mert üres, használd a
googét!"

A felpuposodó elemek nem fóliák. A hővédő fóliák a kép két szélén látszanak.
Az a rosszúl ilesztett rész valami fenomenálisan pancser kivitelezés.

Ja, ha meg nem sértem az egódat, nem vagyok üresfejű. Ugye nem fáj nagyon ez a csalódás?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.20. 20:17

@Pezo (49646):
A felpuposodó elemek nem fóliák. A hővédő fóliák a kép két szélén látszanak.
Az a rosszúl ilesztett rész valami fenomenálisan pancser kivitelezés.


A holdkomp felépítés elérhető a neten, mielőtt megszólalsz legalább tájékozódj! Nem tudom mire alapozod, hogy az nem hőszigetelés, mert az nem árultad el, csak kijelented az nem az. Ciki, mert még a munkafázisok is fent vannak neten, és az bizony az hőszigetelő réteg.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.20. 20:20

@Pezo (49646): OFF
Ahhoz te kevés vagy, hogy megsértsd az egomat. Miért próbáltad? Te egy vicc vagy, és én jól szórakozom rajtad.
/OFF Elnézést!
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.20. 20:26

@Gábor (49651):
Örülök, hogy így fogod fel. Bár némi ellentmondást vélek felfedezni a jókedvü állapotod, és az indulatos reakcióid között.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.20. 21:00

@Gábor (49650):
Lehet,hogy hővédő, de nem FÓLIA. Te fóliát írtál. Nem vagy precíz.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.20. 21:02

@Pezo (49658):

Hővédő fóliának hívtam, mert a magyarban ez honosodott meg. Ha tudsz jobbat, mondjad!
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.20. 21:14

@Gábor (49659):
A "gyüröttnek" látszó csokipapír a hővédő fólia. Azért gyűröttek, mert így hatékonyabban védenek.(fény és hőszórás)
A téglalap formáju lapkák nem lehetnek hővédő elemek, mert a hőtágulástól felpuposodtak. Vagy ha mégis hövédők, akkor igencsak el lettek cseszve.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.20. 21:37

Egy kis adalék a Dan Goldin "sztorihoz". Elképesztő.
http://apollofryup.bravehost.com/
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.20. 22:45

@Pezo (49664):

Bizony.
Elképesztő.
Az ebben hívők tudatlansága.

http://www.clavius.org/envrad.html
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.21. 15:04

@Pezo (49662):

Már a szerelőcsarnokban is púpos, csak meg kellene nézi a képeket. Ez azért van mert a hőszigetelő réteg egy vékony aluminum, vagy arany fólia. Ez alatt van(!) még egy szövetszerű hőszigetelő paplan réteg, és csak után jön a durilimból készült burkolat! Az űrhajó csupasz burkolta bordás és nem sima. Te láthatólag masszívan kerüld a műszaki leírást, és a képeket, ehelyett kitalált mesékkel jössz. Szórakoztatóan hülye vagy.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 15:33

@Gábor (49679):
"Szórakoztatóan hülye vagy"

Állítod te. Ez nálam nem zavaró tényező, nem mérvadó.

http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_hominem
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.21. 16:42

@Pezo (49680): A személyeskedés miatti sipákolásod megint téves. Gábor nem azt mondta, hogy azért nincs igazad a szigetelés tekintetében, mert hülye vagy (ez lenne a személyeskedés), hanem épp ellenkezőleg: ahelyett, hogy utánanéznél, badarságokat mondasz kitartóan, ez jogosít fel, hogy hülyének nevezzen.

Vagyis tovább folyatva a deduktív sort, az érvelés okának és okozatának felcserélésével most csak aláhúztad a hülyeséged valódiságát :).
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 16:53

@Gábor (49679):
" a
hőszigetelő réteg egy vékony aluminum,
vagy arany fólia. Ez alatt van(!) még egy
szövetszerű hőszigetelő paplan réteg, és csak
után jön a durilimból készült burkolat! Az űrhajó csupasz burkolta bordás és nem sima"

KONTRA;
"A holdkomp falai olyan vékonyak voltak, mint az alufólia" Lásd;

http://www.urvilag.hu/az_apollo_holdpro ... lo_9_1resz

Most akkor ki a hülye?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.21. 18:34

@Pezo (49689):
Most akkor ki a hülye?
Szerintem még mindig te. Az, hogy az űrhajó tényleges oldalfala vékony (tényleg az volt), miben cáfolja a Gábor által leírtakat?

Vékony falra nem lehet vastagabb hőszigetelést rakni(ami mivel nincs tartása, nem minősül falnak)? Nem lehet a külseje bordás? Nem lehet többrétegű?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.21. 18:55

Itt van a LM csupasz burkolata.
Kép
Kép
Kép
http://www.ehartwell.com/LM/SCATPictures.htm

A hőszigetelő burkolat leírása:
The entire ascent stage structure is enveloped with a thermal and micrometeoroid shield, which combines a blanket of multiple layers of aluminized polyimide sheet (Kapton H-film) and aluminized polyester sheet (mylar) with a sandwich of Inconel skin, Inconel mesh and nickel foil or a polyimide blanket with a single sheet of aluminum skin. The blanket panels, formed in various shapes and sizes, consist (outboard to inboard) of 15 layers of 0.0005-inch-thick H-film. In a few ascent stage areas that have different thermal-protection requirements, the number of layers in a blanket panel varies slightly. Outboard to inboard, the the sandwich comprises a 0.0015-inch-thick Inconel skin and one or more layers of Inconel mesh alternated with 0.0005-inch-thick nickel foil. the number of Inconel mesh and nickel foil layers in a sandwich and the thickness of the aluminum skin vary considerably at different areas of the vehicle, depending on the duration and intensity of RCS thruster plume impingement at those areas. The combined thermal and micrometeoroid shield is mounted on low-thermal-conductive supports (standoffs), which keep it at least 2 inches from the main structure... The aluminum or Inconel skin (the outermost material) serves as a micrometoroid bumper; the sandwich and blanket material serve as thermal shielding...

The aluminized Mylar blankets insulate the structure against temperatures up to +350 (deg) F. On the TCA support truss members, which are subjected to temperatures in excess of +350 (deg) F due to engine radiation, an additional 20 layers of H-film are installed. H-film has an insulating capability up to +1,000 (deg) F. Additional H-film blankets are also used in other areas of the ascent stage that will be subjected to temperatures in excess of +350 (deg) F.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 18:58

@pounderstibbons (49697):
Látom figyelmetlen vagy. Gábor szövegében az ŰRHAJÖ szó szerepel, szépen le is írte a borítás szerkezetét. Viszont nem értem, ennek mi köze van a HOLDKOMPhoz, hiszen arról szól a vita tárgya.
Tény; A holdkomp burkolata fólia vékonyságu.
Erre megmagyarázzák nekem, milyen vastag az űrhajó burkolata.
És még én vagyok szórakoztatóan hülye?? :facepalm:
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.21. 19:34

@Pezo (49700):

A holdkomp is űrhajó. Egyáltalán tudod mi az űrhajó definíciója? Sajnálom de ez a Holdkomp hőszegetelése. Az Apollo kabint egy speciális hőálló gyantával szigetelték.
A holdkomp burkolata fólia vékonyságu. Erre megmagyarázzák nekem, milyen vastag az űrhajó burkolata. És még én vagyok szórakoztatóan hülye??
A holdkomp burkolata a lábakon, vagy az alsó részen, illetve a felső üzemanyagtartályokon a hőszigetelés CSAK egy vékony fólia, a nyomás alatt részt, ahol az emberek tartózkodtak, a lenti leírásban olvasható hőszigetelőréteggel IS ellátták! Ha a gyártó Northrop Grumman oldalát is fellapoznád te is elolvashatnád.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 19:50

@Gábor (49704):
"A holdkomp is űrhajó."

Ha űrhajó lenne, nem neveznék holdkompnak. A holdkomp egy űreszköz. (Űrhajózási Lexikon)

Úgy veszem ki a leírásból, hogy az alluminium váz borítására nagyon vékony filmrétegeket vittek fel.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.21. 20:01

@Pezo (49706):
A holdkomp egy űreszköz. (Űrhajózási Lexikon)
:facepalm:

Akkor nem inkább az Űreszközlési Lexikonban lenne a helye?:)

A képed szerintem a holdkompot ábrázolta, a te általad hozott cikk is, és mi is arról beszélünk.

Ráadásul pont az általad idézett cikkben szerepel az alábbi mondat:
"„Mindössze” egy új űrhajótípust, a holdkompot kellett kifejleszteni hozzá."
És még vagy tucatnyi helyen "űrhajózza" le a holdkompot.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 20:18

@pounderstibbons (49709):
Azt olvasom,hogy az űreszközön belül ürkompnak nevezik - többek között - a holdkompot.
Szerintem a lexikon meghatározása pontos,mert nem ad okot félreértésre.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.21. 21:27

@Pezo (49710): Sötét lovag! A halmaz és részhalmaz fogalmak sincsenek meg? :mrgreen:
Az űreszköz egy szélesebb kategória. Minden űrhajó űreszköz, ebből kifolyólag, ha a holdkomp űrhajó, akkor az űreszköz halmaznak is része.
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rhaj%C3%B3

Ám a te logikád szerint tovább is mehetnénk, s mondhatnánk, hogy a holdkomp dehogy űreszköz, az egy ember alkotta tárgy!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.21. 22:19

@Pezo (49710):
Azt olvasom, hogy az űreszközön belül ürkompnak nevezik - többek között - a holdkompot.
Szerintem a lexikon meghatározása pontos,mert nem ad okot félreértésre.
Igen, és az űrkompon utazók se legyenek űrhajósok, hanem minősítsük át őket űr(hold?)komposnak mert az még precízebb. :)

De nézzük, te mennyire adod errefelé a precízt mostanában:
A dolog úgy kezdődött, hogy állítottad, hogy retusálják a NASA-nál a felvételeket. A cáfolatainkra ígéreted ellenére nem mutattál ellen-cáfolatot, a linkeld képedről meg azóta se tudjuk pontosan, hogy mi zavar a fotón, majd hivatkoztál egy fékeveszett baromságra a sugárzásról(bár persze te nem hiszel olyasmiben, mint amit az oldalon írnak), végül belekötöttél a képen látható űrkomp falszerkezetébe, és amikor legutóbbi tévedésedre Gábor rámutatott, de elkövette azt a mérhetetlen pongyolaságot, hogy űrhajónak nevezte, hivatkoztál egy cikkre, ami téged nem támaszt alá, de legalább ugyanígy űrhajónak nevezi a holdkompot tucatnyiszor.

Kezdem úgy érezni, hogy te nagyon is jó helyen kommentelsz ezekről, sőt a többi témából is ide kellene téged irányítani.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 23:08

@pounderstibbons (49715):
Értem én. Érik a gyümölcs.
Meg kellett volna szivlelnem a mondást:
"Ne szólj (túl sokat) szám, nem fáj fejem."
"Gumiszobába vele!" - írtta többször is mindenlébenkanál.
Erre csak azt írhatom, egy Jézus nevü fickó után szabadon; Az vesse rám az első követ,aki még sohasem hibázott.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.21. 23:13

@Pezo (49716): Hibázás és a rendíthetetlen mellébeszélés között óriási a különbség. Egyébként is, Jézus a bűnről papolt, nem a hibázásról.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 23:31

@mimindannyian (49717): "Egyébként is, Jézus a bűnről papolt, nem a
hibázásról."

Tudom,azért írtam: "....után szabadon:"
Ez a bevett forma, ha valakit nem pontosan szándékozunk idézni.
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.21. 23:32

@mimindannyian (49717): "Egyébként is, Jézus a bűnről papolt, nem a
hibázásról."

Tudom,azért írtam: "....után szabadon:"
Ez a bevett forma, ha valakit nem pontosan szándékozunk idézni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.21. 23:39

@Pezo (49719): Ja, rendben. Akkor vedd úgy, hogy a mondanivalót szabadon kritizáltam, függetlenül a mondás eredeti formájától.
0 x


Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.22. 00:54

Rájottem, milyen igaz ez a mondás is:
Aki korpa közé keveredik,azt megeszik a disznók
Nos, ideje kimásznom a korpából. :arrow:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.22. 00:57

@Pezo (49722): Nem érdekes milyen újabb butasággal igyekszel fényezni magad, de az mindenképp jó hír, ha egy mellébeszélőgép távozik. :)
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.22. 01:13

@mimindannyian (49723):
Kac kac kac.
Kíméld meg magadat attól, hogy vázoljam a véleményemet a kritikán aluli viselkedésedről, mert még a fejedre borul a homokra épített világképed, és egy darabja betömi a táplálkozási rendszered bejárati részét te szerencsétlen evolúciós zsákutca. :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.22. 01:17

@Pezo (49725): Az eddig bemutatott teljesítményed alapján erre nem vagy úgysem képes, de csak hajrá! :)
0 x

Pezo

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.22. 01:29

@mimindannyian (49726):
Szóval provokálsz.
Ez is csak azt bizonyítja, hogy egy jellemtelen, pitiáner másodhegedűs vagy, Többé ne zenéld a fülembe a torz személyiséged hamis dallamát. mert a fejedbe húzom az igazság csellóját. :mrgreen:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.22. 10:04

Ez egy tragikomédia ami itt megy. :o :facepalm:

Ilyen színvonalú:

-Nem! :twisted: Beeeeeeeeeeeee
-De! :evil: Hahabibibiii :mrgreen:

Megy a színvonal mindkét oldal részéről. :?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.22. 11:48

@piciloo (49735):

:D Ennek itt van a kijelölt helye.Bár...én még zárnék ide be mást is...Mert meglep,hogy milyen mocskosul beszél,miközben az előre megjósolható agyvérzés kerülgeti az üldözési mániától szenvedő paraszt agyát. ;) (nem nevesítem)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.22. 11:57

@Pezo (49710):

Annyira rövid az eszed, hogy miközben az űrhajó burkolatáról beszélünk, akkor hirtelen abba kötsz bele, hogy a gólya nem madár, vagyis a holdkomp nem űrhajó? Igen átlátszó terelés volt, ráadásul hülyeséget beszélsz így is, úgy is. Kérdeztem, csak a rövid távú memóriád nem fogta fel a kérdést, mi az űrhajó definíciója? Második kérdés, miben változtatja meg a holdra szállás megtörténtét, vagy a holdkomp burkolatának vastagságát, ha mégsem űrhajó?

De ha már riposztozunk, akkor csak az égetésed kedvérét elmondanám, hogy a holdkomp magyar fantázia elnevezés, a NASA így soha nem nevezte. Angolul Lunar Modlule, a gyártó LM-1 hívja, de mindegyik holdkomp kapott saját nevet is kapott. Szóval ezzel a tereléssel is csúnyán beégtél. :roll:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.22. 12:44

Pezo nekem írt üzenetében feljogosított, hogy eláruljam:

A jövőben maximum olvasóként találkozhatunk vele, mert úgy érzi mindent elmondott.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.22. 13:26

@pounderstibbons (49750):

Hát tényleg mindent elmondott, azt fokozni már nem igazán lehet...
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.22. 13:56

@Rétike (49740):
"Ennek itt van a kijelölt helye."

De hogy ennyire, azon még én is csodálkozom. Nem baj, legalább látom hogy vannak dolgok amiken még meg tudok lepődni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.22. 14:33

Pezo privát üzenete:
Már leírtam minden mondanivalómat a
fórumon. Nincs mit írnom ,ezért végleg kilépek.
Kérném, hogy töröld "regisztrált felhasználó"
státusomat. mert többé nem lépek be. Azért a
további fejlenényeket figyelemmel kísérem,
mint külső szemlélö. U.i.: Ha bármilyen okból szükségét érzed,
közzéteheted ezt az üzenetemet.
Ennek nyomán a felhasználót - hozzászólásainak megtartásával - töröltem.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.23. 05:36

Pezo, miért tetted ezt? :(

Kép
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.23. 10:56

@OktondiJóska (49803):

Én még veletek vagyok :P
Hogy legyen kire vetítenetek . Lehetne Gumiszoba helyett ez a Pöcegödör topik , ahová mindenki kiadhatja amit nem tud megemészteni . :D
Azt hallottam itt a dzsungelben, hogy ma indul valami sorozat , azt hiszem a Discoverin , sötét tudomány címmel . Kár hogy nem láthatom :cry:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.23. 10:57

@OktondiJóska (49803):
"Pezo, miért tetted ezt? :("
Aki tudja, hogy mi a fény, az nem sokáig bírja elviselni a sötétséget! ;)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.23. 11:02

@osamuka (49805):

Ahhoz képest egész jól el vagy a sötétségben...
0 x

Válasz küldése