Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.12. 07:05

@Pezo (49118):

A fényképezőgép nem mosógép, bizony ott vannak csillagok azon a képen, ezt többe között 19 másodperces expozíciós idővel érik el. Ezen tényleg nincs mit ragozni, tényleg nem értesz hozzá.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.12. 08:07

@Gábor (49123):
"ott
vannak csillagok azon a képen, ezt többe
között 19 másodperces expozíciós idővel érik
el"

És? Mint már írtam, (a napkorongot eltakarva) a napkorona fénye ellenére látszanak a csillagok. Ez a lényeg.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.12. 08:29

@Pezo (49124):

Tévedés, csak akkor látszanak ha hosszú expozíciós készül a fotó. Nehéz a felfogóképességed (vagy egyáltalán nincs), tudsz róla? Harmadszor írom le. Azon kellene inkább gondolkodnod, hogy miért látszanak, mivel látod, nem? - ahelyett, hogy hülyeségeket beszélsz. Gáz vagy. Mellesleg a Napkorona fényessége a Hold fényénél nem erősebb...

Itt nem látszik:
Kép
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.12. 11:32

@Gábor (49125):
Javaslom könyveljük el patthelyzetnek, és ne nyújtsuk, mint Rozi néni a rétestésztát.
0 x




Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.12. 12:01

@alagi (49130):

A gyalog galoppban sok tanítás rejlik :P
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.12. 12:24

@Pezo (49129):

Dehogy könyveljük el a hülyeségedet patthelyzetnek! Finoman szólva is tévedtél, bár az ilyen szintű ragaszkodás a hülyeséghez már ezen túlmutat.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.12. 13:16

Na várjunk , most akkor melyik lovag Pezo ? :P
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.12. 13:38

@Dordzse (49138):

Ezt sem tudod?
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.12. 14:07

Gábor írta:@Dordzse (49138):

Ezt sem tudod?
@Gábor (49141):

Te vagy a kéz és lábnélküli ? :P
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.12. 14:10

@Dordzse (49142):

Mond csak, értelmes hozászolásaid is vannak, vagy csak ennyire vagy képes? Egyenlőre egy vigyori fórumbohóc vagy! :|
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.12. 14:35

Gábor írta:Mond csak, értelmes hozászolásaid is vannak, vagy csak ennyire vagy képes? Egyenlőre egy vigyori fórumbohóc vagy! :|
@Gábor (49143):

http://www.youtube.com/watch?v=DkWlXH8Kld8 :P :P :P
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.12. 21:24

@Dordzse (49138):
Na várjunk , most akkor melyik lovag Pezo ? :P
Hat ha kicsit is ertelmes lennel, rogton rajonnel hogy az, amelyik dontetlenben akar eppen kiegyezni, pont mint Pezo. :P
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.12. 21:55

@alagi (49157):
alagi írta:Hat ha kicsit is ertelmes lennel, rogton rajonnel hogy az, amelyik dontetlenben akar eppen kiegyezni, pont mint Pezo. :P
Értettem én , csak te nem értetted hogy miért játszottam az értetlent :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.12. 23:03

@Dordzse (49158):
Értettem én , csak te nem értetted hogy miért játszottam az értetlent :D
Értjük, mert hülye vagy, mint a tök, és abban merül ki minden értelmi képességed, hogy dedós módon provokálni igyekszel.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.12. 23:13

@Gábor (49134):
"Dehogy könyveljük el a hülyeségedet
patthelyzetnek! Finoman szólva is tévedtél,
bár az ilyen szintű ragaszkodás a hülyeséghez
már ezen túlmutat."

A hülyeségem? Talán inkább a kreatív gondolkodás pontosabb jelző lenne rám.
Arra mudattam rá, hogy egy képen EGYSZERRE látható a napkorona fénye és a csillagok. Ezzel bizonyítottam azt, hogy a világűrben egészen mások a fotózási viszonyok, mint a Földön. Hiszen éppen azért telepítenek távcsöveket az űrbe, hogy a légkör zavaró hatását kiküszöböljék.
Az expoziciós idő mellékes, attól függ mennyire érzékeny a leképző rendszer.

"Azon kellene
inkább gondolkodnod, hogy miért látszanak,
mivel látod, nem? "

Látom hát, épp ezért utaltam azokra a képekre, rémlik? Miért látszanak? Mert ott vannak. Szerinted miért látszanak? Tudom, a hosszabb expoziciós idő miatt. Viszont bizonyára neked is feltűnt, hogy ott van az a cseles napkorona is, amelynek a fénye nem nyomja el a csillagok fényét.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.13. 01:27

@Gábor (49134):
Az alábbi képen a város intenzív fényein és az üstökösön kivűl látszik néhány csillag is. Konkrétan 8 db. De mivel a kép erősen tömörített, egész biztos,hogy van több is.
Ennek alapján joggal várható el,hogy a Hold felszínén készűlt fotóknak legalább egy részén látszódjanak a csillagok.

http://hirek.csillagaszat.hu/files/imag ... 13_hb1.jpg
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.13. 09:00

@Pezo (49165): Csak vajon miért mondod, hogy értesz hozzá, amikor újabb példát hozol rá, hogy nem? Szerinted a kivilágított város fényessége hogyan viszonyul a tűző napsütéséhez?...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.13. 09:18

@Pezo (49165):

Pezo, te most tényleg azt hiszed, hogy az állítólagos képhamisítóknak nincs egy "többezer forintos fotólexikona" csak neked?

De tegyük fel, hogy nincs.

Ha tényleg jártak a Holdon (amit te is elismersz), akkor nyilván van többezer felvételük, amiről láthatják, hogyan kell/tilos látszódnia a csillagoknak, ha valaki a holdon fotóz. Ezután, ha már hamisítanak, miért térnének el attól?

Ráadásul legkésőbb a következő hamisítóktól független holdexpedíciónál nagyon csúnyán lebuknak.

Másrészt miért érné meg hamisítani ilyen felvételeket? Nem mindegy, hogy 1000-2000-20000 vagy 500000 felvétele van a Nasa-nak a holdprojektről?
Vagy a fényképek darabszáma után kapják az állami támogatást?
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 10:01

mimindannyian írta:Értjük, mert hülye vagy, mint a tök, és abban merül ki minden értelmi képességed, hogy dedós módon provokálni igyekszel.
Én soha nem provokálnálak , főleg azután hogy találtam rólad egy hiteles felvételt :

http://www.youtube.com/watch?v=UyQ0b-gLgUs :P
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 10:42

@Pezo (49165):

Igen, mi van a kép alá írva?
http://hirek.csillagaszat.hu/ustokosok/ ... tokos.html

A Hale–Bopp-üstökös Budapest felett 1997 áprilisában. A felvételt Mizser Attila készítette 2,8/128-as teleobjektívvel, Kodak Elite 400 diára, 6 s expozíciós idővel.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.13. 10:50

@Dordzse (49172): Kösz a gyors megerősítést.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 11:15

mimindannyian írta:Kösz a gyors megerősítést.
Megvizsgálhatnád magadat tudományos igényességgel . Hogy te valóban értelmes ember vagy -e ? Lenne néhány kérdésem .

-Mi adja egy ember értékét ?
-Mi a fontosabb , az hogy az emberek szeretettel tudjanak egymásra gondolni , vagy hogy bebizonyítsák egymásnak hogy ki a hülyébb ?
-Milyen világban jobb élni , ott ahol megértéssel fordulnak egymás felé az emberek , vagy egy olyanban ahol fontosabbak az észérvek , mint a szívvel megértett tudás ?
-Mire megy az ember a tudásával , ha ugyanúgy szenved mint a tudatlanok ?
-Hol kezdődik a tudás ?
-Mi a tudás ?
-Mit tudsz a tudatról ? :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.13. 11:28

@Dordzse (49176): Majd, ha te válaszolsz az általam feltett kérdésekre, lehet, hogy én is figyelembe veszem, amiket te kérdezel.

Gumiszoba - szopóág :mrgreen:
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 11:36

@mimindannyian (49178): OFF
Tudom ez a gumiszoba, de ennek az eszmecserének nem látom értelem. Nem a megválaszolatlan kérdésről vitatkoztok, hanem szájkarate megy. Minek? Felesleges, mind tudjuk Dordzse egy fajankó.
/OFF Elnézést!
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 11:37

@Question (49038):

"Másodszor pedig: a tudományos módszer (hihetetlenül leegyszerűsítve) az, hogy feltételezünk valamit, aztán bizonyítjuk, aztán elfogadjuk. "

Ez a gondolatmenet nagyon hasonlít nekem valamire , amit egy tanításban olvastam .

Íme :"– Látod, a szökdelő elmének nincs versenytársa – folytatta. – Amikor javasol valamit, egyetért a saját javaslatával, és elhiteti veled, hogy csináltál valami érdemlegeset. "

Ez az idézet ebből a tanításból származik : http://durumdara.blog.hu/2010/11/20/tenyeszfaj

Még egy másik írást is idézek , mert egyet értek vele :

"A tudományos igazság
A tudományos megközelítés újkori népszerűsége az alkalmazott logikai módszer egyszerűsége és közérthetősége mellett döntően két tényezőnek köszönhető: az egyik, hogy a tudománynak sikerült megteremtenie azt a látszatot, mintha valóban az igazságot vizsgálná, az emberi céloktól és érdekektől függetlenül; a másik a tudományos modellekre épülő technológiák soha nem látott „hatékonysága” az életfeltételek megváltoztatásában. Jóllehet a tudomány életünkre gyakorolt erőteljes hatása éppenséggel a mögötte munkáló motivációra kellene, hogy irányítsa figyelmünket, álságos jellegét jól mutatja, hogy e hatékonyságot többnyire a tudományos modell „igazságára” vezetik vissza. Mit is takar azonban a tudomány igazság-kritériuma? A tudományos megismerés önmeghatározása szerint objektív, vagyis „tárgy-szerű”. Ennek a tárgyszerűségnek az igazsággal való azonosítása azonban nem evidencia, hanem egyike a tudomány rejtett, és nagyon is értékmeghatározott axiómáinak. Ennek lett a következménye, hogy minden, ami szubjektív, ab ovo hamissá, de legalábbis gyanússá, megbízhatatlanná, vagy virtuálissá vált, az élet nem kvantifikálható tényei pedig egyszerűen kikerültek a vizsgálódás köréből. Az egyik legparadoxabb megnyilvánulása ennek az úgynevezett „humán” tudományok, melyek magát az emberi szubjektumot is mint tárgyat igyekeznek megismerni. Hogy az igazság és az objektivitás egybeesése mennyire nem magától értetődő, azt jól mutatja, hogy a keleti tradíciókban például az igazságot kizárólag a szubjektumon keresztül tartották megismerhetőnek, helyesebben – miután a „megismerés” mindig implikál valamilyen tárgyat – a végső valóságot nem is tartották megismerhetőnek, hanem csak átélhetőnek. Abból kiindulva, hogy minden megismerés a tudatban megy végbe, tehát valóságosan és igazolhatóan csupán saját képzeteinket tapasztaljuk, minden annak tulajdonított tárgyszerűséget hamistudatnak, egyfajta „káprázat”-nak tekintettek.8
Az igazságot a tárgyszerűséggel azonosító tudományos paradigma, bármennyire is vallásellenesnek vagy vallástalannak látszik, mélyen benne gyökerezik az Istent mint végső valóságot önmagához képest „más”-ként (heteron) koncipiáló, és ezáltal saját szubjektumán kívülre helyező nyugati vallási tradíciókban. Ennek következtében lett az igazság az, ami saját magunkon kívül van. Ezekből a vallási gyökerekből érthető meg a nyugati kultúrák extraverziója és anyagelvűsége az Istent megélni törekvő keleti befelé forduláshoz képest.9
Természetesen azzal, hogy eltűnt a képből az Isten, s helyébe a hiposztazált anyag került, döntően megváltoztak a tudományos megismerést irányító értékek és motivációk. A tárgyszerűnek tekintett tudományos megismerést ugyanis a valóságban mindig is hatalmas mértékben befolyásolták szubjektív tényezők, a nyilvánvalóan érdekvezérelt kutatásfinanszírozástól kezdve a kérdésfeltevésen és hipotézisalkotáson át egészen a módszerek megválasztásáig. A szellemi erőfeszítés a tudományban nem az üdvözülésre, de még csak nem is a valóság megismerésére, hanem elsősorban a természet és az életfolyamatok feletti uralom megszerzésére irányul. E hatalmi motivációról árulkodik, hogy a tudományos megismerés és fejlődés hajtómotorjaként kezdettől fogva meghatározó szerepet játszottak a katonai alkalmazások. Alárendelt értékként bizonyos emberi szükségletek kielégítése és az ehhez kapcsolódó profitszerzési lehetőség is szerepet játszik, ami azonban a – tudományosan amúgy is értelmezhetetlenül szubjektív – boldogság kereséséig a hiteles kérdésfelvetés szintjén sem jut el. Az, ahogyan a technológiai alkalmazások folyamatosan új szükségleteket teremtenek, miközben figyelmen kívül hagynak vagy elnyomnak alapvető emberi igényeket, jelzi az ezeken keresztül működő társadalmi manipulációt. Miközben a tudomány néhány évszázad alatt soha nem látott mértékben átformálta világunkat, az élet ennek következtében nem boldogabb, s – a „szabad világ” kapitalista szólamával szemben – nem is szabadabb, hanem csupán szervezettebb és gépiesebb lett. E változások mélyebb természetét éppen az „objektív igazság” paradigmája világítja meg. Egy olyan létszemlélet, mely a tárgy-szerűt láttatja valóságosnak, szükségképpen eltárgyiasítja az élő jelenségeket és ezen belül a szubjektumot is, amennyiben azok tárgyi (vagyis formai) megjelenését fogadja el valóságosnak. Az eltárgyiasítás manipulálhatóvá és szervezhetővé teszi a jelenségeket, beleértve magát az embert is, megfosztja őket ugyanakkor élő jellegüktől és az ezzel járó meghatározhatatlanságtól és kiszámíthatatlanságtól, vagy az emberek esetében az élet olyan szubjektív tényezőitől, mint amilyen az együttérzés, a szabadság és a méltóság. Az objektivitás nem az igazságot képviseli, hanem egy olyan szellemi erőt, amely végletesen életellenes. A tudományt nemcsak maguk a tudósok, de még a laikus kívülállók is többnyire értéksemlegesnek, sőt valami önmagában vett jónak tekintik, aminek az eredményei egyaránt használhatók jó és rossz célokra. E naiv felfogás nem ismeri fel, hogy a technológiai fejlődés olyan következményei, mint pl. az élő természet kipusztítása, a tömegpusztító fegyverek, a szervezett népirtás számos esete a „fejlett” modern civilizációban, a környezet elszennyezése, a nagyüzemi állattartás következtében kialakult katasztrófák, a szervkereskedelem, a drogfogyasztás szélsőséges elterjedése sít. nem a tudomány eredményeit kisajátító „rossz emberek” elszigetelt akcióinak következménye, hanem logikusan következik az élet eltárgyiasításának metaszemléleti alapjából, amely mélyen áthatja az egész tudományos megközelítést.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 11:40

mimindannyian írta:Majd, ha te válaszolsz az általam feltett kérdésekre, lehet, hogy én is figyelembe veszem, amiket te kérdezel.
Elfelejtettem az előbb oda írni , hogy csak emberi lények válaszát várom . Bocs nem neked szóltak a kérdések .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.13. 11:52

@Gábor (49179): Igazad van, sőt továbbmegyek: a gumiszobák létét is megkérdőjelezem, ha nem ösztönzi - márpedig láthatólag nem - a delikvenseket a kezdő hozzászólásban megcélzott a válaszadásra.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 11:57

mimindannyian írta:@Gábor (49179): Igazad van, sőt továbbmegyek: a gumiszobák létét is megkérdőjelezem, ha nem ösztönzi - márpedig láthatólag nem - a delikvenseket a kezdő hozzászólásban megcélzott a válaszadásra.
Valahol olvastam , hogy a mesterséges intelligenciák , ha nem tudják értelmezni a válaszokat , akkor újra és újra kérdeznek , így terelve el magukról a figyelmet . Hmmm érdekes :roll:
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.13. 12:01

@mimindannyian (49166):
A kivilágitott város a hold felszinének világosságához viszonyul. :idea:
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 12:15

@Pezo (49184):

Ne haragudj Pezo , de nem vetted még észre , hogy nem a te válaszaid érdeklik őket , hanem a saját önkiszolgálásuk ?
0 x


Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.13. 12:33

@pounderstibbons (49168):
Ismétlem: A NASA a neten közzétett képek egy részét kozmetikázta. Ez azt jelenti, hogy vannak kozmetikázatlan képek is. Ennyi.
Ezen álláspontomon mi az, ami olyan hihetetlen, vagy abszurd?
Vannak ennél meredekebb állítások is:

A.J.P. Taylor, a neves történész azt mondja a holdraszállásról: A legnagyobb esemény,ami NEM történt meg.

http:// www.emasa.hu/print.php?id=4692
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.13. 12:45

@Dordzse (49185):
"Ne haragudj Pezo , de nem vetted még észre ,
hogy nem a te válaszaid érdeklik őket , hanem
a saját önkiszolgálásuk ?"

Én a tulburjánzó verbális agressziót vettem észre. Meg lehet szokni... :mrgreen:
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 13:29

Pezo írta:Én a tulburjánzó verbális agressziót vettem észre. Meg lehet szokni... :mrgreen:
@Pezo (49188):

Ó igen , ebbe engem is bele rángatnak néha . Biztos azért hogy ne tűnjön fel , hogy a verbális agressziót a valódi tudás hiányának eltussolására használják . :)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 14:40

@Pezo (49184):

Úgy látszik csak nyomod tovább a hülyeséget ennek ellenére viewtopic.php?p=49173#p49173. Mond csak mit akarsz folyton olyan képekkel amik hosszú expozíciós idővel készülnek ezért látszanak rajta csillagok? Mondom, aki ennyire ragaszkodik a tévedéséhez az már hülye.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.13. 14:50

Most, elválik ki az igaz. Hisz mostanra, hogy már felvállaltan idióták telephelye e szoba, magam mögött hagyom, s eljárok, tanulságot teszek ellenük, ahogy az igaz Úr biztatott vala:
"Ha valahol nem fogadnak be titeket, amikor kimentek abból a városból, verjétek le még a port is lábatokról, bizonyítékul ellenük."
Kép
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 14:51

@Pezo (49187):

Igen, ha kijelentette az már érv! Wow, így működik az agyad? :facepalm: Eddig, amit tudunk: nem láttál még kanyarodó autót (gondolom mert olyan vidéken laksz, ahol még a keret nem találták fel), illetve nem értesz a fényképezőgépekhez. Valami más?
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.13. 15:09

mimindannyian írta:Most, elválik ki az igaz. Hisz mostanra, hogy már felvállaltan idióták telephelye e szoba, magam mögött hagyom, s eljárok, tanulságot teszek ellenük, ahogy az igaz Úr biztatott vala:
"Ha valahol nem fogadnak be titeket, amikor kimentek abból a városból, verjétek le még a port is lábatokról, bizonyítékul ellenük."
@mimindannyian (49191):

:lol: :lol: :lol: :lol: Csak nem hívő lettél ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Továbbfejlesztették a programodat ??? :P :P :P
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.13. 16:01

@Pezo (49187):


És te döntöd el melyik valós és melyik nem ?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 16:17

@sötétvödör (49194):

Eddig egyetlen NASA által archivált képet sem mutatott, sőt még csak nem is NASA oldalakról szedi össze a "bizonyítékait". Olyan minta a gyerek, felszedi a földről a kutyaszart...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.13. 16:36

Kép

Na, ez vajon eredeti ?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.13. 18:00

A Dunning–Kruger hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább úgy érzi, hogy többet tud más, nála jártasabb embereknél. Na most, Pezo, saját bevallása szerint falja a Marssal kapcsolatos könyveket (kár, hogy nem olvassa), és van egy fényképészeti lexikonja (fényképezőgépe nincs?!) ... és olyan képeket linkelget ami hosszú expozíciós idővel készültek, ezért látszanak rajta a csillagok, és a szakértő úr azt mondja a zársebesség nem számít! Bullshit! :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.13. 18:07

@sötétvödör (49196):

Még méregetem a kövek árnyékát a macskáéhoz képest, de egyelőre szerintem eredeti. :D
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.14. 04:52

@Gábor (49192):
"Valami más?"

Igen,néhány megállapítás.
1. Kedvenc jelződ a "hülye".
2. Úgy ragaszkodsz a dogmákhoz,mint a pápa.
3. Ami ellentmond a te elképzelésednek, azt eltaposod, mint csöves a csikket.

És hogy valami kedveset is írjak:
Jó reggelt! Legyen a napod olyan, amilyennek szeretnéd.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.06.14. 05:05

@sötétvödör (49194):
"És te döntöd el melyik valós és melyik nem ?"

Én nem döntöm el. Világszerte vannak profi felszereléssel rendelkezők, akik profi módon leplezik le a valótlanságokat.

Nos, ez a végszavam ebben a tárgykörben.
0 x


Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.14. 11:00

@Dordzse (49180):
:facepalm: Még jó, hogy nem vagy tudományellenes... Ha ennyire szar minden amit a technológia hoz, akkor mi a francért használod?!? Menj, élj barlangban, egyél bogyót kézzel. A gyerekeid már varázslatnak fogják tekinteni a lovaskocsit is.
Jössz itt a keleti bölcselettel, mint valami felsőbbrendű dologgal, de közben fogadni mernék, hogy nem ismered a művelőinek tetteit! Tudod te, hogy milyen kemény volt a kasztrendszer indiában (az a mai napig) és tibetben? Milyen áron épült fel a Kínai Nagy Fal? Milyen tág jogokkal rendelkeztek a nők? Milyen mészárlások után lett a dalai láma uralkodó? Mennyi volt a várható élettartam a "semmiresemjó nyugati orvoslás" megjelenése előtt? Mit értek el a boxerek a varázslatukkal a nyugatiakkal (és nyugati módra élő japánokkal) szemben? Szokás szerint az infóhiányos világképed ural. Persze a kérdésekre nem reagálsz, közben meg adod a sértődöttet. Komolyan, ha ennyire zavar a mostani világ, miért nem költözöl ki az esőerdőbe, persze minden modern cucc nélkül?
A másik: miért gondolod, hogy a régi kor emberei, vagy a kezdetleges technológia használói boldogabbak? Találkoztál akár 1 ilyennel is? Mennyit olvasgattál újkori, vagy középkori írásokat, naplókat? Tudod te, hogy milyen "jó" rettegni egy járvány közepén, vagy egy éhinséggel súlytott területen? Szünnap nélkül járni a tajgát és csapdáról csapdára reménykedni, hogy lesz valamelyikben valami, és nem kell a családodnak éhenhalnia? Csak azért nősülni, hogy fűtött sátor vagy ház várjon és ne fagyj meg? Vajh' miért úgy fejeződnek be a mi meséink, hogy "...és boldogan éltek amíg meg nem haltak" és miért úgy az egyik természeti népé, hogy "...és addig sírt, amíg bele nem halt"? Nem tudod, mert még arra is lusta vagy, hogy egy temetőt meglátogass!
Mi a francért Ny-Európába szöknek az indiaiak, afgánok, afrikaiak és miért nem Indiába, vagy Fekete-Afrikába? De ha te ennyire tudod, hogy odahaza mennyivel jobb nekik, te miért nem ott élsz? Azért, mert más farkával vered a csalánt. Bemásolgatod ide a részleteket - mert még arra is lusta vagy, hogy önállóan írj - mindenféle modernitás-fikázó oldalakról, aztán kikapcsolod a számítógépet, kimész a konyhába és iszol egy pohár tejet a hűtőből. Közben meg azon merengsz, hogy mennyivel szebb lenne az élet tudomány nélkül. De a tej frisségét, a világosságot, az internetes kommunikáció lehetőségét, mások gondolatait, hogy nem leszel TBC-s a tejtől, mind-mind a tudománynak köszönheted. Ezekről lemondani lusta vagy! (Vagy már annyira hozzászoktál, hogy ezt fel sem fogod.)
0 x

Válasz küldése