Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.21. 12:11

@tamáskodó (68755):
Viccelsz, ugye?
A metapédia nem az önmeghatározásuk alapján listázza a zsidókat, hanem azt írja: "Az itt felsorolt személyek külleme és szereplése erősen valószínűsíti zsidó voltukat.". Részletes szempontokat is ad, aszongya:
Véleményünk szerint zsidó valaki, ha:

Zsidós küllemű, lásd: Zsidó faj
Zsidók a felmenői
Zsidós megnyilatkozásai vannak (holokausztozik, Izraelt dicsőíti, magyarokat mocskol, "kisebbségeket" ajnároz, fehér területre színesek bevándorlását támogatja, a bolsevizmus bűneit próbálja relativizálni, stb...)
Zsidókra jellemző bűntettet hajtott végre (korrupció, csalás, csődbűntett, ...)
Zsidós parazita egylet vezető tagja, pl, southern law center, athina egylet, helsinki bizottság, stb....
Olyan állásban van, amit csak zsidók töltenek be, pl rabbi, Bnai Brith tag, bolsevista felső vezető, stb....
Olyan neve van, amit döntő többségben zsidók használnak (Moszkowicz, Rappaport, Joffe, Kohn, Kahane, Róna, Fodor, ...)
A fentiek kombinációja áll fent
No comment!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.05.21. 12:21

@tamáskodó (68752):
"Köszönöm az elismerést"

Ha nem esett volna le, csak vicceltem. :D
Te hülyébb vagy, mint hittem. Mondjuk gondolhattam volna, a rasszizmushoz ez szükséges beugró.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.05.21. 12:23

@Török Zsolt (68746):
Minden demokráciában a szólásszabadság határát képezi az erőszakra uszítás tilalma.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.21. 13:12

@tamáskodó (68769):
1. Nosza hát, bizonyítsd be, hogy az összes hiteltelen! Ott a DEGOB, hajrá, állj neki.
2. Van megfejtésem arra is: a fejük fölé céloztak.

A kuruc.info-val kapcsolatban: szólásszabadság ide vagy oda, a kuruc.info egész egyszerűen bűncselekményeket követ el, amik ellen fel kell lépni. Hogy mit? Személyes adatok közzététele (engedély nélkül) és önbíráskodás. Azon el lehet kezdeni vitatkozni (legalábbis tamáskodó valószínűleg ezen a vonalon fog elindulni), hogy az erkölcsi alapjuk megvan-e rá. Bármi is erre a kérdésre a válasz, törvényes alapjuk biztos nincs.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2013.05.21. 13:25

@Szilágyi András (68771):

Nagyon félrehord a zagya annak,aki szerint ez realizmus!(és nem rasszista antiszemitizmus)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 14:43

@ennyi (68744): Milyen eszközei vannak a kormánynak az elektronikus kommunikációt illetően? Nyilvánvalóan nem minden nyilvános, de nem titok, hogy minden szolgáltató szerveréhez csatlakoztatva van a megfelelő kütyü a kényelmes lehallgatáshoz, s ugyanez áll a mobil telefonos szolgáltatásokra is. Azt is megteheti a kormány, hogy szépen felballag a netre és megkeresi azt a weblapot, ahol kurucinfo szerkesztői, cikkírói névvel, címmel, fényképpel megtalálhatók. A leghatékonyabb intézkedés az lenne, hogy végre ne csak beszéljenek, de valóban tegyenek is azért, hogy legyen elég munka és munkahely, emelkedjen az életszínvonal, javuljon az egészségügy, az oktatás, legyen az embereknek reménye, hogy jobb lesz holnap, mint ma. Nem ragozom, nem polidili fórum ez, de talán ennyi is elég.

Azt, hogy miért nem működik az általad vázolt bírósági út, azt a kormánytól kell megkérdezned. Elég leleményesek, talán erre is adnak magyarázatot, amit kétharmaddal elfogad még a parlament is. A valóság az lehet, hogy nem is akarnak ily módon érvényt szerezni a jognak - feltéve, hogy magyar állampolgár az inkriminált cikk írója, kiadója -, hanem precedenst kívánnak teremteni a sajtószabadság korlátozáshoz.
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 14:50

@Szilágyi András (68773):
"...a szólásszabadság határát
képezi az erőszakra uszítás tilalma."

Ez így van, sőt így helyes.
Ha kell, erőszakkal kell megállítani az erőszak terjedését!! :D

De viccet félretéve: Igen, a metapédia nevezhető antiszemitának a hatályos törvények értelmében. Azt viszont még mem tapasztaltam (vagyis nem olvastam ott), hogy bárkit is erőszakra uszítana.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.21. 15:13

@Solaris (68778):
de nem titok, hogy minden szolgáltató szerveréhez csatlakoztatva van a megfelelő kütyü a kényelmes lehallgatáshoz,
Biztos nyilvánvaló? Nekem kissé paranoia-ízűnek tűnik.
Azt is megteheti a kormány, hogy szépen felballag a netre és megkeresi azt a weblapot, ahol kurucinfo szerkesztői, cikkírói névvel, címmel, fényképpel megtalálhatók.
:D
Nosza, mutasd!
Az üzemeltetők nincsenek fenn névvel, címmel sehol. Az írók többsége is álnéven ír.
Azt, hogy miért nem működik az általad vázolt bírósági út, azt a kormánytól kell megkérdezned.
Ezt is lehet tudni: mert a szerver Amerikában van, ahol senkit nem érdekel a magyar bíróság határozata.
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 15:38

@mimindannyian (68750):
"Egész jó szellemi társa vagy te
tamáskodónak."

Engedelmeddel inkább maradnék FÜGGETLEN. Ugye el tudod viselni?

" Információszűrés kényed-kedved
szerint, csak a neked tetsző részek kiemelése, és csak
azokra válasz,"

Példával is illusztrálnád? Vagy csak betegesen konfabulálsz?

"s mindemellett végtelenül együgyű
felfogási képesség. "

Ne vedd önteltségnek, de kénytelen vagyok kinyílvánítani, hogy a felfogási képességem NEM az átlag alatt van. De ha választanom kéne, inkább lennék hülye, mintsem olyan mentalitásu mint te.

"Az egyik legjobb példa épp te vagy rá, hogy bizony
szomorú, de egyesek inteL igenciáját kétségbe kell
vonni."

Már ne hari, de te tutira szedsz valami tudatmódositót, mert ilyen kirívóan nagy marhaságot józan fejjel és ép elmével senki sem írna.

"elfogultság, egyoldalúság,
infóhalászat. Ez vagy te."

Nem. Önjellemzésnek viszont meglepően jó. Látom még nem küzdöttél meg saját démonaiddal.

"Cserében fennen
hangoztatod az objektivitásod. "

Nem hangoztatom fennen. Ne konfabulálj, nem tesz jót a szavahihetőségednek.

"De persze érthető
hogyan sikerül ez - neked könnyű! Kőműves vagy,
folyamatosan újraépíted a leszakadt mennyezetet."

Értem a célzást: Egy kőműves paraszt nem lehet okos, ergo azt hiszed,hogy egy kis "ráerősítéssel" (mint az EzoTV-ben szokás) az idióta stilusu cikizéseiddel nevetségessé tudsz tenni. Szánalmas.
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 16:00

@Question (68751):

"Miért oly
hihetetlen ez?"

Nem ez a "hihetetlen" hanem az, hogy belőnek 80 ember közé és mégsem találnak el senkit.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.21. 16:04

@Török Zsolt (68748):
Ám időnként meglepő állításokra lehet bukkanni.

Pl. ebben a beszámolóban kettő is akad:

"2x1.5 méteres
priccsen 14-en aludtunk."
Colstokot ugye nem nagyon vitt magával senki, így a priccs mérete lehet elnagyolt, de kihagytad az idézet folytatását is:
Olyan szűken voltunk, hogy mindenki csak az oldalán fekhetett.
Így szerintem nem lehetetlen, pláne, ha a már erősen lefogyott emberek pl. keresztbe fekszenek a kb. ekkora vackon.

(...)
"80 ember volt egy kocsiban. A vonat sok
állomáson megállt, azonban kinézni nem volt szabad.
Egyszer kinézett egyikünk, akkor belőttek a kocsiba,
de nem talált el senkit a golyó. "
Láttál már vasúti kocsit? Marhavagont? Pont olyan magas szerinted mint egy ember? Alattuk sincs egy centi hely sem? Minden pontja teljességgel áthatolható golyók számára, kalibertől, lövés szögétől, fémszerelvényektől függetlenül? Mi a fene olyan meglepő ezeken?
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 16:31

@pounderstibbons (68786):
"Így szerintem nem lehetetlen, pláne, ha a már erősen
lefogyott emberek pl. keresztbe fekszenek a kb.
ekkora vackon."

Természetesen nem lehetetlen, ellenben viszont túlélhetetlen. A perifériás vérkeringés rendszeres és órákig tartó akadályozottsága (a testek egymáshoz préselődése folytán) szövetelhalást, maljd űszkösödést okozott volna. A hideg és a legyengült szervezet pedig még "támogatta" volna a folyamatot.
A keresztbe fekvést meg még te sem gondolhatod komolyan. :facepalm:

"Mi a fene olyan
meglepő ezeken?"

Azt írja: "belőttek a kocsiba" , és nem azt, hogy belelőttek. Kapisgálod már a különbséget?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.21. 16:38

@Török Zsolt (68787):
Azt írja: "belőttek a kocsiba" , és nem azt, hogy belelőttek. Kapisgálod már a különbséget?
Megpróbálom új formában is eljuttatni hozzád ezt az üzenetet:
2. Van megfejtésem arra is: a fejük fölé céloztak.
Kép
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.21. 16:44

@Török Zsolt (68787):

Ha tényleg MINDEN EGYES SZAVÁT komolyan akarod venni egy háborús visszaemlékezésnek és be is ment a golyó a vagon belsejébe, akkor se törvényszerűen talál el valakit, pl. ha fejmagasság felett érkezik, vagy az egyik sarokba, ahol éppen nem áll senki. De biztos mindjárt a lövés erejét és szögét is sikerül belelátnod a "belelőttek"-be.

A fekvés irányának a változása nem tudom miért elképzelhetetlen, aludtam már hasonló tábori körülmények között, igaz nem huzamosabb ideig.

A fekvés okozta mozgásszegénységre egy másik mondata tér ki az idézetnek, amit megint elfelejtettél kimásolni valamiért.
Gyakran majd megbolondultunk attól, hogy elzsibbadt az oldalunk, de nem lehetett megfordulni a másik oldalra, mert ahhoz az egész társaságnak fel kellett volna kelni.
A 14 főből nem tudjuk hányszor aludtak a priccsen mind a 14-en, szerintem a szélsők rövid úton a földön találták magukat, és az emberveszteségek hatására a kezdeti 14 fő is csökkenhetett, mert nem írta, hogy mind a 14-en egyszerre aludtak a priccsen több hónapon át.

OFF
Question, ennyi energiát szerintem aligha érdemes belefektetni T.Zs. meggyőzésébe. A sajátomat is sokallom. ;)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 16:48

@Question (68788):

Igen, talán. Mindenesetre a szűkszavú leírásból csak az állapítható meg, hogy a kocsiba belőttek ,nem belelőttek (pl. az oldalalába).
0 x

Avatar
Török Zsolt
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:01
Tartózkodási hely: Csertő , Szőlőhegy 446.

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Török Zsolt » 2013.05.21. 17:07

@pounderstibbons (68789):
Én mással magyaráznám a dolgot.
Szerintem sok túlélő mepróbálja a lehető legszörnyűbben elmesélni a történteket,ezért időnként a hihetetlenség határát súroló állítás is belekerül a sztoriba Ez természetes emberi reakció.
Gondolj bele: Valakit megfosztanak a szabadságától, kiszolgáltatottá teszik, renszeresen megalázzák, verik, stb. Ez hatalmas dühöt és bosszúvágyat generál benne. Érthető, hogy minden eszközt megragad, hogy elégtételt vegyen azokon, akik állattá alacsonyították őt.
Ha átéltem volna azt amit ők, én is így reagálnék, és szinte biztos, hogy te is.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 18:13

@Szilágyi András (68771):

Kedves András!

Konkrétan a "Zsidó faj" és a "Zsidók a magyar közéletben" (listával) címszavakat említetted. Ezekkel nem lehet gondod, hiszen ezt maguk a zsidók is használják.

A metapédia szempontrendszere pedig szintén nem kifogásolható. Genetika, vallás, attitűd. Korrekt. Nyilván minél több az adat, annál pontosabb a meghatározás, nagyobb a találati arány. Én is tudok olyat, aki nem zsidó, de felkerült. Ha zavarja, jelezheti, hogy vegyék le.

Engem biztosan nem zavarna, ha felkerülnék egy magyar listára.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 18:18

@mimindannyian (68772):

Kedves mimindannyian!

Az anime figurát elvihetnéd egy koponya CT-re. Nagyon szarul néz ki. :idea:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 19:34

@Question (68781):
Biztos nyilvánvaló? Nekem kissé paranoia-ízűnek tűnik.
Neked. Miért? Mert eszed sincs hozzá.
Nosza, mutasd!
Az üzemeltetők nincsenek fenn névvel, címmel sehol. Az írók többsége is álnéven ír.
Nézd meg ezt:

http://kurucwanted.blogspot.hu/

aztán keresgess tovább a neten és a facebookon. Ne lustálkodj, dolgozz, ha tudni akarsz.
Ezt is lehet tudni: mert a szerver Amerikában van, ahol senkit nem érdekel a magyar bíróság határozata.
Nagyon helyes! A cenzúra meg nem helyes, úgyhogy oldja meg a kormány másképpen. Ne a tüneteket próbálja cenzúrával gyógyítani, hanem a bajt, elvégre azért fizetjük őket.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.21. 20:06

@Solaris (68797):
Neked. Miért? Mert eszed sincs hozzá.
De mi bizonyítja ezt, a te zseniális megérzéseden kívül?
Nézd meg ezt:
Pont ugyanolyan hiteltelen információk vannak itt, mint a kurucon is. A másik szélsőség. Azért, mert ők azt írják tudják, biztos, hogy tudják?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.21. 20:16

@Solaris (68797):
Nézd meg ezt:

http://kurucwanted.blogspot.hu/

aztán keresgess tovább a neten és a facebookon. Ne lustálkodj, dolgozz, ha tudni akarsz.
Szerinted ez megallja a helyet a birosag elott?

Mondjuk ha egy titkos szolga ki akarna nyomozni, akkor kiindulasnak jo lehet, de nem tobb.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 20:25

@Question (68799): Ha internetről van szó, akkor ballagj el egy szolgáltató központjába és beszélgess a főnökkel, ha telefonszolgáltatásról van szó, akkor keress vissza a sajtóban.

Nem egyedül a hivatkozott blog tárgyalja a labancok társaságát - nagyon rühellem a nevüket, hogy lehet kuruc a labanc? -, s a labancok úgy hallgatnak ez ügyben, mint az a bizonyos sz@r a fűben. Ha úgy tetszik, közvetett bizonyíték. A többit keresd meg magad, ha érdekel.

Mellesleg, érdekelne egy valódi, joghoz értő személy véleménye, mert mi van akkor, ha egy külföldi állampolgár, külhoni szerveren magyar nyelvű, a magyar jogot sértő tartalmakat közöl? Az is érdekelne, hogy Magyarország aláírta és elfogadja Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát, de miért sérti meg a magyar állam pld. a 22, 23, 24, 25 és a 30 cikket?

Lehetne ragozni, de olvasd el magad is:


http://www.ohchr.org/EN/UDHR/Pages/Lang ... LangID=hng
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 20:30

@ennyi (68800): Nem az én tisztem a kurucinfo publicistáit a bíróság elé citálni, vagy utánuk nyomozni. Ha szúrja az állam szemét a kurucinfo, akkor intézkedjen, arra való az adónkból fizetett ügyészség, rendőrség, bíróság, TEK és egyebek, de ne a sajtószabadságot nyirbálja ezen ürüggyel! El a kezekkel a sajtótól!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 20:37

@Question (68776):

Kedves Question!

"1. Nosza hát, bizonyítsd be, hogy az összes hiteltelen! Ott a DEGOB, hajrá, állj neki."

Ne izgulj, csak készítsd a textíliát. Persze több ezer jegyzőkönyvet nem fogok neked itt kielemezni, csak akkor, ha te is mindegyik esetében leírod, hogy abban szerinted mi a holokauszt bizonyítéka. Mindegyik hivatkozásodra részletesen reagálok. Egyébként a DEGOB-on túljutottam már pár éve. Valószínűleg nem tudsz róla, hogy Nyiszli végzetét is egy DEGOB-os jegyzőkönyv okozta. A sajátja.

"2. Van megfejtésem arra is: a fejük fölé céloztak."

Ezzel a belövős történettel van egy alapvető probléma. A jkv. szerint megtiltották, hogy amikor megáll a vonat, akkor kinézzenek az utasok. Út közben nyilván lehetetlen ennek ellenőrzése. Kinézni csak a szellőzőnyíláson lehetett menet közben, -mert a vagonok ajtaja kívülről le volt zárva- de akkor ezt senki sem látta. Amikor a vonat megállt, szintén a jkv. szerint minden állomáson csendőrök szálltak fel a vagonokba. Ekkor viszont mindent láthattak a vagonban lévők, hiszen kinyitották az ajtót. Azaz semmi értelme annak, hogy a magasan lévő szellőzőnyíláson nem nézhetnek ki, de közben kinyitják a vagon ajtaját, amin keresztül még többet és jobban láthatnak. Logika, kedves Question. Tehát a belövősdi sztori megbukott.

De egy gondolatkísérlet erejéig feltételezzük, hogy mégis lövöldözni támadt kedve valakinek.
1. Először is észre kellett venni, hogy valaki kiles a szellőzőnyíláson.
2. A szellőző olyan magasan helyezkedett el, hogy azon keresztül nem lőhettek.
3. Ha a vagon oldalán lőnek be, akkor ismét felmerül, hogyan nem találtak el senkit.
4. Marad a vagon nyitott ajtaján keresztüli belövés, de ennek semmi értelme, hiszen ha rá akar ijeszteni a bent tartózkodókra, akkor egyszerűen a levegőbe lő a csendőr, nem a vagon tetejébe, ami ráadásul szándékos rongálás és háború idején pedig különösen súlyos következménnyel is járna. További kérdés még, hogyan számol el a lőszerrel és egyébként is miért pazarolná értelmetlen durrogtatásra?

A szóban forgó vasúti kocsik:
http://www.scrapbookpages.com/Auschwitz ... nJews.html
http://www.youtube.com/watch?v=B9Oo0J7nTD0
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 21:00

@Question (68776):

Kedves Question!

"szólásszabadság ide vagy oda, a kuruc.info egész egyszerűen bűncselekményeket követ el, amik ellen fel kell lépni. Hogy mit? Személyes adatok közzététele (engedély nélkül) és önbíráskodás."

Hogy mit? Én is ezt kérdezem.

Személyes adatokkal visszaélés tényállása eleve haszonszerzési célzatot vagy súlyos érdeksérelmet követel meg. Miután a kuruc nem titkos, hanem nyilvános (legtöbb esetben éppen a jajveszékelő által nyilvánosságra hozott) adatot közöl, ez kilövi a fenti feltételeket. Az önbíráskodás alatt mit értesz?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.21. 21:01

@Solaris (68802): Ebben azt hiszem egyetertek.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 21:02

@Rétike (68777):

Rétike? Niggerke is? :P
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 21:23

@pounderstibbons (68786):

Kedves pounderstibbons!

"Colstokot ugye nem nagyon vitt magával senki, így a priccs mérete lehet elnagyolt, de kihagytad az idézet folytatását is. Olyan szűken voltunk, hogy mindenki csak az oldalán fekhetett."

A priccs mérete 200X80 cm volt, háromszintes, a legfelső 225 cm-es magasságban. Átlagban ketten aludtak rajta. A 14 fő egy kitaláció. De nézd meg, melyiken tudna ennyi ember elhelyezkedni bármilyen pózban akár hosszában, akár keresztben. Hosszában nyilván semmiképp nem férnének el egymás mellett (persze keresztben sem), keresztben pedig a fél ember átlógna a szomszéd priccsre (ha az üres lenne). Ráadásul a mesélő szerint 14-en aludtak, az egyik oldalukon, összepréselődve és egész idő alatt mozdulatlanul. Hát ez is jó kis kamu már önmagában.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... rkenau.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=00r8qJVVfhA
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 21:33

@Solaris (68801): PS: Itt van egy hivatkozás, ahol a magyar jogot sértő olvasnivaló bőven van:

http://www.radioislam.org/islam/index.htm#inter

Ehhez képest a kurucinfo semmi. Itt mikor fog intézkedni a magyar állam? :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 21:41

@Török Zsolt (68748):
"2x1.5 méteres priccsen 14-en aludtunk."
Ekkora priccsen kényelmesen aludhatja örök álmát 14, egymára pakolt hulla, de nem 14 ember, hacsak ... Elképzelhető, hogy az a 14 ember két műszakban robotolt a krautoknak. Heten éppen roboton, a másik hét szardíniát játszott, különben is, sok jó kis helyen is elfér.
Ez meseszerű elem, túlzás, de nem bizonyítja, hogy a holokauszt maga is mese lenne. Inkább kiszínezi a történetet a mesélő.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.21. 22:22

@Solaris (68809):

Kedves Solaris!

Igen, a priccsen gyülekeztünk című történet is hamis.

De vigyázni kell a színezőkkel, mert ha nem vagyunk résen, túlzásba viszik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alicia_Esteve_Head
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.21. 22:54

@tamáskodó (68812): Nem mondom, szép történet a spanyol donna meséje a WTC összeomlásáról, amit ő szerencsésen túlélt, különösen azért, mert bizonyítottan ott sem volt a szenyorita, sőt, az USÁ-ban sem, hanem Spanyolországban élvezte a mediterrán napsütést. Ez a donna egyszerű csaló, hazug, de ettől még nem lesz hamis a WTC tornyainak leomlása. Az sajnos valóság. (Azért donna, mert jól rímel rá a tonna, különösen előtte.) A valóságon az sem szépít, hogy olyan túlélő, mint ez a szenyorita, több milliárd van a Földön.

PS: Bizonyára automatikusan írod, hogy "Kedves Solaris!" Nos, egyáltalán nem vagyok kedves, sőt kifejezetten morcos és goromba vagyok, olyannyira, hogy sajnálom, hogy nem lehet párbajozni és éles szablyával a fejét venni a sok hülyének, aki az internetet teliszemeteli az ostobaságaival, úgyhogy inkább írj megszólítás nélkül Kedves Tamáskodó!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.05.22. 02:24

@tamáskodó (68807):
Amikor a vonat megállt, szintén a jkv. szerint minden állomáson csendőrök szálltak fel a vagonokba.
Szóval a megállókban csendőrök szálltak fel a vagonokba, de egy puskagolyó nem férhetett el az utasok között. Mégis mekkora volt szerinted egy csendőr? Kisebb, mint egy puskagolyó?
A priccs mérete 200X80 cm volt, háromszintes, a legfelső 225 cm-es magasságban. Átlagban ketten aludtak rajta. A 14 fő egy kitaláció.
A 200*80 centis ágyak egymás mellett, az már 200*160 centisek (ahogy a képeden is látszik, van ilyen páros elrendezésű fekhely), ez közelíti a DEGOB-os forrásban hivatkozott eredetileg adott 200*150-es méretet, és 3 emelettel és emeletenként átlagosan 4-4 emberrel számolva a 14-es számhoz is elég közel van.
Szerinted is csak átlagban 2-en aludtak egy ilyenen, ami gondolom nem zárja ki, hogy 6 ágyból (2*3 emelet) mondjuk kettőn 2-2 helyett 3-3 ember aludjon, akik viszont már tényleg elég nehezen tudnak megmozdulni, 160 centin, fejenként kb. 32 centin osztozva, azt veszélyeztetve, hogy a magasból lökik alá a szomszédot, ha forgolódnak.

Kedves Tamáskodó, köszönöm, hogy kemény munkával igyekszel megmagyarázni a DEGOB-os jegyzőkönyvek elsőre esetleg egyeseknek meghökkentőnek tűnő állításait. :D
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.22. 14:55

@tamáskodó (68803):
Először is kösz, hogy megfogadtad amit írtam, és pontosabban megjelölöd amire reagálsz.
Ne izgulj, csak készítsd a textíliát. Persze több ezer jegyzőkönyvet nem fogok neked itt kielemezni, csak akkor, ha te is mindegyik esetében leírod, hogy abban szerinted mi a holokauszt bizonyítéka. Mindegyik hivatkozásodra részletesen reagálok. Egyébként a DEGOB-on túljutottam már pár éve. Valószínűleg nem tudsz róla, hogy Nyiszli végzetét is egy DEGOB-os jegyzőkönyv okozta. A sajátja.
Ne izgulj, nem izgulok :)
Kérted, hogy hozzak egy példát, a 42-es sorszámú DEGOB jegyzőkönyvet hoztam példának. Azzal mi a baj?
De ami fontosabb: a mai világban az elfogadott álláspont az, hogy a holokauszt megtörtént úgy, ahogy az a történelemkönyvekben le van írva. Emiatt ha te akarod ezt cáfolni, neked kell előjönni bizonyítékkal, nem pedig engem kérdezgetni feleslegesen, hogy szerintem mi a bizonyíték.

Szerintem az egész DEGOB bizonyíték.

Niyszlivel kapcsolatban mire gondolsz?
"2. Van megfejtésem arra is: a fejük fölé céloztak."
Szerintem ezt már eléggé kitárgyaltuk, legalábbis nekem jelentős új hozzáfűzni valóm nincs.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.22. 14:58

Megy itt a holokauszt, kurucinfo pro és kontra, s éppen ezért egy nem elhanyagolható szempontra szeretném felhívni a figyelmet. Ez a politikai kurzus törvénybe iktatta és büntetni rendeli a holokauszttagadást, bevezette a holokauszt emléknapot, hozzájárul a holokauszt emlékhelyek fenntartásához, maga is kialakít ilyeneket, zsidózásra, cigányozásra legalább is elvileg érzékeny. Idős emberek ellen pereket indít ingatag alapon, mondván, háborús bűnösök, más, valódi háborús bűnösök irodalmi értékkel nem bíró munkáit ellenben beépíti az alaptantervbe. Ennek a politikai kurzusnak a gyökerei nem is titkoltan visszanyúlnak a II. vh. előtti korszakba, amikor sorban megalkották a zsidótörvényeket, fajgyűlölő politikát folytattak, szépen rehabiltálta a kor olyan személyiségeit, akik közvetve, vagy közvetlenül felelősek voltak a zsidók üldözéséért, elhurcolásáért akár német haláltáborba, akár munkaszolgálatosként a keleti frontra. Csak a legismertebbek: Jány Gusztáv, Horthy Miklós. Ez a hatalom elnézi, hogy van Horthy tér és Horthy szobor a köztéren. Ez egy kétarcú hatalom, mást mutat kifelé és más az igazi arca. Azt rejtegeti, de kilóg a lóláb többek között a "lex kurucinfo" törvénnyel.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.22. 14:59

@tamáskodó (68804):
Most jutottunk el oda, hogy egész egyszerűen tudom: te sem hiszed el igazán, amit írsz. Egyszerűen nem lehet tagadni, hogy a kuruc sokszor bűncselekményt követ el. Azon persze lehet vitázni, hogy ezt jól teszi-e.
Személyes adatokkal visszaélés tényállása eleve haszonszerzési célzatot vagy súlyos érdeksérelmet követel meg. Miután a kuruc nem titkos, hanem nyilvános (legtöbb esetben éppen a jajveszékelő által nyilvánosságra hozott) adatot közöl, ez kilövi a fenti feltételeket. Az önbíráskodás alatt mit értesz?
Nos, súlyos érdeksérelem gyakran történik. És bizony sokszor nem nyilvános adatokat tesznek közzé. Bizony. És sokszor motiválják olvasóközönségüket, hogy lépjenek fel fenyegetően ilyen-olyan emberekkel szemben. Szomorú, de ez van.

A fentiekben az is benne van, mire gondolok, amikor önbíráskodásról írok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.05.22. 15:05

@Solaris (68830):
Ez egy kétarcú hatalom, mást mutat kifelé és más az igazi arca.
Ez nem evidencia? Melyik hatalom kifogásolhatatlan?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 17:57

@Solaris (68813):

Igen, de nem csupán a szenyorita és nem csupán a WTC esetében olvashatunk ilyeneket, ahogy te is írtad. Bár én a több milliárd túlélőt kissé túlzónak érzem, de ki tudja. :) A tornyok ugyan leomlottak, de nem ez volt a kérdés eddig sem, hanem az, hogy miért.

A legmenőbb holokauszt memoárokról is kiderül, hogy mennyire gagyi kamu viccözön mind.
http://en.wikipedia.org/wiki/Herman_Rosenblat
http://en.wikipedia.org/wiki/Misha_Defonseca
http://en.wikipedia.org/wiki/Binjamin_Wilkomirski
http://www.fpp.co.uk/Auschwitz/docs/fak ... 01004.html

Mellesleg nem tudtam, hogy ekkora párbajhős vagy. :P
http://www.youtube.com/watch?v=JN5mQ7WQzN0
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.22. 19:54

@mimindannyian (68832): Nem egyszerű evidencia és nem egyszerű kifogásolás. Pusztán egy jelzés volt, hogy a hatalom kétszínű, "siratja" az áldozatokat és ugyanakkor felmenti a hóhérokat. A kifejtése erősen politikai téma, amit nem szívesen látnak a szerkesztők, úgyhogy mellőzném.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 20:05

@pounderstibbons (68816):

Kedves pounderstibbons!

:D Itt valamit erősen félreértettél, de betudom annak, hogy igencsak későre járt, amikor leírtad a hozzászólásodat.

1.
- Elsősorban azért hülyeség a belövős sztori, mert a mesélő túlélő szerint megtiltották nekik, hogy kinézzenek a szellőzőnyíláson akkor, amikor a csendőrök egyébként minden állomáson kinyitották a vagonok ajtaját, tehát azon keresztül sokkal jobban láttak mindent (de közben nem lehet kinézni a szellőzőn, érted már? :P )
- A szellőzőn nem lőhettek be, ezért marad a vagon nyitott ajtaja, de minek lőjön be (rongálva a járművet és kockáztatva, hogy esetleg gellert kap a lövedék megsebesítve akár őt magát is), ha senkit sem akar eltalálni, csak ijesztget? Ilyenkor egyszerűen levegőbe lőnek.
- A lőszerrel békeidőben és háborúban is el kell számolni.

"Szóval a megállókban csendőrök szálltak fel a vagonokba, de egy puskagolyó nem férhetett el az utasok között. Mégis mekkora volt szerinted egy csendőr? Kisebb, mint egy puskagolyó?"

- A csendőröknek nem feltétlenül kellett belépniük a vagonba, hiszen megállhattak a fellépőn is. Itt megnézhetsz egy ilyen vagont (NDK-s utángyártott) a fellépővel, ha eddig még nem találkoztál hasonlóval, bár ezt kétlem.
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/display/22386977

Be is férhetett volna egy csendőr nyolcvanegyediknek a vagonba, azonban téves az elképzelésed arról, hogy ez azt jelenti, szabad az út a lövedéknek. Hogy gondolod? Egy ember mindig félreugrik előle, aztán a következő és így tovább, amíg nem távozik a vagon túloldalán vagy esetleg kialakítottak neki egy két-három centi széles folyosót, mert előre kiszámolták a röppályáját?

De felvetésed nyomán két megoldási lehetőséget én is találtam.
http://www.youtube.com/watch?v=guVAeFs5XwE
http://www.youtube.com/watch?v=WaFpRn6d0o

2.
A priccsel kapcsolatban: egy ágy az egy ágy, nem kettő.
Amennyiben mégis két ággyal számolunk, akkor már más a helyzet. Ugyanis a 200 cm-es hosszból kalkulálva, minden szinten egy-egy ember az ágyak végében keresztben is alhatott (lévén női barakk, ahol gondolom az átlag testmagasság nem 200 cm, hanem 150-160 cm volt), azaz hosszában már csak 11-nek kellett elhelyezkednie 480 cm-en. Ez fejenként átlag 44-45 cm, ami egy átlag ágy szélességének (90 cm) a fele. Azon pedig két személy el tud aludni, nem is annyira kényelmetlenül. Tehát itt sem volt olyan kevés 45 cm egy személynek. Ha pedig közben le is fogytak, mint írtad, akár még párnacsatázhattak is.

Azaz vagy az nem igaz, hogy egy ágyon 14-en aludtak vagy az, hogy egymásba préselődve, mozdulatlanul, az egyik oldalukra fordulva.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 20:16

@tamáskodó (68843):

Bocs, ez lenne a másik golyóelhárító megoldás.
http://www.youtube.com/watch?v=xWaFpRn6d0o
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.22. 20:29

@tamáskodó (68840): Olvasni sokfélét lehet, de meg kell válogatni. :) A WTC esetében miért túlzás a sok milliárd túlélő? Csak Moszkvában legalább 10 millióan túlélték. :)

Olvastam néhány pro és kontra véleményt, láttam pár videót, ahol szakértők bizonygatták a saját igazukat, de nem vagyok abban a helyzetben torony ügyben, hogy aduim lennének, úgyhogy inkább kibicelek. Gondolom úgy száz év múlva kiderül az igazság.

Nem óhajtok holokauszt szakértő lenni és nincs időm minden apróságot elolvasni. E téma memoárjaiból olvastam néhányat, amelyek azelőtt keletkeztek, hogy az üzleti jelleg lábra kapott volna és ezeket hitelesnek tartom. Ma úgy tűnik, a holokauszt csak a zsidókról - mint nemzetről, népről, kisebbségről - szól, holott más nemzetek, népek, kisebbségek ugyanúgy megszenvedték. Túl vagyok jó néhány történész szakmunkán a II. vh. -t illetően és a revízionista irodalom sem ismeretlen terület. Az álláspontom a holokausztról kb. egyezik a történész szakma elfogadott álláspontjával, mert az egyéb történelmi eseményekhez jól igazodik ez az álláspont. Úgy vélem, további kutatásokra van szükség, de ezt nem is korlátozza semmi és senki, amennyiben a kutatást egyesek nem tévesztik össze nemzetek, népek, kisebbségek gyalázásával, veszteségeik lekicsinylésével és a náci hatalom tisztára mosdatásával. Nyilván ilyen kutatások eredményeképp korrigálták pld. az áldozatok számát az auschwitzi emléktáblán. Sajnálatos, hogy a téma valamilyen formában bekerült a magyar büntetőjogba is, mert részint sok félreértésre ad alkalmat, részint tudományos kérdés, amiben sem az állam, sem a bírósága nem illetékes. (Kész vicc, amit Németország művel a volt KZ szakáccsal. Ezen az alapon mindenkit el lehet és kell marasztalni, aki valamilyen módon átélte náci uralmat és nem vált áldozattá.)

A videóról lemaradt poén, mikor is a Fekete Lovag utána kiabál a távozó Arthurnak: "Gyere vissza te gyáva, leharapom a tököd!"
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.05.22. 20:39

@tamáskodó (68844): Túlzás amit műveltek ezzel a lövéssel kapcsolatban. Egy csendőr nem lövöldöz csak úgy össze - vissza, bele a vakvilágba a vasúti peronon. Ha mégis megtette, sokféle olyan röppálya elképzelhető, hogy a lövedék nem ért embert. Mindez lehet puszta véletlen, de lehet az is, hogy célzottan a vagon tetejébe lőtt. Egyes személyek elbeszélése lehet megbízhatatlan, de ez nem változtat a náci birodalom rémtettein.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 22:56

@Solaris (68845):

Igen, én is sok mindent túléltem már.

Nagyjából egyetértek veled, de pont az ún. "történész szakma" megítélésében nem. És nyilván az ő következtetéseikkel sem.

Rajta van, de nem ezt mondja, hanem azt, hogy "Leharapom tőből mind a két lábad". Az angol eredetije is ez "I'll bite your legs off!".
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 23:05

@Solaris (68846):

Lehet, hogy túlzás, de az ördög mindig a részletekben rejlik.

Valóban, a speciálisan válogatott csendőrök abszolút fegyelmezettek voltak, nem lövöldöztek a vakvilágba. Amennyiben a vagonon kívül lövöldözött volna a levegőbe, akkor viszont nem a vagonba lőtt be. De a mesélő azt állította, hogy azért lőttek be, mert valaki kinézett (max. a szellőzőn) a vagonból. Ez azonban nyilvánvaló hülyeség, hiszen maguk a csendőrök nyitották ki -ugyancsak a mesélő szerint- a vagonok ajtaját, tehát semmi értelme sem lett volna tiltani a pici szellőzőn kukucskálást, amikor a hatalmas ajtót kinyitották és azon keresztül mindent láthattak, még azt is, amit a szellőzőn keresztül nem. (Ilyen ellentmondásokon szoktak megbukni a hazudozók a polgári és büntető perekben.)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 23:42

@Question (68829):

Kedves Question!

"nem izgulok"
Valóban. Fő a hidegvér.

Kivesézem a 42-es sorszámú jkv-t is, de nem itt, mert nem szeretném, hogy ide csússzon át a téma.

"a mai világban az elfogadott álláspont az, hogy a holokauszt megtörtént úgy, ahogy az a történelemkönyvekben le van írva. Emiatt ha te akarod cáfolni, neked kell előjönni bizonyítékkal, nem pedig engem kérdezgetni feleslegesen, hogy szerintem mi a bizonyíték.

Szerintem az egész DEGOB bizonyíték.

Niyszlivel kapcsolatban mire gondolsz?"


Ez egy kissé meredek volt.

1. Nem is tudnád idézni, hogy mi van a történelemkönyvekben, mert az egyikben így, a másikban úgy "mesélik" a holokausztot.
A történelem tankönyvekről már nem is beszélve. http://kuruc.info/r/9/92667/

Nem nekem kell bizonyítani valaminek a nem létét vagy meg nem történtét, hanem annak kell bizonyítani, aki a létét, megtörténtét állítja. Ez (tudományos) alapelv és logikus is. Ráadásul köztudomású tényeket egyébként sem szükséges bizonyítani (pl. hogy a krematórium kéményéből nem csapnak fel gigantikus lángnyelvek).

Valóban bizonyíték a DEGOB jegyzőkönyv gyűjteménye, csak nem arra, amire te gondolsz.

Nyiszli 1946 márciusában könyvet írt auschwitzi élményeiről (Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krmatóriumban). Ez azonban olyan kulcsmomentumok terén tér el 180 fokban a fél évvel korábban a DEGOB-nál jegyzőkönyvbe mondott vallomásával, hogy a konfabuláció vitathatatlan, akárcsak Nyiszli szélhámossága. És még persze a kolosszális "tévedéseit" nem is említettem.

A lövöldözés valóban ki lett tárgyalva. Nem volt, efelől nyugodtan alhatunk.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.05.22. 23:59

@Question (68831):

Kedves Question!

"Egyszerűen nem lehet tagadni, hogy a kuruc sokszor bűncselekményt követ el."

Ezt bizonyítani is kellene. Ami persze már nehezebb, mint kijelenteni.

"Nos, súlyos érdeksérelem gyakran történik. És bizony sokszor nem nyilvános adatokat tesznek közzé. Bizony. És sokszor motiválják olvasóközönségüket, hogy lépjenek fel fenyegetően ilyen-olyan emberekkel szemben."

Hogyan jelentkezik (bármilyen) érdeksérelem abban az esetben, ha valakinek az egyébként pl. interneten fennlévő videóját, képmását, hozzáférhető adatait megosztják. Az, hogy milyen véleményt formálnak az illetőről, nem a személyes adatokkal visszaélés bűntett kategóriája. Nem nyilvános adatokat pedig csak olyan esetekben tesznek közzé, amikor az közérdek (pl. most a trafikmutyis hangfelvételt vagy szintén bűncselekményt leleplező egyéb dokumentumokat, de emlékezz Orbán Vikike titkosszolgálati kartonjára). Ezek ráadásul olyan hűzások, amit mindenki más is csinál azt atv-től kezdve a hvg.hu-n keresztül az indexig.

Az olvasóközönséget véleménnyilvánításra biztatják (tartalmi útmutató nélkül), ami szerintem pozitív. Ezt sem csak ők csinálják egyébiránt.

Mindehhez az önbíráskodásnak semmi köze.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.05.23. 00:59

Voltak koncentracios taborok?

Vittek zsidokat (csak azert, mert zsidok) koncentracios taborokba?

Voltak gettok?

Koteleztek zsidokat, hogy a gettoban eljenek sajat korabbi lakasuk helyett?

Volt olyan, hogy a zsidoknak sarga csillagot kellett viselniuk?

Volt olyan, hogy korlatoztak a zsido vallasu/szarmazasu(?) emberek jogait a munkahoz, a tulajdonhoz?

Volt olyan, hogy megoltek valakit pusztan azert, mert zsido?

Vittek marhavagonokban zsido embereket? Hogy ralottek-e a vagonra vagy sem, az jelentektelen reszletkerdes, nem?

Ennyi, a tobbi csak reszletkerdes.

Undorito.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2013.05.23. 12:23

@tamáskodó (68806):
Véleményünk szerint zsidó valaki, ha:

... fehér területre színesek bevándorlását támogatja...
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.05.23. 12:44

@tamáskodó (68849):
Kivesézem a 42-es sorszámú jkv-t is, de nem itt, mert nem szeretném, hogy ide csússzon át a téma.
Kíváncsian várom :)
1. Nem is tudnád idézni, hogy mi van a történelemkönyvekben, mert az egyikben így, a másikban úgy "mesélik" a holokausztot.
A történelem tankönyvekről már nem is beszélve. http://kuruc.info/r/9/92667/
Szerintem nem a holokauszt az egyetlen esemény, amit különböző tankönyvek különböző módon írnak le. A történelem egy ilyen műfaj.
Nem nekem kell bizonyítani valaminek a nem létét vagy meg nem történtét, hanem annak kell bizonyítani, aki a létét, megtörténtét állítja.
Az a baj, hogy te abból indulsz ki, hogy nincs még elfogadott nézet a holokauszt megtörténtével vagy meg nem történtével kapcsolatban. Ebben az esetben lenne igaz, amit írsz.
Viszont most ott vagyunk, hogy van ebben megegyezés a kutatók nagy része között. Ez a megegyezés pedig bizonyítékokon alapul, nem csak bemondásra jött létre.
Így hát neked kell cáfolni, nem pedig úgy tenni, mintha nem lenne már elfogadott bizonyíték az esemény megtörténtére.
0 x

Válasz küldése