Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.15. 17:35

@mimindannyian (49256):
Igen. Én is arra gondoltam, hogy mindenki ismeri a valóságot, aki nem hallucinál vagyis nem idegrendszeri sérült.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.15. 17:44

piciloo írta: Én is arra gondoltam, hogy mindenki ismeri a valóságot,
@piciloo (49262):

Mi a valóság ?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.15. 17:51

@Dordzse (49259):

Szerintem összekevered a képezni és a képzelni igét. A kettő gyökeresen mást jelent.
Mi a valóság ?
Az valóságos, ami minden szellemileg egészséges ember számára megcáfolhatatlanul és ellenőrizhetően ugyanúgy igaz.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.15. 17:55

@stark (49264):
stark írta:Az valóságos, ami minden szellemileg egészséges ember számára megcáfolhatatlanul és ellenőrizhetően ugyanúgy igaz.
Akkor viszont ki él a valóságban ? Hiszen ahány ember annyi változat van az igazságra , még akkor is ha vannak átfedések .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.15. 17:57

@Dordzse (49263):
Az, hogy most mennem kell, de majd leírom mi a valóság.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.15. 17:58

@Dordzse (49265):
Hiszen ahány ember annyi változat van az igazságra , még akkor is ha vannak átfedések .
Egy tanúvallomásnál, vagy egy baleseti jegyzőkönyvnél igen. A Hold fényviszonyainál, vagy a víz olvadáspontjánál nem. Te az utóbbi kategóriában számolsz be más (tév)képzetekről, ami több konklúzió levonásához is vezethet.
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.15. 18:01

stark írta:Egy tanúvallomásnál, vagy egy baleseti jegyzőkönyvnél igen. A Hold fényviszonyainál, vagy a víz olvadáspontjánál nem.
@stark (49267):

Egy tanúvallomás nem tartozik a valósághoz ?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.15. 18:06

@Dordzse (49268):
Egy tanúvallomás nem tartozik a valósághoz ?
Egy tanúvallomás nem feltétlenül fedi a valóságot.

Miért, te talán úgy képzeled, hogy aki a rendőrségnek tanúskodik, az mindig igazat mond, illetve aki baleset vagy lövöldözés helyszínén volt, az nem lehetett annyira rémül, vagy nem kaphatott sokkot, hogy ne tudja biztosan, hogy mit látott és hallott?

Mi lenne, hogy ha abbahagynád ezt a kibaszott terelést?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.15. 18:38

Megnéztem a pontos definíciót egy filozófiai könyvben, és azt kell mondjam itt mindenki tévedésben van. A valóság a világmindenség a maga teljességében, és valamennyi formájában megnyilvánulásában. Két fajtája van (általában) , a szubjektív valóság és az objektív valóság. Ha jól értem, a valóság és a valódiság keveredett itt csúnyán össze. A wiki is hülye, mert a valóság címszó alatt az objektív valóságot írja le. Példával élve: egy delíriumos ember hallucinációi is a valóság része, csak nem valódi.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.06.15. 19:48

Egész érdekes kérdéskörhöz jutott ez a topic :) Ehhez kapcsolódva hadd ajánljam figyelmetekbe George Kelly pszichológus személyes konstruktumait. A szerint a személyiségelmélet szerint miden ember a csak rá jellemző, egyedi sémák szerint értelmezi, és saját értelmezése szerint fel is építi saját valóságát.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.15. 20:50

0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.15. 21:53

Question írta:Egész érdekes kérdéskörhöz jutott ez a topic :) Ehhez kapcsolódva hadd ajánljam figyelmetekbe George Kelly pszichológus személyes konstruktumait. A szerint a személyiségelmélet szerint miden ember a csak rá jellemző, egyedi sémák szerint értelmezi, és saját értelmezése szerint fel is építi saját valóságát.
@Question (49274):

Pedig Dordzse nem is olvasta még ezt az elméletet .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.15. 22:19

@Dordzse (49278): Akkor fogj hozzá! Amit ugyanis megfogalmazott az a modern tudományos megközelítés az emberi színtéren: a világról szerzett ismereteink (konstruktumok) folyamatos tesztelése és korrigálása, hogy minél jobban megértsük és megközelítsük az objektív valóságot.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.15. 22:54

mimindannyian írta:@Dordzse (49278): Akkor fogj hozzá! Amit ugyanis megfogalmazott az a modern tudományos megközelítés az emberi színtéren: a világról szerzett ismereteink (konstruktumok) folyamatos tesztelése és korrigálása, hogy minél jobban megértsük és megközelítsük az objektív valóságot.
@mimindannyian (49279):

Akkor korrigáld a rólam szőtt téveszméidet . :) Elég elméletet olvastam , és arra jutottam , hogy ezek nem az én személyes tapasztalataim. Habár van sok átfedés . Én szemlélődő életet élek , ami azt jelenti , hogy figyelem magamat , és embertársaimat is . Arra jöttem rá például , hogy a valóságról teljesen önkényes fogalmaink vannak . És arra én is rájöttem , hogy mindenkinek van egy saját , csak rá jellemző univerzuma . Gondolom ezt nevezzük szubjektív valóságnak .
Tehát miért akarjuk minél jobban megérteni , és megközelíteni az objektív valóságot ? Azért , mert jelen pillanatban nem abban tartózkodunk . De az objektív valóság megismerése , például egy emberi lény megítélésekor valószínűleg milliószor nehezebb lesz , mint mondjuk a tükörtojás megismerése . Érthető az objektív valóság keresésének igénye . Szükség is van rá bizonyos mértékig , hogy legyenek kiindulópontjaink . De felvetődik a kérdés , hogy szubjektív lények , vagyis az emberek , mihez tudnak kezdeni az objektív valósággal . Hiszen feltételezve van , hogy létezik objektív valóság . Eszerint a feltételezés szerint tehát nem függ a mi szubjektív látásmódunktól . De ha így van , az azt jelenti hogy eddig is volt , mióta világ a világ . Az emberek mégis szubjektíven értelmezik a személyiségük miatt . Voltak olyanok a történelemben , akik ezt felismerve elindultak felkutatni az objektív valóságot . Habár nem tudósoknak hívták őket , mégis azok voltak . Például Buddha . Nincs köze valláshoz !!! Rájött , és már előtte is rájöttek , hogy az objektív valóságot csak úgy ismerhetik meg , ha kikapcsolják a szubjektív személyiséget . Hogyan tették ezt vajon ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.15. 23:19

@Dordzse (49281):
Akkor korrigáld a rólam szőtt téveszméidet .
De hiszen nincs rólad semmiféle téveszmém! Honnan szeded ezt? Csak nem olyan téveszméid vannak, miszerint nekem rólad téveszméim lennének? Verd ki a fejedből, regulázd meg azt a butasághalmazt, ami itt kialakult benned a fórummal kapcsolatban! Tégy rendet az univerzumodban, hogy beszélni legyél képes másokkal.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.15. 23:44

@Dordzse (49281):

Az, hogy objektiv valosag letezik rajtunk kivul, nem biztos. Ez egy modell, ami eleg hasznos, mert nagyon jo joslatokat lehet tenni vele. Ha lenne ennel hasznosabb modell, ami mukodik, akkor azt hasznalnank, de ezek a modellek rendre csodot mondanak. ("mindent te teremtesz", "bevonzod az akarmit.." stb.)
Tehát miért akarjuk minél jobban megérteni , és megközelíteni az objektív valóságot ? Azért , mert jelen pillanatban nem abban tartózkodunk .
Hulyeseg. Azert akarjuk megismerni a feltetelezett objektiv valosagot, mert az a vilag resze, es vannak akik azt szeretnek megismerni.
De az objektív valóság megismerése , például egy emberi lény megítélésekor valószínűleg milliószor nehezebb lesz , mint mondjuk a tükörtojás megismerése
Ez trivialitas. Az objektiv valosag egy icipici reszet (tukortojas) nyilvan konyebb megismerni, mint az egesz objektiv valosagot.
Érthető az objektív valóság keresésének igénye . Szükség is van rá bizonyos mértékig , hogy legyenek kiindulópontjaink.
Ez hulyeseg, csak a vallaskarosultak gondolkodnak igy. Akar van igenyem erre, akar nincs, az hogy letezik objektiv valosag egy nagyon hasznos modellnek bizonyult, ezert erdemes hasznalni. Lehetne az a helyzet, hogy a vilag nem igy mukodik (pl. amikor almodsz az nem ilyen). Hiaba lenne ra igenyed, hogy az almaid egy objektiv valosaggal megerthetoek legyenek, nem ez a helyzet.
De felvetődik a kérdés , hogy szubjektív lények , vagyis az emberek , mihez tudnak kezdeni az objektív valósággal . Hiszen feltételezve van , hogy létezik objektív valóság . Eszerint a feltételezés szerint tehát nem függ a mi szubjektív látásmódunktól . De ha így van , az azt jelenti hogy eddig is volt , mióta világ a világ . Az emberek mégis szubjektíven értelmezik a személyiségük miatt.
Nem feltetlenul. Vannak persze egyeni ertelmezesek, de nem szuksegszeri hogy minden az utolso reszletig egyeni legyen. Es nincs is igy, ha tanultal mar fizikat, lehet hogy eszrevetted, hogy a fizika tudomanya (majdnem) teljesen fuggetlen attol hogy kitol, hol, melyik iskolaban tanulod.
Voltak olyanok a történelemben , akik ezt felismerve elindultak felkutatni az objektív valóságot .
Igen, nagyon sokan voltak es vannak ilyenek a vilagon, en magam is egy vagyok kozuluk, termeszettudosoknak hivjak oket.
Habár nem tudósoknak hívták őket , mégis azok voltak . Például Buddha . Nincs köze valláshoz !!! Rájött , és már előtte is rájöttek , hogy az objektív valóságot csak úgy ismerhetik meg , ha kikapcsolják a szubjektív személyiséget . Hogyan tették ezt vajon ?
Hulyeseg, nem kell kikapcsolni, en nekem is van szemelyisegem amit nem kapcsoltam ki, es ez nem akadalyoz meg abban hogy a vilag megismereseben (az objektiv valosag reszeben is) eloremutato lepeseket tegyek, es a tudosok kozul senki sem szokta kikapcsolni a szemelyiseget, megis sikerult roppant nemtrivialis dolgokat elernunk, (pl azt hogy van ez a forum. Ehhez a vilag nemely szegletet _nagyon_ alaposan meg kellett ismerni.) (sot, buddhanak is volt szemelyisege.)
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 07:51

alagi írta:Ez hulyeseg, csak a vallaskarosultak gondolkodnak igy. Akar van igenyem erre, akar nincs, az hogy letezik objektiv valosag egy nagyon hasznos modellnek bizonyult, ezert erdemes hasznalni. Lehetne az a helyzet, hogy a vilag nem igy mukodik (pl. amikor almodsz az nem ilyen). Hiaba lenne ra igenyed, hogy az almaid egy objektiv valosaggal megerthetoek legyenek, nem ez a helyzet.
Hülyeség , triviális , hülyeség , ezeket váltogatod . Gondolom ez a természettudományos megközelítése a dolgoknak .
Te is vallásos vagy , a te vallásod a természettudomány . Gondolom jól megtanultad , hogy hogyan kell természettudományosan gondolkodni . Ez ad neked támpontot a világ megértéséhez .
Egy vallásos ember is megtanulja , a vallási tanításokat , és ez ad neki támpontot a világ megértéséhez . Neked az , neki ez . Ki hogy igazodik el az életben .
alagi írta:Igen, nagyon sokan voltak es vannak ilyenek a vilagon, en magam is egy vagyok kozuluk, termeszettudosoknak hivjak oket.
Oké , de ne hidd hogy csak a te módszereiddel lehet vizsgálni a természetet .
Az zavar engem csupán , hogy a tudósurak azt gondolják magukról , hogy az egész emberiséget képviselik . Gondolom ezt is megtanítják nekik , hogy ők mennyire fontosak , rajtuk a világ szeme . Pedig nem .
alagi írta:Hulyeseg, nem kell kikapcsolni, en nekem is van szemelyisegem amit nem kapcsoltam ki, es ez nem akadalyoz meg abban hogy a vilag megismereseben (az objektiv valosag reszeben is) eloremutato lepeseket tegyek, es a tudosok kozul senki sem szokta kikapcsolni a szemelyiseget, megis sikerult roppant nemtrivialis dolgokat elernunk, (pl azt hogy van ez a forum. Ehhez a vilag nemely szegletet _nagyon_ alaposan meg kellett ismerni.) (sot, buddhanak is volt szemelyisege.)
Persze , a személyiség kikapcsolása nélkül kell a legtöbb embernek boldogulnia . De egyszerűbb lett volna azt mondanod , hogy nem tudod kikapcsolni .
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.16. 08:55

@Dordzse (49284):
Hülyeség , triviális , hülyeség , ezeket váltogatod . Gondolom ez a természettudományos megközelítése a dolgoknak .
Hulyesegeket es trivialitasokat irtal. Ezt miert rajtam kered szamon?
Te is vallásos vagy , a te vallásod a természettudomány . Gondolom jól megtanultad , hogy hogyan kell természettudományosan gondolkodni . Ez ad neked támpontot a világ megértéséhez. Egy vallásos ember is megtanulja , a vallási tanításokat , és ez ad neki támpontot a világ megértéséhez . Neked az , neki ez . Ki hogy igazodik el az életben .
Bullshit (vagy hulyeseg ;) ). A termeszettudomany nem vallas, es en nem vagyok vallasos. A vallashoz kell egy hit ugyebar, az itt hianyzik. A termeszettudomany mindenkinek tampontot ad aki ismeri. Regen pl. emberaldozatot mutattak be hogy a nap holnap reggel is felkeljen, de a termeszettudosoknak koszonhetoen ma mar tudjuk, hogy ez felesleges, a nap csak egy forro gazgomb, ami korul a bolygonk kering, es le se szarja az emberaldozatunkat. Vagy azt is megtanultuk, hogy nem kell a tuznek adni, ha valami finomat foztunk, nem fog mergeben kialudni.
Oké , de ne hidd hogy csak a te módszereiddel lehet vizsgálni a természetet .
Trivialitas.
Milyen egyeb _megbizhato_ modszert tudnal emliteni? (megbizhatatlannal tele a padlas, koszi)
Az zavar engem csupán , hogy a tudósurak azt gondolják magukról , hogy az egész emberiséget képviselik . Gondolom ezt is megtanítják nekik , hogy ők mennyire fontosak , rajtuk a világ szeme . Pedig nem .
Szalmababbal harcolsz, ember. Elobb talan kerdezd meg a tudos urakat, hogy mit gondolnak magukrol...
Persze , a személyiség kikapcsolása nélkül kell a legtöbb embernek boldogulnia . De egyszerűbb lett volna azt mondanod , hogy nem tudod kikapcsolni .
Nem akarom kikapcsolni. Lehet hogy nem is tudnam, de mivel nem celom, nem fogok ezzel kiserletezni. A labamat se tudnam levagni? Lehet, nem fogom kiprobalni.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.16. 08:56

@Dordzse (49263):
Menj ki a rétre és figyelj. Nézz be a bokrok ágai közé, nézz be kövek alá, nézz a lábad elé, nézz a távolba. Láthatod, hogy az élőlények az életükért küzdenek, hol elnyomva egymást hol együttműködve, hol cselekkel. Figyeld meg a darázslegyet, a pókot a hálójában , a fákat, gombákat ,kullancsokat, madarakat, fagyöngyöt a fán, mohát stb.. Akkor megláthatod a természet törvényeit. Egy nem agyongondozott kert is alkalmas erre. Ne lepődj meg ha olykor horrofilmbe illő jelenetet látsz apró állatkák szereplésével (ahogy a pók marja a hálóba akadt áldozatát, ahogy a kedves cica mindenre ráveti magát ami él és mozog és méretén alul van).
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 10:52

alagi írta:Bullshit (vagy hulyeseg ;) ). A termeszettudomany nem vallas, es en nem vagyok vallasos. A vallashoz kell egy hit ugyebar, az itt hianyzik. A termeszettudomany mindenkinek tampontot ad aki ismeri. Regen pl. emberaldozatot mutattak be hogy a nap holnap reggel is felkeljen, de a termeszettudosoknak koszonhetoen ma mar tudjuk, hogy ez felesleges, a nap csak egy forro gazgomb, ami korul a bolygonk kering, es le se szarja az emberaldozatunkat. Vagy azt is megtanultuk, hogy nem kell a tuznek adni, ha valami finomat foztunk, nem fog mergeben kialudni.
@alagi (49285):

Te azt tartod vallásosnak , hogy emberáldozatot mutattak be ? Ez triviális hülyeség !!!
Hogy nem kell emberáldozatot bemutatni , azt nem a természettudósok fedezték fel , hanem a józan lélekkel rendelkező emberek . Tehát a vallás valódi céljáról semmit nem tudsz .
alagi írta:Trivialitas.
Milyen egyeb _megbizhato_ modszert tudnal emliteni? (megbizhatatlannal tele a padlas, koszi)
Mi a megbízhatatlan ? A szubjektív tapasztalás ? ;)
alagi írta: Elobb talan kerdezd meg a tudos urakat, hogy mit gondolnak magukrol...
Mit gondolsz magadról ? ;)
alagi írta: Lehet hogy nem is tudnam, de mivel nem celom, nem fogok ezzel kiserletezni.
Nem az cél hogy kikapcsold , hanem eszköz ahhoz , hogy közelebb kerüljünk az objektív valóság megismeréséhez .

De hogy ne térjünk el nagyon a lényegtől , mi a valóság ? És mi a tudat ?
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 10:54

@piciloo (49286):

Mivel úgymond majdnem hogy az erdőben lakom , ezért látom ezeket a dolgokat . De mit akarsz ezzel mondani ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.16. 10:56

Azt, hogy nem kell tudósnak lenni ahhoz, hogy megfigyeléseket végezz
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.16. 11:03

@Dordzse (49288):
Azt, hogy az egyetemes szeretetnek semmi kifogása nincs az ellen, amikor az állatok élve kezdik hátulról enni és belezni egymást (pl. hiéna a gnút), meg az ellen sem amikor élve emésztik egymást , meg az ellen sem amikor belepetéznek egymásba és az utódai belülről eszik az élő gaazdatestet stb.. Hasonlókat még a saját kertedben is láthatsz. Ezért egy nagy baromság az egyetemes szeretet duma. Ilyen kínhalálokat semmilyen lénynek nemm adna vagy engedne az egyetemes szeretet.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 11:10

sötétvödör írta:Azt, hogy nem kell tudósnak lenni ahhoz, hogy megfigyeléseket végezz
@sötétvödör (49289):

Ez vagyok én :)
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 11:13

piciloo írta:@Dordzse (49288):
Azt, hogy az egyetemes szeretetnek semmi kifogása nincs az ellen, amikor az állatok élve kezdik hátulról enni és belezni egymást (pl. hiéna a gnút), meg az ellen sem amikor élve emésztik egymást , meg az ellen sem amikor belepetéznek egymásba és az utódai belülről eszik az élő gaazdatestet stb.. Hasonlókat még a saját kertedben is láthatsz. Ezért egy nagy baromság az egyetemes szeretet duma. Ilyen kínhalálokat semmilyen lénynek nemm adna vagy engedne az egyetemes szeretet.
@piciloo (49290):

Már tudományos precizitással bebizonyítottátok , hogy nincs egyetemes szeretet . Miért firtatod még ezt ? Hiányzik ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.16. 11:40

Általában az ezósok szokták univerzális igazságnak mondani azt, amit reggel találtak ki.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.16. 11:54

@Dordzse (49287):
Te azt tartod vallásosnak , hogy emberáldozatot mutattak be ? Ez triviális hülyeség !!!
Hogy nem kell emberáldozatot bemutatni , azt nem a természettudósok fedezték fel , hanem a józan lélekkel rendelkező emberek . Tehát a vallás valódi céljáról semmit nem tudsz .
Eleg vicces hogy mar nem eloszor arra valaszolsz amit irnak neked, hanem valamire, amit a mondatban szereplo szavakbol ki lehet keverni (mert nem erted mit mondott eloszor).
En azt allitottam, hogy mindenki a tudomanyos eredmenyekre alapozik, amikor legyint, hogy trivialis hulyeseg a napfelkelte celjabol vegzett emberaldozat. Ezt termeszettudosok fedeztek fel, kiserletezessel es a vilagrol alkotott modellrendszer finomitasaval.

Egyebkent igen, az ilyesfajta emberaldozat is vallasos, ahogy az is, ha valaki azt kepzeli hogy jezus testet eszegeti vasarnap a templomban (mint emberaldozat, ugyebar). Ha valaki ugyanezt csinalja az otthonaban csak ostya helyett piritossal, jezus helyett Elvis Presley-vel, akkor mindenki hulyenek nezi. Vagy vallasos az is, ha valaki azt hiszi hogy imadkozasnak barmilyen kulso hatasa lesz, ezt mar megvizsgaltak, nincsen. Vallasos az is, ha valaki hisz istenben, vagy az egyetemes szeretetben, vagy abban hogy mindenki vallasos.

Tanits mester, mi a vallas valodi celja? Ki donti el hogy mi legyen a vallas valodi celja?

(a vallas nem mas mint elme virus. Nincs celja, nem feltetlenul hasznos, azert letezik mert letezhet.)
Mi a megbízhatatlan ? A szubjektív tapasztalás ? ;)
Igen, peldaul az az.
Mit gondolsz magadról ? ;)
Na latod, megy ez. Legkozelebb ha valamin nagyon felhaborodsz a tudomannyal kapcsolatban, elobb gondolkodj el, hogy egyatalan igaz-e amin eppen felhaborodsz.
Most eppen nem volt igaz.
Nem az cél hogy kikapcsold , hanem eszköz ahhoz , hogy közelebb kerüljünk az objektív valóság megismeréséhez .
Ahhoz hogy ezt kijelentsd, eloszor meg kellene magyarazni hogy mit jelent az hogy kikapcsolni, hogyan lehet megtenni, es ki tette mar meg, es hasznalt-e neki?
Buddharol homalyos es bebizonyithatlan/falszifikalhatatlan allitasokat irni nem er.
De hogy ne térjünk el nagyon a lényegtől , mi a valóság ? És mi a tudat ?
A valosagra fentebb adtam egy remek definiciot.
Az, hogy objektiv valosag letezik rajtunk kivul, nem biztos. Ez egy modell, ami eleg hasznos, mert nagyon jo joslatokat lehet tenni vele. Ha lenne ennel hasznosabb modell, ami mukodik, akkor azt hasznalnank, de ezek a modellek rendre csodot mondanak. ("mindent te teremtesz", "bevonzod az akarmit.." stb.)

A tudatba inkabb nem mennek most bele, majd egyszer ha nincs jobb dolgom mint veled a tudatrol vitazni, akkor.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.06.16. 11:56

@alagi (49294):

marmint- nem eloszor nem arra valaszolsz-- bar biztos vilagos volt mire gondoltam ;)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.16. 12:16

@Dordzse (49292):
"Már tudományos precizitással bebizonyítottátok , hogy nincs egyetemes szeretet . Miért firtatod még ezt ? Hiányzik ?"

Azt a bizonyítást még nem hitted. De attól amit írtam ideges lettél, mert értelmét vesztette a blablád az egyetemes szeretetről. Amúgy azért firtattam, mert te kérdezted szerintem mi a valóság. és mivel sszerinted az egyetemes szeretet a valóság, így összehasonlítottam hogy én mit gondolok erről.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.16. 12:22

Dordzse te zagyválsz itt a legtöbbet olyan jó kis ellentmondásosan. Beszélsz itt egy rút ,gonosz világról, ahol dúl az egyetemes szeretet (de csak az arra képesekben) , de egyben nem is tud megnyilvánulni. Hiszel az összeesküvéselméletben, meg hogy földönkívüliek manipulálják az agyunkat földi hatalmakkal összefonódva stb. Nekem ez jött le az írásaidból.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 14:09

@Dordzse (49284):
Te is vallásos vagy , a te vallásod a természettudomány . Gondolom jól megtanultad , hogy hogyan kell természettudományosan gondolkodni . Ez ad neked támpontot a világ megértéséhez .
Hányszor, emberek, hányszor olvastuk már végig itt ezt az éjsötét érvelést? Komolyan, ezt nektek tanítják valami csökiakadémián? Van valami intézmény, ahová bejártok, kaptok kajcsit a menzán, aztán tanórákon ilyenekkel tömik a fejeteket? Csak mert Wmikitől kezdve, Osamukán át egészen Fabriig az összes károsult próbálta már kijátszani ezt a teljesen agyatlan kártyát.

Azon egy percig sem tudtál elmélázni az egyetemes szeretet langymeleg tócsájában csücsülve, hogy ha a természettudomány is vallás, csak úgy, mint a többi, akkor hogy lehet, hogy a fizikára épülő sugárhajtómű felemeli a levegőbe a gépet, de valahogy senkinek sem sikerül lángoló szekereken az égbe emelkedni, mint Illlés prófétának, és nem esik random isteni tűzeső bűnös városokra, ellenben a szőnyegbombázás ezt elég hatékonyan helyettesíti - és érdekes módon a kazettabombákat ugyanúgy a tudományvallás rakta össze, mint a gépet, ami odáig viszi.

Az nem jut eszedbe, hogy itt nem azért "hiszünk" a tudományban, mert az valami lelki támaszt nyújt ebben az ellenséges Univerzumban - pont, hogy nem - hanem azért mert akár a szemedet is kitépheted, és zsonglőrködhetsz vele, a természettudományos eredmények ugyanúgy ott vannak, akárhogy is mismásolod és tagadod.

Az Isten szeretete eltűnik, miután nem hiszel benne - mert nem volt valós - a gép viszont végighasítja a levegőt több, mint száz utassal, akár hiszel a működését leíró fizikában, akár nem.

Lehet egyetemes szeretetről, meg az ösztönlét boldogságáról órákig vakerálni, könyvtárakat telepakolni vele. Ez a könyvtár viszont nem tud megállítani egy könnyű páncélost, amit évszázados tudományos és technikai fejlődés rakott össze.

Majd ha a vallásos hit maga, az univerzum energiái, meg az egyetemes szeretet, meg Chtulhu tudja mi a lófasz megállítja a tankot, akkor említsd egy lapon a vallásos hitet a természettudományokkal, de addig inkább szimatolj másik irányba, itt egy betonfalba vered a fejed.
Az zavar engem csupán , hogy a tudósurak azt gondolják magukról , hogy az egész emberiséget képviselik . Gondolom ezt is megtanítják nekik , hogy ők mennyire fontosak , rajtuk a világ szeme . Pedig nem .
Hárítasz, a saját kifordult gondolkodásod vetíted rá a többi emberre. Annyi nagyon szépen lejött az elmezavaraidból, hogy valami tanítónak képzeled magad, aki valami felsőbb tudás birtokában van, ami az egész emberiség előtt terpeszkedő orbitális igazság.

Gondolom teljesen meg vagy arról győződve, hogy az amit beképzelsz, az fontos, és megváltja az emberiséget.

Ezt a fajta komplexust légyszíves ne vetítsd rá arra, aki tanul és dolgozik, hogy aztán olyan munkája legyen, amit esetleg szeret, és el is ér vele valami értékelhetőt.

Nem vergődik mindenki olyan csapdákban, mint te.
Persze , a személyiség kikapcsolása nélkül kell a legtöbb embernek boldogulnia . De egyszerűbb lett volna azt mondanod , hogy nem tudod kikapcsolni .
Te sem tudod kikapcsolni. Éppen ugyanúgy itt figyel a kialakult személyiséged, mint bármelyikünknek. Gondolom már meggyőzted magad, hogy ja, ez nem az, ez az igazi ÉN vagy mi a fasz.

Kép
Hogy nem kell emberáldozatot bemutatni , azt nem a természettudósok fedezték fel , hanem a józan lélekkel rendelkező emberek . Tehát a vallás valódi céljáról semmit nem tudsz .
Ugyan kik? Az emberáldozat a kereszténységben is nagy divat volt. Akárhányszor jött a járvány, már izzottak is a máglyák, hogy egy gonosz boszorkány megégetésével elűzzék a rosszat. Ha jól tudom a reneszánsz alatt (az ateizmus első nagy adventjén) viszont már amikor ilyeneket csináltak, gyakran katonák jelentek meg, és szépen agyonlőtték a főkolomposokat, és rendet raktak.

Bizonyára véletlen egybeesés.
Mi a megbízhatatlan ? A szubjektív tapasztalás ?
Nem. A buzi kis mesedélutánok. ;)
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 14:14

@alagi (49294):
alagi írta: Vagy vallasos az is, ha valaki azt hiszi hogy imadkozasnak barmilyen kulso hatasa lesz, ezt mar megvizsgaltak, nincsen.
Mekkora baromság ! Én már sokszor imádkoztam ezért ,vagy azért , és meg is lett a hatása . Hogy nem működik , azt csak azok terjesztik akik elszeretnék hitetni az emberrel , hogy tehetetlen nyomorult , és nem képes ilyen módon tenni a dolgokért .
alagi írta:Tanits mester, mi a vallas valodi celja? Ki donti el hogy mi legyen a vallas valodi celja?

(a vallas nem mas mint elme virus. Nincs celja, nem feltetlenul hasznos, azert letezik mert letezhet.)
A vallás valódi célja az , hogy az embert összekösse valódi énjével . Nem más .
Lehet hogy vírus az elmének , mert nem az elmének szól , hanem a valódi lényünknek .
Tehát a célja az hogy visszavezessen önmagunkhoz , a haszna az hogy teljes emberré válhatunk általa . Azért érzi az elme veszélyesnek , mert ha valaki tényleg eredményt ér el a vallás gyakorlata által , akkor óhatatlanul rájön , hogy az elméje átverte eddig . Ezt pedig nem akarja az elme . És itt rögtön ki is derül a hamis elme , hamis én szándékának mibenléte .
alagi írta:Mi a megbízhatatlan ? A szubjektív tapasztalás ? ;)


Igen, peldaul az az.
És te hogyan tapasztalsz ? ;)
alagi írta:Na latod, megy ez. Legkozelebb ha valamin nagyon felhaborodsz a tudomannyal kapcsolatban, elobb gondolkodj el, hogy egyatalan igaz-e amin eppen felhaborodsz.
Most eppen nem volt igaz.
De ezzel még nem válaszoltál a kérdésemre . Te mit gondolsz magadról ?
alagi írta:Ahhoz hogy ezt kijelentsd, eloszor meg kellene magyarazni hogy mit jelent az hogy kikapcsolni, hogyan lehet megtenni, es ki tette mar meg, es hasznalt-e neki?
Buddharol homalyos es bebizonyithatlan/falszifikalhatatlan allitasokat irni nem er.
Meditációval például . Én már megtettem többször , persze nem végérvényesen . Használt , mert utána amellett ,hogy feltöltött , sokkal tisztábban láttam a dolgokat . Ennek pedig nyilvánvaló haszna van a mindennapi helyzetek kezelésében .
Buddha tanításai elérhetőek . Ha valaki gyakorolja őket , akkor meg lesz az eredménye .
Ugyanúgy mint a tudományban , a kipróbált módszerek itt is működnek . Ennyi .
alagi írta: ("mindent te teremtesz", "bevonzod az akarmit.." stb.)
Közösen teremtünk . És igen , be lehet vonzani bizonyos dolgokat .
0 x

Dordzse

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 14:20

@piciloo (49296):
piciloo írta: Amúgy azért firtattam, mert te kérdezted szerintem mi a valóság. és mivel sszerinted az egyetemes szeretet a valóság, így összehasonlítottam hogy én mit gondolok erről.
Nem írtam ezt sehol .
piciloo írta:. Hiszel az összeesküvéselméletben, meg hogy földönkívüliek manipulálják az agyunkat földi hatalmakkal összefonódva stb. Nekem ez jött le az írásaidból.
Nem az összeesküvés elméletekben hiszek , hanem látok dolgokat . Ehhez nem kell hit .
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 14:28

stark írta:Hányszor, emberek, hányszor olvastuk már végig itt ezt az éjsötét érvelést? Komolyan, ezt nektek tanítják valami csökiakadémián? Van valami intézmény, ahová bejártok, kaptok kajcsit a menzán, aztán tanórákon ilyenekkel tömik a fejeteket? Csak mert Wmikitől kezdve, Osamukán át egészen Fabriig az összes károsult próbálta már kijátszani ezt a teljesen agyatlan kártyát.
@stark (49298):

Mivel nem tanítanak minket külön akadémián , ezért el kellene gondolkodni azon , hogy vajon milyen "véletlen " egybeesésnek köszönhető , hogy ugyanúgy látunk benneteket .

Felőlem megcsókolhatod a vadászrepülőidet , meg tankjaidat , ha te ezekben találod a boldogságot . De hát micsoda nyomorúság ez ? :roll:

A többi felvetésedre csak az a válaszom , hogy ha ennyi tellett tőled , akkor menj csak , cikázz a levegőben a szuper gépeiddel . De hát mit várhatnék egy Csubitól ? :P
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 14:32

@Dordzse (49299):
Mekkora baromság ! Én már sokszor imádkoztam ezért ,vagy azért , és meg is lett a hatása . Hogy nem működik , azt csak azok terjesztik akik elszeretnék hitetni az emberrel , hogy tehetetlen nyomorult , és nem képes ilyen módon tenni a dolgokért .
Na, mit is mondtam a mesedélutánokról?

Auschwitzban szerinted hányan imádkoztak megmenekülésért?

Elmondom hogy működik az imádkozás: Dordzse imádkozik, mert akar valamit. Amikor imádkozik, és nem történik semmi, akkor Dordzse azt figyelmen kívül hagyja. Aztán 100. alkalommal, amikor véletlenül bejön az, amiért imádkozik, akkor Dordzse örömködik, hogy jé, az imádság működik!!!

Aztán ismért 75 alkalommal lófasz se jön be, de azt megint figyelmen kívül hagyja, hogy aztán örömködhessen a 76. alkalomnak, amikor véletlenül igen.
A vallás valódi célja az , hogy az embert összekösse valódi énjével . Nem más .
Lehet hogy vírus az elmének , mert nem az elmének szól , hanem a valódi lényünknek .
Tehát a célja az hogy visszavezessen önmagunkhoz , a haszna az hogy teljes emberré válhatunk általa . Azért érzi az elme veszélyesnek , mert ha valaki tényleg eredményt ér el a vallás gyakorlata által , akkor óhatatlanul rájön , hogy az elméje átverte eddig .
Mi a bizonyítékod arra, hogy az embereknek nem a valódi énje dominál alapból? Mire alapozod azt, hogy nem vagyunk mindannyian teljes emberek a vallások nélkül is?

Ott bukik az érvelésed, hogy az emberi elme egyáltalán nem tekinti veszélyforrásnak a vallást. Nagyon sok ember fogékony rá, és beveszi, első hallásra. Pont úgy, ahogy nagyon sokan fogékonyak az influenzára is.

Ráadásul Dr. Housenak igaza van: pont úgy terjed, mint a betegségek.
De ezzel még nem válaszoltál a kérdésemre . Te mit gondolsz magadról ?
Azt ne kezdd el felhánytorgatni, ha valaki nem válaszol egy - terelésnek szánt - kérdésedre, ugyanis te könyvtárnyi válasszal vagy adós.
Használt , mert utána amellett ,hogy feltöltött , sokkal tisztábban láttam a dolgokat .
Akkor jó lenne, hogy ha megmagyaráznád a tévképzeteidet. Ha annyira tisztán látod a dolgokat, akkor képesnek kell lenned arra, hogy értelmesen meg is indokold a világképed.
Közösen teremtünk . És igen , be lehet vonzani bizonyos dolgokat .
Ja, ennek csupán az emberiség több ezer éves történelme mond ellen. Isten érdekes módon mindig az erősebb oldalon találja magát.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 14:40

@Dordzse (49301):
Mivel nem tanítanak minket külön akadémián , ezért el kellene gondolkodni azon , hogy vajon milyen "véletlen " egybeesésnek köszönhető , hogy ugyanúgy látunk benneteket .
Persze, hogy nem. Gúnyolódtam.

Nagyon jól tudom, miért láttok ugyanúgy minket. Az ember nem annyira bonyolult lény. Minden tévképzetben keringő ugyanazokat a fogódzkodókat keresi. Erről van szó csupán.
Felőlem megcsókolhatod a vadászrepülőidet , meg tankjaidat , ha te ezekben találod a boldogságot . De hát micsoda nyomorúság ez ?
Ki beszélt itt boldogságról? Az hogy jön most ide? Már megint terelsz a faszba, mert nincs épelméjű válaszod. Arról beszéltem, hogy a természettudomány eredményei kézzelfoghatóbbak és hatékonyabbak. Ezekre a legjobb példa egy bombázógép (nem vadászgép, te ebadta, az a légteret biztosítja, a bombázó bassza le az áldást), vagy egy tank. Összeszedhetsz akármennyi hitet, próbálhatsz akármit bevonzani, egy gyújtóbomba akkor is összeolvaszt a háztömbbel, ahol tartózkodsz. Akármekkora egyetemes szeretet munkálhat benned, akármennyit imádkozhatsz, egy tank darabokba tép a toronygéppuskával. Nincs apelláta, kifogások, meg teljes ember igazi énnel. Kitalálhatod magad mindenféle isteni kiválasztottnak, a géppuska akkor is kutyaeledelt csinál belőled.

Ez nyilván nem véletlen, pontosan azt bizonyítja, hogy a vallásos hit, meg az ezoterikus maszlag szomorú kudarcot vall a technológiával szemben.
A többi felvetésedre csak az a válaszom , hogy ha ennyi tellett tőled , akkor menj csak , cikázz a levegőben a szuper gépeiddel . De hát mit várhatnék egy Csubitól ?
Egészen pontosan nincs válaszod, mivel ha ép elmével belegondolnál az egészbe, akkor a saját világnézeted tarthatatlansága villanna ki, ezért kötsz bele szánalmas módon az avataromba, és beszélsz repülővel cikázgatásról, holott jól tudod, hogy mire gondoltam, amikor felhoztam a repülést.

Ha tényleg nem jött le, akkor sokkal hülyébb vagy, mint hittem.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 16:26

@stark (49302):
stark írta:Elmondom hogy működik az imádkozás:
Csak hogy a te stílusodban válaszoljak , hátha úgy jobban érted : Egy lófaszt mondod te el , hogy hogyan működik az imádkozás , mert fingod sincs róla . Ennyi .
stark írta:Auschwitzban szerinted hányan imádkoztak megmenekülésért?
Ott voltál , felmérést készítettél ?
stark írta:Mi a bizonyítékod arra, hogy az embereknek nem a valódi énje dominál alapból? Mire alapozod azt, hogy nem vagyunk mindannyian teljes emberek a vallások nélkül is?
Te például egy bizonyíték vagy . Ez nem lehet az igazi éned . Ne beszéljünk általánosságban a vallásokról , hiszen vannak olyan hagyományok amiknek nincs köze egy valláshoz sem , és mégis szinte ugyanaz a tanításaik lényege . Vagy akkor a különböző kultúrák vallási tanításainak egyezése biztos egy összeesküvés eredménye .
stark írta:Ott bukik az érvelésed, hogy az emberi elme egyáltalán nem tekinti veszélyforrásnak a vallást. Nagyon sok ember fogékony rá, és beveszi, első hallásra. Pont úgy, ahogy nagyon sokan fogékonyak az influenzára is.

Ráadásul Dr. Housenak igaza van: pont úgy terjed, mint a betegségek.
De veszélyforrásnak tartja . Kevés ember fogékony az igazi tanításokra . Arra fogékonyak , hogy vallásosnak tartsák magukat , és megelégednek azzal hogy elhisznek dolgokat , de ha gyakorolni kell azt már nem szeretik . Így védekezik az ő elméjük , elhiteti velük , hogy közük van a valláshoz , és ezzel meg is nyugtatja őket .
stark írta:Ha annyira tisztán látod a dolgokat, akkor képesnek kell lenned arra, hogy értelmesen meg is indokold a világképed.

Már megindokoltam .
stark írta:Közösen teremtünk . És igen , be lehet vonzani bizonyos dolgokat .


Ja, ennek csupán az emberiség több ezer éves történelme mond ellen. Isten érdekes módon mindig az erősebb oldalon találja magát.
Dehogy mond ellen . Pont ezt bizonyítja . Az emberek pontosan ilyen történelmet teremtettek .
Vagy az emberek 95 % -a amellett döntött , hogy legyen béke , szeretet , megértés ? És ennek ellenére mégis háborúk voltak a maradék 5% miatt ?
Istennel minek jössz , ha szerinted nincs ?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.16. 16:41

@Dordzse (49239):
Nagyon frankón meg tudsz válaszolni . Te nyertél mindenben . Veregesd vállon magadat a többi tudós barátoddal . Te is csak mellébeszélsz , kiforgatod a szavaimat .
Mellébeszélek? Konkrét kérdésekre ki ad általános választ? Pár napja, amikor azon lovagoltál, hogy a "hülye tudósok" csak használhatatlan elméleteket gyártanak, megkérdeztem, hogy melyek ezek, te simán félrebeszéltét. A bizonyos 20 gyógyszer nevét nem tudod megadni, az "elnyomott" csodaszer nevét nem vagy hajlandó megírni, a minap az besültél a "teljes életet éltek" szöveggel, erre nem válaszoltá, stb. Csak handabandázol, majd amikor kifogysz a szövegekből bedobod ezt a sértődött dumát és másnap újra kezded elörről! Senki sem forgatja ki a szavaidat, arról nem én tehetek, hogy egyrészt belegabalyodsz a saját agyszüleményeid hálójába, másrészt meg általad nem ismert dolgokról kinyilatkoztatsz, aztán meg megsértődsz, ha valaki felhívja a figyelmedet a nemtudásodra.
Tulajdonképpen a kezdetektől fogva ezt csináljátok . De hát hivatalból nem ismerhetitek be , hogy nem vagytok különbek az ezósoktól . Épp ezért zavarnak benneteket . A saját fanatizmusotokat látjátok meg bennük .
:mrgreen: Próbálod összemosni a dolgokat, de nem sikerül. Pszinet van? Ezotours, ami repülőgép nélkül kínál repülőutat? Még mindig nem tűnt fel, hogy egy rohadt számítógépen hülyülsz és nem egy asztrálchatre írogatsz?!?
Semmiben nem különböztök tőlük . Hiába tudtok mindent megmagyarázni , attól még nem lesz igaz . Gépemberek vagytok , egy gépies világban , amit a csodatudományotok hozott létre . Legyetek boldogok benne .
Nem, nem tudunk mindent megmagyarázni. A gépies világnak meg te is része vagy barátocskám, ha netet használsz! :D Kössz, nekem jól esik, hogy nem halt meg 6 testvérem, nem nyomorodtam meg egy járványban, vagy nem haltam éhen, és ha megbetegszem, pár nap/hét alatt meggyógyulhatok olyan kórokból, amikbe 100 éve még belerokkantam/haltam volna. De tudom ezek olyan gépies dolgok, látszik, hogy "nem élek teljes életet"! :mrgreen:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.16. 16:43

@Dordzse (49304):
Vagy akkor a különböző kultúrák vallási tanításainak egyezése biztos egy összeesküvés eredménye .
Mégis konkrétan melyek ezek? Ha lehet a zsidó-keresztény-iszlám vonalat nem különválasztani mert egy tőről fakad mind!
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 16:46

@Dordzse (49304):
Csak hogy a te stílusodban válaszoljak , hátha úgy jobban érted : Egy lófaszt mondod te el , hogy hogyan működik az imádkozás , mert fingod sincs róla . Ennyi .
Ez aztán az érv, gratulálok. Képzelt, életem nagy részében őszinte hittel imádkoztam. Szóval nekem ne magyarázz ilyen indulatból benyomott marhaságot, hanem érvelj.

Mert ez nem az volt.
Ott voltál , felmérést készítettél ?
Te teljesen hülye vagy? Egy vallási közösséget zártak be oda, szerinted nem imádkoztak a túlélésükért?

Nagyapámat kényszermeneteltették arrafelé - már túl voltak félúton, amikor vége lett a háborúnak. Nagyon vallásosak voltak - ezért is ítélték őket életre nem méltónak, mert a hitük miatt nem fogtak fegyvert - és mind naponta imádkoztak a túlélésért, és a szeretteikért.

A nagy részük nem tért haza (köztük Radnóti Miklóst).
Kb. 20-30-uknak haza sikerült hozni a holttestét, egy helyre vannak eltemetve a temetőben. Állj oda a sírok közé, és mondogasd, hogy "az ima működik, az ima működik" amíg be nem kattansz.
Te például egy bizonyíték vagy . Ez nem lehet az igazi éned .
És miért nem? Fejtsd ki!
Ne beszéljünk általánosságban a vallásokról , hiszen vannak olyan hagyományok amiknek nincs köze egy valláshoz sem , és mégis szinte ugyanaz a tanításaik lényege . Vagy akkor a különböző kultúrák vallási tanításainak egyezése biztos egy összeesküvés eredménye .
Pontosan mire gondolsz?

A különböző vallások egybevágása annak az eredménye egyébként hogy:
a. nagyon sok vallás találkozott az idők folyamán, és másoltak egymásról (a kereszténység például az összes európai pogány hagyománytól) illetve alapvetően minden istent emberek találtak ki, nem nagy meglepetés, hogy a több tízezer istenség és kultúra között vannak egyezések.
De veszélyforrásnak tartja . Kevés ember fogékony az igazi tanításokra . Arra fogékonyak , hogy vallásosnak tartsák magukat , és megelégednek azzal hogy elhisznek dolgokat , de ha gyakorolni kell azt már nem szeretik . Így védekezik az ő elméjük , elhiteti velük , hogy közük van a valláshoz , és ezzel meg is nyugtatja őket .
Tehát az sem vallásos, aki vallásos, mert nem az igaz tanokat követi. De bezzeg itt vagy te, az igaz tanok tudója.

Jajj, nekem, a tipikus valláskárosult hablaty. Mind megvagytok győződve, hogy tiétek az igaz hit, és a többi téved, holott pont ugyanakkora baromságokban hisztek, mint a többi.

Csak persze a tied jobb, mert te azt mondod.
Már megindokoltam .
Tereltél, de kurva sokat.
Dehogy mond ellen . Pont ezt bizonyítja . Az emberek pontosan ilyen történelmet teremtettek .
A történelmet nem teremtik, mert nem tudatosan alakítják, hangolják össze, hanem az emberi cselekedetek, a temperamentum, és a hatalmi érdekek kaotikus ütközéséből jön létre. Ez nem teremtés, ez evolúció. (Nézd csak a társadalmak fejlődését, a birodalmak és kultúrák ciklikus bukását és felemelkedését. Európa az elmúlt kétezer évben már a negyedik nagy civilizációt produkálja, ugyanolyan mintákat követve)
Vagy az emberek 95 % -a amellett döntött , hogy legyen béke , szeretet , megértés ? És ennek ellenére mégis háborúk voltak a maradék 5% miatt ?
Európában minimum az emberek 99%-a amellett van, hogy béke legyen. Az is van. Ha majd ez megváltozik, akkor más lesz.

Szomáliában is a kisparaszt békét szeretne, de ott vannak a hadurak, akik meg nem. Hiába van a hadúr és a katonai ezren, a nép meg millióan, a hadúrnál van páncélkocsi és fegyverek, ezért ő dönt.

Ismét egy példa, hogy akármennyit vágyakozhatsz és imádkozhatsz - ott aztán hisznek mindenben, a kopt kereszténységtől kezdve a muszlim hiten át - az lesz, amit a fegyveres fickók akarnak, tök mindegy hány istenhez hisztizel.
Istennel minek jössz , ha szerinted nincs ?
Te tudsz olvasni, ugye?

Ezt mondtam:
"Isten érdekes módon mindig az erősebb oldalon találja magát."

Ezzel egy idézetre kívántam utalni:
A háborúban az Isten mindig az erősebb zászlóaljakkal tart. (Nagy Frigyes)

Érted, hogy mit jelent?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 16:50

@stark (49307):

Akkor te hiszel Istenben ? De az imában nem ?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 16:57

@Dordzse (49308):
Akkor te hiszel Istenben ? De az imában nem ?
Mikor mondtam én azt, hogy hiszek Istenben?

Nem érted, amit mondtam, igaz?

Elmagyarázom:
Isten mindig az erősebbel van, mert igazából nem is létezik. Imádkozhatsz, amennyit akarsz, az erősebb sereg győz, aztán örvendezik, hogy juhúúú, Isten velük volt a csatában.
Pedig csak győzött az erősebb, ahogy az lenni szokott.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 17:00

stark írta:Tehát az sem vallásos, aki vallásos, mert nem az igaz tanokat követi. De bezzeg itt vagy te, az igaz tanok tudója.

Jajj, nekem, a tipikus valláskárosult hablaty. Mind megvagytok győződve, hogy tiétek az igaz hit, és a többi téved, holott pont ugyanakkora baromságokban hisztek, mint a többi.

Csak persze a tied jobb, mert te azt mondod.
@stark (49307):

Tévedsz , én nem vagyok vallásos . Én csak megfigyelő vagyok .
stark írta:Ez aztán az érv, gratulálok. Képzelt, életem nagy részében őszinte hittel imádkoztam. Szóval nekem ne magyarázz ilyen indulatból benyomott marhaságot, hanem érvelj.
Nem tudom te miért imádkoztál , de én akkor is azt tapasztaltam , hogyha olyan dolgokat kérek , amik nem önzésből születtek , és az ember valódi javát szolgálják , akkor teljesül a kérés .
stark írta:Te teljesen hülye vagy? Egy vallási közösséget zártak be oda, szerinted nem imádkoztak a túlélésükért?
És a tudomány hogyan segített volna nekik . Úgy tudom rengeteg kísérletet végeztek a rabokon , vajon milyen jellegűeket ? Vallásiakat ?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 17:04

stark írta:Isten mindig az erősebbel van, mert igazából nem is létezik. Imádkozhatsz, amennyit akarsz, az erősebb sereg győz, aztán örvendezik, hogy juhúúú, Isten velük volt a csatában.
Pedig csak győzött az erősebb, ahogy az lenni szokott.
@stark (49309):

Á , értelek ! Te azt érted győzelem alatt , hogy fizikailag győztek !
Te materialista . Csak test van ugye ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.16. 17:13

És a tudomány hogyan segített volna nekik . Úgy tudom rengeteg kísérletet végeztek a rabokon , vajon milyen jellegűeket ? Vallásiakat ?


A náci tudósokat nem nevezném tudósoknak.
A tudomány segített volna nekik, ha az emberek megértik, hogy nincs árja faj.
Sajnos a politika, és a náci hatalom győzött. Ehhez semmi köze a tudománynak, ne keverd ide.
A nácizmus is vallásnak tekinthető. Ugyanúgy értelmetlen hülyeségekre alapszik.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 17:17

@Dordzse (49310):
Tévedsz , én nem vagyok vallásos . Én csak megfigyelő vagyok .
Hát persze. Én sem azért járok dolgozni, mert fizetni kéne a lakbért, hanem mert imádok húst tépni.
Nem tudom te miért imádkoztál , de én akkor is azt tapasztaltam , hogyha olyan dolgokat kérek , amik nem önzésből születtek , és az ember valódi javát szolgálják , akkor teljesül a kérés .
Na igen, kivéve, amikor nem. Azt lazán figyelmen kívül lehet hagyni, akár a többit, hogy aztán bizonyítékként foghasd fel, amikor igen.

Már akkor sem működik, ha az emberek szeretteik gyógyulásáért imádkoznak:
http://www.skepdic.com/essays/healingprayer1.html
És a tudomány hogyan segített volna nekik . Úgy tudom rengeteg kísérletet végeztek a rabokon , vajon milyen jellegűeket ? Vallásiakat ?
Jajj nekem, te nagyon gyökér vagy! Ki mondta, vagy ígérte valaha is hogy a tudománynak meg kéne mentenie az embereket, a népirtástól, vagy a bajól? Az életminőség javítása az orvostudomány és a közgáz célja, nem pedig a tudományé általánosságban - az a továbbfejlődéssel foglalkozik, az hogy a tudományos fejlődés javít az ember életminőségén, az örvendetes mellékhatás. Konkrétan egyetlen tudományág sem foglalkozik embermentéssel haláltáborokból.

A vallás és a papok viszont kifejezetten megígérik, hogy az isteneik majd megmentenek a bajban.
""Vessétek alá magatokat az Istennek, szálljatok szembe a sátánnal, és elfut előletek."

A tudományon miért kérsz számon olyasmit, amit nem is ígért?
Mellesleg az orosz és amerikai katonák fegyverzetét, amivel leverték a náci birodalmat és felszabadították a táborokat, na azokat pont nem sekrestyékben, vagy ezós szemináriumon imádkozták össze.
Á , értelek ! Te azt érted győzelem alatt , hogy fizikailag győztek !
Te materialista . Csak test van ugye ?
Jó, akkor részletezd, hogy két megütköző sereg a fizikai győzelmen kívül még milyen győzelmet érhet el.

Egyébként igen, valószínűleg csak a test van, meg olyan elvont fogalmak, amik a szervi működéshez, és az agyműködéshez köthetők.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.16. 17:18

@sötétvödör (49312):
A nácizmus is vallásnak tekinthető. Ugyanúgy értelmetlen hülyeségekre alapszik.
Pontosan. Vagy a bolsevizmus. Sztálin és Hitler is szabályos kultusszal rendelkezett, és igen erőszakos papsággal. A különbség szinte semmi.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 17:34

@sötétvödör (49312):
sötétvödör írta:A nácizmus is vallásnak tekinthető. Ugyanúgy értelmetlen hülyeségekre alapszik.
Akkor fogalmazzunk úgy , hogy a sötét vallás tudósai voltak a nácik .
De így már nem jó mi , mert benne van a tudomány szó .
Jaaajjj ne dedózzunk már !

Játszunk el a gondolattal , hogy nem ismerjük sem a tudomány , sem a vallás fogalmát .
Mi marad ? Emberi tettek ugye ? Vagy nem ?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.16. 17:39

stark írta:Már akkor sem működik, ha az emberek szeretteik gyógyulásáért imádkoznak:
@stark (49313):

Akkor pont olyan mint az orvostudomány , az se tud mindig mindenkit megmenteni .
Az meg a legnagyobb lelketlenség , hogy elvennéd még az imát is az emberektől , még akkor is , ha csak ez maradt nekik . Te tényleg gép vagy .
stark írta:Egyébként igen, valószínűleg csak a test van, meg olyan elvont fogalmak, amik a szervi működéshez, és az agyműködéshez köthetők.
Akkor a test halálával megszűnik a tudat ?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.16. 17:44

Akkor a test halálával megszűnik a tudat ?

Pontosan. Mivel az működése is leáll.

Esetleg tudsz erről mást ?
0 x

Válasz küldése