Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.04. 22:13

@Gábor (45215):
Nem kell nagy itélőképesség,hogy megállapitsam: Izomból véded az álláspontodat amelyben hipotetikus féligazságokat tényként kezelsz,és köritésként személyeskedéssel tálalod.
Két dolog világos:
1. Téged nem zavar a tévedésed.
2. Engem nem zavar a tévedésed.
Konkluzió: Hagyjuk abba.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.05. 10:39

@Pezo (45224):

Egyszer sem láttad a Marsot, egyszer sem mérted meg a légnyomást, és annyit tudsz csak mondani "ritka", meg "kevés", meg hogy, tévedek! De, hogy miért tévedek azt már nem tudod megmondani, ezért mellébeszélsz és engem plagizálsz. Hagyjuk abba, csak mert végre eljutott a tudatodig, hogy égsz?! Hehe, te egy vicc vagy, én jól szórakozom rajtad! Mondom, elrettentő példa vagy! :D
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.05. 14:20

@Gábor (45250):
''Mondom, elrettentő példa vagy!''

Én még senkit sem láttam elrettenni magamtól. :mrgreen:
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2012.04.06. 22:52

@Pezo (45268): de, én elrettentem magadtól.......
Úgyhogy egyvalaki már biztosan elretten, függetlenül attól, hogy mit látsz....... ;)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.04.08. 09:23

Alul a két kommentet is érdemes elolvasni, főleg osamukának!

http://www.weboid.hu/article/orias-csontvaza
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.10. 12:59

@Gábor (45250):
''Hagyjuk abba, csak mert végre eljutott
a tudatodig, hogy égsz?! Hehe, te egy
vicc vagy, én jól szórakozom rajtad!''

Ha már ilyen jól szórakozol, javaslom nézz utána a neteten, hogy a Föld napsütötte oldalán, olyan magasságban készűlt fotókon,ahol a légnyomás már csak annyi,mint állítólag a Marson, milyen színű is az ég?
Nos egy világ fog összedőlni benned,mert ott az ég már fekete. Aztán mellékelj egy fotót magadról, amelyen megörökited ,hogyan hervad le orcádról az önelégűltség. :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.04.10. 13:42

@Pezo (45366):

Te nem tudsz erről valami képet csatolni? Lehetőleg a fotó készítésekor mért légnyomással együtt.(bár nem hinném, hogy csak a légnyomás számítana)
Ha nem tudsz ilyet, akkor honnan veszed?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.04.10. 18:00

Csak ott még nincs fölötte még 200 km légkör...
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.10. 20:57

@pounderstibbons (45369):
Nem tudok képet mellékelni,mert az van nekem ide írva: ''Nem tölthetsz fel csatolmányokat''
Linket meg nem adok. Akit komolyan érdekel a dolog, az utánajár. Aki meg csak alázgatni akar, annak meg minek?
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.10. 21:06

@sötétvödör (45376):
''Csak ott még nincs fölötte még 200
km légkör...''

Ez biztos?
A földi légkörben már 20 km magasságban fekete az ég nappal is. És még néhányszáz km vastag burok van fölötte... :ugeek:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.11. 01:23

@Pezo (45381):
A Marson az ég színét a légkörben lévő por adja. Ilyen por a földi légkörben nincs.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 01:53

@Szilágyi András (45388):
Rendben,ilyen is van a Mason. De ebből adódik két olyan probléma,melyek válaszra várnak:

1. Ha a mars felületéről nézve az ege vöröses színű a lebegő por miatt,akkor a Mars körűl keringő szondák képein a sarki hósapkák miért FEHÉR színűek? Nem vöröses színűnek kellene lenniük a lebegő és a leüllepedett por miatt?

2. Ha a mars légkörében annyi a por,hogy az ege vörös színű,akkor a tereptárgyak és a marsjáró árnyékai miért borotvaéles kontúrúak? (A por okozta fényszóródásra gondolok.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.04.11. 02:05

@Pezo (45389):
1. Ugyanazért, amiért a Föld jégsapkái sem kékek az űrből nézve.
2. Azért mert elég por van a légkörben ahhoz, hogy az ég vörös legyen, de ahhoz nem elég, hogy az árnyékok ne legyenek élesek.
0 x


Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 02:28

@Szilágyi András (45390):
Már elnézést,de ezek gyenge válaszok.

1, A földi jégsapkákat meglehetősen tiszta légkörön át láthatjuk. A marsi jégsapkákat meg (állitólag) több kilóméter vastag, lebegő porrétegen keresztűl. (És hol a leüllepedett porréteg egy globális marsi vihar után?)

2, Az indoklás két állítása kizárja egymást.

(nem ment át a válaszom,elküldöm mégegyszer)
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 02:51

Van egy nagyon tanulságos dolog,bárki kipróbálhatja.

1. Töltsünk le a NASA honlapjáról egy tetszőleges (de szép vörös) ,a Mars felszínén készűlt fotót.

2. A képet tegyük bele a Photoshop programba.

3. Klikkeljünk az 'AutoColor' funkcióra.

És már meg is vagyunk. Előttünk a lényeg.
Mit látunk?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.11. 03:40

@Pezo (45393):
Mit csinal az autocolor funkcio?

Beallitja a szurkenek gondolt szineket szurkere...
http://en.wikipedia.org/wiki/Color_balance

Probald ki, hogy rajzolsz valamit piros papirra, vagy keszitesz egy fotot firos megvilagitasban, es utana raereszted az autocolor funkciot.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.11. 03:43

@ennyi (45395): firos = piros
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.11. 10:23

@Pezo (45381):

Ugyanazért nem látod, mint ahogy csillagokat sem látsz ugyanezeken a fotókon, rövid expoizió miatt, meg az légkör alsó rétegeiről visszavert fény miatt, és a legfontosabb: nincs, vagy elhanyagolható a por, vízgőz, stb. nagy magasságban. A Mars légköre a por miatt látszik (Mie-szóródás), de olyan ritka hogy nappal a zenitben is látni a csillagokat -> csak a hosszú expoziciós fotókon látszik. A Mars felszínről ritkán készítenek hosszú expozíciós fényképeket, ennyi.

Majd elfejtettem, nagy nagasságban a légkört az UV sugárzás ionizálja, így nem jön létre a Rayleigh szórás, ezért kéknek soha nem fogod látni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.11. 10:31

@Pezo (45393):

Na még egyszer:

A Mars felszínén lévő szondák nem csinálnak színes képeket, csak vörös, zöld, kék szűrővel készült szürkeárnyalatos képet. Ezt sugározás le Földre, és ezt a mérnökök kiszínezik, több kevesebb sikerrel. Eddig nem volt igény, hogy valósághű színeket készítsenek, az utóbbi 10 évben kezdet igény lennyi rá. De a mostani képek sem valósághűek, árnyalatokban biztos eltérne attól amit ott a saját szemeddel látsz.

Valószínűleg fotóztál már! A fényképezőgép mindig visszaadta azokat a színeket, árnyalatokat amiket láttál? Nem. Itt hasonló helyzet, különböző árnyalatok, és színek kavalkádjából kell meghatározni milyen színek is lehetnek a valósak. Ez nem könnyű, ennyi.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.11. 10:34

@Pezo (45389):
1. Ha a mars felületéről nézve az ege vöröses színű a lebegő por miatt,akkor a Mars körűl keringő szondák képein a sarki hósapkák miért FEHÉR színűek? Nem vöröses színűnek kellene lenniük a lebegő és a leüllepedett por miatt?
Nem. A Mars jégsapkái évszakosan felolvadnak és visszafagynak, friss jégréteget alkotva. Egyébként már írtam, a sarkoktól kifelé fúj a szél nem befelé, leírtam miért. Ennek ellenére megfigyelhető rózsaszínes lerakódás, rétegződés. Ennyi.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 11:38

@ennyi (45395):

http://
mpfwww.jpl.nasa.gov/MPF/ops
sol30.html

http://mars.jpl.nasa.gov/MPF/ops
sol35.html

Hasonlitsad össze a két képet. Ugyanaz, vagy nem ugyanaz?
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 11:49

@Gábor (45402):
''A Mars jégsapkái évszakosan
felolvadnak és visszafagynak, friss
jégréteget alkotva.''

Hát nem egészen van így.
A déli jégsapka a poláris centrumától számított többszáz km-es sugarú körzetében sohasem olvad meg.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 12:02

@Gábor (45401):

Ez világos. Az alábbi linken olvasható és látható is, hogy a NASA miképpen bűvészkedik a mars színeivel.

http://www.hq.nasa.gov/office/pao/
History/SP-4212/ch11-4.html
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 13:10

És végűl még egy link,érdemes megkukkolni:

http://www.goroadachi.com/
etemenanki/mars-hiddencolors.htm

Részemről a Mars témát befejeztem, a fenti oldal alapján mindenki kialakíthatja a véleményét. ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.11. 14:11

@Pezo (45404): De nagyon tudsz, amikor azt az ökörségeidet írtad, hogy miért nem fedi be por, akkor ezt tudásodat hol hagytad? A kérdés arra vonatkozott, hogy miért nem fedi be porréteg, azért mert elszublimál (az olvad rossz szó volt, csak felidegesítesz) - ott is, csak a felső rétege. Ennyi.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.11. 14:27

@Pezo (45403):

Nem bírod felfogni, nincsenek színes kamerák a Maros? Csak mert 4x írtam le...

A NASA nem egy ember, nemzetközi kutatócsoportok/mérnökök dolgoznak egy-egy űrszondán, Rendszeresen vesznek részt ezekben a programokban diákok is, sőt még magyar diákok is részt vettek a Spirit (vagy az Oppy?) marásjáró kutatásában. Ez több ezer embert jelent, és több tucat nemzetet (űrszondánkét). Arról nem beszélve, hogy a képek döntő többsége azonnal felkerülnek a netre. Eddig csak arról tettél tanúbizonyságot, hogy fizikához, csillagászathoz nem értesz, egy ideje arról is hogy az űrkutatáshoz sem. Szájkarate van, meg szófosás, meg oldalak ész nélküli linkelgetése.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.11. 20:28

@Gábor (45416):
''Eddig csak arról
tettél tanúbizonyságot, hogy fizikához,
csillagászathoz nem értesz, egy ideje
arról is hogy az űrkutatáshoz sem.
Szájkarate van, meg szófosás, meg
oldalak ész nélküli linkelgetése.''

A fent idézett megnyilvánulásod finoman szólva nem igaz, kevésbé finoman szólva pedig egy érzelmileg instabil, megkövült dogma-hivő fedezékből való köpködése, akinek fingja sincs az etikettről.
Ez a kóros mértékű szubjektivítással társult ''alfahím'' mentalitás, ami a fórumbeli böffeneteidet jellemzi, téged abszolút hiteltelenné amortizál.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.04.12. 01:01

@Pezo (45429):

A személyeskedéseid kimódolt mívessége és az állítólagos bizonyítékaid bemutatásának elmismásolása ( "Linket meg nem adok." ) számodra sajnálatos módon nem erősíti az álláspontodat ebben a vitában sem.
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.13. 08:51

@pounderstibbons (45437):
Számomra nem motiváló tényező bárki meggyőzése.
Amiképpen pl. nem táplálkozhatok helyetted,azonképpen az igazság utáni vágyad kielégitését sem tőlem (vagy mástól) kell elvárnod. 8-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.13. 09:17

@Pezo (45485):
Számomra nem motiváló tényező bárki meggyőzése.
Csak a többeiknek mondom, erről könnyen belátható, hogy minimum csúsztatás. Mert ha valóban nem cél a meggyőzés, úgy érdemi párbeszédnek nincs mi keretet adjon. Az érvekkel való meggyőzés ugyanis jó dolog, nem más, mint tanítás olyan témában, melyben már kialakult (és vélt hamis) álláspontja van valakinek. Tehát vagy nem törekszik az illető érdemi párbeszédre (troll), vagy nem igaz, hogy nem célja a maggyőzés.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.13. 09:21

@Pezo (45485):

"Számomra nem motiváló tényező bárki meggyőzése."

Ezt egyfolytában hangoztatod, de a jelenléted, az írásaid és azok hangvétele ennek az ellenkezőjéről tanúskodik.
Ha valamit szajkózol, attól még nem lesz igaz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.13. 09:27

@lorenz (45490): Isten hozott, rég jártál erre! :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.13. 09:42

@mimindannyian (45491): OFF
Jólesett, hogy észrevetted.Pályafutásom legsúlyosabb influenzájában feküdtem.Gondolatban már búcsúzkodtam tőletek.Most olvasom visszamenőleg a kommenteket.Látom, gézoo állapota súlyosbodott.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.13. 11:11

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.13. 11:38

@stark (45508):

Ja, csak tudnám, hogy ki vagy mi foglalta az agyamat és használta az izmaimat.Mert, hogy én nem, az biztos.
Szerintem ez a sötét oldal próbálkozása volt.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.13. 13:09

@Pezo (45429):

Kedves Pezo, ha számodra az a megkövült, dogmahívő aki a látószerveit nem csak a monitor bamubálására használja, hanem megnézi, és látja a Mars légkörét, porviharait, akkor igen, dogmahívő vagyok! Hozzátenném, hogy ez esetben sajátosan értelemezed ezt a szót. De ezt már megszoktuk tőled. A Mars szondák műszerei, kutatási programjuk teljesen nyílt. Mellesleg elég nagy dillema, ha eltitkolják, te honnan tudsz róla? Ne is mond, tudom, a zinternetről. Igaz, te nem vagy megkövült dogmahívő, te minden kritika és hozzáértés nélkül beszopsz bármit, csak, hogy neked legyen igazad, és ellentmondhass nekem. Ennek, gyerekes, illetve pszichológiai oldalát most nem boncolgatnám.

Vegyük a legsikeresebb Mars járókat a MER-eket (de bármelyiket megnézhetjük, nem titok), milyen kamerák voltak/vannak rajtuk, és mire szolgálnak? Mellesleg rohadt sok időt elvett az életemből ez a kis szösszenet, aminek egy kis fáradsággal magad is utánanézhetnél. A linkek, nem dísznek vannak, olvasd el őket!

Panoramic Camera (Pancam)
Kép Kép

Az a színes tárcsa amit jobboldali képen látsz a kamera alatt, egy szűrő. Ezt a kamera elé illesztik, mert a CCD chip (ami telefonodban is van) csak szürkeárnyalatos képeket tud készíteni. Mire jó ez a kamera? A tereptárgyak távolságának meghatározására, a felszín fotometria és kémiai összetételének meghatározására, kőzetek ásványtani összetételére, kőzetek morfológiájának tanulmányozására. Mire nem jó? Kávéfőzésre, valód színes képek készítésére - erre egyezetlen technikai eszköz sem képes. Vegyél egy kamerás mobilt, vagy webkamerát, és próbáld ki, visszaadja-e a valódi színeket!

Így készítenek színes képeket: link. Egy kis idézet belőle: There has been much discussion on the Internet how complicated the reproduction of true color images from Mars would be. Of course, a 100% precise reproduction is not possible as the human visual system can only be approximated by technical devices. Taking this fact, some scientist claim, that it is impossible to recreate the Martian colors.

Itt van azoknak akik neve akik a kamerával tudományos kutatás végeztek, ha megnézed egyik sem NASA alkalmazott. De itt van a kamerának a saját weboldala! ahol a kutatásokról, a kutakról, illetve a színes képkészítésről (ismételten) tájékozódhatsz.

Navigation Camera (Navcam)

Ez csak monokróm képeket tud készíteni, így sokat nem foglalkoznék vele. Alul a linkek között találsz technikai leírást, képet. A nevéből következően a szonda navigációjára szolgál.

A mirror for the Miniature Thermal Emission Spectrometer
Kép Kép

Elsősorban infravörös tartományra érzékeny. Mire jó? A kőzetek hőképével ásványtani összetételének meghatározás, a levegőben lévő por tanulmányozására, víz és különbözős ásványok keresésesére alkalmas. Mire nem jó? Valódi színes képek készítésére, kávéfőzés.

Működése: link
------------------------------------------------
Végül, itt vannak linkek még ahol a MER kamerákról tájékozódhatsz
link
link 2

Csak még annyit, hogy bármelyik szonda bármelyik kamerájának technikai leírása nyílt, a kutatások szintén. Ha jól értem az eddigi hozzászólásaidat neked a problémád az, hogy fogalmad sincs hogyan működik egy digitális kamera. Erre csak azt tudom mondani tájékozódj, és akkor talán ekkor blődségeket nem mondasz, hacsak nem torllkodás a cél.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.13. 14:13

De tegyük fel a kérdést, mégis, kinek milyen haszna származna abból, ha eltitkolná, hogy a Mars ege igazából fekete, és helyette vörösnek/fehérnek tüntetné fel?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.04.13. 15:56

Ez volna az igazi kérdés. Pár kommenttel feljebb már írtam, hogy : És akkor mi van ?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.04.13. 17:37

@stark (45535):
De tegyük fel a kérdést, mégis, kinek milyen haszna származna abból, ha eltitkolná, hogy a Mars ege igazából fekete, és helyette vörösnek/fehérnek tüntetné fel?
Szerintem ezt a kerdest ne tegyuk fel, mert ez a kerdes a vilagra vonatkozoan egy burkolt allitast is megfogalmaz:

"A vilagon a dolgok azert tortennek, mert ez valakinek az erdekeben all."

Ez az allitas nem igaz.

Vagy akkor tegyuk fel ezeket a kerdeseket is (van benne kakukktojas is :) ):
"tegyük fel a kérdést, mégis, kinek milyen haszna származik abból, hogy husvet hetfo elotti ejszakan esik a ho?"
"kinek milyen haszna származik abból, hogy az angolok a bal oldalon kozlekednek?"
"kinek milyen haszna származik abból, hogy japan partjai mellett nemreg egy igen eros foldrenges cunamit inditson?"
"kinek milyen haszna származik abból, hogy a Fidesz ketharmados tobbseget szerezzen?"
"kinek milyen haszna származik abból, hogy a cigaretta elettani hatasat eltitkoljuk/ kutatast meghamisitsuk?
"kinek milyen haszna származik abból, hogy a a szenatommagnak van egy energiaszintje ami lehetove teszi hogy a csillagok nagy mennyisegben szintetizaljak?"
( http://en.wikipedia.org/wiki/Fred_Hoyle )
"kinek milyen haszna származik abból, hogy a Fold olajkeszletenek jelentos resze kozel keleti iszlam orszagok alatt legyen?"

stb.
Abbol hogy valakinek haszna van belole, nem kovetkezik semmi, abbol hogy valakinek nincs haszna belole, szinten nem kovetkezik semmi. Akkor minek ezen gondolkozni?
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.04.13. 17:43

@alagi (45562):

Igazabol az erved a jelen vitaban nem teljesen ertelmetlen, csak zavar ez a fajta gondolkozas.

Minden moge ertelmes agenst latni: ez egy olyan evolucios mellektermeke az emberi gondolkodasnak, ami sokkal tobbszor gatolja meg a vilag megismereset mint amennyiszer segit benne.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.04.13. 17:53

@alagi (45562):

Kicsit kevesbe felreerthetobben:

"A vilagon a dolgok azert tortennek, mert valakinek az erdekeben allnak."

Mi lett a szerkesztes funkcioval?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.13. 20:47

@alagi (45564):
De tegyük fel a kérdést, mégis, kinek milyen haszna származna abból, ha eltitkolná, hogy a Mars ege igazából fekete, és helyette vörösnek/fehérnek tüntetné fel?
Szerintem ezt a kerdest ne tegyuk fel, mert ez a kerdes a vilagra vonatkozoan egy burkolt allitast is megfogalmaz: "A vilagon a dolgok azert tortennek, mert ez valakinek az erdekeben all."
SZVSZ itt teljesen jogos e kérdés, hiszen nem egy akármilyen jelenségről van szó, hanem egy összeesküvésről, mely a mars körülményeinek célzatos megmásításáról szól (pl. a nasa került meggyaúsításra). Egy összeesküvéshez emberek kellenek (maradjunk egyelőre idegen lényektől mentes összeesküvéseknél :) ), a szándékos emberi együttműködés pedig célzatos, így valakinek remélt haszonnal jár.
Mi lett a szerkesztes funkcioval?
A tévedések nyomának elmismásolását elkerülendő, ezen topicban letiltásra került :).
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.16. 12:22

@lorenz (45490):
Ne erőlködj,nem vagyok óra,nem tudsz felhúzni.
Nem várom el senkitől ,hogy higyjen nekem. Én csak a kérdésekre válaszoltam, és ezt te úgy értelmezted, hogy győzködöm a többieket az igazamról. Ne keverd a szezont a fazonnal.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.16. 17:15

@Pezo (45586): Ne hazudozzál, egyetlen feltett kérdésre sem válaszoltál, feltegyem újra?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.16. 18:38

0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.16. 18:42

Nagyon jó írás - http://www.abovetopsecret.com/forum/thread30048/pg1
Thanks for writing. The answer is that the color chips on the sundial have different colors in the near-infrared range of Pancam filters. For example, the blue chip is dark near 600 nm, where humans see red light, but is especially bright at 750 nm, which is used as "red" for many Pancam images. So it appears pink in RGB composites. We chose the pigments for the chips on purpose this way, so they could provide different patterns of brightnesses regardless of which filters we used. The details of the colors of the pigments are published in a paper I wrote in the December issue of the Journal of Geophysical Research (Planets), in case you want more details...


All of us tired folks on the team are really happy that so many people around the world are following the mission and sending their support and encouragement...


Thanks,


Jim Bell
Cornell U.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.16. 21:42

@alagi (45562):

Pontosan, ahogy Mimindannyian mondja. Nem azért tettem fel a kérdést, mert bármilyen módon közel lennék az olyan gondolkodáshoz, hanem azért, mert itt a delikvens makacsul ismételgeti, hogy valamiért, valakik átszínezik a Mars fekete égboltját.

Az érdekelne, hogy miért tenne akárki is ilyet, ha már arról nem lehet az illetőt meggyőzni, hogy nem így van.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.04.17. 00:51

@stark (45610):

Egyetertek, ezert is irtam ezt a kommentet: viewtopic.php?p=45563#p45563 . Ugy latszik senki nem olvasta el.

Ez csak amolyan "Ne szaladgaljunk olloval a kezben" jellehu hozzaszolas volt. Bar a felnottek szaladgalhatnak, de ez tipikusan az a hely, ahova olyanok is irnak akik az ovodasszintet is csak alulrol suroljak (szellemileg).
0 x

Pezo

Gyuszinak és osamukának feltett kérdések

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.04.17. 06:36

Volna néhány kérdésem:

1. A Mars felszinén tevékenykedő szerkezetekre miért olyan kamerákat szereltek, melyeknek a felbontóképessége rosszab, mint akár egy párezer Ft-os telefon kamerájának?

2. Az összes olyan felvételen,amelyen látszanak a napelemtáblák, miért nem látszik azokon egy porszemnyi szennyeződés sem?

3. A Marsfelszini szondákra miértnem tesznek mikrofonokat?
0 x

Válasz küldése