Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2012.06.25. 01:20

@Dordzse (49843):
"hogy lehet hogy őt már be is szippantotta :P"
Akkora sötétség nincs, ami be tudná fogadni!! :D
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.25. 07:41

@Aku-Aku (49934):

Én is valahogy így értem.

Kíváncsi vagyok, hogy akkor pontosan mi történik a szőlő tudatában, amikor rámar a peronoszpóra.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.25. 08:41

@stark (49907):

:D

Ajj, nekem volt egy full lila páncélszettem, de elcseréltem arra az amulettre, amivel agyleolvadás nélkül tudok ezós hülyeségeket olvasni.

(Bullshit resistance +1000%)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.25. 09:17

@Dordzse (49918):
"Nem kell ezt túllihegni . Nyugi ! Én nem azt állítottam , hogy imával mindent meg lehet oldani . Én azt állítottam , hogy megtapasztaltam hogy lehetséges az imákkal hatni a dolgokra . Nem kell itt rögtön himlőzni , meg hasonlók . Az imádkozás mindenkinek a szíve joga . Akkor is ha nem tudja megállítani a tankokat . De erről megint eszembe jut hogy az egyik dokumentum filmben beszélt egy katona , hogy amikor a bajtársát halálos lövés érte , akkor az imádkozott és megbánta bűneit . Érdekes , hogy amikor a modern emberi elme haldoklik ,akkor áttér az imákra ."

Én meg azt tapasztaltam, hogy az imák olyanná teszik a dolgokat amilyenek ima nélkül is lennének. A Biblia is kimondja, hogy gyakorlatilag felesleges imádkozni , valahohy úgy hogy a ti uratok mindig tudja mi a legjobb nektek. Akkor mikor kér az imánkból? amikor rosszat kérnénk magunkra?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.25. 09:19

@stark (49907):
mesélj még kérlek, lécci
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 09:47

piciloo írta:Én meg azt tapasztaltam, hogy az imák olyanná teszik a dolgokat amilyenek ima nélkül is lennének. A Biblia is kimondja, hogy gyakorlatilag felesleges imádkozni , valahohy úgy hogy a ti uratok mindig tudja mi a legjobb nektek. Akkor mikor kér az imánkból? amikor rosszat kérnénk magunkra?
@piciloo (49941):

Tiszteletben tartom a tapasztalataidat . De az enyémek lehetnek másmilyenek .
Én nem ismerem különösebben a Bibliát , de valami olyasmire emlékszem , hogy : kérj , és kapsz , kopogtass , és megnyittatik . Hogy az Úr kér -e az imánkból , azt nem tudhatom . De azt tudom , hogy az embereknek néha rászorulnak .
Elárulod miért vagy ilyen szkeptikus az imával kapcsolatban ? Csalódtál benne ?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 09:55

Aku-Aku írta:Jól értem, hogy a betegségről állítod azt, hogy a tudat harmóniájának a zavara?
Most miért kell mindent egybekutyulni ? Lehet , hogy nem minden betegség oka , a tudat harmóniájának zavara . Mert ugye a himlőt nem ez okozza :) De épp elég olyan betegség van , amit a tudati zavarok okoznak . Vagy ez kizárt?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 09:57

stark írta:Kíváncsi vagyok, hogy akkor pontosan mi történik a szőlő tudatában, amikor rámar a peronoszpóra.
Az van , hogy amikor megérzi , hogy le fogják szüretelni , akkor depresszióba esik ,amitől meggyengül az immunrendszere . És így védtelenné válik a peronoszpórával szemben . :P
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.25. 15:52

@Dordzse (49925):
Nem teszek semmit, várom a fejleményeket

A gond azzal van, hogy te kijelentetted, hogy biztos az imától van a történés.
Mire alapozod ezt ?
Te ott voltál egy házban, az illető hölgy egy másikban, ki tudja mit tett közben, mit látott, mit érzett ?
Egy kontrollálatlan esetből nem lehet messzemenő következtetést levonni, ennyi erővel rá lehetne fogni bármire.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2012.06.25. 19:20

@piciloo (49859):

Akkor bizonyára tudod piciloo, hogy az ezoterikus út nem ígér világi dicsőséget, csillogást és elismerést, sokkal inkább munkát, magányt és szakadatlan küzdelmet a valósággal.
Ez az út keskeny és göröngyös, sajnos azonban mégis az egyetlen, amely a megszabadulás szűk kapujához vezet.
Nagy a veszélye annak is, hogy menet közben elbukunk vagy lezuhanunk; ez az út ugyanis meredek.

A polaritás törvénye - gondolom tudod, hogy miről beszélek - alapján a hasznossággal egyenes arányban nő a veszélyesség. És tudod azt is, hogy ugyanazzal a késsel vághatunk kenyeret, és meggyilkolhatunk egy embert.
Ha úgy készítjük el a kést, hogy az ne legyen alkalmas emberölésre, nem lesz alkalmas kenyérszelésre sem.

Egy pici elem nem veszélyes, viszont nem alkalmas rá, hogy egy várost ellásson elektromossággal.
Minél magasabbra mászunk egy hegyen, annál távolabb látunk – s annál mélyebbre is zuhanhatunk. Biztosabb, ha lenn maradunk, s ott is négykézláb mászunk – de akkor a kilátás is ennek a helyzetnek fog megfelelni.

Az ezoterikus út a legmagasabb csúcsokra vezet, ezért életveszélyes.
A megváltás és a bukás ugyanolyan közel vannak egymáshoz, mint a zseniség és az őrület.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.06.25. 19:27

@Fabri (49972):
Szánalmas, hogy mások műveiből másolgatsz (Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély). Saját gondolataid nincsenek?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.06.25. 19:29

@Fabri (49972):
ezoterikus út ... szakadatlan küzdelmet a valósággal.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Nagyon gáz.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 20:06

sötétvödör írta:Nem teszek semmit, várom a fejleményeket
@sötétvödör (49956):

És ha nagyon szeretnéd azt a valakit ?
Megelégednél a passzív várakozással ?
sötétvödör írta:A gond azzal van, hogy te kijelentetted, hogy biztos az imától van a történés.
Mire alapozod ezt ?
Te ott voltál egy házban, az illető hölgy egy másikban, ki tudja mit tett közben, mit látott, mit érzett ?
Egy kontrollálatlan esetből nem lehet messzemenő következtetést levonni, ennyi erővel rá lehetne fogni bármire.
Azért jelentem ki , hogy az imától van a történés , mert célzott ima volt , ilyen esetekre . A hölgy pedig elmondta az érzéseit és tapasztalatait .És a pontos időbeli egyezés is ezt támasztja alá . De ha jobban akarunk hinni a véletlenben , akkor azt is mindenre rá lehet fogni , hogy véletlen volt .
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 20:13

Akár ezoterikus , akár tudományos , vagy más utat jár valaki , mindig ott a bukás lehetősége . Vagy van talán univerzális megoldás ?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 20:33

Gábor írta:ezoterikus út ... szakadatlan küzdelmet a valósággal.


Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Nagyon gáz.
@Gábor (49974):

Érdemes elgondolkodni a Wikipédia meghatározásán . http://hu.wikipedia.org/wiki/Val%C3%B3s%C3%A1g
0 x


piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.25. 20:45

@Dordzse (49943):
"Tiszteletben tartom a tapasztalataidat . De az enyémek lehetnek másmilyenek .
Én nem ismerem különösebben a Bibliát , de valami olyasmire emlékszem , hogy : kérj , és kapsz , kopogtass , és megnyittatik . Hogy az Úr kér -e az imánkból , azt nem tudhatom . De azt tudom , hogy az embereknek néha rászorulnak .
Elárulod miért vagy ilyen szkeptikus az imával kapcsolatban ? Csalódtál benne ?"

A Biblia arról híres, hogy általában a kijelentéseinek az ellenkezője is megtalálható benne. Van a haragvó, bosszús Isten és a kegyes ,megbocsátó Isten említve venne. Amúgy egy csodálatos pszichológiai mű , címe az lehetne: Az ember

Az ima hatását nagyon nehéz megállapítani, több okból is. Az 1. az, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek (ebben benne van, hogy ami neked szar ,az valójában jó is lehet, mert amúgy is egy tenni magadért pozitív irányban minimális, de negatív irányban maximális hatalmú vagy a Biblia szerint. Áldani halványan, de átkozni nagyon nagy hatalommal tudjuk magunkat.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.25. 20:49

@piciloo (49979):
Ez a gyakorlati nyelvre lefordítva annyit jelent,hogy a jó dolgokért nagyon kitartóan (a nyereményt meg a ritkán hirtelen jót megfeleltethetjük Isten áldásának) meg kell küzdeni, de lerombolhatjuk egy pillanat alatt amit építettünk.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.25. 20:53

piciloo írta:@piciloo (49979):
Ez a gyakorlati nyelvre lefordítva annyit jelent,hogy a jó dolgokért nagyon kitartóan (a nyereményt meg a ritkán hirtelen jót megfeleltethetjük Isten áldásának) meg kell küzdeni, de lerombolhatjuk egy pillanat alatt amit építettünk.
@piciloo (49979):

Mi ennek az oka ?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.25. 22:09

@Dordzse (49944):
Most miért kell mindent egybekutyulni ? Lehet , hogy nem minden betegség oka , a tudat harmóniájának zavara .
És ezt miért tőlem kérdezed? Fabri tett egy állítást, amiből ez következett.
Vagy ha nem ez következik belőle, akkor világíts rá, hogy miért nem. És utána írd meg Fabrinak, hogy legyen szíves máskor pontosabban fogalmazni.
Szerintem, ha profi ezó-hittérítő akarsz lenni, akkor ennél sokkal jobban kell teljesítened. Ha nem, akkor pedig egyszerűen csak figyelj oda, hogy kinek milyen írást címzel.
Kedves Dzsorzse...
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.25. 22:13

@Dordzse (49975):
Azért jelentem ki , hogy az imától van a történés , mert célzott ima volt , ilyen esetekre .
Vajon az ima skalár vagy vektor mennyiség?
Nem a célzott szó miatt írom, mert abban a mondat az alanyra vonatkozott.
Az érdekelne, hogy milyen terjedési tulajdonsággal rendelkezik az ima.
A muszlimok szerint például kelet felé kell fordulni, tehát szerintük van vektor attribútuma.
A keresztények szerint van-e irány ami segíti az ima célba jutását?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.06.25. 22:15

@Aku-Aku (49983):
Egy "-ban" kimaradt az egyik mondatból. A helyes megfejtők között helyes megfejtőket fogok kisorsolni.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.06.25. 22:16

@Dordzse (49975):

Mivel nem tudok mást tenni, igen
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 08:21

Aku-Aku írta:Szerintem, ha profi ezó-hittérítő akarsz lenni, akkor ennél sokkal jobban kell teljesítened. Ha nem, akkor pedig egyszerűen csak figyelj oda, hogy kinek milyen írást címzel.
@Aku-Aku (49982):

Tényleg ártalmas ez az Ezo :P . Ha mindenben ezt látjátok . Miért akarnék én ezo hittérítő lenni ?
Mi az ezós abban amit írok ? Az imák ? Mi köze ennek az ezotériához ?
Aku-Aku írta:Vajon az ima skalár vagy vektor mennyiség?
Nem a célzott szó miatt írom, mert abban a mondat az alanyra vonatkozott.
Az érdekelne, hogy milyen terjedési tulajdonsággal rendelkezik az ima.
A muszlimok szerint például kelet felé kell fordulni, tehát szerintük van vektor attribútuma.
A keresztények szerint van-e irány ami segíti az ima célba jutását?
Az ima skalár is , és vektor is egyszerre . A terjedési tulajdonságai sok tényezőtől függenek . Pl:fogadóállomás nyitottsága , éter szennyezettsége , stb. :)
Hogy a keresztények szerint van-e irány ami segíti az imát azt nem tudom . Én nem vagyok keresztény, ne tőlem kérdezd ,figyelj oda, hogy kinek milyen írást címzel. :)
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 08:23

sötétvödör írta:Mivel nem tudok mást tenni, igen
@sötétvödör (49985):

Én olyankor megpróbálok a kvantumokra hatni a gondolataimmal :)
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.26. 11:07

@Dordzse (49981):

Szerintem az,hogy Isten vagy nincs,vagy nem törődik,vagy nem tud törődni.
A Biblia azt állítja magáról,hogy működik,de...mindig csak a rossz,ami szintén megy enélkül a könyv nélkül is.A jó,ami van,az megvan azoknak is,akik elégetik azt,vagy még több is.Akkor?Nem látom,hogy az emberek élete azon múlna,hogy imádkoznak-e,keresik-e Istent,és ezt aki teszi milyen intenzitással teszi.A hit annyira szubjektív,hogy mindenki tud az igazság letéteményese lenni.
Nekem tetszett a sztorid,de az a te sztorid.A hit szubjektív és amit ad,az kikezdhető.Te is ki tudnád kezdeni a saját sztoridat.Miért nem teszed?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 15:18

Rétike írta:@Dordzse (49981):

Szerintem az,hogy Isten vagy nincs,vagy nem törődik,vagy nem tud törődni.
A Biblia azt állítja magáról,hogy működik,de...mindig csak a rossz,ami szintén megy enélkül a könyv nélkül is.A jó,ami van,az megvan azoknak is,akik elégetik azt,vagy még több is.Akkor?Nem látom,hogy az emberek élete azon múlna,hogy imádkoznak-e,keresik-e Istent,és ezt aki teszi milyen intenzitással teszi.A hit annyira szubjektív,hogy mindenki tud az igazság letéteményese lenni.
Nekem tetszett a sztorid,de az a te sztorid.A hit szubjektív és amit ad,az kikezdhető.Te is ki tudnád kezdeni a saját sztoridat.Miért nem teszed?
@Rétike (50002):

Az a helyzet , hogy én nem foglalkozok a Bibliával . Megpróbáltam ugyan , de nem az én világom.
Érzem , hogy van valami , amit én inkább szeretek Nagy szellemnek nevezni . De nem úgy fogom fel mint valami papuskát . Az emberek szeretik ráerőltetni a saját elképzeléseiket , és elvárásaikat egy atyuska szerű Istenre . Én egy erőnek látom , ami segít ha kérem , de nem erőltet rám semmit . És nem lehetnek elvárásaink felé , mert ez nem egy babusgató erő , és nem elfogult .
Az emberek élete szerintem nagyban függ attól , hogy miben keresik az életük értelmét . Más lesz az eredmény ha hisznek a lelki életben , és más ha nem . Ez számomra nem kérdés , mert látom ennek hatásait minden nap . A hit szubjektív , és a hitetlenség is . De megint csak azt kérdezem , hogy miért lenne ennek kevesebb hatása az életünkre , mint egy "objektív " dolognak ? Főleg ilyen dolgokban , ahol nem az a kérdés , hogy meg tudom-e mérni a térfogatát valaminek , hanem hogy hatással van -e az életünkre .

Az én sztorim arról szólt , hogy hogyan tudok szert tenni olyan technikákra amik mindig kéznél vannak , és olyankor is tudjak tenni valamit , amikor kilátástalannak tűnnek a dolgok .
Elárulom , hogy amit alkalmaztam , az egy buddhista mantra volt , aminek pont azt a hatást tulajdonítják , ami azután meg is mutatkozott . Miért kezdenék ki valamit ami működik , és segítséget nyújthat ? Ha te fűnyíróval elkezdesz füvet nyírni , és a fű lenyíródik , akkor azt a véletlen számlájára írnád ? A spirituális módszerek működnek , ha valóban úgy alkalmazzák őket ahogy kell . Különben tényleg nem érnének semmit . Ha valakinek nem működnek , akkor saját magát kell megvizsgálnia . Csak hát egyszerűbb azt mondani , hogy nem működnek ezek a dolgok , mint belátni hogy esetleg mi nem álltunk ezekhez a dolgokhoz helyesen . Ha nem tudom lefutni a maratoni távot , akkor mondjam azt , hogy marhaság az egész ? Vagy ha nem értek a asztrofizikához , mondjam azt hogy nem létezik ?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.26. 15:35

@Dordzse (50023):
Ha te fűnyíróval elkezdesz füvet nyírni , és a fű lenyíródik , akkor azt a véletlen számlájára írnád ?
Ha rendszeresen akkor tűnne el a fű, amikor rámegyek a fűnyíróval, sőt akkor is működne, ha más megy rá a fűnyíróval, akkor aligha. Ha viszont hol a használatát követően, hol anélkül tűnne el a fű, én ugyan nem vennék fűnyírót, mert láthatóan anélkül is lenyíródik, felesleges munka és pénzkidobás nyírni géppel.
A spirituális módszerek működnek , ha valóban úgy alkalmazzák őket ahogy kell . Különben tényleg nem érnének semmit . Ha valakinek nem működnek , akkor saját magát kell megvizsgálnia .
Ha a fűnyíród nem működik, akkor saját magadat vizsgálod meg? :)

Vagy valódi (akár technológiai akár spirituális) módszered van akár a gyógyításra, akár fűnyírásra, akkor azt lehetséges ellenőrizni és meggyőződni a működéséről. Ez működik a valódi gyógyászatban és a fűnyírónál is.

Az imánál meg nem.(de mondjad nyugodtan, hogyan lehet szerinted bizonyítani)

Ha szerinted egy erőhöz fohászkodsz, ami vagy segít, vagy nem, akkor azt hogyan lehet megkülönböztetni attól, hogy nincs semmiféle erő és semmi köze nincs a te segítségkérésednek az eredményekhez?

Mindig kéznél lévő technika a fej falbacsapkodása is (és utána akár meg is gyógyulhat a beteg, aki miatt csapkodsz), ettől ez még nem válik ésszerű technikává.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 16:00

pounderstibbons írta:Ha rendszeresen akkor tűnne el a fű, amikor rámegyek a fűnyíróval, sőt akkor is működne, ha más megy rá a fűnyíróval, akkor aligha. Ha viszont hol a használatát követően, hol anélkül tűnne el a fű, én ugyan nem vennék fűnyírót, mert láthatóan anélkül is lenyíródik, felesleges munka és pénzkidobás nyírni géppel.
@pounderstibbons (50025):

A fűnyíró egy objektum . Nem egy folyamatos áramlásban lévő erő , amire rengeteg dolog hatással van .
pounderstibbons írta:Ha a fűnyíród nem működik, akkor saját magadat vizsgálod meg?
Nem a fűnyíróddal imádkozol ugye ? :P A spirituális módszereknél te vagy a használó , és a "gép " is egyben .
pounderstibbons írta:Vagy valódi (akár technológiai akár spirituális) módszered van akár a gyógyításra, akár fűnyírásra, akkor azt lehetséges ellenőrizni és meggyőződni a működéséről. Ez működik a valódi gyógyászatban és a fűnyírónál is.

Az imánál meg nem.(de mondjad nyugodtan, hogyan lehet szerinted bizonyítani)

Rengetegen meggyőződtek már , akár az imák , akár gyógyító technikák működéséről , különben nagyon hamar eltűntek volna ezek a dolgok a Földről . Az hogy ti még nem győződtetek meg róla az a ti problémátok . De gyanítom azért nem győződtél még meg , mert annyira nem is jártál utána . Vagy talán tiszta szívvel , tiszta szándékkal megnyíltál már ezeknek a dolgoknak ?
pounderstibbons írta:Ha szerinted egy erőhöz fohászkodsz, ami vagy segít, vagy nem, akkor azt hogyan lehet megkülönböztetni attól, hogy nincs semmiféle erő és semmi köze nincs a te segítségkérésednek az eredményekhez?
Ehhez sok megfigyelés kell . És felhasználni az emlékezést , hogy egy probléma megoldása milyen volt akkor amikor nem használtuk még a technikát , és milyen amikor használtuk . Kifinomult látásmód is kell , hogy meg lehessen látni a háttérben húzódó összefüggéseket . Mert egy fűnyírónál könnyebb észrevenni ha nem működik , mint amikor az ember tudati energiái nem működnek helyesen . Az ember nem gép , ezért nem lehet összehasonlítani egy fűnyíróval .
pounderstibbons írta:Mindig kéznél lévő technika a fej falbacsapkodása is
Ha neked ez a jó akkor használd egészséggel . ;) Nekem nem ésszerű technika kell , hanem működő technika . Engem ennyire nem korlátoz az elmém .
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.26. 16:49

@Dordzse (50027): :facepalm: Megint vissza a startmezőre? Választ találtál már a kérdéseinkre? (Gyógyszernevek -20/fő/nap-, elnyomott csodakészítmény neve, semmire sem használható elméletek, és még sok másra...)
Megint egy csodasztori, meg a semmi pofozása. A szülés utáni depresszió ismert és nagyon gyakori jelenség, az esetek 99%-ában úgy ér véget ahogyan te is írtad. Erre alapozni, hogy az ismerősödet te gyógyítottad meg imával... IV. Károlyért úgy látszik senki sem imádkozott, ezért halt meg spanyolnáthában? Luxemburgi Margitért úgyszintén nem imádkoztak volna? (Nagy Lajos első felesége, pestisjárvány áldozata.) Napóleonért? J.F.Kennedyért? Komplett amerikai őslakos törzsek haltak ki az influenza és a himlő miatt. Nem imádkoztak volna magukért vagy egymásért? Asszem' Stark régebben már felhozta a haláltáborok áldozatait. Ők? De ami a legérdekesebb: a tibetiek kínai elnyomás alatt vannak. Rosszul imádkoznak?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.26. 17:33

@Dordzse (50023):
A spirituális módszerek működnek , ha valóban úgy alkalmazzák őket ahogy kell . Különben tényleg nem érnének semmit . Ha valakinek nem működnek , akkor saját magát kell megvizsgálnia . Csak hát egyszerűbb azt mondani , hogy nem működnek ezek a dolgok , mint belátni hogy esetleg mi nem álltunk ezekhez a dolgokhoz helyesen .
Igen.Ebbe szoktak idétlen szülők gyerekei belehalni.Mert azt hitték az igazság letéteményesei.
Ez elfogadhatatlan.
Ha meg kisebb volumenű dolgokat hozol,akkor az másnak megy ilyesmi nélkül is.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 17:39

@Tuttisuu (50031):

Engem meg inkább az érdekelne , hogy milyen szándék húzódik meg amögött , hogy ennyire tagadnotok kell az imák hatását . Hiába sorolsz fel eseteket amikor nem működnek , biztos , hogy legalább annyi van ami működik . De ha Pista bácsi , vagy Juli néni imája meghallgattatik , nem fognak hozzátok rohangálni bizonygatni , mert jobban örülnek az eredménynek . Ez csak a Ti problémátok . És mi van akkor , ha nem mindig működik ? Ha valakit nagyon szeretek , akkor tótágast is állok , ha úgy érzem , hogy ezzel is segíthetek neki . Ha úgy érzem , hogy imádkozni kell , akkor imádkozok .
A terhességi depresszió nem mindig végződik így , sokan antidepresszánsokon élnek utána . És az én sztorimról ne akard elhitetni hogy véletlen volt , mert tudom , hogy nem az volt . Hiába okoskodsz !!!
Egyébként nem akarok neked semmit bebizonyítani , én csak elmondtam egy történetet . Ha nem akarod , hát ne hidd el . Ettől még megtörtént .
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 17:40

Rétike írta:Igen.Ebbe szoktak idétlen szülők gyerekei belehalni.Mert azt hitték az igazság letéteményesei.
Ez elfogadhatatlan.
@Rétike (50037):

Te miről beszélsz ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.26. 17:53

@Dordzse (50027):
Rengetegen meggyőződtek már , akár az imák , akár gyógyító technikák működéséről , különben nagyon hamar eltűntek volna ezek a dolgok a Földről .
Téves következtetés. Tévhitekre van igény. Kinél ima, kinél ufók, asztaltáncoltató szellemek, a sor végeláthatatlan. A bizonyítóerő éppen fordítva vethető be: ha valóban működne, akkor abból a piac már hasznot húzna, bevált gyakorlat lenne pénzért imádkozókat vásárolni valamely cél elérése érdekében. Kutatták is a témát. Ha tehát olyan nyilvánvaló hatása lenne, mint állítod, az kísérletileg már rég igazolták volna.
http://en.wikipedia.org/wiki/Efficacy_of_prayer
Az hogy ti még nem győződtetek meg róla az a ti problémátok .
A probléma, hogy te és még sok ember hajlamos becsapni magát és a reményei által torz statisztikát látva elszakadni a valóságtól.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.26. 18:05

@Dordzse (50042):

Hát erről a "Hoppá!Nem működött..." témáról...Ez kicsiben jó játék lehet,de nagyban igen káros.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 18:15

mimindannyian írta:ha valóban működne, akkor abból a piac már hasznot húzna, bevált gyakorlat lenne pénzért imádkozókat vásárolni valamely cél elérése érdekében. Kutatták is a témát. Ha tehát olyan nyilvánvaló hatása lenne, mint állítod, az kísérletileg már rég igazolták volna.
@mimindannyian (50043):

Na , ez egy tévedés !!! A valódi imákat nem lehet pénzre váltani . Undorító még az elképzelés is , hogy pénzért imádkoztatni lehetne .
Ilyet csak beteg elmék tudnak kitalálni . Meg akiknek nincs lelke . Az ima nem az elmének szól , nem kísérleteknek . Az ima szent dolog . Valószínűleg ezért is csúszik ki a kísérletezők keze közül , mert pont azt tennék vele , hogy pénzre váltanák .
mimindannyian írta:A probléma, hogy te és még sok ember hajlamos becsapni magát és a reményei által torz statisztikát látva elszakadni a valóságtól.
Vajon nem az a valóságtól menekülés , amikor statisztikákká alakítjuk az életet ? Vagy amikor az objektív valóságot kutatják olyanok akik nem akarnak szembenézni saját szomorú szubjektív valóságukkal ? Az univerzum életkoráról gondolkodnak , holott nem tudhatják , ők meddig élnek még ? Soroljam még az önbecsapás módozatait ?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 18:16

@Rétike (50044):

De mi nem működött ? Konkrétabb lehetne ?
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2012.06.26. 18:38

@Dordzse (50047):

Miért?Működött az általad képviselt módon bármi is?Konkrétabb lehetne?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 18:44

Rétike írta:Miért?Működött az általad képviselt módon bármi is?Konkrétabb lehetne?
@Rétike (50048):

Igen működött , a leírt esetben is , és még máskor is , más esetekben . De miért nehéz ezt elhinni ? Amúgy miért térsz ki a válasz elől ? Én nem azért írtam le ezeket a dolgokat , hogy bosszantsak bárkit is . Azért írtam le hogy elmondjam léteznek ilyen esetek . Meg azért is mert kíváncsi vagyok , hogy hogyan lehet eljutni ennyire a hitetlenséghez .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.26. 19:12

@Dordzse (49981):


piciloo írta:

@piciloo (49979):
Ez a gyakorlati nyelvre lefordítva annyit jelent,hogy a jó dolgokért nagyon kitartóan (a nyereményt meg a ritkán hirtelen jót megfeleltethetjük Isten áldásának) meg kell küzdeni, de lerombolhatjuk egy pillanat alatt amit építettünk.
@piciloo (49979):

"Mi ennek az oka ?"

Na ez az ami engem már tud tovább érdekelni. A hülye eredménytelen okfejtések a nagy miértek miértjére.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.26. 20:14

@Dordzse (50027):

Dordzse, te folyamatosan arra a rettentő gyenge érvszerűségre hivatkozol, hogy ha nem működne, az emberek nem hinnének benne. Pedig magad se hiszel el mindent, amiben mások hisznek tömegesen.

Pl. nem vagy keresztény, pedig milliárdnyi híve van a Földön a dolognak. Nem vagy muzulmán se, pedig annak is, és mintha azt is mondtad volna, hogy egyik vallást se tartod magadénak.
De a maják is tömegesen hittek valamiben, aztán mi lett velük. Hát a többi amerikai indián rossz dolgokban hitt?
De az emberiség egy része azt hiszi, hogy már jártak nálunk ufók, egy másik része ezt nem hiszi. Akkor hogyan döntöd el, melyik "fennmaradt hit" az igazság?

Akkor most ezek mindegyike bizonyított szerinted, annak ellenére, hogy kölcsönösen kizárják egymást, vagy annak ellenére maradnak fenn, hogy bármi igazságtartamuk lenne?

Az érvágást hogyan alkalmazhatták évezredekig, és miért hagyták abba, ha nyilvánvaló, hogy ha évezredekeig gyakorolták, akkor biztos lehetett benne valami.

A tévhiteket elég nehéz kiirtani, függetlenül az igazságtartalmuktól, ha nem túl negatív a hatásuk. Az ima pl. általában ilyen, de ettől még nem igazolt a hasznossága.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.26. 20:22

@pounderstibbons (50056):
Sokan gondolják, hogy amiben sokan hisznek az csak igaz lehet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.26. 21:09

@Dordzse (50046):
A valódi imákat nem lehet pénzre váltani . Undorító még az elképzelés is , hogy pénzért imádkoztatni lehetne .
Hogy milyen gerinctelen, kétszínű ez a természet! Majdnem minden része boldogan behódol a pénznek, ám az imánál nem így tesz. És mindezt miért? Hát, hogy Dordzsének igaza legyen! Megvan hát a bizonyosság az igazadra, azért van igazad, mert igazad van.
Vajon nem az a valóságtól menekülés , amikor statisztikákká alakítjuk az életet ? Vagy amikor az objektív valóságot kutatják olyanok akik nem akarnak szembenézni saját szomorú szubjektív valóságukkal ? Az univerzum életkoráról gondolkodnak , holott nem tudhatják , ők meddig élnek még ? Soroljam még az önbecsapás módozatait ?
Az önbecsapás módozatait örömmel olvasnám, de itt csak arról tájékoztattál, hogy nem tudod mi az a statisztika, nem tudod mit jelent kutatni a valóságot, azt hiszed, hogy az univerzum életkorának megismeréséhez szükség van saját életünk előrejelzésére. Nos, ezek mind botrányos tévedések, melyekre a világképedet építed, csak nem kellett volna itt előjönni velük, mert nem erről volt szó.
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 22:28

pounderstibbons írta:Dordzse, te folyamatosan arra a rettentő gyenge érvszerűségre hivatkozol, hogy ha nem működne, az emberek nem hinnének benne. Pedig magad se hiszel el mindent, amiben mások hisznek tömegesen.
@pounderstibbons (50056):

Attól hogy én nem hiszek el mindent , mások hihetnek amit hisznek .
pounderstibbons írta:De a maják is tömegesen hittek valamiben, aztán mi lett velük. Hát a többi amerikai indián rossz dolgokban hitt?
De az emberiség egy része azt hiszi, hogy már jártak nálunk ufók, egy másik része ezt nem hiszi. Akkor hogyan döntöd el, melyik "fennmaradt hit" az igazság?
Hihetünk a tudományban , és az értelem mindenhatóságában , de velünk is ugyanaz fog történni
Mindenkinek az az igazság , amiről úgy érzi , vagy gondolja , hogy eszerint az igazság szerint tudja értelmesnek találni az életét .
pounderstibbons írta:Akkor most ezek mindegyike bizonyított szerinted, annak ellenére, hogy kölcsönösen kizárják egymást, vagy annak ellenére maradnak fenn, hogy bármi igazságtartamuk lenne?
Azt kellene megérteni , hogy ezek mind egyszerre léteznek , csak az elme szintjén zárják ki egymást . Nehéz azt megérteni , hogy attól függően , hogy ki miben hisz , az lesz számára a valóság ?
pounderstibbons írta:Az érvágást hogyan alkalmazhatták évezredekig, és miért hagyták abba, ha nyilvánvaló, hogy ha évezredekeig gyakorolták, akkor biztos lehetett benne valami.
Gondolom azért mert van már más helyette .
pounderstibbons írta:A tévhiteket elég nehéz kiirtani, függetlenül az igazságtartalmuktól, ha nem túl negatív a hatásuk. Az ima pl. általában ilyen, de ettől még nem igazolt a hasznossága.
Vannak Hindu , Buddhista , Keresztény ismerőseim . Ők is számtalanszor megtapasztalták az imák hatását . Én is . Ne akard már bemesélni nekem , hogy ez téveszme . Miért akarsz erről egyáltalán meggyőzni ? Azért , hogy ne kelljen feladnod az álláspontodat ? Vagy csak azért , mert nem tudod felfogni ? Én nem tudom felfogni az kvantumfizikát , de nem mondom hogy nincs . Te azt nem tudod beismerni , hogy nincs kapcsolatod azzal a világgal ahol alkalmazzák az imákat ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.26. 22:38

@Dordzse (50068):
Mindenkinek az az igazság , amiről úgy érzi , vagy gondolja , hogy eszerint az igazság szerint tudja értelmesnek találni az életét .
Emiatt teljesen haszontalan bármi párbeszéd veled. Emiatt nincs semmi tartalma annak, ami mondasz, és emiatt nem hat meg téged semmi, amit más mond. Elrekesztetted magad a világtól.
Ám mégis gumiszobázol, s ez arról árulkodik, hogy ellentmondás van a rendszeredben :D . Tudom, erre meg fogod írni, hogy nincs, de még ez is arról fog árulkodni. Ennyire egy kis kalitkában tudsz csak fel, s alá futkározni.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.26. 23:06

@mimindannyian (50069):
Neki nagyon fontos a hite. Nem kíván kitekinteni mögüle. Ha meg valahol ellentmondást érez, akkor addig csűri-csavarja magában, amíg meg nem győzi magát.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.26. 23:06

@Dordzse (50068):
A spirituális módszerek működnek , ha valóban úgy alkalmazzák őket ahogy kell . Különben tényleg nem érnének semmit . Ha valakinek nem működnek , akkor saját magát kell megvizsgálnia .
VS
Mindenkinek az az igazság , amiről úgy érzi , vagy gondolja , hogy eszerint az igazság szerint tudja értelmesnek találni az életét .
Akkor dönthetnél végre, hogy a használható módszer nálad mit jelent.
1., Sok ember (mennyi?), hosszú ideje (mióta?)hisz benne.
2., Bárki hisz benne és értelmesnek találja aszerint az életét. (na ez meg pláne ködös és ellenőrizhetetlen)


Nálam azt jelenti, hogy az adott dolog bizonyítottan (ellenőrizhető módon) használ arra a dologra, amire használni akarom, és legalább megpróbálták felmérni a lehetséges mellékhatásait(ami minden hasznos gyógymódnál lehetséges).

Ha füvet nyírok, le tudom mérni, hogy a fűszálak átlaghossza mennyi előtte és utána. Gyógymódok esetében bonyolultabb a helyzet de én igyekszem olyat választani, amit lehetőleg többször lemértek egyéb kezeléshez képest és a lehető leghatásosabbnak bizonyult.
Az imád pont nem ilyen.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.06.26. 23:09

Azért viszont azok az egybeesések tényleg érdekesek, amikor imádkoznak valakiért és rövid időn belül jól lesz. Ez olyan, mint amikor olyan személyre gondolunk aki évek óta eszünkbe sem jutott ,fel sem hívott, és pont akkor hív amikor gondolunk rá. Az ilyesmiket tényleg nehéz és eröltetett a véletlen számlájára írni. De akkor milyyen oka lehet?
0 x

Dordzse

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.06.26. 23:14

mimindannyian írta: Elrekesztetted magad a világtól.
Hogyan , és melyiktől ? A tiédtől biztosan :D
mimindannyian írta:Ám mégis gumiszobázol, s ez arról árulkodik, hogy ellentmondás van a rendszeredben
Igen , lehet ellentmondás a rendszeremben . Tudod , ez emberi lényeknél kivédhetetlen , robotoknál lehet hogy nincs ilyen .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gumiszoba

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.26. 23:18

@Dordzse (50073): Kösz, nulla érdemi válasz. Hagylak főni a levedben.

(Igazából én másnak is javasolnám, hogy ne etesse a gumitrollokat. Megyek, példát mutatni :) )
0 x

Válasz küldése